Užsienio politika, Geopolitika, Europa, Ukraina, Rusija

Britų pasiūlymas dėl naujos sąjungos galėtų tapti išskirtine galimybe Lenkijai

Tiesos.lt siūlo   2022 m. birželio 7 d. 19:53

11     

    

Britų pasiūlymas dėl naujos sąjungos galėtų tapti išskirtine galimybe Lenkijai

laikmetis.lt

Naujas platesnės Europos projektas, asocijuotas su ES, bet su laisvesne ir platesne rinka bei savitarpio karine pagalba gali būti sprendimas dabartinei politinei krizei, kurią sukėlė Rusijos invazija į Ukrainą, rašoma portale niezależna.pl

Karas Ukrainoje galutinai užgesino bet kokias taikaus sambūvio su Rusija viltis ir atskleidė Europos Sąjungos silpnumą. Blokas nesugebėjo sukurti nuoseklios kovos su Rusija politikos, pasiūlyti Ukrainai realios pagalbos ar susitarti dėl tikrai griežtų sankcijų Rusijai, o didžiausios ES šalys: Vokietija, Prancūzija ir Italija nedavė konkrečių garantijų dėl Ukrainos stojimo į ES.

Tuo pat metu ta pati ES buvo pasirengusi taikyti sankcijas Lenkijai, už tariamą teisinės valstybės nesilaikymą, nors reformos atitiko tai, kas buvo padaryta kitose ES valstybėse. Iš tikrųjų šios sankcijos buvo bandymas nuversti dabartinę Lenkijos vyriausybę ir grįžti prie kolonijinės politikos, kad Lenkija būtų vėl totaliai pavaldi Vokietijai.

Lenkija ir Baltijos šalys padėjo Ukrainai karine, ekonomine ir politine prasme kur kas daugiau nei Vakarų Europa. Šių šalių, taip pat JAV, Britanijos ir Kanados dėka NATO atsakas buvo daug nuoseklesnis ir tvirtesnis nei pagrindinių ES valstybių, kurios ir toliau trokšta užmegzti verslo ryšį su Putinu.

Ukrainiečių diaspora Europoje tai labai gerai supranta. Jie mato pasidalijimą tarp Atlanto branduolio ir likusios Vakarų dalies. Iškart po Rusijos invazijos 2014 m., ukrainiečiai pradėjo grįžti į lenkų vadovaujamos daugianacionalinės sandraugos laikus. Tai buvo stebėtina, atsižvelgiant į praeities priešiškumą ir prieštaravimus tarp šalių dėl praeities, kurią Rusija dažnai išnaudoja savo propagandoje, siekdama kiršinti abi tautas.

Šiandien visi ukrainiečiai ir jų politikai yra dėkingi Lenkijai ir nusivylę Vokietija. ES muitų barjerų panaikinimas Ukrainai palengvina ekonominę integraciją su Lenkija, kuri sparčiai vyksta dėl Rusijos blokados ir masinės ukrainiečių migracijos į Lenkiją. Tikėtina, kad Lenkija netoleruos bet kokių ES bandymų sugrąžinti muitinės kliūtis, o tai gali padėti Lenkijai atsidurti tokioje padėtyje, kad ji turės priimti sprendimą, galintį pakeisti Europos geopolitiką.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas tai mato ir jau pasiūlė aljansą integruoti Didžiąją Britaniją, Lenkiją, Ukrainą ir Baltijos šalis, o galų gale ir Turkiją. JAV, Kanada, Japonija ir Australija taip pat galėtų būti suinteresuotos tokiu laisvos prekybos ir kariniu bloku, ypač turint omenyje, kad Ukraina turi 20 procentų pasaulio naudingųjų iškasenų ir yra viena didžiausių grūdų gamintojų. Aptariamas regionas yra gerai įsikūręs Eurazijos prekybos kelyje.

