Protestavusių piliečių persekiojimas

Aušrinė Balčiūnė. Byla perskaityta. Prasideda baigiamosios kalbos

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 24 d. 23:52

26     

    

Aušrinė Balčiūnė. Byla perskaityta. Prasideda baigiamosios kalbos

Kovo 22 dieną mes, ketverius metus po teismus tampoma ir pagaliau vienas su kitu beveik susipažinę organizuota banditų gauja, nuolankiai susirinkome Kaišiadorių apylinkės teisme. Posėdyje nedalyvavo prokuroras Ričardas Gailevičius. Jį pavadavo prokurorė Jurgita Čėsienė.Teisme nebuvo ir „nukentėjusiųjų“ Sonatos Vaicekauskienės ir Nerijaus Povilaičio. Jie teismui pateikė prašymus bylą skaityti be jų.

Prieš posėdį Rūtos Urbelienės advokatė pateikė prašymą, kad būtų patikslintas jos ginamosios apklausos protokolas. Teismas tam neprieštaravo, o Kęstutis Dūdėnas informavo, kad susirado naują advokatą. Kad nevilkintų bylos, jis advokatą pasirinko iš jau byloje esančių – Jolantą Ramoškienę.

Teisėjas pradėjo skaityti bylą, liko dar 18 tomų. Kaip visada tyliai, pats sau panosėje, kad niekas negirdėtų. Salėje sėdinti moteris paprašė teisėjo skaityti garsiau, nes nieko nesigirdi. Tuomet teisėjas Gintautas Kaulakis paklausė moters: o kas gi ji tokia, kad čia reiškia nepasitenkinimą?

„Aš jūsų klausiu, kas jūs tokia? Proceso dalyvė?“ – klausė teisėjas.

Moteriai nesutrikus ir atsakius, kad ji – Lietuvos pilietė, teisėjas replikavo toliau: „Jūsų problemos, kad nesigirdi“.

Bet vis dėlto ėmė skaityti garsiau, į mikrofoną.

Perskaičius visus likusius tomus, advokatai teismui turėjo įvairiausių prašymų. Rūtos Urbelienės advokatė paprašė teismo prijungti papildomų nuotraukų iš filmuotos medžiagos internete. Prokurorė neprieštaravo, teisėjas nesutiko – jam ir taip viskas aišku.

Advokatas Aidas Venckus paprašė teismo išsireikalauti iš Kauno apylinkės teismo administracinių bylų nutartis, kuriose priimti sprendimai kitiems Garliavos šturmo liudytojams: Evelinai Paltanavičiūtei Matjošaitienei, Dalijai Bulotienei, Rimantui Radišauskui, Juozui Valiušaičiui, Juozui Vaikšnorui, Raimondui Čiegiui, Jonui Jasinskui, Daivai Purgai ir kitiems.

„Aš paaiškinsiu, kodėl prašau prijungti šių bylų nutartis, – sakė teismui Aidas Venckus. – Todėl, kad buvo padaryta analogiška veikla, visiems žmonėms buvo surašyti identiški kaltinimai, tačiau daliai jų bylos nutrauktos ir priimti sprendimai pagal administracinę teisę, o kitiems kažkodėl baudžiamosios, nors veika identiška. Manau, kad teismui vertinant bylą bus įdomu susipažinti su nutartimis“.

Šiam prašymui visiškai nepritarė prokurorė Jurgita Čėsienė. Pasak jos, teismui visai turėtų pakakti tiek, kiek šioje byloje yra duomenų apie surašytus kaltinimus visiems 38 tą rytą sulaikytiems asmenims asmenims. Prokurorės nuomone, baudžiamosios bylos visai nesusijusios su administracinėmis bylomis. Tačiau teisėjas Gintautas Kaulakis, netikėtai tiek teisiamiesiems, tiek advokatams, nutarė šį prašymą patenkinti.

Toliau teismui teisiamųjų advokatai teikė prašymus prijungti papildomą informaciją apie kai kurių teisiamųjų šeimos sudėtį, charakteristikas ir kt. – tam teismas neprieštaravo.

Kiti posėdžiai numatyti balandžio 12 d. 13 val., balandžio 28 d. 9.30 val.

Kviečiu palaikyti. Posėdžiai tikrai bus įdomūs: bus skaitomos baigiamosios kalbos, bausmių reikalaus prokuroras. Bus tikrai įdomu. Greičiausiai šie posėdžiai bus paskutiniai.

