Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Briuselis nenustos didinti savo reikalavimų Lenkijai

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 12 d. 10:04

10     

    

Briuselis nenustos didinti savo reikalavimų Lenkijai

Lenkija bus finansiškai šantažuojama, nebent ji paklus ES ideologiniam dominavimui, perspėja Marzena Nykiel.

Kurį laiką atrodė, kad ES fondų skyrimo Lenkijai reikalas buvo patvirtintas susitarimu, kad lėšos bus pasiųstos, tačiau antradienio diskusija Europos Parlamente ir ketvirtadienio rezoliucija parodė, kad opozicija nepaleis iš rankų įrankio, leidžiančio jai šantažuoti Lenkijos vyriausybę.

Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, išreiškiančią „jo didelį susirūpinimą dėl Europos Komisijos veiksmų, susijusių su Lenkijos Nacionalinio atsigavimo planu“.

Europos Komisija taip pat noru nedegė. Prieduose ne tik atsirado 160 „plačios apimties reikalavimų“, bet grėsme tapo ir tai, kad jų kad jų įvykdymas yra bet kurio mokėjimo išankstinė sąlyga. Tai galbūt visa prasmė priimti Nacionalinio atsigavimo plano fondus turėtų būti persvarstyta?

Verta peržiūrėti antradienio debatus Europos Parlamente, kad pamatytume, kaip energingai Lenkijos opozicija reikalavo, kad Europos Komisija didintų spaudimą Lenkijai.

Róża Thun, Europos Parlamento narė nuo opozicinės partijos Pilietinė Platforma (PO), sutiko, kad tai ir buvo priežastis reikalauti susitikimo su Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen po jos vizito Varšuvoje. Ji pabrėžė, kad ES turi garantuoti Lenkijoje laisvę ir imtis veiksmingų intervencinių priemonių. „Lenkijos demokratinės institucijos yra jaunos ir neatsparios puolimui“, – sakė ji. „Todėl mes to tikimės iš jūsų ir mes jūsų to reikalaujame“, – kalbėjo Europos Parlamento narė iš Lenkijos Komisijos vadovei.

Von der Leyen atsakymas buvo nedviprasmiškas - Lenkija negaus lėšų, kol nebus įvykdyti „reikalavimai“. „Mes visai nesiųsime lėšų, kol nebus įgyvendintos reformos“, - teigė Europos Komisijos pirmininkė ir pridūrė, kad sutikimas su Lenkijos Nacionalinio atsigavimo planu nesustabdo jokių procedūrų, susijusių su teisinės valstybės principais Lenkijoje.

Ar jomis galima laikyti kažkokį norą, kad būtų gerbiamas Lenkijos suverenumas? Šių pareiškimų tonas nepalieka jokių iliuzijų: Lenkija bus finansiškai šantažuojama tol, kol pasiduos.

Turime prisiminti, kad 300 puslapių priedai, apimantys daugiau nei 160 „reikalavimų“ siekia ypač gilaus kišimosi į Lenkijos politinę sistemą, ekonomiką, pramonę, žemės ūkį ir net švietimą. Europos Žaliojo susitarimo elementai, galintys sukelti didžiules išlaidas ir žalą, taip pat ten įtraukti.

Taigi, jei ES įstaigos turi tiek daug abejonių dėl Lenkijai pažadėtų lėšų mokėjimo, jei avanso, padedančio sukurti atsigavimo po pandemijos mechanizmą, laikas praėjo, jei reikalavimai didėja, tačiau Lenkija vis dar negavo nė vieno euro, ar nevertėtų Lenkijai persvarstyti savo poziciją dėl ES Nacionalinio atsigavimo plano fondų?

Šaltinis: Remix News

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2022-06-13 14:09

vieningos Europos nematyti,kaip savu ausu,Putinas savo pasieke,per Svabus<Kisendzerius ir kitus braliukus

OP TV       2022-06-13 13:59

jei cmil but nuejus pas marsistus,gyvos jau,aciu Dieviui,jos jau nebepamatytume.Ale ot meluoja,slykstyne.Neveltui kacapoide..

Margarita Starkevičiūtė (Op TV)       2022-06-13 11:08

Margarita Starkevičiūtė: “Briuselyje nuomonė apie Lietuvą - labai bloga”/Čmilytė buvo Šeimų marše?!
https://www.youtube.com/watch?v=pkaQHaQC4vM

Ne pasyvus       2022-06-13 7:26

stebėjimas ,laukimas dabar gali padėti rytų Europai,o pradžiai rimta ir vieša diskusija dėl Anglijos pasiūlymo dėl jungimosi į aljansą.Jei tas laikas bus praleistas,Vokietija ir Prancūzija mus palaidos Rusijos rankomis.Po diskusijos turi sekti greiti ,realūs veiksmai.Jungimosi procedūros.Na,kam dar kas neaišku ir kaip reikia pasakyti,kad kiekviena tylėjimo diena yra mirtinas pavojus ir stebuklų čia nebus.Negi reikės laukti Ukrainos likimo,kad politikai ir visuomenė patikėtų.

Ar Lietuvos       2022-06-12 22:03

politikai realiai supranta,kad Ukrainai neatgavus laisvės,į Lietuvą ateina karas,tikras karas?Vakarai to nesupranta,tačiau,lietuviai per mažai kaunasi už Lietuvą,užstodami Ukrainą.Nesigirdi jokių iniciatyvų,visi tarsi sapne.Tai nebus greitai,kurį laiką drakonas virškins Ukrainą,tačiau vėl išalks.Ir drįstam kaltinti ukrainiečius,kad jie nepasiruošė.Jokie ginklai neapgins mūsų,jei dabar nerodysim ypatingos dieviškos drąsos ir gudrumo.

litexitui       2022-06-12 20:57

deja,mes like basi ir nuogi,ner kur eit,uzkurios lenkuose ne,ukrai su lenkais,anglais ne,vidurio europa ne.Nueit ir nusiskandint it paskenduolei,suvedziotai ir paliktai.Vienzo,nebent patiems is nevilties verst sistema velniop.Nors lyderiu nematau.Keistai rodos,bet rinkciaus Vasiliauskaite.Ta neissigastu ir neisduotu.

LitExit       2022-06-12 20:42

Kiekvienam galvoti sugebančiam žmogui aišku - nei Lenkijai, nei Baltijos šalims ne vieta šitoje liberalmarksistinių psichopatų “sąjungoje”. O kažkas galvojo, kad už alų ir skalbimo miltelius nereikės atidirbti…

Al.       2022-06-12 17:45

Tai dėl ko Lenkija neišeina iš jai priešiškos sąjungos? Juk ir mus rusai šelpė dotacijomis. Statė gamyklas, pastatė Sniečkaus atominę elektrinę... Vis dėl to nusprendėm išeit iš gardo.

ah.ą       2022-06-12 13:18

nemokamas sūris būna tik pelėkautuose. Nieko nemokamo nėra.

Reik paklausyt jedinskio       2022-06-12 12:04

rekomendaciju lenkijai susivienyt su kacapliandija ir uzpult kopustliandija.Atsiemus savo pinionzus,sajunga nutraukt,susivienyt su ukrais ir uzpult rasieja.Kas nutiks veliau nebesvarbu,nes bezdzionmaris islaisvins visa planeta ir laimingi gyvensim medziuose.Traibo vadas bus raskievicia.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.