Visuomenės pokyčių analizė, Europa

Aušra Maldeikienė. Ar skiriamės nuo vakariečių?... Ir kur?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 6 d. 11:43

18     

    

Aušra Maldeikienė. Ar skiriamės nuo vakariečių?... Ir kur?

Pirmadienį (balandžio 29 d. – Tiesos.lt past.) vyko Europos lygmens partijų atstovų ir lyderių debatai, kurie susilaukė tikrai didelio tiek daugybės šalių, tiek žiniasklaidos dėmesio.

Šiandien dalyvausiu pirmuose televiziniuose Europos parlamento debatuose, tad kelios pastabos apie vakarietišką versus lietuvišką formatą, kurias išplėtosiu pavakare, jau grįžusi iš filmavimo.

Pirma, ir tai akivaizdu jau po pirmųjų sekundžių, – Mastrichte vykusių debatų tikslas nėra užmigdyti rinkėjus arba priversti juos klausytis kaimo lygio gandų ir žurnalistų išvedžiojimų apie dideles parlamentarų algas, kas įprasta Lietuvoje.

Debatuose dalyvavo penki pretendentai į aukščiausius būsimo Europos Parlamento postus, kur juos siunčia didžiausios EP frakcijos, tačiau eteryje dominavo trys: socialistų lyderis Frans Timmerman, Europos Žaliųjų veidas Bas Eickhout ir Europos liberalams atstovavęs Guy Verhofstadt, kurie išsiskyrė charizma, diskusijos laisvu vystymu ir neturėjo jokios baimės vieni su kitais sutikti bei ginčytis.

Be to, tarp dalyvių buvo ir čekas Jan Zahradil, nominuotas Konservatorių ir ir reformistų aljanso lyderiu, bei Europos kairiųjų kandidatė slovėnė Violeta Tomić.

Debatuose akivaizdžiai stigo dabar didžiausios EP frakcijos – dešiniosios Europos liaudies partijos atstovo Manfred Weber, kuris galėjo pateikti kitokią perspektyvą. Taip pat pasigesta augančios kraštutinės dešinės balsų, tikėtina todėl, kad jie kol kas nesugebėjo pasiūlyti bendro lyderio.

Atkreipkite dėmesį – visas debatuose dalyvavusias partijas veda žmonės iš mažesnių Europos valstybių – ant scenos buvo du Nyderlandų atstovai, taip pat belgas, čekas ir slovėnė.

Debatai buvo labai dinamiški, ir nors akcentuotos trys temos – skaitmeninė Europa, tvarumas ir aplinkosauga bei Europos ateitis, iš tiesų pokalbis plėtojosi ganėtinai laisvai – išgirdome daugelio Europinių partijų lyderių pozicijas prekybos politikos, tarptautinių santykių, mokesčių klausimais.

Verta paminėti, kad socialistų ir liberalų kandidatų pozicijos dėl daugumos klausimų nesiskyrė. Iš esmės sutarta dėl ekonomikos plėtros, klimato kaitos, socialinės politikos ir kitų klausimų.

Labai svarbu paminėti ir tai, kas Lietuvoje visiškai nutylima, turiu galvoje būsimą New Green Deal (Naująjį žaliąjį susitarimą), kuris neišvengiamai taps itin svarbia darbotvarkės dalimi. Be kita ko, tai rodo ir tas faktas, kad net 4 iš 5 atstovų pritarė tokiai Europos Sąjungos krypčiai.

Socialistų lyderis Timmermans vienu momentu net šūktelėjo – „Eikite balsuoti žalieji!“, o nutilus juokui dar patikslino, kad rinkimai – ne gražuolių konkursas ir svarbios temos turi būti vienodai svarbios visiems, jie – apie Europos ateitį.

Akivaizdu ir tai, kad mokesčiai skaitmeninėje erdvėje (Google, Facebook ir kitų technologijų gigantų apmokestinimas) irgi bus svarstomas labai aktyviai ir sukels daug prieštarų bei įtampų. Šiame kontekste gal tik šiek tiek stebina, kaip energingai Europos liberalų vadas Guy Verhofstadt akcentavo, kad Europos Sąjungoje privalu skatinti europietiškų skaitmeninės eros kompanijų veiklą. Galima įtarti, jog liberalai linkę skatinti, jog šioms kompanijoms būtų suteiktos išskirtinės sąlygos ar net monopoliai.

Pagal naudotą metodologiją, daugiausiai palaikymo debatuose susilaukė Fransas Timermansas (43 procentai), tačiau itin gerai pasirodė jaunasis Žaliųjų lyderis Bas Eickhout (36 procentai).

Politico pateikia ir kitos apklausų bendrovės Slido„“ vertinimus, kur 42 proc. tenka Timmermans, po to – Eickhout su 35 proc. palaikymo ir Verhofstadt, surinkęs 11 procentų. Tik 6 proc. gavo Zahradil ir 5 proc. Tomić.

Labai rekomenduoju pažiūrėti visiems.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žirmūnai išsirinko       2019-05-7 10:09

auksinį vagoną į Briuselį.

