Užsienio politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 15 d. 20:06

48     

    

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Europos Komisija galėtų sumažinti Vengrijos teisę į ES finansavimą net 70 proc., jei ji nepritars naujausiems šalies pateiktiems planams, kaip išspręsti klausimus, dėl kurių ES reiškia susirūpinimą.

ES biudžeto komisaras Johannes Hahn pasiūlė, kad Komisija 70% sumažintų ES vykdomą Vengrijos finansavimą, jei jos vyriausybė atsisakys imtis tinkamų priemonių, mažinančių Briuselio susirūpinimą dėl demokratijos standartų, korupcijos, migracijos ir LGBT teisių.

Liepos mėnesį ES Komisijos paskelbtame dokumente, pastabose kitam komisijos nariui Hahn rašė, kad „70 procentų įsipareigojimo iš dabartinio ES biudžeto sustabdymas“ būtų proporcingas Briuselio atsakas, jei po pokalbių tarp Komisijos ir Viktoro Orbano administracijos svarbūs pokyčiai netaps realybe.

„Savo pastabose Hahn kaip Komisijos susirūpinimo sritis mini „sisteminį taisyklių nesilaikymą, viešųjų pirkimų trūkumus ir vangumą, didelį išskirtinių kainų siūlymo procedūrų procentą ir mažą konkurencijos intensyvumą,“ o taip pat Vengrijos vyriausybės prislopintą atsaką dėl „interesų konfliktų aptikimo, prevencijos ir atitaisymo“ bei dėl „veiksmingo tyrimo ir baudžiamojo persekiojimo dėl įtariamos nusikalstamos veiklos apribojimų“.

Be to, Hahnas teigė, kad Vengrijos vyriausybės atsakas į ES susirūpinimą dėl teisėjų nepriklausomybės šalyje buvo nepakankamas, ir Vengrija „nepateikė pagrindžiančios informacijos apie nustatytas problemas“.

Nuo to laiko Vengrija pateikė papildomų pasiūlymų, kuriuose apibrėžiama, kaip ji ketina mažinti Briuselio susirūpinimą taikydama „visą eilę taisymo priemonių“, pristatytų rugpjūčio 21 d. Jos vyriausybė dabar turi palaukti iki rugsėjo 21 d., kai Komisija nuspręs, ar ji sutinka su šiais planais.

Vengrijos Teisingumo ministrė Judit Varga buvo nuvykusi į Briuselį ir nuo praėjusios savaitės šia tema vedė pokalbius su oficialiais ES asmenimis. Jų metu ji sakė: „Mes tikime dialogu ir abipuse pagarba“ ji žadėjo tęsti darbą, kad „būtų užtikrinta, jog Vengrijos žmonėms bus prieinami tie resursai, kurių jie nusipelno.“

Pagal siūlomus planus Vengrija įgyvendins daugybę priemonių, įskaitant antikorupcinės institucijos, kuriai pavesta prižiūrėti ES finansavimo paskirstymą, įsteigimą.

Tokia institucija siektų sumažinti pažeidimus, susijusius su ES lėšų panaudojimu, kuriuos cituoja bloko kovos su sukčiavimu skyrius OLAF, pranešęs apie pažeidimus beveik 4 procentuose šalies naudojamų ES fondų lėšų 2015–2019 m.

Nepaisant ES susirūpinimo dėl šalies valdymo, Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas pažadėjo tęsti griežtų priemonių taikymą migracijos klausimu; jis taip pat apkaltino Europos Sąjungą nepripažįstant ar neįvertinant fakto, kad Vengrija užsiima bloko išorinės sienos apsauga, įskaitant jos anksčiau buvusią akytą pietinę sieną su Serbija.

Ministras pirmininkas antradienį rašė savo socialinės žiniasklaidos kanaluose: „Kad ir kokios didelės yra kliūtys, mes neturime atsisakyti savo kilnaus tikslo - padaryti Vengriją saugiausia šalimi Europoje“.

Šaltinis: Remix News

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

MILAITI       2022-09-18 10:50

..taisyklingai rasoma y ilgaja,beje.

kapstukui       2022-09-17 10:36

2022-09-16 18:20
Tamstele ,tikėtina,musėt:)būsite nedakištas,kad viešoje vietoje kabinėjatės prie žmonių,,kas  ką netaisiklingai  papriešdėliavo ,pažodžiavo.Stipriai jus ten kapsukėj į kažką  susitrenkėt galvelę:(

Mielas pasnekove juleu       2022-09-17 10:26

leisiu sau isreiksti dideli nusistebejima,kad taip nekenciama universiteta vis tebevadinate kapsuko vardu is didziosios raides.Matyt,pagarba siam asmeniui didziai isikerojusi tamstos makauleje..

