Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 9 d. 22:41

31     

    

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Gerą pusmetį galvojau, už ką balsuoti, kai žmogui su mano pažiūromis, kurias Mažvydas Jastramskis įvardija amerikietiškomis respublikoniškomis, nėra už ką balsuoti. Tai, beje, liudija ir Mano Balsas testas, kuriame mano vieta atsidūrė Lietuvos politinio lauko dykroje.

Pirmą kartą rimtai susimąsčiau: gal reikėtų sąmoningai nebalsuoti?

Vis dėlto užgraužė prisiminimai apie tuos laikus, kai rinkimų dieną reikėdavo dirbti iki paryčių, o balsuoti iš anksto paštu būdavo galima tik pagal gyvenamąją vietą, tad yra tekę žiemą naktį belstis iš Vilniaus į Kauną, nes tenai geležinkelio stotyje paštas dirbdavo iki 24 valandos ir mano balsas galėjo būti įskaitytas. Lygiai, kaip ir balsavimo dieną skambinėti į VRK, kad jos pirmininkas, legendinis Zenonas Vaigauskas, duotų nurodymą nesupratingai Juragių apylinkei priimti mano balsą.

Grįžtant prie reikalo. Per pastaruosius tris dešimtmečius esu balsavęs už tik už dvi politines jėgas – liberalus ir konservatorius. Pirma – tik už liberalus, paskui pradėjau dalinti savo balsus daugiamandatėje už liberalus, vienmandatėje už konservatorių, galiausiai vien už konservatorius.

O paskui visi išsigimė – vieni virto į politinių užsakymų stalą, kuriame prekinosi nuo Gazpromo iki MG Baltic’ų, kiti nutarė prisiderinti prie Stribašiaus, Raudonosios Aušrinės ir Aušros Maldeikienės, dergiančių Lietuvą ir jos didvyrius vienu balsu su Vanagaite-Dušanskiene. Kuo jie geresni už poną Waldemarą ar draugus Titovą ir Rozovą, na, niekaip nesuprantu.

Šiame fone buvusių konservatorių pažadai laimėjus rinkimus pakelti mokesčius savarankiškai dirbantiems pagal marksistinio veidmainio Kuodžio klejones apie „Gyvulių ūkį“ atrodo kone smulkmena. Bet visiškai nepriimtina.

Kas man beliko? Nacionalinis Susivienijimas. Vytauto Radžvilo patirtis ir Vytauto Sinicos energija.

Sakysit: Bačiuli, tu durnas? Tu ką, nematai ir nesupranti, kas ten? Nea, aš, kaip visada protingas, viską matau ir suprantu geriau už daugelį.

Paeiliui:

a) Ten RADŽVILAS! Aaaaaa!!!

Kas yra Radžvilas, aš žinau geriau už jus visus kartu paėmus. Pirmą kartą ilgą kontaktą su juo turėjau 1991 vasarą, kai su keliais bendraminčiais liberalais iš Kauno atvažiavau kalbėti pas jį dėl būsimos Lietuvos Konstitucijos. Padarė įspūdį, kad vienas tuometinių Sąjūdžio legendų be jokio susireikšminimo bendravo su, iš šių dienų objektyviai žiūrint, provincijos naivuoliais.

Geriau už jus žinau ir apie Radžvilo proto skaidrumo sinusoidę, ir apie katastrofizmą, ir apie šiaip jau pelnytos didybės manijos apraiškas. Patyriau asmeniškai.

Šalia to – greta Vytauto Landsbergio ir a.a. Tėtušio Romualdo Ozolo, tai vienas iš trijų Lietuvos valstybingumo išminčių, kurių dar prieš tris dešimtmečius darytos įžvalgos nesensta iki šiol. Įdomus faktas – mano žurnalistinėje partirtyje Radžvilas yra vienintelis pašnekovas, kurio interviu nereikėdavo šifruoti – tik užrašyti, nes jis kalbėdamas net kablelius sudėliodavo.

Radžvilas Seime – tai skvarbaus analitinio valstybinio mąstymo įskiepa, kurios po Ozolo ir Landsbergio pasitraukimo Lietuvai gyvybiškai reikia.

b) Kas tas pacanas Sinica?!

