Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos, Šeimos politika

Aurelija Stancikienė. Jie valstybės vardu kovojo prieš padorias motinas

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 18 d. 21:15

12     

    

Aurelija Stancikienė. Jie valstybės vardu kovojo prieš padorias motinas

Prieš penkerius metus Lietuvą supurtė siaubą varanti byla.

Lietuvoje dešimtmečiais klesti gerai organizuotas nelegalių gimdymų namuose verslas!

Veikia sekta, prekiaujanti tik gimusiais kūdikiais! Dėl sektos veiksmų miršta kūdikiai, kai kurie dingsta: nustatyta, kad šeši namie gimę vaikai yra dingę iš Lietuvos, vienas gyvena Rusijoje, kitas Jungtinėse Valstijose, dar kelių buvimo vieta nežinoma. Kai kurie sektos nariai užsiima net kanibalizmu!  Už to stovi žinomi Lietuvoje žmonės, tarp jų ir Seimo nariai. Besiruošiančios gimdyti moterys verbuojamos į kursus, manipuliacijų būdu įtikinamos, kad būsimos pribuvėjos yra šventi žmonės. 

Tokiais sensacingais „faktais“ 2013-aisiais specialioje spaudos konferencijoje visuomenę šiurpino generalinio policijos komisaro pavaduotojas Renatas Požėla.

Tuos baisius kaltinimus lydėjo ir atitinkami veiksmai: paryčiais iš lovų buvo verčiami mažamečiai ir jų tėvai, valandomis daromos kratos daugiavaikėse šeimose, kai kur net šaldant vaikus – visą pusdienį neleidžiant pasikurti krosnies.

Cituoju to meto žiniasklaidą:

„Viskas vyko kaip kriminaliniame filme. Išeinu iš ryto pro duris – prie vartų tamsoje stovi 6 žmonės ir sako, kad darys kratą“, – pasakojo režisierius ir aktorius Ramūnas Abukevičius.“


„Motinos įbaugintos ir tikina, kad klausomasi net jų pokalbių telefonu.“


„Į kovą su nenorinčiomis gimdyti ligoninėse moterimis buvo mestos didelės pajėgos – keturiose kratose dalyvavo dešimtys pareigūnų. Pas Inesą Kurklietytę, kuri yra sukūrusi filmą apie gimdymą namuose, nuvyko šeši pareigūnai, pas Prieraišiosios tėvystės centro vadovę Vitaliją Pilipauskaitę-Butkienę – irgi šeši. Moterys suskaičiavo 12 pareigūnų pas gimdymo namuose sąjūdžio pradininkę Jurgą Švedienę, o dar keturi lankėsi devynių vaikų motinos Ivetos Vaiginienės, turinčios akušerės diplomą, namuose. I.Vaiginienei surašytas aktas, kad vaikai nepamaitinti, o namie šalta. Motina tikino, kad namai atšalo, kai pareigūnai pusvalandį laikė atidarytas duris, o būstas kūrenamas malkomis.
Visos kratos prasidėjo 7 valandą ryto ir truko 3–5 valandas.“


„Nežinau, ko pareigūnai iš tikrųjų galėjo tikėtis ir ką jie galėjo rasti, bet jie pasiėmė kompiuterius, žinoma, ir mano nešiojamąjį, kuris yra mano dabartinė darbo priemonė, – teisėsaugos veiksmais piktinosi I.Kurklietytė.


