Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Aurelija Stancikienė. Kaip aš ėjau už Vytį

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 14 d. 9:12

71     

    

Aurelija Stancikienė. Kaip aš ėjau už Vytį

Ruošiuosi Kovo 11-ąją į eitynes už Lietuvą. Už Vytį – Vilniuje, Lukiškių aikštėje, kur 1864 m. Rusijos caras nužudė sukilimo vadus.

Oras – tai saulė, tai pūga, bet nuotaika pakili.

„O juk bus dar diena, kai pro vėliavų plazdantį mišką, baltas Vytis pakils ir padangėj aukštoj suspindės!“ – girdžiu partizanės Dianos Glemžaitės poeziją niūnuojant savo vyrą.

Skambinu senų laikų kolegai, raginu eiti kartu. Atsisako:

– Eisiu į eiseną, kuri bus valandą anksčiau. Negaliu su jumis – ten bus Juozaitis. O Juozaitis – tai Kremliaus spąstai. Eisiu tik su Radžvilu, – sako jis.

– Bet juk jų abiejų siekiai ir vertybės – identiškos. Juk abu Sąjūdžio pirmeiviai. Juk Lietuva ir Kovo 11-oji – viena ir ta pati, – sakau nieko nesuprasdama, kam minint ir skelbiant tą patį reikia dviejų eisenų.

– Juozaitis palaikė Brazauską ir partinę nomenklatūrą. Ką, nepameni, kaip jis su plyta stovėjo ant Mažvydo laiptų? –  susijaudinęs porina bičiulis. – Jis labai nepatikimas.

– Bet juk Radžvilas šventai gina Marcinkevičių, – bandau suprasti kolegos logiką.

– O tu ką – prieš Marcinkevičių? Jis – didis poetas ir patriotas.

– Aš – už Marcinkevičių. Bet noriu suprasti, kodėl jums geras Marcinkevičius ir blogas Juozaitis? Juk Marcinkevičius kažkada buvo kandidatas į LKP CK narius ir prezidento rinkimuose palaikė Brazauską. Taip pat stovėjo ant Mažvydo laiptų šalia Juozaičio? – bandau suvokti kolegos logiką.

– Todėl, kad Juozaitis konkuruoja su Skverneliu, o iš to laimi Šimonytės elektoratas. Matei, už ką jis pasirašė? Už Juraitį! Jis dabar siejamas su Titovu! Tai Kremliaus spąstai. Ar mažai kartų jau mes esame apgauti? – kolegos temperatūra jau beveik siekia maksimumą.

– Bet Juozatis paaiškino, kad už visus pasirašė, kad nebijo nei vieno konkurento, kad už demokratiją. Ir čia tokia smulkmena, jei mes kartu už valstybių Europą, prieš Lietuvos išsivaikščiojimą...

– Tai Kremliaus spąstai, tu nieko nesupranti, – akivaizdžiai pyksta kolega, nes aš tikrai suprantu, kad nieko nesuprantu.

– Tai gal bent susitikim kavinėje po eisenos, jei nesu įrašoma į draudžiamųjų sąrašą, – nedrąsiai siūlau paliaubas.

– Jo, kavinėje susitikti galiu, negaliu tik, kur yra Juozaitis, – nudžiunga kolega ir išskuba į savo eiseną (kuri, kaip vėliau paaiškėja, taip ir neįvyksta).

Skambinu studijų laikų bičiulei konservatorei – ši tai tikrai eis už Vytį!

– Tu ką, ten bus Juozaitis! Tu ką – su komunistais, su Brazausku, su AMB, –  girdžiu siaubu persmelktą draugės balsą.

– Na, baik, AMB seniai Amžinatilsį, o Juozaitis niekada nebuvo komunistu. Ar pamiršai, kaip buvai jį įsimylėjusi, kai jis kūrė Sąjūdį?

– Dar Titaniko laikus prisimink, – vis neatsigauna bičiulė. – Aš jo „Istorinės klaidos“ mirsiu – neužmiršiu.

– Bet balsavai už Grybauskaitę ir tau jos praeitis tiko…

– Balsavau ir vėl balsuočiau! Grybauskaitė – tai ne Juozaitis!

– Bet juk ji komunistė, aukštojoje kompartijos mokykloje ruošė okupacinius kadrus! Tai ji kompartijos Centro komitetui ruošė ir egzaminavo komunistus Kirkilą ir Paulauską. Kai Juozaitis kūrė Sąjūdį, o Brazauskas – savarankišką LKP, ji vis dar tupėjo savo partinėje mokykloje ir Burokevičiaus partijoje. Net po Kovo 11-osios!

– Meluoji! – šaukia bičiulė.

– Paskaityk pati – Vikipedijoje rašoma: dėstė kompartijos aukštojoje mokykloje iki 1990 m. birželio. Vadinasi, per visas Kremliaus blokadas ji ruošė jam partinius kadrus…

– Jau sakiau – pamiršk tuos Titaniko laikus, – bičiulė pyksta taip, lyg kalbėčiau apie ją pačią. – Žiūrėkim, kas buvo po Kovo 11-osios.

– Žiūrėkim: taigi LDDP valdžios metu Grybauskaitė padarė karjerą Užsienio reikalų ministerijoje, Brazausko vyriausybėje buvo jo dešinioji ranka – finansų ministrė, Brazauskas nusiuntė ją komisare į Europos Komisiją ir vėliau parėmė prezidento rinkimuose. Ir vis tiek už ją balsavai?

