Europa

Audrius Bačiulis. Vokietijos ir Europos politikos grando auksinės mintys

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 17 d. 10:11

19     

    

Audrius Bačiulis. Vokietijos ir Europos politikos grando auksinės mintys

Vokietijos ir Europos politikos grando auksinės mintys:
- Europa turi tapti pasauline galybe;
- Rusija yra strateginė partnerė;
- Didžiausias pavojus yra ne Putinas, bet Trumpas;
- Galiausiai Europos Sąjunga turės savo kariuomenę.

Edmudas Steuberis, Bavarijos Kriškčionių Socialinės Sąjungos (CSU) garbės pirmininkas, buvęs Bavarijos Ministras Pirmininkas, buvęs Europos Komisijos administracinių reformų ekspertų grupės vadovas, buvęs jungtinis Prancūzijos ir Vokietijos kandidatas į Europos Komisijos prezidentus, buvęs kandidatas į Vokietijos federalinius kanclerius.

https://www.zdf.de/politik/maybrit-illner/stoiber-unterstuetzt-macron-russland-strategischer-partner-aus-sendung-vom-12-dezember-2019-100.html

https://www.spiegel.de/kultur/tv/maybrit-illner-zu-wladimir-putin-mit-heiko-maas-edmund-stoiber-russische-wochen-a-1301012.html

https://www.bild.de/politik/talk-kritik/talk-kritk/edmund-stoiber-nennt-merkel-eine-lahme-ente-russland-zoff-bei-illner-66667544.bild.html

https://www.euronews.com/2019/11/23/bavarian-bosss-stirring-speech-reignites-merkel-succession-debate

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas Žiuliui       2019-12-22 22:41

Marginalas ir tiek

Marginalas Žiuliui       2019-12-22 22:40

Todėl vieną tautą, kad tik jai vienai paskelbtas 2000 metų ilgumo pasaulinis karas. Kuriai dar? Niekad nieko nerašiau apie “grynas tautas”, nes tai idiotiška rasistinė nesąmonė. Visa kita, ką rašote, savaime suprantama, bet iš kitos operos. Karui Afganistane niekad nepritariau, nepritarė ir Algirdas Patackas, už tai neteko darbo valdžios struktūrose. Niekad nepritariau antiislamiškai “terorizmo” isterijai, naudingai spectarnyboms, kad glušai patys bėgtų pas jas “apsaugai” nuo laisvės. Visada atvirai rėmiau Čečėniją. Už tai aš joks profesorius - iš universiteto išmestas velniop. Ko iš manęs dar norite? Marginaslas ir tiek.

