Visuomenės pokyčių analizė, Savivalės istorijos, Žmogaus teisės

Kodėl tyli balsingieji žmogaus teisių gynėjai?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 17 d. 16:10

25     

    

Kodėl tyli balsingieji žmogaus teisių gynėjai?

Jau kelios dienos, kaip pasklido žinia apie filosofo, rašytojo ir publicisto Vytauto Rubavičiaus persekiojimą ir terorizavimą.

Apie tai akimirksniu žinia išplito veidaknygėje, informacija pasirodė portaluose Tiesos.lt, ProPatria.lt, Alkas.lt, straipsnius paskelbė „Respublika“, „Lietuvos rytas“,  sureagavo vienas Seimo narys. Suprantama, BNS, Delfi.lt portalas ir visa likusi meinstryminė žiniasklaida šito įvykio dedasi nepastebėjusi, bet kitko, turbūt, ir negalima buvo tikėtis.

tiesos.lt: Kas verčia Lietuvą policine valstybe? Išpuolis prieš dr. Vytautą Rubavičių – kodėl nusitaikyta į jį?
propatria.lt: Vilniaus forumo informacinis pranešimas dėl Vytauto Rubavičiaus politinio persekiojimo
alkas.lt: Filosofą Vytautą Rubavičių bandoma įbauginti sekimu ir psichologiniu teroru
respublika.lt: Valstybinis susidorojimas. Šiandien Vytautas Rubavičius, vakar Vytautas Radžvilas, rytoj…
lrytas.lt: Dėl patiriamo terorizavimo filosofas Vytautas Rubavičius kreipėsi į teisėsaugą
Povilas Urbšys. Mūsų reakcija parodys, ar mes esame laisvės verti

Įdomus yra kitas dalykas – keista tyla pilietininkų, liberalių katalikų ir kovotojų su korupcija, t.y. aistringų ir balsingų žmogaus teisių gynėjų stovyklose. Štai nė menkiausios užuominos apie Vytauto Rubavičiaus reikalą nerasime partijos „Lietuvos Sąrašas“ svetainėje. Užtat veidaknygėje randame, kad partijos pirmininkas Darius Kuolys dėl Vytauto Rubavičiaus reikalo iš Seimo narių prašo „viešo komentaro“:

Žinutė nepaprastai iškalbinga. Dar viena iš serijos „pabandysiu ir aš pažarstyti žarijas svetimomis rankomis“.

Seimo narių komentarai – jų sąžinės, atsakomybės ir drąsos reikalas. Nedarys šito – pasielgs gėdingai ir niekingai. Štai Seimo narys Rimantas Dagys į pasklidusią žinią reagavo spontaniškai – nuoširdžiai pasipiktinęs pareikalavo iš atitinkamų tarnybų išsamaus tyrimo. Kiti, skaitantys tik meinstryminė žiniasklaidą, gal ir iki šiol nieko apie savo valstybę nežino… Nors ne – R. Dagio žinutė turėjo pasiekti visus.

Bet ar tikrai Darius Kuolys, ilgametis politikas, o dabar – dar ir politinės partijos vadovas, jaučiasi toks bejėgis, kad geba tik savo veidaknygėje kreiptis į vieną Seimo narį klausdamas: „ar su tokia tikrove jau turėtume apsiprasti, ar dar esama drįstančių ją keisti?“, užuot pats atvirai ir aiškiai, ir, žinoma, drąsiai išsakęs tiek savo asmeninę nuomonę, tiek ir pasirūpinęs, kad šiuo itin svarbiu klausimu būtų viešai pareikšta ir jo vadovaujamos politinės organizacijos pozicija. O gal jis iš tiesų nė neprisimena, jog Seime posėdžiauja ir Aušra Maldeikienė – to paties „Lietuvos sąrašo“ iškelta atstovė, ir Vitalijus Gailius – ilgai remtas, viešais mitingais, tiesa, nuo atviro susidorojimo, gintas, ir Naglis Puteikis – jau daugel metų vien reitingais besirūpinantis augintinis?

