Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Žiniasklaida, Emigracija, imigracija, demografija

Audronė Žentelytė. Kovotojai prieš Vakarų „stabmeldystę“ – demokratiją

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 2 d. 23:07

11     

    

Audronė Žentelytė. Kovotojai prieš Vakarų „stabmeldystę“ – demokratiją

„Džihado tikslas – kartkartėmis smūgiuoti į „glebų Vakarų pasaulio pilvą – Europą“, – skelbia 2005 metais internete pasirodęs ir iki šiol islamistų socialiniuose tinkluose kursuojantis manifestas. Tai, kas dabar vyksta Europoje, prancūzų sociologas, arabistas ir islamo ekspertas Gilles Kepelis laiko šio manifesto realizacija.

Paryžiaus politinių mokslų instituto (Institut d’études politiques de Paris) profesorius jau tris dešimtmečius tyrinėja musulmoniškas Europos, pirmiausia – Prancūzijos, bendruomenes, su nerimu stebi dalies jaunų musulmonų radikalizaciją.

Tai, ką dabar matome Europoje, G. Kepelis vadina „trečiosios kartos džihadu“, puolančiu Vakarų visuomenes iš vidaus. Kryptį šiam Vakarų gniuždymo planui rengė dar 2001 metų gruodį internete paskelbtas „Al-Qaeda“ ideologo Aymano al-Zawahiri manifestas, kuriame formuluojama džihado esmė ir jo perspektyvos, – rašo G.Kepelis 2016 metais pasirodžiusioje savo knygoje „Teroras Prancūzijoje. Naujasis džihadas Europoje“.

Džhadistai – tai „riteriai su Pranašo vėliava“, veikiantys Mahometo raitelių pavyzdžiu, kai judrūs ir narsūs kariai sugebėjo įveikti daug gausesnes, bet nepaslankias, biurokratiškas Sasanidų ir Bizantijos imperijų armijas. Panašią bejėgystę džihado ideologai įžvelgia ir dabartinėje karinėje Vakarų doktrinoje: milžiniški jų ginklų arsenalai tinkami kovai su reguliariomis armijomis, tačiau neveiksmingi kovoje prieš saujelę džihadistų, pasiryžusių „kankinio mirčiai“. Jų tikslas – padaryti priešui kiek galint daugiau žalos, gniuždyti jį netikėtais išpuoliais.

Vakarų demokratija salafistams – stabmeldystės forma

Trečioji džihadizmo fazė prasidėjo 2005 m. paskelbtu manifestu, kviečiančiu pasaulio musulmonus į pasaulinio masto sukilimą, – nurodo G. Kepelis. Manifestas centriniu globalaus džihado mūšio lauku paskelbė Europą. Senasis kontinentas ribojasi su musulmonų pasauliu, Europoje gyvena milijonai jaunų musulmonų – potencialių Kalifato karių. Šio kurstytojiško teksto autorius, Prancūzijoje studijavęs ir Ispanijos pilietybę turintis sirų inžinierius Abu Musabas al-Suri, kritikavo sensacingą rugsėjo 11-osios išpuolį, – tai buvęs Osamos bin Ladeno įžūlaus pasipūtimo vaisius. Vakarų visuomenes al-Suri ragino pulti iš vidaus, smūgiuojant į „glebų Europos pilvą“.

Al-Suri įsitikinęs, kad dėl ekonominės krizės, nedarbo ir europiečiams būdingos „islamofobijos“ kultūrinė musulmonų integracija Europoje nebus sėkminga. Tereikia prastai integruotus jaunuolius patraukti savo pusėn, pasitelkus salafistinį mokymą, grindžiamą griežtu, pažodiniu Korano skaitymu, taip juos galutinai atkertant nuo vakarietiškų vertybių: demokratijos, žmogaus teisių ir lyčių lygybės.

Tikram musulmonui integruotis į demokratinę Vakarų visuomenę esanti nuodėmė, stabmeldystė, – skelbia salafistai. Tauta kaip suverenas, demos, jiems yra stabas, kurį privalu nuversti. Suverenas gali būti tik Alachas, o vienintelis įstatymas musulmonui – šariatas, grindžiamas Koranu bei Mahometo gyvenimo istorijų bei pamokymų rinkiniu haditu.