– Nieko tu nesupranti, – kerta bičiulė. O aš ir vėl suprantu, kad nieko nesuprantu: – Ta politika nešvarus reikalas. Geriau sakyk, ar matei, koks siaubas dabar valdys Vilnių? Ar matei kokį vyrą, persirengusį moterimi,  į Vilniaus tarybą atsivedė Šimašius? Kas darosi toj mūsų Lietuvėlėj: visai kaip Norvegijoj vaikus iš normalių šeimų atima ir tokiems neaiškios lyties atiduoda. O dar vadinamės krikščioniška šalimi. Visiškas pasileidimas eina iš to Briuselio.

– Pagal savo šnekas tu pati gryniausia juozaitininkė, tu tiesiog agituoji už Juozaičio programą –jis irgi nori krikščioniškas ir tautines vertybes išsaugoti, – tikrinu bičiulės reakciją.

– Tu ką, pablūdai – už Juozaitį?! Aš tik už Šimonytę! Aš gimiau ir mirsiu konservatore!

– Bet juk Šimonytė Seime balsavo už gėjų partnerystės įteisinimą, ji už tai, kad dabartinis Vaikų apsaugos pagrindų įstatymas nebūtų keičiamas, kad Europa turėtų bendrą biudžetą, o tai reiškia, kad taptų viena valstybe!

– Meluoji, –  jau visai nebesivaldo bičiulė. – Tu pati už gėjus! – ir meta ragelį.

Už lango pūga staiga nurimsta, išlenda saulė. Einame už Vytį, mojuojam trispalvėm, dainuojam „Augo kieme klevelis“.

„O juk bus dar diena, kai pro vėliavų plazdantį mišką, baltas Vytis pakils ir padangėj aukštoj suspindės!“, – iš tribūnos deklamuoja vyras.

Prieky mūsų kažkokie užsieniečiai laiko nematytą vėliavą: juoda– balta– raudona. Spėliojome – iš kur jie? Kitą dieną Makaraitytė per LRT praneša, kad tai neonacių vėliava, šalia kurios žygiavo kandidatas į prezidentus Juozaitis (gaila, nebuvo šalia Juozaičio – būčiau bent pakalbėjusi). Tas pats LRT kitoje vietoje parašo, kad tai ne visai nacių vėliava, kad tokia iki 1918 m. buvo Vokietijos valstybinė vėliava, bet kadangi ją trumpam laikui atgaivino būsimi naciai, todėl straipsnio pavadinimas toks: „Kovo 11-osios eitynėse mojavo su neonaciais siejama vėliava“.

Visai pasimetu: su kuo aš nuo šiol būsiu „siejama“ po šios keistos Kovo 11-osios: su komunistais, AMB, neonaciais, tautininkais ar Kremliaus spąstais?

O juk ėjau už Vytį!

Mano patarimas: kitą kartą, kai eisite už Vytį, atidžiai apsidairykite, ar nėra eisenoje – skaitau Vikipediją – Monrealio olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojo, Sąjūdžio pradininko, „Sąjūdžio žinių“ redaktoriaus ir kūrėjo, Sąjūdžio Seimo tarybos nario, vieno iš savaitraščio „Šiaurės Atėnai“ steigėjų, 12 pjesių autoriaus, mokslų daktaro ir t.t.  Arvydo Juozaičio.   

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ploju atsistojes       2019-03-16 17:34

Taikliai. Super taikliai. Pagarba autorei ir palaikau.

Palikit        2019-03-16 17:09

ramybėje tą ponią, kai yra didesnių Tėvynės Sąjungos dergėjų. Pavyzdžiui, Puteikis - kitas didis buvęs konservatorius, o kaip dabar deda ant tos buvusios savosios partijos-maitintojos, kuri jam puikią karjerą suvairavo.

O kas jums       2019-03-16 16:09

Juozaitį rekomendavo? Kirkilas ar Juršėnas?

Jis       2019-03-16 10:47

nieko neužsipuolė,matomai žinodamas daugiau nei mes,apie ką ir Puteikis atskleidė,tai kas nebuvo garsiai pasakyta,pasakė kita forma,kad į žaidimus nesivels.Duodamas suprasti,kad jo kelias bus be manipuliacijų atspalvių.

Dowtory       2019-03-16 7:24

Įdomu, o kas ponią Aureliją rekomendavo į Tėvynės Sąjungą? Kokie du konservatoriai, laidavę už šią ponią, neša atsakomybę? Ar Tėvynės Sąjungoje absoliuti betvarkė, kai niekas už nieką neatsako? Bet juk tai košmaras, nemanote?

petrute       2019-03-15 22:08

Likite cia su savo kvailais komentarais , o as i si portala ko gero daugiau neuzsuksiu.

stasys        2019-03-15 15:08

2019-03-15 13:28 .  nepatiko rekomenduotos purvo vonios ..

Visgi       2019-03-15 13:42

įdomu, ar Dautarai, Lūšė ir Židikai vėl taip pat balsuos okatniai už Juozaitį, kaip balsavo už Paksą? Ar jau bolševikai atstatė geležinkelį į Lūšę, kuriuo rusifikatorius Stolypinas auksiniame vagone važinėjo? Ką ukriniškiai mano, ar palaiko Juozaitį?

