Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Prezidentas ir jo komanda

Aušra Maldeikienė. Shame on you, Grybauskaite

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gegužės 5 d. 8:29

38     

    

Aušra Maldeikienė. Shame on you, Grybauskaite

Vadinamasis Grybauskaitės–Masiulio skandalas (toliau „laiškų skandalas“) turi vieną – žodžio laisvės – dimensiją, kurią būtina suvokti labai giliai ir visapusiškai išnagrinėti.

Tai, ką savo laiške apie žurnalistą Tomą Dapkų kalba Prezidentė, yra vienas tragiškiausių Lietuvos tikrovės pavidalų. Trumpoje žinutėje aukščiausią postą šalyje užimanti persona pamina demokratijos pamatą – laisvą viešų klausimų svarstymą –  ir taip parodo, jog arba apskritai nesupranta, koks gėris yra demokratija, arba veidmainiškai viena kalba viešai, o kita mąsto ir daro „privačiai“.

Dabar bandoma įrodyti, kad laiškai buvę „privatūs“, tad net jų paviešinimas esą kažkaip paneigia jų turinį. Melas aiškinti, kad šalies prezidentės laiškas aukštam politikui apie žurnalistą dėl to žurnalisto viešų kalbų apie viešus reikalus (o šalies prokuroro skyrimas yra neabejotinai viešas reikalas) yra „privatus“ dalykas.

Nieko tame susirašinėjime nėra privataus, ir kokios bebūtų laiško paviešinimo aplinkybės, jo esmė nekinta: Lietuva turi prezidentę, kuri absoliučiai nesuvokia žodžio laisvės reikšmės ir visiškai negerbia Lietuvos Konstitucijos.

Esu dažnokai kaltinama, kad „nemyliu“ žurnalistų ir labai dažnai apie juos viešai kalbu itin aštriai. Tai komentare Facebook‘e man „laiškų skandalo“ kontekste net leido sau priminti Gabrielius Landsbergis.

Šiek tiek ironiškai pasakysiu, kad tikrai „nemyliu“ jokio žurnalisto: visokios meilės tikrai didesne dalimi būtų privatus dalykas.

Viešai ir labai aštriai kritikuoju Lietuvos žurnalistus už tai, kad jie per mažai žurnalistai: per mažai kritikuoja, per mažai kimba į politikų ir biurokratų „kelnes“ ir kalbas, per mažai „skalikai“, per retai ir per švelniai ieško tų, kurie nukenčia nuo valstybės sprendimų, ir taip yra vienodai kalti, jog daugybė Lietuvos žmonių lieka atskirtyje.

Juokiuosi ir net tyčiojuosi iš žurnalistų, kurie pigiai parsiduoda ir vykdo ponų leidinių savininkų nurodymus, atmesdami vienintelę ir didžiausią savo profesijos dovaną: visada kalbėti už tą, kuris neturi balso.

Man atgrasūs žurnalistai, kurie ima iš ponų valdžioje rankų ordinus, ir taip didžiuojasi tuo, jog yra perkami. Net jeigu nesi nupirktas (savaime ordinas nereiškia, kad jau parsidavei), vis dėlto tikras žurnalistas yra tas, kuriam niekas net nedrįsta pakišos siūlyti.

Tačiau net VIEŠAI kovodama su moraliai ir intelektualiai silpna, kartais labai tingia žiniasklaida, be apeliacijos gerbiu ir žaviuosi visais tais, kurie kasdien sąžiningai, kaip jie mato ir supranta, kalba ir aiškina, net jeigu visiškai nesutinku su jų pozicija.

Politikas (pati šį principą gerbiu be jokių išlygų) privalo kovoti už kiekvieno žurnalisto – ir ypač to žurnalisto, kuris jį kritikuoja – teisę kalbėti.

Jeigu Prezidentė matė, kad Tomas Dapkus netinkamai interpretuoja prokuroro skyrimo faktus, ji turėjo daugybę tribūnų VIEŠAI paaiškinti, kur žurnalistas klysta. Ji turėjo visas galimybes viešai diskutuoti ir ieškoti visuomenei geriausio sprendimo bei aiškinti, kodėl jos sprendimas toks, o ne kitoks.

Negaliu skųstis žurnalistų dėmesiu, kuris paprastai yra geranoriškas.

