Šturmo liudytojų persekiojimas

Aušrinė Balčiūnė. Trumpai apie Garliavos šturmo liudytojų bylą: mūsų jau mažiau

Tiesos.lt redakcija   2015 m. gruodžio 21 d. 18:02

16     

    

Aušrinė Balčiūnė. Trumpai apie Garliavos šturmo liudytojų bylą: mūsų jau mažiau

Gruodžio 21-ąją Kaišiadorių apylinkės teisme turėjo būti toliau nagrinėjama Garliavos šturmo liudytojų byla. Tačiau teismas posėdį atidėjo – šį kartą dėl neaiškių priežasčių.

Rudenį įvyko vos keletas teismo posėdžių, kiti buvo atidėti dėl teisiamųjų ar teisėjo G.Kaulakio ligų.

Vienas iš paskutiniųjų teismo posėdžių neįvyko, nes į jį neatvyko teisiamasis Vidas Petraitis. Posėdis buvo atidėtas, o prokuroras Ričardas Gailevičius teismo paprašė jam skirti baudą.

Gruodžio 14-ąją teismo posėdis ir vėl neįvyko – į jį dėl nežinomų priežasčių neatvyko tas pats Vidas Petraitis. Posėdžio metu teisėjas Gintautas Kaulakis nepraleido progos dar kartą teisiamuosius pamoralizuoti, o prokuroras R. Gailevičius pareikalavo teismo šį kartą skirti minėtam žmogui kardomąją priemonę – priverstinį atvesdinimą.

Teisiamojo advokatas Tautvydas Tomkus su savo ginamuoju niekaip negalėjo susisiekti telefonu, todėl paprašė teismo nesiimti jokių sankcijų, kol nėra žinomos priežastys.

Gruodžio 17-ąją sužinojome, kad kitą dieną po teismo posėdžio teisiamasis Vidas Petraitis mirė.

A.a. V.Petraitis jautriai išgyveno teismus. Jo finansinė padėtis buvo sunki, todėl ir advokatą jis pasisamdė tik bylai gerokai įpusėjus. Vienu metu į teismo posėdžius jam teko važinėti net iš Klaipėdos, kur buvo susiradęs trumpalaikį darbą. Pastaruoju metu žmogus darbo neturėjo, buvo registruotas darbo biržoje. Nepriteklius, o ypač teismai – visa tai ardė jo sveikatą. V.Petraičio artimieji pasakojo, kad žmogus labai išgyveno dėl bylos, gresiančio teistumo ir baudų, kad skundėsi bloga sveikata ir, nors daktarai liepė gultis į ligoninę, jis atsisakė, nes nenorėjo… vilkinti bylos. Tačiau prastai jausdamasis ne visada pajėgdavo atvykti į teismo posėdžius.

Taigi šiuo metu byloje liko šešiolika teisiamųjų.

Ikiteisminį tyrimą 2012 metų gegužės 17 dieną pagal Baudžiamojo kodekso 231 straipsnio 2 dalį (trukdymas antstolio veiklai) pradėjo Lietuvos generalinė prokuratūra.

Kiti posėdžiai suplanuoti jau kitais metais: sausio 7, 14, 20, 28 ir vasario 4, 11, 25 dienomis (9.30 val.).

Daugiau apie šią bylą skaitykite ankstesnėse Tiesos.lt publikacijoje:

„Teisėjas G. Kaulakis atidėjo politinę Garliavos smurto liudininkų bylą“

Politinis teismų procesas. Aušrinė Balčiūnė: ką aš pamačiau prokuroro R.Gailevičiaus atrinktoje vaizdo medžiagoje

Aušrinė Balčiūnė. Politinių teismų procesas tęsiasi: keletas pastebėjimų iš nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausos

Aušrinė Balčiūnė. Policijos vadų liudijimai politiniame teisme: per instruktažą mums sakė, kad asmenų grupė Garliavoje gali susideginti

Aušrinė Balčiūnė. Lietuvos pareigūnai paliudijo: „Žmonės Klonio gatvėje kažką dainavo…“

Aušrinė Balčiūnė. „Vyties“ rinktinės pareigūnas teisme: „Garliavoje žmones ėmiau, nes ir kiti juos ėmė“

Aušrinė Balčiūnė. Pareigūnas: „Mes antstolei nuėmėme psichologinį spaudimą“

A.Balčiūnė. Klausantis Garliavos šturmo garso įrašo žurnalistas N.Povilaitis nesitvėrė juokais, o aktorė E.Žebertavičiūtė nepaliaujamai braukė ašaras

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (II)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (III)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (IV)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (V)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (VI)

Dalyvaudami teismuose stebėtojais, prisidedame prie teisingumo pergalės. Būkime solidarūs!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Baisu       2015-12-24 1:12