Jules       2019-12-22 11:55

Daugeliui tautų buvo skelbiamas karas, karai iš visų pusių ir labai daug jų juose pražuvo, bet Jūs išskiriate tik vieną, kodėl? Kare žūsta ir žudomi žmonės, o XX amžiuje ypač civiliai. Karas nėra malonus užsiėmimas. Jūs nesigulėte ant bėgių, kaip tą lietuvių pseudo rašytoja, ambalistė, Uolos gerbėja (LK(bolševikų)P CK Pirmojo sekretoriaus), kuri bandė apsimesti besigulanti ant bėgių už lietuvių jaunuolius, grobiamus į Sovietų kariuomenę po 1990 metų kovo, kai mano kartos jaunuomenę ėmė Afganistanan, kad šie žudytų svetimoje šalyje mums nieko blogo nepadariusius žmonės - vykdytų tariamąją internacionalinę arba internacistinę pareigą, ar supratote? Kiek kas kartų lietuviams skelbė kaimynai karą, juk turėtumėte žinoti, kaip mokslininkas, tiesa? Ir kiek mūsų, lietuvių, pasaulyje belikę, ir kiek semitų ar chazarų, manau, irgi žinote geriau už mane. Tad apie ką kalbate? Na, o grynų ar tikrų lietuvių nėr - nėr jokių grynuolių, deja. Jūs tai irgi žinote gerai. Visos didžiosios tautos, imperinės tautos, buvo rasistinės, žiūrėkite pasaulio istorijos žemėlapį. Kieno užgrobtos teritorijos ir kolonijos didžiausios - tie ir rasistai buvo didžiausi ir sudaro mums nelygias galimybes konkuruoti-garbingai pagal vienodas taisykles ir įstatymus varžytis. Nesame lygūs įstatymui, Tarptautinei teisei, nes mes neskaitlingi, nunykstantys nykštukai. Lietuvių kalba apie 2 milijonus bekalba vienokių ar kitokių lietuvių, kurie jokie grynuoliai, Jūsų žiniai. Na, gal dar kokį milijoną reiktų pripliusuoti čia, o kiek semitų ar chazarų pasauly yra Jūs kuo puikiausiai irgi žinote, ir kokias ekonomines-finansines aukštumas yra užėmę žinote kuo puikiausiai, tad negali būti jie diskriminuojami, tad neapsimetinėkite su tuo rasizmu ar dar kuo nors ten iš dezi propagandos barų ir vandenynų. Semitai ir chazarai Vakarų pasaulyje eina prezidentų, ministerių, bankininkų ir t.t. labai aukštas pareigas, tad, būdamas intelektualu, nekalbėkite niekų. Lietuvių valstybės nebuvo nuo 1940 metų iki 1990, tad prašom mūsų nekaltinti tuo, kas tuo metu buvo ne mūsų valioje ir nežeminti, neaukštinti kitų tautų mūsų atžvilgiu, nediskriminuoti ir neskelbti nei semitų, nei chazarų mūsų viršininkais, gerai? Nežeminkite mūsų orumo ir garbės. Mes neokupavome nei semitų, nei chazarų anei arabų ar kokių nors kitų tautų - jokios Afrikos neokupavome. Roma skelbė karą - jai karai irgi buvo skelbiami, nežinote? Mums net kalba, raštas buvo uždrausti ir išsigelbėjome mes Rytų Prūsijoje, nežinot? Vokiečių valdomoje Rytų Prūsijoje pas kryžiuočių vaikaičius, deja. O Anglija karų niekam neskelbė, ane? Tokia žmogaus prigimtis, kaip ir ta lazda, kuri turi dvi puses - gerąją ir blogąją. Nusipirkite žemėlapį, gerb. profesoriau, ir iš naujo pradėkite tyrinėti rasistinių tautų Lebensraum’us, gerai? Tai buvo kiemsargio padėjėjo žodis, žinoma, ne daugiau. Pagarbiai oponentui, - Jules.

Marginalas Žiuliui       2019-12-22 3:53

Taigi vis dėlto Jules ne pavardė? OK, grįžkite į savo tekstą, aš neturiu laiko.
Marginalas ne pseudonimas, bet garbės vardas, suteiktas man, Letui Palmaičiui, mano krikštatėvio Tikro Lietuvio, šios svetainės komentaruose.
Antisemitizmas nėra lygu antilenkizmui, nes tai kadais “visu pasauliu” save suvokusios Europos (Romos imperijos) paskelbtas karas visai žydų tautai (pasiieškokite internete 325 m. Konstantino laiško Nikėjos susirinkimui), kuris tęsiasi ir po šiai dienai.
Lygiai taip Gardinas nelygu Klaipėdai. Nors be Gardino nėra senos Lietuvos, be Klaipėdos tėra tik tokia, kokia dabar. Kai Jūsų numylėti vokiečių patriotai “atgaus suverenitetą”, jie visų pirma pakels Lietuvos vardu paskelbtą “geranorišką visiems laikams Klaipėdos grąžinimą Vokietijai”. Ir niekas nė necyptelės, nes ne pamišėlių pasirašyta, bet oficialių valstybės vadovų. Niekam nerūpės, kokia tada buvo situacija, nes situacijai pasikeitus, vienintelis Seimo narys, iškėlęs to dokumento denonsavimo būtinumą, buvo “žydelis” Zingeris, į tai išgirdęs išminčių klyksmą “Tik nelieskime šito klausimo!” OK, neliečiame, laukiame, kada Vokietija “atgaus suverenitetą”.
Dėl chazarų vs. žydų irgi varote popsą, nes tik pas rasistus idėjos kyla iš genealogijos, todėl nerasistams nesvarbu, koks chazarų (beje, ne talmudininkų, bet visai kitos religijos - karaimų) procentas galėjo įsilieti į (talmudininkus) aškenazius, bet svarbu 2000 metų ilgumo (dar tolokai iki chazarų) žydų kova už savo teisę egzistuoti, tikėti ir gyventi savo žemėje.

