Europa, Ukraina, Rusija

Audrius Bačiulis. Ukraina kovoja viena

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 13 d. 21:28

21     

    

Audrius Bačiulis. Ukraina kovoja viena

Nuotaikos Kijeve temsta. Prieš kelias savaites buvusi euforija, kai atrodė, kad Rusijos pajėgos traukiasi, virto nerimu dėl to, kas Rytų Ukrainoje virto sekinančiu karu. Į nenuilstančio prezidento Volodymyro Zelenskio kalbas įsiskverbė nerimo natos, kad Vakarų parama gali išblėsti arba nutrūkti, arba kad jų lyderiai gali pastūmėti jo šalį į nepriimtiną taiką. Praėjus 108 karo dienoms, kaip niekada svarbu, kad Kijevo sąjungininkai išliktų vieningi ir ryžtingi savo veiksmuose ir pranešimuose.

Pirmiausia tai reiškia, kad reikia didinti ginklų tiekimą. JAV ir Jungtinė Karalystė tiekia daugkartinio paleidimo raketų sistemas, galinčias šaudyti iki 50 mylių atstumu, gavusios garantijas, kad jos nebus naudojamos smūgiams pačioje Rusijoje. Kijevas sako, kad jam reikia bent 60 - daug daugiau nei įsipareigota - kad turėtų galimybę pakeisti karo eigą. JAV 40 mlrd. dolerių paramos paketas apima 19 mlrd. dolerių artimiausio laikotarpio karinę pagalbą, tačiau tiekimas užtruks. Ukrainai dabar reikia daugiau ginklų, kad galėtų atremti Rusijos pajėgas, kurios, sutelkdamos karius ir toliašaudę artileriją strateginėse vietose, pagaliau daro pažangą, tačiau gali būti sunku išlaikyti tokią taktiką neribotą laiką.

Ne mažiau svarbus yra sąjungininkų diplomatijos ryžtas ir nuoseklumas. Saugumo požiūriu būtų protinga vengti įvaryti į kampą paranojišką Rusijos lyderį, kuris sulaužė tabu grasindamas panaudoti branduolinį ginklą. Tačiau Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono primygtinis reikalavimas, kad Vakarai neturi “pažeminti” Vladimiro Putino, skamba pavojingai vangiai. Lyderis, kurio pajėgos luošina ir žudo ukrainiečius, nenusipelno pagalbos gelbstint veidą.

Vokietija ir Italija taip pat paragino nutraukti ugnį kaip kelią į susitarimą derybomis. Ukrainos prezidentas baiminasi, kad pasikartos 2014 m., kai Kijevas buvo priverstas pritarti susitarimui, kuris įtvirtino Rusijos teritorinius laimėjimus rytuose.

Interviu “Financial Times” V. Zelenskis išdėstė teisėtą savo karinių tikslų pagrindą. Jis sakė, kad aklavietė, paliekant Rusijos pajėgas ten, kur jos yra, “mums nėra išeitis”. Tai turėtų būti nepriimtina ir Kijevo sąjungininkams; toleravimas, kad V. Putinas antrą kartą jėga užgrobia Ukrainos žemes, gali tik padrąsinti jį panaudoti agresiją kitur. V. Zelenskis patikslino, kad Rusijos kariuomenės atgręžimas į pozicijas prieš vasario 24 d. invaziją būtų “rimta laikina pergalė”, tačiau visiško suvereniteto savo teritorijoje atkūrimas išlieka galutiniu Kijevo tikslu.

JAV prezidentas Joe Bidenas, tiesiogiai nekalbėdamas apie sienas, taip pat išdėstė tvirtesnę nei E. Macrono poziciją, kuri neprieštarauja V. Zelenskio pozicijai. JAV nespaus Kijevo daryti teritorinių nuolaidų. Ji nori “demokratinės, nepriklausomos, suverenios ir klestinčios Ukrainos”, kuri galėtų atgrasyti nuo būsimos agresijos. Tačiau jos nesistengs “nuversti [V. Putino]”, neskatins ir nesudarys sąlygų Ukrainai smogti už savo sienų.

Nors kai kurie gali privačiai nesutikti, Vakarų lyderiai turėtų sugebėti susivienyti dėl šių nuostatų ir jomis vadovautis visuose santykiuose su V. Putinu. Visų pirma jie turėtų laikytis principo, kad “nieko apie Ukrainą nenuspręsime be Ukrainos”.

