Dienos aktualija, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė

Laurynas Kasčiūnas. Raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 6 d. 22:50

0     

    

Laurynas Kasčiūnas. Raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida?

Lietuvos partizaninis judėjimas kaip niekas kitas visada buvo Kremliaus taikinys. Maskvai itin svarbu kovas prieš sovietinę okupaciją, už Lietuvos nepriklausomybę paversti „banditizmu“, o šių kovų didvyrius šmeižti ir dergti. KGB tuo užsiėmė ilgus dešimtmečius, tame tarpe ir aktyviai vykdydama tokias melo operacijas Vakaruose. Ypač per savo žvalgybos agentūros tinklą. Dažniausias blogio imperijos metodas visada buvo tiesiog apšmeižti partizanus kaip tariamus nacių bendradarbius ar dalyvavusius Holokauste.

Dabartinė Vladimiro Putino ir jo saugumiečių elito valdoma Rusija itin aktyviai tęsia istorijos perrašymo politiką. Tik prieš porą savaičių išplatintas paties Rusijos prezidento tekstas, kuriuo net teisinamas Molotovo-Ribbentropo paktas ir neigiamos Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių okupacijos. Logiška, kad sustyguotai ir vėl smūgiuojama į partizanus, būtent tuos žmones, kurie gynė Lietuvą nuo šių komunistinės Rusijos veiksmų, kuriuos dabar V.Putinas bando istoriškai įteisinti, melagingai aiškindamas, kad Baltijos valstybės „savanoriškai“ įstojo į Sovietų Sąjungą. Partizanų kraujas ir atminimas tam labai trukdo. Dėl to reikia juos ištrinti iš istorijos apipilant purvais.

Kremliaus taikiniu visada išskirtinai buvo ir vienas svarbiausių partizanų vadų ir pasipriešinimo legenda Juozas Lukša-Daumantas. Šis Lietuvos didvyris kovas tęsė iki pat 1951 metų, kai agento išduotas, žuvo nelygioje kovoje su sovietiniais okupaciniais daliniais mūšyje miškuose Kauno rajone. KGB skyrė ypatingas propagandines pastangas prieš J.Lukšą-Daumantą tiek okupuotoje Lietuvoje (1961 metais jau buvo išleista juodinimo knyga „Vanagai iš anapus“), tiek siekdama melą apie tariamą bendradarbiavimą su naciais skleisti Vakaruose.

Savo įžūlumu pritrenkė, bet turiu pripažinti iš esmės jau nebenustebino, Fainos Kukliansky su bendražygiais paskelbtas raštas Seimo pirmininkui, kuriuo jie reikalauja atšaukti parlamento sprendimą 2021-uosius paskelbti Juozo Lukšos-Daumanto metais. Negalėdama tiesiogiai apkaltinti žuvusio partizanų vado dalyvavimu Holokauste, F.Kukliansky, išvedžiodama, manipuliuodama, skleisdama insinuacijas, bando mesti šešėlį jo atminimui, stengdamasi įpainioti jį į tai, su kuo jo niekaip negalima sieti.

Jei raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida, F.Kukliansky turėtų nedelsiant atšaukti jį ir atsiprašyti už Lietuvos laisvę žuvusio partizanų didvyrio atminimo pažeminimą, priešingu atveju, deja, bet jos kreipimąsi galima laikyti tik kaip Rusijos režimui tarnaujančią provokaciją bei mirusio didvyrio tyčinį šmeižtą.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.