Geopolitika, Europa

Benas Johnsonas. JAV ambasadorius apie Brexitą: „neprarask drąsos, Britanija!“

Tiesos.lt siūlo   2018 m. liepos 10 d. 20:04

24     

    

Benas Johnsonas. JAV ambasadorius apie Brexitą: „neprarask drąsos, Britanija!“

y-news.lt

Šią liepos ketvirtąją JAV ambasadorius Jungtinėje Karalystėje atviru laišku kreipėsi į JK vyriausybę, kviesdamas semtis stiprybės iš JAV Nepriklausomybės deklaracijos dvasios. Roberto Woodo Johnsono tekstas skatina Theresą May neprarasti ryžto sunkiose Brexito derybose, prisimenant tą ypatingą draugystę tarp JAV ir JK, kuri išsirutuliojo amerikiečių Nepriklausomybės revoliucijos dėka.

„Pokyčiai reikalauja drąsos, įsitikinimo ir pasitikėjimo,“ laikraštyje Daily Mail rašo ambasadorius Robertas Woodas Johnsonas. „Ir niekas geriau neparodo šios dvasios už Nepriklausomybės deklaraciją, kurią šiandien minime.“

Ambasadorius mato aiškias paraleles tarp JAV nepriklausomybės judėjimo ir kai kurių britų nenoro nutraukti santykių su Europos Sąjunga.  Nepaisant Didžiosios Britanijos laužomų kolonistų laisvių, „tūkstančiai kolonistų nenorėjo atskilti.  Jie norėjo likti imperijos dalimi – ne vien dėl to, kad jautėsi esą britais, bet ir todėl, kad Britanija pirko didžiąją dalį jų gaminamų prekių.“

Vis dėlto, genami „bendro tikslo ir aiškios vizijos“ amerikiečiai pradėjo procesą, pagimdžiusį pasaulinę galybę – tą pačią, kuri dvidešimtame amžiuje padėjo Didžiajai Britanijai išsigelbėti iš totalitarizmo grėsmės.

Tuomet jis pateikia iš pažiūros sau prieštaraujantį teiginį:

Revoliucinis karas buvo geriausia kas galėjo nutikti santykiams tarp Amerikos ir Britanijos.  Jo dėka, kaip nepriklausomos šalys, galiausiai sukūrėme didingą aljansą.

Lygiai taip po Brexito JK liks „susieta su Europa ne institucijomis, bet bendromis vertybėmis.“

Pasak ambasadoriaus, JK gali daug pasiūlyti pasauliui. „Tačiau ji turi drąsiai išsiskirti, kad sugebėtų pasinaudoti būsimos nepriklausomybės siūlomomis galimybėmis:

Dabar nėra laikas bijoti.  Nėra laikas jaustis pralaimėtojais ar save menkinti… Jūs turite retą galimybę eiti savo keliu ir patys nuspręsti kuo jūs norite tapti bei ką jūs norite pasiekti. Tai puiki galimybė.  Tad neprarask drąsos, Britanija.  Tu esi didelių dalykų priešaušryje. Linkiu jums visiems puikios Nepriklausomybės dienos.

Šios JAV administracijos tonas radikaliai skiriasi nuo jos pirmtakės.  „Kai po savaitės prezidentas Trumpas aplankys JK, jis aplankys šalį, ne mažiau svarbią Amerikos ateičiai nei jos praeičiai,“ rašo Johnsonas. „Mūsų ir jūsų gerovė bei saugumas yra persipynę.“  Tokia ateities vizija prieštarauja prezidento Baracko Obamos, 2016 m. pažadui, kad po Brexito JK atsidurs JAV prekybos ir užsienio politikos „eilės gale“. Benas Rhodesas, buvęs Obamos administracijos darbuotojas, atskleidė, kad Obama taip išsireiškė paprašytas buvusio JK premjero Davido Camerono, kurio vyriausybė pateikė tikslią formuluotę.

Ambasadoriaus laiškas pasirodo ne vien per 242-ąsias JAV atsiskyrimo nuo Didžiosios Britanijos metines bet ir laikotarpiu kai Theresa‘os May vyriausybė negali pasirinkti tarp kelių Brexito variantų.  May, atrodo, prarado viltį pasiekti pageidaujamą prekybos susitarimą su ES, tačiau lieka neaišku kokią alternatyvą ji tikisi pasiekti.

Kaip Times laikraščiui sakė vienas vyriausybės darbuotojas „Downing Streetas linksta pasirinkti norvegiškąjį modelį“. Norvegija gali prekiauti bendroje Europos rinkoje, tačiau privalo priimti daugumą ES taisyklių, laisvą imigrantų judėjimą bei mokėti įnašus į ES biudžetą; tačiau neturi balso formuojant ES politiką.