Vis dėlto per trisdešimt savo gyvenimo viešoje erdvėje metų žiniasklaidoje daugybę kartų esu apie save girdėjusi ir mačiusi kartais neįtikimų iš piršto laužtų kliedesių. Niekada tų kalbų nestabdžiau jokiu kitu būdu, kaip viešai ir aiškiai pasakydama savo poziciją, viešai paneigdama melagingus faktus arba pateikdama savo problemos sprendimo matymą ir ieškodama argumentų, kodėl oponuojančio žmogaus žodžiai yra, mano galva, nelogiški.

Žemiausias lygis yra tenkinti savo ambicijas per neviešus susirašinėjimus stengiantis paminti žurnalisto teisę kalbėti.

Dar vienas dalykas – o tai jau Dalios Grybauskaitės amoralumo apraiška – yra tas, jog Lietuvos Prezidentė nesuvokia žmogaus, žurnalisto tame tarpe, laisvės, visus matydama, kaip vergus, kurie būtinai paklūsta pono komandoms.

Kokia turi būti ciniška žmogaus siela (aš dabar kalbu apie D. Grybauskaitę), kad ji be jokių įrodymų teigtų, jog T. Dapkus vykdo komandas ir lieptų koncerno savininkui patraukti „skaliką“, taip net neleisdama sau pagalvoti, jog žurnalistas pats apsisprendė kalbėti taip, kaip jis pats mato.

Ponia Prezidente, mes suprantame, kad jūs buvote su Burokevičiumi per 1991 metų tragiškas sausio dienas. Tauta jums tai net atleido.

Bet dabar jūs parodėte tikrą savo vergo sielą, nes tik vergas vykdo kitų komandas nemąstydamas ir tik vergas mąsto, kad tapęs šeimininku, jau gali stumdyti kitus. Tada, burokevičių laikais, jūs buvote šeimininko įtakoje, o dabar manotės esanti šeimininkė, kuri gali stumdyti kitus ir jiems komanduoti.

Savo širdyje ir galvoje vis dar esate vergė.

Tad ir atsakymas, kodėl puolate žurnalistus, užuot viešai kalbėjusi, aiškus. Jūs nesuvokiate demokratijos esmės ir nesuvokiate, ką rašo šalies Konstitucija.

Shame on you!

maldeikiene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šauksmas       2018-05-7 18:41

Vergams palikim vergo naktį klaikią
Šaukiu aš, jūsų protėvių dvasia…
        (Bernardas Brazdžionis)

Sovietuke,       2018-05-7 17:29

nagi klok savo maskoliškąją disertaciją kartu su savo auksiniu vyreliu ir kitais paksoidais ant stalo, pažiūrėsime ko verti? Manom, kad bus prastesnės už Gretutės paltuko disertaciją ir už prezidentės - iš juoko net po stalu palįsim.

Irena       2018-05-7 15:55

Bravo p.Maldeikiene!Man ypac patiko pabaiga nuo “p.Prezidente, mes suprantame…” ir t.t.

Al.       2018-05-6 22:37

,,Tauta jums tai net atleido.” Iš kur Maldeikienė tai ištraukė ? Dauguma, spėju, to net nežino. Ir daugeliui gal net nerūpi. Bet ar tai turi būti suprasta kaip atleidimas ? Kaip ir Maldeikienės disertacija - ar daug kas ją skaitė ar bent girdėjo ? Ir, spėju, iki rinkimų neišgirs. Nebent, po antros kadencijos nutekins ,,kremlius”, paruošdamas vietą naujam nevilties prezidentui.

Puons Tarabilda,       2018-05-6 18:38

sakai esi MGU agentų pusėje, ane?