Sinicą pastebėjau gana seniai, kai jis, pirma, Propatria, paskui DELFI pradėjo rašyti ne pagal amžių brandžius straipsnius. Na, bet rašyti daug kas gali.

Rimtai į jį pažvelgiau, kai ėmėsi versti ir leisti konservatyvių autorių knygas, kurių vertimo ir leidybos niekada joks Soroso ar Europos Komisijos fondas nefinansuos. Pamačiau vaikiną, kuris tiek tiki savo idealais, kad vardan jų sklaidos pasirengęs investuoti savo laiką nesitikėdamas apčiuopiamos finansinės grąžos.

Lūžis buvo tada, kai Sinica su bendraminčiais pagamino ir atgal ant Vrublevskių bibliotekos sienos pakabino Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą. Tai buvo pirmas kartas nuo audringų Atgimimo laikų, kai kažkas nutarė ne plepėti ar skundus valdžiai rašyti, bet imti ir daryti. Veikti, nekreipiant dėmesio į formalius draudimus ar apribojimus. Tai tikro politiko, ne šiandien madingo politiką vaizduojančio eurobiurokrato, poelgis.

c) Taigi jie nepraeis į Seimą!

Jei nebalsuosit už juos, tai ir nepraeis. Jei balsuosit – praeis. Turėkite galvoje, kad naujai susikūrusiai partijai net 2 proc. balsų yra didelis dalykas, nes kituose savivaldybių rinkimuose suteiks teisę gauti valstybės finansinę paramą lygiai su senbuvėmis.

O aš pats, kaip jau minėjau, esu pratęs nors ir dešimtmetį balsuoti už į Seimą žinomai nepraeinančią, bet mano pažiūras atitinkančią partiją. Nes jei aš už ją nebalsuosiu, tai jos niekada Seime ir nebus.

d) Tau tikrai patinka viskas, ką jie sako?

Žinoma, ne. Pavyzdžiui, pavardžių rašybos klausimu buvau, esu ir liksiu liberalas: vardas ir pavardė – tai asmens privati nuosavybė ir valdžia neturi jokios teisės ją keisti. Nebent tai komunistinė valdžia, okupacijos metais perrašinėjusi lietuvių sportininkų pavardes į nesuvokiamą abrakadabrą.

Bet tai antraeilis dalykas, nekeičiantis mano apsisprendimo.

* * *

Vis dėlto balsuosit už Tėvynės Sąjungą?

Aš jums ilgai aiškinau, kodėl doram dešiniųjų, valstybinių, nacionalistinių pažiūrų lietuviui nedera to daryti.
Jūs nutarėt, kad vis dėlto nekeisit bėriuko vidury vagos, tačiau gausiai klausiat manęs, ką iš toje partijoje dar likusių konservatorių reitinguoti, kad Seime būtų geriau?

Žinokit, pasirinkimas nedidelis.

Pagal eilę rinkimų sąraše:

3. Laurynas KASČIŪNAS
5. Paulius SAUDARGAS
6. Arvydas ANUŠAUSKAS
8. Audronius AŽUBALIS
14. Dainius KREIVYS
24. Paulė KUZMICKIENĖ
28. Andrius KUPČINSKAS
29. Liudvika POCIŪNIENĖ
32. Vilija ALEKNAITĖ ABRAMIKIENĖ
42. Valdas RAKUTIS

Politinė reklama, platinama neatlygintinai.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Bačiuli,       2020-10-12 8:45

O ką į tai atsakys toks Greitai. Nesusipyksite?

Giriasi protingas esąs       2020-10-11 20:09

O šitiek laiko nepastebėjo, kad balsuoja už konservatoriais pasivadinusius įslaptintus kagebistus, komunistus ir jų išperas

Tas sąrašas       2020-10-11 16:30

Kelia juoką.Na jau ne,balsuosiu už valstiečius

nepasitikintis       2020-10-11 7:59

Šiaip Bačiulio atsivertimas yra sveikintinas dalykas BET, jei pagarsėjęs komentatorius pavadinimu ;stasys; jį palaiko tai kelia kažkokį įtarimą.

