Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Šiandien, balandžio 11-ąją, 11 val. prie Vrublevskių bibliotekos – Jono Noreikos pagerbimo akcija

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 11 d. 0:21

29     

    

Šiandien, balandžio 11-ąją, 11 val. prie Vrublevskių bibliotekos – Jono Noreikos pagerbimo akcija

2019 metų balandžio 8 dieną Vilniuje buvo įvykdytas iki šiol Lietuvoje atkurtos nepriklausomybės laikotarpiu precedento neturintis teroristinis vandalizmo aktas, kurio metu, galimai, kol kas, nenustatytų jėgų inspiruotas ir nežinia kam tarnaujantis mankurtas, sunaikino istorinį atminimo ženklą, skirtą tautos didvyriui, rezistentui Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai, kabėjusį ant Vrublevskių bibliotekos fasado.

Tik įsikišus Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Seimo nariams bei visuomenei, Vilniaus meras R. Šimašius pakeitė nuomonę, pažadėjęs savivaldybės lėšomis atkurti sunaikintą atminimo lentą. Deja, 2019-04-09 DELFI portale paskelbtame R. Šimašiaus pasisakyme raginama padaryti kelių mėnesių pertrauką ir tik po to, esą aprimus aistroms, papildomai svarstyti apie lentos atkūrimo būtinumą.

Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga, kartu su kitomis patriotinėmis jėgomis bei Laisvės kovų istorijai ir dėl jos kovojusių didvyrių atminimui neabejinga visuomenės dalimi Vilniaus m. savivaldybę ir merą ragina sunaikintą atminimo lentą atkurti nedelsiant ir iš naujo. Sudaužyta lenta privalo būti perkelta į Genocido aukų ar kitą panašios paskirties muziejų, kur būtų eksponuojama su atitinkamu aprašu bei nuoroda.

Kol bus atkurta ir iš naujo pritvirtinta minėtoji lenta, Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga kviečia visus laisvę mylinčius žmones buvusios lentos papėdėje kasdien atnešti ir uždegti atminimo žvakeles, kurios simbolizuotų pagarbą ne tik Generolui Vėtrai, bet ir visiems už Lietuvos laisvę žuvusiems didvyriams, tuo pačiu primenant valdžios institucijoms apie būtinybę akyliau saugoti istorinės atminties vietas bei paminklus.

KVIEČIAME ketvirtadienį, balandžio 11 d. 11 val. atvykti prie Vrublevskių bibliotekos ir buvusios atminimo lentos papėdėje, kartu su Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos bei kitų patriotinių organizacijų atstovais, uždegti atminimo žvakeles bei padėti gėles.

Negalintys atvykti nurodytą dieną bei valandą, padėti gėles ir uždegti atminimo žvakeles gali kitu, jiems patogiu laiku.

Akcija „LAISVĖ KŪJAIS NESUDAUŽOMA!“ bus rengiama ir žvakelės deginamos kasdien iki kol bus atstatyta vandalo suniokota lenta.

Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos Garbės pirmininkas Jonas Burokas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2019-04-13 6:46

Lietuvoje netrukta vietu ir progu kur galima būtu susirinkus pagerbti J.Noreika . Man sunku suprasti kodėl tie patriotiniai piliečiai neranda -nesukuria geresniu progų susirinkti ir kodėl tas chuliganiškas poelgis turėtu tapti atspirties tašku ..Mes ka norime ta poelgi kažkaip įprasminti ? padaryti reikšmingu ..Nemanau duokit man moment klijus aš suklijuosiu ta sudaužyta simbolį .. ir leisiu tamstoms išsivaduoti nuo prievolės tarnauti kiekvienam vandalui putino ..

komiteto agentui       2019-04-12 22:30

marmūzę sau apsiklijuok laikraščio skutais, raudonarmieti. Radai apie ką juokauti…

stasys        2019-04-12 21:20

Renku pinigus rusiškiems klijams ‘moment’ siekiu suklijuoti J.Noreikos monumentą ..norintis paaukoti prašome kreiptis į Šimašiu personališkai , o kai duosite ..būtinai žiūrėkite į akis .

