Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Pedofilijos byla

Aušrinė Balčiūnė. Kad atsilaikytume prieš blogį, turime sutelkti jėgas

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 9 d. 2:49

24     

    

Aušrinė Balčiūnė. Kad atsilaikytume prieš blogį, turime sutelkti jėgas

Štai jau praėjo penkeri metai nuo paskutinių Garliavos įvykių, tačiau iki šiol sukasi teismų karuselė Garliavos bylose priimdama vieną už kitą klaikesnius nuosprendžius.

Štai jau penkeri metai garbaus amžiaus Deimantės Kedytės artimieji bei jų kaimynė Olga be atokvėpio tampomi po teismus siekiant juos palaužti dvasiškai, morališkai, finansiškai. Viešai sutrypta šių žmonių garbė, orumas, o klaiki makabriška gąsdinimo, niekinimo ir žeminimo karuselė viešose erdvėse suktis niekaip nepaliauja.

Niekam nesuprasti, ką per tuos penkerius metus išgyveno tie žmonės, ypač Deimantės artimieji, kiek teko jiems vaistų išgerti ir kiek ašarų išlieti, kad nors kiek numalšintų ne tik degantį ir niekaip neužgęstantį širdies ir sielos skausmą dėl mylimų artimųjų praradimo, kiek teko įdėti jėgų, kad nors kaip nors išbūti, kad nors kaip nors išgyventi dar vieną naujai išauštančią dieną.

Kažkur dingo garsiai 2012 m. berėkavę ir narsias prakalbas Klonio gatvės tribūnose sakę politikai, visuomenininkai, kažkur kitur ir kažkam kitam vaidina taip gražiai Deimantę Kedytę tais metais palaikę Lietuvos menininkai ir artistai, nutilo ir kunigai, taip uoliai vakarais besimeldę už mažą vaiką. Laikas turi savybę – viską uždengti, užgydyti skausmą, tik vargu ar jis taip lengvai ir paprastai nuslopins kiekvieno iš mūsų sąžinės balsą, prabylantį kiekvieną akimirką ir tyliai, graudžiai, priekaištingai besibeldžiantį į mūsų širdis, kai vos tik nuščiūva ir visiškai nutyla mūsų protas.

Nes žaizda neužgijo. Ji kraujuoja iki šiol.

O mes sėdime sau patogiai ant sofkučių priešais protą plaunančius televizorių ekranus, skaitydami žiniasklaidos užsakomuosius, tendencingus straipsnius vieni kitiems, kaimynams ir sau pasidejuodami, kad „oi kaip nėra teisingumo ant šio svieto…“, nesuprasdami, kad tokiomis savo dejonėmis ir nieko neveikimu tik dar labiau prisidedame prie visuotinio nuopolio, vedančio ne kur kitur, o į apatiją, bailumą, menkumą. Vis gilėjantį neteisingumą. Visur.

Mes pralaimėjome mūšį už tiesą, ir todėl tapome įbauginta ir krustelėti bijančia banda. Kai tuo tarpu garbaus amžiaus Deimantės seneliai, paprasta bibliotekininkė Olia, Neringa Venckienė ir šiandien jos jau suaugęs ir anksti subrendęs sūnus Karolis nepalaužiamai bando atstovėti tiesą ir vis dar viliasi surasti kelią į tikrą teisingumą.

Mes pralaimėjome mažo vaiko laimingą gyvenimą, nes ne visi padarėme tai, ką turėjome, privalėjome ir galėjome padaryti iki galo, nes ne visi pasakėme tai, ką turėjome, privalėjome viešai pasakyti. Pripažinti. Mes to nepadarėme. Ir dabar valgome šito kartaus nuopuolio karčius vaisius – užsisukusi melo ir klastos karuselė vis įtraukia ir įtraukia naujus, nekaltus žmones – vis daugiau ir daugiau nukenčia niekuo dėtų žmonių. Ar nuo to šiandien mes tapome laimingesni?

Mes pralaimime, kai pasakome sau: „Gal kaip nors be manęs“, „Ką aš čia vienas galiu pakeisti“, nesuprasdami to, kad ir mažiausios skruzdėlytės menkiausias darbelis yra reikšmingas, kad kiekvienas jos pakeltas ir nuneštas šapelis kuria dabartį, kuria ateitį, kuria gyvenimą. Ir nuo kiekvieno skruzdėlytės atnešto ar pakely numesto šapelio priklauso kokio grožio ir kokio tvirtumo pilis išaugs.

Kiekvieną dieną nuolankiai nusilenkdami prieš bailumo ydą, mes pralaimime prieš tikrąsias dorybes, o tuo pačiu pralaimime savo pačių gyvenimą. Pralaimime savo pačių orumą, savo savigarbą, savo drąsą, savo teisingumą. O pasėta bailumo sėkla ima tiestis į liauną baimės medelį šakalams ir hienoms, keldama didžiulį pergalės džiaugsmą.