Jei Berlynas ir Paryžius ir toliau blokuos Ukrainos stojimą į ES ir grįš prie įprasto verslo su Maskva, tai sukels mirtiną pavojų Lenkijai, tačiau muitų barjerų panaikinimas reiškia, kad Ukraina integruojasi į ES per energetinę tarpusavio priklausomybę ir pramoninį bendradarbiavimą. Didžioji Britanija jau yra integruota į ES rinką, nepaisant „Brexit“ – tai galėtų sudaryti sąlygas ES paversti viena didele laisvąja prekybos zona, tačiau tai nėra Berlyno ir Paryžiaus politika, kurie Europos sąjungą nori matyti kaip vieną federacinę supervalstybę.

Vienas iš sprendimų būtų dviejų greičių Europa su viena didele laisvosios prekybos zona, bendradarbiaujančia su JAV ir Kanada, tačiau kurioje daugelis valstybių galėtų pasirinkti integracijos gylį ir greitį. Tai gali būti optimalus sprendimas Lenkijai, o ne padalijimas į dvi Europos sąjungas.

Lenkija pasinaudojo ES lėšomis ir patekimu į rinkas. Tačiau ji prarado tam tikrą suverenitetą ir vis labiau nerimauja dėl bandymų kištis į jos vidaus politiką ir ekonomiką. Iki karo pradžios Lenkijai atrodė, kad nėra kitos išeities, kaip tik šypsotis ir pakęsti tokį vadovavimą. Tačiau dabar, atsižvelgiant į tai, kad Lenkija po kelerių metų bus jau grynoji ES biudžeto mokėtoja, Berlyno diktatas taps vis mažiau patrauklus.

Lenkija turi vengti visų bandymų sukurti Europos supervalstybę. Tikėtina, kad ta supervalstybė bus kuriama, todėl reikia nedelsiant parengti strategiją, kuri užtikrintų, kad Lenkija ir kiti turėtų pasirinkimą, kuris išlaikytų jų ekonomiką, saugumą ir suverenitetą.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>>> 7:48 ir kitiems       2022-06-8 13:46

„Vakar viename žurnalisto pokalbyje su rusų belaisvio motina,kuri įsitikinusi fašistė,paaiškėjo rusų mąstymo beviltiškumas.“
—————-
Ar jūs bent nutuokiate, koks beviltiškas mąstymas yra landsberginių galvose…
Jiem ES yra besaligiškai tobulas gėris.
Nepatenkinti LGBT+qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm72 smile yra Kremliui naudingi idiotai, ir iš vis tuo lgbt piktinas TIK durneliai.
Jokio Vakarietiško komunizmo nėra.
Globalistai yra putinistų išmislas.
Tarkim globalistai yra, tai kur slepiasi?
Švabas, Sorošas, Geitsas… „O Dieve, ką jie blogo (tau) padarė?
...
——————
Dėmesio, tokių yra 30-40% nuo visų rinkėjų... Tai čia landsberginiai.
O kur socdemų ir kitų partijų elektoratas. Ten padėtis labai panaši.
Graudi realybė - apie žydus, lgbtttttttt ir neomarksistus TIK GERAI ARBA NIEKO.
Tegyvuoja toleranc-YYY-ja!

Lietuva ginasi       2022-06-8 13:24

dabar,pasirinkdama draugus.Ir jei pasirinks Vokietiją pirmu numeriu,tai jokios haubicos Lietuvos neišgelbės ir milijardai gynybai nepadės.Laikas emigruoti?Lietuvai laikas rimtai galvoti,kaip gerinti strateginį mąstymą.Čia reiktų pasitarti su sąžiningais dvasininkais.

Lenkija išdrįso       2022-06-8 13:10

nenuolaidžiauti Vokietijai ir turės savo teritorijoje Amerikos karius.O Lietuva vis dar baimės būsenoje? Vokietija tai pajuto ir staigiai čia atvyko Šolcas,kad mumis pasinaudoti,kaip puikiu jauku įvairiose sau baudingose derybose su rusais?Laikas Lietuvai žinoti,ko ji tikrai nori.Su Amerika jai ir NATO ,ir amerikiečių apsauga.

