Politika, Gynybos politika, Geopolitika

Audrius Bačiulis. Vokietija ir Prancūzija pasirinko karą su Amerika. Kurioje pusėje Lietuva?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 5 d. 14:00

15     

    

Audrius Bačiulis. Vokietija ir Prancūzija pasirinko karą su Amerika. Kurioje pusėje Lietuva?

Kad vokiečiai savo karo aviacijai nepirks amerikiečių okupantų F-35, tapo aišku dar pernai kovo mėnesį, kai antrą kartą gynybos ministre tapusi Ursula von der Layen savo vienu pirmų sprendimų išmetė iš pareigų Luftwaffe vadą generolą leitenantą Karlą Müllnerį, 2017-ųjų lapkritį viešai pareiškusį, jog vieninteliu įmanomu MRCA Tornado įpėdiniu jis mato F-35.

Čia kur esmė – MRCA Tornado, stoję Luftwaffe kovos rikiuotėn dar Šaltojo karo laikais, buvo sertifikuoti nešti amerikiečiams priklausantį branduolinį ginklą pagal NATO Branduolinio pasidalijimo programą.

Tam, kad bet kuris NATO šalių kovos lėktuvas galėtų nešti JAV branduolinį ginklą reikia, kad jis būtų tam sertifikuotas, o tai reiškia, kad Amerika turi gauti pilną ir visišką prieigą prie visų jo duomenų. Jeigu tokios prieigos nėra, lėktuvui ir jį turinčioms oro pajėgoms prieiga prie NATO Branduolinio pasidalijimo programos užkertama.

Galimybė dalyvauti NATO Branduolinio pasidalijimo programoje buvo vienu esminių veiksnių, lėmusių, kad Lenkija (o dabar Rumunija, Bulgarija ir pagal išgales Kroatija) rinkosi F-16, o ne Gripen ar Eurofighter.

Vokietija lig šiol buvo NATO Branduolinio pasidalijimo programos nare.

Vokietija vakar oficialiai atsisakė perginkluoti Luftwaffe į F-35, vietoje to rinkdamasi partnerystę su Prancūzija ir bendro anti-amerikietiško kovos lėktuvo kūrimą.

Vokietija ir Prancūzija pasirinko karą su Amerika.

Lietuva nori tą karą kariauti? Kieno pusėje?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

mazgys       2019-02-10 0:50

Lietuvai su prezidento rinkimais reikėjo palaukti, kol bus aiški jėgų pusiausvyra Europarlamente. Aišku, beveik visi čia esantys - taip tikiuosi - pasisako už Europos patriotinių jėgų pergalę ir reformuotą ES kaip suverenių nacionalinių valstybių ekonominę sandraugą, kuriai ES struktūros - viso labai rekomendacijų šaltinis, o ES narėse viską sprestų nacionalinės vyriausybės. Todėl ir Lietuvos prezidento rinkimų - netgi pirmąjį turą - reikėjo vykdyti jau po Europarlamento rinkimų. Iš visko sprendžiant, nacionalinės ES narių vyriausybės yra suinteresuotos stiprinti ryšius su JAV, ką rodo D.Trumpo vizitas Lenkijoje. Labai gali būti, kad su nacionalinėmis vyriausybėmis stiprinti ryšius yra suinteresuotas ir Izraelis - o tai būtų labai svarbi ir reikalinga parama nacionalinei Europos sandaros koncepcijai. O pokyčiai Vokietijoje ir Prancūzijoje - tik laiko klausimas, patys matot, kas vyksta šiose valstybėse ir lengva suprasti, kad būsimojo formato ES neabejotinai bus suinteresuota kaip galima geresniais santykiais tiek su JAV, tiek su Izraeliu. Šioje vietoje nederėtų pamiršti ir Japonijos - antrosios pasaulio ekonomikos, tvirtai dominuojančios kai kuriose pramonės gaminių sferose. Todėl Lietuvai jau dabar reikia žiūrėti į priekį ir labiau stiprinti transatlantinius ryšius su JAV, nes ir Prancūzijoje, ir Vokietijoje visvien bus rinkimai, todėl, Lietuvai užsigarantavus JAV ir Izraelio paramą, santykių su Vokietija ir Prancūzija klausimas išsispręs automatiškai.

