Šturmo liudytojų persekiojimas

Aušrinė Balčiūnė. Byla perskaityta. Bet posėdis neįvyko

Tiesos.lt redakcija   2016 m. balandžio 15 d. 0:35

15     

    

Aušrinė Balčiūnė. Byla perskaityta. Bet posėdis neįvyko

Mes ir vėl, ir vėl, ir vėl iki skausmo pažįstamame Kaišiadorių teisme. Gegužės 17 d. bus ketveri metai, kaip esame tapomi po teismus dėl prokuroro R.Gailevičiaus kaltinimų dėl gerai organizuotos gaujos, organizuotai veikusios ir organizuotai bendrai pasipriešinusios neva teisėtai veikusiai policijai viešojoje vietoje – privačioje Kedžių valdoje.

Posėdyje – nauja teismo sekretorė: linksma, nuotaikinga. Atėjusi į salę, krykštaudama paklausė mūsų: „O tai ką – jus vadina garliaviniais?“. Matyt, jau kažkur nugirdo. Gal teisėjai tarp savęs aptarinėjo, gal kitos teismo sekretorės liežuvavo, gal dar dar kažkas… „Oi, ką jūs, – puolėm jai aiškinti, – mus vadina ir marginalais, ir patvoriniais, ir violetiniais…“ Sutrikusi moteris vis dairėsi į mus ir vis kartojo „Negaliu pagalvoti, negaliu pagalvoti…“.

Posėdyje pasirodė ir visai nematytas prokuroras. R.Gailevičius pastaruoju metu vis sirguliavo, buvo labai nervingas, o ypač tą dieną, kai į teismą atvažiavo su nukentėjusiuoju Nerijumi Povilaičiu vienu automobiliu. Tądien, R.Gailevičius ne tik kartu pasivažinėjo su nukentėjusiuoju, bet ir atvežė žymiai sunkesnį kaltinimą Gretai Knapkienei, kurį skaitydamas buvo ypač nervingas – tekstą skaitė vos ne springdamas. Gal sąžinė ėmė graužti?

Taigi, naujasis prokuroras – Marius Venckūnas. Tik neaišku, ar šis prokuroras paskirtas visam laikui, ar vienam posėdžiui – būtent tada, kai reikia perskaityti kaltinamąjį aktą ir paprašyti teismo skirti gaujai bausmes. Gal R.Gailevičiui labai nedrąsu – juk reikės žmonėms ir į akis pažiūrėt? Na, bet tai jau greitai paaiškės.

Į posėdį atvyko ir nukentėjusieji – S.Vaicekauskienė ir N.Povilaitis. Pastarasis atsinaujinęs toks – nusiskutęs barzdą, nusikirpęs ilgus plaukus ir atidengęs bevalį smakrą.

Posėdis prasidėjo.

Deja, į posėdį neatvyko du kaltinamieji, vienas susirgo, kitas neaišku, kodėl. Gal sužinojo, kad jo bendražygis serga? Ir štai čia, kaip visada, prasidėjo ilgi teisėjo moralai, kokie mes blogi, kaip per mus negalima niekaip pabaigti bylos, kaip jam reikės pasidomėti, ar žmogus neapsimetinėja sergantis ir kodėl lyg tyčia susirgo prieš pat posėdį, nes gydytojo pažyma tos pačios dienos, ir t.t., ir pan.

Čia įsiterpė T.Januševičius ir pasiūlė teismui tęsti posėdį be kitų kaltinamųjų, bet teisėjas užriko: „Tylėt, kai teismas kalba. Reikia išklausyti, ką prokuoras kalba. Kol prokuroras nepasakė baigiamosios kalbos, turi būti visi teisiamieji, o jūsų kalbos – jau jūsų asmeninis reikalas. Ką prokuroras mano?“.

O prokuroras, pacitavęs BK straipsnius, irgi manė, kad posėdžio tęsti negalima, nes bus pažeisti įstatymai, ir pasiūlė daryti pertrauką.

Pabaigus prokurorui, atsistojo E.Staliūno advokatas Aidas Venckus ir, kaip visada, gražia ir mandagia maniera teismui paaiškino, kad nereikia pykti ant ligonio – žmogus susirgo savaitgalį, o gydymo įstaiga posėdžiams neišdavinėja įprastų biuletenių. Pasak advokato, medicinos įstaigos išduoda pažymą tik tai konkrečiai, teismo posėdžio dienai, o jei žmogus sirgs ir toliau, pažyma bus išduota ir kitai posėdžio datai, bet ne visam ligos laikotarpiui. Advokatas paaiškino, kad žmogus serga infekcine liga ir gali būti, kad sirgs ilgai.