Kai už tiesą sudorojami…

Rimas       2015-12-23 21:12

REIKALAUKIME atvirų teismo posėdžių
~
ištrauka iš Sigito Marcinkevičiaus straipsnio: JUODVARNIŲ KARKSĖJIMO MENAS
~
Ar reikia VIEŠPATIES (juo labiau žmogaus) bijoti, jei teisėjas priima teisingą nuosprendį? Be abejonės, teisus nebijo ir neslepia savo veido. Kaip atrodytų Prezidentė su maišu ant galvos ar bėgdama nuo kamerų? Juk gerbiamieji teisėjai, prokurorai ir kiti tautos žmonių išlaikytiniai, pirmiausia privalote elgtis teisingai, garbingai ir tarnauti žmonėms ir jų nebijoti. Bailius Dievas perspėja: NEBIJOKITE! Tam tikslui viena sąlyga – tarnauti ne šėtonui, bet Dievui. Jūsų baimė atskleidžia kam jūs tarnaujate.

Tampydami po teismus teisiuosius, atimdami iš vargdienių pensininkų prakaitu uždirbtas senatvės išmokas, o sau pasididinę algas, jūs esate pasišlykštėtini žmonių ir Dievo akyse.
Kol negaunate kyšių, jūs nepriteisiate teisiesiems išlaidų dėl jūsų darbo broko. Kaltieji daugumoje išteisinami arba jų nusikaltimams pritrūksta įrodymų!

Palyginkime A.Veberio bylą su Garliavos byla. Garliavos byloje visa gvardija nekaltų žmonių tampomi po teismus ir tariamiems nukentėjusiems L.Stankūnaitei, Aldonai ir Aleksandrui Ūsams, Godai Ūsienei, M.Milinienei, L.Kraujutaitienei, S.Vaicekauskienei, Valstybei… reikalaujamos ir priteisiamos milijoninės sumos iš nenusikaltusių LR piliečių. Ieškinį – du milijonus litų (579 240 Eur) – siekia priteisti mergaitės Deimantės Kedytei atstovas Gintaras Černiauskas. Teisieji LR piliečiai atliko nesavanaudišką pareigą ir gynė nuo barbarų save, mergaitę  arba išsakė tiesą.  Tarp tokių kankinių atsidūrė  dori ir sąžiningi anūkės seneliai Vytautas ir Laimutė Kedžiai, parlamentarė-teisėja N.Venckienė, A.Skučienė,  prof. L.Bloznelytė – Plėšnienė, Olga Girdauskienė... ir visa virtinė liudininkų stebėjusių šiuos įvykius privačioje valdoje.

Paaiškinkit ,,proto bokštai“, kas tai per LR teisingumas? Savo nutartyse nepamirštate parašyti trafaretinį išsireiškimą, kad vadovaujatės teisingumo, protingumo ir sąžiningumo pricipais.  Kur jūsų tie principai?! Kodėl išteisintam be jokios kaltės tampytam ir įkalintam A.Veberiui, neatlyginama padaryta moralinė, ir materialinė žala? Jūs manote, kad vadinama ,,šunauja“ visiškai nebesupranta, kaip nusikalstamas klanas susidoroja su teisiaisiais? Iš teisiųjų  ne tik priteisiamos piniginės sumos, bet juos ,,šakalai“ drasko į gabalus, trokšdami jų kraujo. Ne veltui Garliavos byla-žudikė nusinešė ne vieną auką, kuri pakliuvo į ,,šakalų“ rankas. Ir tai dar ne pabaiga.

Ar nekrenta ant jūsų galvų nepasitikėjimo šešėlis, kad visa tai darote ne už gražias akis? Ar jūs suvokiate, kad jūs skriaudžiate patys save? Uždusite žmonių kančiomis! Jūs slepiate savo juodais apsiaustais tokios pat spalvos sąžines. Tiesą sakant, ar jūs jas turit?

didžiausia pagarba       2015-12-23 16:48

išėjusiam tauriam Žmogui. Dievas Jam atlygins už visas patirtas skriaudas ir nelaimes. Deja, gaila, kad Žmonių pasaulyje mažėja.

keista       2015-12-23 15:28

kai nuskriaudžiamas šuniukas, žiniasklaida trimituoja, kai nuskriaudžiamas žmogus- terašo tik ,,tiesos.lt”. Toks teisingumas pas mus.