Salafistai ragina musulmonus visiškai pasitraukti iš viešojo Vakarų valstybių gyvenimo. „Tačiau jie patys elgiasi nenuosekliai: taip man pačiam teko susipažinti su salafistais, gyvenančiais valstybės išlaikomuose socialiniuose butuose“, – liudija G.Kepelis.

Trečiasis džihadas – tai ne organizacija, o sistema

G. Kepeliui nerimą kelia tempai ir mastai, kuriais salafistinis judėjimas augo po 2005 metų. Teroro išpuoliai, pasak jo, tėra salafistinio ledkalnio Europoje viršūnė.

Prie salafizmo išplitimo esmingai prisidėjo ir naujoji komunikacija. Jauni musulmonai nesiintegruoja į „netikinčiųjų“ visuomenes, nes internetu jie gali prisijungti prie islamo koordinačių sistemos. Islamistų ideologai puikiai naudojasi socialinių tinklų teikiamomis galimybėmis, suburdami virtualias bendruomenes YouTube, Facebook’e ir Twitter’yje. Taip trečioji musulmonų karta Vakarų Europoje susisiejo su trečiąja džihadizmo banga, – konstatuoja mokslininkas.

Palankias sąlygas radikalizavimuisi sudaro pavojingas mišinys iš socialinės atskirties, kolonijinės praeities, politinio nusivylimo ir islamiškos radikalizacijos, – vardina ištisą islamistinio terorizmo priežasčių kompleksą G. Kepelis.

Salafistai siekia musulmonams įteigti, kad vienintelė priimtina tapatybė jiems gali būti tik islamas. Didžioji musulmonų dauguma išpažįsta islamą, niekaip nesisiejantį su terorizmu. Tačiau džihadistai inspiracijos ir pateisinimo savo veiksmams ieško islamo šventuose tekstuose, atskiras frazes ištraukdami iš istorinio konteksto ir interpretuodami pažodžiui.

Trečiosios džihadistų kartos strategija, pasak mokslininko, yra išpuoliais išprovokuoti kerštą ir priešiškas reakcijas visų musulmonų atžvilgiu, kas, savo ruožtu, daugintų džihado šalininkų. Džihadistų siekis – tapti visų musulmonų vadovais.

Nedovanotinas politikų ir saugumo ekspertų abejingumas

Laimei, didžioji Europos musulmonų dauguma kol kas nepasidavė šiai suvedžiotojų strategijai.

Vis dėlto esama nemenko pavojaus, kad ateityje ši strategija bus veiksmingesnė, jei Europos šalių atsakingi asmenys nesiims skubios prevencijos. Pastaraisiais metais G. Kepelis ne kartą apgailestavo, kad jo internete surastais ir išverstais džihadistų tekstais bei trečiojo džihado analize politikai ir saugumo ekspertai visiškai nesidomėjo, kad jie ilgai ignoravo naująją džihado strategiją.

Islamistai brėžia kitą ribą tarp gėrio ir blogio ir pateisina politiškai bei religiškai motyvuotą „netikinčiųjų“ žudymą, – aiškino G.Kepelis, atsakydamas į Miuncheno laikraščio „Abendzeitung“ klausimą, kodėl teroristas auka šįkart pasirinko vaikus ir paauglius. Tiesiog džihadistai nori žmonėms įdiegti: niekur nebebūsit saugūs, „minkšti taikiniai“ mums visada parankūs.

Be to, mokslininkas priminė, kad 2012 metų kovą islamistas Tulūzo mieste, žydų mokykloje, jau žudė vaikus ir šį žiaurų aktą netgi filmavo. Tai privertė džihadistus svarstyti, ar leistina žudyti vaikus. Jų išvada buvo: kadangi vaikai ateityje taps Izraelio kariais, tai vaikų žudymas esąs halal (arabiškai leistas, – red.). Vis viena nemažai žmonių, kuriuos tada tikėtasi mobilizuoti džihadui, šiuo žiauriu veiksmu pasibaisėjo.