Teisėjas vėl ėmė bambėti, skaityti įgrisusius moralus ir dejuoti, apie mūsų neatsakingumą ir bylos vilkinimą.

Čia jau nebeišlaikė Darius Kaminickas: „Kas jums neaišku? Serga žmogus. Kodėl mes nuolat turime išklausyti šituos moralus. Nusibodo. Vis tas pats ir tas pats. Serga gi žmogus. Kiek galima….“.

Teisėjas ėmė replikuoti atgal. Buvo susižodžiuota. Kuo konfliktas būtų pasibaigęs, nežinia, bet įsiterpė Tautrimas Januševičius ir mandagiai teismui pasiūlė: „Tai gal, gerbiamas teisme, nutraukite šitas bylas ir viskas bus baigta. Ir jums nereikės su mumis vargti, ir mums“.

„Aš negaliu taip imti ir nutraukti bylos. Ją kažkaip reikia pabaigti“, – pasakė teisėjas ir kreipėsi į advokatus dėl dar vienos posėdžio datos suderinimo, nes per vieną paskirtą dieną visi: ir advokatai, ir prokuroras, ir kaltinamieji – nespės pasisakyti.

G.Kaulakis labai norėjo posėdį padaryti kitą dieną, balandžio 29 dieną (nesvarbu, kad žmonės dirba, kad sunku iš darbų išeiti), laimei, kad nė vienas advokatas tądien negalėjo. Tada primygtinai ėmė spausti advokatus posėdį paskirti gegužės pradžioje. Tačiau visi advokatai ir tomis dienomis jau turėjo pasiskyrę kitas bylas. Teisėjas ėmė grasinti, kad patikrins visų advokatų bylų laikus Liteko sistemoje.

Na, bet jei advokatai negali, vadinasi, negali. Galų gale, po ilgų ginčų, debatų ir derinimų buvo suderinta dar viena posėdžio data – gegužės pabaigoje.

Tuščiai sugaišta dar viena diena. Gaila, aišku, kad E.Staliūnas nieko daugiau iš teisiamųjų neinformavo dėl savo ligos, bet galų gale – kodėl jis tą turėjo daryti? Nors mes, pasak prokuroro R.Gailevičiaus, „gerai organizuota gauja“, niekada nebuvome ir nesame nei draugai, nei bendražygiai ir tokie niekada nebūsime. Esame tik žmonės iš skirtingų draugų ir interesų rato, tą lemtingą dieną Klonio gatvėje atsiradę vedami ne kokių nors savanaudiškų tikslų, o geros širdies ir gailestingumo mažam vaikui.

Kiti posėdžiai: balandžio 28 d. 9.30 val. ir gegužės 24 d. 9.30 val.

* * *

Daugiau apie šią bylą skaitykite ankstesnėse Tiesos.lt publikacijoje:

Teisėjas G. Kaulakis atidėjo politinę Garliavos smurto liudininkų bylą

Politinis teismų procesas. Aušrinė Balčiūnė: ką aš pamačiau prokuroro R.Gailevičiaus atrinktoje vaizdo medžiagoje

Aušrinė Balčiūnė. Politinių teismų procesas tęsiasi: keletas pastebėjimų iš nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausos

Aušrinė Balčiūnė. Policijos vadų liudijimai politiniame teisme: per instruktažą mums sakė, kad asmenų grupė Garliavoje gali susideginti

Aušrinė Balčiūnė. Lietuvos pareigūnai paliudijo: „Žmonės Klonio gatvėje kažką dainavo…“

Aušrinė Balčiūnė. „Vyties“ rinktinės pareigūnas teisme: „Garliavoje žmones ėmiau, nes ir kiti juos ėmė“

Aušrinė Balčiūnė. Pareigūnas: „Mes antstolei nuėmėme psichologinį spaudimą“

A.Balčiūnė. Klausantis Garliavos šturmo garso įrašo žurnalistas N.Povilaitis nesitvėrė juokais, o aktorė E.Žebertavičiūtė nepaliaujamai braukė ašaras

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (II)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (III)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (IV)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (V)

Aušrinė Balčiūnė. Nesibaigianti Garliava (VI)

Politinis teismų procesas tęsiamas: valdžia prieš smurto Garliavoje liudytojus

Aušrinė Balčiūnė. Trumpai apie Garliavos šturmo liudytojų bylą: mūsų jau mažiau

Aušrinė Balčiūnė. Vargas dėl a.a. Vido Petraičio

Aušrinė Balčiūnė. Lenkų sirgaliai aikštėje šlapinosi, bet nebuvo reikalo juos sulaikyti…

Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo liudytojų byla: kalba kaltinamieji

Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo byla: kaltinamieji kalba toliau

Violeta Milevičienė. Stebėtojos užrašai, arba Kodėl nestovėjai po medžiu?