Žinot, pone Marginale,       2019-12-20 5:21

aš manau, kad jei yra antisemitizmas - tai yra ir antilituanizmas, antigermanizmas ir panašiai. Tokia ta elementarioji logika, kol jos dar liberalai neuždraudė - neuždraudė mums, nekilmingiesiems(kiemsargių padėjėjams ar elektrikams ir kitiems tiksliukams), savarankiškai mąstyti ir vystytis, siekti žinių, Tiesos ir teisingumo. Tad gal pirma reikėtų paaiškinti, kas yra tas antisemitizmas mums, mažaraščiams, o tik po to kibti į intelektualius debatus su mumis. Antra, Jums reiktų dar kartą perskaityti, ką Jūs man ten angliškai parašėte ir kodėl, gerai? Mano pseudonimas “Jules” prancūziškas, o ne angliškos kilmės. Jūsų pseudonimas irgi ne lietuviškos kilmės, taigi. Okupacijos laikais mokslo pirmūnai ir doruokšliai bei zubrylos ir karjeristai taip konkuruodavo su Brežnevo epochos trejetukininkais, mus kaltindami antisovietine propaganda ir agitacija bei kontrrevoliucija. O tai pagal to meto okupacinius įstatymus buvo labai sunkus nusikaltimas, kuris dabar keičiamas antisemitizmo, neapykantos kurstymo ir t.t, įstatymais, tiesa? Gudručiai tie pseudo liberalai - rado kuo pakeisti tuos sovietinius įstatymus ir toliau mus zombinti, engti ir čipsuoti - budulinti ir kitaip išnaudoti. Manęs sovietinėje rusų kariuomenėje vis klausdavo, kol buvau salaga, žinoma, kodėl mums, lietuviams, nepatinka sovietų valdžia? Ir tekdavo atsakinėjant fantazuoti, kad visus dantis inteligentų vaikai neišbarškintų, ar supratote? Kodėl mūsų tėvus vokiečiai šokoladu maitino ir kaip atrodo tie “miško broliai” - mūsų partizanai, laisvės kovotojai? Tekdavo kaip nors išsisukinėti iš šios keblios padėties, jei norėjai grįžti namo gyvas. Pagarbiai oponentui Marginalui, - Jules.

Marginalas Jules       2019-12-20 1:28

Yra įvairaus keblumo reikalai, mūsų “polemikoje” jokio keblumo nematau. Antisemitizmu Jūsų “nekaltinu”, nes ši banalybė atėjo kartu su nežydiška krikščionybe dar iki Konstantino (smulkiau - messianic.lt). Lenkai nėra prastesni už vokiečius, o lietuviams visada buvo natūralūs sąjungininkai išlikti tarp Rytų ir Vakarų. Kuris iš mudviejų “klijuoja etiketes”, pasistenkite perprasti pats. Jei būčiau laikęs Jus “kiemsargiu”, iš viso nebūčiau reagavęs į Jūsų komentarus. Esate ne kiemsargis, bet populizmo “idėjų” platintojas, tuo išsiskiriate iš daugelio komentatorių.

