Sveikatos apsaugos politika

Beždžionių raupai jungiasi prie Covid-19 kaip visuotinės nepaprastosios sveikatos padėties priežastis, tvirtina PSO

Tiesos.lt redakcija   2022 m. liepos 25 d. 23:33

9     

    

Beždžionių raupai jungiasi prie Covid-19 kaip visuotinės nepaprastosios sveikatos padėties priežastis, tvirtina PSO

Pasaulinė Sveikatos Organizacija (PSO) dėl beždžionių raupų paskelbė visuotinę nepaprastąją sveikatos padėtį, prijungdama juos prie Covid-19, kurį tarptautinė agentūra taip tebevadina jau beveik du su puse metų nuo to laiko, kai ji buvo pirmą kartą paskelbta.

„Aš nusprendžiau, kad pasaulinis beždžionių raupų protrūkis reiškia tarptautinės svarbos visuomenės sveikatos nepaprastąją padėtį,“ – pranešė PSO generalinis direktorius Tedros Adhanom Ghebreyesus liepos 23 dienos pranešime.

Ghebreyesus sakė, kad šis sprendimas buvo paskatintas beždžionių raupų atvejų, apie kuriuos jau pranešė 75 šalys ir teritorijos, augimo visame pasaulyje, kai nustatyta virš 16 000 užsikrėtimų ir penki mirties atvejai.

Nėra sutarimo

PSO kritinių situacijų komitetas, sudarytas iš nepriklausomų ekspertų, Ghebreyesus‘o buvo sukviestas prieš mėnesį tam, kad ištirtų protrūkį ir nustatytų, ar jis atitinka „tarptautinės reikšmės visuomenės sveikatos nepaprastosios padėties“ sąlygas.

Tuo metu, kai apie 3040 beždžionių raupų atvejus buvo pranešusios 47 šalys, komitetas nusprendė, kad tai nėra visuotinė sveikatos nepaprastoji padėtis.

Bet besitęsiantis protrūkio plitimas paskatino PSO vadovą liepos 21 dieną vėl sukviesti komitetą.

„Aš dėkoju komitetui už jo rūpestingą įrodymų svarstymą ir ginčus,“- sakė Ghebreyesus, pridurdamas, kad „komitetas negalėjo pasiekti susitarimo, ar šis protrūkis reiškia tarptautinės reikšmės visuomenės sveikatos nepaprastąją padėtį.“

Priežastys, kurias komiteto nariai pateikė už ir prieš beždžionių raupų paskelbimą visuotine sveikatos nepaprastąja padėtimi, išdėstyti pranešime.

Už ir prieš

Šalininkai teigė, kad protrūkis keliose šalyse atitinka visus tris kriterijus, kurie apibrėžia visuomenės sveikatos nepaprastąją situaciją: kad tai yra neįprastas įvykis, dėl savo plitimo jis kelia riziką visuomenės sveikatai kitose šalyse ir jis gali pareikalauti „koordinuoto tarptautinio atsako.“

Kiti argumentai, palaikantys neatidėliotinos padėties paskelbimą, rėmėsi susirūpinimu, kad protrūkio apimtis gali būti registruojama nepilnai, kad jo perdavimo būdai vis dar nėra visiškai suprantami ir kad sergamumas beždžionių raupais yra ženklus.
PSO vertinimu mirtingumas nuo beždžionių raupų sudaro 3-6 procentus.

Nepaprastosios padėties paskelbimo oponentai teigė, kad visuotinės rizikos vertinimas dėl beždžionių raupų nesikeičia nuo ankstesnio komiteto posėdžio, ligos sunkumas „laikomas nedideliu“, o didžioji dauguma pranešamų atvejų stebimi vyrams, turintiems lytinius santykius su daug vyrų, kas leidžia lengviau vykdyti planuojamas intervencijas.

„Atvejų, stebimi už šios gyventojų grupės ribų, įskaitant tarp medicinos darbuotojų, skaičius iki šiol yra ribotas“, - rašoma pranešime.