To Stasys       2019-03-15 13:28

Jau Gamta pavasariu šypsos,gėriui ir grožiui kviečia.O Jūs apie ką čia….?

Laumėjantis       2019-03-15 13:27

Va įdomu, ar straipsnyje aprašyti A. Stancikienės pažįstami teiksis pakomentuoti savo poziciją, o gal gėdinasi?

stasys        2019-03-15 12:58

Gal tie purvo vonių Lukiškėse patarnautojai eitu metaliniu lovos kojų graužti ? Tas iškalbingas jų liežuviu klapsėjimas, patarimais, dar nė karto neatnešė jiems pasitenkinimo . Autorė gal ir norėtu , bet ji ne maža mergaitė ir žino kad kalėdu senelis dovanas neša karta metuose .

to autore..       2019-03-15 12:50

tai kas Tamošiūnaitės nuomonė-Dievo žodis ar ką?Ji išsakė savo nuomonę,jai taip tada atrodė,taip-vapsva…..,Aurelija Stancikienė pasidalino savo patirtim.Ar kas turi daugiau teisių kalbėti,kas mažiau?Aurelijos St.nuomonė vieniems labiau priimtina,Jus sužavėjo “vapsva”,kiekvienam savo ir teisėtai.Tai ko nerimauti?

Martynai Krivaiti,       2019-03-15 12:11

o tai kokios ideologijos ji laikosi?

Tikriausiai skaitėte neatidžiai arba nesupratote?       2019-03-15 11:09

Trumpa ištrauka iš “Vapsvos…” “Širšių lizdai buvo palikti klestėti dar tada, kai „nematoma laisvos demokratijos ranka“ už visus stovėjusius Baltijos kelyje „Lietuvos ruože“ nusprendė neatimti pilietybės iš okupantų ir kolonistų, nusiteikusių prieš nepriklausomybę. Nusprendė apsaugoti sovietų smogikus ir ideologus nuo pelnyto tautos teismo. Nuginkluotieji tiesiogine žodžio prasme iki šiol klupinėdami žaidžia „aklą vištą“. Širšės susikraustė į visas aukščiausias instancijas. Ne kiekvienas, gamtos nematęs, bitę nuo širšės atskiria. Visų pilveliai ruožuoti.”

O mes jau       2019-03-15 10:50

ir perskaitėme, bet Aurelijos logika tvirtesnė. Juk ne šiaip sau Brazauską rinkome Lietuvos prezidentu, Seimo pirmininku ir premjeru, kad apgintų mus nuo Landsbergio. Aurelija tik dabar praregėjo, kokioje partijoje buvo ir kodėl ten užėmė aukštą postą - net Seimo nare nuo Tėvynės Sąjungos buvo, vadinasi, turėjo didelį eilinių konservatorių palaikymą, kurie šiandien balsuoja už gerbiamą Zuoką Vilniuje. Prisimenate tą fantastišką fotkę, kur kartu maukia alų Uspaskis, Zuokula ir Brazauskas? Tai buvo jų laimės ir vienybės akimirkos. Juozaitis irgi turėtų viešai šiandien paremti Zuoką prieš tą konservatorių numylėtinį Šimašių.

Autore, Aurelija Stancikiene, komentatoriai       2019-03-15 10:43

Gana čia rašinėti visokias nesąmones ir mums tas nesąmones siūlyti? Bet tiek to - juk visi turime savo nuomonę ir galime laiasvai pasisakyti. Tik, prašom, be įžeidinėjimų! Todėl Labai prašau - perskaitykite Daivos Tamošaitytės straipsnį “Vapsvos efektas II”, Pro Patria. Gal praeis noras nesąmones rašinėti?

Lietuviai       2019-03-15 10:41

žino, kad Juozaitis yra Sąjūdžio pirmaeivis - parvežė “Perestroiką” iš Talino, kai Landsbergis dar tebemiegojo kartu su Šepečiu. Gerbiamas Juozaitis kartu su Brazausku išgelbėjo Lietuvą nuo Landsbergio ir nuosmūkio. Ir ačiū poniai Aurelijai už palaikymą.

Žinot,       2019-03-15 9:47

tie šikarni partijų pavadinimai tėra tik apgaulė ir nieko bendro neturi su jų faktine veikla, su jų Realpolitik. Tikroji politika vyksta už uždarų durų ir yra įslaptinta - runkeliams neprieinama. Konkreti jų politika neatitinka partijų pavadinimų sąvokų - tai apgaulė. Hegemono apgaulė.

to s.m.       2019-03-15 9:40

Ko čia dezuojiesi - varai deziuką(melo propagandą)? Mes ne konservatoriai, ar supratai? Mes manome, kad būtent tarp Juozaičio ir Ingridos yra slaptas susitarimas nuleisti nepatenkintųjų balsus į kanalizaciją, kad laimėtų makronistas(Bankas), ar supratai? Žinok, kad Kubiliaus ir jo politikos kuosų naudą velniai tebegaudo - LDDP gaudo. Tad prašom mums etikečių neklijuoti, gerai? O mano močiutės numegzta beretė man pati geriausia, ar supratai?