„Tačiau džihadistams siaubas nėra problema, – pažymi mokslininkas. – Jie ir nesistengia įtikinti visos visuomenės. Jiems rūpi po savo vėliava suburti kuo daugiau šalininkų.“ Jie nori didinti įtampą Vakarų visuomenėse, kad žmonės kerštaudami išniekintų mečetes arba rinkimuose balsuotų už ultradešiniuosius. Kad džihadistai po to galėtų sakyti: „Tik pažiūrėkit, nėra čia jokios integracijos. Vokiečiai, prancūzai, britai – visi jie rasistai. Todėl vienintelė išeitis – kovoti už kitą, uždarą sistemą. Tai yra jų tikslas: skaldyti visuomenę ir sukurti Europoje pilietinio karo situaciją.“

Savo studijoje „Teroras Prancūzijoje“ G. Kepelis atskleidžia ir dar vieną džihadistų strategijos gudrybę: siekdami musulmonų dezintegracijos, islamistai pasitelkia islamofobijos sąvoką. Islamofobiją jie pateikia kaip prigimtinę vakariečių ydą, taip brėždami neįveikiamą ribą tarp europiečių ir musulmonų. Be to, kaltinimu islamofobija jie užkemša burną kiekvienam, įskaitant modernius musulmonus, išdrįsusiam kritikuoti fundamentalistines islamo formas bei apraiškas.

Pats Gilles Kepelis yra įtrauktas į islamistų „mirtininkų sąrašą“ ir yra priverstas gyventi su policijos apsauga – panašiai kaip apie 50 kitų Prancūzijos žmonių, tarp jų žurnalistų, profesorių, nuosaikių musulmonų, mokytojų, muzikų.

Trumpai apie autorę: Audronė Žentelytė yra nepriklausoma žurnalistė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2017-06-5 8:01

Kepelis šiame straipsnyje įvardino labai teisingą problemą, į kurią beveik užsimerkė dabartiniai Europos valdovai.
Jo asmeninės pažiūros čia nepateiktos, tik šiek tiek paryškintos pagrindinės vakarietiškos vertybės, apie kurias jau pasisakiau.
Daugelis žmonių daro didelę klaidą, arba atmesdami viską, ką kas nors pasako, jei jis kažkur ne toks, arba priimdami viską, ką kažkas sako, jei tas asmuo šiaip dėl ko nors patinka. O reikėtų tik išmokti atskirti pelus nuo grūdų...

Pikc       2017-06-4 19:59

Skubantys girti tą Kepelį, matyt, neatkreipė dėmesio į įdomią detalę: kokios gi išvados jis prieina, remdamasis iš esmės teisingomis prielaidomis? Kur jis mato pagrindinę grėsmę? Ogi kad dėl alach-babachų į valdžią gali ateiti “ultradešinieji” (“ultradešinieji”, suprantama, yra tie, kurie nėra liberast-neomarksistiniai mėmės)! Dar daugiau - atseit, alach-babachai būtent to ir siekia. Tai iš esmės tas pats, kas sakyti, jog kokį pederastiškos išvaizdos hipsterį spardantys buduliai iš tikrųjų siekia, kad jis pradėtų sportuoti ir karatė treniruotes lankyti. Logikos tiek pat.
Sudėkite viską, ką jis pasakė, pažiūrėkite, kurlink jis kreipia mintį, ir lengvai pastebėsite, kad jis suka ten pat, kur ir visi liberastai - t.y. kad problema yra ne pats alach-babachų antplūdis, bet nepakankama jų, vargšų, integracija, o bet kokia europiečių savigyna iš esmės reiškia teroristų tikslų įgyvendinimą (lyg aniems patogiau turėti reikalų su apsiginti sugebančia visuomene, o ne su silpnapročių tolerastinių impotentų banda). Kitaip tariant - daugiau atvirumo beigi tolerancijos, kad tik alach-babachai nesiradikalizuotų!
Taigi, apibendrinant: gerai, kad Kepelis nėra visiškai užzombintas idiotas, kaip absoliuti dauguma liberast-neomarksistinių mėmių, bet tarp “nevisiškas idiotas” ir “ne idiotas” vis dėlto yra DIDŽIULIS skirtumas. wink
P.S. Beje, dėl “pilietinio karo situacijos” - kiek prie to prisideda idiotiška “refjudžyz velkam” politika ir pasų dalinimas alach-babachams? Klausimas retorinis. smile