Mes pralaimime kiekvieną dieną, kai nutylime net viešai matydami daromą skriaudą ar viešai vykdomą, teisingumo kauke prisidengusį, neteisingumą. O kiek daug skriaudų patyrėme turbūt kiekvienas iš mūsų.

Taip žingsnis po žingsnio pralaimėdami kiekvieną kartą, galų galiausiai mes pralaimime ir pats save…

Tačiau kiekvieną akimirką galima rasti savy jėgų atsitiesti ir imti keisti. Keisti šį pasaulį ne tik savo mintimis, žodžiais, darbais, bet ir savo drąsa, savo vidine, dvasine laisve, nepalaužiamumu bei nenoru taikstytis su neteisybe.

Mes dar šiandien kiekvienas turime nustoti bijoti, nes baimė yra mūsų ydų augimo bazinė motina. Tik iš baimės ir bailumo gimsta melas, klasta, niekšystės, padlaižiavimas, keliaklupsčiavimas, išdavystės, menkumas…

Mes dar šiandien kiekvienas galime savo širdyse, savo protuose pasėti tikrojo sąmoningumo sėklas ir atsitiesti, nes nuolankiai klūpančius lengva ne tik valdyti, bet ir mindyti. O ar tikroji mūsų sielos lemtis tapti mindomu skuduru, į kuriuos šluostosi kojas menkystos?

Mes dar šiandien kiekvienas turime rasti savyje jėgų ir kiekvienas šiandien drąsiai pasakyti viską, ką žinome, ką matėme, ką girdėjome. Nebijodami. Garsiai. Aiškiai. Viešai. Kad nors šiandien, nors ir labai pavėluotai, bet vis dėlto būtų atverta tikroji tiesa.

Tik tada įsisiūbavusi neteisingumo karuselė nustos suktis….

Mes dar šiandien kiekvienas turime rasti savyje meilės ir atjautos aruodus, kad padėtume skriaudžiamam ne tik artimam savo, bet ir kiekvienam, kam reikalinga mūsų pagalba – finansiškai, emociškai, dvasiškai. O ypač tiems, kurie už mus visus buvo nukryžiuoti ant neteisingumo kryžiaus.

Tik tada, tik atlyginus nukentėjusiems padarytą skriaudą ir savo atjauta užgydžius jų kraujuojančias žaizdas, atsivers tikrojo gyvenimo, tikrosios žmogiškosios paskirties dieviški šaltiniai, kurie savo nepaliaujama versme užpildys mūsų sielas, širdis, protus išplaudami viską, kas buvo netyra, neskaidru, atleisdami už tai, ką pražiūrėjome, už tai, ko laiku nepadarėme, tuo pačiu pasėdami vidinės ramybės sėklas.

Ir užpildys mūsų sielas neįkainojamu žinojimu: „Aš padariau viską, ką privalėjau padaryti“.

Nes ir mažiausios skruzdėlytės mažiausias darbelis yra PRASMINGAS.

PASIRAŠYKIME KAROLIO VENCKAUS PETICIJĄ

Ir nepamirškime elektroniniame pašte patvirtinti savo parašo bei ištransliuoti šią žinią savo artimiesiems, draugams, pažįstamiems – visiems, kam tik galite.

 

BŪTINAI

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2018-03-10 20:35

Vilniaus forumui:
Fiurerio “parteigenosse” Ernstas Rohmas irgi issireiske apie naciu perversma 1933m “musu revoliucija uzmigo pusiaukeleje”. Tai ir tautinYku rupestelis apie Lietuvos kovo 11d virsma kaip tame priezodyj ,kas kam rupi, bet uteletam pirtis labiausiai.
Arba nuplautos kiaules grizimas i purva.

Veronika       2018-03-10 11:43

Absoliuciai su jumis sutinku ir reiskiu jums didziule pagarba uz tiesos sakyma ir drasa.Aciu jums

Vilniaus Forumas       2018-03-10 9:03

Artėjančios Kovo 11 d. eitynės Vilniuje galėjo ir turėjo tapti patriotiškų šalies piliečių manifestacija, primenančia ir reikalaujančia pradėti pagaliau kurti Sąjūdžio siektą iš tiesų nepriklausomą, suverenią ir laisvą Lietuvos valstybę. Vilniaus Forumo pasiūlymas surengti tokio pobūdžio manifestaciją liko neišgirstas. Apgailestaujame, kad eitynes organizuojančiai Tautininkų Sąjungai siauras partinis interesas pasirodė esąs svarbesnis už tikslą vienyti ir telkti tautą ir valstybę branginančius ir siekiančius išsaugoti žmones net Lietuvai kylančių seniai nematytų geopolitinių ir saugumo iššūkių bei grėsmių akivaizdoje.