Tarp kitų komiteto narių išsakytų argumentai prieš buvo ir ribota protrūkio apimtis. Šiuo metu apie protrūkius pranešama dvylikoje Europos ir Amerikos šalių ir „remiantis šiuo metu turimais duomenimis, nėra jokių ženklų apie eksponentinį atvejų skaičiaus didėjimą bet kurioje iš šių šalių, o kai kuriose iš jų stebimi ankstyvieji stabilizavimo ar mažėjimo tendencijų požymiai.“

„Tikimasi naujų bangų“

Atrodė, kad komiteto nariai, prieštaraujantys nepaprastosios padėties paskelbimui, norėjo sulaukti daugiau duomenų, susijusių su protrūkiu, kad būtų galima kalibruoti optimalų atsaką.

„Ši epidemija įgauna brandumo požymių, kai tikimasi naujų bangų ir sukuriamos aiškesni nurodymai dėl politikos efektyvumo ir intervencijų,“ – rašoma PSO pranešime.

Oponentai taip pat tvirtino, kad tarptautinės reikšmės nepaprastosios padėties paskelbimas dėl beždžionių raupų kelia trukdžius atsakui į ją, įskaitant „nebūtiną ir dirbtinai“ didinamą ligos rizikos suvokimą gyventojų tarpe ir keliamą bereikalingą vakcinų, kurios tiekiamos ribotai, poreikį.

Pagrįsdamas savo sprendimą, Ghebreyesus savo pranešime sakė: „trumpai tariant, turime protrūkį, kuris greitai plinta po pasaulį naujais perdavimo keliais, apie kuriuos mes per mažai suprantame ir kuris atitinka tarptautinio sveikatos reguliavimo kriterijus.“

Buvęs JAV Maisto ir vaistų tarnybos (FDA) direktorius ir dabartinis Pfizer valdybos narys dr. Scott‘as Gottlieb‘as po PSO deklaracijos paskelbimo Tviteryje rašė, kad ankstesnės agentūros „abejonės“ dėl nepaprastosios padėties paskelbimo, kai „krizės apimtis jau buvo akivaizdi, buvo atvirai politinis gestas.“

„Realybė tokia, kad praktinė deklaracijos įtaka sumenko, nes pati PSO ją marginalizavo. Nepaisant to, veikti pagal savo įsitikinimus buvo geras Tedros žingsnis, “ - teigė Gottlieb‘as.

Kai kurie į nepaprastosios situacijos dėl beždžionių raupų paskelbimą reagavo kritiškai.

„Penkios mirtys visame pasaulyje per tris mėnesius. Jie nesukuria visuotinės sveikatos nepaprastosios padėties, kaip tai būdavo anksčiau,‘ – teigė Alex‘as Berenson‘as, knygos „Papasakok savo vaikams ir pandemijai“(Tell your Children and Pandemia), kritiškai vertinančios atsaką į Covid-19, autorius savo pasisakyme Tviteryje.

„Beždžionių raupai vargiai tėra net VSV problema,“ – tęsė jis, užsimindamas apie PSO naudojamą akronimą, skirtą „vyrams, užsiimantiems seksu su vyrais (angliškai MSM – „men having sex with other men“), ir pridurdamas, kad liga daugiausiai apsiriboja labai doroviškai pakrikusia gėjų bendruomenės dalimi.

Anksčiau liepos mėnesį PSO tvirtino, kad Covid-19 išlieka visuotine nepaprastąją sveikatos padėtimi, pratęsdama tokį ligos statusą, iš pradžių paskelbtą 2020 metų sausio 30 dieną.

Protrūkio paskelbimas visuotine sveikatos nepaprastąja padėtimi gali pagreitinti tyrimus, finansavimą ir tarptautines atsako priemones, skirtas ligai sulaikyti.