stasys        2019-02-6 20:01

2019-02-6 11:23 nelabai suprantate prasmės to 2 pr. nuo BVP . Rusija karinėms reikmėms skiria apie 70 mljr. ir laikoma viena stipriausiu .

stasiui nesvaik       2019-02-6 11:23

Tu ką? Žolę rūkai? Ar šiaip nebesigaudai? Vokietija su 1,2 proc. skiria virš 40 mlrd dol., gi Lenkija nė 10 mlrd. dol. Patarimas: jei nežinai-nepliurp nesąmonių.

Koks       2019-02-6 8:57

čia dar karas, atsiprašant. Ginklų pramonė - kosminiai pinigai, daug darbo vietų. Didžiosios valstybės į savo karo pramonę inestavo dešimtmečius ir milijardus ne tam, kad pjautų šaką, ant kurios sėdi. Čia elementariausias biznis bei sveika logika, ir jokio karo.

stasys        2019-02-5 21:13

Dzeikui ..cit.“ O kalbant konkreciai ir sios dienos realijomis - Vokietijos kariuomene ne ka didesne uz Lenkijos siuo metu, ir netreniruojama“ . Kažką maišote Vokietijos kariuomenė negalį prilygti Lenkijos nei didžiu nei pasiruošimu .. vien tanku skaičiumi kokius tris kartus mažesnė .. Lenkija viena tu šalių kuri visa ta laika vykdė NATO 2 proc. reikalavimą . Kaip bus rytoj , matyt viskas keisis ..kai didžioji dalis vokietijos senos konservuotos technikos pereis į kitas rankas .smile

ah1       2019-02-5 21:08

to reikėtų klausti užsienio reikalų ministro ir prezidento

štazio pylasapyja       2019-02-5 20:05

Mūm niarejke rinktis ni kajrės ni diašynes.
Mias jau sianiaj pasyrinkamia- busym per vydury.
Pačiamia subynes ciantre.

Džeikai,       2019-02-5 17:41

buvai Potsdame po stalu ir viską pats girdėjai, tiesa? La Réal Politique nėra fantazija. Na, o lenkai, žinoma, kaip anuomet bus Berlyne ant kitų šv. Kalėdų, be jokios abejonės. Nereikia maišyti Jėgos teisės su šiaip teise. Labai norėtų teisininkai valdyti pasaulį, bet, deja, yra kitaip.

Dzeikas       2019-02-5 17:30

Cia ne kurie Smetonos apsisikima nuraso Amerikai i skola.
Kad butu aiskiau, modeliuoju gyvenimiska situacija. Eina drutas vyras ir mato 3 kandys kabinejasi prie snargliaus. Na veltis i malolietkiu “razborkes” nesinori, bet sazine vercia. “Kas cia darosi?”. Trejule: “Nieko tokio, mes cia patys issiaiskinsim, tu eik”. Vyras, snargliui: “Taves klausiu”. Snarglys: “ka?” Vyras: “Ar viskas tvarkoj, ar taves neskriaudzia?” Snarglys, uzmintas ant kojos kandies: “eee…na jo…” Vyras: ‘jo, kas” Kandziu “vierchas”: “Mes kelio pas ji paklausem, gi matai taiku cia viskas”. Snarglys: “Taip, taip. Taikiai ispresim reikala. Be prievartos”
Vyras guzteli peciais, ir keliauja savais keliais.
Va tokia situacija buvo. Todel apie Lietuva Potsdamo konferencija buvo tepakalbeta puse lupu, maqzdaug mes nepripazistame inkorporavimo. O gincytasi ir BANDYTA apginti Lenkija, kuri kovesi kiek jegos leido.1939m jos generalitetas puikiausiai suvoke ,kad (dar nepazine zaibisko karo galimybiu) ilgiau 2 menesiu VIENA Lenkija laikytis negales. Lenkijos isvaduot nepavyko, taciau ir Stalinas neisdriso prijungti jos prie TSRS.
O kalbant konkreciai ir sios dienos realijomis - Vokietijos kariuomene ne ka didesne uz Lenkijos siuo metu, ir netreniruojama.Dar labai didelis klausimas, ar hipotetiskai Lenkijai uzpuolus Vokietija neatsitiktu 1939m rugsejo diametraliai priesinga situacija ar kaip minimum Berlynas lenku rankose po 3 dienu neatsidurtu.
Nuo Rusijos ji mat apgins…

Duetas       2019-02-5 16:55

Amerika ir Rusija, dabar traukia vienodą dainą, todėl pokyčiai tik butaforiniai, povandeninių nematome.