Lietuvos žinios       2019-04-11 10:58
Lietuvos žinios       2019-04-11 10:33
vilnietis       2019-04-10 21:06

Šūdnakas su Tomu jau ne šieną ravi o Zurofo ir Putino babkes

šiaip tai       2019-04-10 20:46

Prieš akciją rimtai reikėtų mentus perspėti dėl galimų provokatorių, tokių kaip mentalinis pederastas Kazimieras Juraitis. Tam išsigimėliui nieko švento nėra.

tam ah1       2019-04-10 20:43

Vikipedijoje bet kas gali straipsnius rašyti. Nueisiu, paredaguosiu ir bus kitaip.

ah1> tam       2019-04-10 20:37

Wikapedijoje : “1940 m. Lietuvą okupavus SSRS, spalio 28 d. liaudies kariuomenės Krašto apsaugos ministerijos vyriausiosios likvidavimo komisijos pirmininko įsakymu, kaip ir daugelis kitų karininkų, paleistas į atsargą. Žemaitijoje rengė 1941 m. birželio mėn. sukilimą. Jo atstovas dalyvavo 1941 m. birželio 19 d. Kaune rengtame LAF vadų posėdyje. [2].

Lietuvių aktyvistų fronto vadas Telšių apskrityje 1941 m. liepos mėn. Jam pavaldūs baltaraiščiai dalyvavo išžudant maždaug 3,000 žydų ir 300 lietuvių. Leido laikraštį, “Žemaičių žemė”, raginantį nesigailėti žydų. Jisai su šeima gyveno Plungėje šalia sinagogos, kurioje lietuviai baltaraiščiai beveik tris savaites laikė 1,800 Plungės žydų. Artimai bendradarbiavo su LAF Plungės vadu Povilu Alimu, kuris liepos mėn. 12-13 d. vadovavo Plungės žydų išžudymui. Nacių okupuotoje Europoje, tai bene pirmas tokio mąsto išžudymas visų miestelio vaikų, motinų ir senukų. LAF Telšiai vado Jono Noreikos pavaduotojas, Bronius Juodikis, surengė visų Telšių žydų vyrų išžudymą, liepos mėn. 15-17 d. [3]”.Na o kaip šitai “išbalinti”?

Aš esu Vėtra       2019-04-10 20:05

Ir tuo didžiuojuosi.

Žydų tautos atstovas       2019-04-10 20:03

įvykdė vandalizmą.Guldyt jį šalia Lenino teroristo.

Ramiros       2019-04-10 18:23

Taip,generolas-tautos.didwyris…ir.LT.priešams.nepawyks.to.išgriaužti….
Raudonosios.siurвėlės.nerimsta….

klaustukas       2019-04-10 17:47

O kam mentams tą homoseksualą pradanginti? Ar tik ne tas pats Stanislovas Tomas Garliavos įvykių metu rašinėjo šlykščius komentarus “violetinių” atžvilgiu iš Liuksemburgo? Itin šlykštūs komentarai buvo.

tam ah1       2019-04-10 17:44

Jokią ne NKVD, o tiesiog rezervinę Raudonąją Armiją.
Ir karo pabaigoje vokiečiai dar ne kartą triuškino priešus, bet jau nebeturėjo jokių rezervų sėknei plėtoti. Raudonoji Armija, kaip ir Vakarų sąjungininkai, dar turėjo pakankamai rezervų, todėl ir laimėjo karą.
Pavyzdžiai: vokiečių kontrpuolimas 1944m. pabaigoje Ardėnuose(operacija “Reino sargyboje”) ir 1945m. balandį Vengrijoje (operacija “Pavasario pabudimas”). Pastarosios operacijos metu Konevas rezerve turėjo visą tankų armiją, kai vokiečių pajėgas sudarė pilna to žodžio prasme pavargusios ir aptrupėjusios SS pajėgų 2 ir 6 tankų armijos, ką tik permestos iš Vakarų fronto. 6-oji viską šlavė savo kelyje ir pradinę užduotį įvykdė. O 2-oji iškart įstrigo. Kai Konevas pradėjo savo kontrpuolimą, ir iš 6-osios teliko vargani likučiai, kurie dar bandė ginti Vieną paskui.

