Žmogaus teisės, Šturmo liudytojų persekiojimas

Aušrinė Balčiūnė. Byla tęsiasi…

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 16 d. 17:21

21     

    

Aušrinė Balčiūnė. Byla tęsiasi…

Kovo 14 d. Kaišiadorių apylinkės teisme įvyko dar vienas teismo posėdis. Baudžiamasis procesas pasiekė tokią stadiją, kai turėjo būti pradėta skaityti byla. Bet prieš tai Gretos Knapkienės advokatas A.Trumpulis pateikė teismui prašymą dėl G.Knapkienės ir „Lietuvos ryto“ žurnalisto N.Povilaičio konflikto 2012 m. gegužės 17 d. Advokatas prašė, kad būtų pradėtas naujas ikiteisminis tyrimas, iš naujo apklausiami jo ginamoji, nukentėjusysis ir liudytojai, nes straipsnis, kurį norima perkvalifikuoti, 2015 m. liepos 10 d. buvo dekriminalizuotas. Prokuroras su tuo nesutiko, jį palaikė teisėjas Gintautas Kaulakis. Tuomet G.Knapkienės advokatas paprašė šio posėdžio metu iš naujo apklausti G.Knapkienę, taip pat liudytojus.

Pasak G.Knapkienės, visas incidentas N.Povilaičio sudramatizuotas ir gerokai perlenktas – ji nei ketino iš jo atimti fotoaparato, nei norėjo užpulti, nei skatino kitus tai daryti, bet taip surašyta kaltinamajame akte pagal žurnalisto pareiškimą policijai. Moteris pasakojo, kad konflikto metu vaiko „ėmimo“ operacija buvo pasibaigusi ir Klonio gatvėje žmonių nebuvo daug. Pasak moters, N.Povilaitis ją fotografavo, o to daryti jis neturėjo jokios teisės, kadangi ji nėra viešas asmuo.

Tada liudijo teisiamasis Tautrimas Januševičius. Jis pasakojo, kad po sulaikymo į Klonio gatvę jis grįžo taksi ir matė visą incidentą, kurio net incidentu nebūtų galima pavadinti – apsižodžiavimas, ir tiek. Žurnalistas moterį fotografavo, jai tas nepatiko, ir tiek.

N.Povilaitis pradėjo klausinėti, kiek laiko liudytojas prabuvo policijoje, kad spėjo su taksi atvykti į Klonio gatvę ir viską pamatyti pats – esą to negalėjo būti. Pradėjo aiškinti teismui, kad tada vairuotojas esą turėjo padaryti eismo taisyklių pažeidimus, viršyti greitį ir kitus niekus. Žurnalistas klausinėjo T. Januševičiaus, kaip jis tada atrodė, kokio ilgumo tuo metu jo plaukai, kaip jis buvo apsirengęs. T.Januševičiui atsakius, kad jo plaukai buvo trumpesni, N.Povilaitis triumfavo ir netvėrė džiaugsmu: „Mano plaukai tuomet buvo visai trumpi“ – su džiaugsmu pranešė teismui. O teismas pritariamai lingavo…

„Jūs nesate toks įdomus, kad turėčiau atsiminti, kaip jūs tada atrodėte. Keturi metai praėjo… Be to, nesate moteris, kad turėčiau domėtis jūsų išvaizda“, – atsikirto „Lietuvos ryto“ žurnalistui Tautrimas Januševičius.

Prisimenate: kai liudijo policijos pareigūnai, dauguma jų po ketverių metų daug ko arba net nieko nebeatsiminė. Neatsiminė, kad purškė į žmones dujas, kad žmonės šaukė „praleiskite antstolę“, neatsiminė veidų, neatsiminė ir to, dėl ir ką sulaikė, neatsiminė, kad stumdė, tampė, mėtė žmones… O Tautrimas Januševičius privalėjo atsiminti viską. Tarsi Nerijus Povilaitis būtų kokia nors išskirtinė ir labai svarbi persona.