„Šeimos gydytojo diplomą turinti keturių vaikų motina Dalia Jakaitė po kratos gyvena be paso, tapatybės kortelės ir net bankui, „Sodrai“ ar „Regitrai“ yra priversta pateikinėti pažymą, kad yra įtariama dokumentų klastojimu. Bet labiausiai D. Jakaitei gaila savo prisiminimų apie tėvą. Jie liko policininkų išsineštame kompiuteryje. Be šių juodraščių ji negali parašyti knygos apie pasipriešinimą sovietiniam okupaciniam režimui, kurio liudininkė buvo. Molotovo-Ribbentropo pakto slaptųjų protokolų kopijos 1970 metais pasiekė Lietuvą apvyniojus jomis trejų metų Dalytę Jakaitę – toks būdas jos tėvui atrodė saugiausias svarbiam dokumentui iš Maskvos atvežti. Dalia puikiai atsimena Andiušą, dėdę Volodią ir dėdę Seriožą. Ir tik užaugusi suprato taip vadinusi rusų disidentus: Nobelio premijos laureatą Andrejų Sacharovą, Viktorą Bukovskį ir Sergejų Kovaliovą. Šiuo metu D. Jakaitė įtariama dokumentų klastojimu, antspaudo, spaudo ir blanko klastojimu, neteisėtu vertimusi ūkine, komercine profesine veikla, taip pat vertimusi medicinos praktika be licencijos ir net kanibalizmu (žmogienos valgymu).“


„Gytis Lukšas, Lietuvos kinematografininkų sąjungos pirmininkas „Esu apstulbęs ir pasipiktinęs tokiu neregėtu ir negirdėtu elgesiu su menininku. Maniau, kad tokio šiurkštaus įsiveržimo į menininko asmeninį gyvenimą, jo būstą mažų vaikų akivaizdoje laikai jau praėję, o rekomenduojamų arba uždraustų temų sąrašai mūsų valstybėje nebegalioja.“


Kaip ir reikėjo tikėtis, po penkerių metų ši „sensacinga byla“ baigėsi visišku policijos ir prokuratūros pralaimėjimu. 2018 m. birželio 12 d. Aukščiausiasis Teismas antradienį paskelbė, kad kaltinamosios dėl gimdymų namuose yra išteisinamos. Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama. Šioje byloje kaltinimai dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla buvo pareikšti pribuvėjai Jurgitai Ingai Švedienei ir gydytojos išsilavinimą turinčiai Daliai Jakaitei. D. Jakaitei byla nutraukta, o J. I. Švedienei paliktas galioti pirmosios instancijos teismo išteisinamasis nuosprendis. Be to, teismas paskelbė, kad gimdymas namuose nėra uždraustas nei baudžiamuoju įstatymu, nei kitais teisės aktais, todėl Baudžiamojo kodekso nuostatos J. I. Švedienei ir D. Jakaitei kvalifikuotos netinkamai.

Todėl dabar ir noriu priminti pagrindinius šios absurdiškos, nežmoniškos, nekvalifikuotos bylos kaltininkus: policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį, šiuo metu pirmininkaujantį Vyriausybei ir besidairantį į aukščiausiąjį valstybės postą; jo pavaduotoją Renatą Požėlą, dabar vadovaujantį valstybinės sienos apsaugai (šis tandemas tokiu pačiu stiliumi yra pasižymėjęs ir 2012 m. Garliavoje, kai jų nurodymu daužydami moteris, invalidus, senjorus, politinius kalinius 240 ginkluotų, šarvuotų policininkų „konstitucinę tvarką atstatinėjo“); tyrimui vadovavusią  Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorę Larisą Fedotovą, Vilniaus rajono apylinkės prokuratūros prokurorę Audronę Pupeikienę (kilus skandalui dėl nežmoniško elgesio prokurorės tuomet aiškino, jog kratą sankcionavo teismas, o laiką nustatė ir ją atliko policininkai, prokuratūros atstovams fiziškai nedalyvaujant), kaltinimą teismuose palaikiusį Vilniaus apylinkės prokuratūros 6-ojo skyriaus prokurorą Kęstutį Gudžiūną.

Visi minimi asmenys yra diplomuoti teisininkai, todėl ypač norėčiau pabrėžti, kad šią kovą prieš nekaltas motinas jie vykdė jau po Europos Žmogaus Teisių Teismo 2010 m. išaiškinimo (byloje Ternovszky prieš Vengriją), kad teisė pasirinkti gimdymo sąlygas (vietą, būdą bei aplinkybes) yra ginama Europos Žmogaus teisių bei pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos.