Manau ne       2020-10-11 1:12

Jau už vagis konservatorius ne ne ne

Puiku       2020-10-10 20:40

Palauksime rezultatu

stasys        2020-10-10 20:28

Žiu kad praskydo ‘jaunimėlis’ ausimis plasnoja ne prasčiau už vėtrunges. Kad nors viėnas kokį protinga klausimą Bqčiuliui butu užsavęs ?.. nei vienas .Graudu kai žmonės tokie naivus ar apmokami .

Hm iš Pro Patria       2020-10-10 20:02

Šaunuolis Bačiulis. Tiesą sakant, anksčiau jį laikiau užingridu, bet, pasirodo, klydau. Retai kada būna malonu prisipažinti klydus, bet čia būtent toks atvejis.

gal ir būčiau       2020-10-10 20:00

Gal būčiau balsavusi, bet jei Bačiulis su Radžvilu, ačiū, ne.

T0mas J.       2020-10-10 18:35

Žinau, Bačiuli
kad skaitysi šiuos komentarus, todėl noriu nuoširdžiai padėkot Tau už straipsnį žurnale “Veidas” 2008.03.06, Nr.9
Nuovokiam žmogui tai buvo LABAI svarbi informacija (gaila tik kad nebuvo išplatinta didesniu tiražu, kad nebuvo tai pakartota 2009 m. pavasarį)..
.

Skaitytojams priminsiu, ką autorius ten rašė:

“„Mūsų partija turi labai gerą kandidatą į prezidento postą, tačiau jo pavardę kol kas laikome paslaptimi. Norėdami ją paskelbti, pirma turėtume gauti paties kandidato sutikimą” – 2008 m. vasarį sakė Tėvynės Sąjungos pirmininko pavaduotojas Jurgis Razma.
Dar viena priežastis, kodėl konservatoriai kol kas neišduoda savo “labai gero kandidato” pavardės, yra ta, kad dabar, jų požiūriu, netinkamas laikas. “Šiuo metu žmonių galvos užimtos visokiais “liūtais”, “slibinais”, interpeliacijomis, – sako J.Razma. – “Gerai žiniai dabar dar ne laikas”.
J.Razma atsisakė patvirtinti, kad konservatoriai savo kandidate yra numatę D.Grybauskaitę, tačiau šio fakto ir neneigė. Juoba iš kalbos su juo aiškėja, kad tas “labai geras kandidatas” nėra Tėvynės sąjungos narys.
Konservatoriai taip pat neneigia, kad jų partijos pirmininkas Andrius Kubilius nelabai seniai buvo nuvykęs į Briuselį tartis su D.Grybauskaite. A.Kubilius “Veidui” sakė, kad pas D.Grybauskaitę gruodžio mėnesį [taigi dar 2007 gruodį!]  lankėsi vienas ir juodu “dviese pietaudami aptarė daug gyvenimiškų klausimų”.“
CITATOS PABAIGA.

Kam tokius isvedziojimus rasyt,       2020-10-10 18:09

zmoniu vardus minet,nuo pirmos eilutes,daugybe metu aisku,kas uz ka balsuoja,neuzdraust juk,kam ta poza

T0mas J.       2020-10-10 18:07

Pavardė ir vardas priklauso žmogui,
o pavardės užrašymo TAISYKLĖS valstybei priklausančiame dokumente - valstybei.

Prašalietis        2020-10-10 17:40

Tik šiandieniniame lansberginiame durnių laive iš šiandieninio “nacionalinio patrioto” kartais pasapnuojančio Ameriką  A. Bačiulio prieš SAeimo rinkimus gali išsivystyti “amerikietiškų konservatyvių pažiūrų tautiškai patriotinis” egzempliorius, kuris “amerikoniškai” užbalsuos už kitą “amerikoniškų pažiūrų veikėją” Radžvilą ir jo “gabiausią”, komjaunuoliško užsidegimo vejamą kuo skubiau “perprasti amerikoniškas pažiūras” Lietuvoje be Amerikos pagalbos Radžvilo mokinį Sinicą. Tik “nedurnas” šiandieninėje lansberginėje Lietuvoje gali su Mažvydo Jestremsko pagalba “perprasti amerikoniškas respublikoniškas pažiūras ir labi gerai užbalsuoti” būsimuose Seimo rinkimuose”....

