Geopolitika, Liustracija ir desovietizacija, Nevyriausybinės organizacijos

Aušra Maldeikienė. Dar vienas žingsnis į protekcionizmo erą: Italija neratifikuos CETA sutarties

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 21 d. 19:39

22     

    

Aušra Maldeikienė. Dar vienas žingsnis į protekcionizmo erą: Italija neratifikuos CETA sutarties

Italijos vicepremjeras Luigi Di Maio šiandien pareiškė, kad Italija neratifikuos prekybos su Kanada sutarties CETA. Taigi, turiu teisę dar kartą priminti tai, ką sakiau dar balandžio mėnesį.

Naujosios Italijos valdančiosios daugumos, suformuotos iš populistinio, vienu metu centristinio ir liberalaus, „5 žvaigždžių judėjimo“ (Movimento 5 Stelle) ir Šiaurės lygos (Lega), sprendimą lėmė Italijos žemės ūkio interesai.

Nors iš esmės daugeliu atveju CETA susitarimas yra simbolinis, bet jis galėjo paveikti regioninių ir unikalių žemės ūkio produktų turtingos Italijos ūkininkus. Jie ėmėsi lobizmo, ir pasinaudoję tuo, jog preliminariai įsigaliojus sutarčiai išaugo jautienos ir kiaulienos eksportas iš Kanados į Europos Sąjungą, įtikino Vyriausybę nepalaikyti CETA sutarties ratifikavimo.

Jei vicepremjero žodžiai taps veiksmais, tai bus dar vienas simbolinis veiksmas, kuris gali siaurinti laisvos prekybos lauką net nepaisant to, jog šiuo metu jau galioja 98 procentai sutarties nuostatų.

Pasaulis keičiasi akyse: demokratija ir lokalumas įveikia konjunktūrą ir globalią prekybą. Vietiniai interesai nugali ir tarptautinę prekybą, ir tarptautines sutartis.

Manyčiau, jog ši vis labiau ryškėjanti tendencija yra ilgalaikė, ir tai lemia atsigavimo po 2008 metų krizės vis dar nejaučiantys rinkėjai, jau pavargę nuo ekonominių globalizacijos pasekmių. Ypač tai akivaizdu Europoje ir JAV.

Kol kas žingsneliai nedideli, bet žaidimo taisyklės jau kinta. Pamažu įžengiame į protekcionizmo amžių.

Apie CETA sutartį ir pagrindines jos problemas rašiau ir anksčiau (Aušra Maldeikienė. Balsavau prieš CETA – tai jau prabėgusios epochos ženklas).

maldeikiene.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šaunuoliai       2018-07-26 21:15

Šaunuoliai italai, supranta kas tai yra CETA, todel ir neratifikuos sutarties.

Valio       2018-07-25 16:02

Tegyvuoja Italija.

Julius į tamsele       2018-07-25 3:30

Koks jums skirtumais. Tie vietiniai buržujai vistiek pelnus perveda į Bahamus o jums lieka tik nuostoliai ir mažos algos.

Sėsk, Juliau, du!       2018-07-24 21:16

Ir dar - porą kartų ausin ausin - už puikybę: pats kvailas būdamas kitą nukvakusiu vadindamas protingas neatrodysi, bet užtat nagai niežti: ir dar porą kartų ausin, ausin

Julius       2018-07-24 18:16

Ant tiek nukvakus kad nesupranta žodžio protekcionizmas reikšmės. Ji bando įteikti kad vietiniai buržujai kurie moka už darbą 400€ yra labai didelis gėris kurį reikia saugoti, ginti kitaip tariant visokeriopais būdais protektinti.

veikejui $+$       2018-07-23 17:05

del zemes ukio subsidijavimo- skaitykite ne viena pastraipa,  bet visa teksta. cia draudziama subsidijuoti eksporta (anksciau tokius triukus dare ir ES ir kitos salys), o tiesioginiu ismoku ir kaimo pletros niekas nedraudzia.
ZU eksporto subsidiju ES jau ir taip netaiko niekur, netgi ankstesniame PPO raunde buvo pasiruosusi ta isipareigojima uzfiksuoti PPO.
dievazi, kiek nerastingu zmoniu pasaulyje

