Demokratija ir valdymas

Birželio 16–17 dienomis kviečiame į politinių studijų dienas – Adolfo Damušio demokratijos studijų centro atidarymą Martyno Mažvydo bibliotekoje

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 16 d. 0:10

5     

    

Birželio 16–17 dienomis kviečiame į politinių studijų dienas – Adolfo Damušio demokratijos studijų centro atidarymą Martyno Mažvydo bibliotekoje

Birželio 16–17 dienomis vyks politinių studijų konferencija „Mūsų šimtmetis: tauta demokratinės valstybės kūrybos ir griovimo kryžkelėse“ – ja bus pažymėtas Adolfo Damušio demokratijos studijų centro atidarymas Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, skelbiama lnb.lt svetainė.

Adolfo Damušio demokratijos studijų centras įkurtas 2013 m. Mykolo Romerio universiteto ir Damušių šeimos pastangomis. Jo tikslas – „tirti nepriklausomos Lietuvos ir okupacijų laikotarpio lietuvių demokratinės minties tradiciją, atskleisti ir įtvirtinti jos sąsajas su dabarties demokratinėmis vertybėmis, priminti visuomenei asmenybių, nuosekliai gynusių ir brandinusių demokratinę mintį Lietuvoje ir išeivijoje, vardus ir intelektinį paveldą“. Naują impulsą  tolimesnei Adolfo Damušio demokratijos studijų centro veiklai suteikė neprilygstamus tyrimų šaltinius sauganti Nacionalinė biblioteka, pakvietusi jį įsikurti po jos skliautais.

Oficialiam A. Damušio demokratijos studijų centro atidarymui skirtoje konferencijoje „Mūsų šimtmetis: tauta demokratinės valstybės kūrybos ir griovimo kryžkelėse“ bus pažvelgta į permainingą tautos ir valstybės raidą laisvės ir nelaisvės metais. Joje dalyvaus ir pranešimus skaitys žinomi Lietuvos ir išeivijos mokslininkai, politologai, istorijos tyrinėtojai istorikas dr. Augustinas Izdelis, filosofas dr. Kęstutis Girnius, sociologas dr. Boguslavas Gruževskis, filosofas ir istorikas dr. Kęstutis Skrupskelis, filosofai dr. Alvydas Jokubaitis ir dr. Vytautas Radžvilas, teisininkas Vygantas Malinauskas, istorikė dr. Ilona Strumickienė, politologai dr. Laurynas Kasčiūnas ir Vytautas Sinica, žurnalistai, istorijos tyrinėtojai Valdas Vasiliauskas ir Vidmantas Valiušaitis.

Antrąją konferencijos dieną surengtame simpoziume „Jie kalbėjo už mus: kuo rezistencinės minties paveldas aktualus dabarčiai?“ dalyvaus istorikas Augustinas Idzelis, istorijos doktorantas Simonas Jazavita, politologas Dovilas Petkus, publicistas ir apžvalgininkas Dalius Stancikas, filosofas Vytautas Vyšniauskas.

Politinių studijų dienų ištakos ir reikšmė

Politinių studijų savaitgalių tradicija susiklostė išeivijoje, o politinių studijų konferencijos pradėtos organizuoti VII dešimtmečio pradžioje. Nuo 1968 m. politines studijas imta rengti periodiškai ir išsamiai dokumentuoti: pranešimai skelbti spaudoje, publikuoti atskirais leidiniais. Būtent taip per daugelį dešimtmečių buvo sukurtas turtingas ir vis dar laukiantis tyrinėtojų dėmesio lietuvių politinės minties ir nuoseklios kovos už laisvę paveldas.

„Malonu, kad galime kūrybingai tęsti išeivijoje susiklosčiusią politinių studijų tradiciją, – sakė Vidmantas Valiušaitis, Nacionalinėje bibliotekoje įsikūrusio Adolfo Damušio demokratijos studijų centro vadovas. – O kartu tai ir didelė atsakomybė – išlaikyti aukštą renginių kokybę, prasmingą turinį. Tikimės, kad bendromis Lietuvos ir išeivijos intelektualų pastangomis mums tai pavyks, o Adolfo Damušio politinių studijų dienos ilgainiui taps turininga jų susitikimo vieta ir prasmingo bendravimo erdve.“

Jūsų dėmesiui – išsami Adolfo Damušio politinių studijų dienų programa:

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tarabilda Žodžiui       2017-06-17 18:41

Tamsta pusiau teisus, pusiau ne.
Reikalautum iš tų intelektualų ne tik žodžių, bet ir kažkokių konkrečių veiksmų. Pats irgi gamini tik žodžius kaip ir aš ar bet kuris kitas čionajaus komentatorius. Mol, mes teisybę pasakom, o jei jūs taip nedarot, tai esat avinų banda.
Radžvilas taip nesako, bet tokia mintis jį tikrai aplanko. Jis sako tikrą teisybę, jei nesusiprasim, mums kapic. Bėda ta, kad tą jis sako tik siauram savo žmonių ratui, kurie jau seniai susiprato.
Jei nori, kad ir kiti išgirstų, reikia sakyti labai garsiai. Radžvilo žmonės ir visi susipratę turėtų pramušinėti sienas, reikalauti viešos tribūnos, kad tas kartojamas kabinete žodis nuskambėtų garsiai ir būtų išgirstas.

Nu, blin       2017-06-16 10:19

O ka ten gali patart konserviniai subinlaižiai Kasčiūnas ir juozapaitis?

Nepasirašysiu       2017-06-10 10:47

“Tikslas – „tirti nepriklausomos Lietuvos ir okupacijų laikotarpio lietuvių demokratinės minties tradiciją, atskleisti ir įtvirtinti jos sąsajas su dabarties demokratinėmis vertybėmis, priminti visuomenei asmenybių, nuosekliai gynusių ir brandinusių demokratinę mintį Lietuvoje ir išeivijoje, vardus ir intelektinį paveldą.”
Pritrūko vaizduotės, istorijos supratimo ir nujautimo, kurlink viskas eina.

Žodis be veiksmo - tauškalas       2017-06-9 23:57

Pavyko draugėn suburti patriotiškai mąstančią akademinę bendruomenę.
Džiugu, kad pakviesti jaunosios kartos atstovai.
Neoliberalizmas, neomarksizmas, genderizmas, kosmopolitizmas, multikultūrizmas ir jiems giminingi -izmai, kaip nesuderinamos su tautos ir valstybės išlikimo interesais ideologijos, pirmiausiai privalo būti patiestos ant menčių minties/argumento jėga. Tai nėra taip sunku padaryti, nes iš šių -izmų dabar/kol kas veiklioji jėga yra supančiota.
Todėl simpoziumas neturi virsti tik dar vienu žodžių šlamėjimu.
Kryptingai naikinama ir tragiškai tirpstanti tauta jau neturi prabangos apsiriboti intelektualinių-estetinių poreikių tenkinimu. Adolfo Damušio rūpestis buvo akivaizdžiai kitas.

techniškai komunistai sužaidė       2017-06-9 22:04

labai išeivija abejoja ta komunistų biblioteka - nelabai patiki savų archyvų.
——-
bet komunistai puikiai sužaidė - per tarpinį variantą vis tiek pasiėmė labai brangų archyvą.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.