Marginalas       2017-06-4 17:30

Aimanas az-Zavahiri yra neaiški figūra: tai jis Bin Ladeno pavaduotojas, tai jis jau Al-Kaidos vadas (nėra al-Kaidoje jokių vadų, nes buvo amerikonų spectarnybų įkurta, bet išslydo iš rankų ir tapo tinkline organizacija su bendra taktika be jokių vadų), taigi “opera” panaši į ISIS kalifą, kuris pagal apibrėžimą iš rankų neišslys, nes privalo būti vienas. Tuo tarpu po Bin Ladono antros telebaidyklės jau nebesukursi ir iš az-Zavahirio jos nepadarysi!
Prieš musulmonų teokratiją vieningai suvienytos visos globalistų pastangos, nes tik ši jėga neketina pasiduoti, o ją nugalėti net ir NATO nesugeba, nes matyt D-vas neleidžia (kieno pusėje D-vas? gal sodomitų demokratų?)
Nėra jokių “salafistų”, bet yra salafitai (skaitykit kad ir rusiškai https://ru.wikipedia.org/wiki/Салафия .
Be abejo, melaginga niekieno nematyta neva “visų valdžia” demokratija, o praktiškai - oligarchų valdžia, yra primesta mulkinamoji religija seniai atkritusiems nuo D-vo stabmeldžiams.
“Modernūs musulmonai” yra absurdas, nes islamas reikalauja atkurti per gudrius Lourensus Arabiečius patriotizmais suskaldytą ir sunaikintą kalifatą (paskutinysis - Osmanų). Kalifato atkūrimas yra natūralus nuoseklių salafitų tikslas. Autentiškame islame kalifatas yra privalomas.
Nesakau neva šis musulmonų tikslas tinka krikščionims, nes salafizmas nepripažįsta krikščionybės (tik tolerantiškai leidžia šariato valdžios nustatomuose rėmuose). Tačiau kur krikščioniškos valstybės šiandien? Kas atsitiko visus vienijančiai krikščionių “umai” - Bažnyčiai? Jau geriau salafizmas nei sodomokratinis orvelizmas, naikinantis šeimą ir privatumą, ruošiantis vaikus “lyties keitimui”, o “netinkamus Visuomenėslabui” - eutanazijai.
“Modernus musulmonas” yra žudikas uzurpatorius Sisi Egipte. Ačiū D-vui, globalistams nepavyks padaryti iš jo jokio musulmoniško “Romos popiežiaus”.
O šis “mokslininkas” Kepelis skleidžia užsakytą dezinformaciją, kurią suprantančiam šlykštu skaityti.

Prašalaitis       2017-06-4 14:33

Svarbiau kalbėti ne apie teroristų strategijas, o apie priežastis kodėl tie blogio išperos randa pritarimą tarp europinių musulmonų. Paimkim Prancūziją. Prisivežė kadaise musulmonų, suvarė juos į getus, nesudarė sąlygų integruotis, o dabar nežino ką daryti. Ką pasėsi tą ir pjausi. Pirmiausiai reikėtų pripažinti problemą, nes tie politkorektiški veidmainiai ir nusikaltėliai valdžioje vis dar ją neigia, nors Prancūzijoje jau prieš penkmetį buvo apie 800 vadinamųjų no go vietovių kuriose galioja ne respublikos įstatymai.

Nepasirašysiu       2017-06-3 22:59

“Nepriklausoma žurnalistė”? Prancūzijoje būtų juokinga, ypač po pastarųjų rinkimų (Macronui laimėjus atleistas ilgametis vakaro žinių vedėjas valstybinėje televizijoje). O ar Lietuvoje dar kas nors tiki tokiomis sąvokomis?
Jau iš pasirinkto herojaus pusiau aišku, kam žurnalistė priklauso. Perskaičius aišku ir daugiau.
Bando mergina mus apšviesti. 27 metus švietė, rezultatas dar netenkina. Galvoja, kad su šviesa viskas gerai, tai turbūt žmogiškoji medžiaga prastos kokybės.