Mike Adams       2022-06-8 12:14

Akademinis tyrinėtojas ir autorius JR Nyquist parengė puikų interviu su “ponu Vangu” iš LUDE Media – tos pačios grupės, kuri įsigijo slaptą garso įrašą iš aukšto lygio CCP / PLA karinių vadovų Pietų Kinijoje, rodantį, kad Kiniją ir Rusiją ketina kartu užpulti JAV ir okupuoti Šiaurės Ameriką.

Iš to interviu santraukos: “Kinija ir Rusija pradės plataus masto karą prieš JAV. Rusijos ir Kinijos laivynai bus suvienyti – ne tame pačiame vandenyne, o puldami tą patį žemyną, Šiaurės Ameriką. Rusai puls per Arktį, kinai – per Ramųjį vandenyną“.

Šiandien pateiksiu jums išsamią informaciją apie šį rengiamą  JAV ir Kanados puolimą ir apie tai, kaip Kinija planuoja sugriauti JAV prieš jas užkariaudama.

https://www.naturalnews.com/2022-06-07-russia-and-china-planning-simultaneous-attack-to-eliminate-the-united-states.html

Kis       2022-06-8 11:21

parazitas tas Putinas,visdelto santazu ir babkemis sugriaus “vieninga"ES,tad ne uz ilgo tas ivyks ir su NATO.O jus durniai,durneliai KGB nuo seno si versla ivaldziusi.Kaip gali keistis Solcas,kai jis yra KGB vergas,gal ir noretu zmogelis,bet paprasciausiai negali,sedi KGB voratinklyje.Pasidomekite kas toji Anka,kas Srioderis,galu gale Solcas ir jus suprasite,kas ir kodel vyksta,kad ir Lietuvoje procesai,kodel Lietuvoje taip laisvai jauciasi Simonko skylamusiai,kodel TS lyg siol nieko zmonems nepadare,kodel ta bulbasa nugrudo link Putino,kurie apsaudo (kol kas ) Ukraina,o Natovcus cia pat ,juk siena gali apsiginti nuo sernu,o nuo Iskanderu vargu.Dirba musu valdziukste po prakaitu.

Komedija       2022-06-8 8:14

Britai bando atstatyti Žečpospolitą, kaip skolą už antrąjį pasaulinį karą, kada nė piršto nepajudino Lenkijai padėti:) Mums tai būtų šakės. Jau beveik geriau ruskis, nei lenkas.

Vakar viename        2022-06-8 7:48

žurnalisto pokalbyje su rusų belaisvio motina,kuri įsitikinusi fašistė,paaiškėjo rusų mąstymo beviltiškumas.Ji sakė,kad ukrainiečiai genetiškai fašistai ir nors jos sūnus belaisvis,nesvarbu, tegul jis ir lieka Ukrainoje,matyt,mato,kad Ukrainoje geriau.Painiava jų galvose.

Lietuvai       2022-06-8 7:45

metas pasirinkti,su kuo ji.Su iš Ukrainos besišaipančia Vokietija,ar su jai padedančia Anglija,Amerika.“Rinkis šiandien ,kam tarnausi…”.Vėliau galima skaudžiai gailėtis.Gal ir įmanoma ,kaip nors laviruoti,jei keisis Vokietija ir taps krikščioniškesnė.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-8 6:32

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu
(citata iš laiško)
_____________________________________________________________________
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai.

Ми можемо негайно зупинити розгул гидоти монстра путінських російських виродків і змусити їх вивезти з окупованих земель України. Все, що нам потрібно зробити, це зробити весілля між Литвою та Україною, щоб Україна стала членом НАТО в день шлюбу. На європейському континенті ми є братами і сестрами подібної долі, а виродки Росії зробили все можливе, щоб швидко відновити нашу історичну спільну державу на землях Великого Литовського Kоролівства. В ім’я нашої спільної безпеки і вічного існування ми повинні діяти разом і мудро зараз. Слава Україні. “

Ekspertas       2022-06-7 20:48

GB bando sukonstruoti antrą paketą denacifikavimui, nes pirmas jau kaip ir eina į pabaigą.

Tai šansas       2022-06-7 20:04

ir Lietuvai.Tik reikia nebijoti Vokietijos,kuri viena kalba,kita daro.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.