Geopolitika, Liustracija ir desovietizacija, Nevyriausybinės organizacijos

Aušra Maldeikienė. Dar vienas žingsnis į protekcionizmo erą: Italija neratifikuos CETA sutarties

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 21 d. 19:39

22     

    

Aušra Maldeikienė. Dar vienas žingsnis į protekcionizmo erą: Italija neratifikuos CETA sutarties

Italijos vicepremjeras Luigi Di Maio šiandien pareiškė, kad Italija neratifikuos prekybos su Kanada sutarties CETA. Taigi, turiu teisę dar kartą priminti tai, ką sakiau dar balandžio mėnesį.

Naujosios Italijos valdančiosios daugumos, suformuotos iš populistinio, vienu metu centristinio ir liberalaus, „5 žvaigždžių judėjimo“ (Movimento 5 Stelle) ir Šiaurės lygos (Lega), sprendimą lėmė Italijos žemės ūkio interesai.

Nors iš esmės daugeliu atveju CETA susitarimas yra simbolinis, bet jis galėjo paveikti regioninių ir unikalių žemės ūkio produktų turtingos Italijos ūkininkus. Jie ėmėsi lobizmo, ir pasinaudoję tuo, jog preliminariai įsigaliojus sutarčiai išaugo jautienos ir kiaulienos eksportas iš Kanados į Europos Sąjungą, įtikino Vyriausybę nepalaikyti CETA sutarties ratifikavimo.

Jei vicepremjero žodžiai taps veiksmais, tai bus dar vienas simbolinis veiksmas, kuris gali siaurinti laisvos prekybos lauką net nepaisant to, jog šiuo metu jau galioja 98 procentai sutarties nuostatų.

Pasaulis keičiasi akyse: demokratija ir lokalumas įveikia konjunktūrą ir globalią prekybą. Vietiniai interesai nugali ir tarptautinę prekybą, ir tarptautines sutartis.

Manyčiau, jog ši vis labiau ryškėjanti tendencija yra ilgalaikė, ir tai lemia atsigavimo po 2008 metų krizės vis dar nejaučiantys rinkėjai, jau pavargę nuo ekonominių globalizacijos pasekmių. Ypač tai akivaizdu Europoje ir JAV.

Kol kas žingsneliai nedideli, bet žaidimo taisyklės jau kinta. Pamažu įžengiame į protekcionizmo amžių.

Apie CETA sutartį ir pagrindines jos problemas rašiau ir anksčiau (Aušra Maldeikienė. Balsavau prieš CETA – tai jau prabėgusios epochos ženklas).

maldeikiene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šaunuoliai       2018-07-26 21:15

Šaunuoliai italai, supranta kas tai yra CETA, todel ir neratifikuos sutarties.

Valio       2018-07-25 16:02

Tegyvuoja Italija.

Julius į tamsele       2018-07-25 3:30

Koks jums skirtumais. Tie vietiniai buržujai vistiek pelnus perveda į Bahamus o jums lieka tik nuostoliai ir mažos algos.

Sėsk, Juliau, du!       2018-07-24 21:16

Ir dar - porą kartų ausin ausin - už puikybę: pats kvailas būdamas kitą nukvakusiu vadindamas protingas neatrodysi, bet užtat nagai niežti: ir dar porą kartų ausin, ausin

Julius       2018-07-24 18:16

Ant tiek nukvakus kad nesupranta žodžio protekcionizmas reikšmės. Ji bando įteikti kad vietiniai buržujai kurie moka už darbą 400€ yra labai didelis gėris kurį reikia saugoti, ginti kitaip tariant visokeriopais būdais protektinti.

veikejui $+$       2018-07-23 17:05

del zemes ukio subsidijavimo- skaitykite ne viena pastraipa,  bet visa teksta. cia draudziama subsidijuoti eksporta (anksciau tokius triukus dare ir ES ir kitos salys), o tiesioginiu ismoku ir kaimo pletros niekas nedraudzia.
ZU eksporto subsidiju ES jau ir taip netaiko niekur, netgi ankstesniame PPO raunde buvo pasiruosusi ta isipareigojima uzfiksuoti PPO.
dievazi, kiek nerastingu zmoniu pasaulyje

Birutė Rutkauskaitė       2018-07-23 13:26

ŠĮ KARTĄ pilnai sutinku su p.Aušra, kad ji balsavo prieš CETA…O visiems su jos pozicija nesutinkantiems , siūlau paskaityt interviu su paryžiete ( apie tautiškumą, apie rūpinimąsi SAVO VALSTYBĘ ir t.t.)—http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/viesnia_is_paryziaus_nebijokime_buti_paranoikais/