NorKūnas       2017-06-3 15:27

Kažkieno įkelta taikli Roberto de Mattei metafizinės analizės ir išvados citata iš jo straipsnio “Islamo įtūžis ir Vakarų nihilizmas – to paties prado”.
Pritariu ir Antano Maceinos išvadai, kad lietuviai apdovanoti ypatingais metafizinės mąstysenos talentais (duotais kartu su unikaliai subtilia kalba) ir tikiu, kad ši ir kitos aplinkybės padės mums apsiginti nuo samdomų propagandistų-profanų vykdomo globalaus smegenų plovimo (genderizmo, “atviros visuomenės”, neolibų ar neokonų funkcionalizmo ir pan.). Juk grumtis galiausiai tenka “prieš kunigaikščius ir valdžias, prieš šio tamsybių pasaulio valdovus”.
Europa turi unikalų paveldą, tvirtą (ne šiaudinį) ant-istorinį pagrindą ir pašaukimą, - tai ją gali ir turi suvienyti. Ne įvairių klanų pseudoideologijos.

Roberto de Mattei. Islamo įtūžis ir Vakarų nihiliz       2017-06-3 14:17

Imame suprasti, kad turime pasirinkti, kurioje pusėje būti; imame suprasti, kad ginkluojamės prieš akivaizdų blogį, bet neužimame pozicijos dėl klastingo. Krikščionis jaučiasi tarsi replėmis laikomas tarp dviejų ideologijų: iš vienos pusėje tokios, kuri daro karikatūrą iš Dievo, galiausiai paniekindama žmogų, iš kitos pusės – tokios, kuri manipuliuoja žmogumi, galiausiai paniekinda
a Dievą. Iš vienos pusės yra pasiskelbę ir žinomi priešininkai: teroristai su bombomis, pranašo keršytojai, iš kitos – nepasiskelbę, tačiau gerai žinomi priešininkai: mąstymo teroristai, laicizmo propaguotojai, Respublikos garbintojai. Prie kurios stovyklos jungtis krikščionims? Nenorime būti musulmonų įkaitai. Tačiau taip pat nenorime būti įkaitai konformistų. Islamo ideologija Prancūzijoje nusinešė 17 aukų. Tačiau konformizmo ideologija kasmet pareikalauja 200 tūkstančių aukų savo motinų įsčiose. Abortai, laikomi pamatine „teise“, yra masinio naikinimo ginklas.“

Neapykanta, kurią Vakarai puoselėja Bažnyčios ir krikščioniškos civilizacijos atžvilgiu, yra neapykanta savo pačių sielai ir tapatybei. „Vakarų neapykanta sau, – rašė Benediktas XVI, – gali būti vertinama tik kaip tam tikros rūšies patologija“. Vakarai atviri ir pilni supratimo svetimoms vertybėms, „tačiau jie nebemyli savęs; savo istorijoje dabar jie mato tik tai, kas gėdinga ir destruktyvu, bet nebesugeba suvokti to, kas didinga ir tyra“.

Šiandien Vakarai atmeta vertybes, kuriomis grįsta jų tapatybė, ir renkasi tik pragaištingą Apšvietos, marksizmo ir froidizmo paveldą. Genderizmo teorija yra vėliausias proto atsiribojimo nuo tikrovės, virstančio patologine neapykanta pačiai žmogaus prigimčiai, intelektualinis etapas. Andreaso Lubitzo, į Alpes nukreipusio keleivinį lėktuvą su 150 keleivių, veiksmas yra šios savęs naikinimo dvasios išraiška. Savižudybė – kraštutinė, tačiau nuosekli Vakarų depresijos išraiška: proto būsena, kai siela grimzta į niekį, netekusi bet kokios priežasties gyventi. Kuomet išpažįstamas absoliutus reliatyvizmas, save realizuoti galima tik mirtyje.