May, tuo tarpu, susiduria su maištu savo partijoje: toriai Jacobas Rees-Moggas ir Borisas Johnsonas energingai pasisako už ryžtingo atsiskyrimo ir nepriklausomybės viziją.  Kai kurie iš šių Brexito šalininkų neseniai grasino, kad May negebėjimas prasmingai atsiskirti nuo ES reiškia konservatorių partijos „galą“. […]

Visą ambasadoriaus Johnsono laišką galite perskaityti ČIA.

y-news.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ponas Marginalas       2018-07-13 22:46

bent tiek mus paguodė, kad net ir Amerikai padedant, Ordos laimėjimas vis vien bus laikinas, bet kaimynai kntės. Ją prarys Kinija. O tai kaip bus su tos Ordos pagrindine sąjungininke, pone Marginale? Dovanokite už kvailus klausimus, bet kas laukia ir antrosios amžinosios Ordos sąjungininkės Anglijos? Norėtume sužinoti Jūsų nuomonę?

Marginalas visiems paklydusiems       2018-07-13 16:42
Marginalas PoneMarginalei       2018-07-13 16:38

Nesuprantu kvailų klausimų. Kad amerikonai užtikrino ordos pergalę ir nesustabdė bolševizmo, tai ir durniui aišku. Tai nereiškia nei to, kad “Vakarai” blogi, o maskoliai geri, nei kad maskoliai geri, o “Vakarai” blogi.
Tačiau aišku ir tai, kad iš tikrųjų ordos laimėjimas laikinas, nes nieko adekvataus ji pagaminti seniai nebegali ir greitai bus kinų praryta, nors prieš tai gali suspėti pribaigti kai kuriuos savo kaimynus. Kaimynams nuo to, suprantama, nebus geriau. Bet kam bus geriau nuo kinų? Tik kinams?

Jules       2018-07-13 7:46

Puikiai pasakyta, bravo, kad suverenas atėjo kaip užkariautojas. Bet pati Europa tebėra užkariauta ir ją valdo užkariautojo paskirtas Vasalitetas - Kanzler’io aktas. Gal Trumpas jį panaikins ir bus Vasalitetui, ir mūsų dezi LRT plaštakėms kėbėriokšt kartu su MG Baltic dezi smogikėmis - labai dailiomis panelytėmis, VU docentų išmankštintomis pliurpėmis. “Berlin gave the blues” ne tik legendiniam generolui G.Patton’ui, bet ir mano kaimui jau 1944 metais, iš kurio esu kilęs. Mano kaimas su internaciais(okupantais) susidūrė 1944 metų rudenį, kai pateko į Kuršo katilą. Gynėsi iš paskutiniųjų.

Al. Jules'ui        2018-07-13 0:03

Na, anglai šiek tiek savarankiškumo savo kresams davė. Skirtingai nuo, pvz., prancūzų ar mūsų strateginių partnerių lenkų.Bet iki galo šio klausimo išspręsti negali, turbūt, nė viena stambesnė Europos valstybė, nes dabartinis jų suverenas atėjo kaip užkariautojas.

Anglija patinka       2018-07-12 5:20

be Velso, Airijos ir Škotijos, jei ji myli demokratiją, o ne demagogiją ir Banką Trockį.

Al. Jules'ui       2018-07-12 1:00

Ne, nebent šiek tiek nuo tyro oro. O kuo jums nepatinka laisva Anglija?

Pone Marginale,        2018-07-11 18:10

Jūs gal mums papasakokite, kas tokie pasauliui suvairavo Sovietiją, gerai? Kas ją elektrifikavo, industrializavo, kokios šalies darbininkai tūkstančiais tam reikalui buvo permesti į Sovietų Rusiją ir kodėl? Kas jai atominę bombačką suvairavo? Kas buvo ir vyko anuomet Dubnoje, ir kodėl pavyzdingiausi VU studentai ir absolventai taip norėjo ten patekti ir prisidėti prie imperinės galios stiprinimo? Na, kad Rusijos agentų ir šnipų yra mums pavojingai daug spec.tarnybose ir kitose jėgos struktūrose - tai ir asilai jau žino Latvijoje ir Lietuvoje, ne tik arkliai. Juk ne šiaip sau KGB įslaptintas su Saule, tiesa? Laukiama kokios ten dienos?

Marginalas       2018-07-11 17:45

Rodos, jau rašyta apie milžinišką maskolijos paramą Brexit reikalu.
Žinoma, maskolija (plg. čia http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2018/07/11/117017/russkaya-ugroza—shvetsiya-izuchaet-vozmozhnye-stsenarii-vtorzheniya-rossii-v-severnuyu-evropu.shtml)
tik laikinas tarpsnis kelyje į globalinę akistatą su kinais, kurių kažkodėl sutartinai nepastebima (nors patyliukais jau kuriami “draugiški ryšiai” artimesnei ateičiai po maskolijos kracho).

