Demokratija ir valdymas, Partijos

Bronius Matelis pasitraukė iš Valstiečių ir žaliųjų frakcijos ir išdėstė savo motyvus. Bet ar nuo to pasidarė aiškiau?

Tiesos.lt siūlo   2017 m. sausio 26 d. 20:41

25     

    

Bronius Matelis pasitraukė iš Valstiečių ir žaliųjų frakcijos ir išdėstė savo motyvus. Bet ar nuo to pasidarė aiškiau?

Be komentarų.

Bronius Matelis: Palieku Valstiečių ir žaliųjų frakciją

Veidaknygė

Trauktis nutariau, nes noriu būti garbingas prieš pradėdamas kalbėti apie susidariusią situaciją.

Pastarųjų dienų įvykiai leidžia manyti, kad padėtis Valstiečių ir žaliųjų frakcijoje ilgalaikėje perspektyvoje gali neigiamai atsiliepti tiek valdančiosios daugumos veiklai, tiek ir valstybei, kurios žmonės laukia teigiamų permainų.

Klystame, jeigu manome, kad, pasitraukus vienai Seimo narei, viskas tuo ir baigsis. Manau, kad Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas pasidarė dar labiau pažeidžiamas, todėl negalės adekvačiai vertinti situacijos Seime. Frakcijos seniūnas ir toliau Gretos Kildišienės pasitraukimą sieja ne su jos pačios problemomis, o su neva tikslingu puolimu prieš visą frakciją ir net apskritai valdžią. Kad viskas taip ir klostosi, patvirtino ir paskutinis Valstiečių ir žaliųjų frakcijos posėdis.

Šiuo metu Greta Kildišienė yra įžeista ir pažeminta, todėl, jeigu ji pajus nebeturinti absoliučiai jokios globos ir jeigu bus stumiama iš visų partinių postų, ji gali ryžtis viešai papasakoti tokių dalykų, dėl kurių „valstiečiai“ nuolat turės murkdytis komunikacijos krizėse ir nebeturės laiko dirbti rimtų darbų.

Visuomenė tokiu atveju labiau tikės buvusia Seimo nare, net jeigu ji kalbės visiškus niekus, atvirą melą, nes Ramūnas Karbauskis jau ne kartą blaškėsi, išsisukinėjo ir painiojosi, todėl prarado dalies žmonių pasitikėjimą. Reikia atvirai pripažinti, kad įtakingas valstybės politikas šiuo metu yra „pakabintas“ vienos moters ir todėl yra priverstas toliau ją globoti.

Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas, jeigu jis nenori toliau kenkti valstybei, turi dvi išeitis: atvirai papasakoti apie situaciją, atsiprašyti rinkėjų ir išsižadėti moters, arba pasitraukti iš Seimo. Tačiau atrodo, kad jis renkasi trečiąjį variantą: siekia Gretą Kildišienę išsaugoti partijoje, o vėliau už tylėjimą galimai sumokėti Europos Sąjungos pinigais – prastumti ją į Europos Parlamentą ar į kitą postą. Tai labai pakenktų valstybės prestižui.

Atvirai kalbėjau ir ateityje kalbėsiu apie šią ir kitas galimas sudėtingas situacijas, tačiau pasilieku teisę ir toliau remti pradėtus valdančiosios daugumos darbus: privilegijų politikams naikinimą, alkoholio prieinamumo mažinimą, skurdo ir socialinės atskirties mažinimo darbus bei kitas Lietuvai šiuo metu labai reikalingas permainas.

Visus kviesčiau tikėti, pasitikėti ir įvairiais būdais remti jauną ir rimtoms permainoms pasirengusią Sauliaus Skvernelio Vyriausybę. Pastaruoju metu ši Vyriausybė, net nepradėjusi normaliai dirbti, nepelnytai susilaukia kritikos, – turime visi suteikti šiai Vyriausybei šansą. Kviesčiau Vyriausybės atžvilgiu santūriau elgtis ir opoziciją, ir žiniasklaidą.

