Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Intelektualų vaidmuo

Aušrinė Balčiūnė. Apie Neringą Venckienę. Kitaip

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 21 d. 8:02

63     

    

Aušrinė Balčiūnė. Apie Neringą Venckienę. Kitaip

Gal ir keistokas straipsnio pavadinimas, tačiau jis yra toks tik dėl to, kad jau daugel metų, ypač kai kalbama apie Neringą Venckienę, viešojoje erdvėje visu „gražumu“ išsiskleidžia patyčių kultūra. Kandžiojasi kone visi: politikai, įvairiausio plauko apžvalgininkai, žurnalistai, šiaip – skaitytojai…

Tačiau Neringos Venckienės atžvilgiu patyčios ypač primityvios. Kartais – net liguistos. Tačiau dažniausiai – kokčiai ironiškos: ne vienerius metus sukamos per „Lietuvos rytą“, „Delfi“ ir „15 min“... jau tapo sugedusia plokštele. Kaskart pasirodantys straipsniai, tarsi mantra, „copy – paste“ greičiu kartoja vieną ir tą patį įrašą: bloga, bloga, bloga… Kažin ar rasite kokią kitą temą, kuri būtų taip nunešiota. Klausite – kam visa tai? Juk jau seniai jau viskuo persisotinta? Ogi tam, kad reikalingos įbrukti „teisingos tiesos“ kuo tvirčiau užsifiksuotų skaitytojo galvoje ir kad savo koktumu atgrasytų – net nuo minties pasidomėti pačiam: o kaip vis dėlto yra iš tikrųjų?

Japonų patarlė sako: „Šimtą kartų pakartotas melas virsta tiesa“, ją itin mėgo ir Josefas Gebelsas. Kaip tai veikia realiai, patyrėme sovietų laikais, deja, ji ir toliau gana „sėkmingai“ taikoma postsovietinėse šalyse. Tokią „suformatuotą“ nuomonę, periodiškai brukamą skaitytojo ar žiūrovo galvon per užsakomuosius straipsnius, netrukus sava ima laikyti sąmoningumo ir įžvalgumo stokojantys. Subtilesnio skonio skaitytojai „pasimauna“ ant kito kabliuko – nuo tiesos paieškų atbaidomi raiškos koktumu: visi nors kartą tai girdėję, kitą kartą jau ima moti ranka. Atpratę ar aptingę savarankiškai mąstyti, net ima galvoti, kad tai ir yra jų asmeninė nuomonė, nesuprasdami to, kad kas valdo žiniasklaidą, tas valdo viską. Ir ne tik juos, ir mus.

Beveik kiekvienas „Lietuvos ryto“, „Delfio“ ar „15 min.lt“ straipsnis apie Neringą Venckienę prasideda žodžiais: „Garsioji bėglė Neringa Venckienė“, „Besislapstanti nuo teisingumo Neringa Venckienė“, „Bėglės dalią pasirinkusi neringa Venckienė“ ar pan. Kad kuo geriau skaitytojo sąmonėje įsirėžtų negatyvi žinia, nuolat pabrėžiama, kad ji bėgo tik nuo teisingumo. „Jei bėgo, vadinasi, kalta,“ – galvoja savarankiškai mąstyti neįpratęs.  Daug kartų tekste pasikartojantys žodeliai „spruko“, „slapstosi“, „pabėgo“, „vengia teisingumo“ – tik dar labiau sustiprina negatyvų įspūdį. Dar pridedama kokia nors pati negražiausia nuotrauka… O tada ir ima lietis patyčios…

Tačiau Neringa Venckienė nuo teisingumo nebėgo – ji juo visada tikėjo. Į Ameriką moteris išvyko rūpindamasi savo ir sūnaus saugumu – prieš ją jau buvo įvykdyti keli pasikėsinimai. Vieno pasikėsinimo metu, dar per rinkimų kampaniją, buvo atsukti jos automobilio ratai ir vos per plauką neįvyko autokatastrofa. Dėl to N.Venckienė kreipėsi į policiją, tačiau policijai tai nepadarė jokio įspūdžio. Kaip ir komentarai internete, kur viešai ir atvirai buvo grasinama su ja susidoroti. Policijai kur kas baisesnis nusikaltimas pasirodė N.Venckienės spontaniškas pliaukštelėjimas sambo čempionui per veidą. Neringai Venckienei daugybę kartų buvo grasinta ir telefonu, o po vieno teismo posėdžio, kuriame ji kaip globėja atstovavo D.Kedytei, vienas iš Ūso advokatų jai tiesiai pasakęs: „Tu net neįsivaizduoji kam perbėgai kelią“. Bauginami buvo ir Neringos tėvai – kelias naktis prie Kedžių namo atvykdavo neaiškūs asmenys ir automobilio lempomis spigindavo į jų langus. O kartą į Kedžių namo stogą buvo paleista raketa. „Gal norėjo padegt? Aš nežinau, gal netyčia, – svarsto Laimutė Kedienė ir atsidūsta. – Visa laimė, kad nukrito šalia“.

Būdama teisėja, Neringa Venckienė nesijautė saugi ir darbe. Gintaras Kryževičius, tuo metu vadovavęs Teisėjų tarybai, ją, savo kolegę, viešai ir paniekinamai išvadino „teisinės ir politinės sistemos pūliniu“, taip uždegdamas žalią šviesą jos teisiniam ir kitokiam persekiojimui. Nors teisinė sistema paprastai savo darbuotojus gina aršiai, tą pabrėžia ir G.Kryževičiaus mėgstama kartoti frazė „teisėjų korpusas“, suprask – „vieninga sistema“, Neringai Venckienei toje sistemoje nebeliko vietos. Tai supratusi, ji pati padavė prašymą išeiti iš darbo, ir prezidentė jį patenkino. O G. Kryževičių apdovanojo… už reikšmingą indėlį kuriant ir tobulinant teismų sistemą šiemet jam buvo įteiktas Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius. Kaip ir daugeliui tų, kurie Garliavos istorijoje stovėjo toje pusėje.