Jules ponui Stasiui       2019-03-15 9:34

Tuos KGB rūmus Vilniuje(dabar lietuvius ten vėl teisia - LR teismo rūmai) reik nugriauti ir jo vietoje pastatyti operos rūmus ir pavadinti “Vyčių opera”, kitaip Lietuva neatsikels iš nunykimo kelio.

s.m.       2019-03-15 2:16

nors straipsnio esmė, - viso labo tik autorės atpasakojimas, kaip į draugišką kvietimą sudalyvauti tautinėje eisenoje neadekvačiai sureagavo pavieniai jos pažįstami koncervatnykai (užuojauta aniems), gauja analogiškų ligonių, su jule-džiūlzu priešaky supuolė komentaruose gvaltavoti autorę už atseit Juozaičio reklamą...
Na tiesiog šaunuoliai, - patys patvirtinate esantys neadekvatūs, negerb. beretiniai runkeliokai (koncervosss, aūūūū, tata labiau nei bet kam kitam šitą savo marazminį kreipinį adresavo pirmiausiai asilams, juo aklai tikintiems, jam tarnaujantiems ir besimeldžiantiems)...
Šiukštu, nereklamuosiu Juozaičio. Tiesiog, juo dėtas, jei kandidatuočiau į prezidentus, savo rinkiminėje programoje būtinai įrašyčiau garantijas suteikti visiems tėsėkėpė besimeldžiantiems marazmatikams galimybę kasmet bent jau po savaitę nemokamai pailsėt sanatorijose pušynuose su pasivoliojimu purvo voniose.

Al.       2019-03-14 23:54

Kuria prasme Juozaitis - Sąjūdžio pradinkas ? Persitvarkymo sąjūdžio ar Nepriklausomybės sąjūdžio ? Kuo jį ar jo viršininką taip sunervino Puidokas? Kaip žmonės susileido, kai pats Pirmasis jiems/mums atidavė Katedrą. O kodėl nepažadėjus ir Vyčio Lukiškėse? Suprantama, žmonės mąsto štampais. Bet abi pusės. Ir kai kam tai labai patogu. Stato už abu ir visada laimi.

Konservai seniai supuvę       2019-03-14 23:13

Laikas puikiausiai parodė, kad Juozaitis buvo teisus. Galim tik džiaugtis, kad ir daugiau žmonių atsitokėjo ir nerinko Landsbergio į prezidentus. Nei tuomet, nei kada nors. Konservų su jų patriarchu neina atsikratyt kaip kokio baisaus dvoko, į visas kertes įsigėrusio. Tikėkimės kad praregės pakankamai žmonių, ir ta pūvančių lavonų smarvė liks šįkart už prezidentūros durų. O pasirinkimas šiandien paprastas kaip dvi monetos pusės - arbą už seną ir įprastą pasaulį bei moralę (kuriems konservatoriai tikrai neatstovauja), arba už naujai per prievartą brukamą liberalkomunistinį. Pastarasis, beje, niekas neįsivaizduoja kuom baigsis. Nors labiau atrodytų, kad koks išprotėjęs Sorošas savo pinigų pagalba taip tiesiog bando visam pasauliui iškrėsti piktą pokštą.

tam >>>>taip        2019-03-14 23:09

Akivaizdu, kad Puidokas ne save ir ne Mazūronį mato kaip vieningą kandidatą, net ir ne Puteikį. Bet Juozaičiui kažkas netinka. Tiksliau, jį tenkina jo paties pasiteisinimai dėl vieno ar kito prieštaringo sprendimo gyvenime, tačiau Juozaitis rūsčiai ir negailestingai užsipuola Puidoką, arogantiškai pasisako apie jauną politiką.
Tai kodėl dabar Radžvilas turi patikėti Juozaičiu, kai pats Juozaitis atsisako Puidoko palaikymo ir kelių tūkstančių Puidoko balsų? Ar ne todėl, kad užsakovai neleidžia Juozaičiui palaikyti Puidoko, grąso problemomis?

galingai žmogus išsiliejo       2019-03-14 22:45
>>>>taip       2019-03-14 22:30

“užsipuldamas dalykišką M.Puidoko pasiūlymą, parodė savo arogantišką veidą” Toks pasiūlymas reiškia prisiplakti prie vertę ir savo poziciją turinčio kandidato, kad pasijustum reikšmingas. Puidokui iki A.Juozaičio toli ir nepasiekiama.

Stancikienė irgi įsimylėjus       2019-03-14 22:29

Savo pažįstamus Stancikienė tarsi ragina: padarei klaidą vieną kartą, balsuodamas už Grybauskaitę, padaryk klaidą dar kartą! Kai žvelgi iš šono į visą tą jausmų kunkuliavimą, įsimylėjėliams norisi palinkėti tik vieno - nepalūžkite ir nenugrimzkite į apatiją, kai Juozaitis bus demaskuotas.
Kontoriniai tai gali tik asilo ausimis sau paploti už “nuostabų” darbą. Jie dirba kaip Lietuvos futbolo rinktinė žaidžia. Jeigu Juozaitis turi kažkokių ryšių su Kremliumi, tai jums šachas ir matas, kontoriniai idiotai, srėbsite tą jovalą ir neišsrėbsite.

laikysiuos neutraliteto       2019-03-14 21:17

Tai reiškia, kad savo balso neduosiu nei Juozaičiui, nei kuriam kitam. Bent sąžinė bus rami. Ar jūs provokuojate atviriau pasisakyti apie Juozaitį?