Kis       2020-10-10 17:02

Baciulis vienas is Landzbergistu susireiksmines durnelis ,kuris tarnauja pties Lietuva.Pridek dar Valatka ,Algi greita, ir bus puokste-buketas Lietuvisku nusikalteliu pries tauta.

“Neliečiamieji" agonijoje       2020-10-10 16:16

Pagoglinkit straipsnį - „Snoro“ akcininkų ieškinys prieš Lietuvą didėja nuo 1,1 mlrd. iki 2,5 mlrd. eurų”. Snoras tikrai bus konservatorių saulėlydis.

Algirdas       2020-10-10 15:26

Nežinote už ką balsuoti? Labai paprasta, už tuos, kurių konservatoriai labiausiai nekenčia, tikrai neapsiriksite.

Kokio       2020-10-10 14:40

dar kagebisto draugelis? Nagi patikslink?

Bet kodėl?       2020-10-10 12:29

Netikiu kažkodėl šio autoriaus nuoširdumu,tai už konservatorius,tai už liberalus buvo,dabar vos ne rinkimų dieną praregėjo,patarimus duoda.Ta Greito kompanija tokia irgi šiaip sau.Vienu du sėdi studijoj,vienas riaugėja kaip Dviračio žyniose,abu keikias rusiškai,toks lygis,kad liūdna žiūrėt.Ir Kiguolis su patarimu balsuot už DP pasirodė apgailėtinai.Liūdnoka vienok.

tiek       2020-10-10 12:27

labai gaila ,kad gerb. Sinicos nėra valstiečių tarpe. Labai gaila,nes per šiuos rinkimus ,norint keisti Lietuvą sužlugdžiusią politiką ir tai dariusius politikierius būtina balsuoti TIK už valstiečius .I jokiu būdu už nė vieną iš tų  visiems žinomų SISTEMINIŲ. Radžvilas ,savo ruožtu, tikras liberalas. O liberalizmas Lietuvoje akivaizdžiai priėjo liepto galą.

Kadangi       2020-10-10 12:15

balsuosiu už NS, tai nejuokinkit žmonių su tuo ts-lkd sąrašėliu…

Greito Algio draugelis       2020-10-10 11:47

su nuomone apie pavardes ir šituo konservų sąrašu yra arba visiškas aulas, arba arba talentigas šuleris.
- Bačiuli, pavardė priklauso ta kalba kalbančiai visuomenei, kuri tave ją įvardina. Ir ji nustato taisykles. Dokumento apie pavardės teisėtą įsigijimą pats neturi.
- Pridėtą sąrašą pakedenus, pribyra įdomių klausimėlių.

Tik uz       2020-10-10 11:22

NS.Ten kur ju niera, tik uz valstiecius.Tai maziausia blogybe is esamu.Aciu gerb.Baciuliui uz issamias ir aiskias mintis.

> ?? ?       2020-10-10 10:02

1) Paskutinėmis dienomis forsuotai skelbti - nebloga mintis. Tai smegenų šturmas, kuris per vieną iki rinkimų likusią dieną neužsimirš - pasinaudosite bent viena mintimi.
2) Jei įsivaizduojate, jog Delfis tik ir laukia mūsų nuomonių, ar gal dar ir sumoka už TOKĮ turinį - labai klystate. Abejoju, ar gaunate per metus tiek pajamų, kiek iš jūsų pareikalaus už tai, kad malonės skirti savo portale jums vietą.
Pvz., kodėl Delfis neskelbė, kad renkamos piliečių nuomonės, jų parašai svetimvardžių rašybos pasuose klausimu? Juk tai buvo ne grupelės privatus reikalas, o OFICIALI piliečių apklausa VRK lapuose VALSTYBINĖS reik6m4s klausimu!
Man keista, kad žiniasklaida ĮSTATYMU NEĮPAREIGOJAMA tokių dalykų skelbti!
Lygiai kaip keista, kad nuo pirmos dienos žinias apie tai, kur lankomės ir ką rašome, renka kai kas su baigmeniu .PL ... Kai išsikviečiate portalą, skaitykite, stebėkite apatinį kairįjį kampą - kas per varnai ten sulekia smile 