StasysG---->p.Grumstui       2018-05-6 13:51

Smulkmenos? Tyčia ar ne, bet prieš žodį “demokratinės” neparašėte “liberaliosios” santvarkos. Tokią santvarką įsipreigojome įsidiegti stodami į Europos Sąjungą. Nors Jūsų tekstas išduoda, kad esate grynas liberalas, nes akcentuojate laisvė, laisvė. Ir jokios atsakomybės prieš visuomenę, jokių taisyklių (konstitucija ir tt), kaip dabar įrodinėja liberalizmo kritikas prof A. Degutis.—- Visas žodžio, minties laisvės formas išvardijote, išskyrus vieną naujausią: KLIKIASKLAIDą(nuo angliškojo žodžio click – spustelėti). Apie tai straipsnis 15min “Linas Kontrimas: Klikiasklaida ir žiniasklaida. Žaidimas be taisyklių?”. Citata:—-“Bet reikia sutikti – šiandien kaip niekada galime džiaugtis formų įvairove, jos reikia, nes turime labai skirtingus žinių vartotojus. Kita vertus – negali žiniasklaida virsti vienu suplaktu kokteiliu, kuriame visada didžioji dalis ingredientų bus klikiasklaidinė. Privalo likti sveikas balansas ir ribos tarp naujienų, fakto žiniasklaidos ir visos kitos. O tuo metu stebime nuomonės pergalę prieš faktą. Pramoginės žiniasklaidos – prieš analitinę. Kas atsitiko? Kur dingo kruopštūs žinių darbininkai, kurių tekstus, kartais ir labai ilgus, dešimčių tūkstančių tiražais leido laikraščiai? Kur dingo tų tekstų skaitytojai? Sako: nebe ten ieškai, viskas seniai yra internete. Bet jis – tik kitas kanalas, rezultatas nė kiek nesiskiria nuo aprašytojo. Klikiasklaidos pergalę prieš žiniasklaidą nulėmė ne viena priežastis. Jų daug, o kai kurios – itin kompleksiškos, susijusios su visos visuomenės kaita, technologijomis…”

grumstas       2018-05-6 12:30

StasysG     2018-05-6 0:03
nemandravok, nebūk mandras. Juk demagogiškai “kabinėjesi” prie smulkmenų.... Matyk esmę,  kad žodžio, minties Laisvė yra tapati visokių žiniasklaidos, informavimo, žinių , nuomonių ir pan. sklaidos Laisvei. Tai kertinis visuomenės demokratinės santvarkos akmuo.

Tarabilda       2018-05-6 10:06

Labai teisingai ir gana stipriai užtvojo.

Nu va       2018-05-6 9:17

Bravo.
Nors šiaip aš nemėgstu tos tarškalynės,bet vardan TIESOS privalau pagirti už drąsą.

Pas mus       2018-05-6 8:26

daugiau dezinfosklaida, o ne žiniasklaida.

Maldeikien,       2018-05-5 23:37

agirdž, pakeisk akinius ,jie niveliuoja
tamstos intelektą  ,rimtai…

StasysG       2018-05-5 23:03

Drąsiai parašė  Seimo narė A. Maldeikienė. Jai kaip būsimai kandidatei į prezidentus gera reklama.—- Bet apie vieną smulkmenėlę taip pat dėl dimensijų. p. A. Maldeikienė čia parašė: “Vis dėlto per trisdešimt savo gyvenimo viešoje erdvėje metų ŽINIASKLAIDOJE daugybę kartų esu apie save girdėjusi…”. Pirma, prieš 30 metų amerikonai “žiniasklaidos” dar nebuvo atvežę į Lietuvą. Antrą, kaltindama JE, kad toji nesuvokia, “ką rašo šalies Konstitucija”, pati straipsnio autorė tekste pažeidė Konstituciją. Nes Konstitucijoje ir šiandien dar nėra termino “žiniasklaida” - ten 44 straipsnyje taip nurodoma taip: “Masinės informacijos cenzūra draudžiama.
Valstybė, politinės partijos, politinės ir visuomeninės organizacijos, kitos institucijos ar asmenys negali monopolizuoti m a s i n ė s   informacijos priemonių”. Jei dar GILIAU pažiūrėsime, tai p. A. Maldeikienė, vartodama KOMERCINIO pasaulio (MGB koncerno savininkas p. Mockus ne kartą yra sakęs, kad žiniasklaida yra VERSLAS) sąvoką “žiniasklaidą” pažeidė ir Visuomenės informavimo įstatymo 2 straipsnio 82 p., kuriame nurodoma viešosios informacijos skleidėjus laikyti V i s u o m e n ė s informavimo priemonėmis. Nesunku pastebėti, kad ir šiame įstatyme termino “žiniasklaida” nėra.—- Norėtųsi paklausti energingos Seimo narės, ar ji nepastebi, kad viešosios informacijos srityje dabar Lietuvoje taikomi dvigubi standartai: visuose oficialiuose Seimo teisės dokumentuose rašoma “visuomenės informavimo priemonės”, tuo tarpu praktikoje beveik visose gyvenimo srityse, net Vyriausybėje, Seime ir kitur, brukamas komercinis terminas “žiniasklaida”? Jei terminas “žiniasklaida” gyvybiškai svarbus visuomenei ir valstybei, tai jį reikėtų įrašyti ir Konstituciją, ir į Visuomenės informavimo įstatymą, pastarąjį, pvz,  įvardinant “Žiniasklaidos įstatymas”. Nebeliktų dvigubų standartų.