Eitynių metu numatomi kelti reikalavimai sukurti sostinėje valstybę reprezentuojančią aikštę ir ginti lietuvių kalbą yra svarbūs, tačiau šios problemos yra tik Lietuvą kamuojančių kur kas sunkesnių negalių – tautos išsivaikščiojimo ir valstybės nykimo – akivaizdžiausiai matomi simptomai. Atkūrus Lietuvos valstybės nepriklausomybės pajautą ir susigrąžinus neatsakingai prarastas suverenias jos galias tokios problemos nekiltų arba būtų lengvai išspręstos.

Vis dėlto vyksiančios eitynės yra galimybė ir proga visiems kartu prisiminti ir priminti valdantiesiems, kad 1990 m. Kovo 11 d. Lietuvos Respublika buvo atkurta ne tam, kad pagreitintų tautos išsivaikščiojimą po pasaulį ir jos išnykimą. Nepriklausomybė buvo paskelbta ne tam, kad didžiulių pastangų ir patriotų gyvybių kaina atsikovota valstybė sunyktų prarasdama suverenitetą ir nuolankiai atsiduodama jos egzistavimu nesuinteresuotų išorės jėgų ir veiksnių valiai.

Suprasdami, kaip svarbu esamomis aplinkybėmis telkti ir pademonstruoti bundančios tautos valią ir jėgą, kviečiame kuo gausiau ir aktyviau dalyvauti numatomose eitynės. Šį kvietimą prašome suprasti kaip parengiamąjį žingsnį mokantis ir ruošiantis naujomis ir veiksmingesnėmis formomis ir būdais viešai reikšti mūsų – Lietuvos Respublikos piliečių ir tikrųjų jos šeimininkų  – politinę valią ir idealus bei tikslus.

Eitynių dalyviai renkasi 15.30 val. Vilniaus Katedros aikštėje. Ateikite!

Danutė       2018-03-10 0:35

Jeigu taip bus blokuojamas pasirašymas, tai nesurinksim reikiamo skaičiaus parašų. Šiaip taip pavyko ką tik pasirašyti. El pašte gavau tokį atsakymą:
Siekiant geriau apsaugoti privatumą, tam tikras šio pranešimo turinys buvo užblokuotas. Jei norite įgalinti užblokuotas funkcijas, spustelėkite čia.
Jei norite, kad šio siuntėjo turinys būtų rodomas visada,spustelėkite čia.

 

Eilinė genderinė višta p. "Bė"       2018-03-9 20:39

“Lenkiu savo žilą galvą 2018-03-9 5:05
prieš Aušrinę B. O kur kiti Lietuvos inteligentai?”
Aušrinė Bė. nėra inteligentė, nes inteligentai iš savo tėvų ir vyrų pavardžių nesityčioja.

Taip       2018-03-9 17:42

Gaila, kad išsibėgiojo tie, kurie anksčiau gynė Mergaitę ir jos tetą. Kur dingo T. Dapkus, K. Krivickas, A. Kudabienė, V. Matulevičius? Išsigando? Na, kaip sakė poetas, „dėl trupinio aukso, gardaus valgio šaukšto“ gali ir pažiūras kaip kojinę išversti.

peticija anoniminė       2018-03-9 16:25

Duomenys niekur nebus skelbiami, todėl jums nėra ko bijoti. Nebent būtumėte prisidirbę Amerikoje.
Čia visai ne tos peticijos, kaip Lietuvoje, kur matosi visos pavardės ir adresai. Daugelis jų tik tam ir būdavo skelbiamos, kad susirinkti naivuolių duomenis.

taip, žaiizda tebekraujuoja       2018-03-9 16:19

Nuo pat tos gegužės 17d. nebuvo nei dienos kada man neužvirtų kraujas prisiminus. Taip, mūšis tada buvo pralaimėtas. Bet karas dar nepralaimėtas, o ir pralaimėto mūšio pamokos išmoktos. Priešų suktybė ir niešybė atsisuka prieš juos pačius. Tik tokią kalbą jie supranta.
Bet peticiją pasirašyti būtina. Netgi tiems, kurie jau sudėjo ginklus. Bent taip dar galite padėti.

visada žaviuosi       2018-03-9 16:11

Jūsų, Aušrine, žodžiu. Jis toks tiesus ir taiklus, lyg pats sąžinės balsas kalbėtų. Duok Dieve Jums sveikatos.

