Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Europa

Briuselyje vyko protestas prieš kritikuojamą JT Migracijos paktą (vaizdo įrašas)

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 16 d. 21:03

7     

    

Briuselyje vyko protestas prieš kritikuojamą JT Migracijos paktą (vaizdo įrašas)

Sekmadienį, gruodžio 16-ąją, Briuselyje vyko protesto demonstracija. Į gatves išėję gyventojai vienareikšmiškai nepritarė premjero Charles’o Michelio sprendimui Belgijos vardu pritarti kontroversiškam JT Migracijos paktui, gruodžio 10 dieną patvirtintam Marakeše.

Į įvairių organizacijų ir partijų kvietimą pasisakyti prieš „dokumentą, skatinantį migraciją“, ir prieš valdžią, kuri priėmė tokį sprendimą neatsiklausiusi žmonių, atsiliepė apie 50 000 asmenų – bent tiek jų užsiregistravo dalyvauti šiame renginyje Facebook’e (ČIA). „Mes stovėsime kartu ir pasakysime NE naujai masinės migracijos bangai. Ne politiniams žaidimams. Ne politikams, kurie nepaiso žmonių nuomonės“, – rašė organizatoriai.

Beje, Briuselio meras socialistas Philippe Close ir jo bendrapartietis regiono prezidentas Rudy Vervoort eitynes buvo uždraudę. Į mero pareiškimą – „negalima leisti vykti rudajam maršui“ – protesto organizatoriai atsakė ne mažiau ryžtingu pareiškimu: „demonstracija įvyks bet kuriuo atveju“.

Organizatoriai kreipėsi ir į Valstybės Tarybą – pastaroji skubiai peržiūrėjo sprendimą visuose valdžios lygmenyse ir penktadienio vakarą priėmė demonstrantams palankų sprendimą.

Įvairūs šaltiniai praneša, kad įvyko ne tik eitynės ir mitingas, kuriame buvo pareikalauta Belgijos premjero Charles’o Michelio atsistatydinimo, bet ir susirėmimai su policija. Kas pabandė užimti Europos Komisijos pastatą ir sudarė pretekstą riaušių policijai panaudoti vandens patranką bei ašarines dujas, kol kas žinoma tik didžiajai žiniasklaidai – jos atsakymas yra vienas: „ultradešinieji“. Kodėl pasakiusi A ji nesako B, t.y. bent savęs nepaklausia – ir koks gi galėtų būti tikslas griebtis tokių beviltiškų veiksmų, nukreipiančių politinę diskusiją nuo pagrindinės temos? Kad dar ir dar kartą patys sudarytų sąlygas juo marginalizuoti? Neįtikina.

Primename, kad dėl premjero Charles’o Michelio sprendimo vykti į Marakešą ir taip pritarti JT migracijos paktui Belgijoje kilo rimta politinė krizė – iš sunkiai lipdytos koalicijos pasitraukė flamandų nacionalistų partija. Kol kas premjeras liko vadovauti mažumos Vyriausybei, bet ar ji bus veiksni, po šiandienos mitingo sunku prognozuoti. Kuo galėtų baigtis dar viena vyriausybės krizė šalyje, kuri jau daugel metų balansuoja ant skilimo slenksčio, daugelis politologų ir komentatorių tiesiog nutyli.

Lietuvos internetinių portalų išplatintame BNS pranešime spaudai teigiama, jog protesto marše dalyvavo apie pusšešto tūkstančio žmonių ir kad demonstrantai nešėsi tokio turinio plakatus „Mūsų žmonės pirmiausia“, „Mums pakako, užverkite sienas“ ir pan. Užsimenama ir apie tai, kad tuo pat metu vyko ir antimitingas (į šį, vykusį kitoje miesto dalyje, neva buvo susirinkę apie tūkstantį JT migracijos pakto šalininkų), ir apie tai, kad „Iš pradžių Belgijos pareigūnai dėl saugumo uždraudė vykti abejoms akcijoms, tačiau šiuos sprendimus pakeitė šalies vyriausiasis administracinis teismas“ (kalba netaisyta). Be to, šiame BNS pranešime rašoma, kad „Briuselyje per sekmadienį tūkstantinį mitingą prieš Jungtinių Tautų migracijos paktą kilo neramumai, kuriuos malšinti teko policijai“ (kalba netaisyta). Remdamiesi neįvardyto vieno AFP žurnalisto informacija („pranešė įvykio vietoje dirbantis AFP žurnalistas“), BNS pranešimo autorius (-iai) teigia, kad „policijai teko įsikišti ir išskirstyti minią“ „[p]rotestuotojams pradėjus mėtyti daiktus ir sprogdinti pirotechniką“.

