A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo byla: kaltinamieji kalba toliau | Tiesos.lt

Šturmo liudytojų persekiojimas

🌄Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo byla: kaltinamieji kalba toliau

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 28 d. 22:17

25     

    

Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo byla: kaltinamieji kalba toliau

Garliavos šturmo liudininkų byla artėja prie pabaigos – šių metų vasario 25 dieną vykusiame posėdyje apklausti paskutiniai kaltinamieji.

Posėdis prasidėjo nesklandumais – vėlavo vienas iš teisiamųjų T.Januševičius. Jam nuleido padangą. Teisėjas G.Kaulakis neslėpė susierzinimo, kad teisiamasis apie tai neinformavo teismo, negailėjo ir moralų – esą tokius dalykus numatyti galima ir visas kliūtis reikia įveikti iš anksto.

Teisme dalyvavo abu nukentėjusieji – antstolė Sonata Vaicekauskienė ir „Lietuvos ryto“žurnalistas Nerijus Povilaitis. Tik dabar susivokiau, kad jie jau senų seniausiai į posėdžius važinėja be apsauginių, prie teismo nebudi ginkluoti policijos ekipažai, kitaip nei pirmuose posėdžiuose. „Banditai“, kurių esą bijojo nukentėjusieji ir kokiais pavaizduoti stengėsi žiniasklaida, pasirodė visai nebaisūs. Viešai demonstruotas cirkas subliuško – patys susikūrę „baubą“, patys ir gąsdinosi „Ui, kaip baisu“, nors kaltinami asmenys –eiliniai Lietuvos piliečiai, kuriuos suvienijo mažos mergaitės siaubinga prievartavimo istorija (tai – mano nuomonė. Ir nors teismas „įrodė“ kitaip, aš pasilieku sau teisę turėti savo nuomonę: kuo daugiau laiko praeina nuo Garliavos įvykių ir Lietuvą nuolat krečiant vaikų namų skandalams, tuo labiau man, ir ne tik man, gilėja įsitikinimas, kad Lietuvoje pedofilų klanas tikrai yra – turtingas, įtakingas, uzurpavęs ne tik žiniasklaidą, bet ir teisėsaugą).

Pirmasis buvo apklaustas Erikas Kukta. Jam, kaip ir daugeliui tą dieną ten buvusių žmonių, rūpėjo pamatyti, ar teismo sprendimas bus vykdomas humaniškai – be smurto. To reikalavo ir šalies Prezidentė, tokia sąlyga buvo nustatyta ir teisėjo V.Kondratjevo teismo nutartyje. E.Kukta įvykio metu buvo prie garažo – 5 metrai nuo namo durų, todėl, pasak jo, antstolei trukdyti negalėjo. E.Kukta matė, kaip pareigūnai tąsė, stumdė žmones, pats buvo sulaikytas be jokių įpėjimų ar anstolės nurodymų, kad jis yra kliūtis. „Antstolei netrukdžiau, pareigūnų neįžeidinėjau…. Pareigūnai priėjo, pasakė „Imam šitą“ ir suėmė...“ – teisme sakė jis. „Antstolei buvo padarytas takas praeiti… aš buvau toli, kaip galėjau ją spausti?“ – klausė jis, bet prokuroras buvo atkaklus ir vis bandė prigauti teisiamąjį: „Ikiteisminiame tyrime jūs sakėte, kad žmonės, kurie nesitraukė, buvo sulaikyti“.

E.Kukta: „Nesitraukė, nes nebuvo kur“.

Visi teisiamieji pasakojo, kad prie namo buvo spūstis, kad ją padarė patys pareigūnai, kurie, apsupę žmones žiedu, juos tiesiog prispaudė prie namo – tai, pasak advokatų, gerai matoma ir filmuotoje medžiagoje.

Teisiamieji pasakojo, kad, nepaisant spūsties, žmonės antstolei darė taką praeiti. Ir nors buvo nuolat akcentuojama spūstis, teisėjas ir prokuroras, tarsi to nebūtų girdėję, vis užduodavo klausimą: „Ar antstolė galėjo judėti laisvai?“. Tai aišku, kad ne. Ar galima judėti laisvai spūstyje? Be to, juk ne gulbių ežero ji ėjo ten šokti.

