Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Nevyriausybinės organizacijos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Balandžio 1-ąją 10 val. visi į mitingą prie Seimo – prieš prof. A. Jakubausko atleidimą, už Lietuvos istoriją!

Tiesos.lt redakcija   2021 m. kovo 1 d. 5:16

20     

    

Balandžio 1-ąją 10  val. visi į mitingą prie Seimo – prieš prof. A. Jakubausko atleidimą, už Lietuvos istoriją!

Nacionalinis susivienijimas kartu su jaunimo sambūriu „Pro Patria“ ir Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus, koordinacine taryba (NOKT) kviečia visus galinčius (esančius Vilniuje ar galinčius įvažiuoti) ateiti ketvirtadienį, balandžio 1 dieną, 10 valandą į mitingą prie Seimo.

Mitinge bus reikalaujama nutraukti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) direktoriaus prof. Jakubausko persekiojimą ir balsuoti už jo teisę toliau dirbti Centro direktoriaus pareigose.

„Išsigalvotais teiginiais grindžiamais ir plačiai skleidžiamais melagingais kaltinimais yra dangstomas tikrasis pastangų jį atstatydinti iš einamų pareigų tikslas – paversti šį paskutinį Lietuvos Laisvės kovų atminties ir istorijos gynybos bastioną Kremliaus istorijos politikos įgyvendinimo Lietuvoje paklusniu įrankiu. Atvirai siekiama LGGRTC direktoriumi paskirti „nenorintį dalyvauti istorinės atminties karuose“ asmenį, kurio vadovaujamas Centras turėtų padėti oficialiu valstybiniu lygmeniu Lietuvoje įtvirtinti buvusioje SSRS skleistą ir šių dienų Rusijos propaguojamą Antrojo Pasaulinio karo, 1941 m. Birželio sukilimo, Holokausto tragedijos ir pokario partizaninio judėjimo istorijos aiškinimą,“ – skelbia mitingo organizatoriai.

„Emanuelis Zingeris viešai įvardijo, kad patraukti Centro direktorių reikia, kad būtų galima peržiūrėti laisvės kovų dalyvių vertinimą, apdovanojimus ir įamžinimą. Trumpai tariant, jau dabar grasinama, kad pradės kristi atminimo lentos ir paminklai laisvės kovotojams. Ruošiama dirva Lietuvai pasmerkti Birželio sukilimą, o per tai – ir pateisinti okupaciją. Tauta tiesiog negali pasyviai stebėti šio susidorojimo su Adu Jakubausko, o patraukus jį – ir su Lietuvos laisvės kovų istorija“, – teigia vienas mitingo iniciatorių prof. Vytautas Radžvilas.

„Situacija unikali – tariamai dėl vadovo ir darbuotojų nesutarimų pats Seimas įsikiša ir sprendžia, ar vadovas gali likti pareigose. Tai akivaizdus atvejis, kai valdantieji nori susidoroti su buvusios daugumos paskirtu tarnautoju ir ieško bet kokio preteksto tam padaryti. Paprastai sakant, tai yra susidorojimas. Skleidžiami net melagingi gandai, esą Jakubauskas turįs ryšių su Kremliumi, kai iš tiesų ilgus metus išvis negalėjo lankytis Rusijoje. Visi iškiliausi antisovietiniai rezistentai, taip pat politiniai kaliniai ir tremtiniai, Laisvės kovotojų organizacijos, Lietuvos Mokslininkų sąjunga ir net 61 paties Genocido centro darbuotojas išsakė savo palaikymą Adui Jakubauskui. Bet Seimo valdantiesiems visa tai nerūpi, girdimi tik faktai, pateisinantys suplanuotą susidorojimą“, – akcentuoja Vytautas Sinica.

Nacionalinis susivienijimas kviečia prie mitingo prisijungti visas Lietuvos istorijos klausimui neabejingas patriotines organizacijas.

Į mitingą kviečia ir Laisvės premijos laureatai Nijolė Sadūnaitė, Jonas Kadžionis ir kiti laisvės kovų dalyviai.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

neleiskime       2021-03-31 17:52

gudriems ir klastingiems atleisti Adą Jakubauską

Būtinai rašykim seimūnams..       2021-03-31 12:37

Kiekvienas doras pilietis turi parašyti bent du laiškus dėl Jakubausko, nes balsavimas ketvirtadienį. Patogumui du pavyzdžiai.
Pirmas tik savo apygardos seimūnui..

