Seimas

Biurokratiniais žaidimais Seimas legalizavo partinę propagandą – kaip tai gali būti?

Tiesos.lt redakcija   2015 m. liepos 2 d. 21:18

8     

    

Biurokratiniais žaidimais Seimas legalizavo partinę propagandą – kaip tai gali būti?

Birželio 23 d., antradienį, vakarinio Seimo posėdžio pabaigoje, buvo balsuota ir pritarta Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms, kurios, pagal pirminį variantą, turėjo uždrausti politinėms partijoms valdyti žiniasklaidą. Tačiau iš balsuoti pateikto teisės akto ši nuostata jau buvo išbraukta, t.y. nuo šiol tai draudžiama tik valdžios įstaigoms bei bankams ar jų valdomiems juridiniams asmenims.

Kodėl iš pirminio įstatymo projekto, kurį Seimui teikė konservatorių, liberalų bei „tvarkiečių“ atstovai, po svarstymų komitetuose į Seimo salę atkeliavo jau kitas variantas, kuriame sąvoka „politinės partijos“ buvo išbraukta, kol kas atsakymo nėra.

Balsavime dalyvavo 78 iš 140 Seimo narių: 59 tokiam variantui pritarė, 1 prieštaravo, 18 susilaikė.

Kaip teigiama 15min.lt portalo publikacijoje, apie tai, kad priimtose pataisose nebeliko draudimo partijoms dalyvauti žiniasklaidos priemonių valdyme, konservatorių frakcijos narys Arvydas Anušauskas sužinojęs tik iš jų žurnalisto.

Straipsnyje teigiama, kad Seimo narys prisipažinęs, jog nesupranta, kaip tai atsitiko (publikacijoje cituojama ir jo reakcija: „Pražioplinome“), tačiau įtariantis, jog „kažkas“ pasinaudojęs birželio 23 d. tvyrančia įtampa Seime, kilusia dėl vardų ir pavardžių rašybos klausimo, kurį parlamentarai turėjo svarstyti tą dieną.

Pasak A.Anušausko, konservatorių frakcija net nesitikėjo, kad šio Visuomenės informavimo įstatymo pataisos tądien pasieks priėmimo stadiją: „Projektas buvo įrašytas į rezervą. Rezerviniame variante – paskutiniu. Vadinasi, niekas nesitikėjo, kad iki jo prieis“, – svarstė parlamentaras.

Kaip rašo 15min.lt portalas, kolegų balsavimo rezultatus A.Anušauskas pakomentavęs taip: „Tiek dešinieji, tiek kairieji nežinojo, už ką balsuoja“, mat 17 iš 32 posėdyje dalyvavusių konservatorių už pataisas balsavo vienbalsiai, o dauguma socdemų – prieš arba susilaikę: „Jie įsivaizdavo, kad tai mūsų variantas“, – svarstė politikas.

Birželio 23 d. posėdyje įstatymo projektą Seimui pristatęs Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto vadovas, Darbo partijos narys Raimundas Paliukas iš pradžių teigė nepastebėjęs, kad iš įstatymo jo vadovaujamas komitetas išbraukė draudimą politinėms partijoms valdyti žiniasklaidą, vėliau paaiškinęs, kad draudimas iš įstatymo išbrauktas kaip perteklinis…

„Ta nuostata išnyko svarstymo metu, kadangi buvo atsižvelgta į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pasiūlymą. Tai yra reguliuojama Politinių partijų finansavimo įstatyme. Siekiant išgryninti, iš to įstatymo buvo išbraukta, o liko aname įstatyme“, – sakė R.Paliukas.

Interneto žiniasklaidos asociacijos vadovė Aistė Žilinskienė 15min.lt portalui prisipažino, kad pamačiusi, kokios pataisos buvo priimtos, ji patyrusi šoką. Jos teigimu, įstatymo projekto pirminiame variante, svarstytame ir komitetuose „tikrai buvo įrašyta, kad politinės partijos taip pat negali būti viešosios informacijos rengėjais“. Pasak A. Žilinskienės, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto svarstymuose buvo diskutuojama tik dėl datos.