Dėl Tautų Sąjungos       2018-07-11 16:55

“Bolshevik and Stalin’s spy Alger Hiss was the chairman of the conference at UN’s founding conference” - tuo viskas ir pasakyta, kas pasauliui suvairavo Jungtines Tautas. Ponas Pikasas gave me the blues.

Pone Pikasai,       2018-07-11 13:55

aš žinojau, kas radiją(“La Voix de son maître” - Pathé Marconi) išrado, bet mums mokino kitaip ir vertė mintinai iškalti kitą pavardę, bet kalba ne apie tai. O apie tai, kaip dera Sagregacija ir Demokratija arba Ambalinė Prichvatizacija ir Demokratija, oligarchinis režimas su elementaria demokratija? Reikia logiškai ir faktais bei dokumentais lyginti rasistinius Vokietijos ir Amerikos įstatymus, juos čia pateikti, analizuoti. Primenu, kad XIX amžiuje tarp didžiųjų Europos valstybių buvo labai paplitęs Rasistinis Viršenybių Mokslas ir bene vienu džiausiu rasistu XIX amžiuje buvo toks visų laikų galingiausias Anglijos premjeras Benjamin Disraeli, nežinot? Jei nežinot, tai patarimas Jums kuo greičiau jo knygeles perskaityti ir palyginti su Mechlis’o, Sčerbakov’o, Ehrenburg’o ir Gebelso raštais, ir viešomis kalbomis bei publicistika, nepamirštant Čerčilio viešos publicistikos. Kalbėti faktais, o ne naratyvų ir išgalvotų istorinių schemų pagalba.

Pikasas > Nejaugi       2018-07-11 13:28

Patikslinu: Radiją išrado Guglielmo Marconi. Tyrinėjimus šioje srityje atliko Heinrich Hertz, Nikola Tesla Alexander Graham Bell, Aleksandras Popovas, Karl Ferdinand Braun, Tomas Edisonas, James Clerk Maxwell. Apie SSRS nužudytų asmenų skaičius esu daug komentavęs. Nenorėčiau kartotis. Galite susirasti internete…

Nejaugi,       2018-07-11 13:02

pone Pikasai, jums faktai kažkaip labai greitai tapo marmalyne, o gal baime? Mes Jūsų maloniai paklausėme, kada baigėsi Sagregacija JAV, kokiu įstatymu, Biliu, ir pan., o Jūs tai vadinate marmalyne. Kaip lengva išsisukti nuo tiesaus atsakymo kaip sovietmety. Tereikia tik pridurti, kad patinka Sovietų valdžia, o Popovas išrado radiją ir žygiuoji sau per gyvenimą pasišvilpaudamas puikią karjerą daryt, pasikinkęs Dezi arkliuką. Jūsų klausėme, kiek apytikslaii buvo nužudyta žmonių Sovietų Sąjungoje iki 1941 metų birželio, o Jūs vėl išsisukote nuo klausimo. Tai kažkaip nesolidžiai gaunasi iš Jūsų pusės, tiesa?

Pikasas > 13:11       2018-07-11 12:49

Grafomaniškai marmalynei beviltiška oponuoti. To nedarysiu. Net sunku suprasti, kuo jūs laikote pašnekovą... Viso gero…