Atvykusi į Ameriką, Neringa Venckienė iš karto pasiprašė politinio prieglobščio. Svetimoje šalyje nė vieną akimirką nesislapstė – į valdžios institucijas kreipėsi tikrąja savo pavarde. Tuo tarpu Lietuvos prokurorai čia gyrėsi labai ilgai jos ieškoję ir niekaip negalėję surasti. Per du mėnesius Neringa išsivertė į anglų kalbą visus turimus dokumentus ir visų bylų medžagą apie tai, kas nutiko čia, Lietuvoje, kad pagrįstų, dėl ko ji prašo Jungtinių Valstijų pagalbos. Kadangi jos pateikta byla labai sudėtinga, pradžioje ją nagrinėjo Čikagoje, vėliau ji buvo persiųsta į Vašingtoną. Neringai Venckienei ir jos sūnui labai greitai buvo suteikta teisė legaliai gyventi ir legaliai dirbti Amerikoje. Darbšti moteris iš karto ėmėsi mokslų ir darbų. Daug dirbo, tačiau visai ne tai, ką rašė „Lietuvos rytos žurnalistė“ Asta Kuznecovaitė. Kad geriau įvaldytų teisinę anglų kalbą, Teisės kolegijoje ji su pagyrimu baigė teisės studijas. Papildomai mokėsi anglų kalbos kursuose. Vilniaus universitete įgytas teisės magistro diplomas Jungtinėse Valstijose buvo pripažintas. Išmokusi kalbą, turėjo galimybę dirbti advokate, tačiau atsisakė: mat advokatas, gindamas žmogų, ne visada stovi tiesos pusėje. Žingeidi ir visą gyvenimą mokytis pripratusi moteris pastaruoju metu koledže studijavo floristikos meną.

Pragyvenus kelerius metus Jungtinėse Amerikos Valstijose, į Neringos namus atėjo šaukimas dėl ekstradicijos. Ją palydėjo sūnus Karolis. Viso to, apie ką rašė Lietuvos žiniasklaida, nebuvo: nei antrankių, nei sulaikymo, nei policijos ekipažų. Viskas įvyko labai paprastai – numatytu laiku ji nuvyko ten, kur buvo nurodyta, ir ten pasiliko. Federaliniame kalėjime ji gyvena erdviame ir tvarkingame 20 kvadratų kambaryje, juo dalijasi su dar viena moterimi. Neringa turi galimybę bendrauti su sūnumi – kiekvieną dieną kalbasi su juo telefonu, susirašinėja žinutėmis, negalima bendrauti tik skaipu. Daug dirbti įpratusi moteris skundžiasi, kad jai nuobodu, nors yra biblioteka, sporto salė, o jos kambaryje – ir televizija. Tuo pačiu metu liūdnai pagarsėjęs advokatas Gintaras Černiauskas Lietuvos žmonėms porina, kad sulaikyta Neringa Venckienė galinti norėti grįžti į Lietuvą, mat Amerikoje kalėjimo sąlygos nėra pačios geriausios, netgi žiaurios. Pasirodo, jis tokio „žinojimo“ sėmėsi iš meninių filmų apie Amerikos kalėjimus ir kaip faktą pakomentavo visuomenei. Na, o „Lietuvos ryto“ žurnalistė Asta Kuznecovaitė rašė, kad Neringai Venckienei teks išbandyti kameros, kurios langai vos 5 cm dydžio, gultą... Tačiau ji neuždaryta kameroje, jos kambaryje nėra nei gultų, nei 5 cm dydžio langų, nėra nei žiaurių kalėjimo salygų. Kas tai? Laki vaizduotė, visiškas neprofesionalumas, tingėjimas susirinkti informaciją ar šiaip prigimtinis ribotumas? Ne tik. Manau, tai daroma tyčia, kad kuo mažiau liktų abejojančių dėl jos kaltumo.

Neįmanoma nepastebėti, kad žurnalistai, prokurorai ir šiaip apie visus viską žinantys, komentuodami N. Venckienės tariamus nusikaltimus, lyg tyčia… pamiršta tai, kad visų pirma ji buvusi sąžininga Lietuvos Respublikos Kauno apygardos teismo teisėja, vėliau Lietuvos Respublikos demokratiniuose rinkimuose demokratiškai išrinkta Seimo narė. Žūtbūt ieškoma tik to, kas ją galėtų nors kaip ar nors kiek sukompromituoti. Tam tikrų struktūrų siekį ką nors blogo apie ją „išknisti“, liudija vienas gana garsus, bet gal ne visiems žinomas faktas. Prasidėjus pedofilijos skandalui, buvo karštligiškai ieškoma, kaip būtų galima Neringą Venckienę sukompromituoti. Tuo tikslu buvo atliktas visų jos nagrinėtų bylų auditas – du kartus buvo patikrintos visos jos nagrinėtos bylos Kauno rajono ir Kauno apygardos teismuose. Ir… nieko. Nieko nerado. Visos per 14 metų teisėjos Neringos Venckienės nagrinėtos bylos išnagrinėtos teisingai. TEISINGAI. Tai ką visa tai sako apie šį žmogų? Kad yra ne tik sąžininga, objektyvi, teisinga, garbinga, bet ir nekorumpuota. Ir visa tai šalyje, kur toks žemas pasitikėjimas teismais, o ir korupcija neretas reiškinys. Tačiau žiniasklaida šį faktą „droviai“ nutyli, užuot garbingai pripažinę ir parašę bent kelis teigiamus žodžius persekiojamosios atžvilgiu.

