Emigracija, imigracija, demografija

Baltarusija sutelktomis azijiečių pajėgomis šturmuoja NATO narę Lenkiją

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 9 d. 11:26

17     

    

Baltarusija sutelktomis azijiečių pajėgomis šturmuoja NATO narę Lenkiją

Jonas Vaiškūnas | alkas.lt

Lapkričio 8 d. Baltarusija užpuolė Lenkiją. Panaudodama gausias migrantų pajėgas Baltarusija užpuolė kaimininę valstybę Bruzgių-Kužnicos pasienio kontrolės punkto ruože.  Tūkstančiai Baltarusijos valdžios palaikomų azijiečių organizuotai šturmavo Lenkijos sieną.

Užpuolikai bandė jėga prasiveržti pro Lenkijos pasienio užtvarą, tačiau pasieniečiams pavyko šį bandymą prasiveržti užkardyti.

Internete platinamuose vaizdo įrašuose matyti kaip „migrantai“ stovėdami priešais išsirikiavusius Lenkijos pareigūnus skanduoja „Vokietija“. Pranešama, kad užpuolikams kai kur pavyko išardyti spygliuotos vielos tvorą ir skydais prisidengusiems Lenkijos pareigūnams valstybinę sieną tenka saugoti savo kūnais.

Dėl padėties Lenkijos pasienyje pavojaus varpais skambina ir Lietuva – perdislokuojamos valstybinės sienos apsaugos pajėgos, siūloma pasienyje su Baltarusija įvesti nepaprastąją padėtį. Yra žinių, kad Lietuvoje esančiose valstybinės sienos pažeidėjų stovyklose gali būti rengiami neramumai. Lenkijos Kužmicos-Bruzgių pasienio užkarda yra maždaug už 60 km nuo Lietuvos sienos.


Lenkija rengia specialų vyriausybės posėdį, pasienyje su Baltarusija telkiamos didelės kariuomenės, policijos ir antiteroristinių dalinių pajėgos.

Internete pasirodė pranešimų, kad dar didesnis Baltarusijos valdžios formuojamų „migrantų“ grupuočių antplūdis numatomas lapkričio 10 d.

Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos patarėjas Franakas Viačorka, rašo, kad gaunama pranešimų apie Minsko gatvėmis vaikštančių migrantų būrius. Manoma, kad jie laukia, kol bus perkelti pasienio link.

Lenkija į pasienio ruožą atsiuntė antiteroristines pajėgas. Prie Lenkijos pasienio sutelktos didelės kariuomenės ir policijos pajėgos, taip pat sunkvežimiai, su spygliuota viela.

Lenkijos Ministras Pirmininkas Mateušas Mazovieckis Feisbuke parašė: „Lenkijos siena nėra tik linija žemėlapyje. Lenkijos siena yra šventa – dėl jos buvo išlietas lenkų kraujas!“

Daugėja liudijimų, kad sieną ardyti „migrantams“ padeda asmenys savo gymiu nepanašus į atbėgėlius iš Azijos.

Baltarusijos pastangas prisidengiant vadinamais migrantais didinti spaudimą Europos Sąjungai šiandien pasmerkti suskubo NATO vadovybė paskelbusi, kad Aljansas „yra susirūpinęs padėties prie sienos su Lenkija eskalavimu“ ir pavadino Baltarusijos valdžios veiksmus „hibridine ataka“.

„NATO pasiruošusi toliau padėti mūsų sąjungininkams ir palaikyti gynybą ir saugumą regione“, – sakoma NATO išplatintame pareiškime.

Vokietija pasisakė už bendrą Europos Sąjungos atsaką į Baltarusijos veiksmus pasienyje su Lenkija.

Lenkijos Seimo nariai kreipėsi į šalies prezidentą Andžejų Dudą, prašydami skubiai sušaukti nacionalinio saugumo tarybą ir į ją įtraukti tarptautines organizacijas, įskaitant NATO.

 

 

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Siekiant, kad valstybė išliktų...       2021-11-10 10:44

Valstybės siena yra šventas dalykas ir niekam, tiek ginkluotam, tiek ir neginkluotam, negali būti leista jos nelegaliai pažeisti. Jeigu to nėra, šiais LIBERALIOSIOS DEMOKRATIJOS laikais reiškia tokios valstybės greitą mirtį, nes jos okupaciją gali įvykdyti ne tik ginkluotos, bet ir beginklės besiveržiančios svetimšalių gaujos. Todėl manau, kad prieš neteisėtai per valstybinę sieną besiveržiančius migrantų būrius turėtų būti panaudotos RIAUŠIŲ SLOPINIMO PRIEMONĖS - vandens ir ašarinių dujų patrankos, guminės kulkos bei lazdos.

Dzeikas       2021-11-10 7:51

Yrai Tokiai Nuomuonei:
Gyveno lietuviai galva i smeli kaip struciai ikise.Buvo jie rusu nuosavybe ir TIK JIE ir tie ,kam jie leisdavo, kartais patarsydavo ta struti per subine. Todel niekam rusu pleve nerupejo. Ir stai dabar neturi Lietuva “globejo” ir terios per subine ja kas tik pro sali eis.
Ar teisingai isverciau i zmoniu kalba tamstos zodzius?

YRA TOKIA NUOMONĖ       2021-11-10 0:26

Gyveno lietuviai gal ne taip turtingai, bet jau ramiai, mažai kas žinojo pasaulyje apie šį mažytį gintaro gabalėlį su puikia gamta. Mažai kam tolimose kraštuose rūpėjo ta Lietuva. Ir štai per nepilnus metus taip sushi.. t situacija kaip sušiko konservatoriai reikia ypatingų talentų.