Žemyna       2020-10-10 9:41

Tam, kas nebalsuos, tų jokia kaukė neišgelbės - tų barzdas nurausiu, barzdaplaukius iškaršiu, suverpsiu ir švederį sau nusimegsiu. O ant jo etiketę prisisiūsiu, kad visi matytų, katro nevėkšlos ta barzda. Ir skalbsiu tą švederį labai ėdriais skalbikliais.
Kai po to gatve eisite, iš jūsų plikų neužgijusių smakrų visi jus atpažins!

Galite nebalsuoti, bet ATEITI, REGISTRUOTIS, savo balsalapį paimti ir savo neištrinamus ženklus jame palikti PRI-VA-LO-TE!
KODĖL - paaiškinta ČIA:
- facebook.com/hashtag/visogerowaldemortai?__eep__=6&__cft__[0]=AZVomNIlZD_bY39yRn5CvHItXfhRyT3G2NjXJbnpiqXhO5qSyiPKx8LXt2ZaPcM47ue-vdcNZxhmKt-sU_eeH_EgnrQ3TKvrcQpPVTHHhvkyFZYMbY-aQa4iMvHr-N1llkMsJjTstvOFrWbZpcZru4V1&__tn__=*NK-R
Jei vis vien ,,nedaėjo” - tiesiog padarykite tai, nes tai gerai sumąstyta.
Kandidatų gautas balsų procentas nuo ATĖJUSIŲ ir balsalapiuose kažką ryškiai pažymėjusių priklauso. Taigi, mūsų judėjimas galiausiai taps ir valstybės sveikata, ne tik mūsų.

?? ?       2020-10-10 8:44

Nedaug čia besilankančių. Todėl - pora paklausimų: 
1. Kodėl taip vėlai?
2. Ar nebuvo įmanoma kaip rinkiminę reklamą visa tai pateikti kad ir “Delfy”?

Teisingai       2020-10-10 8:25

Kas reikalinga, tai vienyti protus, kitaip chaòsas tik didės, niekur dar negirdėta tėzė, kad vienytusi protas, visokiausi vienijasi, o protą pamiršta, pradėkim gal pasiseks.

Jules       2020-10-10 7:57

Tik už V. Radžvilo Nacionalinį Susivienijimą. Kito logiško pasirinkimo šiandien nėr.

erlas       2020-10-10 7:24

jį satanistai (pravarde “konservatoriai”) apdergė, o jis vis tiek siūlo už juos balsuoti, net sąrašą (sorošo) suraitė. maniau, kad “tiesos.lt” svetainė remia Nacionalinį susivienijumą. klydau.

stasys       2020-10-10 6:28

Protingai išdėstytos mintys ir jei visos reklamos taip skambėtu Lietuva netūrėtu problemu su politikais smile įdomi mintis išsakyta dėl dvieju procentu ribos NS .Aš šęip linkęs A.Bačiulį kritikuoti , tik ne ši karta.

ah1       2020-10-9 23:10

eiti balsuoti tai pasirinkti rizikuoti pasigauti coronos virusą, susirgti ir numirti.

Al.       2020-10-9 23:09

Pritariu. Beveik viskam.

Rekomenduojame

Arvydą Šliogerį prisimenant: „Apie vieną kitą grėsmę Lietuvai”

Vytautas Sinica. Pamiršti vaikai Diawaros grybukų istorijoje

Svenas R. Larsonas. Ar gali vėl laimėti D. Trumpas?

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt ketvirtoji (Lapkričio 24 diena)

Jungtinių Tautų analitinis centras iki 2050 metų siūlo „senstančiai“ Europos Sąjungai 60 milijonų migrantų

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.