stasys        2019-03-14 21:05

Gražiai autorės parašyta ,aišku truputi pagražinta ..kai kur prilipdyta kad dailiau tiktu gražiam tekstui , bet visumoje atitinka ta visuomenės susiskaldymo lygį su keistu argumentavimu savo sprendimo ir autorė čia ne išimtis .Juokinga skaityti autorės mintį kur jos išdidžiai pažymimą ..jog vat Lukiškių a. tai tik verta VYČIO mol dėl to caro nukirsdintu Lietuvos sukilimo dalyviu, ..dar keisčiau kai moteris viso teksto metu kaip ir ignoruoja ta faktą jog šalia ta aikšte įprasmina buvę sovietu saugumo rūmai ..Na ka ten tos keliasdešimt tūkstančiu lietuvišku dušiu nuvarytu myriop po parašu ?..  perspektyva pamatyti Vyti su iškeltu kardu labiau šildo ir džiugina širdį . Nesinori taip rašyti , bet jau kelinta karta save pagaunu ties mintimi kad tos kartos žmonės vis dar kuria savo įsivaizduojama Lietuva ,.. o tas keliaklupsčiavimas TAUTINIAMS <ydolams > iš ju reikalauja vis daugiau paaukoti kraujo ir sveikatos syvų .. Ne autore,..Vilniaus bendruomenė jau nusprendė ir kito kelio jau nėra . Lukiškių aikštė taps visuomenės poreikiams pritaikyta erdve kai istorija skaudi persipina su vis. dabarties poreikiais.. neįprasminant viso to granito išklotomis plytelėmis su pompastika .

NJJOLĖ       2019-03-14 21:00

Ponia Aurelija dėkoju už Jūsų straipsnį, kuris atspindi tikrą realybę. Nepaslaptis, kad jūsų studentavimo laikais tarp kolėgų buvo nemažai tų , kurie ir dabar rinktų trečiai kadencijai
Grybauskaitę, o už jų praeities neišviešinimą jie dėkingi Landsbergistams. Šiems žmonėms visai nerūpi Vytis, Lietuvos ateitis ir aišku JUOZATIS yra jų priešas.Taigi mes kuriems rūpi Lietuva ir jos tauta kalba ir kultūra vaikų ateitis BALSUOKIME UŽ
ARVYDĄ JUOZAITĮ.

DD plius DD       2019-03-14 20:56

Begėdiškas klausimėlis.
Savo metu prieškarinio Kauno “Aušros” gimnazijos auklėtinį, aktyvų santarietį V.Adamkų santūrusis, inteligentiškasis ir korektiškasis, visus čia tuoj suvienysiantis kandidatas Juozaitis išvadino atėjūnu.
Žinia, pats Juozaitis kelis metus gyveno Rygoje. Įdomu, ar Vairą-Vykę Freiberga jis irgi atėjūne vadino, nes jos ir Adamkaus keliai į prezidentūrą turėjo nemažai panašumų?....

Tai ne        2019-03-14 20:55

lyderiai, o balsų nuleidėjai į balą, kad nesutrukdytų Bankui laimėt pasipiktinusiųjų socialine atskirtimi balsai. Tokia štai Juozaičio, Ingridos ir visų kitų misija. Lietuviškasis Macron’as laimi liuosiai ir be vargo.

tik tokius       2019-03-14 20:25

sugebejot išsteneti lyderius ? apgailetini mankurtai

Iš kur       2019-03-14 19:14

jau ištraukei, kad žmonės meldžiasi Landsbergiui, o ne Brazauskui, kai būtent Brazauską tie žmonės rinko LR prezidentu, Seimo prezidentu, premjeru? Tad ko meluoji? Landsbergis apskritai tik vos 2,5 metus teišsilaikė valdžioje, nežinai?

Pavojingiausi       2019-03-14 19:05

tie sustabarėjusio mąstymo diedukai ir bobutės,kurie vietoj Dievo meldžiasi Landsbergiui.

Na, jau šito       2019-03-14 18:29

iš tokios garsios konservatorės tikrai nesitikėjome. Nieko nebeliko švento.

Va, va,       2019-03-14 18:23

laikysies neutraliteto kaip tie Lietuvos politikai 1940 metais, ane?

komiška situacija       2019-03-14 18:19

Bet Stancikienės pašnekovų nuogąstavimai dėl Juozaičio man visiškai suprantami. Ruošiuosi šliundradrabstos vėmalų liūčiai Juozaičio atžvilgiu. Reikia išlaikyti šaltą galvą, kad nepradėti jo gailėti. Savo poziciją Juozaičio atžvilgiu paaiškinčiau paprastai: priešingai nei mano “elitas” ir lopatologų gaujos, ne visi žmonės viską pamiršta ir viską atleidžia, nors ir nekelia politikams pernelyg aukštų reikalavimų. Tik aš už jokias šimonytes tikrai nebalsuosiu, aš tiesiog laikysiuos neutraliteto. smile

Misteris       2019-03-14 18:04

Nesidžiaukite per anksti.
DIEVAS viską žino apie jus.
Ateis diena netikėta IŠVERSTASKŪRIAMS- KARMOS valymo.
Visi atsiskaitysime už nuveiktus darbus…

to Kaip galima balsuoti       2019-03-14 18:01

Taigi, o kas tokie balsavo už kolchoznikus ir žaliuosius? Kas naikina Lietuvos miškus, kad mes nebeturėtume, kur pasislėpti nuo priešo? Kur tie rinkėjai dabar, kur pasislėpė ir ko laukia? Putino Rusijos įriedant jie laukia ant tanko ar kurio galo? Prašom mus painformuoti, ko jie dabar iš tikro laukia?