Šaltinis: theepochtimes.com

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Lance D Johnson (Natural News)        2022-07-28 3:34

Kodėl tik prasidėjus pandemijai eismo įvykių padaugėja iki beprotiško lygio? Nacionalinė greitkelių eismo saugumo administracija (NHTSA) net numatė, kad tai bus 2021 m., kai apskaičiavo, kad mažiausiai 44 JAV valstijos „padaugės žuvusiųjų eisme“. Kaip jie galėjo tai žinoti iš anksto?

Žuvusiųjų kelių transporto priemonių avarijose miestuose ir miesto keliuose skaičius išaugo 16 proc. 65 metų ir vyresnių žmonių mirčių skaičius išaugo 14 proc. Žuvusių pėsčiųjų skaičius išaugo 13 proc., įskaitant mirčių dieną. Netgi žuvusių motociklų skaičius išaugo devyniais procentais, o dviratininkų – penkiais procentais. 270 milijonų amerikiečių, kuriems buvo skiepijami kraujo krešuliai, sutampa su masiniu su eismu susijusių mirčių skaičiaus padidėjimu per dvejus metus.

https://www.naturalnews.com/2022-07-27-vaccidents-us-traffic-fatalities-skyrocketed-in-2020-2021.html

Lance D Johnson (Natural News)       2022-07-28 3:28

(Natural News) Nedidelė Kanados ligoninė per tris dienas neteko trijų jaunų gydytojų, iškart po to, kai sveikatos priežiūros darbuotojams buvo išduotas ketvirtasis COVID vaško mandatas. „Trillium Health Partners“ Ontarijuje, Kanadoje, vos trijų dienų skirtumu, savo darbuotojams išsiuntė tris atmintines, kuriose gedi dėl trijų mylimų gydytojų netekties. Atmintinės neatskleidė šių staigių ir netikėtų mirčių priežasčių, nes ligoninė ir toliau stumia savo 4-ąjį COVID vakso mandatą sveikatos priežiūros darbuotojams.
https://www.naturalnews.com/2022-07-26-three-doctors-die-unexpectedly-covid-vax-mandate.html

Mike Adams (Natural News)       2022-07-27 17:57

Dėl COVID skiepų žmonės tampa itin jautrūs maisto toksinams, tokiems kaip aflatoksinai.

Skiepijant nuo koronaviruso, žmogaus imuninė sistema susilpnėja tiek, kad nebegali apsisaugoti nuo įvairių organizmui grėsmingų cheminių, biologinių ir aplinkos veiksnių. Dėlto daugelis kenčia, pavyzdžiui, dėl egzemos protūkių, kurie prieš skiepijant buvo kontroliuojami.

Gali būti, kad daugelį skiepų pažeidimo „simptomų“ tiesiogiai sukelia ne tik skiepas, o tai, kad dėl skiepų žmonių imunitetas tampa labai pažeidžiamos aflatoksinų,kurių maiste paprastai yra mikroskopiniai kiekiai.

Be to, dėl degalų trūkumo, degalų kainų, darbo jėgos trūkumo, geležinkelių streikų ir pan., maisto atsargos ilgiau laikomos sandėliuose. Tai suteikia maisto atsargoms didesnę galimybę auginti aflatoksinus gaminančius grybus, o tai reiškia, kad maistas tampa vis nuodingesnis.

https://www.naturalnews.com/2022-07-26-covid-vaccines-are-making-people-hyper-sensitive-to-pox-allergies-food-toxins-aflatoxins.html

Joseph Mercola (The Epoch Times)       2022-07-27 16:46
reklama       2022-07-26 22:03

Nu kas dar negavo pribaigiančio busterio kuo greičiau bėkit, nes kitaip teks mirti natūralia mirtimi. Kam kankintis bac ir viskas- jau laikrodukas įjungtas ir pasenti nereikės wink. Nesikuklinkit visiems užteks.