Aukso medaliu baigusi vidurinę mokyklą, vaikystėje buvusi rankininkė ir šokėja, vėliau – teisėja, dar vėliau – Seimo narė, per naktis rašiusi knygas bei daktaro disertaciją, o dienomis sąžiningai dirbusi teisėjos darbą, ilgą laiką globojo savo a.a brolio mergaitę. Visa Neringos Venckienės giminė linkusi į menus – jos sūnus Karolis pamėgo piešti, puikiai įvaldęs kompiuterines technologijas – nuotoliniu būdu sutaisė savo senelių Laimutės ir Vytauto kompiuterį, kuria grafiką. Be to, turi iškalbos dovaną. Toks pats protingas ir uolus kaip mama. Pagreitintu būdu baigęs mokyklą, jis nuo šių Naujųjų metų studijuoja teisę ir istoriją, nors Neringa norėjo, kad sūnus pasirinktų informacines technologijas. Už gerą mokymąsi vidurinėje mokykloje jis buvo apdovanotas pagyrimo raštu su tuometinio Amerikos prezidento Baraco Obamos parašu, o jo mama gavo ant užpakalinio automobilio lango klijuojamą trikampį lipduką „Geriausio mokinio mama“. Neringos globojama Deimantė dar vaikystėje susidomėjo muzika – grojo fleita. Klonio įvykiams prasidėjus, kartu su fotomenininku J.Valiušaičiu gamino paukšteliams inkilus ir pasiėmusi jo fotoaparatą įamžindavo akimirkas. „Jos akis labai pagauli,“ – sako Juozas ir rodo Deimantės užfiksuotus kadrus. N.Venckienės a.a. teta Danguolė taip pat tapė, o jos sūnus baigė Dailės akademiją. Audronė, kita Neringos teta, nors ir nebaigusi menų, tapo natiurmortus, jos sūnus ir anūkė taip pat apdovanoti šia Dievo dovana. Pati Neringa talento dailei iš savo giminės nepaveldėjo, tačiau mėgsta rašyti – dar besimokydama vidurinėje ji rašydavo vaikiškus straipsnelius į „Tėviškės žinias“. Na, o darbštumą ir kantrybę Neringa Venckienė paveldėjo iš savo tėvelio Vytauto Kedžio, kuris visą gyvenimą sunkiai ir daug dirbo, savo rankomis pastatė namus sau ir savo dukrai.

Pradėjus vardyti, kas ką giminėj geba, netikėtai įsiterpia ir Vytautas Kedys: „Aš irgi moku gražiai piešti, – sako jis su nuoskauda. – Štai Kuznecovaitė įdėjo tuos sysalus ir parašė, kad tai aš juos piešiu… Dieve, Dieve, kaip galima šitaip žmogų apšmeižti…“.  Ir atsidūsta: „Aš piešti tai nemoku, bet užtat darau gerus namų brėžinius, – kiek patylėjęs dar pridūrė: – Daug jų padariau“...

Tačiau didžiausias šios giminės talentas – begalinė drąsa ir sutelktumas – vienas už kitą stos mūru. Drąsius Kedys už savo dukrą paaukojo gyvybę, Neringa Venckienė už brolį ir dukterėčią – savo šeimą, darbą, karjerą, namus, Tėvynę. O dabar savo persekiojamos mamos ginti stojo jau suaugęs Neringos sūnus Karolis. Kaip ir seneliai – nors taip persekiojami ir šmeižiami, iki šiol nepasiduoda – parašyta ir įvairias instancijas išsiuntinėta kelios dešimtys raštų su prašymais leisti susitikti su Deimante ar bent pamatyti jos nuotraukas, įrodančias, kad ji dar gyva. Pavydėtinas sutelktumas ir stiprybė.

Akivaizdu: teisėsaugai žūtbūt reikia kaip nors pabaigti visas su Garliavos istorija susijusias bylas. Ir kuo greičiau visą pedofilijos istoriją nugramzdinti į nebūtį. Tačiau… Tačiau, gerbiamieji, kaip TAI gali įvykti? Juk mes nesame kvailiai, kam versti mus tikėti tuo, ką... nusprendžia mūsų teismai? Kad advokatas G. Černiauskas mergaitės nenešė, o tik ėjo šalia? Kad tėvas taip ištrynė mergaitei žodžiu atmintį, kad ji nebegalėjo liudyti svarbiausioje byloje, tačiau gyvendama su motina ji ją atgavo ir ėmė liudyti kitose bylose? Kad Deimantės močiutė kartu su kaimyne Olia, sulaukusios garbaus amžiaus, staiga ėmė tvirkinti mergaitę (Seneliui tie kaltinimai buvo panaikinti dėl senaties)? Kad kaimynė Olia vaiką įtakojo ir net hipnotizavo? Kad nieko bendro su Kedžių ir Venckų gimine neturėjusi gydytoja onkologė, profesorė L.Bloznelytė-Plėšnienė iš niekur nieko nuvyko į policiją ir viešai apšmeižė jai visiškai nepažįstamus žmones? Kad visą gyvenimą buvusi sąžininga ir teisinga teisėja Neringa Venckienė be jokio pagrindo viešai apkaltino pedofilija niekuo dėtus žmones, pati įtikėjo savo šmeižtu ir dėl to galimai juos net nužudė?.. Čia galima padėti labai ilgą daugtaškį – pernelyg viskas ima panėšėti į beprotybę.