Po to, kai Vakarų sąjungininkai dėl suprantamų priežasčių nusprendė tiesiogiai nesikišti į karą, Ukraina kovoja viena. Ji gina ne tik savo suverenitetą, bet ir Europos laisvę bei saugumą. Kiek toli, jos manymu, ji gali nueiti siekdama savo tikslų, nemaža dalimi priklausys nuo to, kokią paramą jai pavyks užsitikrinti iš savo partnerių. Jie turėtų aprūpinti ją visomis įmanomomis priemonėmis, nesukeliant tiesioginio konflikto su Rusija. Tuomet Kijevas turi nustatyti taikos derybų su Maskva laiką ir sąlygas.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yel“l“ow submarine       2022-06-19 4:51

netiesos.lt redaktoriai nebesusigaudo savo debiloidinių “respondentų“ bandoje smile)) - bačiulis ar braziulis - kokia naktį raaznica smile)))))))))))))))

ReMix       2022-06-15 20:35

Ukraina, kartu su 46 šalių ambasadoriais, pasirašė laišką, kritikuojantį Lenkiją dėl LGBTQI teisių, nepaisant milijardinės karinės pagalbos, kurią Lenkija suteikė Ukrainai ir milijonų priimtų pabėgėlių. Taigi, matom, kad Ukraina kariauja ne viena.

https://rmx.news/poland/46-foreign-ambassadors-sign-pro-lgbt-letter-criticizing-poland-including-close-ally-ukraine/

Kis       2022-06-14 22:21

Ukraina ir Zelenski su ukrainieciais saugo tik anglosaksai,kitkas tik cirkininkais,dar gal prideti lenkus,ostalnoja sval.
  Karas bus laimetas ukrainieciu lavonais ir sugriautais iki pamatu puse infostrukturos.
  Kodel sitaip-nes vakarai paprasciausi pribijo Putino-idioto.

Pranasyste       2022-06-14 18:50

kuri issipildys. Putinui bus numautos kelnes ir visi pamatysime, kad jis yra impotentas. O veliau jis bus nuzudytas savo Rusyne.

Tomui J.       2022-06-14 17:07

GERAI PAVAREI APIE METALOLOMA.

stasys        2022-06-14 16:47

Sakyčiau Audrius Bačiulis pasitaisė ir kiek pagražėjo , gal kokio botokso procedurų žmogus priėmė . Na vienaip ar kitaip gera ‘desietka’ metu tikrai numetė , su tuo jį ir sveikinu . smile))
Ukraina viena nesikauna , čia autorius aiškiai klysta . Globaliame pasaulyje fronto linija negali būti brėžiama tik ten kur kraujas liejasi . Visos rytu Europos šalys jaučia pasekmes ir visai nesvarbu kokioje pusėje to karo jos esti . Nemanau kad yra pagrindo abejoti vakaru parama Ukrainai , jei tam pagrindo būtų pirmiausiai būtu užsukti finansiniai ‘kraneliai’ .

Laimonas       2022-06-14 15:48

Išgirskite Goldos Meyr argumentus amerikos zydams, kai ji prase pinigu Palestinos zydams apginkluoti:
“Jus negalite itakoti musu ryzto kautis uz musu laisve.Neturesime ginklu - kausimes akmenimis. Taciau jusu pinigai gali itakoti musu pergale”.
Kalba buvo pasakyta 1948m irG.Meyr parsiveze 40 mln dol.Parvežė 1948m doleriu, ne siuolaikiniu.
Va taip reikia kalbetis su zmonemis is kuriu kazko prasai.O ne gasdinti juos kas bus jei jie nepadarys prasomo.
Lyšną kartą nuimu kepurę pries zydus: atrodo krautuvininku tauta, o moka kalbeti kaip karzygiai. Pavydekime.

T0mas J.       2022-06-14 15:12

“iš kur pas žydą zelenskį mulijardas pinigų?” 2022-06-14 0:02
-
Turbūt pardavė į metalo skupkę sunaikintą ruskių karinę techniką iš mūšių vietų..
Putinas = Hitleris ir jo vieta kartuvėse..!

kontekstui       2022-06-14 11:16

tai kad mes patys juodai uzgrobti,taigi ‘Lietuva’TERA VIETOVARDIS,NE VALSTYBE,BO TOKIOS NEBERA.oUZGROBIKU PLANAI TERA..,NESIKEIKSIU.

Vaclovas ing Šiame kontekste       2022-06-14 11:06

O kaip dėl to… kad rusai myli krikščionišką Europą? O JAV? - šito nežinau, bet ji man nelabai primena krikščionišką. Turite savo vertinimų - pasidalinkite. Bet tuomet iškart pirmas klausimas: kaip ten su tais kruvinais skaitliuotuvo žaidimais, kas ten bendra su krikščionybe? O Hollywood’o mėšlas? Nuogi ar beveik nuogi dainoriai?, - kur ten krikščionybė, ką?

Dulkina Zelenskio nacius kasdien       2022-06-14 11:05

Сводка Минобороны, утро 14 июня 2022 г.:
* Ракетами «Калибр» в районе Прилук Черниговской области уничтожен арсенал артиллерийского вооружения и боеприпасов ВСУ.
* Высокоточными ракетами воздушного базирования уничтожены цели в районах Бахмута, Лисичанска, Горского и два склада боеприпасов на южной окраине Харькова.
* Авиация поразила 101 район сосредоточения живой силы и техники.
* Средства ПВО сбили самолет МиГ-29 в районе Славянска и вертолет Ми-24 в районе Снегиревки Николаевской области. В районе Вернополье Харьковской области перехвачена ракета комплекса «Точка-У».