Parodymus daviau ir aš, nors jie teismui greičiausiai nebus reikšmingi, nes paties konflikto tarp žurnalisto ir Gretos Knapkienės nemačiau – grįžusi iš policijos, domėjausi kitais reikalais, nes buvo organizuojama išvyka į Vilnių, prie Prezidentūros. Matyt, incidentas nebuvo toks didelis, kaip stengiasi iki nusikaltimo „pritempti“ Nerijus Povilaitis, jei nė vienas žmogus nieko panašaus neatsimena. Daviau parodymus tam, kad apibūdinčiau „Lietuvos ryto“ žurnalistų elgesį Klonio gatvėje apskritai. Ne vieną kartą pati mačiau, kaip minėtas žurnalistas ar jo kolegos patys erzindavo Klonio gatvėje besirenkančius žmones, kišdavo į veidus kameras, fotoaparatus siekdami išprovokuoti bet kokią neigiamą reakciją ir padaryti „kadrų“ savo dienraščiui po Astos Kuznecovaitės straipsniais. Vienas N.Povilaičio ir garbaus amžiaus vyriškio konfliktas buvo įkeltas ir į Youtoobe. Visai įmanoma, kad konfliktinę situaciją galėjo sukelti pats Nerijus Povilaitis tyčia – provokatoriškai elgtis mėgo ir kiti „Lietuvos ryto“ žurnalistai. Nors su kitų dienraščių ar televizijų žurnalistai per tuos metus nebuvo nė vieno incidento.

Kaip ir reikėjo tikėtis, teisėjas pasakė, kad mano parodymai su incidentu neturi nieko bendro, tačiau žurnalisto žodžiai mesti įsiaudrinusiai moteriai: „Taip tam vaikui ir reikia“, vargu ar nėra provokacija, siekiant sukelti konfliktą. Bet tai teismui visai nesvarbu – teismui svarbu tik pasekmė, o ne priežastis.

Po apklausų teisėjas pradėjo skaityti bylą, kuri šiuo metu jau pasiekė 20 tomų. Buvo be galo nuobodu ne tik teisiamiesiems, bet ir prokurorui, taip pat nukentėjusiems, kurie nepaleido iš rankų mobiliųjų telefonų užsiimdami įdomesniais internetiniais reikalais.

Teisėjui perskaičius keturis tomus, laukė staigmena. Kaltinamasis Kęstutis Dūdėnas pranešė, kad vis dėlto jam reikės advokato, nors posėdžio pradžioje tokio prašymo nepareiškė. Tai sukėlė didžiulį susierzinimą, jam buvo išsakyti priekaištai bandymu vilkinti bylą. Vis dėlto posėdis buvo nutrauktas ir atidėtas iki 2016 m. kovo 22 d.

Kituose posėdžiuose, jei tik K.Dūdėnui pavyks susirasti advokatą, toliau bus skaitoma byla, po jų bus sakomos baigiamosios kalbos ir nutartis.

Kiti posėdžiai numatyti kovo 22 d. 9.30 val. ir balandžio 12 d. 13.00 val.

* * *

Daugiau apie šią bylą skaitykite ankstesnėse Tiesos.lt publikacijoje:

Teisėjas G. Kaulakis atidėjo politinę Garliavos smurto liudininkų bylą

Politinis teismų procesas. Aušrinė Balčiūnė: ką aš pamačiau prokuroro R.Gailevičiaus atrinktoje vaizdo medžiagoje

Aušrinė Balčiūnė. Politinių teismų procesas tęsiasi: keletas pastebėjimų iš nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausos

Aušrinė Balčiūnė. Policijos vadų liudijimai politiniame teisme: per instruktažą mums sakė, kad asmenų grupė Garliavoje gali susideginti

Aušrinė Balčiūnė. Lietuvos pareigūnai paliudijo: „Žmonės Klonio gatvėje kažką dainavo…“