„Lieka neatsakytas klausimas – kuriuo momentu politinės partijos buvo išbrauktos“, – klausė A.Žilinskienė.

Interneto žiniasklaidos asociacijos vadovė neslėpė turinti įtarimu, jog tokie pakeitimas buvo padaryti „tyliai ir sąmoningai“. Ji prisiminė panašų atvejį, įvykusį prieš keletą metų, kai buvo diegiama europine direktyva „Televizija be sienų“ – tąkart iš Visuomenės informavimo įstatymo viešų asmenų apibrėžimo parlamentarai sumanė save išbraukti iš viešų asmenų sąrašo ir taip apriboti žiniasklaidos galimybes domėtis politikų veikla.

Dabar belieka laukti, kaip apsispręs prezidentė Dalia Grybauskaitė – naujosios Visuomenės informavimo įstatymo pataisos be jos parašo neįsigaliotų.

Piliečiams kyla bent keletas klausimų: ar bus atliktas tyrimas, kuris padėtų išsiaiškinti, kas ir kodėl iš Visuomenės informavimo įstatymo išbraukė nuostatą, trukdančią politinėms partijoms valdyti žiniasklaidą? Kas lėmė sudarant tos dienos darbotvarkę, kad paskutinis klausimas iš „rezervinių“ klausimų sąrašo buvo pateiktas balsuoti Jonines švęsti skubantiems parlamentarams? Galų gale – kodėl Seimo nariai neskaito balsuoti pateiktų projektų ir kas dabar pasakys, kiek dar tokių pataisų „pražioplinta“?..

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>Na ir kas       2015-09-16 6:25

Pritariu jums 100 procentų. Konservinė ir liberastinė gaujos turi išnykti. Bet… yra vienas bet, juk šios gaujos ir taip turi savus ruporus, kurie liaupsina konservines ir liberastines ideologijas. Jų viešas ruporas yra LRT televizija ir portalas DELFI. Kiek jau bandyta patekti į šias su kita nuomone nepavyksta. Šis ruporas (-ai) skirti liaupsinti tik konservinius ir liberastinius niekšelius. Kokie daugiausiai rašytojai sėdi DELFyje, tai Razma, Adomėnas, Kubilius ir, žinoma, Lansbergis neskaitant palaikančių politologų lapatologų.

Na ir kas       2015-07-3 10:44

Man tai konservų ar liberastų gaujų propaganda kokia ji bebūtų saldi, karti ar rūgšti nieko nereiškia. Man jų Lietuvoje kaip ir nėra. Už jų niekšiškus darbus aš visada lauksiu kada jie bus žiauriai nubausti.

Šlangos tik apsimeta       2015-07-3 10:31

šlangomis.

Povilas       2015-07-3 9:42

Arba meistriškai “įjungė durnių”, arba iš tikrųjų durniai.

ruta       2015-07-3 6:58

Linkiu visiems Seimo nariams buti isspirtiems nuo Lovio ir kad gyventu visa likusi gyvenima is minimumo !
p.s.Jau net nestebina tu dykaduoniu nelankimas darbo vietos .Musu pasyvumas jau privede prie ju begalinio izulumo ir ciniskumo .

tai tyča       2015-07-3 0:46

Jokio čia nesusipratimo ir apsižioplinimo nėra,viskas tikra ir kruopščiai suplanuota.Greičiausiai,net dauguma parlamentarų viską puikiai žinojo.

Flintas       2015-07-2 21:47

Kai laimęsiu 71 vietą Lovyj…., tfu pardon Laive -legalizuosiu piratavimą.
Ką pamatei, kas patiko tą pasiėmei.

Nesamone       2015-07-2 21:44

Visas tas seimas sedinti,bezdanti ir savo bezdalu apsiuosciusiu bulvonu saika.Jiems Dievas protelius ateme,todel dabar vaiksto ir elgiasi kaip pakvaise!!!


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.