Na klar, Kapsukės absolvente,       2022-09-17 8:14

kaip pats taip greitai sugebėjai pas Jurgį iš Langų majoro persikvalifikuoti į elektros išjungėjus pensininkams, ne tik į vietininko linksnio žinovus Mūs Lietuvoje? Beje, o pats gal ir esi tas Jurgio kietasis vietininkas Lietuvoje?

hungary       2022-09-17 0:23

laisvę Vengrijai

Kapsukei,mielam pasnekovui       2022-09-16 20:44

..tai stai,ka tau pasakysiu,mielas drauge,....kai nesimokai jaunystej ir lieki neismokes net taisyklingo linksniu vartojimo,vietininkas paciam tampa neizvelgiama paslaptim.Todel praktiniame gyvenime tamstai ‘vietininkas’ visiskai nesiasocijuoja su gyvenamosios vietos vietininku.Pats negalvoji,kas yra tavo zemes,Tevynes vietininkas,jei jis vietininkas,kas ji valdo,is kurios vietos ir t.t. ir t.t.Galima butu testi minti iki begalybes,bet tai varginantis veiksmas,pailsekim,juoba vakaras jau uzejes..

Dekui dekui       2022-09-16 20:13

..kaip tik skaniai pavalgiau..cekiski knedlikai su frikadelem,bokalas Keptinio alioko..,oi,busiu persivalges,matyt,per daug alaus,labai jau ispampau.O DABA LAUKIA DA VIENS SMAGUMAS,EISIU LODZIJON SURUKYT SIANDIENINE PASKUTINE CIGARETE.nEATSAKIAU I KLAUSIMUS,TAI GAL VELIAU.Atsiprasysiu tuom kartu…

tikroji istorija       2022-09-16 19:52

kodėl dabar vykdomas šis masinis dar likusių baltųjų europiečių genocidas-priežastys ir pasekmės:

http://www.cwporter.com/articles.htm

to ..kapsuke       2022-09-16 19:20

O koks man skirtumas - vietininko ar ne vietininko linksnis, svarbu, kame reikalas, ar supratai? Va pačiam, baigusiam Kapsukę raudonu diplomu, tai labai svarbu, kaip ir daugumai konservatorių, baigusių tą pačią tavąją Kapsukę, žinoma. Kitaip Jurgis pavarytų tokį moksliuką šalin. Tiesa, gal pasakytum čia mums, bemoksliams, kaip pats čia taip greit persikvalifikavai iš langų majoro į ką tokius, a? Ne į nedavalgiusius, o į persivalgiusius?

..tam,kuriam neaisku       2022-09-16 18:37

...mano kuklia nuomone,jei jau klausi,ruskiu ambasadoriu reikejo ne isvyti,o pakabint Gedimino pily vietoj veliavos kaip duce.Zo,italiskai.

..kapsuke       2022-09-16 18:28

..vargeli,kas tai butu ‘demokratinis tarnavimas’...Ar tu bent suvoooki,ka tu kalbi,nemokytinas zmogeli.Tu galetum bandyt savo mintis reiksti piktogramomis,tau butu lengviau,zinok.ARBA,jaustukais,istiktukais,pvz.,uf uf,au au,oooo,oi oi…Bent as tai tave tuomet geriau suprasciau.

..kapsuke       2022-09-16 18:20

sakau,kad tau ne univerken,o moksen reik eit pramokt rasyt.Lietuviuose nera priesdelio’da’.Taigi,ne ‘nedavalge’,o ‘neprivalge’.Tamsta rasot slavisku mixu.Mokykis,kokykis ir dar karta mokykis,vargeta.