Ką apie politiką ir dar partijos lyderį sako toks atsakomybės permetimas kitiems? Ypač prisiminus, kokią principingą poziciją D. Kuolys buvo užėmęs Vytauto Pociūno, V. Gailiaus ir Vytauto Giržado, Deimantės Kedytės atveju? Galų gale, ką sako pats faktas, kad toks jautrus menkiausiai detalei kultūros istorikas ir visuomenės gyvenimo tyrinėtojas bei interpretuotojas neva nė nemato, jog toji mūsų laikų tikrovė, kuria jis taip subtiliai geba retkarčiais pasipiktinti, ir yra jo bei jo bendraminčių ilgamečių pastangų kurti nupolitintą „atvirą pilietinę visuomenę“ rezultatas?

Kad Seimo nario Naglio Puteikio vadovaujamos Centro partijos svetainė giriasi 0,4 proc. paaugusiu partijos reitingu ir nė žodeliu neužsimena apie skandalingą filosofo persekiojimą, stebėtis kaip ir neišeina – ne šviesios atminties Romualdas Ozolas jai vadovauja. Kodėl matydamas krikščioniškos pakraipos publicisto persekiojimą tyli katalikiškasis portalas „Bernardinai.lt“, jau kur kas sunkiau suprasti.

Partijos „Lietuvos sąrašas“ svetainė 
Partijos „Lietuvos centro partija“ svetainė
Bernardinai.lt

Įsiklausius į šią balsingųjų tylą – sutikite, išties iškalbingą – nori nenori kyla rimtas klausimas: gal išties pilietininkų, liberalių katalikų ir neva kovotojų su korupcija požiūriu žmogaus teisės galioja tik tiems, kurie nepasisako prieš globalistinę „atviros pilietinės visuomenės“ ideologiją?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

gedy       2017-12-27 18:14

karta,seniau buvau uzejesi pilietine visuomenes organizacijos bustine senamiestyje ...Tai kad cia pilietine visuomene ne nekvepia,priesingai-smirda Ir Kuolio tai neuzgavo nesuzeide-jam ne motais pilietine visuomene Jis tik atlieka   slykstu vaidmeni…Tas ,kuris nepadeda tautai tapt ismintingesnei-tas gyvena nusikalstama gyvenima!

Andriukas dviratukas       2017-12-19 14:03

Tyleniai rašėivos iš tiesos.lt:
http://andrius.saugokmedi.lt/kadaryti/rinkimai#tiesos.lt
vaizduoja, neva pyksta, kad kiti tyli.
Norite būti vieninteliai; tylos “monopolio”.

įžvalgiam pranašui       2017-12-19 6:40

gal gali padiktuoti ir sekančio vikingų loto laimingus skaičius?
tau juk tai lengviau nei du pirštus apsiusioti.

Juozapui       2017-12-19 0:59

Alia kaip vaikiškai išsiduodate
kas esate.

saugumo ubliudkas       2017-12-18 17:17

Jei neišeina mentų prisikviesti 4 pareiškimais, reikia jiems nuvežti 4 kibirus paplavų išplovus grindis. Tegul mentai užsiima savo mėgstamiausia veikla - garina tą vandenį ir ieško biologinių įsibrovėlio dalelių nuosėdose. smile
Paskui kokiame eiliniame verksmingame interviu koks mentų vadas didžiuodamasis pasakos - o jūs žinote, kiek triūso mums atsiėjo išsiaiškinti Rubavičių terorizavusį nusikaltėlį? smile

iškalbinga       2017-12-18 14:29

Kad visokie “žmogaus teisių gynėjai” tyli, tai nei kiek nestebina. Bet štai Kuolio pasimetimas atrodo iškalbingai.

Marginalas       2017-12-18 12:33

Todėl, kad “teisių gynėjai” yra “sisteminiai”.
Beje, visi per barjerą perėję politikai irgi “sisteminiai” [p. Marius Kundrotas stebisi, kodėl nesisteminių pažiūrų politikai nesusėda už vieno stalo su “antisistemininkais”], nes kaip ir “teisių gynėjai”, žino, ką reiškia rizikuoti taip sunkiai pasiekta oficialiai pripažinta “pozicija” - galas bet kokiai karjerai.