Kad netrukdytų esą antstolei dirbti savo darbą, tą rytą žmonės buvo numėtyti nuo viso namo, net nuo sienų ir šoninių langų, kur negalėjo trukdyti nei praktiškai, nei teoriškai. Akivaizdu, tai buvo daroma tam, kad nė vienas, gink Dieve, nė vienas pilietis netyčia nepamatytų, kas iš tiesų vyks namo viduje ir kad nė vienas, gink Dieve, nė vienas neįamžintų, ko taip ilgai ir klaikiai perdavimo metu klykė vaikas ir Neringa Venckienė. Toks buvo planas – paimti vaiką bet kokiomis priemonėmis ir to neturėjo niekas pamatyti.

Žygimantas Bulotas į Klonio gatvę atvyko anksti ryte su savo draugu Matu Markevičium. Pasak jaunuolio, tas rytas niekuo nesiskyrė nuo kitų rytų – išgirdęs, kad ateina pareigūnai nuskubėjo prie namo, atsistojo prie lango, kad geriau matytų, kas vyks namo viduje. Antstolės nepažino: „Atvyko kelios moterys, žmonės giedojo himną, mus suspaudė policija, – pasakojo Žygimantas. – Nebuvo kur pasitraukti, policija spaudė žmonės, o spaudžiami žmonės spaudė kitus žmones“. „Antstolė buvo toli, – toliau pasakojo jaunuolis. – Man buvo pripurkšta į akis, priešintis negalėjau, buvau užsidengęs akis, nes nieko nemačiau. Tada mane išvedė. Atgal sugrįžti neturėjau galimybės“.

Prokuroras perskaitė ikiteisminiame tyrime duotus Ž.Buloto parodymus, kad jis girdėjo, kaip buvo pasakyta praleisti antstolę.

Ž.Bulotas: „Jei taip parašyta, vadinasi taip ir buvo“.

Adv. J.Kvaraciejus: „Ar buvo įspėjimas, kad bus purškiamos dujos?“

Ž.Bulotas: „Ne“.

Adv. J.Kvaraciejus: „Ar antstolė konstatavo, kad yra kliūtis, ar davė pareigūnams nurodymą patraukti?“

Ž.Bulotas: „Ne“.

Adv. A.Venckus: „Ar buvote tada informuotas atsisakyti duoti parodymus?“

Ž.Bulotas: „Ne, buvo liepta rašyti“.

Giedrius Okunis, stovėjęs prie lango, iš nugaros buvo parverstas ant žemės. Jau gulinčiam pareigūnai pripurškė dujų į akis ir, nespėjus atsikelti, jis buvo išneštas. Matė, kaip pareigūnai stumdė žmones, nors žmonės stengėsi padaryti tarpą, pareigūnai ant jų užstumdavo kitus žmones. Jo nuomone, sumaištį sukėlė patys pareigūnai.

Teisėjas: „Kodėl nepraleidote antstolės?“

G.Okunis: „Todėl, kad negalėjau pajudėti“.

Prokuroras: „Ar galėjo antstolė patekti į namą?“

G.Okunis: „Galėjo, bet pati trukdė“.

G.Okunis pasakojo, kad nebuvo iš ko nuspręsti, kas yra antstolė, kad jos žodžių negirdėjo, į klausimą, ar jam buvo išsakyti reikalavimai, jis atsakė, kad vietoj to jis buvo pargriautas.

Adv. A.Venckus: „Ar buvote sulaikytas tada, kai antstolė buvo praėjusi?“

G.Okunis: „Taip. Trukdyti negalėjau“.

Adv. A.Venckus: „Ar girdėjote nurodymus kaip turite elgtis?“

G.Okunis: „Ne. Išgirdau tai vėliau, nes žmonės šaukė iš skausmo, kas buvo dar gavęs dujų, buvo didelis triukšmas“.

Adv. A.Venckus: „Kas, jūsų nuomone, norėjo patekti į namą?“

G.Okunis: „Policijos pareigūnai. Antstolė būtų patekusi, bet trukdė pareigūnai“.

Alvydas Arnauskas pasakojo tą patį: žmonės būriavosi, vaikščiojo, kalbėjo, jis pats buvo prie garažo kampo. Atvykę pareigūnai ėmė stumdyti žmones, pasišalinti nebuvo jokių galimybių, spaudė prie namo. Jis pats buvo apipurkštas, pargriautas ir išvestas į konvojų. Jis matė, kaip žmonės darė praėjimą, šaukė: „Praleiskit antstolę“. Kad prieš jį bus panaudotos dujos, jis įspėtas taip pat nebuvo, kaip ir visi tie, kurie jų gavo.