Pritariu prof. V. Radžvilo apeliacijai į Seimo narių blaivų  protą ir sąžinę ir raginu Seimo narius, ir ypač mano-Savanorių  apygardos- atstovą M. Matijošaitį ,raginu nedalyvauti balsavime GC vadovo klausimu.
Kaunietis vardenis pavardenis
Antras Seimo pirmininkei pirmame laukelyje ir likę seimo nariai-slaptame ,  Bcc laukelyje per copy ir paste operacijas
Raginu gerbiamus Seimo narius nedalyvauti balsavime dėl A.Jakubausko atleidimo,taip nepalaikant jo atleidimo iš pareigų, naudingo tik Maskvos nekliudamoms pastangoms pateikti savo Lietuvos istorijos versiją. Jūsų dalyvavimas bus talka Kremliui ir priešiškas poelgis Lietuvai
Jonas Jonaitis Jonava
P.S
Patikėkit, gerbiamieji, kiekvienas seimūnas perskaito, Net blogiukai iš liberalkonservatorių lagerio, genantys mus į konclagerį....Tik jie neatsako , nes mes niekšeliams ir ONS tarnams esame tik kumečiai, Bet jie paskui blogai miega,nerimauja, nes viduje žino, kad balsavo prieš rinkėjų valią. Net niekšeliai ,pagal psichologus ir net Senekos išmint,į viduje neturi ramybės, kai daro blogus darbus…Nes raginančių versti Jakubauską Kremliaus naudai rinkėjų laiškų jie negauna. Mano Savanorių apyg. seimūnas M.Matijošaitis , Nelaisvės partijos blogiukas, ir tas skaito mano laiškus, nors neatsako kaip taisyklė....Jiems mūsų laiškai(o tai pilietinė simbolinė kontrolė..)-tai peilis supuvusioms sąžinėms. Jie prastai jaučiasi, kai eina prieš rinkėjų valią,kurią jie PAMATO IR SUPRANTA IŠ LAIŠKŲ. Nors balsuoja priešingai, pagal lovio partijų vedlių nuorodas, bet giliai viduje jie suvokia esantys niekšais \, veidmainiais ir pasamoningai pergyvena , nors atrodo žvalūs ir nugalėję,Pažiūrėkite ,tarkim,  į Čmilytę, ji dėl veidmainystės ir tarnystės blogiui jau panaši į skeletą, nors vaizduoją ramią...
Algirdas

 

Siūlymas       2021-03-31 12:31

Siūlau konservams susilikviduoti kaip susilikvidavo socialdemokratai. Tai geriausia išeitis Lietuvai.

Tvankstui       2021-03-31 9:56

Siūlau palaukti ir pastebėti, kaip elgsis Rakutis. Balsavimas bus slaptas. Jei jis dalyvaus balsavime, tai reikš, kad jis galėjo balsuoti ir už ir prieš. Jei jis nedalyvaus balsavime, tai jis aiškiai parodys, kad nesutinka su Jakubausko atleidimu. Po šio balsavimo galėsime spręsti apie Rakutį, ar jis tik šnekutis, ar tikrai turi kažkokių vertybių. Drįsčiau teigti, kad jis gali būti eilinis šūdmalys, bet labai norėčiau klįsti.

okupacija tęsiasi       2021-03-31 8:07

niekingi okupantai
niekingi kolaborantai
niekingi marksistai
niekingi putinistai
———
reikia išlikti:
- lietuviu
- krikščioniu
- gėrio, grožio kūrėju ir skleidėju.
——
su N.Sadūnaite melskimės už pizdukus valdžioje, teisingume - nes jie nežino ką daro.

Ramiros       2021-03-31 5:13

Be abejo, reikia sustabdyti stribų (skrebų) bei jų išperų siautėjimą. Sveikinu neabejingus teisybei, teisingumui, tautos išlikimui žmones !  Pagarba !

Tvankstas       2021-03-31 0:14

Labai gaila, kad prof. V. Rakutis taip greitai paliko Seimo komisijos pirmininko pareigas.
Gal ne pagal jėgas buvo atlaikyti Seimo teisiųjų riksmą.
Vilkimės, kad prof. A. Jakubauskas liks savo darbe ir pareigose.
Teįvyksta apšvietimas.