birutė       2018-03-9 15:45

ačiū jums Aušrine už tokį teisingą straipsnį. Tepadeda jums Dievas

to --> vai me       2018-03-9 14:15

Aušrinė yra šaunuolė,to neįmanoma nuginčyti, kaip ne kiekvienam lemta surasti ir tokius teisingus, laiku bei vietoje parašytus žodžius. Lenkiu prieš ją galvą ir aš... Peticiją,suprantama,pasirašiau ir sulaukes atsako,- patvirtinau.Tam nereikėjo ypatingos drąsos ir jokio adreso niekas neprašo pateikti… O dėl viso kito anonimiškumo,jūs teisus,beje taip pat nesublizgėjęs savo paties aprašyta “drąsos viršūne”, t.y neanoniminiu komentaru… Tokios įsigalėjo taisyklės “laisvoje ir nepriklausomoje” Visi matome kas aplinkui vyksta… Ir,manau, kad jos pasikeis dar negreitai. Jeigu aplamai bepasikeis…

Kazys       2018-03-9 9:27

Ar galėjo būti,kad seimo rinkimų teisėtumu nepatenkintas ir tas,tie,kurių neišrinko kažkada?O į teismą atvesdina per prievartą,ar ne?

>vai me        2018-03-9 9:10

Netiesa, adreso nurodyti nereikia. Tik vardą ir pavardę, ir būtinai el pašte patvirtinti.

Ačiū Aušrinei!       2018-03-9 7:59

Pagarba Lietuvos šviesuoliams! Jūs esate mums pavyzdys! Gyvuokite dėl mūsų!

Provokatorius       2018-03-9 7:45

...Bet užtai visi sutartinai eina į teismo posėdžius, tuo parodydami, kad jie pripažįsta teismą kaip instituciją ir gerbs tokį sprendimą, kokį priims teismas. Niekas nepareiškia, kad šitame teismų farse nedalyvaus…

Jei grius ES tokia,       2018-03-9 7:27

kokia ji yra,tada bus sunkios dienos.Reikia būti pasiruošus.Mūsų šeima pasirašė,budėjo tada,diskutuojam aplinkoje.Ką dar galima padaryti?Bet tikros permainos prasideda Europoje.

Stasys       2018-03-9 6:25

Pagarba ir dėkingumas Aušrinei! Labai teisingai ir tiesiai yra parašyta.

Pagarba Aušrinei       2018-03-9 6:14

Jūsų nuostabiame rašinyje - Lieruvos sąžinės balsas. Ačiū Jums!

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-9 4:13

to “Skirmantė    2018-03-9 3:59”: “aš nenoriu kaltinti Skvernelio ir nekaltinu.”

Skirmante, laikas skristi į Pietų ašigalį, ten kaltieji po storu ledu pasislėpę.
Paskelbus nepriklausomybę nė vienas Seimas nebuvo išrinktas pagal lygią rinkimų teisę, taip kaip reikalauja Konstitucija. Todėl Lietuvos valdžia yra nelegitimi. Kaltų nereikia ieškoti net ir šiaurės ašigalyje, jie yra LR Seime.

Lenkiu savo žilą galvą       2018-03-9 4:08

prieš Aušrinę B. O kur likusioji Lietuvos inteligentija?  Atėjo laikas pritvinkusiam pūliniui apsivalyti.

Lenkiu savo žilą galvą       2018-03-9 4:05

prieš Aušrinę B. O kur kiti Lietuvos inteligentai? Lietuva atsibusk ir kilk iš kubilo dugno į viršų.

vai me       2018-03-9 3:51

Nuostabu.Šaunuolė, Aušrinė.Šį straipsnį reikia patalpinti ten, kur lankosi paprasti lietuviai, taip sakant “runkeliai”. Efektas būtų, daug didesnis.Šio portalo publika, tai suso nukamuoti inteligentai, kurie tikrai nepasirašys peticijos, nes reikės parašyti, vardą, pavardę ir adresą.Didesnei daliai, čia besilankančių, drąsos viršūnė, tai, gerai apsidairius pro langą ir durų akutę, drebančiomis rankomis, parašyti anoniminį komentarą.

Skirmantė       2018-03-9 2:59

Galop, gal kažkas laiku nesusigriebė, nusikaltėliai buvo pirmesni? Gal paskui vyko derybos? Kodėl dabar sugalvojo vėl pulti Venckienę?  aš nenoriu kaltinti Skvernelio ir nekaltinu. Bet ta nežinomybė nebepakeliama ir visiškai nesupraiskasntama. Visi bijo net išsižioti tuo klausimu…

Skirmantė       2018-03-9 2:51

Ko taip išsigąsta? Kas tie ped*filai - jie Kremlius koks ar ką? Jie karą skelbė? jie žadėjo kariuomenę įvesti? Kas įvyko? Ko visi susitarę tyli? Jau viską suprastume, bet tiesos nepasakoma, kažkas prašmėžuoja kartais, koks sakinys. Šoke buvo visuomenė, ji negalėjo normaliai reaguoti.


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.