Pone Pikasai,       2018-07-11 12:11

mes ne docentai ir ne studentai. Mes žmonės be išsilavinimo ir jūsų hipnozės mūsų taip lengvai neveikia, nebent pasikviestumėte Garliavos „bojevykus“ ir visus kitus nedesovietizuotus, nedekagebizuotus sau į pagalbą – visą ambalistų šutvę ir tarnaujančius jai. Pavyzdžiui, Kubilių ir jo politikos kuosų kariauną, ir kitus Žečpospolitos mylėtojus. Buvusio Lietuvių pragaro mylėtojus, kaip rašo N.Davies. Prašom mums atsakyti į klausimą, kada JAV pasibaigė Sagregacija? Pateikite jos įstatymų tekstukus čia, paskaitysime, padiskutuosime, garbingai pasibarsime. Fašizmas buvo Italijoje, o Vokietijoje – nacionalsocializmas. Tad neklaidinkite. Rusijoje internacionalsocializmas arba globalizmas mūsų dabartiniu supratimu su Raudonuoju teroru ir Proletariato diktatūra, kuriai vadovavo Bolševikų partija, jos Centro Komitetas ir Politbiuras su Generaliniu sekretoriumi priešakyje. Žinoma, mus domina ir Maldeikių šikarnos maskoliškos disertacijos, be jokios abejonės, pone Pikasai. Antrasis pasaulinis karas buvo „Bereikalingas karas“, ką jau pripažįsta ir vedantys amerikiečių mokslininkai ir net Jūsų labai gerbiamo R.Reagan‘o aukščiausio lygio politikos ir istorijos mokslo, ir karybos meno patarėjai. Bereikalingame kare nusikaltimus darė visos kariaujančios pusės – tik LTSR ir dabartiniai Neosovietinės Oligarchijos dvaro akademikai šito niekaip negali studentams išstenėti, nes bijo prarasti galimybę išlaikyti savo meilužes ir kitas privilegijas, ir pan., tiesa? Jūs gi puikiai žinote, kad gyvename Melo epochoje, tad neapsimetinėkite, nes puikiai žinote, ką net Aristotelis buvo išmąstęs apie tolerancija ir apatiją. Taip, apatiją ir baimę, kurie mus dabar labai sukaustę laiko: „Tolerance and apathy are the last virtues of a dying society“(Aristotle). Mums Jūs čia, debatuose, labai reikalingas, nes esate garbingas, išprusęs žmogus, todėl nenorėtumėme, kad tyčia mums maišytumėte Italiją su Vokietija, tarsi mes būtume kamantinėjami VU docentų per egzą. Puikiai žinote, kad net ir dabartinę Tautų Sąjungą(SNO) įsteigė Stalino agentas. Taigi apie ką mes kalbame? Apie sagregaciją, ar kiek Stalino Rusijoje iki 1941 metų birželio buvo nugalabyta žmonių buvusioje carinės Rusijos imperijos teritorijoje ir Vokietijoje? Kiek ir kokių tai datai būta konclagerių pasauly? Nemanau, kad Jus žavi Dezistų tango. Dezi priklausomybė(Dezi Obsession) yra sunki liga, pone Pikasai. Tuva okupuota, Tibetas okupuotas, Gibraltaras okupuotas, dalis Ukrainos okupuota, tad ko nieks neskelbia karo Vokietijos pavyzdžiu, a? Žaidžiam Dvigubų standartų maniją ar sergame tokia maniakyste? Kolchozų nebėr, todėl ir kolchoznicų kompetencija ES parlamente nuo Lietuvos nulinė, nesuprantat? Lošiame futbolą su kuo ir kur?

Pikasas2 > Pone       2018-07-11 9:27

Karai buvo pasauliniai. JAV, DB ir kai kurios kitos demokratinės šalys susivienijo kovoje prieš fašistinę Vokietiją. Kur problema? Prie dezinformacijos stabdymo galim kiekvienas savo galimybių ribose prisidėti. Sėkmės ir jums…

Pone Pikasai,       2018-07-11 9:10

ne JAV, o istorija nori ištrūkti iš įkalinimo. Pagalvok, kam buvo naudingi tie du baisūs pasauliniai karai, a? Kada nors gi turės baigtis tas Dezinformacijos amžius, tiesa?

Pikasas       2018-07-11 9:02

Dabartinė Jungtinių Valstijų politika stengiasi atskirti DB nuo ES ir priglausti arčiau savęs. Toks dirbtinis skaldymas jau atnešė britams didžiulius nuostolius. Nuostolių  galo dar nematyti…

Keista,kad       2018-07-11 7:16

A.Butkevičius Respublikos paskutiniame interviu pasirodo kaip entuziastingas federalistas.

to Al       2018-07-11 7:00

Jūs gal įkaušęs kaip Čerčilis pas dėdę Džo ar nuo narkotikų apsvaigęs, ką?

$+$       2018-07-11 4:49

‘They gave birth to a free nation that would become an industrial powerhouse, a military superpower and an intellectual and cultural giant.’
⤴⤴⤴
Praleido (nutylėjo) patį svarbiausią - pasaulio valiutos spausdinimo fabriku, dėl ko ir buvo kolonizuota Šiaurės Amerika. Paprasčiau tariant, Britanijos imperijai reikėjo pagalbinio ūkio, kuo ir tapo JAV. Auginančia, gaminančia, aprūpincčia, gimdančia kareivius ir spusdinacčia banknotus be labiausiai nekenčiamo kolonjose simbolio — imperijos karūnos.

Visa kita, tik ambasadoriaus emocijos arba publikos “šildymas” prieš D. Trumpo vzitą, nieko bendro neturinčios su Brexitu ir britų problemomis.

Al.       2018-07-11 1:15

Lietuvai nepriklausoma Britanija, manau, teiktų šiokią tokią išlikimo viltį.

erlas       2018-07-10 23:13

turimas reikalas su trojos kumele. o su tais trojos arkliais visi žino kas atsitinka

anglai tikrai protingi       2018-07-10 22:00

ir žino kas yra savigarba bei sąžiningas, džentelmeniškas elgesys.
——
ne veltui nuodėmingi ruskeliai taip nekenčia anglų - negali įkasti


Rekomenduojame

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.