Seimas

Biurokratiniais žaidimais Seimas legalizavo partinę propagandą – kaip tai gali būti?

Tiesos.lt redakcija   2015 m. liepos 2 d. 21:18

8     

    

Biurokratiniais žaidimais Seimas legalizavo partinę propagandą – kaip tai gali būti?

Birželio 23 d., antradienį, vakarinio Seimo posėdžio pabaigoje, buvo balsuota ir pritarta Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms, kurios, pagal pirminį variantą, turėjo uždrausti politinėms partijoms valdyti žiniasklaidą. Tačiau iš balsuoti pateikto teisės akto ši nuostata jau buvo išbraukta, t.y. nuo šiol tai draudžiama tik valdžios įstaigoms bei bankams ar jų valdomiems juridiniams asmenims.

Kodėl iš pirminio įstatymo projekto, kurį Seimui teikė konservatorių, liberalų bei „tvarkiečių“ atstovai, po svarstymų komitetuose į Seimo salę atkeliavo jau kitas variantas, kuriame sąvoka „politinės partijos“ buvo išbraukta, kol kas atsakymo nėra.

Balsavime dalyvavo 78 iš 140 Seimo narių: 59 tokiam variantui pritarė, 1 prieštaravo, 18 susilaikė.

Kaip teigiama 15min.lt portalo publikacijoje, apie tai, kad priimtose pataisose nebeliko draudimo partijoms dalyvauti žiniasklaidos priemonių valdyme, konservatorių frakcijos narys Arvydas Anušauskas sužinojęs tik iš jų žurnalisto.

Straipsnyje teigiama, kad Seimo narys prisipažinęs, jog nesupranta, kaip tai atsitiko (publikacijoje cituojama ir jo reakcija: „Pražioplinome“), tačiau įtariantis, jog „kažkas“ pasinaudojęs birželio 23 d. tvyrančia įtampa Seime, kilusia dėl vardų ir pavardžių rašybos klausimo, kurį parlamentarai turėjo svarstyti tą dieną.

Pasak A.Anušausko, konservatorių frakcija net nesitikėjo, kad šio Visuomenės informavimo įstatymo pataisos tądien pasieks priėmimo stadiją: „Projektas buvo įrašytas į rezervą. Rezerviniame variante – paskutiniu. Vadinasi, niekas nesitikėjo, kad iki jo prieis“, – svarstė parlamentaras.

Kaip rašo 15min.lt portalas, kolegų balsavimo rezultatus A.Anušauskas pakomentavęs taip: „Tiek dešinieji, tiek kairieji nežinojo, už ką balsuoja“, mat 17 iš 32 posėdyje dalyvavusių konservatorių už pataisas balsavo vienbalsiai, o dauguma socdemų – prieš arba susilaikę: „Jie įsivaizdavo, kad tai mūsų variantas“, – svarstė politikas.

Birželio 23 d. posėdyje įstatymo projektą Seimui pristatęs Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto vadovas, Darbo partijos narys Raimundas Paliukas iš pradžių teigė nepastebėjęs, kad iš įstatymo jo vadovaujamas komitetas išbraukė draudimą politinėms partijoms valdyti žiniasklaidą, vėliau paaiškinęs, kad draudimas iš įstatymo išbrauktas kaip perteklinis…

„Ta nuostata išnyko svarstymo metu, kadangi buvo atsižvelgta į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pasiūlymą. Tai yra reguliuojama Politinių partijų finansavimo įstatyme. Siekiant išgryninti, iš to įstatymo buvo išbraukta, o liko aname įstatyme“, – sakė R.Paliukas.

Interneto žiniasklaidos asociacijos vadovė Aistė Žilinskienė 15min.lt portalui prisipažino, kad pamačiusi, kokios pataisos buvo priimtos, ji patyrusi šoką. Jos teigimu, įstatymo projekto pirminiame variante, svarstytame ir komitetuose „tikrai buvo įrašyta, kad politinės partijos taip pat negali būti viešosios informacijos rengėjais“. Pasak A. Žilinskienės, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto svarstymuose buvo diskutuojama tik dėl datos.

