Įžvalgos

Bronius Puzinavičius: Ar LRT medijos – Vilniaus m. savivaldybės parankiniai?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 31 d. 21:03

11     

    

Bronius Puzinavičius: Ar LRT medijos – Vilniaus m. savivaldybės parankiniai?

Paskutinėmis kalendorinės vasaros dienomis visos LRT medijos ištisą parą  beveik be sustojimo skalambijo apie neva istorinį renginį – 100 valandų trukmės nenutrūkstamą transliaciją iš Lukiškių aikštės.

Sunku pasakyti, kuo gi tokia ypatinga ši vis labiau į bulvarinę žiniasklaidą panėšėjančio, neobjektyvaus, šališko, bet vis dar pretenduojančio būti nacionaliniu ir visuomeniniu transliuotoju LRT informacijos priemonių junginio viešųjų ryšių akcija. Gal tik tuo, kad šia transliacija ir LRT prisidėjo prie negarbingų ir neteisėtų Vilniaus m. savivaldybės pastangų paneigti Seimo nutarimu įtvirtintą Lukiškių aikštės kaip reprezentacinės Lietuvos valstybės aikštės su laisvės kovų memorialiniais akcentais statusą?

Rugpjūčio 31 dienos LRT radijo „Ryto garsų“ laidoje LRT žurnalistė Giedrė Čiužaitė, pasikvietusi fontaną įrengusios įmonės vadovą Mantvydą Šakalį, klausytojus bandė įtaigoti, kad šis neva puikus ir kažin kuo išskirtinis, net ypatingas, nors mano akimis, ir visai nevykęs, nebent tik mažamečius vaikus karštomis dienomis patraukiantis interaktyvus fontanas neva užgesino ginčus dėl Lukiškių aikštės paskirties ir funkcijų.

Išties faktai rodo, kad Vilniaus miesto savivaldybė deda nemažai pastangų siekdama ne tik užgesinti diskusijas šio nevykusio fontano pursluose, bet ir ištrinti istorinę atmintį apie šioje aikštėje ir visai greta jos vykdytą Lietuvos patriotų kalinimą, kankinimą ir žudymą ir taip paniekinti jų atminimą. Argi ne tam ir skirtos šioje aikštėje Savivaldybės iniciatyva rengiamos lėkštos pramogos bei hedonistinio šėlsmo spektakliai? Argi dera po buvusio NKVD–KGB kalėjimo, kuriame vien 1944–1947 m. buvo nužudyta beveik 800 žmonių, langais apsvaigus nuo muzika vadinamo elektroninio triukšmo strakalioti, drybsoti ir gulinėti sėdmaišiuose, t.y., rašytojo Vydo Asto žodžiais, „voliotis Didvyrių aikštėje“? Bet argi gali tikėtis, kad šitą supras Vilniaus m. savivaldybės klerkai ar tariamo visuomeninio transliuotojo šeimininkai bei jų parankiniai?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Anzelmas       2018-09-3 10:03

Jau pirmoje aikštės “tvarkymo” stadijoje išsityčiota iš mūsų istorijos: kryžius ir paminklinis akmuo sukilimo vadams pasukti 90 laipsnių kampu, kad nesimatytų iš aikštės.

Nors ir milijonas       2018-09-2 23:46

Ta žemė tiek kraujo ir ašarų yra sugėrusi, kad ir milijonas valandų nepadės. Niekam ten nebus nei linksma, nei gera. Bus tik iškreiptos šypsenos (kaip buvo su tais apsikabinimais) ir dainininkai drebančiais balsais.

Nusivylimas       2018-09-2 19:26

Na, dabar ši aikštė tai tikrai jomarko ir balagano aikštė, o ne reprezentacinė. Bjauru ir žiūrėti. Ko siekė savivaldybė manipuliuodama konkurso parodija?

Apgailetini       2018-09-1 16:51

prazidentes ismastymai apie zirejima i ateiti.Ateitis apsibrezia vienu trumpu sakiniu.Be praeities nebus ir ateities.Be musu istorijos, jos atminties, patriotiskumo, tautiskumo ateitis svieciasi labai ivairiom spalvom.Tik ne trispalvem.Tai gejizmas, vienalytes santuokos, tolesnis oligarchijos sautejimas, importiniai genderizmai, stambulo konvencijos, prievartine federalizacija.Pradziai pakaks.Lietuva pataps siaures vakaru sritim zirint is rytu.O is vakaru, rytinis Europos pakrastys.

to Štai kodėl nėra (ir nebus) aikštėje Vyčio:       2018-09-1 15:48

tai kad kažkokia lesbė, kuriai liko 9 mėn sedėti prezo poste, jaučia alergiją- tai visai nemotyvas ten nestovėti Vyčiui. Mes per rinkimus turim išrinkti Juozaitį- ir Vytis ten stovės 100 proc.
o alergikę mes pasodinsim ir lukiškių kalėjime gydysim nuo alergijos.

rename       2018-09-1 12:07

elertė tikrai ne “parankiniai”.
jie -tarpkukojiniai.