Jules       2019-02-5 15:44

Bačiulis nesuvokia, kad amerikonai ir rusai kartu skraido į kosmosą ir vardan ko? Slapta sąjunga nepanaikinta, o pasipešiojimai dėl runkeliokų ir tam, kad kai kas neužmigtų, o budėtų ir Europą drapalintų. Konkurentai galabijami, nežinot? Na, prieš tai juos reikia kuo nors tai apkaltinti, pavyzdžiui, kaip sovietinėje kariuomenėje - papravardžiuoti, kad mes fašistai, “niemcai”, ekstremistai, radikalai, nacistai, “pribaltijski” banditai ir ko ten tokio neigėjai, a? Kad mums nepatinka sovietų valdžia, o dabar demokratija, na, kažkas va tokio plius dar visokie mažumų pričendalai. Kad esame populistai ir pan. Apkaltinti gali bele kuo vardan švento reikalo - Pasaulinės Vyriausybės, taigi.

stasys        2019-02-5 15:25

Audriau Lietuva sprendimą padarė dar užpraeitais metais kai apsisprendė vokiško boxer naudai , prieš tai atsisakiusi stryker , kaip žinia kaina čia nebuvo svarbiausia, o kur dar haubicos su lietuviškais vardais ? . Taip kaip mums artimiausiu metu negresia įsigyti dideles karines oro pajėgas ..visas dėmesys nukreiptas į gynybos stiprinimą ore . Kontraktas su norvegais artimo ir vidutinio nuotolio raketoms nasam įsigyti , du nauji papildomi radarai pakeitę senas griuvenas.. brėžia krypti kuri turėtu aiškiai Audriui pasakyti stipri Europa tas prioritetas kuri Lietuva tikrai palaikys . Taip dar nėra buvę kad vieno karinio bloko nariai susipyktu vėl skarbonkių ore. Būtu dabar labai neišmintinga nusisukti nuo Prancūzų , nes kai reikėjo palaikyti ES sankcijas Rusijai ..ta šalis su nuostoliais pardavė naujus mistral Egiptui , tai kodėl lėktuvai turėtu tapti išimtimi ? taktiniam ginklui .? vargiai vakarai aplamai svarsto tokia galimybe , veltis į naujas ginklavimosi varžybas savo teritorijoje ne tik neišmintinga bet ir pavojinga . Lietuva jau seniai pasirinkusi ..tik ne visada ta išeina sau pripažinti ..

Jules       2019-02-5 15:15

Aha, bet mes turime patirtį ir praeitį, kuri sudaro elementarios logikas ką tokį? Pasitikėti vien Amerika reiškia nusiteikimą priimti 1945 metų Potsdamo baliaus susitarimus ir Baltijos šalių perleidimą Sovietijai kaip teisėtą Rusijos ambiciją. Po to dar ir iškeliant puikų balių po tokių sėkmingų abejoms, ne europinės kilmės šalims, Europos dalybų. Tai, panašu, gali pasikartoti, nes tokia logika ir ji kol kas nepakeista, taigi. Vokietija irgi gali mus perleisti tai pačiai Rusijai Amerikos pavyzdžiu, be jokios abejonės. Na, o Lietuvos inteligentai, turintys aukštojo mokslo diplomą kišenėje, norėtų šiuo metu labiau Žečpospoliton sugrįžti nei Rusijon, nes ši jiems nedovanos, ypač pamiršusiems, kas jiems išdavė aukštojo mokslo diplomą ir sudarė sąlygas jam įsigyti, kieno dėka tapo tuo, kuo tapo? Pagal fizikos ir matematikos mokslą - Amerika per toli, taigi.