Kol trūksta patikimų žinių apie tai, kas vyko sekmadienį Belgijos ir visos Europos Sąjungos sostinėje, kviečiame patiems peržiūrėti tiesioginės transliacijos iš eitynių vaizdo įrašą.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ekspertai.eu apie prancūzų reikalavimus       2018-12-21 2:50

http://www.ekspertai.eu/prancuzijosi-geltonuju-liemeniuireikalavimai-valdziai-i-sistemineiziniasklaida-tyli/ 
Reikalavimai susideda iš keturių dalių.

Ūkiniai (užsienietiškai – ekonominiai) reikalai:

1. Sušaukti visaliaudinį susirinkimą, kad pravestų mokesčių reformą visos valstybės lygmeniu ir uždraustų mokesčius, kurie viršytų 25 nuošimčius nuo piliečio turto.

2. Mažiausiai 40 nuošimčių pakelti minimalų darbo užmokestį.

3. Sukurti naujas darbo vietas sveikatos apsaugos, švietimo, visuomeninio transporto, teisėsaugos ir kitose srityse, taip, kad valstybės infrastruktūra veiktų deramu būdu.

4. Pradėti 5 milijonų namų statybą, kuriuose butai būtų prieinami visiems ir tokiu būdu užtikrintų nuomos kainų ir ipotekos įkainių mažėjimą, o taip pat sukurtų naujas darbo vietas statybų srityje. Griežtai bausti merijas (savivaldybes) ir sričių administracijas, dėl kurių kaltės benamiai lieka gyventi gatvėse.

5. Panaikinti vidinę valstybės skolą.

Politiniai reikalai:

1. Pakeisti konstituciją, kad liaudis galėtų pilnai išreikšti savo valdžią, o taip pat leisti pravesti referendumus liaudies iniciatyva.

2. Uždrausti lobizmą ir įtakos schemas. Uždrausti asmenims, turintiems teistumą, iki gyvenimo pabaigos užimti renkamus postus ir uždrausti užimti keletą renkamų pareigybių vienu metu.

3. Išstoti iš Europos Sąjungos ir sugrąžinti Prancūzijai politinį, pinigų (finansinį) bei ūkio (ekonominį) savarankiškumą (suverenitetą).

4. Priversti stambias įmones nustoti vengti mokesčių ir sugrąžinti 80 milijardų eurų, kuriuos 40 stambiausių įmonių yra skolingos valstybei. Sustabdyti privatizavimą ir sugrąžinti valstybės nuosavybėn privatizuotus oro uostus, geležinkelius ir autostradas, parkavimo aikšteles ir t.t.

6. Pašalinti iš gatvių radarus ir kameras, kurios ne padeda išvengti auto įvykių, o tiesiog yra paslėpti mokesčiai baudų pavidalu.

7. Tautinėje švietimo sistemoje: iš mokymų programų išbraukti ideologinius dalykus ir peržiūrėti griaunančius ir gėdingus mokymo būdus (metodus).

8. Teisėsaugos srityje: padidinti tam skiriamas lėšas keturis kartus ir įstatymais numatyti didžiausią galimą laukimo laiką teisiniams veiksmams (procedūroms), teismų sistemą padaryti paprastesne, teisingumą – visuotinai prieinamu ir nemokamu.

9. Paversti žiniasklaidą visuotinai prieinama, uždrausti propagandą, užtikrinti įvairių nuomonių sklaidą. Nustoti subsidijuoti žiniasklaidos priemones (dabar tam skiriama 2 milijardai eurų per metus) ir panaikinti įvairias mokesčių lengvatas žiniasklaidos atstovams, o taip pat neleisti valdžiažmogių bei žiniasklaidos suaugimo, suskaldyti žiniasklaidos monopolijas.

10. Įtraukti į konstituciją visišką draudimą valstybei kištis į švietimo, sveikatos apsaugos ir šeimos reikalų sritis.

Aplinkos apsaugos reikalai:

1. Įstatymais įpareigoti įvairios technikos gamintojus pratęsti gaminių garantiją mažiausiai iki 10 metų, ir taip pat pasiekti, kad jie laisvai tiektų atsargines dalis savo gaminiams.

2. Uždrausti plastikinių pakuočių ir indų gamybą ir naudojimą, kad šiukšlės neterštų aplinkos.

3. Surengti visaliaudinį suvažiavimą, skirtą sveikatos apsaugos reformai ir apriboti vaistų gamybos įmonių įtaką sveikatos apsaugos sistemai.

4. Žemės ūkio srityje: atsisakyti genetiškai modifikuotų produktų, pesticidų, kurie sukelia vėžinius susirgimus ir endokrininės sistemos patologijas, o taip pat uždrausti naudoti žemės ūkio naudmenis be laukų rotacijos.

5. Šalies industrializacijos būdu atsisakyti tų prekių importo, kurios labiausiai kenkia gamtai (ekologijai).