Aušrinė Balčiūnė. „Vyties“ rinktinės pareigūnas teisme: „Garliavoje žmones ėmiau, nes ir kiti juos ėmė“

Aušrinė Balčiūnė. Pareigūnas: „Mes antstolei nuėmėme psichologinį spaudimą“

A.Balčiūnė. Klausantis Garliavos šturmo garso įrašo žurnalistas N.Povilaitis nesitvėrė juokais, o aktorė E.Žebertavičiūtė nepaliaujamai braukė ašaras

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (II)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (III)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (IV)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (V)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (VI)

Politinis teismų procesas tęsiamas: valdžia prieš smurto Garliavoje liudytojus

Aušrinė Balčiūnė. Trumpai apie Garliavos šturmo liudytojų bylą: mūsų jau mažiau

Aušrinė Balčiūnė. Vargas dėl a.a. Vido Petraičio

Aušrinė Balčiūnė. Lenkų sirgaliai aikštėje šlapinosi, bet nebuvo reikalo juos sulaikyti…

Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo liudytojų byla: kalba kaltinamieji

Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo byla: kaltinamieji kalba toliau

Violeta Milevičienė. Stebėtojos užrašai, arba Kodėl nestovėjai po medžiu?

Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo byla: nebeegzistuojantis straipsnis perkvalifikuotas į sunkesnį

Dalyvaudami teismuose stebėtojais, prisidedame prie teisingumo pergalės. Būkime solidarūs!

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

TIESOS       2016-04-9 21:35

Tiesa- jei nepasitikite teisėju, teisėją galima nušalinti.

TIESOS       2016-04-9 21:29

Kiekvienam aišku, kad tai susidorojimas su tikslu prigąsdinti. Senas KGBistinis metodas. Tiesiog reikia neišsigąsti ir laikytis vieningai. Susirinkti prie teismo su plakatais su vėliavom ir su muzika. Teismo eigą įrašyti ir įrašą paskleisti, nesąmoningiausias vietas su angliškais subtitrais.
Taip pat užversti teismą priešieškininiais pareiškimais dėl nepagrįsto teisminio persekiojimo. eiti per visas instancijas kol galiausiai byla pasieks Strasbūro teismą. Protestai vyksta visame pasaulyje, Garliaviškių pasipriešinimas buvo ypač taikus, Tokio susidorojimo su žmonėm, kurie nusikalto tik tiek,  kad neklausė policijos reikalavimo skirstytis, tarptautinės visuomenės bus pasmerktas.
Nepamirškit, kad kiekvienas kaltinimas turi būti pagrįstas ir šimtu procentų įrodytas. Tiesiog nesileiskit įbauginami. Tegu bijo pedofilai ir parsidavėliai.

Kam dirba KGB teisesauga?       2016-03-17 15:29

Ir valdzioje KGB Komunistai,todel politikai dengia teisesauga o teisesauga politikus!Nekalti sudorojami su suklastotais kaltinimais o nusikalteliai isteisinami!Kas vyksta pedofilijis byloje,tas pats vyksta ir pilitikoje ir kitur!!!

Ne byla tesiasi       2016-03-17 15:25

O nesamones tesiasi.Ir prokurorai klastojantys sita byla pavirto vaiksciojanciomus nesamones.Melas suzlugdo melagi:)Taip jau zmogus is prigimties yra sukurtas.

:-(       2016-03-17 14:58

O gal kas zino kur paskaityti ar paziureti TIE-SOS akcijos reportaza?

:-(       2016-03-17 14:48

Kovo 17d. paminejimo kvietimas Lietuvos Saraso puslapyje.

linas       2016-03-17 13:20

Aciu uz parasyma raudona ir juoda , ta mes ir per tv matem tada.