Ar neturėtų šie veikėjai atlyginti žalą, kurią jie padarė padorioms moterims, jų vaikams, menininkams, visuomenei, valstybei? Kaip po viso šito klausytis p. S. Skvernelio gražbylysčių apie gimstamumo skatinimą, teisinės valstybės kūrimą, kovą už teisingumą ar žmogaus teises?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to Rigerds       2018-06-21 21:54

Balsuok uz ta nomenlaturine….  Nieko neveikia, tik vis dejuoj. Vat ka ji nuveike budama seime - NIEKO…..

Raigerdas        2018-06-21 12:02

Gerbiama Aurelija Stančikiene, kodėl jūs nebandote savo laimės prezidento rinkimuose? Aš asmeniškai, už jus balsuočiau. Būtent teisingumo sfera ji yra smarkiai iškrypusi. Tai jūsų pastangų dėka, bent dalinai galima būtų kažką tai pakeisti. Gal yra daugiau komentatorių, galinčių ją paraginti ryžtis tokiam žingsniui?

Žmogus       2018-06-21 6:36

Su tais gimdymais namuose skatinamas grįžimas į gūdžius skurdo laikus.Gimdymas namuose be medicininės priežiūros, esant (ar net nesant) šalia menko supratimo padėjėjui…Ką reiškia dabartiniai gimdymo namuose šou, tai tik reiškia ėjimą į kapitalizmo laikus, kai skurdžiai gimdė namuose, tai tik parodomosios akcijos, kaip gera gimdyvei būti namuose gimdymo metu, visiškai neatsižvelgiant ar kūdikėlis nori tokios rizikos.

KARBAUSI       2018-06-19 11:04

jusu partija paversta plesiku7 gauja ,zmones jums patare - neimkite Skvernelio ,nepaklausete . Niekas uz jumis daugiau nebalsuos .

Prisiminkime,       2018-06-19 10:35

jog visai neseniai (gal prieš pora savaičių) ponas Urbšys gyrėsi, jog skvernelį pats prikalbino eiti į rinkimus su valstiečiais.  Galite jo perklausti, jei netikite. Todėl reikėtų Urbšiui “padėkoti” už tokį rūpestį. Juk kaip buvęs STT pareigūnas, tikrai turėjo žinoti, koks yra skvernelis. Teisuoliui Urbšiui nekyla klausimas, kaip policininkas galėjo pasistatyti tokį dvarą brangiame sklype.Manau, jog Urbšiui tinka visos niekšybės arba jis norėjo kuo labiau sukompromituoti Karbauskį, nes šis , užsiėmęs savo verslu ir Ispanija, mažai žinojo apie vietinius niekšelius. Buvo galima sudaryti visai pusėtiną vyriausybę, jei nebūtų priėmę šio padugnės.

O dabar       2018-06-19 8:15

rinksime sovietinį OBCHSS’ą.

Ką iš jų       2018-06-19 7:54

norėt,fariziejai nelaimingi,-jei jie net patį Kristų prikalė prie kryžiaus,tai kuo greičiau juos pastatyti į savo vietą.Visada turi būti už apinasrio.Tautai pamkoka,užteks būti pasyviais ir kažko laukti,laukti,laukti…Bent jau pradėti kalbėti iš pradžių tarp savų.Nors ir ten ,-šeimose,giminėse,bendruomenėse,-suvešėję agresyvūs elementai,kurie daro negražius darbus ir paskui neva nieko neprisimena.Kaip atsitiko su uzurpuotu Sąjūdžiu.Sąjūdžio nariai gal turėtų paskelbti pranešimą ir priminti atmintį beprarandančiam Vytautui,kad Sąjūdyje buvo daug žmonių .