VaidasVDS       2015-12-23 11:45

Nežinau, koks buvo gerb. Petraičio santykis su Dievu, bet jei šis žmogus turėjo tikėjimą, tai dangaus karalystė turėtų būti jo. Kartais žmogus yra išbandomas, ir jei išbandymas išlaikytas, nei žmogiškumas, nei dvasingumas nėra prarasti, tuomet nėra jokių kliūčių keliui pas Dievą.
Gedėti iš tiesų reikia tik tokių žmonių, kurie neieško Dievo, kurie bando apgauti ir save, ir Dievą, nors ir manosi, kad ieško Dievo. Žmonių tikėjimas vis dar yra archajiškoje būklėje, Jėzaus mokymai ir iškraipyti, ir labai neteisingai pateikiami. Tikras tikėjimas, kurio mokė Jėzus, galėtų labai smarkiai pakeisti ir žmones, ir visą visuomenę. Tikrai tikintis pagal Jėzaus mokymus žmogus būtų bebaimis - nebijotų Dievo ne dėl to, kad Dievas jį galėtų nubausti, bet nebijotų Jo dėl to, kad būtų visiškai užtikrintas tikrojo mylinčio Dievo suradimu. Toks žmogus negalėtų daryti jokio blogio, net ir mažo, nebūtų dogmatiškas ir būtų bebaimis. Nes tikras tikintysis žinotų, kad net labai mažo blogio darymas (žmogaus suvokimu) rodo tai, kad žmogus dar nėra suradęs Dievo, o nuolatinis net ir mažo blogio darymas veda į sielos mirtį, nes žmogus nesiekia būti tobulas, net toks tobulas kaip Tėvas Danguje (teisinga vieta Biblijoje: Mt 5,48 “Taigi būkite tokie tobuli[i18], kaip jūsų dangiškasis Tėvas yra tobulas”). Tik toks yra kelias į amžinybę. Labai daugelis žmonių to nesuvokia ir eina sielos mirties keliu. Su gailesčiu žiūrėkite į tuos žmones, kurie naikina savo sielas savais blogio pasirinkimais, juk jie irgi turi galimybę rinktis tiesą ir gėrį, bet tuo nepasinaudoja…

Stasys       2015-12-22 22:04

Žudikai !

Prie sovietų buvo geriau       2015-12-22 19:29

Tada susirinkdavo girta TROJKA ir iškart nuspręsdavo kam gyventi,o kam mirti.
Tačiau jie prigimdė benkartų neryžtingų ,bijančių plikų bobų ir todėl palinkusių į pedofiliją.

Pilietis       2015-12-22 13:33

O juokiamasi iš Rusijos…

tie teismai,tai vdinama demokratija       2015-12-22 11:21

parodo,kad tauta sedetu tyliai,nes kiekvienam ,tas bus kurie burbuliuoja pries valdzia :D,mano nuomone

Kartą Amerikoje       2015-12-21 23:05

Kaip kūrėsi amerikos profsajungos? Dabar tai galinga jėga su kuria skaitosi visos valdžios, dreba korporacijų savininkai.
Pradžia buvo nyki. Laukinio kapitalizmo laikais. Žmogeliai sumanydavo streikuoti- oligarchai pasisamdydavo streiklaužius, o streikavusius atleidavo iš darbo, kiti nepriimdavo. Išeidavo į gatves protestuoti - policija šaudydavo, žmonės žūdavo, o valdžia ir oligarchai juokdavosi.
Teismai palaikydavo tik vieną, stipriąją pusę. Vieną kartą pas nelaimėlius atėjo keliatas gangsterių vadeivų ir pasakė: gaila į jus žiūrėti. Iš tos pačios varguomenės kilę gangsteriai pasiūlė apsaugą. Už  nedidelę dalį profsajungų savišalpos fondo nario mokesčių lėšų įsipareigojo padaryti, kad oligarchai , merai, policija ir teismai nebesavivaliautų.
Padarė. Po to kai vienas kitas meras, tendencingai teisėjavęs teisėjas, vienas kitas policijos šefas bei oligarchas buvo gangsteriškais metodais išsiųsti pas abraomą, požiūris į profsajungas stebuklingai pakito. Streikai ir demonstracijos vyksta nerukdomai, streikaužiû nebepasitaiko, nes niekas nenori gulėti upės dugne kibire įbetonuotomis kojomis.
Moralas: teisių liaudis gali turėti tik tiek kiek pasiima. Gražiuoju niekas neko nedalina.  Nei valdžia, nei oligarchai, nei juos aptarnaujantys teismai jūsų negerbs ir su jumis nrsiskaitys, kol nebus priversti tai daryti.
Yra taisyklė kuri neturi išimčių- kiekviena visuomenė turi praeiti visas rasidos stadijas. Tik tuomet ateina metas kai piliečiai ir valdžia pradedavreikalus spręsti civilizuotai ir abipudiai geranoriškai.
Mes gyvename atsilikę maždasug 100 m nuo amerikos.
Pas mus dabar kas? Teisingai, laukinis oligarchinis kapitalizmas.
Kol piliečiai nepastatys valdžios , teismų ir oligarchų į vietą, tol į kitą raidos stadiją nepereisime.
Šis dėsnis išimčių neturi.
Kol savivalei nebus labai griežtai pasipriešinta, tol teks kęsti pažeminimus.
Gera valdžia bus tik tokia kuri bijos savo piliečių nemalonės.
Nereikia nieko šaudyti ir žudyti. Apsaugok Dieve. Mūsų šalis miniatiūrinė lyginant su amerika. Mūsų ir problemos mažesnės. Mūsų valdžios nikšai yra tik smulküs niekšeliai.
Tokius pakanka paėmus už čiuprynos pamurdyti kaip iškadnyką katiną į jų pačių šūdus.
Bet po vieną būreliais po keliolika ir dar žvakutes deginant, giesmeles giedant, tikrai nieko nebus.
Į gatves rüsčiais beidais turi išeiti šimtai tūkstančių.
Arba,... Arba amžinai liksime gyventi XIX amžiuje.