Dzeikas       2019-02-5 14:42

Yra 3 galimi sprendimai:
1) Buti JAV puseje.
2) Buti Vokietijos-Pr. puseje.
3) Pust migla , vilkint laika , sedet ant 2-ju kedziu, manevruot.
Is visu 3 paminetu tik JAV verta pasitikejimo ir nors kazinkiek atsako uz zodzius.
Taciau jos interesas Lietuvoje UZ ES konteksto - kiek zemiau plintuso. Palaikyti Vok.-Pr.? Kokia is to nauda LIETUVAI? Lietuvai irgi zemiau plintuso (naudos), na Lietuvos “vierchams” nauda bus, gaus kad ir nedideli bet priejima prie ES lovio, tipo kokioj ariogaloj ar papilviuose pagal europinius standartus pievele islygins ir sukirps , uzdes pauksciuka ir susizers “navara”. Trecias variantas ko gero blogiausias - paliksant ledo visi.
As rinkciausi remti JAV, kad ir kaip efemeriska butu ateities nauda Lietuvai is to. Bet susikloscius aplinkybems palankiai(ypac jeigu lenkai suveiks gerai itikine JAV , kad jos TURI interesu Lenkijoje) bus konkreti nauda ir idirbis i reputacija. Bet sis kelias labai rizikingas(visi kiausiniai i viena krepsi) ir Lietuvos valstybes institutai PER SILPNI palaikyti tokia politika STABILIAI ir ILGA LAIKA.
Palaikyti Vok.-Pr. linija reiskia gi bemaz 100% tikimybe ateityj buti “zertva”, derybine auka konfrontuojant su Rusija.
Rinkites.

G.P.       2019-02-5 14:36

Lietuva kariaus to pusėje, kuris pasiūlys geresnį postą Daukanto aikštės poniai. Visa Lietuvos užsienio politika (jeigu tokia išvis yra) šiandien matuojama būtent šia liniuote smile

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (III)

Danijos sulaikytieji gali būti įkalinti užsienyje

Karolinska ligoninė „kastruoja“ ir mėgina pakeisti vaikų lytį bei nutyli sunkius pakenkimus

Linas Karpavičius. Referendumas Šveicarijoje

Durnių laivas ir 2,5 jo kapitonai: kuris tikras?

Arkivyskupo Carlo Marija Vigano pareiškimas

Aleksandras Nemunaitis. Neries krantinės reikalai

James Traub. Netgi Švedija nebenori daugiau migrantų

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (III)

Lenkijos valdžia: nenorim tokių protestų kaip kitur Europoje, todėl papildomų draudimų dėl pandemijos imtis neplanuojame

„Mes giname Europą“ – teigia Lenkijos Ministras Pirmininkas

Graikų ortodoksų hierarchas apie GP bažnyčiose: netoleruosime valdžios institucijų melo

The Lancet: stigmatizuoti nepasiskiepijusius – neteisinga

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Apie klerikalizmą ir pašaukimų krizę

Garsiąją Kauno vilą Perkūno alėjoje gynusį architektą teismas pripažino kaltu – už rangovo pastūmimą ir kaukės nuplėšimą skirta bauda

Mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras

Ketvirtadienį Vilniuje bus paminėtos kun. B. Laurinavičiaus žūties metinės

Manifestacijos Austrijoje prieš suvaržymus

Kęstutis Pranckevičius. Tamsią naktį žvaigždės ryškiau šviečia

Vytautas Sinica. Kada JAV kongresas atšauks Nepriklausomybės deklaraciją?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus grybai

Leidžiama žaisti demokratiją

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija reiškia susirūpinimą dėl narkotikų ir alkoholio prieinamumo didinimo

Vytautas Sinica. Solidarumo galia

Chris Waldburger. Valia siekti Kristaus?

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (II)

Almantas Stankūnas. Kiek dar ilgai žaisime neoliberalistinius rinkos žaidimus ten, kur negalima jų žaisti?!

Br. Paulius Vaineikis OFM: skelbiu nepaprastąją padėtį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.