Evaldo Staliūno parodymai mažai ką skyrėsi nuo visų kitų: atvyko ryte, žmonės aptarinėjo, kad bus vykdomas teismo sprendimas, bet nežinojo kada. Pasak jo, nieko neįprasta nebuvo: žmonės meldėsi, kalbėjo, gėrė kavą. Pamatęs pareigūnus, nubėgo prie namo, kad užsiimtų geriausią vietą, nuo pareigūnų „pasidarė žalia“. Atėję pareigūnai ėmė stumdyti žmones, jam taip pat pripurškė dujų neaišku už ką. Antstolės nei matė, nei girdėjo. Evaldą Staliūną pareigūnai išvilko ir paleido. Jam bešlitinėjant po teritoriją pripurkštomis akimis, kiti du pareigūnai sulaikė pareiškę, kad jis yra neblaivus viešoje vietoje. Nuovadoje patikrinus, buvo rastas 0 promilių girtumo laipsnis. „Yra filmuota medžiaga, manęs ten nėra“, –sakė jis.

Prokuroras: „Ar jūs buvote toje vietoje ant praėjimo?“

E.Staliūnas: „Nebuvau. Buvau prie lango, nes norėjau matyti“.

Adv. A.Venckus: „Ar stovėdamas prie lango galėjote trukdyti?“

E.Staliūnas: „Tikrai ne“.

Adv. A.Venckus: „Jums inkriminuojama, kad sustatėte suolus. Ar statėte?“

E.Staliūnas: „Taip. Tas kėdes dažnai ten statėm, nes to prašė senyvi žmonės. Ji dažnai sėdėdavo, būdavo mišios, melsdavosi“.

Adv. A.Venckus: „Ar statėte suolus ant praėjimo?“

E.Staliūnas: „Tikrai ne“.

Paskutinės davėme parodymus mes, moterys: aš, Rūta Urbelienė, Greta Knapkienė.

Papasakojau teismui, kad Klonio gatvėje lankausi nuo 2010 metų, esu ne vienos visuomeninės organizacijos narė. Į Klonio gatvę atvykdavau dažnai. Tai, kas ten vykdavo, pasakodavau posėdžiuose. Turėjau tikslą nufilmuoti ir paviešinti vaiko perdavimą, nes po kovo 23 dienos vaiko ėmimo spaudos konferencijoje pareigūnai ir antstolė viešai prisimelavo visuomenei pasakodami, kaip Kedžiai smurtavo prieš vaiką. Jų melą demaskavo pilietiški žmonės, kurie tą rytą ten buvo, nufilmavo ir viską sukėlė į viešą erdvę.

2012 metų gegužės 17 rytą susirinkę žmonės buvo ramūs, nes galvojo, kad vaikas imamas nebus, kadangi iš vakaro, gegužės 16-ąją, vidaus reikalų ministras A.Melianas viešai pareiškė, kad vaiko perdavimui nepasiruošta, ta žinia buvo ištransliuota ir žiniasklaidos. Buvo kalbama, kad 10 val. pas šeimą atvyks danų vaiko teisių specialistas.

Išgirdę, kad ateina policija, nubėgome prie namo. Sustojom, ėmėm giedoti himną, po jo skanduoti „Lietuva, Lietuva!“. Pajutau spaudimą. Mes, kurie buvome prie durų, buvome spaudžiami į kampą, už manęs buvusi mergina šaukė, kad dūsta, ir ėmė alpti, kitiems taip pat trūko oro. Peržiūrėjus vėliau vaizdo įrašą supratau, kad spūstį sudarė patys pareigūnai, kurie apsupo žmones, juos prispaudė prie namo ir tik tada pradėjo vieną po kito išlupinėti. Kiek vėliau žmonės pradėjo šaukti, kad praleistų antstolę, jai padarė tarpą praeiti, kokį tik buvo galima padaryti esant tokioms aplinkybėms. Antstolė savo tikslą pasiekė – pro mane praėjusi, priėjo prie durų ir bendravo su vaiku. Kadangi durų jai niekas taip ir neatrakino, grįžo atgal.

Teismui pasakiau, kad tai pareigūnų aukščiausio laipsnio neprofesionalumas – grūsti antstolę į užspaustą ir šurmuliuojančią minią, užuot pirmiau atlaisvinus kelią, kad ji galėtų sau ramiai praeiti. „Čia – laisva šalis, – aiškinau teismui, – todėl galiu giedoti himną kur noriu, su kuo noriu, kada noriu, galiu stovėti, kur noriu, su kuo noriu, kada noriu, tuo labiau, jei tai yra privati teritorija, o šeimininkai tam neprieštarauja. Man to daryti niekas negali sutrukdyti“.