VaidasVDS       2017-06-3 12:16

Rimtas ir geras tekstas.
Džiugu, kad portalo vadovybė jį atspausdino.
Reiktų palaukti salafitų gynėjo Marginalo atsakymo.
Gal tik diskutuotina yra vieta, kur sakoma, kad vakarietiškos vertybės yra demokratija, žmogaus teisės ir lyčių lygybė. Visa tai yra tam tikros vertybės, bet vakarietiškoms vertybėms priskiriama ir laisvė paleistuvauti, laisvė darkyti tikrą šeimą, laisvė gerti, laisvė rinktis kai kuriuos narkotikus, laisvė nusigręžti nuo Dievo ir dar kitos “laisvės”.
Vakarietiško pasaulio problema yra ta, kad jis nusisuko nuo Dievo, ir kartu nuo tikrųjų dvasinių vertybių - tiesos, gėrio ir grožio. Ne visos laisvės yra teisingos, geros ir gražios dvasiškai. Žmogus iš esmės yra gyvūniškai tingus, jis tingi gyventi iš pradžių moraliai, o po to ir dvasiškai. Jis nori tikėti tik į tai, kas jam pačiam patogu, arba į tai, ką jam per tradicijas primetė tėvai ir ko jis buvo išmokytas. Bet dvasinė evoliucija reikalauja ir dvasinio atsinaujinimo, tik nelabai žmonės turėjo, iš ko tą atsinaujinimą semti.
Iš tiesų labai keista, kad žmonės taip sugebėjo iškraipyti tikrus Jėzaus mokymus, kad net remdamiesi neva Jėzumi, jie patys sukeldavo karus ar darydavo įvairias baisybes.
Ir nors būtent vakarų pasaulyje 1935 metais buvo pateiktas naujausias Epochinis Apreiškimas Urantijos Knyga, bet tas pasaulis iki šiol visiškai Jį ignoruoja, ir ... neturi protingos atsvaros tam, kas vyksta pasaulyje šiomis dienomis.
Vienas iš svarbiausių Jėzaus pareiškimų taip ir liko neužfiksuotas NT (jo vieta turėjo būti po Mt 12, 30 ir po Lk 11, 23) ir atrodo taip:
“kas tik šventvagiaus prieš Dievą tyčia ir turėdamas piktą užmačią, tas išgelbėjimo negaus niekada. Kadangi tokie užkietėję piktybinio blogio darbininkai niekada neieškos ir negaus atleidimo, tai jie yra kalti dėl tos nuodėmės, jog dieviškąjį atleidimą atstūmė amžinai.”
——
Tai labai rimtas įspėjimas visiems, rėkalojantiems “D-vas yra über alles! Akbar!” ir kartu žudantiems nekaltus žmones, ar raginantiems (kurstantiems) tą daryti, ar pritariantiems tą darantiems.
Bet, ... žmonės to iki šiol taip ir neišgirdo…

Jėzusas       2017-06-3 9:18

Chaosas vakariečių galvose. Pastudijuokite kiek islamiškos šalys yra puolusios vakarus ir kiek vakarai - likusį pasaulį. Tai čia tubūt aišku turėtų būti kas tokie yra ekstremistai ir fanatikai. Islamo fundementalistus visų pirma ir remia vakarai, tam kad griautų pakankamai sekuliarias, suverenias valstybes - arabų pavasariai ir pan, kas teka kraujo upėmis.  Trampas per susitikimą Saudo arabijoje su islamo lyderiais - atviru tekstu sakė - neremkite teroristų. Kiek čia veidmainiavimo - kita kalba. Bet koks terorizmas yra remiamas oficialių ir slaptų (spec tarnybų) struktūrų. Šiame globaliame pasaulyje atskalūnai gali veikti tik lokaliose - niekam neįdomiose vietovėse.
O Prancūzijoje daromas socialinis eksperimentas - bandoma išvesti naują rasę su mišriu tikėjimu, o tie visi netoleravimai ir fobijos, inžinierių traktuojami kaip gamybiniai nesklandumai. Prancūzija jau niekuomet nebus kokia buvo ir šiaip jų kaip jaunos tautos yra labai silpnas tautinis identitetas. Galime teigti kad prancūzų tautos net nebuvo.

musulmonai - putino kareivos?       2017-06-3 7:17

kodėl taip keistai musulmonų radikalai veikia, lyg pagal putino komandą?
ar jie tikrai KGB įtakoti, ar tik sutapimas: velnio tarnystė?

$+$       2017-06-3 6:16

Tokie tekstai neturėtų likti be dėmesio. Esu tikras, kad ir Lietuvos politikai bei atsakingai asmenys nėra susipažinę su G. Kepelio analizėmis. Tas priverstinis musulmonų kvotų dalinimas, šio straipsnio kontekste, primena priverstinį reikalavimą priskišti į užantį Juodųjų Mambas.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.