Tirštintuvas       2017-12-18 11:45

Radau tą linksmą “diskusiją” Lietuvos Sąrašo veidaknygėje kalbama tema:
Rimute Balciunaite Įdomu nuo kada ,,Lietuvos sąrašas ‘’ taip pergyvena už atvirai antiliberalias Rubavičiaus pažiūras ,tuomet aš klausiu kokiom realiai jėgom tarnauja Kuolys ir Ko ? Tik nereikia prisidengti tolerancijos,kitos nuomonės išsakymo gynėjais ,,,, Nes jei tokie kaip Rubavičius ateis i valdžią bus primestos tokios ,,dvasinės’’ nuostatos ir ,,tautinės vertybės’’ ,kad tas pats Darius Kuolys galės tik pasvajoti apie įvairių lietuvių bendrabūvį netotalitarinėje Santaroje smile
Like · Reply · December 14 at 10:04pm
Leonas Merkevičius
Leonas Merkevičius Nesijaudinkite taip, nei V.Rubavičiui, nei tokiems kaip jis, atėjimas į valdžią negresia. O visgi jūsų liberalaus nusiteikimo niekaip nežeidžia KGB metodų taikymas kerštaujant už “netinkamą mąstymą”?
Like · Reply · 5 · December 14 at 10:11pm
Manage
Rimute Balciunaite
Rimute Balciunaite Leonas Merkevičius Žeidžia ,bet kaip Volterą ,kuris sutiktų paaukoti gyvybę ,kad tik suteiktų oponentui galimybę išsakyti savo ,kad ir priešingą jam poziciją ,,,bet taip,, Lietuvos sąrašas ‘’ turėtų ir teigti : ,,kad jis, tas sąrašas nesutinka su daugeliu VRubavičiaus teiginių ,nuostatų ,bet gerbia laisvos spaudos principus ,,,,dabar gi išeina ,kad V Rubavičius vos ne dievukas ,ar kankinys atstovaujantis sąrašą ,,,tai tiek smile
Like · Reply · December 14 at 10:23pm
Manage
Rimute Balciunaite
Rimute Balciunaite O gal aš klystu ,gal ,,sąrašas’’ visuomet buvo tik klerikalinių idėjų ruporas ,,,?  smile
Like · Reply · December 14 at 10:39pm
Manage
Lietuvos Sąrašas
Lietuvos Sąrašas Rimute Balciunaite Visada buvome drauge su filosofu Vytautu Rubavičiumi. Nuo 1988 metų.
Like · Reply · 3 · December 15 at 1:33pm
Manage
Rimute Balciunaite
Rimute Balciunaite Lietuvos Sąrašas Nežinau kokį tada ,,Lietuvos sąrašą’’ atstovavo šis ,,filosofas’‘
Like · Reply · December 15 at 4:44pm
Manage
Leonas Merkevičius
Leonas Merkevičius Nepergyvenkite taip dėl “Lietuvos Sąrašo” ideologinio tyrumo, gerbiama ponia Rimute! Bet ir nesekite aklai savo stabuko Voltairo patarimu, šiukštu neaukokite savo brangios gyvybės dėl Vytautos Rubavičiaus laisvės išsakyti savo mintis! Nes, pirma, šmaikštusis “filosofas” tų jam priskiriamų žodžių niekada nesakė, o antra, jei net paaiškėtų, kad visgi sakė, tai buvo tiesiog bon mot, kuriuo pilosopas žaviai pademonstravo savo liežuvio valdymo meną.
Like · Reply · 1 · December 15 at 6:16pm
Manage
Rimute Balciunaite
Rimute Balciunaite Leonas Merkevičius Aš jau gerbiamas Leonai , del nieko nepergyvenu ir del nieko nesitebiu smile
Like · Reply · December 15 at 10:32pm

ruta       2017-12-18 10:04

..susidaro ispudis , kad sistemine ziniasklaida , visokie zmogaus teisiu stebejimo ‘institutai’, organizacijos ..gina zydus ir zydrus , visi kiti - nereiksmingi ?

žiūriu,       2017-12-17 23:30

atsirado įdomių Kuolio puolėjų ar gynėjų - (kaip pažiūrėsi) - tarsi gina, teisina, net pagiria, kitus paironizuoja.
bet tai daro taip sutirštindamas, kad niekas tuo nepatiki.
bet po to niekas rimtai ir į kitokią kritiką nebežiūri.
tokį suktą protą pažįstu tik vieną, oi, vieną buvau pamiršęs - du

Sveika'i kritika'i       2017-12-17 22:54

o prie ko čia liberalai?
kad jie visąlaik savu laikė - tai jokia naujiena,
o kad jie aiškina Kuoliui, kokios pažiūros jam ne prie veido, tai net linksma,
bet jei jūs liudijate, kad Kuolys tyli, nes ir jam atrodo, kad Rubavičiaus pažiūros ne prie veido, tai jau… naujiena

aišku, kaltas Kuolys ir Llandsbergis       2017-12-17 22:51

Kuolys turėjo su kitais intelektualais viešai susideginti.
Landsbergis su kitais patriotai turėjo viešai pasikarti.
Bet to nepadarė.
Todėl juos reikia labai griežtai smerkti, išmesti iš visų darbų, atimti finansavimą bei turimus turtelius.
PONIATNO?