Geopolitikos reikalai:

1. Išeiti iš NATO organizacijos ir uždrausti Prancūzijos armijos panaudojimą plėšikiškiems karams.

2. Dėl Prancūzijos ir Afrikos valstybių santykių: atsisakyti plėšimo politikos, karinio ir politinio kišimosi. Grąžinti afrikiečių tautoms nesąžiningai paimtą turtą ir diktatorių lėšas, sugrąžinti į Tėvynę prancūzų karines pajėgas. Panaikinti kolonijinę sistemą, dėl kurios Afrikos šalys priverstos saugoti savo valiutos atsargas Prancūzijos Centriniame banke, o pačios Afrikos tautos skursta. Pravesti derybas lygiomis sąlygomis.

4. Sustabdyti migrantų srautus, kurių priėmimui ir bendrinimui (integracijai) Prancūzija neturi lėšų.

5. Užsienio politikoje: gerbti tarptautinę teisę ir pasirašytus susitarimus.

Pasitaisymas:       2018-12-17 7:23

Pasirodo, “didžioji” žiniasklaida vis dėlto parašė apie chaosą Briuselio gatvėse, bet taip greitai nukišo į galą, kad niekas nesuspėjo nei pamatyti, nei perskaityti, nei pakomentuoti: 15min.lt po straipsniu nei vieno komentaro, Lrytas.lt - 8 komentarai iki dabar, aišku visi neigiami.

"Didžioji" žiniasklaida tyli       2018-12-17 1:25

Portalai Delfi, Lrytas, 15min iki vėlyvos nakties nieko nepraneša apie protestą Briuselyje. Be tiesos.lt apie Briuselio demonstraciją dar informuoja Lzinios.lt, ekspertai.eu, Alfa.lt.

Iš virusologo užrašų       2018-12-16 23:34

Kadangi Briuselio meras yra raudonojo maro nešiotojas -  socialistas (Philippe Close), tai bet kuris jam nepritariantis - rudojo maro skleidėjas.
Nepritarimas JT migracijos paktui, pasirodo, vertinamas taip pat,
kaip sovietų laikais nepritarimas masinės Lietuvos rusifikacijos planui.

negali būti tai ko negali būti       2018-12-16 23:17

Viskas pas mus tvarkoj, viskas logiška. Lietuvos gyventojai labai mėgsta balsuoti. Negali ištverti nepabalsavę, tik balsuodami pajunta orgazmą. Tiesa, lietuviai balsuodami negalvoja. Nemėgsta. Tautos, darbo liaudies atstovai yra tie pątys, tokie patys savo rinkėjų atspindžiai- irgi labai mėgsta balsuoti. Neskaitę, negalvodami. Begalvių šalis, bepročių tautelė. Defektyvinė nusmurgėlių gentelė. Gamtos nesusipratimas. Anomalija. Natūralu, jog nenatūralūs nenormalūs organizmai neišgyvena.
Ir neišgyvens. Nes tokių atgrąsių iškrypusių mutantų egzistavimas prieštarautų visiems pasaulio dėsniams.

Liepa       2018-12-16 22:49

“Demokratija” visur ta pati: tiek “acilikusioj” Lietuvėlėj, tiek “pažangiosios” ES širdy - Briusely- valdžia sėkmingai spjaudo žmonėm į veidus, o pavymui dar ir pašaudo iš brangių patrankų už mokesčių mokėtojų pinigus, žinoma,..// Svarbiausia atbėgeliai, pabėgeliai, plius kitalyčiai.//

 

 

lietuviai išnyks teisėtai       2018-12-16 22:45

Lietuva prieš kelias dienas Maroke, Tautos ir Valstybės vardu, įsipareigojo trūkstamus darbuotojus ieškoti… užsienyje. Skamba keistai, tačiau tai būtent tai ką vadinamąjį JTO Migracijos Paktą palaikiusios valstybės įsipareigojo daryti.
Mažą to jos privalės per medijas reklamuoti darbo migraciją, bei visus abejojančius pvz. darbo migracijos nauda visokeriopai tildyti.
Be to Lietuva kaip ir kitos susitarimą palaikančios valstybės įsipareigojo finansuoti migracijos koordinavimą bei kas 4 metus stropiai teikti ataskaitas kaip sekasi gerinti migrantų gyvenimą. 
Be abejo visų šių dalykų greičiausiai nežino Seimo nariai klusniai palaiminę dokumentą kuriam pasipriešino tiek JAV tiek mūsų artimiausi kaimynai. 
LR Seimo nariai balsavo UŽ neskaitę dokumento teksto.
Paktas kuriam Seimas ir Vyriausybė bei Prezidentė ugningai pritarė, niekada nebuvo išverstas į lietuvių kalbą ir be abejo nebuvo publikuotas visuomenės supažindinimui.
Suprantama, už Tėvynės išdavimą niekas nebus pakartas, nieko nesušaudys ir niekas į kalėjimą nesės. Viskas juk teisėta- farbo žmonių liaudis aktyviai balsuodami išrinko savo atstovus, o šie viską daro “vardan Tos”.
Tiksliai pagal Nepakeičiamą ir Tobulą konstituciją.smile


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.