Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Britai švenčia

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 1 d. 11:38

31     

    

Britai švenčia

„Brexit“ įvyko – po 47 metų narystės Europos Sąjungoje, sausio 31-ąją, praėjus daugiau nei trejiems metams nuo referendumo, Jungtinė Karalystė oficialiai pasitraukė iš Bendrijos.

Dalijamės vaizdais iš Londono aikščių ir gatvių – iš tikros demokratijos šventės, kaip buvo ne vieno kalbėjusiojo pastebėta, ir keliomis replikomis iš Veidaknygės.
Laukiame ir Jūsų pasidalijimų.

 

 

 

* * *

Tomas Baranauskas. Imperija į imperiją negali būti inkorporuota

Mintys iki Brexito įsigaliojimo likus pusketvirtos valandos…

Didžioji Britanija – imperija, dar ne taip seniai valdžiusi ketvirtį pasaulio, didžiausia imperija pasaulio istorijoje.

Europos sąjunga – irgi imperija, pirmą kartą istorijoje suvienijusi beveik visą Europą, nors ir trumpam, bet įgyvendinusi Napoleono, Hitlerio ir Stalino svajonę.

Dabar to nebebus. Didžioji Britanija – pernelyg reikšminga Europos dalis, kad jos nepriklausymą Europos Sąjungai galima būtų ignoruoti žodeliu „beveik“.

Imperija į imperiją negali būti inkorporuota…

–  –  –

Imperijos nebūna stabilios – jos arba plečiasi, arba traukiasi.
Iki šiol ES tik plėtėsi.
Šiandien – istorinė diena, kai ji pradėjo trauktis.

 

* * *

Nida Vasiliauskaitė. Kalbėtojai tampa simboliais

Įsivaizduokime, kad nieko nežinome (ir, atitinkamai, nieko – nei gero, nei blogo – iš anksto nemanome) nei apie ES (išskyrus, kad tai – tam tikra valstybių sąjunga), nei apie Brexit (išskyrus, kad tai – vienos labai įtakingos narės valia tą sąjungą palikti: nesvarbu priežastys, motyvai, pasekmės) – ir tik Nigel Farage kalbos pagrindu (žr. ČIA) galime susidaryti vaizdą.

Kalbėtojai tampa simboliais: štai toks tipažas (charizmatiškas, iškalbus, vitalistinis, sklidinas entuziazmo, tikėjimo savo cause ar bent gebėjimo daryti tokį įspūdį) brexitina, o toks – lieka įkūnyti ES (skardinė funkcionierė tuščiomis akimis).

 

* * *

Vygantas Malinauskas. Britai pasirinko gyventi nuosavame name

Kai daugiabutis tampa vis panašesnis į bendrabutį ir žinai, kad perspektyvoje jis gali tapti dar labiau bendrabučiu, supranti, kad geriau gyventi nuosavame name. Kaip vienas britų politikas pasakė “geriau geras kaimynas, nei blogas įnamis”. Britai nepasitraukė iš Europos. O jų pasitraukimas iš Europos Sąjungos geras priminimas, kad Europa yra kur kas daugiau nei ES. Ir ne tik geografine prasme.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2020-02-2 17:40

Troliu fabriko meistras ? aukštai kilstelėjo .. ta viešumo pompa “o tau” .smile

to O tau       2020-02-2 12:46

Kanalizatoriau, eik prie vamzdžio, ar supratai?

Teisingai       2020-02-2 11:48

Padarė, tai ką ir reikėjo padaryti, kolchozas anksčiau ar vėliau visada žlugs, stiprieji visada pabėgs, ten liks armija biurokratų, ir visokių nelaimėllių, nuskurdėlių,nemokančlų gyvent, dar ir vosokio plauko sukčių ir aferistų.

O tau ,       2020-02-2 11:30

juliau Milaiti, koks skirtumas, kur jie grįš - didžiojon ar mažojon imperijon, apdergei straipsnį propagandinėm išmatom ir džiaugiesi kartu su savo kolega fabriko meistru stasiu. Trolių fabriko meistru.
Tai jus abu dvasios „bėdniokus” reikia grąžinti Rusijos imperijon, galėsite lakti iki soties, tiek Kremlin gold vodke, tiek ‘viskarį’.

stasys        2020-02-2 10:13

Šiam savaitgaliui matyt vėl bus viršyti JK alkoholio pardavimo viršpelniai . Išdidūs savo oriu gyvenimu JK pensininkai pirks ne po viena o po du ‘viskario‘ butelius savaitei , juk išaušo naujas rytas kai JK atgavo laisve .Vargiai dar kas atmena kaip atrodė ana senoji Britanija , ar iš  VIS įmanoma grįžti ten kur kelios kartos jau nėra buvusios .?  Nemanau kad šiandiena kas nors susimasto apie tuos klausimus . Visi tie šūkaliojimai , padrąsinimai reiškia tik abejone žvelgiant į ateitį .. spyna ant tvartelio durų gali reikšti jog grįžti nėra kur ..o pasaulyje tavęs niekas nelaukia .  Gyvenimas šalia tvartelio durų dar nėra LAISVĖ.

