Religija ir filosofija, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Tiesos.lt siūlo   2022 m. sausio 21 d. 11:42

6     

    

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

katalikutradicija.lt

Amerikietis kunigas ir populiarus blogeris kun. Johnas Zuhlsdorfas 2021 m. gruodžio 29 d. paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip Čikagos arkivyskupas ir kardinolas Blase’as Cupichas vadovauja kinų pagoniškai ceremonijai, vadinamai „Liūto šokiu“.

Šis vaizdo įrašas – tik vienas iš daugelio, bet labai išraiškingas krizės Katalikų Bažnyčioje pavyzdys, ypač žinant, kad šis kardinolas yra vienas didžiausių tradicinės liturgijos priešininkų, visai neseniai įvedęs itin griežtus jos apribojimus.

Liūto šokis

Vaizdo įraše matyti, kaip lankydamasis Mundeleino (Ilinojaus valstija) katalikiškoje gimnazijoje, prieš aukodamas šv. Mišias ir dėvėdamas raudoną mitrą, kapą ir laikydamas vyskupo lazdą, kardinolas Cupichas vadovauja pagoniškai kinų ceremonijai, vadinamai „Liūto šokiu“.

Ceremonijos metu mitologine kinų kultūroje laikoma liūto figūra persirengę žmonės juda per sporto salę mušant būgnams, kol galiausiai pasiekia kardinolą. Tuomet kardinolas paliečia akis, nosį, burną, ausis ir kūną bei sako kinų kultūroje naudojamą formulę, kuria siekiama prišaukti sėkmę: „Tenužengia sėkmė ant tavo galvos, teapšviečia stebuklinga šviesa tavo akis ir tegul tavo ausys girdi garsus visomis kryptimis. Tebūna su tavimi didžiausia ir palankiausia sėkmė ir tebūna su tavimi didžiausia nauda per šiuos metus, nuo jų pradžios iki pabaigos.“

Kinų kultūroje liūtai yra mitologinės būtybės, jėgos ir išminties simbolis. Šokiai ir procesijos su liūtais bei drakonais persirengusiais žmonėmis rengiamos švenčiant Kinų naujuosius metus. Manoma, jog šie šokiai atneša sėkmę būsimiems metams ir atbaido piktąsias dvasias. Šių ceremonijų metu dažnai liečiami liūtų kostiumai siekiant „padaryti juos gyvus“ ir suteikti jiems galią „prišaukti sėkmę“.

Kun. Zuhlsdorfas, pavadinęs šį įvykį kardinolo „Pačamama akimirka”, kelia klausimą: „ar tai yra dalykas, kuriam turėtų vadovauti katalikų vyskupas? Pagoniška ceremonija, kuria siekiama prišaukti „sėkmę“? Vienas dalykas stebėti tokį kultūrinį renginį, bet kitas dalykas yra atlikti pagrindinius veiksmus, kuriais esą siekiama šį pagonišką simbolį „padaryti gyvu“.“

Ne pirmas kartas

Kardinolas Blases’as Cupichas jau ne vieną kartą yra sukėlęs skandalą, inkorporuodamas taoistinius ir induistinius elementus į šv. Mišias.

2020 m. vasarį kardinolas, aukodamas Mišias Romoje, leido vienuolėms atlikti išskirtinai induistinį arti ritualą Šv. Eucharistijos pakylėjimo metu. Arti ritualas atliktas skambant vadinamosioms badžanoms ir indiškiems instrumentams. Šį ritualą užfiksavusiame vaizdo įraše matyti, kaip trys vienuolės ritmingai juda pagal muziką ir aukoja ceremonines aukas, tokias kaip smilkalų lazdelės, gėlės ir aliejinės lempos, kol Cupichas ir jo koncelebrantai pakylėja konsekruotą ostiją ir taurę.

Arti ritualas – induistinis ritualas, aukojimo (pūdžos) dalis, kuomet stabui yra aukojama žibintų skleidžiama šviesa. Tam naudojami specialūs žibintai, kurių dagčiai įmerkti į ghi arba kamparą. Arti ritualą lydi maldos, muzika, smilkalų aukojimas. Penki žibintai simbolizuoja žemės, oro, ugnies, vandens ir eterio elementus, kurie sudaro kosmoso visumą. Benjamino Walkerio knygoje Indų pasaulis (angl. Hindu World) rašoma, kad „arti ritualo tikslas yra įtikti deivei ryškiomis šviesomis ir spalvomis; taip pat nubaidyti piktą akį“.

2016 m. kardinolas dalyvavo Šv. Teresės kinų bažnyčioje vykusioje Kinų naujųjų metų šventėje. Joje Cupichas koncelebravo Mišias ant altoriaus, kuris buvo dekoruotas pagoniškais simboliais, tokiais kaip drakono bei auksinio ir juodo labirintų, simbolizuojančių „kosmoso elementų tėkmę“.

Čikagos arkivyskupas taip pat yra ir vienas iš Amerikos vyskupų, labiausiai kovojusių dėl to, kad už abortus pasisakantiems „katalikams“ politikams būtų dalijama šv. Komunija. Kardinolas Cupichas taip pat yra pagarsėjęs duotu leidimu celebruoti LGBT+ Mišias.