Štai kodėl nėra (ir nebus) aikštėje Vyčio:       2018-09-1 12:06

Grybauskaitė apie Lukiškių aikštę: jaučiu alergiją paminklams

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/grybauskaite-apie-lukiskiu-aikste-jauciu-alergija-paminklams.d?id=78951401

Chingishan       2018-09-1 11:54

man irgi visiškai aišku kodėl ta smirdinti lrt veda savo šūdlaides iš lukiškių aikštes. Garanrtuotai kad ten nestovėtų Vytis- tai ir yra visi šito šūdo ten vysktančio pagrindas.

Sąvokos       2018-09-1 9:40

Tas, kuris rašo “LRT medijos”, tas pats nežino, kad yra toks pats pažangus, kaip ir tos medijos. Tempia kiekvieną naujakalbės šiukšlę į namus.

Taip       2018-08-31 22:27

Apmaudu tai,kad LRT vis labiau prastėja,savo žiniasklaidos veiklą grindžia nevykusia nūdienos liberalizmo ideologija,-tiesiog žiauriai ,,susidelfino”.O propagandinis renginys ,,100 val.Lietuvai” vykęs pusiau luptoj-pusiau peštoj” Lukiškių aikštėje prie pat LIETUVOS Laisvės kovų bei kančių Šventenybių patalpintų kapsulėse tik patvirtina LRT vadovybės niekšišką požiūrį į lietuvių didvyrius ir polinkį į kosmopolitizmą.Be to stebina dabartinio Visuomeninio transliuotojo anglomanijos ,ypač muzikinėse laidose,sklaidos didėjimas,-atsisakyta jau net ,,Duokim garo” labai reikalingų laidų,nes čia per daug lietuviškumo.Tad,kas ir kada iš esmės pertvarkys LRT ir LRT Tarybos kenksmingą veiklą?

Na,kaip kas įsivaizduoja Lukiškių aikštės paskirtį       2018-08-31 22:25

Rekomenduojame

Arkiv. Sigito Tamkevičiaus homilija Aušros Vartų atlaiduose: Gailestingumo pamokos

Istorinis įvykis Lietuvoje: advokatas Saulius Dambrauskas kviečia ginti viešąjį interesą ir tapti grupės ieškinio nariu

Andrius Švarplys. Trumpas žmonijos istorijos įvadas :)

Vytautas Radžvilas. Artėjant geopolitinės sistemos audrai

Andrejus Gaidamavičius. Labanoro regioninio parko valstybiniuose miškuose atsivers dar apie 90 ha naujų plynių!

Vidas Rachlevičius. Atėjo lūžio taškas – Lietuvai ir vėl reikia rimtai rinktis

Jonas Kaminskas. Vyriausios Rinkimų Komisijos nariai nesuprato ar nenorėjo suprasti?

Vidmantas Valiušaitis. Nejau Šakalienės ir Majausko įstatymas yra aukščiau už Lietuvos Konstituciją ir Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją?

Rimantas Dagys. Ką reiškia Lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės išpuolis prieš Katalikų bažnyčią, policiją, teismus?

Rasa Dijokaitė. Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose ir kas pareikalaus, kad tai liautųsi?

Valdas Vasiliauskas. Tušti mokyklų suolai

A.Merkel ES „vizija“: tolerancija – „Europos siela“, kad apgintume savo bendruomenę, reikalinga „tikra ES kariuomenė“, bet ji nebus „anti-NATO“

Tautos forumo kreipimasis dėl Sąjūdžio istorijos falsifikavimo LRT ir VU TSPMI

Vincentas Vobolevičius. Keistas vidutinės pensijos ir skurdo rizikos tandemas

Aušra Gabalytė, Aikštės TV: įsimintinos akimirkos iš „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto“ 40 metų jubiliejaus paminėjimo

Vaiko teisių apsauga: Lino Kukuraičio ir Rimanto Dagio diskusija Marijos radijuje

Audrius Bačiulis ir Vytautas Sinica apie naujausią Emanuelio Macrono „išradimą“: „Nacionalizmas yra patriotizmo išdavystė“

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą

Aušra Maldeikienė. Vakarykštės dienos užsienio politika

Andrejus Gaidamavičius tiems, kurie myli mišką, bet sako: „Tai kad aš nieko apie jį neišmanau…“

Neterminuotą streiką pradėję mokytojai nusiteikę ryžtingai

Sušaudytos ir nukankintos Lietuvos vyriausybės

Algimantas Rusteika. Laiko jums liko nebedaug

Sekmadienį Vilniuje paminėtas Holodomoro 85-etis

Geroji Naujiena: „Palaiminti dvasingieji vargdieniai: jų yra dangaus karalystė“  (Mt 5, 3)

Vytautas Sinica. Ir katalikų pogrindis bus paniekintas

Rimantas Rubavičius. Apie toleranciją

Valdas Vasiliauskas. E. Macrono „Potiomkino kaimai“, arba Ar Amerikai reikės trečią kartą gelbėti Europą?

Algimantas Rusteika. Dveji metai su Donaldu Trumpu. Jūsų dėmesiui – lietuviško ikilytinio, lytinio ir polytinio elito analizė

Jurga Lago. Apie tą Lietuvą, kuri it bloga motina, pati patyrusi smurtą, nemyli savo vaikų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.