fanfan tiulpan >priekabai 21:37       2018-05-5 20:49

mielas Tulpės/ Magnolijos fane - ko gi tu taip nerviniesi?
atsipalaiduok, pravėdink pašvinkusių koncervų smarvę iš makaulės.
gal tuomet prisiminsi kokia kalba mūsų Kvietka egzaminuoja kandidatus į ministrus?
Kokia kalba Dūniai svarbiausia, kokia Jos Didenybei suprantamiausia, tokia ir buvo išsakyta nuomonė.
kad dašustų.

Tai       2018-05-5 20:37

Su grybauckute tik angliškai begalima susirašinėti? Maldeikiene, nebesiorientuoji aplinkoje, gal apsieik be anglų kalbos.

"Rot front" v rot vam !       2018-05-5 20:34

-Kas kilnos uodegas prieš mūsų Mylimauckaitę - tiems nulupsim kailį!

Seniai aišku       2018-05-5 20:15

Nemoka bendrauti, nemyli nieko, išskyrus save, yra valdoma. Turėtų garbės, dingtų iš mūsų gyvenimo.

to "manytojai"       2018-05-5 20:09

Tu pats nastojaščiausias konciervas, ar supratai? Tipiškas drg.Kaganovičius plius Paksius pasekėjas. O Paksius, kaip žinote, didis konciervas, o ne koks ten eilinis konservatorius ar Tomkaus Centro Komiteto organo vardu “Šluota” šunauja.

"manytojai"?       2018-05-5 19:25

ne, tai koncervų pakalikai nerimsta

Šamė ant tavęs! Šamas ant jo.       2018-05-5 19:22

Kaip sušikti savo kūrinį?
Paskutine eilute!

Manau       2018-05-5 18:52

Aš manau, kad Maldeikienė šiek tiek persistengė - nieko bloga tuose laiškuose nėra, o ir demokratiją Seimo narė, manyčiau, labai “įdomiai” čia mums aiškina. Gal reikėtų Seimo narei panagrinėti ir paaiškinti mums kvailiems rinkėjams, kaip ikiteisminio tyrimo medžiaga atsiranda ne Teismo rūmuose, o pakliūva tiesiai “doriems” žurnalistams ant darbo stalo…? Ir dar - kaži kodėl čia Seimo narė į Prezidentę kreipiasi angliškai? Gal nori pasirodyti labai protinga?

visiškas paliulis       2018-05-5 16:09

Po tokio agresyvaus Maldeikienės išpuolio prieš Mūsų Didenybę, dabar gali padėti tik medicina. Medicina yra tiesiog paskutinė instancija, kuomet neįmanoma sustabdyti bjauraus kalbėjimo.
Vot pavyzdžiui buvo toks labai nevaldomas K. Čilinskas - kaip beprašomas buvo, niekaip nenorėjo apsiraminti. Medicina viską sutvarkė. Apramino.
Po to dar buvo toks aršus exprokuroras Stulpinas. Ir iš darbo išmetė, ir bylų prisiuvo - niekas nepadėjo plūdo Mūsų Didenybę ir tarybinę santvarką įžūliausia maniera. Medikai padėjo. Infarktas lygioj vietoj ir tyku.
Net ir Lubiui padėjo medicina - triokšt infarktukas ir gatavas, nebetrukdo independencus pirkti dešimteriopai iš ofšorų.
Panašu, jog Maldeikienę irgi netrukus turėtų pagloboti medikai.
O skrodimas parodys teisybę.

warning       2018-05-5 15:59

po tokio viešo Rezidentės sudrapalinimo, Maldeikienė turėtų pasistengti nesinešioti rankinėje šokolado, nevaikštinėti paežerėm, ypač ten kur veši švendrės, vengti keturračių motociklų, o vairuojant nepatingėti pasitikrinti ar iš paskos nevažiuoja koks nors šimašiux.

taip       2018-05-5 15:57

nemegstu Maldeikienes, bet uz sia issakyta tiesa pagarba.