ah1>" daug kyla klausimų"       2019-04-10 17:33

tikrai daug. Vikipedija “Antisovietinis pasipriešinimas
1945 m. Vokietijai karą pralaimėjus, turėjo progos pasitraukti į Vakarus, kur jau buvo žmona ir duktė. Tačiau jis pasirinko kitą kelią. Gegužės mėn., kai TSRS kariuomenė užėmė koncentracijos stovyklą, praėjęs bolševikų „filtravimo” punktus buvo paimtas į rusų rezervinę kariuomenę.”  Klausimai: į kokią dar “rusų rezervinę kariuomenę” - NKVD,  KGB rezervistus ar tiesiog KGBistus partizanams išgaudyti? Tik išviešinus KGBistus galėtume visi sau pasidaryti išvadas.

pasiūlymas       2019-04-10 16:38

O laikinai vietoje sudaužytos lentos instaliuoti lazerinę halogramą nebūtų per brangu? Į pagerbimo akciją dar reikėtų atvesdinti su antsnukiu mentalinį pederastą Kazimierą Juraitį. smile
Juokauju, aišku.

>Tam, kur 'daug kyla klausimų" 12:27       2019-04-10 16:04

Ačiū Jums už pagrįstą ir profesionalų atkirtį
Jono Noreikos – Generolo Vėtros dergėjams.
Tik gūdžiais sovietiniais laikais teko susidurti su tokiais demagogijos, užsakomųjų straipsnių bei nuomonių srautais, kokie vakar ir šiandien pasipylė prokremliškuose ekspertuose.eu lietuvių tautos didvyrių atžvilgiu po šarikovų vandalizmo akto,
su kūju nudaužant kovotojo su raudonaisiais ir rudaisiais okupantais atminimo lentą.
Drauge tai tik nutautinimo ir išvalstybinimo ideologų desperacijos paliudijimas.

klaustukams       2019-04-10 14:48

as atsiprasau, tikrai nesupratau, cia tamstos toks humoras? ar tikrai taip galvojate? ar tiesiog provokuojate siukslines diskusijas?

???????????????????????       2019-04-10 13:56

Policininkai užmušė S.T.?  Kur S.T.?  Kol nepamatysiu savo akimis rišliai kalbančio ir sveiko S.T. tol ir netikėsiu kad S.T. sveikas ir gyvas, dėl prarasto pasitikįjimo teisėsaugos sistema ir konkrečiai policija, nes būtent policijoje pradedamos fabrikuoti bylos o teisme pabaigiamos, uždengiant policijos bylų fabrikavimą.

???       2019-04-10 13:45

Kur pradangintas S.T.? Ar nebus su S.T kaip su D.K.? Ar neįjungs pedofilai su KGBistais pedofilų bylos žmogžudysčių rato? Ar neištrins KGBistai matoniai S.T. atmintį kaip buvo ištrinta atmintis Garliavos mergaitei ir žvejui mačiusiam kaip buvo atvežtas D.K. į pamarę?  Ar ne pedofilų ir ss subinė dega dėl mergaitės pradanginimo, o dabar siekiama pradanginti ir S.T? Kur S.T.?  Laisvę S.T. -S.T. ne žmogžudys kad būtų laikomas uždarytas, laisvę S.T.  -  galimai iškilęs pavojus S.T. sveikatai ir gyvybei.

ah1       2019-04-10 13:21

LR Knstitucija byloja : 31 str. ” Asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.” , 6str. “Konstitucija yra vientisas ir tiesiogiai taikomas aktas”. Nepasiduokit provokacijoms.