Kai kas sako: „Taip, sutinku, kad čia daug kas neaišku, bet tik teisėsauga gali ištirti šį reikalą“. Tikrai taip. Ne tik gali, bet ir privalo. Tačiau kiekvienas žmogus turi teises: teisę į teisingą tyrimą, teisę į saugumą, teisę į teisingą teismą. Taip pat – ir teisę į pagarbą. Tačiau čia, Lietuvoje, Neringa Venckienė viso to neteko.

Aišku tik viena: Lietuvos teismai, šiose bylose priėmę tiek daug sunkiai suvokiamų sprendimų, jau įrodė: kol kas jie nepajėgūs garantuoti Neringai Venckienei nei teisingo teismo, nei saugumo. Kol kas visa tai jai gali garantuoti tik Amerika. Būtent ten ir turėtų spręstis, ko verti mūsų valstybės vardu pateikti kaltinimai jai ir dėl ko garbingai ir sąžiningai Lietuvos Respublikos teisėjai bei Seimo narei teko pasitraukti su sūnumi iš gimtinės ir ieškotis prieglobsčio svetur.

Karolio Venckaus peticiją galite pasirašyti ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+
„Kauno pedofilijos byla“ JAV teisme

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

mama        2018-03-22 17:21

juk pats Drąsius Kedys buvo pedofilas? Kur buvo sesuo, kai brolis susidėjo su nepilnamete?.........

mama        2018-03-22 17:19

pradėkit nuo pačių pradžių_- drąsius Kedys pats buvo pedofilas. Kur buvo jo sesuo, kai brolis susidėjo su nepilnamete?.

juokiasi tas kas juokiasi paskutinis       2018-03-20 21:58

Parodykite JAV teisėjams kaip klanų pasiūsti gibonai tyčiojasi iš bado akcija siekiančių atkreipti dėmesį į teisingumo problemas Lietuvoje žmonių, viešai apsirydami šalia vado akcijos vietos.

vilnietis       2018-03-19 23:29

O kam PERBGO KELIĄ Neringa labai aiškiai išaiškino buvęs prokuroras Stulpinas.
Garbė jam. Kiti sukaustyti supuvusios sistemos tyli ar kurpia nuosprendžius pagal užsakymus.

Liudai       2018-03-19 19:36

gerb.Liuda,apie kokias „instancijas, kurios dar geba išgirsti tiesą“, jūs kalbate? Jeigu apie tas, kurios buvo aklos ir kurčios mergaitės klyksmui - „..žmones jūs ar ne žmonės…“ Jeigu apie tas, - kurios pasiunte 240 sužvėrėjusių stribų tam, kad išplėštų mergaitę iš jaukių namų ir pasiūstų ją į mirtį to, kuris „nenešė“ rankomis… Jeigu apie tas, kurios su žvėrišku įniršiu persekioja Neringą ir jos tėvelius,bei visus, sveikos nuovokos dar nepraradusius žmones. Jeigu apie tas instancijas, kuriu vienas iš  atstovų, perkrypusiu veidu šaukė ant N.Sadūnaitės Seime, kad ji „meluoja“... Ir kai jame NEATSIRADO nei vieno tautos atstovo, kuris paneigtų šį šmeištą ir pasakytų TIESĄ... Nebeturėkite jokių iliuzijų, - išgirsti bent dalelę tiesos iš šios kriminalinės chuntos lūpų. Jų visų vieta, yra ant kalejimo kameros gultų.Manau, kad jie visi, anksčiau ar vėliau,  ant ju ir atsidurs.

Akcija Neringos palaikymui       2018-03-19 17:09

Pataisau:www.biciulyste.com,.akcija Cikagoje nuo 8 v.r. iki 10 v.ryto.

Akcija Neringos palaikymui       2018-03-19 17:06

Rengiama Toronte antradieni, kovo 20d. Prie JAV ambasados. Cikagoje vyks ketvirtadieni,kovo 22d. Uno 8v.ryto ok I 10 v.r. Daley plaza.placiau: bociulyste.com ir- FB Amerikos lietuviai. Reikalavimai labai paprasti: NE - Neringos ekstradicijai, TAIP -byla nagrineti Federaliniame teisme.

Birutė Rutkauskaitė       2018-03-19 13:21

Aš patikėjau visai šiuo straipsniu ir NETIKIU, KAD LIETUVOS TEISMAI TEISINGAI ELGIASI SU N.VENCKIENE. JOS VIETOJ AŠ PASILIKČIAU AMERIKOJE

Tam "... 2018-03-18 18:47 "       2018-03-19 10:48

Manyčiau, reikia kalbėti ne apie Pikasą ir dabartines partijas, o kiekvienam apie save, apie mus visus. Gyvename taip, kaip 1992 m. rudenį balsavome Seimo rinkimuose, o 1993 m. Prezidento rinkimuose. Va, šį unikalų reikalą ir turėtume analizuoti, vertinti ir kaltinti tik save, jeigu savo balsą atidavėme, už nusikalstamą LKP CK ir nepartinio bloko kandidatus. Net negaliu išsivaizduoti, kada mums, ar būsimoms kartoms, pavyks jų nusikratyti, nes jaunieji bolševikai irgi neprastesni. Taigi, pasikartosiu, kaip balsuojame, taip ir gyvename!