Tikėjimas gerais Vyriausybės darbais leistų visiems sukurti tokius politikų, žiniasklaidos ir visuomenės santykius, kurie remsis ne iš piršto laužtais kaltinimais vienų kitiems, o pagarba, įstatymais ir europine tradicija kontroliuoti valdžios sprendimus.

Bronislovas Matelis
Seimo narys

* * *

Tiesos.lt siūlo paklausyti ir Seimo nario Bronislovo Matelio spaudos konferencijos „Seimo narys Bronislovas Matelis traukiasi iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime“ (ČIA), ir perskaityti interviu, pavyzdžiui, DELFI.lt portalui ČIA.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2017-11-14 2:27

Sharapova routed michael kors uk  Silvia Soler-Espinosa hermes  6-2, 6-1 in new balance  the first match, michael kors outlet  while browns jerseys  Kuznetsova christian louboutin shoes  downed Carla brooklyn nets jerseys  Suarez Navarro salomon schuhe  6-3, hollister clothing  6-1. After oakley vault  an early exchange michael kors  of nike shoes  breaks, michael kors  Sharapova won four calvin klein underwear  consecutive jets jerseys  games air jordan shoes  in the first ralph lauren  set memphis grizzlies jersey  and four iphone 5s cases  more cheap ray ban  in burberry outlet  the air max 2015  second. She oakley  closed the www.tommyhilfiger.nl  match portland trail blazers jersey  on her first match point with nike roshe  a forehand that mcm backpack  Fed Cup debutante polo ralph lauren outlet online  Soler-Espinosa tommy hilfiger online  failed lunette ray ban  to buccaneers jerseys  return. “I lacoste shoes  was nike air max  a coach factory  bit ravens jerseys  nervous before the bears jerseys  beginning omega watches  of the match phoenix suns jersey  as I failed hollister online  to show nike outlet  my best nike air max thea  tennis in my purses and handbags  previous Fed polo ralph lauren outlet  Cup charlotte hornets jerseys  appearance barbour jackets  in free running  Moscow,” ecco outlet  Sharapova said. Sharapova oakley outlet  is playing for reebok  Russia for hollister clothing store  the third time. converse chucks  The coach factory outlet  three-time Grand ray bans outlet  Slam mbt shoes outlet  champion won nike air max  both of redskins jerseys  her atlanta hawks jerseys  singles ralph lauren polos  matches against Israel in roshe run  2008. polo ralph laurencve112

Anupras       2017-01-28 22:22

O gal šis seimūnas atsisakytų mandato ,ir su avpytusia blondine iš lryto pradėtų rašyti superbestselerį apie Gretą ,romantiškai įsikūrę ANYKŠČIŲ ŠILELYJE ant šieno kupetos. Šiandien per 24/7 ta blondinė jau skelbė.

Bet kokios       2017-01-27 19:35

spalvos išdavikai yra nepatikimi ir pavojingi. Turi labai mums pavojingą savybę, nes lengvai gali prisiekti bet kam, pavyzdžiui, Putino Rusijai. Nežinau, kas galėtų gerbti ir pasitikėti išdavikais, lakstančiais po partijas?

IŠDĖSTĖ MOTYVUS??       2017-01-27 17:32

tai ne motyvai - tai tik nevykę , nepadorūs pletkai, ar sapno nuotrupos.Pasimetęs, be vertybių žmogelis.Graudu, kad atsirado už jį balsuojančių.

Anuprui Jadzė       2017-01-27 17:20

Ar tamsta manote, kad jis tą kabyklą turi?  Man tai labai nepanašu, kad turėtų.

