Demokratija ir valdymas

Audronius Ažubalis: „Reikia bandyti kalbėtis su valstiečiais, ir štai kodėl“

Tiesos.lt redakcija   2016 m. spalio 27 d. 20:07

10     

    

Audronius Ažubalis: „Reikia bandyti kalbėtis su valstiečiais, ir štai kodėl“

LRT.lt portalui pasidalijus savo turima informacija apie tai, jog dalis konservatorių nepritaria savo lyderio pozicijai dėl koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir yra pasiryžę inicijuoti partijos prezidiumo posėdį (daugiau apie tai skaityti ČIA), kviečiame susipažinti ir su tokią iniciatyvą savo parašu parėmusio partijos prezidiumo nario Audroniaus Ąžubalio nuomone.

Nors aštuonių prezidiumo narių parašų nepakanka, kad partijos TS-LKD partijos pirmininkas būtų įpareigotas sušaukti prezidiumo posėdį, bet koks pozicijų išskaidrinimas yra sveikintinas, tik kažin ar tai vadintina „maištu“ ar net „skilimu“.

tsajunga.lt

Rinkimai baigėsi, tačiau emocijos, su kuriomis visos į Seimą patekusios partijos ruošiasi naujai kadencijai, neslūgsta. Tam pagrindo suteikė kiek netikėtas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškilimas, ypač antrajame rinkimų ture.

Valstiečiai pasiekė pergalę nepaisant to, jog daugelio išrinktųjų sąrašo narių rinkėjai nėra matę akyse ir visiškai nepažįsta; nemaža dalis šios partijos politinių nuostatų kitiems politinio proceso dalyviams nėra pažįstamos.

Tai, kad visuomenė nusprendė rizikuoti ir pasirinkti „užverstas kortas“, rodo pavojingą žmonių nusivylimą valdžia ir politika apskritai. Tačiau antrajai sėkmingiausiai rinkimuose pasirodžiusiai partijai, Tėvynės Sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams, vietoje skėsčiojimo rankomis reikia apsisprendimo, kaip su šiomis „užverstomis kortomis“ elgtis artėjančioje kadencijoje.

Lengviausias ir partijai saugiausias kelias yra dar ketverius metus būti opozicijoje ir laukti, kol Vyriausybę ištiks fiasko, o jis valstiečių-socdemų koalicijos atveju yra užprogramuotas. Tada būtų galima grūmoti pirštu rinkėjams: „Vėl prisižaidėte, juk įspėjome…“.

Tačiau toks kelias nei partiniu, nei valstybiniu požiūriu nėra atsakingas. Esame patys ne kartą pabrėžę, jog Lietuva negali prarasti dar ketverių metų: reikia permainų, jų reikia dabar, ir rinkėjas už jas balsavo. Gaila, kad balsavo ne visiškai taip, kaip norėjime mes, Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, siekę didžiausio mandatų skaičiaus Seime bei vadovavimo Vyriausybei.

Tik ar tai priežastis atsitraukti?

Politikoje požiūris „viskas arba nieko“ dažniausiai ir veda į niekur. Į niekur veda ir atsakomybės bei pasekmių už naująją valdžią permetimas ant rinkėjo pečių. Jei formuojant ir įgyvendinant Vyriausybės programą paaiškėtų, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra ne realūs partneriai, o valstybinė bėda ir rizika, būtent mes (nesitikėkime to iš kitų) turime šią bėdą spręsti, o riziką – neutralizuoti.

Dėl to esu įsitikinęs, kad Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai turėtų bent pabandyti kalbėtis ir rasti sutarimą esminiais klausimais su šių rinkimų nugalėtojais, peržengti save ir pamėginti šią kadenciją konstruktyviai dirbti iš „antrinių“ politinių pozicijų. Spręstinų valstybės klausimų yra tiek, kad darbo – per akis visiems.

Jei sudarant koaliciją mums pavyktų įterpti esminius savo programinius punktus (pavyzdžiui, įstatymą dėl Astravo AE elektros tranzito blokavimo, ką, rinkdami piliečių parašus, esame įvardinę nacionalinio išlikimo reikalu), tai jau būtų esmingas Lietuvos laimėjimas.

tsajunga.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2016-10-28 23:24

“Konservatoriai” (turbūt aišku, kodėl rašau kabutėse) iš “senosios gvardijos” turi uoslę ir stiprų išlikimo instinktą: atvirai keikia ir niekina “valstiečius”, bet kadangi valdžios taip norisi, mielai prie jų prisiplaktų. O tada - visi koziriai rankose: jei kas negerai - reiškia, “valstiečių” kaltė, o jei gerai - reiškia, čia MES pasiaukojamai valstybę gelbstim. Kažkaip įtariu, kad jei grįžtų komunistai ir laimėtų rinkimus, “konservatoriai” ir prie jų plaktis rastų argumentų - juk reikia “valstybę gelbėti”, “bėdą spręsti” ir “riziką neutralizuoti”. smile Tuo tarpu Anūkas tvirtai sėdi savo “ego” burbule - “viskas arba nieko!”. Jau geriau spec. tarnybas ant “neteisingų partijų” užsiundys, negu atleis už įžeistą išdidumą: juk matė save Lietuva vadinamos sąjunginės respublikos viltimi, Partijos Vadu, vesiančiu nevertuosius į šviesų homunistinį rytojų - ir še tau kad nori, kaip šlapiu skuduru… Apmaudu, ką ir bešnekėti…