Klausimas       2019-04-10 13:18

Kiek girdėjęs, karo metais pogrindžio kovą prieš vokiečius vykdė tik tarybiniai partizanai. Tai gal ir Vėtra buvo susidėjęs su jais kovai su naciais?

ah1       2019-04-10 13:13

tikslas pasiektas - lietuvių tauta supriešinta ir tik Elis/Dievas žino kaip bus ir viskuom pasirūpins

ah1> ">>>Daug kyla..... "       2019-04-10 12:38

na o man tai nekyla, pagal liaudies universitetų liaudies išmintį - kieno rogėse sėdi to ir giesmę gieda

Tam, kur 'daug kyla klausimų"       2019-04-10 12:27

Jei atidžiau pasidomėtumėte J. Noreikos biografija, klausimų kiltų mažiau. J.Noreika buvo birželio sukilimo 1941.06.22 dalyvis. Lietuvos vyriausybė gyvavo apie 1.5 mėn. Šiauliuose J. Noreika dirbo kaip Lietuvos vyriausybės atstovas. Jis niekada nenuėjo tarnauti naciams. Kaip žinia Lietuvos nepriklausomybė nederėjo su vokiško okupanto planais. Lietuvos nedraugai J.Noreikai darbą valdiškose struktūrose ir bando pateikti kaip koloboravimą su naciais, kas yra visiška neteisybė. Lietuvos teismai jau pora kartų nagrinėjo šį klausimą ir nerado jokių faktų dėl J. Noreikos dalyvavimo žydų žudyme-tai buvo nacių vykdoma politika, nes Lietuva buvo okupuota. Šmeižikai to nenori girdėti. Kad rastas kažkoks popierėlis dėl geto steigimo (dar neaišku, ar ne klastotė),to meto kontekste neįrodo dalyvavimo holokauste. O toliau, kaip Jūs žinote: “1942 m. jis įsitraukė į antinacistinę veiklą, vadovavo rezistencinei pogrindžio kovai Žemaitijoje. Už tai 1943 m. vasario 23 d. Gestapo areštuotas ir uždarytas į Štuthofo koncentracijos lagerį.”Šitas Vėtros biografijos faktas nėra nutylimas ir žinomas tiems, kas domisi.

>>>Daug kyla.....       2019-04-10 12:15

Manau, kad kažkam tai paranku, kad būtų nutylima. Tai turėtų pirmiausia pastebėti istorikai žinantys visą istoriją, bet tyli, nes ir jiems paranku tylėti, o gal apsimoka?

Daug kyla klausimų       2019-04-10 11:46

Iš Jono Noreikos biografijos : “1942 m. jis įsitraukė į antinacistinę veiklą, vadovavo rezistencinei pogrindžio kovai Žemaitijoje. Už tai 1943 m. vasario 23 d. Gestapo areštuotas ir uždarytas į Štuthofo koncentracijos lagerį.”

Idomu kodėl šitas Vėtros biografijos faktas nutylimas ?
Ir jeigu jis taip “kolaboravo” su naciais, ko jie generolą į mirties stovyklą įgrūdo?

SSaulius       2019-04-10 11:25

Siūlau šalia lentos Jonui Noreikai pakabinti atminimo-pagerbimo lentą kovotojui su raudonuoju maru,Lietuvos patriotui Antanui Impuliavičiui.Tada tiesa triumfuos.

komentaras       2019-04-10 11:18

sakykite ka norit, bet Lietuvos nedraugai dirba gerai, tiek vidiniai, tiek isoriniai.
na stai dabar bus palaikymo akcija (ji tikrai reikalinga), aisku, kad anie suorganizuos anti-akcija. net nebus svarbu, kiek tu anti-akcininku susirinks, ziniasklaida parodys, kad Lietuva susiskaldziusi ir kazkokia nestabili, gal net koki apsizodziavima uzfiksuos. ir bus proga pakalbeti, visokiems senojo ir naujojo raugo komunistams.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.