Jules       2019-03-14 17:55

Visgi manau, kad garbingiems von Bock giminės atstovams tokios nesąmonės už ambalistą nepatiktų – toks dviprasmiškas elgesys, primenantis mums, žemaičiams, ir von Bock‘ams, kuris labai jau panašus į Niurnberg‘o dviprasmybes – į dvigubų standartų principų įtvirtinimą visur ir viskame, į runkelių durninimą. Nemanau, kad baronams von Bock patiktų tokia pačios dvigubų standartų maniakystė. Apgavote, išdavėte savo profesorių, savo partijos pirmininką kadais, kuris vardan jūsų labai daug padarė, kai partijoje buvo kur kas už pačią vertesnių ir nelinkusių į išdavystes narių. Reikia elgtis, Madame Aurelie, garbingai ir sakyti Tiesą, siekti Tiesos ir gėdinti Velnią, o dviprasmybes, dvigubų standartų taikymą prasčiokų atžvilgiu, kaip kad tebesielgia jūsų kolega Jurgis, neosovietikai, neliustruota, nedesovietizuota teisėsauga ir palikti tai antilietuviškai nusiteikusiai publikai. Primenu nežinantiems, kad Bolševikų partijos sąskaitoje virš 66 milijonų aukų buvusioje carinės Rusijos imperijos teritorijoje. Negi Jūs rengiate Lietuvą naujai okupacijai, naujai, moderniai baudžiavai ir manote taip išsaugosią savo kailį ir privilegijas bei turtus kaip tie nutautėję bajorai prie Katrės Antrosios? Grįžkite prie Tiesos sakymo: „dites la vérité et vous humilierez le diable, Madame“ ir pasaulis nušvis visai kitomis spalvomis.

Kaip galima balsuoti       2019-03-14 17:37

už Skvernelį,kai visa valstiečių valdžia jau turbūt išsikraustė iš proto,matant kokią ligoninių pertvarkos reformą paruošę Veryga.Tai provincijos genocidas.Sveiko proto žmonės taip nenaikintų Lietuvos. Ir Europa tikrai pablūdo.

> O kas        2019-03-14 17:32

baltas

to dar laikas mastyt!        2019-03-14 17:32

Apsispakajink su ta Anglų kalba. Europos kalba bus Prancūzų kalba, bet tiksliau - Vokiečių kalba. Ar supratai?

Atsiprasau        2019-03-14 17:31

Bet straipsnis yra nei I tvora nei i mieta. Tik tiek. Jeigu cia taip reklamuojamas p.Juozaitis, tai cia gerokai neprofesionalu. Tik tiek

O kas       2019-03-14 17:29

tas Vytis ?

Romas       2019-03-14 17:03

“Istorinė klaida” pasiteisino? Nesamonė. Brazauskas vėliau turėjo ne vieną šansą. Ir ką jis padarė? Įtvirtino korupciją ir monopolijas. o jei nebūtų “istorinės klaidos, tai Lietuva būtų gavusi suverenitetą SSSR sudėtyje.

Idomu,       2019-03-14 16:49

kokiom slygoms iseitu deretis ir derinti pozicijas su Mazuroniu ir Puidoku.Koks yra Juozaicio priesrinkiminis idirbis ir kokioje situacijoje yra Puidokas su Mazuroniu.O kokie darbai nuveikti iki rinkimu Juozaicio ir Puidoko su Mazuroniu.Be abejo, derybos butu labai naudingos apjungiant patriotines jegas.Bet, Puidokas jau iki derybu pareiske, kad jis savo kandidaturos i rinkimus neatsaukia.Bent jau pradineje stadijoje.Juozaiciui butu sudetinga eiti i derybas manant, kad jam gali tekti atsisakyti kandidatavimo.Visai kita situacija su Rdzvylo kompanija.Jie aiskiai ignoravo Juozaicio siulyma.Lyg ir buvo sutarta.Galu gale, nusispjove i istiesta ranka.Panasu, kad su savo kietuoliais vadukais liksim prie suskilusios geldos.Tai bus dziaugsmelio sisteminiams.

dar laikas mastyt!       2019-03-14 16:37

Gal nereiketu tu kurie buvo su AMB , laikai pasikeite , bus juokinga kai nuvaziuos i Izraeli ar JAV ar EU ar Kanada ar Australija ar dar kur i Vakarus, persasi juokas apie Pupu Dede. Kaip raso Wikipedija , zmogus kalba tik lietuviskai ir rusiskai. Nemokantys net anglu kalbos, ar tokiu prezidentu reikia Lietuvai? Juk visi prezidentai EU moka po kelias Vakaru europos kalbas.

to šiaip       2019-03-14 16:11

net nelogiškas komentaras,nekalbant apie visa kitą.

>>>Na, kad       2019-03-14 15:54

Visi mes kažkuomi tai buvome.  O dabar yra dabar. Net Landsbergis nebe tas, o anūkas. O anūkas turi žmoną Austėją, o ne Gražina Ručytė-Landsbergienė. Pastaroji meno žmogus, o ana darželių prižiūrėtoja ir jai labiau domina verslas susiėjęs su vaikais. Tad ir aš, visą gyvenimą balsavau už TS, o dabar drebulys purto vien pagalvojus apie vaikų atėmimą ir šeimų ardymą.