ORVELAS 1984       2021-11-10 0:09

Tvarkytis su nelegaliais migrantais reikia griežtai, tikrai pritariu. BET!!! Manau yra tik laiko klausimas, kada šitie apribojimai bus panaudoti prieš mus, paprastus Lietuvos žmonės. Turint omenyje globalistams dirbančius mūsų politikus, darosi tikrai neramu. Kada bus panaudotos nepaprastosios padėties priemonės prieš žmones kurie atsisako leistis eksperimentinį skystį? Prieš tuos kurie išreiškia kitokią, negu “PARTIJOS” pripažinta nuomonę. Prieš tuos kurie nėra mokslizmo religijos fanatikai? Kada bus įšaldomos banko sąskaitos, kaip Australijoje? Kada mūsų parsidavę politikai, pavers Lietuvą Komunistinės Kinijos skaitmenine koncentracijos stovykla? Atsitokėkite, nes kai ant kaklo bus lenciūgas, o ant kojos GPS sekiklis, gali būti jau per vėlu.

O kur gumines kulkos?       2021-11-10 0:02

Kai konser vams su binė prisvilo į savus tiko pašaudyti, o į nelegaliai sieną kertančius ir specialiai dokumentus sunaikinusius nusikaltėlius- ne? Vandens patrankos ir kul kos… tegu džiaugiasi, jei - guminės.

Atsakas       2021-11-10 0:00

Kur tie tūkstančiai baltarusų,kuriuos lietuviai palaikė protestams? Jie jau nepalaiko lietuvių-miega sau ramiai?

Migrantams       2021-11-9 21:46

lai broileris savo milijonus atiduoda kur pavoge is vaiku darželiu.

Atmerkite akis       2021-11-9 21:43

Pasižiūrėkit ką nato išdarinėjo jų šalyse ir kiek jų artimųjų žuvo per okupaciją! Jie nori pasiimti skolą-grąžinti normalų gyvenimą ten,kas iš jų jį atėmė.

Al.        2021-11-9 20:27

Pritariu Dzeikui. Akivaizdu, kad net vaistai vartojami pagal patvirtintą protokolą. Tuo labiau - šalies sienos apsauga. Reiškia, šalies vadovybė jį sustabdė. JAV jį sustabdė Baidenas. Lietuvoj tokią galią turi mūsų prezidentas. Jei vyriausybė priėmė sprendimą sustabdyti sienos apsaugos protokolą savavališkai, Prezidentas turi gerą progą tokią vyriausybę atstatydinti.

ah1       2021-11-9 19:28

O refugai sako kad jie eina į Germaniją o ne į Lenkiją :
https://youtu.be/XGX-BaGwSjE

naudingi idiotai ar išdavikai       2021-11-9 19:09

daug klausimų kelia koordinuoti veiksmai : seimo nario T.Tomilino keistos akcijos, nevyriausybinių mergaičių blaškymasis pasienio zonoje, infantilių berniukų su būgneliais eisenos, migrantų maištai stovyklose.

ah.ą       2021-11-9 18:28

Jie eina pas Merkel in Germaniją bo Merkel juos šaukė.

Juozas       2021-11-9 17:08

NATO reiškia paramą... Tuo NATO pasirodė esąs visiškas nulis. Karinė organizacija sprendimus, kai užpuolama jo narė, turi priimti žaibiškai, o ne svarstyti mėnesius ir reikšti susirūpinimus. Jeigu jau nutarta, kad neleidžiame nelegalų, tai atkirtis turi būti duodamas pats rimčiausias tada, kai tik priartėja prie sienos per tam tikrą atstumą. Dujos turėtų būti purškiamos ne iš savigynos balionėlių, o dideliu slėgiu, kad siektų dešimtis metrų. Valstybės sienos gynėjai- būkite drąsūs ir išdidūs, nesileiskite žeminami atėjūnų, duokite “prašytojams” su lazdomis tinkamą atkirtį.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-11-9 16:02

Išprotėjo Aleksandras Grigorijevičius Lukašenka.
Pavojus Lietuvai.

Dzeikas       2021-11-9 14:30

tiekui:
Siulai jega nusalinti perversmiminka Lukashenka? I
Ir kuo kaltos Lietuva ir Lenkija,kad Lukashenka ivykde valstybini perversma Gudijoje?

tiek       2021-11-9 14:27

susimovę perversmininkai Lenkiją ir Lietuvą tiesiog pavertė situacijos įkaitėmis. Juk visiems aišku,kad krizės šaknys - nepavykęs valdžios perversmas kaimyninėj Baltarusijoj.Tik politinėm priemonėm situacija imanoma suvaldyt .Istoriškai ,susimovę perversmininkai būdavo viešai nukirsdinami ir aukščiausiu lygiu susitariama dėl taikos. Tai kodėl šiuo atveju padėtis pavojingai eskaluojama? Kodėl tiek Lenkijos,tiek Lietuvos URM-o vadai ,prezidentai neprisiima atsakomybės už klaidas? Juk eskaluoti toliau situaciją - labai pavojinga,pasekmės tiesiog neprognozuojamos:(

Dzeikas       2021-11-9 13:00

Kas reiskia “uzdenge savo kunais”?
Nukreipei ginkla ir isakai sustot. Nepaklusta? Suviai i ora. Visvien nepaklusta? Suviai i isibroveli. Ir visiskai nesvarbu ginkluotas jis ar ne.
Yra sienos pazeideju sulaikymo protokolas. Kas darosi, kad jis nevykdomas? Kas sulaiko pareigunus nuo ju pareigu vykdymo?
Todel priesai ne tik isibroveliai, priesai , ir zymiai pavojingesni, tie kurie neleidzia pareigunams vykdyti ju pareigos.

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.