Birutė Rutkauskaitė       2018-07-23 13:26

ŠĮ KARTĄ pilnai sutinku su p.Aušra, kad ji balsavo prieš CETA…O visiems su jos pozicija nesutinkantiems , siūlau paskaityt interviu su paryžiete ( apie tautiškumą, apie rūpinimąsi SAVO VALSTYBĘ ir t.t.)—http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/viesnia_is_paryziaus_nebijokime_buti_paranoikais/

Birutė Rutkauskaitė       2018-07-23 12:39

Na ir bravo italai—RŪPINASI SAVO ŪKININKAIS, SAVO ŪKIO KLESTĖJIMU…MUMS toli iki jų

pasirodo tai dieniniai plėšrūs vabzdžiai       2018-07-22 17:33

Maldininkai (lot. Mantodea) – vabzdžių (Insecta) Dictyoptera būrio pobūris. Maldininkai (lot. Mantodea) – vabzdžių (Insecta) Dictyoptera būrio pobūris. Tai dieniniai plėšrūs vabzdžiai. Turi graužiamuosius burnos organus. Kūnas pailgas, galva labai judri, priekinės kojos ilgos, čiumpamosios. Sudėtinės akys labai didelės, turi 3 paprastas akis. Galvą gali pasukti į visas puses. Pilvelis ilgas ir plokščias, su nariuotais cerkais. Antsparniai pusiau permatomi, kartais sutrumpėję, sparnai skaidrūs. Vidurinės ir užpakalinės kojos bėgiojamosios. Priekinių kojų blauzda su išpjova, į kurią gali įsistatyti priekinė šlaunis, panašiai kaip sulenkiamojo peilio ašmenys. Letenos penkianarės.
Metamorfozė nepilna. Kiaušinėlius deda dideliu kiekiu tam tikrose kapsulėse, kurios susidaro iš patelės išskyrų.

Paplitę šiltuose ir tropiniuose kraštuose. Būryje yra apie 2000 rūšių.

Būryje yra šios šeimos:

  Maldininkai (Mantidae)
  Empuzidai (Empusidae)

ir kt. . Turi graužiamuosius burnos organus. Kūnas pailgas, galva labai judri, priekinės kojos ilgos, čiumpamosios. Sudėtinės akys labai didelės, turi 3 paprastas akis. Galvą gali pasukti į visas puses. Pilvelis ilgas ir plokščias, su nariuotais cerkais. Antsparniai pusiau permatomi, kartais sutrumpėję, sparnai skaidrūs. Vidurinės ir užpakalinės kojos bėgiojamosios. Priekinių kojų blauzda su išpjova, į kurią gali įsistatyti priekinė šlaunis, panašiai kaip sulenkiamojo peilio ašmenys. Letenos penkianarės.

Metamorfozė nepilna. Kiaušinėlius deda dideliu kiekiu tam tikrose kapsulėse, kurios susidaro iš patelės išskyrų.

Paplitę šiltuose ir tropiniuose kraštuose. Būryje yra apie 2000 rūšių.

Būryje yra šios šeimos:

  Maldininkai (Mantidae)
  Empuzidai (Empusidae)

ir kt.

ar vikšrai maldininkai       2018-07-22 17:26

yra kenksmingi ar ne? Reikia pažiūrėti vikipedijoj

Palaukit       2018-07-22 15:57

gal as nesupratau ko-juk cia A.Maldeikiene yra pries Ceta ir globalistu interesus.Protekcionizmas kitais atvejais turintis neigiama prasme,cia yra tik ekonomines politikos rusis.Tokios ,kai savo salies interesai labiausiai ginami.Ta politika nepalanki virsnacionalinems superkorporacijoms.Tai kas cia jusu manymu blogai ?