Anupras       2017-01-27 16:27

Gal šį  SEIMO NARĮ, apkūni trumpaplaukė blondinė pakabino už..... ir gerai timptelėjo,kad net išdavei rinkėjams duotus pažadus

DIDŽIAUSIA        2017-01-27 15:57

Karbauskio klaida - kad susidėjo su skverneliu. Kas domėjosi, žino, jog tai jo nuopelnas, kad Garliavos mergaitė yra baisiai žudoma, kaip tas berniukas Kėdainiuose. Skvernelis labai ištikimas pedofilams, todėl visokie Lietuvos išblaivinimai ir kitokie teigiami pokyčiai skverneliams nepriimtini , jam reikia duoti žalią gatvę pedofilams, kurie yra labai turtingi (kaip skvernelis praturtėjo, niekas nežino, nes kelių policininkas tokių dvarų nusipirkti negali), o visokie pokyčiai, apie kuriuos kalbėjo Karbauskis, jam buvo naudingi tik kaip reklama, kurios jau nereikia. Negaliu niekaip suprasti žmonių, kurie balsavo už šį skverną. Liūdna, kai tauta visai nesusimąsto, kodėl kyla tokie baisūs įvykiai, o jų herojai, vaikų smaugikai, kyla kaip ant mielių. Todėl įžūlėja ir tokie mušeikos, kaip Kėdainiuose- juk viskas gerai.O visokiems mateliams tik proga pasireklamuoti, įsiteikti purvasklaidai, kas tikriausia buvo seniai numatyta.

mateliams       2017-01-27 14:29

šakalienėms, maldeikienems atviras kelias į liettrydžius, delfius ir tv kanalizacijas. Tai, matyt, ne šiaip sau?

O kur aš jį mačiau       2017-01-27 13:23

Kartojasi Sajūdžio laikų istorijos.

Šis išverstaskūris       2017-01-27 8:10

nedelsiant turi padėti mandatą ir lauk iš seimo ir surengti naujus rinkimus.

Aha       2017-01-27 6:45

Ir aš mačiau tą pokalbį dėmesio centre. Tokio malonumo Jakilaitis senokai neturėjo.

Dezertyras..       2017-01-27 5:56

Ir Judošius ir dergikas tas Matelis…Turime remti valstiečių pastangas blaivinti tautą ir lietuvinti…

Idomu       2017-01-27 1:18

Kodel butent gretadienio karstu pletku laikotarpiu ir ikyriai zyziant, jog ramuniene gyvena ir dviraciais laigo uzsienyje, o seima lyg ir netikra per atstuma, pyst ir islenda straipsnis apie svelnia miela namu zidinio kurstytoja skverniene. Sutapimas? Nemanau.

velocerapter       2017-01-26 23:47

Regioninio lietrydžio leidinių grupės laikraščio žurnalistas. Imbierinis.
Imbierinis žurnalistas be abejo neabejoja Garliavos šturmo didvyriu ir kviečia palaikyti skvetnelį kurio jokia boba, suprantama, nešantažuos nes ans be abejo netampomas jokiomis virvelėmis. Robokopas ne primityvi marionetė. Modernus.
Valdomas radijo bangų pulteliu. Arba telefonu iš rūmų balkono.
...
Štai kuo virsta Karbauskio nemokšiškumas ir žioplumas komplektuojant rinkimų sąrašus ir atsivedant į seimą agentūrinį zbrodą. Štai kuo baigiasi prioritetų nesuvokimas ir vietoje to kad pirmiausia ėmęsis mėžti lrt nuo jakilaičių Karbauskis visą energiją nukreipė į diskusijas su Statkevičium dėl tautinių kostiumų  vaikuçiams siuvimo. Kol ponas Ramūnas niekais užsiiminėjo, agentūra užsiėmė ponu Ramūnu.
Mėgėjas ir diletantas.
Nors Karbauskį doroja niekšai ir doroja niekšiškais metodais, bet negaila vėplos. Nes tikras lopas. Tokio kvailo milijonieriaus dar nemačiau.
Gaila, jog netrukus matrioškynas laistys pergalę šampanu, gaila jog dar eilinį kartą sušiktas šansas kažką padaryti, kad padėtis krašte imtų keistis į gera.
Geopolitinio konteksto fone turėsime dar vieną neįgalų seimą, marionetinę vyriausybę ir… pasekmes.
Tiesiog nuostabi perspektyva.
Lemingai pakniopstom bėga link vandens.
Pasaulis apsivalys nuo kvailos tautelės pačių lietuvisų rankomis.
Marios skirkitės!
Pirmyn, gardemarinai!
T.y. tfu, buratinai…