Na, kad        2019-03-14 15:39

ponia Aurelija pati buvo Konservatorių partijos įtakinga narė. Tad kaip čia dabar išeina ir ko jau Jūs čia mus maustote? Kokias jėgas ponia atstovauja? Banko, konspiratorių, Rusijos, Japonijos ar von Bock’ų giminės, o gal rusifikatoriaus Stolypino interesus bando prastumti su Juozaičio pagalba? Klausimų daug, o atsakymų mažai. Mano senelis puikiai prisiminė tuos Stolypino laikus ir koks jis žmogus buvo lietuviams, koks nutautėjusiems bajorams, lenkų dvarponiams, vokiečių baronams ir paprastiems lietuviams. Kada baigsis ta konspiratorių agresija eilinių lietuvių atžvilgiu, ką?

O kas aš...       2019-03-14 15:24

Tiek triukšmo ir aistrų,kas kuo buvo,ką veikė.O Tamsta,kuo tikėjai,už ką balsavai?Nepatikrins niekas,galima visaip save pateikti laikui praėjus.Aurelija teisi:su TS nariais ir juos palaikančiais nepadiskutuosi,kai pritrūksta argumentų,jie taria kaip poterius:o aš vistiek už konservatorius.Ir lai būna,ne visi *išduoda idealus*.Bet nuo savęs pradėkim,nevaidinkim idealių ir visažinių.

Šiaip,       2019-03-14 15:16

kas turi akis mato daugiau nei dabar pateikiama. A. Juozaitis atsisako dalyvauti tautos susitarime, jam tai per “sunku”, t.y. jo ambicijos didesnės, o tai daug ką pasako. Klausimas ar jis į prezidentus eina dėl savęs ar dėl tautos interesų? Kaip toks, nesugebantis tartis gali būti politiku?

Kada       2019-03-14 15:05

baigsis tos užburiančios pasakaitės runkeliokams apie Gorbio “Perestroikės” pirmaeivį Juozaitį, ką?

ačiū p. Aurelija       2019-03-14 14:17

Tai grynų gryniausias marazmas, apsėdęs dalies lietuvaičių protus. Landsbergizmas -  rimta liga, kuria serga ne tik senukai, bet daug vidutinių ir jaunų žmonių. Su tokiais fanatikais kovoti, jiems aiškinti - beviltiška. Jie tik sugeba kartoti tą patį kaip sena, sugedusi gramafono plokštelė - A. Juozaitis yra AMB, Kremlius, “Istorinė klaida”(kuri, kaip gyvenimas parodė tapo pranašiška tiesa), dar plyta rankoje… Viskas. Visi argumentai išsakyti ir tokius žmones įtikinti yra beprasmiška - tai fanatikai.
Štai kur didysis V. Landsbergio fenomenas - šitaip apdurninti dalį Tautos.

kaip atpažinti raudonus niekšelius       2019-03-14 13:31

pagal Leniną jie veikia : kas ne su mumis, tas prieš mus
———————
(trina neigiamus, bet teisingus komentarus apie nomenklatūrininką juozaitį)

Pats pralaimės?       2019-03-14 13:26

O jis ir nesiruošia laimėti - jo tikslas nepatenkintųjų balsus nuleisti į kanalizaciją, kad laimėtų Bankas.

natalija       2019-03-14 13:08

STANCIKIENE DEKUI UZ IDOMU STRAIPSNI JUS ESAT GERBEMA DAUGUMOS LIETUVOS ZMONIU

taip       2019-03-14 12:58

Ponas Juozaitis šiandien, jei žiniasklaida nemeluoja, užsipuldamas dalykišką M.Puidoko pasiūlymą, parodė savo arogantišką veidą. Kaip galima taip karštakošiškai draskytis nepastebint esmės -nebus susivienijusių  mažųjų kandidato, pats pralaimės.

Mielieji,       2019-03-14 12:57

neverta užsiimti kaltinimais. Geriau prisiminkime tai, kas buvo Lietuvai naudinga, kai buvome vienybėje. Atrodo, kad ta pati Oželytė per sausio įvykius parlamente budėjo būdama nėščia ir nebėgo, kaip kai kurie vyrai į užsienį, t.y. dingo nieko nesakę. Pavojus mus tyko tik tada, kai esame pavieniui ir išsigandę.

Povilai P. Gaideli,       2019-03-14 12:41

kai kils pavojus - bus kaip 1940 metais ir generolų nebeliks, o Tėvynę gins kariniais laipsniais nuo eilinio iki kapitono ir paprasti lietuviai. Ar buvo partizaniniame judėjime nors vienas buvęs generolas? Tiesa, o kiek pulkininkų ten buvo, a? Nežinai, ane? Kad nebegalėtų lietuviai apsiginti dabar žalieji su valstiečiais žvėriškai kerta miškus, nežinai? Negi miškų kirtimą laikai vienijimusi? O kad LDDP ir jų žalieji su kolchoznikais laimėtų labai pasistengė Kubilius su politikos kuosų kariauna.