Birutė Rutkauskaitė       2018-07-23 12:39

Na ir bravo italai—RŪPINASI SAVO ŪKININKAIS, SAVO ŪKIO KLESTĖJIMU…MUMS toli iki jų

pasirodo tai dieniniai plėšrūs vabzdžiai       2018-07-22 17:33

Maldininkai (lot. Mantodea) – vabzdžių (Insecta) Dictyoptera būrio pobūris. Maldininkai (lot. Mantodea) – vabzdžių (Insecta) Dictyoptera būrio pobūris. Tai dieniniai plėšrūs vabzdžiai. Turi graužiamuosius burnos organus. Kūnas pailgas, galva labai judri, priekinės kojos ilgos, čiumpamosios. Sudėtinės akys labai didelės, turi 3 paprastas akis. Galvą gali pasukti į visas puses. Pilvelis ilgas ir plokščias, su nariuotais cerkais. Antsparniai pusiau permatomi, kartais sutrumpėję, sparnai skaidrūs. Vidurinės ir užpakalinės kojos bėgiojamosios. Priekinių kojų blauzda su išpjova, į kurią gali įsistatyti priekinė šlaunis, panašiai kaip sulenkiamojo peilio ašmenys. Letenos penkianarės.
Metamorfozė nepilna. Kiaušinėlius deda dideliu kiekiu tam tikrose kapsulėse, kurios susidaro iš patelės išskyrų.

Paplitę šiltuose ir tropiniuose kraštuose. Būryje yra apie 2000 rūšių.

Būryje yra šios šeimos:

  Maldininkai (Mantidae)
  Empuzidai (Empusidae)

ir kt. . Turi graužiamuosius burnos organus. Kūnas pailgas, galva labai judri, priekinės kojos ilgos, čiumpamosios. Sudėtinės akys labai didelės, turi 3 paprastas akis. Galvą gali pasukti į visas puses. Pilvelis ilgas ir plokščias, su nariuotais cerkais. Antsparniai pusiau permatomi, kartais sutrumpėję, sparnai skaidrūs. Vidurinės ir užpakalinės kojos bėgiojamosios. Priekinių kojų blauzda su išpjova, į kurią gali įsistatyti priekinė šlaunis, panašiai kaip sulenkiamojo peilio ašmenys. Letenos penkianarės.

Metamorfozė nepilna. Kiaušinėlius deda dideliu kiekiu tam tikrose kapsulėse, kurios susidaro iš patelės išskyrų.

Paplitę šiltuose ir tropiniuose kraštuose. Būryje yra apie 2000 rūšių.

Būryje yra šios šeimos:

  Maldininkai (Mantidae)
  Empuzidai (Empusidae)

ir kt.

ar vikšrai maldininkai       2018-07-22 17:26

yra kenksmingi ar ne? Reikia pažiūrėti vikipedijoj

Palaukit       2018-07-22 15:57

gal as nesupratau ko-juk cia A.Maldeikiene yra pries Ceta ir globalistu interesus.Protekcionizmas kitais atvejais turintis neigiama prasme,cia yra tik ekonomines politikos rusis.Tokios ,kai savo salies interesai labiausiai ginami.Ta politika nepalanki virsnacionalinems superkorporacijoms.Tai kas cia jusu manymu blogai ?

Pikc       2018-07-22 13:54

Mano giliu įsitikinimu, šitos ypatos vieta - rubrikoje “nuo bačkos”.

Ta narcize       2018-07-22 13:06

ir isterike uzsimane buti prezidente.Oi,oi oi…....

Tarabilda       2018-07-22 10:51

Ačiū Dievui, kad yra dar tokia Italija.

$+$       2018-07-22 10:34

Sutartis labai didelės apimties, o tai reiškia, kad rengė didelis būrys žmonių. Tokie dokumentai niekada nebūna išbaigti iki galo. Su visais išvestiniais dokumentais net perskaityti tokios apimties tekstą vienam žmogui praktiškai neįmanoma. Tą faktą patvirtina ir tai, kad pagal 8 sutarties dalį bus kuriama nauja investavimo teismų sistema (new Investment Court System), su Tribunolu iš 15 žmonių, po 5 iš abiejų pusių, plius 5 iš trečiųjų šalių.

Kad darbo jis turės rodo sutarties 26 dalyje numatyta administracinė sistema, susidedanti iš CETA jungtinio komiteto ir 9 specializuotų komitetų. Taigi, advokatams tai aukso kasyklos, o biurokratams naujos darbo vietos.

O bilinėtis tikrai teks, nes vien jau 7 dalies 5 str. draudžia žemės ūkio produkcijos eksporto subsidijavimą (A Party shall not adopt or maintain an export subsidy on an agricultural good that is exported). Tai gali būti viena iš Italijos neratifikavimo priežasčių, nes mažėtų gamyba augtų maisto produktų kainos.

Kitą vertus, šalia daugybės draudimų ir ribojimų numatyta galimybė netaikyti atskirų straipsnių ar net atskirų Sutarties dalių, kas savaime sukuria teisinę koaliziją.