Uždaryti demokratijos pažeidėjus       2022-09-16 17:48

Matyt vengrai dar gerai gyvena,kad nebijo prarasti 70% eurosriubos savo dubenėlyje eurokomonistų pilstomos.Reikia vengrų sriubos dalį atiduoti lietuviams už gerą sisteminį,demokratinį tarnavimą  Briuseliui,nes visai baigiame išnykti nedavalgę.

kapsukei       2022-09-16 17:37

..tai akivaizdu,kad nemoksa.Ne ‘kame’reikalas,o, ‘koks’reikalas.Vietininkas siuo atveju nevartotinas.TV NEZIURIU,NES SENIAI ISMECIAU,taigi,i klausima negalec atsakyt.O TAU REIK MOKYTIS,MOKYTIS IR DAR KARTA MOKYTIS.Taip prisake tavo booosas,leninas.

..jieti,klausyk       2022-09-16 16:59

..reiskiu susizavejima ir respekta tavo darbstumui,pasirodo,fenomenaliai atminciai.AS tik apie lenkus,o pats visa ruskiu piktadarybiu sarasa pavardyjai.Ir nepatingejai..Ale kaip pamirsai savo karonna ‘kto neskacet’ ir ‘maskaliaku’.Kad ne tavo nesveika meila kacapams,is tau da iseitu visai zmogiskas jietis.Kitom temom pasamprotauji visai kaip zmogus.Net supranti,kad lanzburbur yra nelabai gerai..Ex tu,jieti jieti..Nesusalk ziema,tikiuosi,kailis gerai zelia..

to aaa,cia tu,kapsuke..        2022-09-16 16:50

Aišku, kad nebaigiau - tai kame reikalas? Ar daug fašistų Lietuvoje šiandien su LRT dezistais sumedžiojai? Ten beveik visi baigę Kapsukę, tiesa? Raito runkelius ir nerausta. Budulina ir zombina edukuotus-vakcinuotus.

aaa,cia tu,kapsuke..       2022-09-16 16:45

nepazinau,bagotas busi…Tai kokiu siandie zodziu is zodyno pramokai..Gal ka paaiskint reik,nesidrovek,paklausk..Kaip tau…,visada.Tau gi sunku,univerkes taip ir nebaigei,nepatempei,varguoli..

Prašalietis       2022-09-16 16:28

jietis labai troksta     2022-09-16 15:56
Dėmesingas, nenuilstantis ir žaibiškai reaguojantis mano komentarėlių skaitytojau, beleika “pasidžiagti tavo “žiniomis ir atmintimi”, kai ” russkeliai nusprogdino ju (Lenkijos prezidentą kačinskį su jį lydinčia kompanija)visa elita su visu lektuvu.” Prisimenu ir aš “lėktuvo sprogimas dundėjo visoje Europoje”, ir niekadėjai “russkeliai” tuoj pat pradėjo tyrimą ir demonstravo dispečerių ir lėktuvo įgulos pokalbius, bei kokios pašalinės kalbos buvo pilotų kabinoje… Be to “įtempęs paskutinę smegenų kruopą bandau atsiminti”, kad Ukrainoje “russkeliai numušė dar ir Malaizijos Boingą”, kurio skrimo metu registruojamų ir saugojamų Ukrainos dispečerių neišvengiamų pokalbių su lėktuvo pilotais nei kas girdėjo, nei kas matė, kaip niekas nematė ir nežino “kur pradingo” Ukrainos dispečeris(dispečeriai, skridimo vadovai), kuris tą lėktuvą lydėjo. O kur russkelių “padarytos” ir tavo nepaminėtos, o gal jau pamirštos, dar tokios “pasaulyje dar negirdėtos, nematytos piktadarybės” kaip “nuodijimas ir iki galo nenunuodijimas”(tiesiog pasityčiojimas iš Skripalių ir Navalno, turėjusių žuti didvyriai, ir masinio naikinimo kovinių dujų Novyčiok, kurių formulę prie Jelcino JAV perdavė tuometiniai Rusijos parsidavę išdavikai) karinėmis masinio naikinimo dujomis Novyčiok Anglijoje Skripaliaus su dukra, Rusijoje -Navalno, kuris niekaip net ir kalėjime negali nuo šių baisių dujų Novyčiok nusibaigti….

tam kuriam aišku.       2022-09-16 16:11

Klaunas vakar pasakė ,jog esam latentiniam kare prieš rusiją. išvijom ambasadorių,užblokavom koridorių,paruošėm vokiškai žydiškus vilkus ,2000 pasieniečių bilotaitė paruošė 200 akm.tačiau maskoliai delsia.gal reikalai pajudės jei paspausim su kalba ir raštu,kaip siūlo tautininkų klaunas.jei ir tai nepadės siūlykit savo variantus . kare kaip kare ,kaina mums jau nebesvarbi…

