Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Žmogaus teisės, Geroji Naujiena, Krikščionių pilietinis veikimas

Br. Paulius Vaineikis OFM. Mylėk žmogų, koks jis bebūtų, bet nesitaikstyk su jo daroma nuodėme

Tiesos.lt redakcija   2021 m. kovo 2 d. 9:24

32     

    

Br. Paulius Vaineikis OFM. Mylėk žmogų, koks jis bebūtų, bet nesitaikstyk su jo daroma nuodėme

Dėkoju visiems už maldą, bei palaikymą esamoje situacijoje.
Dėkoju už visas pastabas ir nuomones.

Suvokiu ir tikiu, kad be Meilės nieko nelaimėsim (1Kor 13, 1–3).
Pasiekta, įrodyta Tiesa be Meilės neatneš pergalės džiaugsmo!

Apgailestauju, jei ką įskaudino mano retorika. Nebuvo intencijos ką nors žeminti ar užgauti. Buvo troškimas išsakyti, kad nepritariu vyraujančiai neteisybei ir ideologijai – nutildyti kitaip manančius ir juos diskriminuoti. Buvau ir būsiu už visų skriaudžiamųjų pažemintųjų teisę gyventi orų ir pilnavertį gyvenimą. Nei prieš vieną asmenį neturiu pykčio ar nusistatymo.

Mylėk žmogų, koks jis bebūtų, bet nesitaikstyk su jo daroma nuodeme. Taip moko Kristus, taip skelbia Evangelija.

Bendru susitarimu su broliais paprašiau, kad mane atleistų iš Gimnazijos kapeliono pareigų. Išreiškiu palaikymą Direktoriui ir laiminu Gimnaziją.

Laiminu ir meldžiuosi už visus, kurie yra kitokios nuomonės ar įsitikinimų. Atsiprašau visų, kuriuos dėl savo ūmaus charakterio įstūmiau į didelį liūdesį, nusivylimą ar susiskaldymą. Pripažįstu, kad tik svaidydamiesi žodžiais iškilusių visuomenės problemų neišspręsim. Kviečiu visas puses rungtyniauti meilės darbais bei pagarbos vienas kitam pavyzdžiais.

„Palaiminti gailestingieji; jie susilauks gailestingumo.
Palaiminti tyraširdžiai; jie regės Dievą.
Palaiminti taikdariai: Jie bus vadinami Dievo vaikais.
Palaiminti persekiojami dėl teisumo, jų yra dangaus karalystė“ (Mt 5, 3–10).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2021-03-4 0:05

,,Kviečiu visas puses rungtyniauti meilės darbais bei pagarbos vienas kitam pavyzdžiais.”

Kad niekšai nugalėtų, užtenka, kad dorieji nieko nedarytų. O jei jie juos dar ims ir gerbti ? Na, gal vieną kitą ir atvers. Norėčiau pamatyti kaip toks Paulius atverčia kokį Linkevičių, Armonaitę, Anūką. Žinoma, Dievui nieko nėra neįmanomo.

Henris       2021-03-3 12:37

Palaikau Jus -

>>> Vacys       2021-03-3 10:11

Ačiū. Tikiu, kad tai tikra tiesa.

Vacys       2021-03-3 10:02

Dar 1953 metais, kalėdamas Vorkutos lageryje, jaunas poetas Vytautas Vaineikis (kun.br. Pauliaus Vaineikio tėvas) parašė testamentą savo ir visos Lietuvos sūnums:
Todėl žinok, sūnau:
Tau skirta iš po žemių kelti…
Ir kelk visus, kas žuvo už tave!
Tau skirta net sušildyt Šiaurės šaltį!
Didingais žygdarbiais savais
Iš kaulų kalno kelti, kelti, kelti!
Nuo rankos budelių užmerkusius akis,
Savo krauju aplaisčiusius ir pievas, ir arimus..
Tad žadink!  Kelki!
Dvasią kelki! Tu sūnus Tėvynės!
Tautos dvasia gyva!

tikrai        2021-03-2 21:06

kad Kunigas Toliatas , Br.P Vaineikis , Arkivysk.K.Kevalas Svento zodzio ir Tiesos skleidejai ir geri Pranasai i Ateiti bus Labai Isaukstinti! Isaukstins Juos Dievas ir Lietuvos zmones. Tautieciams reikia ir Krikstynu, ir Vestuviu , ir Proginiu sukaktuviu. Is JU palaiminimo daugybe zmoniu tikrai tikesis ir lauks. Aciu Jums uz Tiesa ir vedima tautos i Sviesa!