Įvykio metu visą laiką kalbėjau su A.Matulevičium ir pasakojau, kas vyksta. Sulaikyta buvau tada, kai prie namo buvo belikę vos keli žmonės, o antstolė, grįžusi nuo namo, stovėjo kieme. Ištraukęs vieną nuotrauką iš konteksto, teisėjas man bandė įrodyti, kad štai spūsties nesimato. Bet, kaip minėjau, buvau sulaikyta, kai prie namo buvo likę vos keli žmonės – ji galėjo būti padaryta ir tuo momentu. Bet čia kaip su tom garsiom 12 sekundžių, – ištraukiama iš bendro konteksto viena smulki detalė ir pagal ją vertinama, tiriama, teisiama, bandoma pritempti, užuot obejktyviai vertinus visumą. Turbūt tuo tikslu ir filmuotą medžiagą prokuroras Ričardas Gailevičius gerokai nukarpė, apkarpė, apšlifavo.

Adv. T.Tomkus: „Minėjote, kad buvote sulaikyta po to, kai antstolės jau nebuvo šalia, ji buvo kieme. Ar galėjote jai trukdyti?“

Aš: „Visada galima įrodyti, jei norima įrodyti melagingai. Visada galima pritempti, suklastoti“.

Kadangi už manęs buvo G.Knapkienė, advokatas Aidas Venckus domėjosi, kaip čia atsitiko, kad, pasak prokuroro, G.Knapkienė galėjo girdėti, ką sako antstolė – jai toks kaltinimas inkriminuojamas, o aš ne, nes man tokio kaltinimo nėra. Man tai keista, kaip iš viso galima teigti tokį absurdą, kad menka moterėlė savo balsu peršaukia visą, šimto himną giedančių bei triukšmaujančių žmonių minią. Kyla abejonių, ar prokuroras apskirtai suvokia, koks buvo garsas, kaip ir iš kur jis sklido: viena yra žiūrėti garso įrašą, o antra – realiai būti tokioje situacijoje.

Man teko aiškiai, tiesiai ir šviesiai konstatuoti faktą, kad antstolė savo tikslą pasiekė – tai viena, o antra, jei mes būtume iš tiesų norėję jos nepraleisti, iki namo durų ji ir nebūtų priėjusi. Bet ji priėjo. Ir ne savo pastangomis, o žmonių, kurie geranoriškai pasitraukė jai iš kelio.

Duodama parodymus Rūta Urbelienė atskleidė, kad yra pilietiška, dalyvavo Sąjūdyje, budėjo prie Seimo. Apie Garliavą sužinojusi iš žiniasklaidos, labiau domėtis vaiko likimu pradėjo po pirmo ėmimo ir vadovavosi nuostata, kad vaiko atžvilgiu negali būti atlikti jokie blogi veiksmai. Atvykusi į Klonio gatvę, pastebėjo, kad žmonės meldėsi, diskutavo, buvo geranoriškai nusiteikę. Kiek vėliau pamatė į kiemą ateinančią policiją kartu su moterimi raudonu paltu. Žmonės ėmė giedoti himną, ji pastebėjo, kad moteris raudonais drabužiaisi kalbasi su vienu ir tą dieną ten buvusių piliečių. Apie ką – girdėti nebuvo. R.Urbelienė pasakojo, kaip vienas pareigūnas įsibėgėjęs trenkėsi į garažo vartus, kitas atnešė bažnytinę vėliavą, ją numetė prie garažo ir paspyrė. Atėjus pareigūnams, nebuvo jokių galimybių nei pasitraukti, nei išsivaikščioti. Per triukšmą kažkiek girdėjo garso įrašą, kuriame, kaip suprato, buvo kalbama apie šunis. Buvo triukšmas, nes žmonės, šaukė, verkė, net maldavo nespausti. „Buvau prispausta prie namo sienos, – pasakojo R.Urbelienė ir rodė nuotraukas. – Mačiau kaip policininkai už rankų ir kojų įsiūbavo ir traukė žmones“.

Teisėjas: „Kalbėkite apie save“.