Janina       2018-03-19 10:46

Ir vėl tiesos.lt puslapio nuopelnas, kad galime sužinoti daug tiesos apie TEISINGĄ teisėją, jos atkaklumą, darbštumą, gabumus ir t.t.Visas būrys skaitytojų dėkingi p. Aušrinei už nuoširdų pasakojimą, kaip susidorojama su tokiais Lietuvos piliečiais, kaip p. Neringa, nes tokie Lietuvai nereikalingi.
Visa tai skaudžiai paliečia visus, atsidūrusius panašioje kovoje su blogiu…Savo kailiu tai patyriau Šveicarijos lietuvių bendruomenėje susidūrusi su sovietiniu režimu kvepiančiu ribotumu, veidmainyste, teisybės iškraipymo cinizmu, kuris aukštos valdžios institucijos PLB ir Lietuvoje nestabdomas…

deja       2018-03-18 22:55

sistema naikina geriausius.

Ačiū Aušrinei       2018-03-18 20:39

platinkime šitą straipsnį ir peticiją su Karolio išraiškinga, įtikinančia kalba.

Liuda       2018-03-18 18:45

Miela, Aušrine,  begalinis ačiū  už taip sklandžiai ir jautriai pateiktus tiesos argumentus. Belieka viltis,  kad jie dar giliau įsismelks ne tik daugelio mūsų  širdyse,  bet ir bus išgirsti instancijose,  kurios dar geba išgirsti tiesą...

...       2018-03-18 17:47

Jeigu čia tas pats Pikasas, kuris anuomet rašė labai išmintingus ir gilius komentarus apie pedofilijos ir žudynių bylas, linkiu jam kuo greičiau pasveikti nuo melagingo konservatyvizmo ir liberaliosios krikščioniškosios demokratijos, apgailėtina, kuo tapo šita partija su melaginga iškaba.

Pikasui       2018-03-18 17:25

Bet tai neatmušė tamstos noro būti fanatišku konservų gerbėju, nors jie nieko nepadarė, kad kažką pakeisti stribų ir jų palikuonių ūkyje, kuris bebeigia Lietuvą pribaigti.

Pikasas       2018-03-18 16:49

Rašinyje nemažai ir naujos, visuomenei nežinomos informacijos apie “bėglę nuo teisingumo”. Susidūriau su teisine mūsų sistema ir nusivyliau. Nebegaliu jos niekam, ieškančiam tiesos pasiūlyti. Jau nekalbant apie kitokias grėsmes…

to tam kalejime       2018-03-18 15:53

kiek klasiu baigei, jei nezinai, kad visuose kalejimuose teisejai ar politikai turi kitokias salygas, nei visi likusieji?

to tam, kalejime       2018-03-18 15:51

turbut nezinai, kad politkai ir teisejai visuose kalejimuose laikomi atskirai nuo visu ir turi kitokias salygas. Bet, kadangi tik penkias klases baigei , tai taip nieko daugiau ir nesuzinojai

Ups       2018-03-18 15:11

Netinkama išvada del teismų ar kt. teisėtvarkos , - tai yra pasekmė, priežastis politikai ir prezidentė...

Ausra       2018-03-18 13:44

Aciu Ausrinei uz drasa , visiems tiems zmonems , kurie nepavargo , kuriems “nenusibodo” si istorija, baisu , kad begale zmoniu vistik patikejo tais , kurie dare ir toliau darys nusikaltimus, o mums , istikimiems tiesai ir sazinei , belieka tik pasitiketi Dievu ir laiminga pabaiga , nes Lietuva uzvalde alkoholis , baime , pinigu troskimas , abejingumas svetimam skausmui ir mazai kam rupi Neringos seimos tragedija.
Padek mums Dieve

būt įdomiam sužinojimui       2018-03-18 8:30

gal pinigai, o gal ir ne.
gali būti, jog “červiakas” buvo pakabintas už cibulių pagal kokį nors kompromatą.
už pinigus dirbama iki tam tikro laiko ir nebūtinai uoliai.
o kai cibuliai priverti tarpdury, uolumo nepritūksta iki grabo lentos.

Būtų įdomu sužinoti       2018-03-18 8:19

Kokį otkatą gavo advokatas Černiauskas, kad nuėjo tokiu šunkeliu? Už 1$ ar 10 €vrikų nelos ant Venckų ir Kedžių šeimų. Kad pasirįžti tokiam nusikaltimui turi gauti ne vieną šimtuką tūkstančių €vrikų, kad galėtų atsipirkti prieš teisėjus, kai jį teis Tautos tribunolas.

tam, kur Venckienės vaidenasi       2018-03-18 2:07

Kreipkitės į psichiatrą, nes ateityje tik dar blogiau bus! smile

COPY       2018-03-17 23:13

Ten labai paprasta kažką užblokuoti. Mano patarimas jums būtų spjauti į tą Cukerbergo mėšlą ir jį pamiršti. Eikite į kitus soc.tinklus. Kuo blogas jums Twitter? Jame bet kokios žinutės daug greičiau išplinta. AR MOKATE ĮKELTI Į TWITTER? GAL JAU ĮKELTA?