Deutshland uber alles,       2020-02-2 9:07

uber alles inder Welt.

Taigi       2020-02-2 8:53

Mažoji imperija grįš Anglijon, kaip Rusijos Federacija Maskvos kunigaikštystėn. Išsivaduos Velsas, Škotija ir Airija pagaliau.

Jie rinkosi       2020-02-1 21:32

Sovietiją ir Baltijos šalis atidavė kaip teisėtą paveldą nuo caro laikų Stalino Rusijai. Tai gali būti pakartota, jei ir toliau taip burnosite prieš Europą.

ruskeliams vodka belieka lakti       2020-02-1 20:39

rusija, turėdama tokį plotą ir tiek iškasenų pasaulio ekonomikoje tik 11 v.
Anglija (UK) - 6 vietoje.
——
gerai, kad ruskeliai vodką turi - gali lakti, šlovinti putiną ir užsimiršti kokie totalūs nevykėliai yra smile

T0mas J.       2020-02-1 20:29

Man tik įdomu - kiek dar narių turės išstoti, kad ES propagandistai liautųsi sakę vietoj
Europos Sąjungos parlamentas
- Europos parlamentas?!

prasidėjo-neprasidėjo       2020-02-1 19:55

Ką putino rusija rinksis britams ne taip ir svarbu.Jie jau pasirinko būti nepriklausomiems nuo nieko ir mokės pasirinkti tarp TSRS-ES.

to grumstas       2020-02-1 19:32

Sakai, kad bėdniokai laukia, kada bus grąžinti Rusijai? Kada juos Londonas grąžins atgalios, ar taip reiktų suprasti?

Prasidėjo       2020-02-1 19:28

didžiosios lenktynės dėl Putino simpatijų. Ką Putino Rusija rinksis - ES ar Angliją?

ES griauna       2020-02-1 18:58

Briuselio biurokratai su nepadoriai didelėmis algomis.

Balamutas       2020-02-1 18:21

Britai renkasi sąjungą su dieviškuoju Volodkinu. Matydami kaip meiliai susižavėję Makaronas su Merkele žvelgia Volodkinui į veidą, be to įtaria, kad jie net ikonas su jo šventenybės atvaizdą laiko pasikabinę prie lovos, tad apimti mažvaikiško, pavydo puola į jo meilų glėbį. Kas netikit, tuojau įsitikinsit. Ar užmiršot garsų šūkį: - Skaldyk ir valdyk. Tad eikit pasiimt irklų, jų tuojau prireiks.

Ar taip turėjo būti?       2020-02-1 18:05

Juk visuomeninė LRT,Delfis,Lrytas kasdien aiškino,kad tuoj tuoj bus dar vienas referendumas,ir britai niekur neišeis.Kaip čia taip apsiriko didieji pranašai politologai ir nuomonių formuotojai?O jei ir Trampas liks prezidentu?Kuom tikėti,kuom pasitikėti?Net gaila dėl tokių miglotų įžvalgų.

Neturiu iliuzijų       2020-02-1 17:26

Britanija tiesiog keičia klubą. Šis jau neatitinka tam tikrų kriterijų. Britanija įpratusi turėti kolonijas, iš kurių sunkia sau naudą. Manau jau numatyta kokia nors kombinacija. Lietuva kažkokiu būdu sugebėjo tapti ne tik klubo nariu, bet ir patiekalu klube.

ES tikrai nešvenčia       2020-02-1 17:04

Ursula fon Layen ir Šarlis Mišelis pasirašė susitarimą apie Didžiosios Britanijos išėjimą iš ES naktį, susitikę be žurnalistų. ES Taryba jį ratifikavo nesirinkdama į specialų posėdį, kiekvienas pasirašė dokumentą atskirai. Matyt, ne be reikalo vienas britų parlamentaras išeidsmas iš parlamento visam laikui ironiškai sušuko. kad “populistai negalėjo globalistus”. Nors parlamentas susiėmęs už rankų sudainavo anglų poeto Roberto Bernso žodžiais garsiąją dainą “Išgerkime draugystės taurę iki dugno”, bet tai nebepadės. Taurė labai karti.Ir Didžiosios Britanijos vėliava plevėsuoja prie Europos Parlamento, vargu ar bus ryžtasi ją taip greitai nuimti, kaip pranašavo vienas mūsų ministras…