R.Urbelienė: „Tai ir kalbu, noriu, kad suprastumėte, ką tuo metu jaučiau. Man tuo metu buvo šokas. Girdėjau“ „Praleiskite antstolę, praleiskite antstolę“. Ji man pasirodė visai kitokia, nes buvo be akinių, – tęsė ji. – Dešine ranka atskyriau žmones ir pasakiau antstolei: „Prašom eiti“. Tarpas buvo padarytas. Kaltinime nurodomi veiksmai – nėra tokio įrašo. Pareigūnai antstolę įstūmė. Ji pradėjo eiti ir sustojo. Klausiau jos: „Kodėl neinate?“. Iš video matosi, kad ir vyras jai sako: „Eikite“. Vyrui paskiau: „Tu palaikyk praėjimą, kad antstolė galėtų praeiti“. Ji pradėjo eiti ir praėjo pro mane. Tai matoma nuotraukoje. Trukdyti fiziškai negalėjau, kviečiau ją praeiti ir kitus skatinau tai daryti. Kai ji praėjo, stebėjau, kaip jai sekėsi praeiti. Tada kažkas mane už kapišono ištraukė su jėga, kažkas, kas buvo fiziškai stipresnis už mane. Pareigūnai spaudė žmones prie namo, o aš buvau perduota per keturias rankas. Nei vienas iš pareigūnų man nepasakė nei vieno žodžio. Mane tiesiog išvertė iš striukės. Klausiau: „Kodėl mane tąsote?“. Man atsakė, kad taip reikia. Pasakiau: „Paleiskite mane, aš nesiruošiu niekur bėgti“. Negirdėjau, kad kas nors ką nors užgauliotų, tą teisme liudijo ir tie pareigūnai, kurie buvo šalia. Antstolė neprisistatė, neparodė jokio pažymėjimo. Man kyla klausimas: kodėl vieniems iškeltos baudžiamosios bylos, o kitiems administracinės bylos?“

Teisėjas: „Jūs čia man užduodate klausimus? Jūs neatsakėte, ar laikėte sugriebusi antstolę?“

R.Urbelienė: „Nebuvau“.

Teisėjas: „Kodėl jus pašalino kaip kliūtį?“

R.Urbelienė: „Nebuvau kliūtis“.

Teisėjas rodo nuotauką: „Čia antstolė. Čia buvo galima praeiti?“

R.Urbelienė: „Buvo tarpas, buvo galima praeiti. Kadangi nuotrauka padaryta iš šono, tai ir nesimato tarpo“.

Teisėjas : „Ar natūralu, kad antstolė turi brautis?“

R.Urbelienė: „Jei policija nebūtų spaudusi žmonių, būtų kitaip. Jai buvo padarytas takas“.

Beje, pati antstolė neprisiminė nei R.Urbelienės, nei to, ar ją kas laikė už peties, kaip kad nurodoma kaltinime.

Prokuroras: „Buvo padarytas takas, kodėl nėjote?“

R.Urbelienė: „Buvo takas iki durų. Ar norite, kad būčiau ėjusi iki durų?“

Adv. J.Ramoškienė: „Kas patvirtino, kad ji antstolė?“

R.Urbelienė: „Niekas“.

Adv. J.Ramoškienė: „Dėl kokių priežasčių šioje nuotraukoje nesimato praėjimo, o vaizdo įraše matosi?“

R.Urbelienė: „Nuotrauka – iš šono. Filme iš viršaus aiškiai matosi tarpas. Čia perspektyvos dėsnis“.

Adv. J.Ramoškienė: „Ar jus nurodė kaip kliūtį?“

R.Urbelienė: „Ne“.

Adv. J.Ramoškienė: „Kaip jūs galėjote antstolę spausti, jei ji to nepajuto?“

R.Urbelienė: „Niekaip, jei ji net pati to nepajuto“.

Paskutinė parodymus davė Greta Knapkienė, kuri kaltinama ir tuo, kad esą nuskriaudė „Lietuvos ryto“ žurnalistą Nerijų Povilaitį.

Moteris pasakojo, kad pati augina dvi dukras ir labai gailėjo mergaitės. Atvykusi į Klonio gatvę, norėjo pamatyti teismo sprendimo vykdymą. Kai viskas prasidėjo, nubėgo prie namo. Atsistojo prie durų. Žmonės giedojo himną, girdėjo, kaip šaukia: „Praleiskite antstolę“, ją žinojo iš žiniasklaidos. Antstolę žmonės praleido, ji atėjo iki namo durų. Neringa Venckienė atvedė Deimantę Kedytę prie durų, o vaikas šaukė, kad nenori niekur eiti. Trukdyti niekam netrukdė – antstolė prie durų priėjo ir bendravo su vaiku.Tada moteris ir buvo išvesta, tačiau sulaikyta nebuvo. Jai inkriminuojamas dar vienas kaltinimas – ji neva užpuolusi „Lietuvos ryto“ žurnalistą.