Fašistų gaudytojui       2022-09-16 16:02

iš Kapsukės arba langų majoro padėjėjui iš Rakiškio. Negi persikvalifikavai į elektros trumpintojus?

jietis labai troksta       2022-09-16 15:56

kad ir lenkai but prokacapiniai,ypac po to,kai russkeliai nusprogdino ju visa elita su visu lektuvu..Jieciui tai kazkokia smulkmena,kuria ir pamirses buvo.Zalsvoji musmire daro savo,atmintis niekudysna…

Prašalietis       2022-09-16 15:32

Eurokolūkio valdyba visiems eurokolūkio nariams pasakoja apie “taisykles”, kurių parašytų nei kas matė nei kas žino, kaip ir kas jas parašė eiliniams eurokolūkiečiams nebūtina žinoti. Šiuo atveju eurokolūkio valdybos veikėjmas yra labai patogu šias “taisykles” taikyti ir bausti nepakankamai eurokolūkio valdybai “įtinkančius” eurokolūkiečius… Pagal šias “taisykles” Ukrainoje korupcijos “nėra”, o Vengrijoje “korupcija yra”, nustatyta, kad “net beveik” 4 procentai eurokolchozo skirtų pinigų buvo ne pavogta, o panaudota su “pažeidimais”... Ir teismai Vengrijoje “nelabai savarankiški”, kaip kokioje Ukrainoje ir konkurencija Vengrijoje “nepakankama”, nes, matomai, valstybinius užsakymus Vengrijos dabartinė Orbano valdžia daugumoje skiria savoms įmonėms…O ir dujas su nafta tiesiogiai pagal sutartis ir daug pigiau nei kiti eurokolchozo nariai Vengrija eurokolchozo valdyboje išsiderėjo pirkti iki šių metų pabaigos. Vengrijos,kaip ir kai kuriais atvejais ir iki panagių proamerikinės Lenkijos, pavyzdys yra “labai blogas” kitiems finansuojamiems eurokolchozo nariams..

Tomui       2022-09-16 14:09

...jam gi su teksto suvokimu sunkoka,ka cia da irodinet,kad balta yra balta.Jis teigs,kad juoda.Ir ka tu jam.Aiskiai,armonautas is kanapiu.

paaiskejusiam       2022-09-16 14:06

..tu geriau tokiu laidu neziurek.Tu net nesuvoki apie ka yra kalbama.Tau patartina ziuret skabejeva,kiseliova ir solovjova su fanaru nuo Pugaciovos.Desertui,zaxarova,kai negirta.

paaiškėjo       2022-09-16 13:46

juokdariui ,kad esam latentiniam kare ,bet rusai mūsų nepuola.matyt pasiliks desertui.tsakant gulinčių nespardo…

T0mas J. -> 8:02       2022-09-16 13:15

Mokytis rusų kalbos ir
mokytis matematikos rusų kalba
yra skirtingi dalykai. Tamsta kalbi netiesą netiesiogiai teigdamas, jog Vižinis yra PRIEŠ kad mokytis rusų kalbos.
Lietuvoje mokyklos turi veikti VALSTYBINE kalba. O mokytis galima visko, net vengrų kalbos, jei yra poreikis.

tam to neokvailiui       2022-09-16 12:41

...arba,galiu ikist,kur nesueina.Ir saule nesviecia.Taigi,valdykis,nosiniu deliotojau.

tam to neokvailiui       2022-09-16 12:38

..geriau ziurek,kur kisi savo ilga nosi.Bo priznybt galiu kaip mat.Arba patrumpint.Arba uztrumpint elektra,kol vel nepabrango.

to neofasistui        2022-09-16 12:15

Antifašiste, ar nosinę padėjai ten, kur aš neįstengiau?

Paaiskejo       2022-09-16 11:55

kad anyway mum kaput.Budriene gerai sake,reik leist galutinai viska sugriaut,sulygint su zeme.Veliau kazka statyt naujai.Remontuot neiseis,blogiau,negu naujai statyt.

neofasistui       2022-09-16 11:51

antibiotiku ir taip negausi,turi parsidaveliu daktariuksciu kaulyt.Be to,burgeristams apskritai runkeliokai nerupi,nereik ju net kaip rabsylos.Patys su kvailo narodysko pinionzais trauks i Majami.

to Paaiškėjo        2022-09-16 11:32

O pats nežinai, kad amerikonai ir anglai amžini rusų sąjungininkai? Be jų jiems seniai būtų kaput.

