Gynybos politika, Žmogaus teisės

Audrius Bačiulis. Nuo islamistų teroristų gintis leista kreidutėmis, bet ne kulkomis

Tiesos.lt siūlo   2017 m. kovo 27 d. 1:04

13     

    

Audrius Bačiulis. Nuo islamistų teroristų gintis leista kreidutėmis, bet ne kulkomis

„Lietuvos žinios“

Europą užgriuvusią islamistinio teroro bangą kairės pakraipos politikai stengiasi išnaudoti tam, kad nuginkluotų europiečius ir neleistų jiems patiems gintis nuo teroristų.

Po teroro išpuolio ant Vestminsterio tilto Londone žurnalistai skaičiuoja aukas, politikai tradiciškai kažką vapa apie tai, kad negalima naudoti žodžių „islamistų terorizmas“, policija gaudo galimus bendrininkus, o paprasti londoniečiai kreidelėmis ant asfalto piešia pacifizmo simbolius ir rašo „Mes neišsigandome“.

Trečius metus vieno po kito teroro aktų krečiamoje Europoje tai jau tampa tradicija – po kiekvieno islamistų išpuolio Paryžiuje, Briuselyje, Nicoje, Londone, Berlyne degti žvakutes, statyti gėles ir būtinai papaišyti kreidutėmis kokį nors beprasmišką lozungą: „Mes nebijome“, „Mes prieš ksenofobiją“, „Būkime tolerantiškais“ – ir būtinai būtinai: „Smurtas – tai ne atsakas“.

Tokių lozungų paišymas – tai savotiška psichoterapijos, grupinės hipnozės ir saviapgaulės forma – žmonės iš tiesų yra mirtinai išsigandę, bet gerai supranta patys negalį nieko padaryti tam, kad apgintų nuo teroristų save, savo artimuosius, kaimynus, tiesiog praeivius. Valdžia atėmė iš absoliučios daugumos jų ginklus, o turintiems uždraudė naudoti juos savigynai. Telieka apgaudinėti save ir aplinkinius tirtančiomis rankomis rašant ant bendratautiečių krauju aplaistyto grindinio „Mes nebijome“.

Rašydamas mąstau: o kaip gi būtų atrodžiusi Vestminsterio teroristo ataka kurioje nors visuomenėje, kurioje vyriausybė nėra nuginklavusi savo piliečių, kurioje jei ne kiekvienas, tai bent daugelis vaikšto ginkluoti, nes gerai suvokia galimų teroro išpuolių pavojų? Ypač moderniojo ISIS terorizmo, kurio įkvėpėjai ir organizatoriai, dažnai baigę mokslus ar ilgai gyvenę Europoje, išmano vietos tradicijas, teisinės sistemos ypatumus, teisėsaugos darbo principus.

Bombų sprogimai ir automatų papliūpos žmonių susibūrimo vietose, kadaise buvusios firminiu teroristų braižu, pastaruosius trejetą metų Europoje, nuo 2014-ųjų gegužės užplūstos vis augančios ISIS kovotojų atakų bangos, griaudi vis rečiau. Taip, skerdynės Bataklano arenoje Paryžiuje ar savižudžių sprogimai Briuselio oro uoste bei metro nuaidėjo per visą pasaulį ir nusinešė pusantro šimto aukų, bet jau po trijų mėnesių Nicoje išvydome, kad sunkvežimis gali būti daug efektyvesnis teroro instrumentas nei bombos – 86 nukauti ir 434 sužeisti, lyginant su 32 nukautais ir 340 sužeistų po trijų savižudžių susisprogdinimo Briuselyje.

Atsižvelgiant į tai, kad Nicoje teroristas buvo vienas, o Briuselyje – trys, teroristinės atakos sunkvežimiu efektyvumas dar didesnis. Nenuostabu, kad analogiškas išpuolis surengtas mažiau nei po pusmečio Berlyne, užgrobtu sunkvežimiu traiškant kalėdinės mugės dalyvius: 15 žuvusių, 32 sužeisti. Aukų skaičius būtų buvęs daug didesnis, bet berlyniečiams pasisekė – teroristo peiliu badomas sunkvežimio vairuotojas lenkas iki paskutinės savo gyvenimo sekundės grūmėsi su užpuoliku, plėšė vairą ir suko į šoną.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale lzinios.lt ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas vėl TaikliaiAudriausBačiuliopastebėtai       2017-03-29 14:55

Beje, tikrai: juk kažkodėl niekas net nepamąsto, kodėl tie islamo teroristai taikosi tik į eilinius žmones. Na suprantu, reikia sukelti paniką. Bet juk labai efektinga būtų ir likviduoti kokį nors žymesnį valdžios atstovą. Per tiek metų teroro aktų kažkodėl nė vienas valdžios atstovas nenukentėjo! Ar ne keista? Ar neprimena darbininkų namų sprogdinimo Maksvoje, Volgodonske ir Luganske, kuris kaip paaiškėjo po Riazanės heksogeninio “cukraus”, buvo pačios FSB darbas. Beje, kremliaus vampyras gavo po to “garbės” legiono ordiną iš Prancūzijos prezidento. Iš tos pačios pokiliminės operos ir Rygos Zolitūdės darnininkų rajono “Maksimos” griuvimas, nors ir neskelbtas teroristiniu (reikėjo skubiai šalinti Latvijos premjerą, tad ir pasirinko darbininkų rajoną).
Kad Jeruzalėje panaudotas sunkvežimis, protingam irgi požymis, jog šį idiotišką neva ISIS “išradimą” reikėjo palaikyti. Kitaip idiotizmas paaiškėtų. Tad šiandien lyg ir turime tik du (!) “ISIS” išradimo atvejus. Ko gi taip mažai?

kafke        2017-03-28 18:20

o ka jei buvo taikytasi i Teresa May?
Terorista nuo jos lipimo i automobili skyre tik 2 minutes. Kazkas zinojo kad ir kokiu laiku ji ketino vaziuoti. O pirmoji masina, prasliauzusi per praeivius, galimai norejo nukreip policijos demesi?