Šiame kontekste       2022-06-14 10:55

mums ypač svarbu ,kokią  nesvyruojančią poziciją dabar,būtent dabar,užims Lietuva.Ar palankią slepiantiems savo kgb praeitį ir todėl linkusiems paklusti Šolcui.Ar Lietuva   nesvyruodama atsilieps į B.Džonsono pasiūlymą naujam papildomam aljansui,taip strategiškai save susiedama ir su Anglijos,Amerikos pasauliu,kuris nelaiko durklo už nugaros už pigesnę naftą.O dar giliau žiūrint vyksta vakarų civilizacijos irimas,Ukrainos karas tik to simptomas.Vakarų civilizacija neišlaikė krikščionybės egzamino ir yra pasmerkta, jei neatsivers. Lietuva jau dab,šią minutę , turi ryžtingai kloti tvirtą pamatą savo ateičiai,nes,liūdna,bet konservatoriai žaidžia su Judo vaidmeniu Lietuvos atžvilgiu.Pasirinkus Prancūzijos,Vokietijos,Italijos kryptį kaip prioritetą karas neišvengiamas.

Vaclovas ing vytautas       2022-06-14 10:43

Tiesos.lt parėdija akivaizdžiai ilsisi arba užslopinti, praradę apvaldą.

Vaclovas ing Pagal Butkevičių        2022-06-14 10:31

5 ir 6 sklasčiai, mano galva, yra visiški nusišnekėjimai. Slavai meldžiasi germanams, jų puoselybai be jokių tųjų įsiveržimų. Tad užtenka net santykinai nedidelės plotumos, kad kitų plotumų gyventojai jais gerėtųsi, jei yra įgudimo. Dėl Izraelio, manyčiau, taip pat nusikalbėjimas, nes tųjų šventoji žemė yra ten, kur jie gyvena (ne visa, nes kažkiek plotumos užima įsiveržę arabai).

vytautas       2022-06-14 10:03

Kodėl Tiesos.lt taip pasikeitė Audriaus Bačiulio išvaizda?

Aisku viena       2022-06-14 8:15

jei xuilo nebus sutriuskintas,bus blogai visiems.Mums irgi.Kitkas pliauskalai.Nesuprantu,kodel ginkluotes parama per maza.Tikrai nesuprantu.Vargsai ukrai,kiek dar jiems teks mirt.Ot slykstus tas pasaulis.

Pagal Butkevičių       2022-06-14 7:59

Kažką darant reikia siekti bent 4 tikslų. Ko gali pasiekti Rusija:

1. Pasididinti savo teritoriją (atgauti, kas jai visą laiką priklausė) ir priglausti rusus gyvenančius kairiajame krante;
2. Praplėsti savo ruskij mir į Lietuvą, Lenkiją ir šiaip Europą. Juk mes taip svetingai juos priimame;
3. Pasigerinti savo ekonomiką gaudama daugiau pinigų už savo žaliavas ir panaikindama užsienio konkurenciją vidinėje rinkoje, kas leis sustiprinti savo ūkį. Pvz. sankcijos labai pakėlė žemės ūkį ir leido išeti į pirmą vietą pagal grūdų eksportą.
4. Parklupdyti Europą ir pakenkti JAV sukuriant alternatyves pasaulines struktūras.
5. Gal kažkiek apsaugoti savo žmones nuo JAV kultūrinio debilizavimo.
6. Priversti susimąstyti Izrealį, kurio išgelbėjimui, reikia palankesnių žemių ir kuris buvo nusitaikęs į pietinę okrainą. Ten pat buvo nusitaikęs ir JAV elitas, nes kažkada reikės kraustytis iš JAV su jos metoo, black live matter, 76< lyčių ir t.t.

Al.       2022-06-14 0:45

Ukrainai susitelkus vien į pergalę bet kokia kaina, kyla pavojus prarasti daug žmonių. Daygybė pabėgėlių gali nebegrįžti. Šalis gali būti praskolinta, o skolintojai gali reikalauti priimti sodomiją ir kitus kominterno reikalavimus. Savo ruožtu, Rusija, nors nugramzdinama į čekistinę vergiją, gali išvengti tiesioginio komunosatanistinio puolimo. Ir kai čekistinė valdžia pagaliau bus nuversta, gal būt taps vienu iš pasipriešinimo židinių. Dabar kultūringas satanizmas mums gali atrodyti patraukliau už azijinę čekistų valdžią, bet Dievo keliai nežinomi. Gali būti, kad pasaulis mūsų akyse smunka į dorovinę prarają, ir išgelbėti gali kokia nors atsitiktinė atbraila. Kiek mes besipiktintume globalizmu, pasaulis vienijasi. Ir atsilaikyti prieš pasaulinį blogį visų tautų gerieji žmonės gali tik susivieniję.

???        2022-06-14 0:15

už ką kovoja ukrainos valdžiažydžiai ?

hmmmm       2022-06-14 0:02

iš kur pas žydą zelenskį mulijardas pinigų?

Laimonas       2022-06-13 23:46

Kodėl prie Audriaus Bačiulio straipsnio redakcija įdėjo saugumiečio Kastyčio Braziulio nuotrauką? Aš tai įsižeisčiau…

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.