Na, o neosovietinė       2022-09-16 11:30

Lietuva mažins savo runkelyna - nebeduos antibiotikų ir teks stipti patvory.

Prohibicija       2022-09-16 10:39

...tamstai gert nerekomenduojama.Atsiduriat paraleliniame pasaulyje.Galit neberasti kelio atgalios.

Proporcija       2022-09-16 10:33

Vengrija 70 proc. išstojo iš ES.

Tomui       2022-09-16 9:26

..o jiems vienodai i tamistos pasiteiravimus.Jie gi tie patys lansbergistai,katriems morale yra ne sio pasaulio dimensija.

Paaiskejo       2022-09-16 9:18

..kad turime da viena berazumi cia,MELAS lt..Eik,vaikel,ir nebeateik.Eik i delfistana ar l.diena,ten tavo draugai ir bendraminciai.Ten toks ‘minde’,labai tiks i kompanijonus beprotybes aruoduose.Galesit ciauksti nuo ryto iki vakaro,koks geras ir pukuotas pucyyyynas.

Paaiškėjo       2022-09-16 8:02

nežinomi faktai apie liūdnojo veido juokdarį Vižinį-paprastas rusofobas.ruskeliai su fricais pliekėsi 4 metus tačiau negirdėjau kad stalinas būt uždraudęs mokytis vokiečių kalbos. atsiprašau kad nukrypau nuo temos.pagarba madjarams.

Koks jau cia 'susivienijimas'       2022-09-16 7:33

..nebent nusikalstamas susivienijimas..Paziurekit,kaip jie isdarke protesto pries el.kainu didinima…Kazkokia karikatura,naudinga tik patiems didintojams pisistams..Tie susivienytojai yra landsbergistu Trojos arklys normaliu trojieciu gretose.Kaip zmones buna tokie durni ir kvailuuus.O KAI SAKAI,NOSIM BAKSNOJI I KAKI,BAISIAI PYKSTA.

Stasiukui       2022-09-16 7:24

...tamstai,regimai,tokia kepure ne pagal ismiera.Gerokai per didele.Linkiu suaugti ir surimteti.Maitinkites kokybisku maistu.Juntamas vitamino A stygius,butinas smegenims.Aukite ir sveikite.Nerukykite ir negerkite.Neskaitykite delfio.Linkime pasveikti.

stasys        2022-09-16 7:08

Tokios priemonės negali duoti rezultatu . smile Gaila bet panašu kad kai kurie Briuselio ‘kopustai’ to nesupranta savo minkštuose krėsluose sėdėdami .

stasys        2022-09-16 7:06

OP TV 2022-09-16 0:36 .. pagal protą ir kepurė smile)))

OP TV       2022-09-16 0:36

Vizinis su Nida kalbejo ivairiom temom,truputi ir apie NS.Fantastiskai gera laida,puikiai atskleistas NS veidas,labai rekomenduoju.Idomu ir malonu klausyt,kai kalba normalus,protingi zmones.Ypac ,siais laikais.

T0mas J.       2022-09-15 21:08

Susivienijime nacionalinis, kaip užvaldėte šį portalą?
Ar pirkot (normalus legalus kelias),
ar pavogėt, ar užėmėt atviro plėšimo būdu? Tai būtų siaubingai gėdingas būdas..
O gal portalas buvo jums padovanotas? Visai normalu, tik va.. dovanojimo sutartį parodykit viešai! Partija, žinot, yra toks dalykas - viešas asmuo - todėl būkit malonūs viešai paaiškinkit visuomenei nežinomas aplinkybes šia tema.
O gal jūs portalą susiliberalizavot? Na, tipo, prichvatizavot?! Būtų labai negražu, dabargi viskas kas liberalu yra tautai kaip keiksmažodis.
O gal jūs nenorite sakyti TIESOS?? Tuomet šis portalas tikrai ne jums.. neatneštų laimės tokiu atveju.
Neketinat pervadinti į MELAS lt? Arba į “VOGTAS”? Aš patikrinau - laimei abu pavadinimai dar laisvi!

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.