Teisėjas: „Prie visų kaltinimų, jūs kaltinama, kad užsipuolėte Nerijų Povilaitį?“

G.Knapkienė: „Mane sukrėte vaiko išvežimas, girdėjau kaip jis sakė, kad taip tam vaikui ir reikia. Nusikeikiau. Aš jo pažeminti nenorėjau“.

Teisėjas: „Ar buvo šalia žmonių, kuriems skyrėte tuos žodžius?“

G.Knapkienė: „Aš bendrai nusikeikiau. Kaip galima kalbėti, kad taip tam vaikui ir reikia?“

Teisėjas rodo nuotraukas: „Užfiksuota, kaip jūs vejatės tą pilietį?“

G.Knapkienė: „Reiškiau emocijas bendrai“.

Teisėjas N.Poilaičiui: „Ar teisybė, kad atliko tokius veiksmus?“

N.Povilaitis: „Ir keikėsi, ir bandė užpulti, nesivėliau į konfliktą, pasišalinau. Tai buvo užpuolimas, šito asmens nepažinojau“.

Apklausiant Greta Knapkienę, išmušė ir Nerijaus Povilaičio „žvaigždžių valanda“. Įsijautęs į prokuroro vaidmenį, jis ėmė moterį tardyti net tokių dalykų, kurie neturi nieko bendro su šia byla. Tai sukėlė ir advokatų, ir teisiamųjų pasipiktinimą, ir G.Knapkienei buvo leista į jo klausimus neatsakyti.

Kaltais neprisipažino nei vienas. Tą dieną organizuotos gaujos bendrininkai net nebuvo susipažinę.

Kiti šios bylos posėdžiai numatyti kovo 9, 14 ir 22 dienomis 9.30 val.

* * *

Daugiau apie šią bylą skaitykite ankstesnėse Tiesos.lt publikacijoje:

Teisėjas G. Kaulakis atidėjo politinę Garliavos smurto liudininkų bylą

Politinis teismų procesas. Aušrinė Balčiūnė: ką aš pamačiau prokuroro R.Gailevičiaus atrinktoje vaizdo medžiagoje

Aušrinė Balčiūnė. Politinių teismų procesas tęsiasi: keletas pastebėjimų iš nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausos

Aušrinė Balčiūnė. Policijos vadų liudijimai politiniame teisme: per instruktažą mums sakė, kad asmenų grupė Garliavoje gali susideginti

Aušrinė Balčiūnė. Lietuvos pareigūnai paliudijo: „Žmonės Klonio gatvėje kažką dainavo…“

Aušrinė Balčiūnė. „Vyties“ rinktinės pareigūnas teisme: „Garliavoje žmones ėmiau, nes ir kiti juos ėmė“

Aušrinė Balčiūnė. Pareigūnas: „Mes antstolei nuėmėme psichologinį spaudimą“

A.Balčiūnė. Klausantis Garliavos šturmo garso įrašo žurnalistas N.Povilaitis nesitvėrė juokais, o aktorė E.Žebertavičiūtė nepaliaujamai braukė ašaras

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (II)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (III)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (IV)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (V)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (VI)

Politinis teismų procesas tęsiamas: valdžia prieš smurto Garliavoje liudytojus

Aušrinė Balčiūnė. Trumpai apie Garliavos šturmo liudytojų bylą: mūsų jau mažiau

Aušrinė Balčiūnė. Vargas dėl a.a. Vido Petraičio

Aušrinė Balčiūnė. Lenkų sirgaliai aikštėje šlapinosi, bet nebuvo reikalo juos sulaikyti…

Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo liudytojų byla: kalba kaltinamieji

Dalyvaudami teismuose stebėtojais, prisidedame prie teisingumo pergalės. Būkime solidarūs!

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

susitaikymas reiskia nusikaltimo pripazinimas       2016-03-3 14:21

Bukite labai budrus ir ismintingi!Nepapulkite i gerai paspestus teisesaugingu spastus.Jie darys viska ,kad nekalti zmones kur nors suklystu ir galetu jiems prisiuti nisikaltelio atikete!

Sta       2016-03-2 1:59

Pagarba neabejingiems. Taip, reikia viską dokumentuoti, užrašyti, saugoti faktinę medžiagą.  Niekšams juk turi ateiti atpildas, o tas viskas pravers. Aiškiai matosi. kad tas viskas pastatyta ant melo kojų, molinių kojų. Nesuprantu, kodėl tai vyksta Marijos žemėje. Negi ją yra užvaldžiusi negailestinga, absurdiška raudonoji mafija ?