Alė       2019-05-7 10:03

Aš manau, kad Žirmūnai yra pats seniausias rajonas Vilniaus pakraštyje, bet kad žmonės, ten gyvenantys, yra prastai mąstantys, nes į Seimo narius išrinko pačią didžiausią pliuškę iš visos Vilniaus APSKRITIES. Dieve, padėk jai nurimti, kad taip netauškėtų nesąmonių, beprasmiškai stengiantis pralįsti į EP. Tokių nusišnekančių ir pajuokai išstatytų žmonių iš Lietuvos, bau, jiems nereikia.

Sureikšminama skaitmenizavimo       2019-05-7 8:18

kryptis.Žianant,kad žmogui labai nedaug reikia ir turi būti palikta pasirinkimo galimybė,neprievartaujant žmogų programėlėmis.Žalias gyvenimo būdas ir yra kuo arčiau gamtos,o ne prie ekrano,-televizoriaus,kompiuterio ar telefono.

ah1       2019-05-6 22:14

o Eurokomisijos lyderiai Cimerman, Leben, Heimer… pavardės kalba pačios už save.

Tvankstas       2019-05-6 21:31

Mane taip pralinksmino straipsnio autorės šviesumas - kaip ekonomistė nežino, kas yra subsidijos, neišmano, kad automatiškai ‘žalioji energetika’ yra bezdalų burbulas ir dar aršiai dotuojamas, taip vykdant mokesčių mokėtojų skurdinimą ir tuo pačiu yra kovotoja už gerovę žmonėms. Neloginis jovalas po ‘mokslininkės’ plaukais.

Viskas teisingai, pone Tvankstai,        2019-05-6 21:24

- “tout est vrai!” Mes, lietuviai, esame Europa ir dar kokia - nous sommes le groupe de réflexion fondé par Gediminas. Notre Lituanie, quelle histoire! - tepasiskaito Prancūzų ambasada irgi, ta amžinoji Lenkijos arba Rusijos sąjungininkė prieš mus ir tesusižino, kad mes Europa su gana turtinga ir labai įdomia istorija, ir, žinoma, katastrofa Žečpospolitoje, jos Ustavoje ir dabartiniame KT, jo tos Ustavos brukalijoje per jėgą mums. Lenkija nori tapti imperija ne mažiau nei kitos jas atgauti. Europa išgyvena invazijos ir suplanuotos kolonizacijos krizę, be jokios abejonės, bet mes dar gyvi, nesvarbu, kad mažiukai, ir mes priminsime tai ir prancūzams - nepabijosime. Notre Europe, l’ombre au tableau - tai ne MGU(Maskvos univerkė, rengusi anuomet kadrus ir kadres imperijos plėtrai ir pasaulinei revoliucijai - pasaulio nukariavimui, bet pirmiausia Europos. Ne MGU šešėlis traukiny į Briuselį. Tiek LR KT, tiek ir tas drg.Timmermann - niekieno nerinkti Banko “Trockis” pasamdyti veikėjai(Banko samdiniai - tautos tarnai, atseit). Banką “Trockis” reiktų suprasti perkeltine prasme, o ne tiesiogiai. Tiesiogiai pasakyt negalima, kol už mūsų durų budi “bojevykai” visada pasirengę ir kiti padėjėjai, pasirengę mus išmesti pro langą ar fūrą užvaryti, ar karštuosius BK straipsnius akimirksniu pritaikyti. Tschüß!

Tvankstas       2019-05-6 21:20

‘Ekonomika turi būti ekonomiška’ - distopine G. Orwell dvasia iš Leonido Iljičiaus lūpų.

Tvankstas       2019-05-6 21:18

Negaliu nenusišypsoti - Europos Žaliųjų veidas Bas Eickhout ... Nyderlandai vien už ‘žaliąją energetiką’ sumokėjo iš biudžeto 2012 m. tik 7,5 mlrd. eurų SUBSIDIJŲ, kai kai sudarė 4 nuošimčius visoje energetikoje, o Vokietija metė tik 20 mlrd. eurų. ES proto bokštai verčia ‘atsinaujančiąją energetiką’ pasiekti per 10 metų jau 20 nuošimčių, tai subsidijos sieks bent 37,5 mlrd. ir 100,0 mlrd. eurų. ‘Ekonomoka turi būti ekonomika’ - šiandienos protingųjų žaliųjų eurožirafų kelrodė žvaigždė. A, užmiršau, tai AM siekis taip civilizuoti klumpius lietuvius aklu pasitikėjimu ES šviesuliais.