> 18:52       2021-03-2 20:39

Neįmanoma laimėti, jei darai viską, kad pralaimėtum. Atskirų šviesių žmonių pastangos nieko neišgelbės, kai juos ėda net savi. Bet nei islamas, nei koks vudu neišgelbės. Reikia skaityti Dievo Žodį, ir išsigelbėsim. Naująjį Dievo Žodį, duotą būtent šiems laikams. Kas ieško, tas randa.

Vardas       2021-03-2 18:52

Gal 1 diena ES nugales Islamas arba kokia Religija is Afrikos, deka ivezamu nelegaliu imigrantu i ES. Siaip butu debilizmas jei Romos Kataliku Baznycia, Pranciskonai (Romos kataliku vienuoliu ordinas) pralaimetu tiems World Economic Forum (WEF) / Davos crowd finansuojamiems liberastiniams gyvuliukams is FaceBook, Instagram ir panasiai.

Blondinė       2021-03-2 17:04

Iš tikrųjų, kuris ten toks įsižeidęs ar susižeidęs pasijuto, kad dabar reikia kelias dienas atsiprašinėti? Vardą ir pavardę, prašom. Aš niekada neįsižeidžiu dėl anekdotų apie blondines, nors girdėti jų teko begales. Ir niekas niekada manęs neatsiprašė už tuos anekdotus. Gal dėl to, kad esu natūrali blondinė, o ne dažyta?

Birute       2021-03-2 16:49

Aiu,gerb.Kunige

,,Pranciškonai",       2021-03-2 16:47

apsikakojot su tais savo priverstiniais atsiprašinėjimais. Nuo kada atsiprašinėjama IDEOLOGIJOS ar NUSIKALTĖLIŲ KLANO? Juk nebuvo įvardintas nei Jonas, nei Petras, nei Antanas… Tai ką čia postringauti apie meilę ar nemeilę žmogui? Čia buvo TIK nuodėmės pasmerkimas. Turbūt atleidinėja iš darbo ir atsiprašinėti verčia tie, kurie ir patys nesišalina šios nuodėmės. Tuo labiau, kad ir pačių ,,diskutavimo” kultūra ne aukštesnė, taigi ir patys ne be dėmelės. Tereikia užmesti akį į kai kuriuos įrašus šiame puslapyje. Jau nekalbant apie kyšančias veidmainystės ausis.

Paulius       2021-03-2 16:16

o Šėtonas tai angelas. tik nupuolęs. tos istorijos iš serijos „mylėti žmogų ir neapkęsti jo nuodėmės“ taip propaguojamos bergoglijos labai įdomios konsekvencijos. nuodėmė lyg ir substancionalizuojama, kaip kažkas tokio egzistuojančio savaime. Šv. Augustinas kraupsta danguje…  o kaip su meile Šėtonui?

Už LR Konstituciją       2021-03-2 16:08

https://youtu.be/ZuK3pRpwgkY
Už LR Konstituciją

Manau,        2021-03-2 15:55

br. Pauliui vis tiek vieną kartą teks palikti tą savimi besigėrinčiųjų ir besigiriančiųjų gyvatyną. Jis ten per geras. Gal tada jį vėl aplankys tas ilgaplaukis ir ilgabarzdis ,,Žmogus”.

> 15:47       2021-03-2 15:51

O kiek tavo panosėje stalčių? Aaaa, juk dabar pilnatis! smile

>15:24       2021-03-2 15:47

O jūs pažiūrėkite Šv. Mišias iš Pakūtos, tai pamatysite, kiek žiūri šeimų. Primygtinai rekomenduoju peržiūrėti šio sekmadienio, tai manau, kad tamstos stalčius panosėje atsidarys ir nebeužsidarys   https://www.youtube.com/watch?v=NIPkT21kDC8&t=4978s

Gerbiamas kunige Pauliau,       2021-03-2 15:46

Klausiau jūsų pamokslo įrašo. Jūs teisus, klaida turi būti įvardinta. Kaip medicinoje - vengiant patiems sau prisipažinti kokia yra tikra diagnozė, sunku tikėtis išgydymo. Dievo sukurtame pasaulyje klaida visuomet yra Jo ir mūsų priešo intencija ir pastanga. Taip, ir mes prisidedame. Visa tai išgirdau jūsų pamoksle.
Po jūsų ir jūsų kolegos T žodžių tapome laisvesni. Kaip svarbu yra matyti paliudytą tiesą. Sekti paskui lengviau.

> 13:57       2021-03-2 15:24

O būtent kurie iš jų ten tokie šaunuoliai?