grumstas       2020-02-1 17:04

Pradėjus žiūrėti šiuos kadrus, toks jausmas, kad aš esu čia buvęs, tose žmonių grupėse besikalbančiose, kaip gyvensime, kaip dabar bus, tie dalykai kurie buvo svarbūs prieš kelias dienas tapo jau tolimi ir nebesvarbūs, .... Ach… tai buvo Atgimimo mitinguose ... Džiaugiuosi kartu su tais anglais , kurie pasirinko laisvės kelią, nes žmogus sukurtas laisvei , o ne prievartai , kokia ji bebūtų ar: minkštoji’ ar “kietoji” ... Šiandien jų gatvėje šventė, šventė , kuri atėjo ne po karo, ne po kruvinų mūšių, kokiuose paprastai išsikovojama Laisvė... Tai todėl , kad jų daug , jie stiprūs finansiškai ir jų privengiama.. Biedniems gali tekti laukti Laisvės gan ilgai, kol ateis valanda x…

Čerčilis pribaigė       2020-02-1 16:14

Didžiąją imperiją, o šie pribaigs Mažąją imperiją ir beliks tik Anglija be Velso, Škotijos ir dalies okupuotos Airijos. Lietuvaičiai per docentus yra užsibūrę ir praradę galvas - nesiorientuoja absoliučiai ir nesuvokia, kas vyksta pasaulyje ir nežino, kad jis pakito negrįžtamai. Ir pakito mūsų nenaudai. Vėl patenkame į pavojingą zoną, nes Anglija daugiau nei 200 metų kaip patikima Rusijos sąjungininkė ir draugužė.

Labiausiai nesupranta       2020-02-1 16:04

jaunimas,kas čia vyksta.Jie išauginti žmonėmis be šaknų,išmokyti gyventi parazitinį gyvenimo būdą kažkieno sąskaita.Štai nuo ko traukiasi Anglija.

nu ,bože, nesvaikit,       2020-02-1 16:01

lgbt Britijoj pažengus nepalyginamai toliau ,  nei žemyne,  apsidairykit nuvažiavę...

Po pusės       2020-02-1 15:56

metų  pažiūrėsit ,kaip jie ,,džiaugsis’‘

bobutė.       2020-02-1 15:43

kad taip Lietuvoj atsirastų žmogus geltonais plaukais…

Likę žemyne visi       2020-02-1 15:33

krūptelėjo.Artėja lemiamų apsisprendimų ir išbandymų metas,kai reikės akis į akį bendrauti ir su Londonu ,ir su Briuseliu,ir su Dievu.Mūsų saugumas labiausiai priklauso nuo Amerikos,Amerika didžiausia Britanijos draugė.Nemandagiai,veidmainiškai elgtis su Anglija bus labai negražu,nenaudinga,nors Briuselis labai šnairuos,spaus,persekios,grasins.Nieko naujo,reikia rinktis,kam “tarnausi”?

to Šv. Jurgis ant balto žirgo       2020-02-1 15:32

Taip, tai Anglijos šventasis globėjas ir jis labai primena mūsų Vytį, vejantį lauk neprašytus svečius.
Žuvis pūva nuo galvos, todėl pirmiausiai privalome atskirti ideologines rauges nuo grūdų. Mums brangi kiekviena tauta ir jų vienybė, bet yra atgrasios žmoniją ištautinančios ir išvalstybinančios ideologijos. Į universitetus privalo būti grąžintos žmogų, pilietį, patriotą, o ne vien kvalifikuotą darbininką, ugdančios disciplinos. Antraip nebus kam atstovauti pilietinę tautą, valstybę. Technokratai tam netinka.

ah1       2020-02-1 15:09

brehitina - praeitina.Na o dėl kaimyno tai tėvulis irgi panšiai mokė kaimyną laikyti antru asmeniu po dievo, musėt ta pati mokykla protėvių buvo.

Šv. Jurgis ant balto žirgo (nuotraukoje)       2020-02-1 14:49

prismeigiantis Slibiną (antikristiškai meistraujamą ES), yra ir Lietuvos globėjas (drauge su šv. Kazimieru).
Jo padedami būkime verti suverenios tautos laisvės ir tautinės savigarbos, kaip britai.
„Rausvi Briuselio peniukšliai” (R. Ozolas), parsidavėliški „didžiosios” žiniasklaidos presstitutai yra niekas prieš bundančios tautos valią.
Dabar bus skubama likusias 27 tautas „federalizuoti”, - reikia atidirbti Judo sidabrinius. Jau neišdegs!

tvankstui       2020-02-1 14:03

nejaugi manote, kad brexitas ivyko del LGBT diktaturos? ten tas reikalas dar labiau isvystytas nei ES, ir tikrai nesiruosia valdzia to stabdyti.