>>Jules       2019-03-14 12:27

O gal stipriau 2K(Kubilius-Kirkilas) palaikė, nemanai, ką? “Ten stebimasi, kodėl vienų praeityje nematoma rąsto, o kitų bijomasi net krislo (pagal liet. liaudies patarlę)” - čia Jūs turėjote omenyje Madame Aurelie ar von Bock iš Dautarų, o gal net patį maršalą, ką? Kur buvo Madame Aurelie, kai konservatoriai traiškė tuos partijoje, kurie nepalaikė Didžiojo konservatoriaus Paksiaus ir aiškino jiems, kad jis maskolių draugas, jų projektas, a? Kur buvo tada Madame Aurelie? Nagi atsakykite į šitą klausimą, prašom?

Dėl Juozaičio viskas gerai,       2019-03-14 12:09

bet, turėdamas patirties iš anų laikų, galėtų pademonstruoti ir Tautos telkimo savybes, nes be šito bus tik “tuščia statinė” garsiai skambanti. Mes esame visokie, t.y. spalvoti, guzuoti, išmokslinti ir “konteineriniai”, bet esame Lietuvos vaikai ir mums reikia to, kuris apglėbs visus. Tas kuris matys gerus ir blogus darbus, o ne gerus ir blogus žmones. Nėra nei vieno blogo žmogaus, o yra tik blogi ir pikti darbai.

Nuomonė       2019-03-14 11:52

A.Juozaičio elgesys visada santūrus ,inteligentiškas ,išmintingas.Jo elgesys sudėtingose situacijose kelia pasitikėjimą,nes jį diktuoja išmintis.Todėl labiausiai pasitikėjimą iš kandidatų kelia A.Juozaitis.Prie jo purvas nelimpa ,nes jis ne jo,jis drabstančiojo.Todėl ir pykstama,kad prie jo jokių menkybių neprilipdysi.

> Julies       2019-03-14 11:51

Būna žmonių, kurie kad ir dešimt kartų skaitys straipsnį vis tiek nieko nesupras:) Čia taikau Jums. Straipsnyje juk nerašoma prieš Grybauskaitę. Ten stebimasi, kodėl vienų praeityje nematoma rąsto, o kitų bijomasi net krislo (pagal liet. liaudies patarlę). Vertinkim visus vienodai ir viskas atsivers nuo galvos ant kojų. Beje, Grybauskaitė 2009 m. laimėjo pirmame ture. Todėl kad ją rėmė Brazauskas ir Landsbergis smile

Iš Lenkijos       2019-03-14 11:41

Gerb.Aurelija,ačiū už Jūsų teisingą laikyseną  ir tinkamai argumentuotas mintis pokalbyje su bičiuliais. Pritariu komentuotojui ,,Balsuokim tik už A.Juozaitį”,-įžvalgos dėl daugelio konservatorių keistos moralinės ir pilietinės laikysenos,manau, yra teisingos.

Be reikalo Jules       2019-03-14 11:36

čia demonstruoji aroganciją. Gėda.

Jules       2019-03-14 11:33

Madame Aurelie, bet antrame ture beliko tik du kandidatai, pamenate? Paulauskas ir Grybauskaitė, tiesa? Tad už ką tada reikėjo balsuoti? Kaip jūs, Madame, balsavote, ar visus išbraukėte, prašom mums atsakyti į šį klausimą? Aš, pavyzdžiui, už ją nebalsavau pirmai kadencijai išvis, o antrai kadencijai pirmame ture taip pat, bet antrame balsavau, nes laikiau Paulauską didesniu blogiu nei ši dėstytoja, ar supratote? Grybauskaitė nebuvo linkusi nuolaidžiauti kitai eks-okupantei Lenkijai, o Paulausko chėbra okupacijos laikais mus gaudė, lupo ir kaulus laužė, mėtė iš institutų, nežinai? O Bičkauskas teisė, irgi nežinai? Beje, Madame, jūs buvote Konservatorių partijoje ir buvote Seime nuo tos partijos, ar taip? Prašom pasakyti. Tad kaip čia dabar yra iš tikro, su visa eilinio lietuvio-žemaičio pagarba jums, Madame Aurelie.

Taip, gerb. Aurelija,       2019-03-14 11:25

baimės akys didelės. Didelės, nes mes suskaldyti ir išblaškyti. Kodėl nebuvo baimės sąjūdžio aušroje? Buvo vienybė, buvo tik tauta, nebuvo spalvų ir kt. baisybių. Be vienybės mes labai silpni ir nieko verti. Reikalingas Tautos Susirinkimas vardan tos, Lietuvos.

Balsuosim tik už A.Juozaitį       2019-03-14 11:18

Mano manymu, visi konservatnykai tikri chameleonai, jie viską išverčia taip, kaip jiems tuo momentu patogiau, kaip ir šiame str. rašė gerbiama eksparlamentarė A.Stancikienė. Be to visi konservatnykų gerbėjai - totalūs fanatikai, kurie nesugeba mąstyti, nesugeba daryti išvadų, jie moka tik kartoti kaip mantrą tai, ką sako konservatnykų vadukai. Vienu žodžiu su religiniais fanatikais ir bepročiais mums nepakeliui. Mes siekiame Šviesos, Taikos ir Gėrio visiems, todėl mums pakeliui tik su gerbiamu kandidatu į Prezidentus Arvydu Juozaičiu. Sėkmės Jam rinkimuose. Tegu Dievo ir Tautos palaima Jį telydi.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.