AČIŪ br. Pauliui,       2021-03-2 13:57

kad jis yra toks, kokį Dievas nori matyti.
O tie, kurie nesuprato jo kalbos, jo pamokslo, tai jau jų bėda. Br. Paulius nuo pradžių pradžios nieko nenorėjo įžeisti, nes jis yra dIevo vaikas, o tokie tegali mylėti ir siekti TIESOS ir ją skelbti. Tokie žmonės nebijo paniekos, smurto ir mirties. Šaunuoliai pranciškonai. To ir reikėjo tik iš jų tikėtis

Kunigai niekad       2021-03-2 13:36

nebus patogūs,kaip nepatogi daug kam moralė.Kitas klausimas dėl diskusijų,-jei LRT kitaip manančių neįsileidžia diskutuoti,tai kaip vystysis diskusijų kultūra?

Žodžio laisvė       2021-03-2 13:31

Ar reikia tylėti, kai viešumoje platinamas kenksmingas supratimas apie santuoką, šeimą ir, aplamai, apie palaidą gyvenimo būdą? Manau, kad, tokiu atveju, tylėti tikrai nereikėtų, tačiau kritika visuomenės tvirkintojų adresu turėtų būti pasakyta ramiai ir be pykčio, nieko neišdidinant.

Nutilk ir neklaidink žmonių       2021-03-2 13:13

Paulius tiktų į valdžią:prisidirbau , lengvai atsiprašiau ,nes taip reikia.
Dienos herojus—ranką padėjęs ant arklo ,dairosi..

Medaus mėnuo       2021-03-2 13:11

Tik,kaip dabar žinoti kur nuotaka ,o kur jaunikis ir,kuris/i jaunosios pamergė ar pamergys.Jau susipainiojau tose modernaus pasaulio, naujose tradicijose:)

https://youtu.be/lnrxYGgTzxI

gaila, tikėjom        2021-03-2 13:04

apgavot ,suklaidinot…eikit jūs pas pas savo melo tėvą .Vilkas avies kailyje—pavojingiausias .Galėsi pats sau pamokslaut ir mokyt save

Angelė       2021-03-2 13:00

Gabrielė nesuprato, kad Brolis Paulius niekur nesitraukia, jis eina ir eis tik pirmyn. Jis, kaip ir Kristus, viską daro su meile, nešdamas taiką. Pasakė, ką reik4jo pasakyti. Kai supyksti, atsiranda daug energijos ką nors daryti. O toliau. Norėtume vis jo žod5 girdį girdėti, skaityti, mokytis meilės ir išminties iš jo. Jo žodyje tikras tiesos liudijimas.

Privertė?       2021-03-2 12:48

Gėda jiems. Dabar Jų eilė atsiprašyti Dievą.

O kad jūs žinotumėt       2021-03-2 12:29

Kaip man patinka koronavirusas…
Kaip man patinka karantinas…
Kaip man patinka Stambolo erzelis…
Kaip man patinka broliai ir sesės lietuviai…
Ir kaip man patinka šis laikmetis - kaukių kritimo metas… - darosi akivaizdu “kas yra kas”..

KNP       2021-03-2 12:13

Nevisada pirkėjas teisus. Taip ir kalbant su šitais marksistiniais LGBT ir jų tarnais, kaip Tapinas ir kiti, kurie apsimeta kad nesupranta argumentų kalbos. Todėl kartais su jais reikia kalbėti jiems suprantama kalba - tiesiai, be politkorektiškumo.

bronius       2021-03-2 11:41

Brolis atsitraukia, mušasi į krūtinę: daugiau taip nedarysiu. Ir nedarys. Tiesos švystelėjimą greitai vėl užgniaužia ir užkloja melas ir pseudotolerancija - netikra ramybė vėl nusistovi: https://www.youtube.com/watch?v=8qpgL6ndEQU

Gabrielė       2021-03-2 11:09

Kokia čia meilė versti degraduoti šeimą, iš vaikų atimti tėvą ir motimą? Kokia čia meilė versti, kad visų kraujas pagal lgbt diktatą būtų subėgęs tik į tarpukojį. Nuodėmės tolerancija yra nuodėmės įtvirtinimas. Pagaliau, kur sveikas protas, jei nesuprantate, kas yra meilė? Savo vaikui turbūt trenkiat per rankas, kai jis virbalus kiša į rozėtę ar toleruojat?

Ačiū       2021-03-2 11:04

Kad esat

Nemyli valstybė žmogaus.       2021-03-2 10:43

Aplink mus labai pradėjo mirti vidutinio amžiaus žmonės nuo negydytų kitų ligų,ne nuo koronos.Negydo uždegimų,ikivėžinių ligų,paskui jau neva gydo vėžį,kad įsisavinti pinigus.Tačiau liūdniausias tai požiūris į žmogų,-nurašomas.Trisdešimtmečiai gali ruoštis,kad po 50 metų jie jau bus ne žmonės,-o nurašyti.

Ačiū       2021-03-2 9:37

Ir mes Tau , broli Pauliau, dėkojame ir prašome Dievo laiminti Tavo kilnius ir drąsius poelgius nesitaikstyti su nuodėme .


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.