Antiliberalas       2020-02-1 13:46

Aš irgi švenčiu! Liberastų, globalistų, pederastų ir visų kitų sodomitų pralaimėjimą. Neabejotinai didelį pralaimėjimą! Antrą tokio masto, po Trampo išrinkimo į prezidentus. Apskritai, mintis keista ir neįprasta, nes britai, kaip buvusi imperija, patys visada buvo globalistai. Bet šiandien britai yra atsidūrę kitoje rolėje. Europa nebegali daugiau būti valdoma liberastų, kitaip ji pasmerkta. Liberastai stiprūs tik kol EU yra pinigų. Bet žinome, kad praktiškai visos EU valstybės yra stipriai prasiskolinusios. O po Brexito, EU pinigų upės sipriai susitrauks. Liberastam ir globalistam bus gerokai sunkiau išlaikyti visą nesuskaičiuojamą NVO, kitokių nuomonės bei įvaizdžio formuotojų ir smegenų plovėjų armijas, pirkti žiniasklaidą, finansuoti nelegalių imigrantų gabenimą ir t.t. Jei po Brexito ne visa EU atsipeikės, tai tikėkimės kad bent rytų Europos šalys drąsiau jausis prieš globalistų ir sodomitų spaudimą. Visus su pergale!

Tvankstas       2020-02-1 13:38

Kada Lietuvoje išaus rytas be totalitarinės LGBTQ diktatūros ES ?


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas mitinge prie Seimo: Apginkime Lietuvą!

Stasys Jakeliūnas. Neįtikėtini (anti)demokratijos standartai

Viltinga? Andrius Bačiulis. ~40 proc. amerikiečių vis dar vadovaujasi sveiku protu

Rasa Čepaitienė. Gėdintojai

Papunkčiui. Vytautas Sinica: dėl ko kaltas Landsbergis ir kodėl jis turėtų atsistatydinti?

Tomas Baranauskas. Hibridinio karo naujienos

Martynas Katelynas. Padėkokim Raskevičiui, Šedbarui ir kitiems konservatoriams!

Vytauto Sinicos kalba mitinge „Apginkime Lietuvą“ prie Seimo: reikalaujame sustabdyti nelegalių migrantų priėmimą

Seimas priėmė rezoliuciją dėl hibridinės agresijos atrėmimo

Santykiai su Baltarusija: „Neredaguota“ pokalbis su VU TSPMI dėstytoju dr. Laurynu Jonavičiumi

Rašytojo Liudviko Jakimavičiaus pareiškimas: „Tokia skandalinga LRT veikla nebeturėtų tęstis“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ – apie nuplėštą vėliavą ir nešvankybes, skirtas Gitanui Nausėdai

Margarita Starkevičiūtė. Ir vėl turime valdžią, neatliekančią savo pareigų

Dominykas Vanhara. Apie atbėgėlių krizę ir dvi išeitis –  abi jos nekokios

Nida Vasiliauskaitė. Apie „bendrąjį gėrį“

Liepos 13-ąją, antradienį, 9.30 val. Nacionalinis susivienijimas kviečia į mitingą prie Lietuvos Respublikos Seimo: „Apginkime Lietuvą“

Redakcija kviečia į talką: Kaip tą nesąmoningą, bet sąmojingą (pa)sąmonės nesąmonių srautą būtų galima pavadinti? „Nuo bačkos. Andrius Kubilius: ...“

Linas Šalna. Kažkaip nutilo progresyvioji šviesuomenė – laukia instrukcijų ir injekcijų?

LR Seimas per pirmąjį pusmetį: „Neredaguota“ pokalbis su teisininku ir politikos stebėtoju Dominyku Vanhara

Klasikos variacijos. „Patikės, kai gaus vaistų. Va, kodėl jūs vis dar sveiki, sakysime“ – Nidos Vasiliauskaitės siūlomas Sokrato ir Glaukono dialogas

Vengriją palaikanti peticija perduota Vengrijos parlamentui

Zigmas Tamakauskas. Dievo Apvaizdos siųstas žmogus…

Draudimas Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui rengti protesto akcijas teismo pripažintas neteisėtu ir panaikintas

Geroji Naujiena: esame tapę Dievo nuosavybe

Tomas Baranauskas. Apie neįveikiamą Bilotaitės sieną eilėmis

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklė“: Čia jūs valotės rūdį į vėliavą, arba Kaip „šviesuomenė“ tyčiojasi iš „tamsuomenės“

Audrius Bačiulis. Lukašenkos agentūra apsišviečia

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Liberalioji demokratija nebeužtikrina laisvių

Rasa Čepaitienė. Ką leido pamatyti ši hibridinė ataka?

Andrius Švarplys kviečia patiems įsitikinti, ar jis teisus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.