„Lieka neatsakytas klausimas – kuriuo momentu politinės partijos buvo išbrauktos“, – klausė A.Žilinskienė.

Interneto žiniasklaidos asociacijos vadovė neslėpė turinti įtarimu, jog tokie pakeitimas buvo padaryti „tyliai ir sąmoningai“. Ji prisiminė panašų atvejį, įvykusį prieš keletą metų, kai buvo diegiama europine direktyva „Televizija be sienų“ – tąkart iš Visuomenės informavimo įstatymo viešų asmenų apibrėžimo parlamentarai sumanė save išbraukti iš viešų asmenų sąrašo ir taip apriboti žiniasklaidos galimybes domėtis politikų veikla.

Dabar belieka laukti, kaip apsispręs prezidentė Dalia Grybauskaitė – naujosios Visuomenės informavimo įstatymo pataisos be jos parašo neįsigaliotų.

Piliečiams kyla bent keletas klausimų: ar bus atliktas tyrimas, kuris padėtų išsiaiškinti, kas ir kodėl iš Visuomenės informavimo įstatymo išbraukė nuostatą, trukdančią politinėms partijoms valdyti žiniasklaidą? Kas lėmė sudarant tos dienos darbotvarkę, kad paskutinis klausimas iš „rezervinių“ klausimų sąrašo buvo pateiktas balsuoti Jonines švęsti skubantiems parlamentarams? Galų gale – kodėl Seimo nariai neskaito balsuoti pateiktų projektų ir kas dabar pasakys, kiek dar tokių pataisų „pražioplinta“?..

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>Na ir kas       2015-09-16 6:25

Pritariu jums 100 procentų. Konservinė ir liberastinė gaujos turi išnykti. Bet… yra vienas bet, juk šios gaujos ir taip turi savus ruporus, kurie liaupsina konservines ir liberastines ideologijas. Jų viešas ruporas yra LRT televizija ir portalas DELFI. Kiek jau bandyta patekti į šias su kita nuomone nepavyksta. Šis ruporas (-ai) skirti liaupsinti tik konservinius ir liberastinius niekšelius. Kokie daugiausiai rašytojai sėdi DELFyje, tai Razma, Adomėnas, Kubilius ir, žinoma, Lansbergis neskaitant palaikančių politologų lapatologų.

Na ir kas       2015-07-3 10:44

Man tai konservų ar liberastų gaujų propaganda kokia ji bebūtų saldi, karti ar rūgšti nieko nereiškia. Man jų Lietuvoje kaip ir nėra. Už jų niekšiškus darbus aš visada lauksiu kada jie bus žiauriai nubausti.

Šlangos tik apsimeta       2015-07-3 10:31

šlangomis.

Povilas       2015-07-3 9:42

Arba meistriškai “įjungė durnių”, arba iš tikrųjų durniai.

ruta       2015-07-3 6:58

Linkiu visiems Seimo nariams buti isspirtiems nuo Lovio ir kad gyventu visa likusi gyvenima is minimumo !
p.s.Jau net nestebina tu dykaduoniu nelankimas darbo vietos .Musu pasyvumas jau privede prie ju begalinio izulumo ir ciniskumo .

tai tyča       2015-07-3 0:46

Jokio čia nesusipratimo ir apsižioplinimo nėra,viskas tikra ir kruopščiai suplanuota.Greičiausiai,net dauguma parlamentarų viską puikiai žinojo.

Flintas       2015-07-2 21:47

Kai laimęsiu 71 vietą Lovyj…., tfu pardon Laive -legalizuosiu piratavimą.
Ką pamatei, kas patiko tą pasiėmei.

Nesamone       2015-07-2 21:44

Visas tas seimas sedinti,bezdanti ir savo bezdalu apsiuosciusiu bulvonu saika.Jiems Dievas protelius ateme,todel dabar vaiksto ir elgiasi kaip pakvaise!!!


Rekomenduojame

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.