Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 26 d. 23:55

0     

    

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Penktadienį VšĮ „Kretingos Pranciškonų gimnazija“ direktorius Alvydas Virbalis mokyklos internetiniame puslapyje kreipėsi į „gerbiamą gimnazijos bendruomenę“ ir informavo, jog br. Paulius Vaineikis OFM „nebetęs kapeliono tarnystės gimnazijoje“.

„Gerbiama gimnazijos bendruomene,

Pastarosiomis dienomis Lietuvos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose buvo pasidalyta br. Pauliaus Vaineikio OFM pasisakymais. Kadangi į straipsnius, diskusijas bei komentarus buvo įtraukta ir gimnazija, kreipiuosi į Jus ir labai atsiprašau už br. Pauliaus įžeidžiančius žodžius.

Manau, kad jie yra nepriimtini ir griaunantys mūsų Pranciškonų gimnazijos bendruomenę. Noriu pabrėžti, kad br. Pauliaus internete paskelbti pasisakymai neišreiškia Pranciškonų gimnazijos misijos, vizijos ir tikslų.

Informuoju Jus, kad nuo 2021 m. kovo 1 d. br. Paulius OFM nebetęs kapeliono tarnystės gimnazijoje.

Šiuo gavėnios laikotarpiu prašau Jūsų atleidimo.
Dievas telaimina Jus ir Jūsų artimuosius.

Direktorius                                       Alvydas Virbalis“


Savo rašte gimnazijos direktorius pateikė ir argumentą – brolio Pauliaus pasisakymai, kuriais „pastarosiomis dienomis Lietuvos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose“ buvo pasidalyta, jo manymu, „yra nepriimtini ir griaunantys mūsų Pranciškonų gimnazijos bendruomenę“ ir „neišreiškia Pranciškonų gimnazijos misijos, vizijos ir tikslų“.

Kaip tai yra įmanoma, jei tai, kas deklaruojama interneto puslapyje šalia gimnazijos logotipo, yra tiesa?

„Gimnazija pranciškoniškoje dvasioje ugdo laisvą, pilietišką, kūrybingą ir atsakingą asmenybę, gebančią rinktis prasmingus gyvenimo ir veiklos tikslus, puoselėjančią katalikų tikėjimą, tautos tradicijas bei kultūrą“? (Daugiau apie tai, kas galėtų būti laikoma „Pranciškonų gimnazijos misija, vizija ir tikslais“, ko gero, būtų galima rasti ČIA ir ČIA).

Nors gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis ex-kapelioną pabrėžtinai vadina „broliu“, raštą pasirašo kaip direktorius, nenurodydamas net savo priklausomybės brolijai.

Norėta pabrėžti, jog sprendimas yra formalus? Ar kad buvo priverstas taip nuspręsti? O gal dar daugiau – kad užimamos pareigos nesuderinamos su viso gyvenimo įžadais? t.y. kartą tapęs direktoriumi nustoji būti broliu?.. Tačiau kaip tai dera su tuo, kas yra skelbiama kaip „Pranciškonų gimnazijos misija, vizija ir tikslai“?

P.S. O gal atsakymas glūdi Evangelijos citatoje, parinktoje šiam gimnazijos puslapiui (paimtoje iš ebiblija.lt puslapio; plg. su Rubšio ir Kavaliausko Biblijos LVK (katalikų) 1998 metų leidimu)?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.