P.S. Mieli skaitytojai, noriu informuoti, kad internete masiškai blokuojami filmukai apie 2012 metų gegužės 17 dieną. Užblokuota šimtai įrašų. Paskutiniais duomenimis, buvo užblokuota paskyra su 390 įrašais. Turiu žinių, kad žmonės, kurie buvo sukėlę Garliavos šturmo vaizdus, į internetą gavo iš youtube‘s informacinius laiškus apie tai, kad jų paskyros užblokuotos dėl esą autorinių teisių pažeidimo. Laiškuose informuojama, kad į juos kreipėsi kažkas iš Lietuvos, tačiau konkrečiai to asmens ar organizacijos neįvardina. O jei paskyrų savininkai turi pretenzijų, esą jie gali rašyti skundus. Tad siūlau patikrinti, ar jūsų asmeniniai įrašai vis dar ten, kur buvo. O jei panaikinti, tai sukelti vėl. Aš pati ilgai ieškojau Nerijaus Povilaičio šou Klonio gatvėje, tačiau šitas filmukas dingo kaip dūmas.

Keista.

Ketverius metus kažkodėl niekam nerūpėjo autorinės teisės, o štai dabar ėmė ir parūpo. Ir kaip tik tada, kai Lietuvos teisėsauga ėmėsi Neringos Venckienės ekstradicijos.

* * *

Daugiau apie šią bylą skaitykite ankstesnėse Tiesos.lt publikacijoje:

Teisėjas G. Kaulakis atidėjo politinę Garliavos smurto liudininkų bylą

Politinis teismų procesas. Aušrinė Balčiūnė: ką aš pamačiau prokuroro R.Gailevičiaus atrinktoje vaizdo medžiagoje

Aušrinė Balčiūnė. Politinių teismų procesas tęsiasi: keletas pastebėjimų iš nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausos

Aušrinė Balčiūnė. Policijos vadų liudijimai politiniame teisme: per instruktažą mums sakė, kad asmenų grupė Garliavoje gali susideginti

Aušrinė Balčiūnė. Lietuvos pareigūnai paliudijo: „Žmonės Klonio gatvėje kažką dainavo…“

Aušrinė Balčiūnė. „Vyties“ rinktinės pareigūnas teisme: „Garliavoje žmones ėmiau, nes ir kiti juos ėmė“

Aušrinė Balčiūnė. Pareigūnas: „Mes antstolei nuėmėme psichologinį spaudimą“

A.Balčiūnė. Klausantis Garliavos šturmo garso įrašo žurnalistas N.Povilaitis nesitvėrė juokais, o aktorė E.Žebertavičiūtė nepaliaujamai braukė ašaras

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (II)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (III)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (IV)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (V)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (VI)

Politinis teismų procesas tęsiamas: valdžia prieš smurto Garliavoje liudytojus

Aušrinė Balčiūnė. Trumpai apie Garliavos šturmo liudytojų bylą: mūsų jau mažiau

Aušrinė Balčiūnė. Vargas dėl a.a. Vido Petraičio

Aušrinė Balčiūnė. Lenkų sirgaliai aikštėje šlapinosi, bet nebuvo reikalo juos sulaikyti…

Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo liudytojų byla: kalba kaltinamieji

Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo byla: kaltinamieji kalba toliau

Violeta Milevičienė. Stebėtojos užrašai, arba Kodėl nestovėjai po medžiu?

Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo byla: nebeegzistuojantis straipsnis perkvalifikuotas į sunkesnį

Aušrinė Balčiūnė. Byla tęsiasi…

Dalyvaudami teismuose stebėtojais, prisidedame prie teisingumo pergalės. Būkime solidarūs!

 

P. P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to kaltinamasis       2016-03-28 7:20

Kaltinamaisis, laukiam Tavo straipsnio. Aušrinė aprašo procesą, kuriame yra kaltinamoji. Aš su Tamsta sutinku,kad Šiauliuose vyksta dar didesnis absurdas.

tai dabar       2016-03-25 18:24

Rinkite i seima Skerneli.kuris kai buvo genpolicininkas or vadovavo Garliavos sturmui.o gal buvo ne taip ???????

Ir i Sibira veze       2016-03-25 5:53

tie patys pagal sudaryta sarasa.Ir isveze!Ir dabar nekalti zmones teisiami pagal uzsakyma ir manau bus nuteisti.Cia kaip tas karalius susikviete zmones viduryje pastate kupranugari ir pasake: cia yra a r k l y s ! Ir pradejo visu is eiles klausineti ka jie mato .Visi kurie mate ir sake ,kad tai kupranugaris buvo nuzudyti.Tai buvo karaliu laikais,tai vyksta ir siandiena!!!

Stasys       2016-03-25 4:57

Su artėjančiom Šv. Velykom, mielieji, su Prisikėlimo Švente !
Melskimės, kad šėtono valdymas baigtųsi, o jo išperos gautų pragaro “linksmybes” ...

Pagaliau, prisikelkime ir mes, dorieji žmonės, o pasiklydėliai lai nusimeta savo nuodėmių naštą ir pradeda gyvenimą iš naujo.

