Europarlamento rinkimai 2019

Audrius Bačiulis. Valdžios servilizmas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 26 d. 15:29

5     

    

Audrius Bačiulis. Valdžios servilizmas

V. Radžvilas vienintelis kelia esminį piliečių laisvės klausimą, kai Grybauskaitė tyli, svajodama apie postą ES, o Skvernelis, prieš pora metų dar kalbėjęs, jog Lietuva nacionalinio saugumo sumetimais reikalaus išimties iš ES ginklų draudimo direktyvos, dabar irgi klusniai pataikauja Berlyno ir Paryžiaus baimėms:

„Lietuvoje mažai kas pastebėjo, kad Europos Parlamentas Komisijos siūlymu priėmė direktyvą dėl teisės įsigyti ir laikyti savigynai skirtus ginklus ribojimo. Kaip įprasta serviliškai Lietuvos politikai ES atžvilgiu, mūsų šalies Vyriausybė žiniasklaidai tylint suskubo įgyvendinti jos nuostatas.

Šiuo metu Seime svarstomos pataisos, kurios – jei būtų priimtos – smarkiai ir nepagrįstai apribotų sąžiningų, įstatymus gerbiančių ir lojalių valstybei piliečių teisę į ginkluotą savigyną arba šalies gynybą karo atveju“, – argumentavo prof. Vytautas Radžvilas.

Radžvilo teigimu, valstybės ar – kaip šiuo atveju – Europos Sąjungos siekis atimti iš piliečių savigynos teisę yra nuo seno žinomas valdžios polinkio despotiškai varžyti piliečių teises požymis. Bandymas nuginkluojant visuomenę kovoti su terorizmu rodo ES desperaciją. Savo piliečiai pasitikinti valstybė ar sąjunga siekia didinti piliečių savarankiškos gynybos pajėgumus, jais nepasitikinti valstybė bando savo valdinius nusiginkluoti.

Profesoriaus V. Radžvilo įsitikinimu, Lietuvoje ir ES vyrauja būtent nepasitikėjimas piliečiais, o tai geriausiai liudija šiuo metu rengiamame projekte esanti nuostata, jog karo atveju visi piliečiai turėtų atiduoti legaliai laikomus ginklus. Taip visuomenė faktiškai rengiama okupacijai”.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-03-27 14:52

valdziaskyli, “ilgavamzdi Colt’a” nesioja tik armijos karininkai ir pries 30-40 m policija(atvirai) ir mazapeniai nevykeliai(pasleptus).
Normalus zmogai savyginai nesioja 6 suvi delno dydzio noname revolveri. Galvon is 5 m pataikysi - toliau savygina nereikalauja. Nuo kandziu atsiginsi,o rimta gauja praeiviu neplesia - ne ju veiklos sfera.
NAMIE laikyti(o ismontuotame pavidale ir ne namie)is lengvuju ginklu gali viska kas ilgesnis negu 51 cm.:
- Graiztuvinis ar lygiavamzdis, ne automatinis.Registracija iforminsi per pora valandu.
- automatinis lygiavamzdis ir ypac graiztuvinis - kiek sunkeliau, priklausomai nuo valstijos.
Kazkam tipo MG34(Hitlerio vargonu) neturedamas namo valdos vargu ar gausi licenzija. Ateis nakti blogiukai , kals mieganciam i galvyte ir pasiims tavo strielba jeigu gyveni kokiam kokiam blokiniame 5 aukstyj(su negrais). Bet jeigu esi nacgvardijos narys (a le “savanortis”) tai su laiku gausi tokia teise ir net pareiga.JAV nacgvardijos vadai tai irgi aisku supranta ir vargu ar patikes kulkosvaidi Prodzekte gyvenanciam. Bet pagal ginkluotes statuta priklausanti M16 - be vargo.
Visa tautisku istatymu idiotizma ir uzdrozima slopint ir mulkint eilini zmogu pajunti susidures su JAV istatymais. O pasubinotai ,- persidaze Leonai Kiauleikiai, niekur jie nedingo.Iskaba pakeite, - uzduodavineja klausimus i kuriuos jau seniai atsakyta.

stasys        2019-03-27 7:16

[...]zdislovai, paklausyk   >  Ar tik taip laisvas pilietis gali laisvu pasijausti . ? Aš gal kitaip manau , mano kišenės ir taip pilnos mobilus ,piniginė ,asmens dok., mašinos rakteliai ir dar aibe ten visokiu nieku, beje rankos visada užimtos tai papkės tai segtuvai .. Aišku užkišti už diržo amerikietiška ” ilgavamzdį col’t” dar butu vietos ..bet sisioti jau butu nepatogu . Tai vystyk ko reikia kad žmogus taptu laimingu ir savimi patenkintu ? ..tai pirma sąlyga norint tapti laisvu . Kartais žmonės tiek daug visko nori kad ir patys supainioja kas daro žmogu laisva ..  nuo ju pačiu noru .

[...]zdislovai, paklausyk       2019-03-26 22:34

... ginklai savigynai, o ne tankai ir kulkosvaidžiai - čia priedurniu apsimetinėji ar toks “subtilus humoras”? - būtini. Tame tarpe “assault rifles”. Ginklai savigynai turi būti laisvai prieinami laisviems piliečiams.

Lietuva yra buferinė valstybė,       2019-03-26 21:13

todėl jos piliečiai ne gali, bet privalo turėti teisę į ginklą. Žinoma, kad tai sudaro grėsmę valdžios uzurpatoriams. Vadinasi, pasirūpinę nacionaliniu saugumu, bent du zuikius nušautume išsyk.

stasys        2019-03-26 16:39

O kam staseliui pirkti tanka ar kulkosvaidį  ?  o pons Bačiulis taptu labiau atpalaiduotas žinodamas tokį mano garažo turinį .? Nemačiau tu pataisu teksto , bet ginklai neturėtu būti laisvai prieinami , kitas dalykas jei jie skirti visuomenės- bendruomenės saugumui ..Manau viska lems ne draudimai o mokėjimas juos apeiti teisingai motyvavus ju turėjimo poreikį . Truputis lankstumo turėtu mums padėti numesti ir kelis kilogramus autoriteto ..


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Geroji Naujiena: Jis atlygins kiekvienam pagal jo darbus

Išskirtinis Neringos Venckienės interviu Vytautui Matulevičiui (OpTV)

Gal jau bundame? Darius Trečiakauskas (Nacionalinis susivienijimas): Rinkimai gali tapti nauja galimybe esminiams pokyčiams valstybėje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.