> Ei Zmonės       2016-03-1 18:25

Aš irgi girdėjau, kad su mergaite viskas gerai, ir kad ji pasakoja, kaip senelė, grasindama nušauti pistoletu ir po žole pakasti, liepia pasakoti blogai apie mamą. Tik nesijaučiu tiek idiotu, kad patikėčiau, kad vaikas nekliedi prifarširuotas vaistų, o pasakoja tiesą.

Ei Zmones       2016-03-1 16:58

girdejau,kad su mergaite viskas gerai. Ji pasakoja kas ja mokino ir verte apkalbeti mama :( ne kokios zinios.. :( nesijauciate visiskais idiotais?

Stasys       2016-03-1 12:27

Aš taip pat turiu nuomonę. O ji tokia, kad Mergaitė nemelavo, profesorė taipogi. Galvoju tik, kas tas toks storas plaukuotas užupakalis, dėl kurio saugumo buvo užvirta visa ta košė ir kas tok jo galingas plaukuotomis rankomis krikštatėvis, kad daugelis stojasi ant keturių. Baisu ir pagalvoti iki ko mes nusiritome, be abejo, per m9sų abejingumą ir mąstymo stoką. Netikiu ir kad Kedys ką nors nužudė. Manau, kad kažkas kitas nušovė du zuikius ....

> Viskas organizuota tam 2016-02-28 21:56       2016-02-29 21:37

Senatvinis marazmas floridieti smile

gal kas zino       2016-02-29 18:48

Sr nuteise teideja Kondrstjeva.kuris padare avarija ir izmuse savo kolege.kazko nei vienas portalas neraso.juk idomu smile?????

Gina       2016-02-29 17:12

Ačių Aušrinei,už smulkiai pateiktą sąžiningą informacją.
Stiprybės ir Dievo palaimos “Laisvos Lietuvos nusikaltėliams”
Sąžiningumo prokurorams ir teisėjams.
Gerb. nepamirškite duotos priesaikos…
Už kiekvieną suteiktą skausmą,ir padarytą blogį,juo labiau nekaltam žmogui,anksčiau ar vėliau ,mes privalėsime atsakyti….

Bryzui       2016-02-29 15:51

”...įdomu. Teisėjas jau save įsivaizduoja teisiamojo padėtyje….“.
====================================================================
Neabejoju,- kai teismo salės pagaliau issivėdins nuo stalinistinio,
KGB-istinio tvaiko,būtent taip ir atsitiks.

iš to       2016-02-29 11:01

kokius klausimus užduoda teisėjas, aiškiai matosi, kad jis palaiko vieną pusę, kai teisėjas šališkas turime pseudo teisingumą Lietuvoje.

VaidasVDS       2016-02-29 10:39

Kas labiausiai stebina šioje istorijoje, kad kaltinimas nesurado nei vieno vyriškio, kuris būtų brovęsis link pareigūnų ar antstolės su tikrai rimtais ketinimais kažkaip juos pamokyti ar tuo labiau paleidusio kokį nors daiktą ar kumštį.
Mes tikrai matome įvairių karštų vietų pasaulyje, įvairių žmonių susidūrimų su įvairių šalių teisėsauga ir kaip iš tų susidūrimų išauga nekontroliuojamos riaušės. Šis pasipriešinimas turėtų įeiti į viso pasaulio vadovėlius, kaip žmonės nesileido būti išprovokuoti netgi tunto pareigūnų. Kažkokia tikrai nežemiška jėga ten buvo…
Ir kaip apgailėtina, kuomet kaltinti tegalima vieną išprovokuotą ir šiek tiek emocijų nesuvaldžiusią moterį.
Kokia nepavydėtina dalia tenka tiems, kurie turi teisti ir kaltinti šiuos žmones.
Jėzus vienam teisėjui yra pasakęs taip:
“Teisingumas paverčia naciją didinga, ir kuo didingesnė nacija, tuo labiau ji trokš pasirūpinti, jog neteisingumo tikrai nepatirtų net ir patys silpniausi jos piliečiai. Bet kuriai nacijai yra didžiulė nelaimė, kada tiktai tie, kurie turi pinigų ir įtakos, gali užsitikrinti jos teismuose parengtą teisingumą! Šventa teisėjo pareiga yra nekaltąjį išteisinti, lygiai taip, kaip ir kaltąjį nubausti. Nacijos tvirtumas priklauso nuo teismų nešališkumo, sąžiningumo, ir dorumo. Pilietinis valdymas remiasi teisingumu, net ir taip, kaip ir tikroji religija yra grindžiama gailestingumu.” (Urantijos Knyga, psl. 1462)

Al.       2016-02-29 1:30

Man atrodo,teisėjo pavardėj praleista viena raidė.

tam Viskas organizuota... 21:56       2016-02-28 23:20

Nori pasakyti, kad organizatoriai su parankiniais ministrais, policininkais, antstole, černiauskais, žiniasklaida organizavo šturmą Maskvos nurodymu?