Sveikai kritikai       2017-12-17 22:44

tai jūs čia savo komentaru ką norėjote pasakyti?
Kad Kuolys skambino Urbšiui ar Gailiui ar Puteikiui - visiems trims ar vienam kuriam - ir pamokė, ką reikia daryti, nes anie nežino ką tokiu atveju daryti?
Jei kas ir nežino, tai tik Puteikis, kitų mokyti net Kuolys nesiimtų?
Ar vis dėlto imtųsi?
Ir “viską padaręs, ką reikia” tiesiog smaginasi?

vilniečiui       2017-12-17 21:51

Na na na, neišaugo…
Išaugo! Ir dar kaip ir dar koooooks!
Centro tarpukojyje.
Ir p(r)avardė jo beveik necenzūrinė- pu put “puteikis”:)
Vyruko piaras stovi lyg brazaucko kaktusas.
Gaila, kad tik be kiaušių.
Todėl tas status vienetas ir liks tokiu.
Nes be papildomų “nulių”, šimtinė lyg be cibulių.
Bet labai alkanos ir neišrankios rinkėjos paims. Gal.
Jeigu ne, teks naglai vėl imti kreditus:)

Sveika kritika       2017-12-17 21:48

Sveika kritika yra gerai, bet čia jau sutirštinta. Darius Kuolys gavo informaciją vienas pirmųjų, iš partijos kolegos Liutauro Stoškaus. Vėliau pasipylė jam partiečių laiškai, kad “reikia kažką daryti”. O ką daryti? Skelti skambius pareiškimus, dėlioti versijas? Ar dėti pastangas iškelti įvykį į deramą - valstybinį, Seimo lygį? Siekis iškelti įvykio reikšmę iki valstybinio lygio ir padiktavo tuos raginimai N.Puteikiui, V.Gailiui ir P.Urbšiui, kurie čia keistokai įvardinti kaip žarijų žarstymas kitų rankomis. Įvykio neatspindėjimas Lietuvos sąrašo svetainėje - be abejo, yra aplaidumas, tačiau partijos veidaknygėje, kuri lankoma žymiai gausiau (ten įdomūs vienos liberalės priekaištai dėl partijos bendrystės su V.Rubavičium), ar paties Dariaus K. veidaknygėje apie įvykį ir jo svarbą - yra. Menamas tylėjimas - dar nieko baisaus, bet nurodytos tylėjimo priežastys - labai juokingos. LS veidaknygėje viena sutrikusi liberalė net klausia: “tai gal LS visada laikėsi tokių, kaip Rubavičius, pažiūrų”, o LS administratorius/ė atsako: ne, tik nuo 1988 metų smile (Cituoju iš atminties).

vilnietis       2017-12-17 21:36

Cenro partija po to kai išsirinko puteikį kuris remia sodomiją atvirai- tai čia daguiau nėra apie ką aklbėti. ozolas grabe vartosi, kai jo partija tokį primininką dabar turi. niekas ten pas juos neišaugo jokie reitingai- tegu net nesvajoja.

tejsiū g(u)y'nėjas       2017-12-17 21:16

O ką čia ginti?
Eilinis heteroseksualas. Fu…
Būtų žydras- tada ohohoho kaip gintume.
Mažaj niapasiroditū!