Raudona ir Juoda (ne, ne Stendalis)       2016-03-17 9:47

Raudonoji Pinigine, godi ir ispampusi.
Juoda Neganda, pakibusi virs Vaikystes- Raudonasis Paltas, lydimas Juoduju kareivisku Batu.
Zudomos Vaikystes klyksmas ankstyva pavasario ryta, neisgirstas Raudonojo Palto.
Juoduju Batu susidorojimas su isgirdusiais.
Juoduju Saziniu, pridengtu Juodosiomis Mantijomis, kerstas tiems, kurie girdejo.
Juoda Naktis, apgaubusi sali.

pensininkas       2016-03-17 9:44

Pamištama ir traukiamasi dėl Tie-SOS? Nematau kvietimo.

Tomas       2016-03-17 6:05

Reiktų pavadinti ne byla tęsiasi,o susidorojimas tęsiasi….

Stasys       2016-03-17 2:09

Absurdo teatras !  A.a. Vytautas Petkevičius, tikriausiai, sakytų: “durnių laivas “. Bet kai tiek daug mirčių, kraujo, ašarų, - anoks čia tik “durnių laivas”. Tai kur kas daugiau. ...
Gali būti, lenda į makaulę tokia minti, kad gal kažkokia “raudonoji mafija” rodo savo galią ir stengiasi įbauginti piliečius, kad jie “sėdėtų po šluota ” ?

Neužmiršim, nesitrauksim        2016-03-17 0:44

Akcija 12 val. prie prezidentūros. Visiems galima piešti su kreida. Tie-SOS!

Redakcijai       2016-03-16 23:50

Negi jums ne gėda skelbti šios kedofilės kliedesius? Manau viskam turi būti ribos, taip pat ir kvailumo skelbimui.

kodel neteisiama       2016-03-16 23:35

Brazauskiene, seimunus isvadinusi debilais, kodel neteisiamas Vinokuras, prezidente isvadines kaip ,,sterva” ar pan.? Manau, Lietu oje jau truksta kavlifikuotu teiseju, jei sitiems belieka zaisti smelio dezeje su isivaizduojamais zaislais, nes tikru nerasta.Zemas lygys.

joris       2016-03-16 20:54

Raso isidarbino pabegelis barzdaskuciu sake mokes 500e, kai pradejo dirbt beliko 300e. Sake butas uz 200e , kai atvaziavo jau pasidare uz 400e. Tai mums belieka Venskienes zodziai , kad viskas supuve. Lietuva bjauriai panaseja kaip i nusikalstamo pasaulio neaiskia kazkokia stovykla. Nebera , nei zodzio nei susitarimo garbes . Tuom nesidziaugs nei auksciausieji.

Justina       2016-03-16 20:45

Sita nelaiminga istorija, eidama tiesos link, turbut, jau dabar yra pasiekusi tam tikru rekordu. Stiprybes, kantrybes, kol ateis laikas, kai viskas apsivers ir Jus busite didelej pagarboj, nors dabar kenciate del savo pilietisko poelgio.

Julius Puras i Irena       2016-03-16 20:38

Tautos “protams” iš Vilniaus forumo ir panašiai rūpi tik sovietinio paveldo tokio kaip Marcinkevičius,  moralinis išsaugojimas.

Kotys       2016-03-16 19:28

Bet kuris sąmoningas pilietis turi Konstitucijos garantuojamą teisę, gal net ir pareigą, pasakyti LRyto propagandonams “Varyk iš čia”, jei reikia, ir su keiksmažodžiais (jie gi kitaip nesupranta). Kokia čia nepagarba aplinkiniams? Lrytas - jokie ne aplinkiniai, o nusikalstama žiniasklaidos priemonė.

Saule       2016-03-16 19:23

Stiprybes Jums,teisiamieji!

Tam teisme       2016-03-16 18:24

Gi daug teisiamųjų tai galėtu sudraskyti į skutelius ne tik Povilaičius bet ir prokurorus su teisėjais už niekšybes.

Irena       2016-03-16 17:45

Kur Jus visi musu tautos protai. Negi Jums tas pats musu vaiku kancios. Atsibuskime.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.