Išverstaakį       2018-06-19 6:31

ir išverstaskūrį monstrą ir jo gaujos sėbrus reikia kuo greičiau vyti lauk ir teisti! Ir mes dar paskui stebimės, kodėl iš šitos valstybės masiškai emigruoja (evakuojasi) žmonės? Tai juk jie paprasčiausiai bėga nuo tokių sužvėrėjusių pabaisų.

Stasys       2018-06-19 5:42

Ant Lietuvos užmestas stribyninis siaubas, chameleoninis ....

Pritariu autorei       2018-06-19 1:38

Taiklus pastebejimai.

aS5       2018-06-19 0:30

ČIA VISIEMS KAS GALVOJO RINKT ŠITĄ MENTA PRAVARDE ‘SKVERNYY’.
RINKIM TIK JUOZAITĮ IR TOKIE PADARAI ATSIDURS UŽ GROTŲ.

Al.       2018-06-18 23:15

Vien tai, kad Karbauskas mums įkišo ir toliau laiko Skvernelį, visą latifundininkų partiją paverčia plėšikų gauja.


Rekomenduojame

Alina Laučienė. Kada mokytojo profesija bus prestižinė? (I dalis)

Daniel Pipes. Migrantai iš Artimųjų Rytų turi likti savo kultūrinėje zonoje

Andrius Švarplys. Kaip greitai keičiasi mūsų konservatizmas

Vokietijoje gėjams, lesbietėms ir migrantams išskirtos atskiros stovėjimo vietos automobilių aikštelėse

R. Jankūnas. Atsakymas prof. A. Ambrozaičiui: kaip patikrinti, ar vakcinų klinikiniai tyrimai baigti

Jungtinės Tautos nori uždrausti genderizmo kritiką

Vidmantas Misevičius. Mėlynas herbas – nauja norma?

Danutė Šepetytė. Auka ant dvasiškai merdėjančios valstybės altoriaus

Ir vėl tie velnio „kringeliai“ QWX

Almantas Stankūnas. Apie Nacionalinio susivienijimo kandidato Ramūno Aušroto rezultatą neeiliniuose Trakų raj. mero rinkimuose

Suomijos valdžios tyrimas. Migrantai stipriai išsiskiria seksualinių nusikaltimų statistikoje

Vengrija Lenkijos pusėje – reikalauja ES gerbti narių suverenitetą

Tomas Čyvas. Savivaldos dienos proga – politologo žinia: savivaldos Lietuvoje nėra

Justas Sakavičius. Galimybių pasas nepasiekė savo tikslų

Bausmės ir Sankcijos. Marijus Velička

Kard. Sigitas Tamkevičius. Dievas ar Mamona?

Marius Parčiauskas. Lepanto mūšis už katalikybės kūną ir kraują

Vytautas Sinica. Neleisti žmonėms gyventi normalaus gyvenimo!

Karikatūristo žvilgsniu

Nacionalinis susivienijimas apie kainų kilimą: „Energetikos rinkos liberalizavimo žalos klausimą reikia kelti ES mastu“

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl elektros energijos ir dujų kainų kilimo ir jo valdymo

Lenkija atsakė ar laikysis visų Briuselio nurodymų

Vytautas Sinica. Kažkas neįtikėtino vyksta Vilniaus savivaldybėje

Kvietimas pasirašyti peticiją prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje

Jungtinės Karalystės universitetuose kursai apie rasinę įvairovę ir genderistinę tapatybę taps privalomi

Laisvūnas Šopauskas. Ar Nidos Vasiliauskaitės individai apgins savo laisves ir teises? (II)

Iš propagandos frontų. Linas Slušnys: „Mielieji, pasiskiepykite kuo greičiau – nereikės mirti natūralia mirtimi“

Gintautas Terleckas. Barbarai

Alvydas Mozeris. Apie A. Dulkio paskelbtas žiurkių lenktynes: kuo didesnis sergamumo rodiklis, tuo didesnis šansas merui gauti premiją...

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“. Versija: dujų kainos sukeltos sąmoningai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.