Julius Puras       2016-02-28 22:08

“Tam vaikui taip ir reikia” manau Povilaitis provokavo žmones. Policijos pareiga užtikrinti kad nebūtų susidūrimų tai reiškėsi policija neatliko savo darbo ir provokatorius pradėjo provokuoti žmones. Povilaitis už žmonių provokavima mažų mažiausiai turėjo būti policijos įspėtas.

Viskas organizuota tam       2016-02-28 21:56

kad lietuviai sukiltų prieš savo išrinktą “pedofilų” valdžią ir atsirastų proga žaliesiems žmogeliukams įsikišti. Taip pat ir keliems tūkstančiams Lietuvoje su tankais ir BUKais atostogaujančių Rusijos kariškių.

ala       2016-02-28 18:58

dekui komentatoriui(Prokuroras) uz nukentejusiuju nuotraukas.Jie tikrai ne kaip atrodo,paksikeite isvaizdas,kaip is krimikomedijos,liudnais veidais.

taigi       2016-02-28 16:03

aciu televizijoms, kad galejom matyti filmuota medziaga . Stiprybes Tautieciams

Varkalys       2016-02-28 15:35

R.Ščiglinskas ir A. Lobovas tikrai tikrai nėra nei pedofilai nei homoseksualai. Jie patys sakė tai. Už ką juos teisiat? pasigailėkit? Paleiskit, tegu abu kirkinasi. Kas kitiems blogai?

na,       2016-02-28 10:38

po to, kai teismas pripažino, kad plikis vaiko nenešė, ar galima tikėti Lietuvos teismais? Viskas jau seniai nuspręsta, tai kam tas cirkas - apklausos, posėdžiai ir visa kita?

pensininkas       2016-02-28 10:32

Pagarba Aušrinei detaliai aprašančiai teismų posėdžių eigą. Detaliai skaitau ir piktinuosi neteisingumu pilietiškų piliečių atžvilgiu. Teisiami ne tie, kuriuos reikėtų teisti.

Julius Puras Prokurorui       2016-02-28 9:52

Moralei vertinsime visus pareigunus kurie vilkino ir neobjektyvei tyre pedofilijos byla.

Prokuroras        2016-02-27 23:58

Nubausim visus, kurie persekioja žurnalistus dėl jų viešai išsakytos nuomonės, kuria teigiamai įvertintas teismo sprendimo įvykdymas!
https://pbs.twimg.com/media/CcQL724WwAEzACn.jpg:large

Bryzas       2016-02-27 23:46

Teisėjas parodo neįprastą paslaugumą Gretai Knapkienei, netikėtai pasūlydamas jai galimybę taikytis su nuo jos nukentėjusiu žurnalistu N. Povilaičiu, “kadangi neigiamų padarinių nėra”. Advokatas A. Venckus replikavo: “Kam taikytis, jei nebuvo nusikaltimo?”

Apginkime persekiojamus žurnalistus       2016-02-27 23:38

Nukentėjusio žurnalisto veide jau ketvirtus metus neišnyksta kančios ženklai, prisiminus brutalų užpuolimą. Antstolė bergždžiai bando jį paguosti.
https://pbs.twimg.com/media/CcQHRqhWEAA38oY.jpg:large

Bryzas       2016-02-27 23:13

Vieno įdomaus epizodo iš teisiamosios Rūtos Urbelienės apklausos papildymas (autorės pasakojime sutrumpinta):
R. Urbelienė: Man neaišku, kuo mano veiksmai ypatingai skyrėsi nuo kitų asmenų veiksmų, kad jiems buvo keliamos ne baudžiamosios, o administracinės bylos. 
Teisėjas G. Kaulakis: Ar jūs manęs klausiate?
R. Urbelienė: Ne, man tiesiog kyla toks klausimas.
Teisėjas G. Kaulakis: Kai pasikeisime vietomis, galėsite man uždavinėti klausimus.
Įdomu. Teisėjas jau save įsivaizduoja teisiamojo padėtyje. Palinkėkime, kad tai kuo greičiau įvyktų. Amen

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.