Tvankstas       2021-03-31 0:04

Prof. A.Jakubausko atleidimas Seimo noru ...
Kilus tokiam norui, pradėjau galvoti - nuo ko tai prasidėjo ir kur tas atskaitos taškas po Kovo 11-osios ?
Kur šios ‘pelėsio’ taktikos ištakos ?
Prisiminkime : “Pradžioje buvo Žodis.”
Prisiminkime, kaip niekinamas Č. Gedgaudas, nors darbas “Mūsų praeities beieškant” paskelbtas 1972 m., kaip niekinama J. Statkutė - Rosales už savo darbus vardan lietuvių kalbos ir tautos, “vardan tos Lietuvos”.
Visa ši panieka lietuvių kalbai, lietuvių tautai ir Lietuvai tęsiasi 30 metų, niekinimo darbais užsiėmę mokslininkai apdovanojami kaimyninių šalių ordinais ir tampa neginčijamais savo srities žinovais.
Pavieniai mokslininkai nudirba didelius darbus, bet jie yra tiesiog gniuždomi, neleidžiant jų mintims pasklisti Lietuvoje, nutraukiant ir netęsiant jų darbų.
Tas smelkiasi į visas Lietuvos praeities sritis ir dabar prieita prie atviro išdraskymo.
Turiu klausimą NS, susiėjimo organizatoriams : kuris iš jūsų kada nors kur nors esate užsistojęs Č. Gedgaudą dėl jo išsakytų minčių ? J. Statkutę - Rosales ?
Tai ir prof. A. Jakubausko atleidimas yra grandininis dėsningumas neginant Lietuvos praeitį, tokią, kokia ji buvo.
Lietuvos istoriją toliau Nepriklausomoje Lietuvoje rašys pogrindžio pasišventėliai : teisininkai, inžinieriai, gydytojai, agronomai, ..., už ką bus persekiojami ir sodinami į kalėjimus ‘už šmeižtą ir nacionalistinį kurstymą tautinei nesantaikai’.

Gal       2021-03-30 20:38

ir tie Puteikio lakstytojai be kaukių pasirodys, ir Šeimų maršo vairuotojai?

>19:26       2021-03-30 20:05

... dėl pagalbos iš Putino, juraitini Respublikini vatnike?

O visi        2021-03-30 19:45

Tai pakilę nuo sofų vilniečiai, kitaip - MBD.

Privaloma       2021-03-30 19:39

kas galite, ateiti į mitingą. Kaip matau, “pezėtojų” čia daug -išminčiai, mat, atsirado. Visi, kas esate neabejingi Lietuvos likimui, žinau, tikrai ateis.

Profesoriau       2021-03-30 19:26

Gal jau laikas pereiti į tikrą kovą? Pvz.: inicijuoti referendumą dėl ....

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-03-30 19:12

Štai kaip galima nukenksminti seimo gaujas: jau 8 paskutinieji seimai yra apsišaukėliai (antikonstituciniai).
Vadovaujantis visagale konstitucija, reikia žinoti, kad seimas - antikonstitucinė (neteisėta) neišjungtų komunistų (kgb’istų,
stribvaikių, ...) sueiga, kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija (kai sąrašinių negali būti seime), o daugiau apie tai naudojant nuorodą ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo.
________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialyte paleistuvyste.
2021 kovo 30

Rimantas       2021-03-30 18:37

Pasikartosiu,- jau kartą TS partijos žiedas Seime padarė klaidą balsuojant dėl N.Venckienės apkaltos. Dabar ir vėl, panašu, lipama ant to paties grėblio: jeigu leisit susidoroti su prof. A.Jakubausku teks, apgailestaujant, konstatuoti apie Jūsų
propaguojamų vertybių tolimesnę degradaciją...

Balandžio 1d.       2021-03-30 18:37

Labai tinkama diena Seimo klastote ir pačius klastotojus pavadinti MELAGIAIS.

kas       2021-03-30 17:24
Antanas       2021-03-30 17:17

Balandžio 1 - melo diena. Neisiu.

>16:37       2021-03-30 16:52

Pritariu. Šiandien reikia paaukoti Jakubauską, rytoj Skučą ir Povilaitį. Ironizuoju vatniko mintis.

Radžvilui,       2021-03-30 16:37

jūsų veikla mas nekelia jokio pasitikėjimo.

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.