Laikas        2018-07-22 8:55

labiau domėtis savo sielomis,o ne vien kūno reikalais.Visko ,ko reikia kūnui,pilnai galime pasigaminti Lietuvoje.Bazinius dalykus,o dėl prabangos,tai reikia prekiauti sąžiningai pasaulinėje rinkoje,tada korporacijos nelobs.

Kiekvienas tvarkykimės       2018-07-22 8:54

savo kieme,o apsitvarkę ,pradėkime prekiauti.Geriau kokybiškomis prekėmis,kad ir po nedaug.

Zenonas       2018-07-22 8:35

esu runkelis, nes nesuprantu antraštės. P Maldeikienė balsavo prieš CETA, bet išstojusi Italija žemgė žingsnį link protekcionizmo? Išeina, kad Maldeikienė už protekcionizmą?

pagarba       2018-07-22 8:14

Pagarba Italijai- pats turi pasirūpinti savimi, o ne kažkoks dėdė iš užjūrio…

Aušrela delikačiai       2018-07-22 8:13

Mus bando įtikinti, kad turtingiausiujų interesų gynimas privalo būti besąlygiškas ir yra naudingas skurdžiams.Tik ir girdime pasirašykime , pasirašykime, pasirašykime… ir apsiš....e užversti GMO prifarširuotais “delikatesais”, klurių dempinginė kaina papjauna vietinį gamintoją ir išvaro jį į globalų svietą laimės ieškoti…

Ir kokie       2018-07-22 7:59

Žirmūnų runkeliai ją rinko, a? Akivaizdi internacifikacijos - pasaulio be tautų -  atstovė, tiesa?

Al.       2018-07-22 0:31

Manau,šiuo atveju,teisus Chomskis - būtent CETA ir yra protekcionizmas, nes, prisidengdamos prekybos laisve, didžiosios Šiaurės Amerikos kompanijos Europą paverčia savo kolonija. Paskui seks žemės niokojimas per skalūnų dujas, GMO įpiršimas ir kas tik nori. Ne tik žmonių,net vyriausybių nieks neklaus. Ir tai Lietuvos sąrašo atstovė.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. Adventas ir angelas

Povilas Gylys. Kai vaikai tampa mažiau išsilavinę nei tėvai

Geroji Advento Naujiena: Budėkime – Jis sugrįš!

Andrius Švarplys. Dar yra ir trečias kelias – politinės kvalifikacijos standartas

Ramūnas Aušrotas. JTO Vaiko teisių konvencija skirta kontroliuoti ne tėvų, o valstybės priimamus sprendimus vaiko atžvilgiu

„NeRedaguota“. Rajmund Klonowski ir Vytautas Sinica. Žmogaus teisės Lenkijoje ir kitur

Andrius Švarplys. Twitteris pradeda elgtis kaip valstybė valstybėje?

Ramūnas Aušrotas. „Smurto banga“: pora pastebėjimų LRT.lt teksto paraštėje

Andrius Švarplys. Naujienos iš Amerikos rinkimų

Algimantas Rusteika. Tvanas (Iš ciklo „Klūpanti Tėvynė“)

Darius Kuolys. Prieš Evelinos kerinčią jaunystę klumpa ir profesorius, buvęs KT teisėjas, teisėtyrininkas konstitucionalistas Vytautas Sinkevičius

Andrius Švarplys. Apie Twitterio cenzūrą

Liudvikas Jakimavičius. Prezidentūra turėtų atidėti Vyriausybės formavimą iki geresnių laikų

Andrius Švarplys. Ir BBC laukia CNN likimas

Klausymai Pensilvanijos valstijos senate. Publika juokiasi: iš naktį atsiradusių 600000 balsų už Trumpą... 3200

Vytautas Sinica. Naujos normos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Jos protestuoja ne mano vardu. Atsakymas Š.Černiauskui ir kt.

Audrius Bačiulis. Šimonytė – premjerė Uspaskicho ir Palucko malone

Vytautas Radžvilas. TS-LKD nariams ir rėmėjams

Ramūnas Aušrotas. Tenesio valstija galės drausti abortus dėl eugeninių, seksisinių ar rasistinių pagrindų

Tomas Matulevičius. Kam tos profesinės kompetencijos, jei gali pasitarnauti ideologiniam reikalui

Algimantas Rusteika. Numylėtoji Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Su Lietuvos kariuomenės diena!

Vidmantas Valiušaitis. Birželio sukilimas ir Vilniaus LAF štabo sunaikinimas

Nida Vasiliauskaitė. „Kodėl radikalios idėjos nėra geros idėjos“ (jauniesiems konservatoriams paprašius pasisakyti)

Algimantas Rusteika. Apie blokus

Nuo bačkos. Andrius Kubilius. Už Eveliną!

Tomas Baranauskas apie A. Kubilių: štai kas mus valdė prieš 8 metus

Robertas Grigas. Kaip de Golis Maskvoje į Šv. Mišias važiavo

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Prezidento dilemos ministrų kabinete

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.