Jules       2019-12-19 18:02

Reikalas keblus, pone Marginale, tikrai. Jūs esate garbingas intelektualas, esate mokslininkas, ne toks kaip aš - kiemsargio padėjėjas, bet prašom tik vieno, kad Jūs irgi neužsiiminėtumėte dezi propaganda, neužsikrėstumėte ta dvigubų standartų maniakyste. Su vokiečiais reikia tartis ir su jais galima susitarti, galima rasti bendrą vardiklį, bendrą interesą ir jį reiks rasti, jei nenorėsime mes, lietuviai, vėl atsidurti Žečpospolitoje arba Rusijoje. Jie nesiūlo iškart į snukį, kaip anie. Ar supratote apie ką aš čia? Ir neklijuokite chazarams semito ar antisemito, kaip man, sindromo. Antra, aš gyvenu savo Tėvynėje, savo namuose, savo žemėje ir nieko nei okupuoju, nei bombačkų, ypač atominių, niekam ant galvų nemėtau ir neraginu tai daryt. Neištautinu napalmo ir fosforo pagalba arba marinimu badu be vandens ir medikamentų po atviru dangumi be pastogės Reino Aizenuko konclageriuose. Neišgarinu karo pabėgėlius iš Baltijos šalių taip, kaip Dresden’e liberal-dimokratai per šv.Valentiną anuomet, pameni? Neklijuokite man to, ko aš niekada nesu nei daręs, nei padaręs, nei rengiuosi ką nors panašaus daryti. Aš nesiruošiu be klaidų nei lietuviškai, nei angliškai, nei dar kaip nors kitaip, rašinėti - mano akcentas lietuviškas, žemaitiškas. Be klaidų rašinėja tik gerai KGB kursuose išmankštinti moksliukai-zubryliukai ir kiti “stukačiai”, o aš mažaraštis, Jūsų žiniai. Vokietija atgaus laisvę, nepriklausomai nuo to - norite Jūs to ar nelabai. Ir nepamirškite, kad anglosaksai jau daugiau nei 200 metų kaip pagrindiniai Rusijos sąjungininkai ir gelbėtojai, nesvarbu, kad pasipešioja, pasikumsčiuoja, konkuruoja kaip broliai, deja. Pamiršote, kas mus 1945 metais atidavė Stalino Rusijai, kad ši pasiųstų mus Gulagan arba sušaudymui už kampo, arba uošvės sodely, arba ant upės kranto, kaip mano jaunutę, nėščią puskę, kuri dėl amžiaus skirtumo man tiktų tik į tetas. Taip pat ir mano mamos tikras brolis irgi buvo nušautas - tikras mano dėdė, tad neprimetinėkite man to, nepaiškinęs, kas yra semitizmas, nes aš nesuprantu, kuo Jūs mane kaltinate? Pagarbiai, - Jules.

Marginal to Jules       2019-12-19 17:17

I am sorry if Jules is your real name, however why on earth you need to write English? Do not want the others perceive weakness of your answer? I never laughed about Suwalki and I do not know any “supermacit” who “allows” me to impose Klaipeda. I see English is not your mother tongue because nobody uses “who” when naming not living things, as Suwalki, Punsk, Augustow, Lida, Grodno and Narutis - these are “that”, “which”, or as you want, not “who” (at least in normal English, however I am not an anglicist, maybe you know better). However I guess you are fond of idiot hitler who (not Brits) succeeded to finally annihilate traditional Germany. As a worshipper of this idiot, you are an Anti-Semite, of course, and this is seen enough.
Kas dėl Klaipėdos, tai primenu visiems, suprantantiems ir nesuprantantiems angliškai, kad tebėra NEDENONSUOTAS lietuvių “visiems laikams” “geranoriškas” Klaipėdos grąžinimas Lietuvai. Vienintelis politikas, pasiūlęs Seimui nedelsiant denonsuoti šį dokumentą, buvo “žydelis” Zingeris Nepriklausomybės atkūrimo pradžioje, bet išgirdo atsakymą “Tik nelieskim šio klausimo!” Dokumentas neanuliuotas ir lauks dienos, kurios taip laukia Jules: kada Vokietija “atgaus suverenitetą”.

Kam čia sušlapo?       2019-12-19 15:07

Dezistams, mitomaniakams ar kam? Prašytumme platesnio pasiaiškinimo, nes primetinėjate Klaipėdą, kai šeimininkas, supremaciai, leidžia. O ko neleidžia - tylite. Bijote ir išsižioti, pavyzdžiui, dėl Suvalkų, Punsko, Augustavo, Lydos, Gardino ir Naručio, kurie visada buvo Lietuvos valstybėje. Neleidžia načalnykas ir tylite, bet diletantus labai jau okatni tarkuot, nes tai patinka imperinėms bendrijoms ir Hegemonui, tiesa?

Na, na       2019-12-18 21:30

Šunys loja, o karavanas eina. Gal iš baimės kelnytės sušlapo, a?