Net ir P. Saudargas kalba apie priešus...       2016-10-28 14:27

Štai kuo baigiasi mintys apie maištą ar skilimą - kalbomis apie priešus smile

- Ar teisingai suprantu, kad krikdemų atskilimo ar maišto partijoje nebus? O gal bus?
- Matote, dabar pasirodė įvairios interpretacijos, kad krikdemai, kurių ideologinės vertybės teoriškai labiau sutampa su valstiečių programa nei konservatoriško sparno. Tokias interpretacijas vykdo mūsų priešai. Krikdemai niekada neatskilo dėl kažkokių postų ir nežada atskilti. Manyčiau, šitas klausimas yra pritemptas ir specialiai eskaluojamas siekiant sumaišties mūsų partijoje. Mes esame viena partija ir priimame bendrus sprendimus.

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/konservatoriu-maistininkai-prisipazino-ko-is-tiesu-nori.d?id=72708738

Ona       2016-10-28 10:36

Senelis kalba, kad uz LVZS balsavo GATVINIAI- naujas epitetas zmonems, tad kaip ANUKAS skirsis nuo senelio, nori garbes ir negali susitaikyti, kad jis gali likti be AUKSTOS kedes. Kokia zema kultura visu konservatoriu, ir dar prisideda krikscioniu pavadinima, kuris yra priesiskas ju kalboms ir veiksmams.
Is senuju konservatoriu kulturingesne DEGUTIENE, kuri galetu vadovauti partijai, o ne tridalius ANUKAS su savo AUSTEJA , kuri jau spejo ekrane suzybeti.

vilties mažai       2016-10-28 10:11

Toks motyvas, kad daugelio valstiečių ir žaliųjų partijos narių Lietuvos žmonės nepažįsta - nepagrįstas nerimas. Per kadenciją suspėsime susipažinti ir įvertinti. Ir dėl šios partijos fiasko nedrįsčiau iš anksto prognozuoti. Palaukim ir pamatysim. O konservatoriai tikrai eina ta linkme - susinaikinimo keliu. Partija privatizuota Landsbergių šeimos ir tapo vos ne jų nuosavybė. Kas prieš tokią politiką - vienintelis kelias bėgti iš šios partijos.
Politikoje žodis “meilė” naiviai skamba, bet konservatoriai turėtų pajusti, kad jų Lietuvoje jau daugelis ne tik nemyli, bet net neapkenčia ir nežinau kokie pokyčiai turėtų įvykti šioje partijoje, kad žmonės į juos atsigręžtų.

AAA       2016-10-28 10:04

Konservatoriai pirmiausiai turėtų pripažinti kubilizmo žalą valstybei. Kitaip jie - nieko verti demagogai:(

Dangė       2016-10-28 9:37

Konservatorių partija iš esmės išsigimė - prarado savo pradines vertybes, liko tik gražus, tačiau melagingas pavadinimas. Belieka viltis, kad šioje partijoje dar išlikę išmintingi patriotai išsivaduos iš arogantiškų liberastų įtakos ir kartu su kitų partijų geranoriais pradės rimtai dirbti Lietuvai.

Valstietiškas,įaugęs       2016-10-28 7:19

į žemę mąstymas pats konservatyviausias.Tai kas čia negerai?

Matyt,krikščioniška labaiau konservatorių       2016-10-28 6:52

partijos dalis supranta,kad gyvenimas ne azartas,o ilga ilga diskusija,kompromisai,įsiklausymas,jautrumas,atliepimas…

Ažubali       2016-10-28 6:13

Tavo kalbėjimai su valstiečiais, tai jau kaip sakoma ausiniai šaukštai po pietų. Nekabink makaronų.

Jules       2016-10-27 22:38

Vienąkart vertė V.Landsbergį, bet kažkodėl atsitraukė. Dabar bandys versti G.Landsbergį, ypač dabar, kai rezultatas pasiektas - patekta į Seimą ir patenkintas Maskvos noras pašalinti G.Landsbergį iš ES parlamento. Kova dėl valdžios yra žiauri ir negailestinga - rimti konkurentai naikinami. Iročka kažkada irgi vieną antilandsberginę Vagnorkos popierką buvo pasirašiusi, bet vėliau atsidievagojo, žodžiu, apsimetė kvailute ir viskas liko po senovei.


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.