copy- AR KAS NORS MOKATE TAI PADARYTI       2018-03-17 22:52

Ką aš turiu padaryti? fondą įkurti? kur aš jį galiu įkurti? čia turi padaryti šio dienraščio adminai, ar bet kas kas sėdi Amerikoj ar Airijoj kur gali naudotis http://www.gofundme.com  (Lietuvoj negali nes dar nedaėjo apmokėjimų sutvarkymas)
o jei surenkam pinigus- tai čia bet kuris žmogus padaro copy/paste:
” Sign and Share The Petition Against Pedophiles!
My family is being persecuted..
you can see this story here: https://www.youtube.com/watch?v=Te3AeloV0BA Petition you can sigh here: https://petitions.whitehouse.gov/petition/protect-neringa-venckiene-political-persecution-and-extradition
Įkelia šitą tekstą į facebooką, prideda kokią foto ir susirasti “Kelti publikaciją” -viskas - nurodot kad platint visose pasaulio šalyse, pasirenkat amžių ir lytį, per kokį laiką platint, kokią sumą pasiruošęs išleisti ir viskas. Ir bus rezultatas. Galima susirasti per google “facebook ads coupons”- tai bus kokius 50 proc. pigiau. Lygiai tą patį galima padaryt su google reklama, taip pat užsisakyti Press Releazo išplatinimą- kaip naudotis kuponais, kaip juos įsigyti, kaip išplatint reklamą, kaip ir kur įsigyti Press Releazo išpaltinimą - viską galima rast Youtube, plius pilną tarpininkų kurie pasiruošę padėti pvz už 5 usd http://www.fiverr.com 
Visiškai elementari ir visiems prieinama informacija. Tik pasikartosiu turi būti fondas. Jį turi padaryti arba šio saito adminai arba Venckienės giminaičiai. Gali ir užsienyje gyvenenatys lietuviai aktyvistai- kaip jau minėjau pvz Jav/Airija.

Daugiau negu tiesa        2018-03-17 22:37

Neringa turbūt šimtą kartų po šimta pakartojo kad Furmonavičius, Ūsas ir kt yra pedofilai ir dalis tautos pradėjo tuo kledėti…..

Julius i 10:28       2018-03-17 22:17

Ar bent nors vienas “valstietis” pasidomėjo tą istorija? Ar bet vienas iš jų užtarė tiesą? Ar bent vienas susirūpino? Nei vienas.

O kas tokia ta Aušrinė Balčiūnė?       2018-03-17 21:09

Ilgutėliausius save teisinančius tekstus panašiai renčia pati Venskienė. Ar tik ne ji ir pasivadino Aušrine Balčiūne?

labai gaila       2018-03-17 20:51

kad tokie straipsniai neprieinami vadinamam masiniam skaiytytojui. Zmones praranda galimybe suzinoti tiesa. Aciu Ausrinei.

tam kalejime spec apartamentai        2018-03-17 20:44

Ačiū už dėmesį ir rūpestį. smile Be jūsų būtų liūdna.

Pagarba Neringai       2018-03-17 18:21

Stiprybes artimiesiems. Palaikome Jus.

Aušra       2018-03-17 17:29

senai skaičiau komentarą apie kažkokį Gintarą  Kryževičių. Buvo rašyta, kad niekas nežino kur prapuolė jo dukra, o jis pats figūruoja Vokietijos pedofilų duomenų bazėje. Nežinau apie kokį Gintarą Kryževičių ėjo kalba, bet komentare buvo užuomina, kad negali toks vykdyti teisingumo. Kažkas panašaus. IR KĄ GALVOTI, KODĖL JIS TAIP ARŠIAI PUOLĖ?????????. Gal galima būtų patikrinti šitą info, manau, kad Vokietijoj tokių pavardės nėra slepiamos, nes žmonės turi žinoti ir saugotis. Gal tai būtų nors mažyčiu šiaudeliu gerb. Neringos Venckienės byloje

>tiesos akimirka       2018-03-17 17:28

Jūs išsakėte ir mano slaptą nuojautą. Šiandien netyčia paklausiau youtubėje seną įrašą, berods tokio Šimašiaus interpeliaciją ar šiaip pabarimą, ten buvo kaltinimų jo vykdomam “teisingumui” ir su Garliava susijusiam, taigi išstojo pats ministeris ir kalbėjo apie tai, kaip pavojinga yra juodinti Lietuvos teisingumą, tuo pasauliui sukeliame nepasitikėjimą mūsų “teisingumu”, todėl kitos valstybės ir neišduoda Lietuvoje apkaltintųjų... Vaje, pamaniau, betgi, tikrai, nei Gatajevų, nei Golovatovo (atleiskite, jeigu neteisingai pavardę parašiau), nei Paberaliaus, taigi, yra tikimybė, kad neišduos nei Venckienės, ir tikrai neverksiu dėl tokios didikų gėdos. Pastebiu dar vieną reiškinį: jau net tie, kurie putojo ir purslus leido darosi švelnesni, netgi toks Glitėnas, berods…

tiesos akimirka       2018-03-17 17:10

Aš numanau, ko bus priversti imtis amerikiečiai, bet patylėsiu, kad nepadėti priešams jų tamsiuose darbuose. Pasekmės Lietuvos “teisėsaugai” gali būti klaikios ir ilgalaikės, nebent tai kartu reikštų ir iš naujo sužibusią viltį Lietuvai. O ten visokie “didžiosios žiniasklaidos” apakintieji tai man mažiausiai rūpi, bet jiems vieną dieną teks spręsti žmogiškosios tapatybės problemą ir tikrai ne visi tą išgyvens. Aš iškart po Garliavos šturmo tokiems pažįstamiems pasakiau, kad jų likimas manęs daugiau nedomina ir paprašiau daugiau nebetrukdyti manęs.
Blogiausia visuomenei bus stebėti “žurnalistų” nenuoširdžią atgailą, tai yra vėl skirti nepelnytai daug dėmesio “Jų Didenybėms” ir klausytis, kaip jiems gaila ne to, ką jie sąmoningai darė ilgą laiką, bet kad jie įkliuvo. smile Tikrai nesiruošiu to daryti.

ESMĖ       2018-03-17 16:13

sakinyje “TU NET NEĮSIVAIZDUOJI, KAM PERBĖGAI KELIĄ” - reiškia yra ir tokių, kurie tai žino…O kažin ,ar žino tai Neringa? Manau ,kad taip.Ne be pagrindo ji paliko LT.Manau , kad jos auka nebus beviltiška.Ji TURI LAIMĖTI…...