ES Kolchoznica ir LR Maskolica       2018-05-5 15:44

O Paulauskas, o Brazauskas, o Kirkilas kas jau tokie, nežinot, ane? Nežinot, kas tokis yr OBCHSS’as, ane, ar apsimetate ir runkeliokus čia medžiojate - apgaudinėjate? Ne Landsbergis rinkimuose balsuoja, o runkeliokai, nežinojot?

tik vengrai ir lenkai turi tokią savimonę       2018-05-5 15:40

“Esminiu veiksniu ribojančia korporacijas, ribojančiu oligarchus, nustatančiu jų veiklos reguliavimą, yra tos visuomenės, kurioje jie veikia, tautinė arba konfesinė savimonė.”

Vis tiek įdomu,       2018-05-5 14:37

kaip V.Landsbergis laimino burokevičiūtės atėjimą į prezidentus,tegul ji ir protinga ,ir ryžtinga.Juk ne už tai sausio 13 žuvo žmonės.Ar ji ne slaptos brolijos,tarnavusios tam ir ten,kur sočiau,ir šilčiau,priedanga.Ir dabar jie ,kur sotu ir šilta.Nesvarbu ,kam tarnauti?Labai savanaudiška.

Kolchoznica+Maskolica       2018-05-5 14:14

Tomkaus šunauja, liurbių tauta vadinta, o dabar dezi MG Baltic skalikai per TV neleidžia pensininkams atsirinkti, kas yra kas iš tikro? Ypač dabar, kai KGB rezervas dedasi didžiausiais Lietuvos patriotais, stabdančiais Putiną, taip sakant. O iš tikro?

okasyra       2018-05-5 11:20

seniausios profesijos atstovai - kas?

kitapatarlė       2018-05-5 11:17

(rodos prancūzų) mūsų priešų priešai- mūsų draugai.

prisikiškiakopūsteliavo       2018-05-5 11:13

“Kalbėjau už pažįstamus žmones – pradedant studentais ir baigiant dėstytojais, – kurie dažnai bijo viešai pasakyti tai, ką sako privačiai, bijo viešai paremti (nors privačiai palaiko), bijo būti pasmerkti savo akademinių „draugų“ ir „klanų“, bijo būti su kuo nors supriešinti, bijo netekti darbo, netekti galimybės toliau studijuoti.
Įtampa, spaudimas, subtilios užuominos, užmaskuotos sankcijos ir panašūs dalykai seniai tapo kasdienybe. Daugybė žmonių dažnai net bijo ar nenori socialiniuose tinkluose spustelėti mygtuko „patinka“ ties tuo, kas jiems patinka, jei tik tai gali turėti nors menkiausių padarinių. O jų turi – pagal patiktukus žmonės yra blokuojami, atfiltruojami, sekami, teko girdėti net apie iškvietimus pasiaiškinti dėl tokios virtualios paramos tam, ko galios pozicijoje esančiųjų požiūriu remti nederėtų. Pagal patiktukus žmonės nustoja sveikinęsi.”

Agnė       2018-05-5 10:09

Ir dar: ačiū, viskas taikliai. Graudu…

Agnė       2018-05-5 10:07

Oi, teisi Aušra dėl medalių... Net labiausiai pasitikėjimo vertas žurnalistas pradėjo “atidirbinėti” po medalio gavimo, plika akim matėsi jo laidos iki ir po.

patarlė       2018-05-5 10:01

kur du pešasi, trečias laimi

vienintelė       2018-05-5 9:55

„Lietuvos sąrašo“ iškelta kandidatė pateko į Seimą Žirmūnų apylinkėj nugalėjusi Abramikienę

Dar viena       2018-05-5 9:51

vienos naglos sovietikės razbortkė. Shame on you, Maskolica!