Tvankstas       2019-05-6 19:49

Negaliu sustoti žvengti - Frans Timmermans…, net jo sūnus kreipiasi į tėvą : ‘niekieno nerinktas Briuselio biurokrate’. Kokie nuopelnai padėję taip iškilti ? Visiškai nesusivokdamas pasaulyje, netgi gavęs Ukrainos URM nurodymą per ambasadorių Kijeve liepos 15 d., kaip niekur nieko negali atsitikti blogai, liepos 17 d. buvo numuštas iš Amsterdamo pakilęs lėktuvas ties Donecku, žuvo 298 žmonės, savo neišmanymą laistė viešai ašaromis, po to buvo katapultuotas į Briuselį aukštoms pareigoms - krauju susitepęs yra klusniausias vykdytojas, tai matome jo pastoviuose užsipuolimuose prieš Lenkiją. Dabar turime laukti kol ES bus nuleista į pragarą pagal Frans Timmermans kvakvakvalifikaciją ? Ar Guy Verhofdstadt kaip gėjus mus ves į LGBT rojų ? Pasiskaičius liepsningą pasakojimą, tenka suprasti, kad straipsnio autorę apsėdęs šėtonas.

Tvankstas       2019-05-6 19:35

Puikus išsilavinimas Maskvoje duoda pastovumą niekinant savo tautą ir valstybę, koks skirtumas kur žvelgti įsimylėjusiomis akimis į jėgą - Maskvos ar Briuselio. Anglų universiteto kelių metų tyrimo išvada : Europoje sąžiningiausi žmonės gyvena Lietuvoje. Visiems europiečiams reikia lygiuotis į lietuvių žmoniškumą, tik va išsigimėliams (degeneratams) labiau patinka vakarietiškas išsigimimas ar rusiškas chamizmas. Dėkui už prisipažinimą, pačiu geriausiu rinkiminiu laiku.

Marius       2019-05-6 19:10

Taip Lietuva vis dar skiriasi nuo vakarų. Lietuvoje vis dar nebuvo susišaudymo mokykloje. Netvarka! Atsilikome!

dfg       2019-05-6 18:43

Nesuprantu, kodėl išvis prireikė įdėti šią pliurpalynę į tinklalapį.

stasys        2019-05-6 17:00

man tai atrodo kaip dangus nuo žemės . Pagarba įskiepyta valstybei ..neleidžia pasireikšti bandos dvasiai . Įdomu kaip sureaguotu ..jei koks vienas atsistotu ir pareikštu ..mol psio važiuoju namo vištų šerti ..  LRT-ė  pataikauja briedžiams .

poniai kandidatei       2019-05-6 15:30

na si karta visai pavirsutiniskai parasete. suprantu, kad esate uzsiemusi rinkimais, bet gal galejo kas nors is tamstos komandos siek tiek padirbeti. ne tikrai skystokas rasinys. beje, cia tie kandidatai juk varzesi labiau del Europos komisijos prezidento kedes, todel ir diskusija atitinkama. kad socialistai ir liaudies partija surinks tam tikra kieki balsu tai aisku, bet gi niekas nei Lietuvoje, nei kokioje nors Prancuzijoje nei uz Timmermansa, nei uz Weberi nebalsuos, tu saliu rinkejai balsuos uz savo tautiecius is jiems pasiulytu kandidatu saraso

Visus       2019-05-6 15:03

siuos diskutuotojus pats laikas sluoti is arenos.Tokie kaip jie privede ES prie tokios ribos kaip sendien.Nei buti su jais, nei issivaikscioti.Tokiems kaip mes, ypatingai.

Iš Landsbergių       2019-05-6 14:12

galimą tyčiotis ir būti nepatenkintais, kad Lietuva visgi valstybė, nesvarbu kokia - suvargusi, apgauta, paniekinta imperinių galybių, o va iš Maldeikių negalima, nes ji mguščica, ji Mokslinio Komununizmo Politekonomijos daktarė pačiame Tironijos lopšy. Kur ten jai prilygs kažkoks tai pianistas, dėstęs muzikos estetiką, muzikologiją, antilituanistų pavadintą irgi Moksliniu Komunizmu, tiesa? Į pelenus, į dulkes kalasi stalinistai su trockistais tarukiny į Briuselį, bet dar ne dabar - dar palaukite dienos po rinkimų(doch noch nicht jetzt!). Maldeikių disertacijos tabu runkeliokams, o va Landsbergio disertaciją galit skaityti į valias - ji vieša ir paskelbta internete.

Panelė       2019-05-6 13:36

matuojasi vakarietišką suknelę smile . O jei vakarėlis neįvyks? smile

Dzeikas       2019-05-6 13:14

Nuo vakaru europieciu ne tiek ir labai. Nuo Amerikos negru - irgi nelabai. O stai nuo jankiu tai kaip diena ir naktis.
Jei ant Lietuvos meluoja valdovas - nieko tokio.Koks nors bomzas - panieka tokiam.JAV priesingai: bomzas nieko nesprendzia ir jam atleidziama.O stai politikui tai gali buti paskutinis paslydimas po kurio politiku jis nebebus.
Ir tapes liudininku kokio nepadoraus ivykio jankis neprasomas prieis prie nukentejusiojo duos jam savo mobilaus numeri ir pasiulys skambinti jei reikes liudyti. Kaltininkas paprastai net nebando issidirbineti - liudininkas nepatinges teisman ateit.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.