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-12-17 20:58

“Kodėl tyli balsingieji žmogaus teisių gynėjai?”
Atsakymas: Todėl, kad jie yra HOMOSOVIETIKAI.
Apie tai skaitykite 2017-11-13 straipsnį“Piliečių teisės homosovietikų rankose”

http://www.ekspertai.eu/pilieciu-teises-homosovietiku-rankose93975/

Tarabilda       2017-12-17 19:28

Prisimenant Garliavos žudynes ir visą painiavą su teisėsaugos pajėgų ir teisminės valdžios panaudojimu, neapleido toks įspūdis, kad valstybėje yra susiorganizavusi kažkokia aukštesnę galią už legalią valdžią turinti anoniminė grupuotė, naudojanti prievartą ir psichologinį terorą. Ji, jei tokia mafija buvo, - niekur nedingo, nes niekas neišsiaiškino, iš kur buvo duodami įsakymai ir kas kūrė makabriškus scenarijus. Tuomet iš tikro neatmestina versija, kad čia tos nekontroliuojamos šutvės darbelis. Jei taip, tai jokie Seimo komitetai nieko neišsiaiškins, kaip jie negali suformuluoti Prezidentei paklausimo, ar mergaitė gyva. Žino, su kuo gali susidurti.

Ar nežinot,kad...       2017-12-17 19:17

savi marškiniai arčiau kūno ???Jų visų viena mintis,kaip…
Sąjūdžio dvasia pavargo ir išsivadėjo,tautos reikalais neliko kam rūpintis.

aš tai suprantu inteligentus       2017-12-17 18:44

o jeigu gerb.V.Rubavičių puola Oberpedofilšteinas, kas tada - a?
pasipriešinsi - gali tave užmušti, vaikus išprievartauti, atimti turtelį, apdėti baudomis ir t.t. ir t.t. - ir niekam nepasiskųsi

albina       2017-12-17 17:50

Propagandinė LTV baigia nuvaryti nuo šio kanalo paskutinius žiūrovus.Palyginau ir aš:rusiškos 1PBK žinios yra daug kartų pozityvesnės ir informatyvesnės.Pasirodo,Lietuvos rusai žurnalistai randa įdomios informacijos,ne viskas tik blogai su Lietuvos verslu,valdžia ir piliečiais.D.Kuolys,deja,kažkoks prisitaikėliškai minkštas ir bailus.Nesuprantu,kodėl.Tyli inteligentija,tyli studentija.Liūdna.

Vistiekui       2017-12-17 17:45

Niekas valdžioje negalvoja apie jokias rimtas reformas siaurovizijoje.
Jeigu ir kažkas bus, tai bus tik eilinė reformų imitacija.
Gal kažkokia grupuotė ir pasigerins sau informacinį klimatą, nustumdama šonan kitą grupuotę.
Ir apskritai- Lietuvoje žodis “reforma” yra situacijos pabloginimo sinonimas.
Rimti politikai atėję valdžion, pirmo posėdžio metu būtų paleidę šieno ravėt visus siaurus, muiliūtes ir jukškiaulaičius.
Bet nepaleido. Nes buvo užsiėmę svarbesniais reikalais- dalino nepasiūtus tautinius kostiumus vaikučiams, kildyšino gretą, kūrė vaikų atėmimo įstatymus ir įvedinėjo privalomus receptus citramonams.
Kai vadą elertė utėlės jau prispyrė klausimais apie rusiškas trąšas, tai jau tada tas dievuko piziaus garbintojas sujudo.
Nieko kolūkiečiai su policajum nereformuos.
Jie neįgalūs daryti reformas. Ir norų neturi.
Norų ir svajonių turi kumečiai. Dabar baudžiauninkai dairosi ką galėtų garbinti prezidentinių “rinkimų” cirke.
Delfiai ir el en ką pasakys ir parodys kokį ir ką.

Vis tiek       2017-12-17 17:15

kyla klausimas,kam LRT skiriama keliasdešimt milijonų eurų.Ar tam ,kad jie nevykusiai mėgdžiotų komercines TV,ar skirtų dėmesį kiekvienam Lietuvos žmogui ir informuotų apie jo problemas,bėdas,pavojus.Labai laiku imta galvoti apie LRT reformą.Ir reikia tai daryti skubiai.Šiaip,tai mes jos visai,visai visai jos nežiūrim.Gal ir gerai,nes nevakarojam ir gyvenam kaip mūsų senoliai.

Juozapas       2017-12-17 16:58

Nežinau kas konkrečiai šio smagaus teksto Autorius, bet vis tiek labai sveikinu.
Švariai išprausė sąraš/soroš‘istus, piratus ir kitus piarinius veiklų imitatorius.
Liuks!

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.