Aušrinė Balčiūnė. Garliavos šturmo byla: nebeegzistuojantis straipsnis perkvalifikuotas į sunkesnį

Aušrinė Balčiūnė. Byla tęsiasi…

Aušrinė Balčiūnė. Byla perskaityta. Prasideda baigiamosios kalbos

Dalyvaudami teismuose stebėtojais, prisidedame prie teisingumo pergalės. Būkime solidarūs!

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Algimantas Končius, T. Vatnikienei.       2016-04-17 12:19

Visa valdžia Putinui ir dirba, ir pedofilų prisverbavo, ir visą Lietuvą skurde laiko, tam kad vieni iš Lietuvos išbėgtu, o kiti patys pas Putiną prašytusi. Tik neužmirškit, kad jei Putinas Lietuvą ir “išvaduotu”, kaip 1940 metais, tai pedofilų prisiverbavusi valdžia, visa, liktu ta pati. O teismai, su Putino pagalba, baigtusi toli už Uralo, nes prokurorai, teisėjai ir visa teisėsauga tebėra ta pati sudaryta komunistiniu - KGBistiniu pagrindu, prisiekusi Kremliui ištikimybe ir savo priesaikos neatsisakiusi.

Sta       2016-04-16 0:20

Infiltrantas ! ...

Kaišiakų vierchas       2016-04-14 23:47

AMB vardu Bradausko kunigaikštystės teismas dar neteisia? Galėjo tas Kaulakis geriau pasilikti SSRS pilietybę,tai darniai papildytų Putino kišeninių-telefoninių teisėjų bandą.Prokuroras tai išvis tik daugiaaukščiais riebiais keiksmažodžiais apibūdintinas.

Gera naujiena       2016-04-14 22:07

PUTINAS atveria KGBešnykų archyvus.LT supedofilėję KGBešnykai shi ka į pampersus.

T. Vatnikienė juliui       2016-04-14 17:34

Išmok paprasčiau reikšti mintis, o ne kažkokios bangos bangos bangos ir bangos. Nes mažinsime išmokas.

T. Vatnikienė       2016-04-14 16:11

Pagarba jums, kankiniai didvyriai, klaikaus, kruvino valdžios smurto liudininkai, kovotojai prieš visą Lietuvą užvaldžiusį galingą pedofilų klana! Gerb. V. Putinas jūsų didvyrišką kovą stebi ir svarsto galimybes atsiųsti jums pagalbą. Kantrybės, Lietuvos didvyriai, pedofilų klanas kankins jus jau nebeilgai!

julius       2016-04-14 14:42

Pasaulyje ir gyvenime viskas keiciasi, kas yra ant bangos , gali buti salia bangos , kas yra po bangos , galvoja , kaip nenuskesti , staiga ismetamas ant bangos .

Stasys       2016-04-14 10:01

Tiesiog, stribynas !

nepamirsime       2016-04-14 9:45

amzina ir nenuplaunama geda visiems “teisininkams”, susidorojusiais su saziningiausiais Lietuvos zmonemis.
Net tokie sviesus ir garbus zmones kaip Svarinskas, Sadunaite, Patackas, Gajauskaite, Ozolas, Bluoznelyte… ir daugybe kitu buvo apjuodinti ir sumaisyti su purvais issigimusios sistemos.
Pagarba Jums, teisiamieji uz TIESA!

jonas       2016-04-14 8:38

Juo toliau juo labiau skamba Venskienes zodziai .

Algimontė       2016-04-14 8:37

Čia tam, kuris ,,nei vieno dalyko nesupranta”. O Ūselį tai po mirties išteisino. Atkasė ir išteisino. O čia gyvi, nors ir ligoti žmonės, bet ne padarai, skan…

Pensininkas       2016-04-14 8:24

Manau, kad tie “teisejai ir prokurorai” atlyginima gauna uz liaudies kirsinima ir nesamoningu paistalu daryma. Dieve, kokioje sistemoje gyvename, kodel per rinkimus liaudis akla ir kurcia. Tik nebalsuokit uz Karbauska su Skverneliu, tada ne tokiu bylu atsirastu.

dabar       2016-04-14 7:28

Suprantu.kodel teisejai taip uzzimti.del tokiu “neaiskiu bylu.juk yra filmuota medziaga.mano nuomonr

vieno       2016-04-14 7:16

dalyko tikrai nesuvokiu.Visose kitose bylose asmenys nuteisiami už akių,jei šie nors kelis kartus neatvyksta.Kodėl šioje byloje violetiniams daroma išimtis?gal kas nors atsakys?

Kodėl, kodėl       2016-04-14 6:59

“Teisiamieji” ir advokatai neprašo, nereikalauja nušalinti grubų, neišauklėta teisėją?

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.