Jules       2019-12-18 16:10

Jei taip ir toliau inteligentai durniuos - visos Lietuvos, kaip valstybės, lengvai galime netekti, kaip 1940 metais. Na, o ponui Marginalui primenu, kad Ruzas, deja, mirė ant Stalino šnipės rankų, ant portretistės rankų, nežinot? Dėl Anglijos nekažin kas pačiam gaunasi, nes nelabai laimingi škotai, airiai ir velsiečiai šalia tokios galybės, kaip mes šalia Lenkijos ir Rusijos. Ne Lietuvos inteligentai, davinėję priesaikas carui, supartalino Rusijos imperijos galybę antrajame Žalgiryje 1914 metais, taigi. Čia tik pradžiai taip tepasakiau, ar supratote? Amerika per toli, o Dievas per aukštai mums, o Lenkija ir Rusija čia pat.

Pone Marginale,       2019-12-18 16:03

būkite malonus, pataisykite mano pavardę. Pagarbiai, - Jules

Marginalas Jules       2019-12-17 20:18

“esąs iš dangaus”, pardon.

Marginalas Jules       2019-12-17 20:17

Jei taip domiesi “tikrąja” Ruzvelto pavarde (mat, jis “apsimetinėjo”), tai bent kartą prisistayk savąja. Iš esmės varai vis tą patį per tą patį: kokie blogi britai (amerikonai tai jau iš vis žydai, kaip Ruzveltas), ir kokios “aukos” yra vokiečių hitleriukai.
Kad anglai neturi draugų, tik interesus, šitai ir be Paties žinome, ir kad stalinas nebuvo blogesnis už Čerčilį, irgi menkas atradimas, Paties seniai įsikaltas iš kartais tiesą parašančių medijų.
Tik va kada Vokietija “atgaus suverenitetą”, bus mažiausiai Klaipėdos netekimas, o daugiausiai - kad atkurta sena putino svajonė: sienos iki 1914 m., duginiškos eurazijos kontinentinė draudystė su haushoferiais prieš jūrines Anglija su Amerika, kurių taip nemėgsti. Šioje perspektyvoje Lietuvos iš viso nebėra.
Gaila, kad šie tradicinio vokiško ruskijos mylėtojo marazmatiniai samprotavimai sutampa su daugelio kvailelių nuomone, neva trumpas trampas toks originalus ne todėl, kad kgb nufilmuotas lovoje su maskvos prostitutėmis, o todėl, kad iš esąs dangaus nukritęs Tiesos Atkūrėjas.

ah1       2019-12-17 18:30

jau senokai kai mūsiške seimo narė R. J. demaskavusi kad NATO realiai neįgalus dėl 5 str., todėl Europos sąjungai sava armija būtina, ką ir išdėstė E.S.

Jules       2019-12-17 13:37

Kai Trumpas panaikins Kanzlerio aktą - Vokietija atgaus suverenitetą ir atkurs kariuomenę, o bombačką, kurią Stalino sąjungininkai, mus Gulagan pasiuntę, nufyrino, atkurs per naktį. Čerčilis atidavę Baltijos šalis Rusijai, kaip teisėtą ambiciją ir teisę į mus nuo amžių amžinųjų, anot jo ir Trumeno su Ruzveltu. Kaip jo ten ta tikroji pavardė, priminkite? Stasy, gal Jūs žinote tikrąją Ruzo pavardę?

stasys        2019-12-17 11:30

Pasaulis keičiasi nuolatos , nesikeičia tik mažų šalių suvereniteto prioritetai . Turės ES savo armija , tai tik laiko klausimas ..palūkėkite truputi kol Lietuva baigs atkurti savo karines pajėgas pilna apimtimi su kitomis bendrijos šalimis .Dėl vieno autorius klysta .. antros Jungtinės valstijos pasaulyje nėra reikalingos .. kaip ir Rusija nebus strateginis partneris ..visai bendrijai . Vokietijai ? galbūt .. laikas parodys .

G.P.       2019-12-17 10:46

Tipiškas eurosovietinis vatnykas smile

Tai čia tas krikščionis,kur       2019-12-17 10:23

turbūt neskaitęs Biblijos.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.