Pikc       2018-07-22 13:54

Mano giliu įsitikinimu, šitos ypatos vieta - rubrikoje “nuo bačkos”.

Ta narcize       2018-07-22 13:06

ir isterike uzsimane buti prezidente.Oi,oi oi…....

Tarabilda       2018-07-22 10:51

Ačiū Dievui, kad yra dar tokia Italija.

$+$       2018-07-22 10:34

Sutartis labai didelės apimties, o tai reiškia, kad rengė didelis būrys žmonių. Tokie dokumentai niekada nebūna išbaigti iki galo. Su visais išvestiniais dokumentais net perskaityti tokios apimties tekstą vienam žmogui praktiškai neįmanoma. Tą faktą patvirtina ir tai, kad pagal 8 sutarties dalį bus kuriama nauja investavimo teismų sistema (new Investment Court System), su Tribunolu iš 15 žmonių, po 5 iš abiejų pusių, plius 5 iš trečiųjų šalių.

Kad darbo jis turės rodo sutarties 26 dalyje numatyta administracinė sistema, susidedanti iš CETA jungtinio komiteto ir 9 specializuotų komitetų. Taigi, advokatams tai aukso kasyklos, o biurokratams naujos darbo vietos.

O bilinėtis tikrai teks, nes vien jau 7 dalies 5 str. draudžia žemės ūkio produkcijos eksporto subsidijavimą (A Party shall not adopt or maintain an export subsidy on an agricultural good that is exported). Tai gali būti viena iš Italijos neratifikavimo priežasčių, nes mažėtų gamyba augtų maisto produktų kainos.

Kitą vertus, šalia daugybės draudimų ir ribojimų numatyta galimybė netaikyti atskirų straipsnių ar net atskirų Sutarties dalių, kas savaime sukuria teisinę koaliziją.

Laikas        2018-07-22 8:55

labiau domėtis savo sielomis,o ne vien kūno reikalais.Visko ,ko reikia kūnui,pilnai galime pasigaminti Lietuvoje.Bazinius dalykus,o dėl prabangos,tai reikia prekiauti sąžiningai pasaulinėje rinkoje,tada korporacijos nelobs.

Kiekvienas tvarkykimės       2018-07-22 8:54

savo kieme,o apsitvarkę ,pradėkime prekiauti.Geriau kokybiškomis prekėmis,kad ir po nedaug.

Zenonas       2018-07-22 8:35

esu runkelis, nes nesuprantu antraštės. P Maldeikienė balsavo prieš CETA, bet išstojusi Italija žemgė žingsnį link protekcionizmo? Išeina, kad Maldeikienė už protekcionizmą?

pagarba       2018-07-22 8:14

Pagarba Italijai- pats turi pasirūpinti savimi, o ne kažkoks dėdė iš užjūrio…

Aušrela delikačiai       2018-07-22 8:13

Mus bando įtikinti, kad turtingiausiujų interesų gynimas privalo būti besąlygiškas ir yra naudingas skurdžiams.Tik ir girdime pasirašykime , pasirašykime, pasirašykime… ir apsiš....e užversti GMO prifarširuotais “delikatesais”, klurių dempinginė kaina papjauna vietinį gamintoją ir išvaro jį į globalų svietą laimės ieškoti…

Ir kokie       2018-07-22 7:59

Žirmūnų runkeliai ją rinko, a? Akivaizdi internacifikacijos - pasaulio be tautų -  atstovė, tiesa?

Al.       2018-07-22 0:31

Manau,šiuo atveju,teisus Chomskis - būtent CETA ir yra protekcionizmas, nes, prisidengdamos prekybos laisve, didžiosios Šiaurės Amerikos kompanijos Europą paverčia savo kolonija. Paskui seks žemės niokojimas per skalūnų dujas, GMO įpiršimas ir kas tik nori. Ne tik žmonių,net vyriausybių nieks neklaus. Ir tai Lietuvos sąrašo atstovė.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.