Asta R.-R.       2017-01-26 23:32

Gaila man R. Karbauskio. Su mateliais jokių darbų nepadarysi ir jokių rezultatų nepasieksi! Išdavikas, prisitaikėlis, išverstaskūris. Pažiūrėsim kaip stiprės ir aršės jo giesmė prieš Karbauskį.

Ancius       2017-01-26 23:11

Šantažuoti gali bet kas. Ar dėl tos hipotetinės galimybės Seimo narys turėtų pradėti galvoti, tik apie tai, kad gali būti pažeidžiamas ir trauktis? Visiška kvailystė. Tamsta Broniau, kaip ir visi mirtingieji tikriausiai irgi nesat be nuodėmės. Kažkas apie jūsų nuodėmes irgi žino. Gali pradėti ir šantažuoti. Jūsų situacija dar labiau nepavydėtina net už Karbauskio, nes jūs net nenutuokiate iš kur galite susilaukti smūgio, o Karbauskis kuo Kildišizmo jau pasiskiepyjo. Taigi, Broniau, pagal Jūsų paties logiką turėtumėte elgtis taip. Prasidėjus pavasario sesijai paprašykite žodžio į Seimo tribūną ir gavęs klokite visas savo nuodėmes ant stalo. Be jokių nutylėjimų. Ir paprašykite Seimo balsuoti, ar po išpažinties pratęs Jums mandatą, ar rengs apkaltą.

Pikc       2017-01-26 22:31

Prasideda “Skvernelio chebros” atsiskyrimas nuo “Karbauskio chebros”? Nelabai nustebčiau, nes dar rinkimams nepasibaigus Skvernelis jau stojo prieš Karbauskį dėl pastarojo pozicijos liberalų atžvilgiu.

apgailėtina       2017-01-26 22:12

vienos dienos “herojus”

bjauru       2017-01-26 22:08

Oho, kūryba. Štai jis ir kuria “santykius, kurie remsis ne iš piršto laužtais kaltinimais vienų kitiems”.  Tik pats nemato.
Mačiau Jakilaičio ir Matelio pokalbį. Tos švytinčios šypsenos pasako labai daug.

O as       2017-01-26 22:00

uz ta neprieteliu balsavau.Isdavikai niekam nereikalingi.

TO "Įdomu įdomu"       2017-01-26 21:39

daug paprasčiau - kažkas timptelėjo už virvutės.
Juk reik, kad melo-drama tęstųsi…

Agne       2017-01-26 21:36

Senai tokio “moralaus” neteko matyt. Pasinaudojo Karbauskio sąjunga ir sėdės kaip grybas po lapu

Įdomu įdomu       2017-01-26 21:36

kodėl vakar posėdy tylėjęs šiandien “iššauna” naują porciją “galimai”, “man atrodo”, “jeigu…” ir vien insinuacijomis grįstomis prielaidomis šalina R. Karbauskį, kad savo proklamaciją baigtų kvietimu “tikėti gerais Vyriausybės darbais” (kurių vis dar nesimato…)?
Tiesiog suveikė žurnalisto instinktas ar daug rimčiau - skaldo ir formatuoja naują daugumą, tik jau be R. Karbauskio?
Ar tik nebus koks angelas Gabrielius pasiūlęs jam vietos sąraše į Europarlamentą - žinoma, galimai? smile

sda       2017-01-26 21:32

Labai pigus blefas. Prašau, priminkite už kiek grašių Judas išdavė Jėzų?

Ancius       2017-01-26 21:20

Tai man taip atrodo, kad jis labiau “pakabintas”, jei tokius demaršus daro. Ir nesunku suprasti, ant kieno malūno girnų vandenį pila.

Rekomenduojame

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.