Tradicijos įkalintojas

Kun. Zuhlsdorfas taip pat pastebi kontrastą tarp kardinolo Cupicho palankaus požiūrio į kiniškus prietarus bei lengvumą, su kuriuo jis dalyvauja tokioje ceremonijoje, ir jo priešiškumo, rodomo tradicinei katalikiškai liturgijai.

Kardinolas Cupichas yra bene griežčiausius tradicinės liturgijos suvaržymus įsakęs Jungtinių Valstijų vyskupas. Dėl jo įsakų Čikagos kunigai negalės pagal tradicinį lotynišką ritualą aukoti Kalėdų, Velykų Tridienio, Sekminių šv. Mišių, taip pat to daryti negalės pirmaisiais mėnesių sekmadieniais ir turės po truputį vesti savo kongregacijas link naujosios liturgijos, galiausiai visai pamirštant senąją.

Melskimės už mūsų vyskupus šios Bažnyčios krizės metu, kad jie ištvermingai atliktų savo pagrindinę pareigą saugoti ir ginti jiems perduotą katalikų Tradiciją.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>>Stiklo valytuvas       2022-01-23 13:23

Frankfurtiečių tikriausiai visur pina,jie matomai nenurims kol neišsipildys jų globalistinės marksistinės svajonės:) .Štai JAV saugumo galva prie prezidento Obamos pajungtas prie melo detektoriaus vadovo pareigoms gauti ,pasisakė,kad 1980 metais balsavo už komunistų kandidatą į JAV prezidento postą.Atsakingoms pareigoms Brennan vis dėl to buvo paskirtas.

“CŽV direktorius John Brennan išdidžiai pripažino kad kartą balsavo už komunistų kandidatą į prezidentus”//

CIA Director John Brennan Proudly Acknowledges that he Once Voted for the Communist Candidate for President

Stiklo valytuvas       2022-01-22 17:01

>  22:47
Ačiū už info.
Kas gali paaiškinti kodėl viso to nematė ar „nematė“ JAV spec. tarnybos ištisus ilgus dešimtmečius?!!
Kodėl tos pačios tarnybos, taip pat nematė Franfurto mokyklos griaunamosios veiklos pačioje JAV?
.
Toks vaidybinis serialas „Amerikiečiai“ ilgai neleido ramiai vakarais užmigti nuo minties - kokios beviltiškos tos JAV spec. tarnybos. Ir tai rodo patys ‘amerikiečiai’ apie save. Toje JAV kažkas ne taip. Ir „vualia“, Amerika skęsta nuosavame šūde.
.
Kitas serialas „Projektas ‘Mėlynoji knyga’“, irgi ne ką kitaip…
.
Kodėl protestuotojai prieš kovidinius suvaržymus, kaukes, GP ir pan. apsiriboja „dulkių nupūtimu“ - garo nuleidimu?
.
Gojai yra gojai, ir be gojų selekcijos, jau nebeapsieisim.

Avis vilkas       2022-01-21 22:47

Bella Dodd (1904-1969) teisininkė,priklausiusi JAV komunistų partijai.1952 metais grįžusi prie katalikų tikėjimo, per pastaruosius dešimtmečius buvo daugelio diskusijų objektas. Teigiama, kad ji 1930 metais į JAV katalikų seminarijos sistemą infiltravo 1100–1200 vyrų. Citata:“Tada šie vyrai pakils į aukštų dvasininkų gretas ir stengsis sunaikinti Katalikų bažnyčią iš vidaus.”
https://youtu.be/z1Jt6el2LFQ

melskimės       2022-01-21 15:26

internete skaitykit “Dėl klebono pasiliksminimų su nuogais nepilnamečiais pradėtas Vilkaviškio vyskupijos bažnytinio tribunolo ikiteisminis tyrimas”
Matykim kas po nosim darosi ir melskimės

Melskimės,       2022-01-21 12:41

kad pirmiausia atsiverstų ir atgailautų mūsų neomodernistas,  “reformatorius”, siekiantis Bažnyčią pritaikyti globalistiniam ir jau stipriai sekuliarizuotam pasauliui, socializmą, sinkretizmą, iškreiptą ekumenizmą, homoseksualizmą ir transseksualus palaikantis, genocidinę “plandeminę” vakcinaciją proteguojantis popiežius, kuris buvo išrinktas St. Galeno mafijos narių kardinolų pastangomis ir kuris 2019 m. spalio mėnesį per šv. Mišias Romos Petro ir Povilo bazilikoje ant altoriaus buvo pastatęs inkų vaisingumo deivės Pačamamos statulėlę. Taip pat melskime       Dievą reikalingų malonių visiems mūsų vyskupams, kad Katalikų Bažnyčia
išsaugotų Jėzaus Kristaus paliktą mokymą.

Skaitykite       2022-01-21 12:17

Skaitykite TIESOS KNYGĄ.Viską imsite suprasti_ kas čia vyksta…Dievas per pranašę kreipiasi į žmoniją labai trokšdamas mus išgelbėti…

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.