Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 21 d. 20:32

1     

    

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Dovilas Petkus

Neseniai Laisvos visuomenės instituto užsakymu atliktos „Vilmorus“ apklausos parodė, kad nepaisant valdžios iniciatyvų, palaikymas vienalytėms sąjungoms Lietuvoje neauga. Dar daugiau – apklausos rodo, kad toks prieštaravimas nekinta jau visą dešimtmetį.

Ką mums byloja tokie apklausų rezultatai? Ką siekiama parodyti valdžiai tokiomis apklausomis? Kurios partijos šiandien geriausiai atstovauja savo rinkėjus šeimos politikos tema, o kurios – prasčiausiai?

Apie visą tai pokalbis su LVI valdybos pirmininku Audriumi Globiu ir valdybos nariu dr. Dariumi Alekna.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ReMix       2022-09-22 21:24

Giorgia Meloni ketina tapti Italijos ministre pirmininke, nepaisant kairiųjų pastangų ją demonizuoti ir menkai užslėptų ES grasinimų
Italijos konservatoriai yra pasirengę laimėti artėjančius rinkimus šį savaitgalį, o kairieji jau pereina į krizės režimą

Sekmadienį italai rinks naujus Deputatų rūmų ir Senato narius. Apklausos rodo , kad dešiniųjų blokas turės absoliučią daugumą abiejuose parlamento rūmuose ir galbūt net – kairiųjų pastūmėtos rinkimų reformos – konstitucinę daugumą.

Toks rezultatas prilygtų politiniam žemės drebėjimui Europos Sąjungoje.

Dešiniųjų, liberalų-konservatyvių partijos „Fratelli d’Italia“ vadovės Giorgia Meloni galimybė tapti Italijos ministre pirmininke kelia nerimą kairiosios pakraipos Europos sostinėse ir Vakarų Europos, daugiausia kairiosios, pagrindinėje žiniasklaidoje. Ir kadangi Italijoje dabar yra į Vengrijos panaši mišri rinkimų sistema – kai 37 procentai parlamentarų renkami balsų dauguma rinkimų apygardose, o likę parlamentarai renkami proporcingu balsavimu partijų sąrašuose – dešiniųjų koalicija galėtų mėgautis net dviejų trečdalių konstitucine dauguma, kaip ir Viktoras Orbanas per pastaruosius 12 metų, sukrėtęs kairiųjų liberalų valdžią Briuselyje.
Iš tiesų, „centro dešinėje“, kuria vadinama centro dešiniųjų ir dešiniųjų konservatorių partijų sąjunga Italijoje, Meloni Fratelli d’Italia (Italijos broliai) jau daugelį mėnesių apklausose surenka 20–25 proc. balsų, Matteo Salvini „Lega“ (Lyga)  12–15 proc. (palyginti su 34 proc. balsų 2019 m. Europos Parlamento rinkimuose), o Silvio Berlusconi centro dešinė Forza Italia (Italija pirmyn)  7–10 proc..
Kadaise laikytas greičiausiai kitu Italijos ministru pirmininku, Salvini moka didelę kainą už dalyvavimą Mario Draghio kairiojoje vyriausybėje.
Europos kairiųjų paniką geriausiai iliustruoja Vokietijos savaitraščio Stern šios savaitės viršelis, kuriame Giorgia Meloni vaizduojama kaip „pavojingiausia Europos moteris“.
„Postfašistinė Giorgia Meloni gali laimėti rinkimus padedama Putino draugų. Tai mums turėtų labai didelių pasekmių“, – rašoma Štern viršelyje.
„Italijos laukia svarbūs rinkimai, kuriuose ne mažiau kaip trys centro dešiniojo bloko partijos nori mažiau europinio bendradarbiavimo“, – teigia Sternas.
„Šiuo metu ta stovykla pirmauja apklausose. Jei ji laimėtų, viskas pasikeistų, ir ne tik Italijoje. (...) Visų pirma iš tų, kurie daugeliui kelia nerimą, yra Meloni iš kraštutinių dešiniųjų Fratelli d’Italia („Italijos broliai“), kuris pirmauja apklausose ir turi didžiausią galimybę tapti ministru pirmininku. Moteris iš Romos mažai galvoja apie ES, nuolat prieštarauja „Briuselio biurokratams“ ir pritaria Vengrijai ir Viktorui Orbánui, kuris yra jos draugas.
Štern taip pat nurodo Meloni sąjungininką Salvini: „Šią savaitę dėmesys iškart nukrypo į Salvini ir Lygą, kai JAV pasirodė žvalgybos ataskaita, kuri atskleidė, kad Rusija ilgus metus mokėjo vakarėlius užsienyje. Salvini nedelsdamas atkirto, sakydamas, kad „niekada neprašė ir negavo jokių lėšų“. Salvini ir jo partija „Lyga“ tame pranešime ir nebuvo minima, nors Italijos kairieji labai stengėsi, kad italai manytų, kad ten buvo minima ir lyga, ir „Forza Italia“.
Italijos centro kairiųjų komunistinės šaknys atsiskleidė mitinge, kuriame Apulijos regiono gubernatorius Michele Emiliano pažadėjo, kad jo regionas bus Italijos Stalingradas. ir kad dešinieji „čia nepraeis, kad ir kas atsitiktų“.

Tuo tarpu rugsėjo 19 d. visuomeninis transliuotojas RAI transliavo interviu su kairiųjų pažiūrų filosofu Bernardu-Henri Lévy, Macrono šalininku. Ten jis sakė, kad rinkimų rezultatai ne visada turi būti gerbiami, ir palygino Italijos dešiniųjų prognozuojamą pergalę su fašistų Italijoje ir nacių Vokietijoje laimėjimu prieš karą.
Meloni Twitteryje reagavo: „Valstybinė tarnyba priima rašytoją, gynusį komunistinį teroristą Cesare’ą Battistą.“
https://rmx.news/italy/meloni-on-course-to-become-italys-pm-despite-demonization-by-left-and-thinly-veiled-threats-from-the-eu/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=orban_says_europes_energy_sanctions_are_a_disaster_video_us_based_ngo_funneled_millions_to_hungary_to_influence_the_election_and_german_greens_want_some_jobs_to_only_go_to_migrants&utm_term=2022-09-22

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.