Rta       2022-07-26 16:06

Dėl živ nieko neskelbė, nors padėtis buvo baisesnė. O dabar… nelabai ir pavojingi daugumai tie bendžioraupai, o labai norisi pasaulį laikyti įbaugintą.

rinkėja iš Kauno       2022-07-26 13:37

tai dėl fudorastų platinamų beždžionių raupų skelbia visuotinę nepaprastąją padėtį? Absurdas. juk pasaulio spauda rašė, kad “džinas ištrūko iš butelio” po to, kai Madride homoseksualai savo pirtyje surengė sekso orgijų vakarėlį. tai kodėl apie tai vengiama plačiau kalbėti ir pripažinti kas kaltas? Juk čia raskulkevičiaus chebrytė sėja tą brudą. Virusas plinta išskirtinai lytiniu keliu santykiaujant vyrui su vyru arba per biseksualaus asmens sekso ryšius. Tai juos tegu ir izoliuoja bei skiepija - kad ir 36 dozėm.

VPERIOD       2022-07-26 6:02

gejai,moraliskai pakrike,niekadejai.V period,raskevicei ir kostmonautes..Sekmes,virstant bezdzionem..

Kevin Hughes (Nes Target)       2022-07-25 23:57

Gydytoja ir autorė dr. Jane Ruby per Brighteon.TV liepos 18 d. laidą „Live with Dr. Jane Ruby“ pasidalijo daugiau išvadom iš sertifikuoto balzamuotojo Richardo Hirschmano.
Medicinos specialistas veteranas sakė, kad yra du nauji stulbinantys atradimai, susiję su baltais pluoštiniais krešuliais, aptiktais paskiepytų asmenų kūnuose.
Ruby, taip pat farmacinių vaistų kūrimo ekspertė, žiūrovams parodė vieną naujausių Hirschmano atradimų – baltą pluoštinį krešulį su stambiais rutuliniais maišeliais. Ji atkreipė dėmesį, kad jie galėjo augti su pertrūkiais ir yra beveik kaip pirminio balto pluoštinio krešulio ataugos.
Hirschmanas sakė, kad stambūs rutuliniai maišeliai, kurie visi buvo iš paskiepytų asmenų, jam priminė voratinkliu padengtus voro kiaušinius.
„Ir jūs matote, kad balti pluoštiniai daiktai tarsi marmuruoja į tą mažą rutuliuką, kuris atrodo kaip maža vynuogė. Bet dalykas yra tas, kad net iš pradžių daug kartų pastebėjau, kad viename ar kitame gale bus kraujo, prisirišusio prie baltų pluoštų krešulio. Ir tada kartais jis taip pat eina palei balto pluošto medžiagą“, - sakė Hirschmanas.
Ruby paminėjo, kad 1500 kartų padidinus kraujo krešulius, paaiškėjo kad jie yra savaime besirenkančių nanodalelių dalis. Ji pažymėjo Mike’as Adamso pirminio tyrimo išvadą, kad balti krešuliai nėra organinė medžiaga, baltymai, amiloidas, fibrinas ar cholesterolis.
Hirschmanas sakė, kad mikro krešuliai yra beveik kaip tikras smulkus smėlis, paplūdimio smėlis ar milteliai, esantys kraujyje, ir tai pamažu sukelia kitus negalavimus ir kitas ligas, kurios nėra diagnozuojamos.
Anot Ruby, tai dar viena situacija, kai reikalinga cheminė analizė. Ji pažymėjo, kad šie mikro krešuliai gali būti kažkoks grafenas ar kita medžiaga, kuri savaime kaupiasi.
Milijonai ar milijardai šių mikrokrešulių, cirkuliuojančių žmogaus smegenyse, širdyje ar plaučiuose, yra labai pavojingi. Hirschmanas sutiko ir pridūrė, kad šie mikro krešuliai gali susidurti vienas su kitu ir susidaryti didesni.
Sekite VaccineHolocaust.org, kad sužinotumėte daugiau apie pluoštinius kraujo krešulius, rastus paskiepytų žmonių kūnuose.
https://www.newstarget.com/2022-07-22-new-stunning-discoveries-blood-clots-covid-vaccinated.html

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.