 

Finalas       2015-12-21 22:12

Kedžių šeimai bus priteistos milijoninės kompensacijos. Jas mokės ne valstybė, o visai konkretūs plikiai, pedryčiai ir bobos su guminėm (saugančiom nuo nuodų) pirštinėm.

Sovietu KGB        2015-12-21 21:39

gerai isitvirtine Lietuvos teisesaugoje Lietuvius drasko kaip pasiute rudieji sunys.Nepagaile vezdami i Sibira,negaili dabar ir klastodami kaltinimus!

Ne amerika       2015-12-21 21:35

Viska vksta pagal patvirtintą planą - išnasikinti drįstančous pakelti galvą.
Kad liktų tik vergai. Planas vykdomas sklandžiai, nes lietuviai pasižymi ypatingomis savybėmis.
Jeigu kažkurį paima nuplakimui, kiti susigūžia ir tyli.
Todėl naikinti lietuvius nėra jokių kliūčių.
Tarkim kokioj amerikoj, visuomenė jautrai reaguoja gindama paprastą pilietį net jeigu jis akivaizdžiai nepanašus į dorą nendruomenės narį nes pilietis yra automatiškai laikomas silpnesniaja lyginant su valstybe puse.
Ten visuomenė solidari.
Policija nušauna ginkluotą juoduką- visuomenės reakcija būna tokia audringa, kad valdžiai tenka pasitelkti kariuomenę.
Jeigu Garliavos istorija su visomis detalėmis būtų įvykus JAV, būtų nukapota daugybė valdiškų galvų, o Kedžių šeimai būtų priteistos milijoninės kompensacijos kurias mokėtų ne valstybė, o konkretūs kaltinikai- visokie plikiai, wckauckienės, pedryčiai ir bobos su guminėm pirštinėm.
Valstybinės tarnybos pareigas einantus žmonėstyčia kenkę paprastiems piliečiams būtų apkaltinti samokslu prieš valstybę ir supūtų kalėjime.
Bet pas mus viskas atvirkščiai. Žmonės nesolidarūs. Abejingi skausmui artimo savo.
Todėl taip ir turime. Kaip nusipelnome.

Sunku priešintis       2015-12-21 20:13

sistemai.Gal reiktų nukentėjusių klubo?Žmonės bent pasikalbėtų.

Dar nesenas       2015-12-21 20:12

žmogus?Reikia šiems žmonėms dvasininkų,psichologų pagalbos.Galėtų ir N.venckienė iš už Atlanto pasirūpinti.Vis tiek jos “neranda”.

Vaicekauskiene ir prokuroras        2015-12-21 19:20

Yra bk straipsnis del privedimo prie mirties. Ir uz tai turi atsakyti Vaicekauskiene ir prokuroras.

Rekomenduojame

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Asta Višinskaitė - Katutė. Kažko nesuprantu

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Ar etniniai vokiečiai turi teisę ginti savo kaip daugumos statusą?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Pašauktieji į amžinąjį gyvenimą – IV Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Vytautas Sinica. JAV panaikins „teisę į abortą“?

Žingsnis ES federalizacijos link

Kastytis Braziulis. Karo metu privalai pasirinkti vieną pusę ir ginti ją iš visų jėgų, nes jei esi per vidurį, tai esi Skudurėlis ir tiek

Kairiosios organizacijos ragina verslą boikotuoti Twitter

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt trečioji (gegužės 7-oji) diena

Tyrimas rodo: vakcinų pažeidimai 40 kartų blogesni nei buvo tvirtinama

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kanadoje katalikų ir ortodoksų dvasininkai nebus skiriami kariuomenės kapelionais

Ar liberalizmas yra nuodėmė, ir jei taip, tai kokia nuodėmė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.