  Su Dievu !

nuomonė       2016-03-25 4:12

ar dar SULKAUKSIME,KADA LIETUVA TAPS DEMOKRATINE VALSTYBE?

Alida       2016-03-24 13:26

O, man atrodo, kad tuos teisiamus žmones būtų galima vadinti nusikaltėliais, jei jie, matydami į teisėjos privatų kiemą įropojančias 240 iki dantų ginkluotas pabaisas,daužomus durų stiklus, girdėdami išgimdytojos ir plikio nešamos mergaitės klyksmą, šiandien pasakytų, kad gailisi jog ginė mergaitę nuo tokio brutalaus teismo sprendimo vykdymo.Ko į tą kiemą atėjo Vaicekauskienė su raudonu maišu suprantama, bet ko atėjo Povilaitis? Kokią teisę jis turėjo įeiti į privačią valdą ?
Eikit kolektyviai visi per visus supuvusius mūsų vargšės Lietuvos teismus, o po to su visa medžiagą į  Europą. Tegu pamato , ko dar neregėjo europiniai dėdės ir tetos.

KALTINAMASIS       2016-03-24 10:01

GERB.AUŠRINE JAUČIAMĖS JŪSŲ “APLEISTI”.ČIA AŠ APIE ANALOGIŠKĄ ,BET ŽYMIAI “TURININGESNĮ“PROCESĄ VYKSTANTĮ ŠIAULIUOSE.TEN PER TRIS POSĖDŽIUS PROKURORĖ JAU VIENĄ KARTĄ PATI KEITĖ T.Y.PAPILDĖ KALTINAMAJĮ AKTĄ ,O DABAR TEISMO PARAGINTA PATI PASIPRAŠĖ TERMINO “KALTINAMOJO AKTO TAISYMUI”. NUO TOKIŲ CIRKŲ NET “VALDIŠKI” ADVOKATAI KRAIPĖ GALVAS,O TEISĖJŲ KOLEGIJA NE GRĄŽINO VISĄ BYLĄ PROKURORUI ,O DAVĖ TERMINĄ “ŠALINTI TRŪKUMAMS”.KVIEČIAME Į SEKANTĮ POSĖDĮ....PAŽADU CIRKĄ BE PINIGŲ....

pagooglinkite       2016-03-24 9:10

Konservatorius Jurgis Razma šildosi savo padėjėjos glėbyje.O juk tai atstovas partijos kuriai labai svarbu šeimos vertybės.

:-(       2016-03-24 7:12

Tai bent Nykstukas 3:22 uztrolino, tipo klanas - LT viltis?

Viskas aišku       2016-03-24 3:22

Lietuvą valdo pedofilų klanas.. Žalieji žmogeliukai - vienintelė Lietuvos viltis.

pritariu 7:55 komentarui       2016-03-24 0:23

- istrinti nepavyks. Stiprybės p i l i e t i š k i e m s Lietuviams. Už tiesą, prieš smurtą ir melą.

:-(       2016-03-23 21:46

Hibridinis karas. “Nepriklausomos” institucijos jau okupuotos.

siaubo        2016-03-23 19:08

filmas

Nuomonė.       2016-03-23 15:28

  Jeigu konservatoriai savo reklamai naudoja lnk grupės kanalus, tai jie pasirašo sau politinį mirties nuosprendį ir praranda savo elektoratą. Tikri konservatoriai tais kanalais tikrai nesinaudotų.

Apuokiukas       2016-03-23 14:39

...Bet niekas neteisia To, kuris praėjus gal valandai po mergaitės ,,paėmimo” tyčiojosi iš lytinę prievartą patyrusios mergaitės, kalbėdamas apie tai, kad jai gamtinius reikalus teks atlikti vyrų akivaizdoje… ( Manau, tikrai Dievas tam žmogui atėmė protą, kad jis visa tai filmavo ir įdėjo į internetą ... ).

vidas       2016-03-23 14:23

Ar seimas yra , koks teisetvarkos skyrius , kad seimui tada pakako 12 sekundziu parodyto filmo , gal ta procesa turetu pakartoti seimas , bet su visu filmu gal ir ne vienu . Arba ta filma visa ir ne viena reikia parodyti nepriklausomiems ekspertams /specialistams/ is Vakaru Europos saliu ir tautai parodyti taip pat ir ateis tada objektyvus sprendimas

VaidasVDS       2016-03-23 8:39

Kažkada buvo toks straipsnis:
100 bylos marinimo požymių IKI 29 01 2010 Posted by Mindaugas Austinskas on December 19, 2009 at 7:45pm in Jungtinis Demokratinis Judėjimas (JDJ)
Dabar iki jo prieiti neįmanoma. Ten buvo daugybė nuorodų ir beveik visos jos neveikia jau seniai.
O dar sakoma: “Istorijos nesuklastosi”.
Bet tikros tiesos tikrai nesuklastos. Nes tikra tiesa egzistuos visada, o ar ji kada nors bus atskleista, priklausys tik nuo žmonių padorumo ir sąmoningumo. Tada ir Dievas padės…