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-17 15:57

Labai gražus ir informatyvus straipsnelis. Į plačiają spaudą neturi šansų prasiveržti. Peticijos pasirašymas sulėtėjo, išsigimėliai užblokavo K.Venckaus video. Nors ir atnaujimo, tačiau jau ne tas.

https://www.youtube.com/watch?v=Mn_SefwJl2A

“My family is being persecuted Mirrored from Karolis’ Channel”

Update :
https://www.youtube.com/watch?v=MEGUh72tLas

„My family is being persecuted… [UPDATE]”

https://petitions.whitehouse.gov/petition/protect-neringa-venckiene-political-persecution-and-extradition

Dėl peticijos reikia kilti į naują mūšį. Visi kas turi emailų sąrašus prašau dalintis pacituotais video ir peticijos nuoroda. Sūnui reikia padėti apginti mamą.

Romualda        2018-03-17 14:40

Linkiu stiprybes N, Venckienei tikiu kad ji nekalta .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arnė       2018-03-17 14:18

Su pagarba šiai šeimai ir visiems prisidėjusiems. Te saugo jus ir Neringą su Karoliu Dievas.

kalejime spec apartamentai       2018-03-17 14:03

pedofilei zmogzudei.us truputi kukliau kliedekit

Algis       2018-03-17 13:28

Tiesa!? Taip ir dar kartą taip! Joje ir gyventi lengva. Dėkui Aušrinei už Tiesos žodį.

taip       2018-03-17 12:57

Ačiū. Labai teisingas žingsnis. Belieka Jūsų straipsnio faktus sukelti į platesnius vandenis. Vis dar stebiuosi,kaip natūraliai s.N.Sadūnaitės klausimas atvėrė taip pat ir šiuos žmonėms svarbius dalykus.

visiems       2018-03-17 12:31

supažindinkit su šiuo straipsniu visus kaimynus,draugus ,giminaičius,BALSUOKIT

???       2018-03-17 12:02

Net geriau pasidarė perskaičius apie Neringos padėtį šiandien.Tik labai gaila, kad apie tai sužino nedaug žmonių, nes visa spauda , televizija yra nelaisva. O dėl parašų, tai daug kas pasirašytų, bet neturi kompiuterių, elektroninio pašto., kai kas net nėra girdėję apie Karolio kreipimąsi. Paaiškinkite, ar gali keli žmonės pasirašyti tą patį elektroninį paštą? Ar gali pasirašyti ne lietuviai?

Aciū, Aušrine       2018-03-17 11:55

Seniai laukiau tokio straipsnio, nes p. Neringa buvo tikrai labai sazininga teiseja..Domęjausi šios bylos -žudikės eiga..ir joje tiek daug “baltu dėmių” ir “nutrūkusių grandžių”, tiek daug neatsakytų klausimų, kad neįmanoma užsimerkti, ir tas net eiliniam žmogeliui aišku…Skaudu, kad viskas taip sujaukta, kad tikroji TIESA neislystu….ABSOLIUČIAI BYLA BUVO NAGRINEJA IŠSKAIDYTAI, TIKSLIAU tik vienas jos EPIZODAS - MERGAITES GYVENAMOSIOS VIETOS KLAUSIMAS- O KUR VISA BYLOS VISUMA? PAPRASTAI BYLOS NAGRINEJAMOS IŠ TOLIMESNIŲ DISTANCIJŲ...  Būkim protingi ir principingi.
Tuomet ir iš Lietuvos neišsivaikščios žmonės. Ačių, Jums p. Aušrine.

Neatlikta desovietizacija       2018-03-17 11:53

Lietuvą stumia į tai,kad visas Lietuvos galias buvę bendradarbiai parduos Briuseliui už stogą būti neišslaptintiems?Vėl portalas blokuojamas.

Ekspertas       2018-03-17 11:43

Mielieji tai kokios išvados? Valdžia, teisėsauga, spec.tarnybos, žiniasklaida sudaro tam tikrą sistemą. Teroristinę sistemą. Bet kokie tos sistemos parametrai? Juk nėra visi parsidavę ir nesažiningi. Juk ir dalyviai yra mūsų tautiečiai, lietuviai lyg ir su tomis pačiomis vertybėmis, ne kokie Stalino siųsti NKVėdistai? O raktas yra paprastas, šita valstybė yra kolonija be jokių suverenitetų požymių. Viskas valdoma iš užsienio, o nusikaltimai daromi vietinių rankomis. Kiekvieno piliečio pareiga yra pačiam atpažinti sistemos veikimo algoritmus ir priešintis jiems, nedalyvauti juose. Niekas kitas to nepadarys.

AČIŪ       2018-03-17 11:24

Kaip reikėjo šių žinių, Aušrine, ačiū. Matome, kaip iš Lietuvos vejami sąžiningi žmonės, geri specialistai, panašu, kad čia reikalingi tik ramanaskiško mentaliteto padlaižūnai. Skaudu, gėda, kai ir vaikai yra vejami arba kojomis į priekį su galinga armija išnešami iš gimtų namų. Štai ir karolis turėjo palikti Lietuvą, nes čia jam būtų buvęs pragaras, to pragaro čiuptuvai tiesiasi ir link Amerikos, bet jis nepaklius į juos, labai tikuosi.

labai gera žinia       2018-03-17 11:20

Ačiū, miela Aušrine, už labai išsamų straipsnį. Mes iki šiol nieko nežinojome kaip sekasi p. Neringai ir Jos sūnui. Kom. tiesos žurnalistais ir, aplamai, visa žiniasklaida netikime. Tai ką Jūs parašėte apie p. Neringos veiklą, Jos sūnaus siekius į mokslą, tai labai džiugu. Linkime jiems abiems ištvermės ir sveikatos.
Dabar dėl parašų. Iš pradžių buvo vilties, kad surinksime, bet kuris laikas kažkaip įstrigo. Kas? Nežinau. Parašų nedaugėja ir, manau, kad nesurinksime. Gal čia koją pakišo kokios nors slaptosios įstaigos? Niekas mums nepasakys. Tegul nepyksta ant mūsų už tai nei p. Neringa, nei sūnus. Lietuvoje gyvename(Jūs p. Aušrine žinote),kaip kare. Kiekvieną dieną vis nauji skandalai, naujos intrigos ir patyčios.
Pabaigai: mums visiems tikėjimo ir vilties.