Marginalas Irdarui       2017-03-28 15:40

Ar Pats esi kada buvęs Jeruzalėje? Daugiau skaityk pasakų apie sumanius ekskursijų vadovus ir “ISIS sunkvežimių taktikas” (mat ISIS stokoja sprogmenų ir ginklų, nes labai šauniai ją naikina “Vakarų sąjungininkai” drauge su putinu).

TaikliaiAudriausBačiuliopastebėtai       2017-03-28 15:36

Trumpa atmintis: Berlyno mugės “teroristas” kažkodėl buvo “pamiršęs” sunkvežimyje savo pasą, bet kažkodėl visai nesislapstė, bet traukiniu nuvyko į Italiją, kur (o pagal oficialią versiją jis turėjo daug įvairių pasų) staiga neva puolė šauti į sumaniusius būtent jį tikrinti policininkus, bet pradedančio policininko tuojau pat buvo nušautas, kad būtų “koncy v vodu”.
Juk negali bilderberginė honekerinė komjaunuolė leisti, kad Berlynas nusileistų Paryžiui!
Marginalas

Marginalas       2017-03-28 15:27

Ar leista kulkomis gintis nuo valstybinio terorizmo?

Clerkenwell       2017-03-28 11:51

Ginklai populus yra reikalingi tam, kad apsigintu nuo valstybinio teroro. Valdzia turi zinoti, kad jos savivaliavimui yra ribos.
“Kai valdzia bijo zmoniu turime laisve, kai zmones bijo valdzios turime tironija” - Tomas Jefersonas. Ka jus manote turime mes?

Vatnikui ačiū 2017-03-27 10:33       2017-03-27 18:41

Neabejotina kad psichinių ligonių alkoholyje paskandintoje Lietuvoje yra nepalyginamai didesnis procentas negu JAV. Manau kad panašus į Rusijos.

Ir dar:       2017-03-27 14:22

“Jeruzalėje sausio pradžioje palestiniečių teroristas bandė perimti kolegų iš ISIS taktiką ir dideliu sunkvežimiu atakuoti turistinių autobusų stovėjimo aikštelėje ekskursijų vadovo laukusius kariūnus. Pirmas smūgis jam pavyko, 4 kariškiai buvo sutraiškyti mirtinai, bet vos sunkvežimis pradėjo suktis pakartotinai atakai ir visi aplinkiniai suprato, jog tai ne atsitiktinė autoavarija, teroristui viskas buvo baigta: pirmas ugnį iš nuosavo pistoleto atidengė civilis ekskursijų vadovas, kelias sekundes padvejoję – o ar mūsų paskui neužtampys liberali teisėsauga? – prie jo prisijungė bent du kariškiai, kurie Izraelyje visur nešiojasi ginklą.”

Taikliai Audriaus Bačiulio pastebėta:       2017-03-27 14:18

“Kai Angela Merkel po sunkvežimiu ginkluoto teroristo išpuolio Berlyno kalėdinėje mugėje kalbėjo, esą „kiekvienas mūsų galėjome čia atsidurti“, ji atvirai melavo – joks politinio ar verslo elito atstovas po muges nevaikšto, nebent su ginkluota apsauga. Nei jai, nei Hollande’ui, nei britų lordams Vestminsteryje, nei Briuselyje sėdintiems eurobiurokratams ISIS teroristai arba visai negresia, arba kelia tik minimalią grėsmę oro uostuose, kurie dabar maksimaliai saugomi.
Bet kiekvienas Briuselio biurokratas verčiau truputį rizikuos kelionės į Zaventemo oro uostą metu, nei sutiks, kad paprastas europietis galėtų turėti ginklą. Nes mintys apie ginkluotą europietį kiekvieno eurobiurokrato galvoje iš karto iššaukia asociaciją su Andersu Behringu Breiviku…”

O tai kodėl       2017-03-27 13:12

kai pas mus rašė kreidutėmis labai gražų žodį TIESOS, žmones už tai tampė po teismus ir baudė? Gal yra kokia nustatyta tvarka, kokius žodžius galima rašyti, kokius ne???

mama iš kaimo       2017-03-27 11:35

  Puikus straipsnis. Net nesitikėjau iš Bačiulio. Šventa teisybė. Kol nepradės žmonės gintis patys, valdžioms jų mirtys - “ne problema”.

Ačiū Vlad Mazeliui II (kralikui) už atvirumą:        2017-03-27 10:33

“Neabejojama, kad nediagnozuotų psichinių ligonių (JAV) yra nepalyginamai daugiau.”
Turėtų būti nesaugu šalyje, kur tiek daug psichinių “diagnozuotų”
ir “nepalyginamai daugiau” laisvėje ganosi “nediagnozuotų”?

Visų pirma, reik       2017-03-27 3:59

nustot meluoti, bent sau


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.