Jeigu žiurite TV       2016-03-23 8:00

Konservai per visus LNK grupės kanalus transliuoja konservinę priešrinkiminę agitaciją. Jie kabina makaronus runkeliams kaip bus gera gyventi Lietuvoje, tiesiog rojuje, jeigu konservai bus išrinkti vėl į seimą. Žmonėsw, lietuvos piliečiai stebėkite, klausykite ką siūlo konservai ir lyginkite kokius darbus konservai nuveikė per praeitą jų valdymo kadenciją. Gaujoms ne vieta seime.

istrinti nepavyks       2016-03-23 7:55

niekam nepavyks istrinti zmoniu atminties. Man sis Geguzes 17-osios pogromas, palaimintas supuvusios sistemos, isireze atmintyje visam gyvenimui. Tikiu, kad ir teismas (tik kitos sudeties) dar prie to sugris. Sugris tam, kad ivardinti tikruosius nusikaltelius.

demokratinė ar kgbistinė Lietuva?       2016-03-23 6:27

ruskelių kgbistų - pedofilų valdoma Lietuva.
“patriotų” konservatorių dėka.
komunistai ne prie ko - jie senai savo sielas velniui ir rusams pardavę.

Stai kur Lietuvoje       2016-03-23 5:51

siltai isitaise Sovietu KGB ir vsio po zakonam su suklastotais kaltinimais doroja pilietiskus L i e t u v i u s !!!!

Kotys       2016-03-23 2:32

“Prokurorės nuomone, baudžiamosios bylos (trukdymas antstolei) visai nesusijusios su administracinėmis bylomis (policijos neklausymas).” Tikrai nesusiję smile))
Pvz.: Juozo Valiušaičio administracinėje byloje puikuojasi toks įrašas (autorius - teisėjas Kisielius): nors J.V. netrukdė antstolei praeiti, bet jis nevykdė teisėto policijos reikalavimo netrukdyti antstolei praeiti. Originale, tiesa, kiek kitaip: ...reikalavimo atlaisvinti praėjimą. Bet prasmė juk ta pati.

Juliui Purui       2016-03-23 1:45

Manau,Karbauskis šiame portale nuo ryto publikuosis nebent rubrikoje “Nuo bačkos”,nes kartu su Skverneliu ryte rengia spaudos konferenciją.Panašu,kad Skvernelis mentų gaują po Karbauskio vėliava ves prie lovio-į Seimą per artėjančius rinkimus.LDDP šokiruoti,nes Skvernelis netvirtai,bet buvo pasižadėjęs jiems.

Kremliaus tolių pėdsakais       2016-03-23 1:37

Neretai Youtube iškrečia tokį pokštą.Būtinai skųskite ir reikalaukite iš administratorių atskleisti “autorinių teisių” savininką.Google pateikia apskundusios paskyros pavadinimą paprastai,arba prisijungimo prie tos paskyroslektroninio pašto adresą.Ateityje tos aplinkybės gali būti labai svarbios.Po slapyvardžiu,tikėtina,lindės koks nusidevėjęs KGB bildukas Maželis iš Floridos,ar kažkas panašaus.
Gali būti,kad Google pareikalaus apsišaukėlio įrodyti jo autorines teises į įrašą.Kadangi tokių nėra ir būti negali,Google turės sugrąžinti įrašo prieinamumą,nebent tikrasis autorinių teisių savininkas to nenorėtų.Paprastai tai užtrunka iki dviejų savaičių,bet būna ir per porą dienų atstatoma viskas.
Vargu ar verta apskųsti pačio apsišaukėlio paskyrą,nebent ji yra turininga,nes jis tiesiog be didesnio vargo susikurs kitą.Senoji jo paskyra dar slepia kažkokius veiklos pėdsakus internete,pagal ją dar galima sužinoti kažkokių detalių,dėl to nebūtina jos blokuoti.
Bet geriausia eiti dar toliau ir įrodyti administratoriams autorinių teisių priklausomybę,arba jų nebuvimą,kad niekšeliai iš naujai iškeptų paskyrų nebandytų pakartotinai užblokuoti įrašų.Nėra sudėtingas tas darbas,bet susirašinėjimas anglų kalba su administratoriais užtrunka ir atsibosta kartais.

Juliui Purui       2016-03-23 1:20

O ko tamsta pageidautumė?

Julius Puras       2016-03-23 1:16

Baigsis teismai. Nekalti žmonės bus nuteisti ir apie kas toliau tiesos.lt prievaizdai? Rusteikos ir panašių pliurpalus o taipogi Karbauskio ir panašių demagogija kišite savo skaitytojams?

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.