Ekspertas       2018-05-5 9:34

O kodėl Shame on you? Ar čia norima blatnai atrodyti, “vakarietiškai”? O gal позор тебе?
O dėl buvimo su Burokevičiumi tai tauta neatleido. Ji to net nežinojo ar nepatikėjo, kadangi to nerodė “visuomeninė” televizija. O kodėl nerodė? Gal žodžio laisvė tėra tik iliuzija? Kur iš viso yra tokia laisvė? Lietuvoje tikrai yra laisvų žurnalistų, tik žurnalizmas jų yra tik chobis ir jie turi mikroskopines auditorijas.
Grybauskaitė kaip ir Maldeikienė turi milžinišką menkavertiškumo kompleksą. Kas pasakojo, kad Lietuvoje yra iki koktumo nuobodu nes čia nėra tokios įvairovės pvz kaip Briuselyje, kur pilna juodžių ir pan? Vergės yra abi.

Rimantas       2018-05-5 9:12

Bravo. Labai tiksliai, taikliai, aiškiai.

MGUšcica,       2018-05-5 8:49

klok ant stalo savo maskoliškąją disertaciją - įvertinsime. O kol neklojate, tol mus tik balamutijate.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė, Romas Pakalnis. Istorinio teisingumo klausimas

Vytautas Radžvilas. Baltijos „tyrimai“ ir užsakovų agonija

Antrieji kandidatų į EP turą debatai LRT: susitinka A.Guoga, V.Mazuronis, A.Paulauskas ir V. Radžvilas

Rūta Visocnik. Atgal į ateitį ar pirmyn į praeitį?

Vidas Rachlevičius. Ar jau įsidiegėte naujausią savicenzūros versiją?

Darius Kuolys. Apie bene didžiausią istorinį Dalios Grybauskaitės palikimą Lietuvai

Vytautas Radžvilas. Tik sąjūdinė santalka arba Lietuva išnyks

Rūta Visocnik apie Ingridą Šimonytę ir patyčių kultūrą

Vytautas Radžvilas meta pirštinę Andriui Kubiliui: Jeigu vyras esi, debatuok!

Liudvikas Jakimavičius. Demokratijos logika

Nuo bačkos. Vytautas Ališauskas: „Nebūčiau galėjęs to įsivaizduoti baisiausiame sovietiniame košmare“

Robertas Grigas. Apie kunigišką santūrumą, stilių ir kultūrą

Vytautas Radžvilas. Tvirtai kartu ištarkime „Susigrąžinkime valstybę“

Vytautas Sinica. Šiuose rinkimuose demokratija ir pamatinės laisvės jau pralaimėjo, arba Balsuokime už Gitaną Nausėdą

Prof. Rasa Čepaitienė. Ar galimas kitas pagrindas Europos tautų vienybei nei jų krikščioniškoji civilizacija?

Donatas Malinauskas. Teisingumo ir sveiko proto pergalė

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Reitinguokite Kubilių, Juknevičienę ir Anušauską

Andrius Švarplys. Ir dabartiniai Lietuvos Prezidento rinkimai – post-sovietinio mentaliteto tąsa

Speciali LRT radijo laida: kandidatų į Europos Parlamentą debatai

Vytautas Radžvilas. Rinkimai politologiniu žvilgsniu: MGB ar Agrokoncernas?

Arvydo Juozaičio žodis ir padėka

Algimantas Rusteika. Jūsų be galo daug, bet esat vieni

Kas TAI? Internetas ūžia: kad įvyko sprogimas, ir patys matome. Paaiškinkite mums, kas ir kodėl ČIA sprogo

Povilas Gylys. Dvaras prieš patriotus laimėjo aiškia persvara

Andrius Pauga. Atsisveikinimo laiškas išstojant iš TS-LKD

Robertas Grigas. Vis dėlto geriau jau ...

Popiežius siūlo paktą pasaulio ekonomikai atgaivinti

Prezidento rinkimai: paskutinę akimirką „partiniai tankai“ pasiveja ir aplenkia – Ingrida Šimonytė  pirmoji, Gitanas Nausėda – antras

Arvydas Juozaitis: „Mes Lietuvą suarėm, apakėjom, apsėjom, laukiam želmenų...“

Dr. Vincentas Vobolevičius. Paskutinis paaiškinimas: kada referendumai bus laikomi įvykusiais?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.