VaidasVDS       2018-03-17 11:20

Straipsnio pavadinimas net kažkiek išgąsdino, negi ir Aušrinė jau kažkaip kitaip.
O, iš tiesų, pagaliau konkretesnė informacija, kur gi Neringa buvo pradingusi visus tuos metus.
Bet klausimas, ar Amerika gali garantuoti visišką saugumą, yra neaiškus.
Didžiosios valstybės kartais sprendžia globalius klausimus ir dėl tų globalių klausimų ką nors aukoja.
Bet tuomet jiems reikėtų priminti, kad tie, kurie bet kokiu būdu prisideda prie vaikų skriaudimo, tai jiems geriau pasikabinti girnų akmenį ant kaklo ir šokti į jūrą...

Liepa       2018-03-17 11:18

Tai, kad Neringa Venckienė yra aukščiausio lygio teisėja žinojau seniai: supratau iš to, kad apie jos profesines “klaideles” buvo tiesiog… nerašoma. // Kaip tarybiniais, taip ir dabartiniais ‘europiniais’ laikais, būtina “skaityti” gyvenimą tarp eilučių.// Šios giminės tragedija parodo kaip ant delno, kokio lygio valstybėje gyvename: melas su žiaurumu ir neteisingumu klesti.//

Ir ką galvoja tie prokurorai ir advokatas       2018-03-17 11:16

ir visi kiti šmeižikai ir skundikai?. Jie galvoja, kad viskas taip ir pasibaigs, kaip jiems to reikia. Čia tik paprasčiausias naivuolis ir neišmanėlis taip gali galvoti. Šis bespredelas, manau ir tiku, greitai pasibaigs. O niekšai rys savo karčias ašaras. Liaudis pamažu bunda. Reikės tik ją pakviesti į naują sąjudį ir niekintojai atsakis už visas savo nuodėmes.
Po šio straipsnio viskas pajudės greičiau.

Ir ką galvoja tie prokurorai ir advokatas       2018-03-17 11:15

ir visi kiti šmeižikai ir skundikai?. Jie galvoja, kad viskas taip ir pasibaigs, kaip jiems to reikia. Čia tik paprasčiausias naivuolis ir neišmanėlis taip gali galvoti. Šis bespredelas, manau ir tiku, greitai pasibaigs. O niekšai rys savo karčias ašaras. Liaudis pamažu bunda. Reikės tik ją pakviesti į naują sąjudį ir niekintojai atsakis už visas savo nuodėmes.

Ačiū, Aušrine,        2018-03-17 10:57

Jūsų tiesos žodžiai tiesiog spinduliuoja šviesą. Jos taip trūksta šiandienos sutemose ir sumaištyje. Stiprybės Neringai! Ir mes nenuleiskime rankų, visi kiek galime turime padėti šiai garbingai Lietuvos dukrai pasiekti teisingumą, apginti savo šeimą ir mus visus, Lietuvą.

Dzeikas       2018-03-17 10:48

Zinantys Lietuvos realijas net pavirsutiniskai susipazine su byla supranta , kad susidorojimas su Neringa Venckiene vyksta su inirsiu budingu bailiams ir kriminalinio mentaliteto zmonems susidurusiems su doro ir drasaus zmogaus pasipriesinimu.

...       2018-03-17 10:30

O KIEK TENDECINGU STRAIPSNIU PRIRASYTA ,siaubas ,gal kas nors sudejo juos i viena kruva ,tai kazkas apsurdisko

algis       2018-03-17 10:26

labai teisingos ir gylios Ausrines izvalgos,aciu.

...       2018-03-17 10:19

Aušrine, ačiū, jūs pati neįsivaizduojate, ką parašėte, dar kartą, ačiū!

vienžo,       2018-03-17 9:37

zuikio uodegą matys mūsų pedrylos, o ne ekstradiciją

Ligija Tautkuviene        2018-03-17 9:34

Puikus Ausrines str., kuri turetu perskaityti visi, savo kalbose, interviu ar spaudos konferencijose minintys Neringa Venckiene. Karolis -saunuolis, sukures gera, itikinama video youtube,kai pedofilu pastangomis jis buvo panaikintas, ranku nenuleido ir video vel yra youtube. Tos kelios dienos labai suletino parasu rinkima.Labai palaiko amerikieciai. O Lietuvoje gyvenantiems - rasykites, nebijokite, JAV peticija pavardziu nerodo. Laikykites Neringa ir Karoli.

Todėl ir dėl to dar bandoma       2018-03-17 9:28

nuversti valstiečių valdžią.Nors nebalsavom už valstiečius,bet dabar iš principo palaikom juos.

ruta       2018-03-17 9:10

Pagarba Autorei uz realybes matyma ir neabejinguma kito skausmui .

Mantas       2018-03-17 9:01

Ačiū Aušrinei. Lietuva dar nepražuvo, kol tokių žmonių esama.

Juozapas       2018-03-17 8:27

Tai tikrai geriausias iš visų kada nors parašytų šios Autorės straipsnių.

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.