Žiniasklaida, Ukraina

Audrius Bačiulis. Nevzorovui suteikta Ukrainos pilietybė

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 7 d. 19:29

9     

    

Audrius Bačiulis. Nevzorovui suteikta Ukrainos pilietybė

Suprantu jaunimėlį, kuriems Nevzorovas - tik Youtube ekranėlyje manieringą carinės Rusijos dvarponį vaizduojantis besijauninantis dėdė, įmantriai keikiantis Putiną. Daugeliui to pakanka, nes jei jau ant Putino dergiasi, tai garantuotai “geras rusas” - demokratas, vakarietiškas, europietiškas ir visakaip gerietiškas.

Šis perdėm kvailas požiūris atėjo dar iš sovietinių laikų, kai belenkuris rusas, keikiantis sovietų valdžią, atrodė saviškiu. Reikėjo Sovietų Sąjungos žlugimo potyriui, kad visokie lig tol mūsuose ir Vakaruose garbinti solženycinai, brodskiai ir venclovos - tai tik imperinio rusiškojo šovinizmo godotojai, tegu skirtingai dažytais kailiukais bei balsais. Kai kurie netgi lietuviškai vograujantys. Sovietų ir komunistų jie nemėgo tik todėl, kad toji sistema trukdė jiems, laikiusiems save aukštesniojo luomo atstovais, laisvai važinėtis gerti kavutę į paryžius ir niujorkus, o ne todėl, kad būtų pavergtų tautų laisvės ir demokratijos atnašautojais.

Nevzorovas yra lygiai toks pats - auksinio sovietinio jaunimo išpera, kurio lyg senelis buvo MGB generolas, lyg tėvas KGB globojamas “pogrindinis” menininkas, kaip saldus musgaudis viliojęs tikrus sovietinius kitaminčius. Šiuo požiūriu Leningrado KGB buvo meistrai - pakanka prisiminti Bobą Grebenščikovą ir jo grupę Akvarium, sudarytą iš sovietinės nomenklatūros vaikučių, kuriems leista viskas, už ką visi kiti gaudavo dvejus metus kerziniuose čebatuose, kol “valdžios persekiojami rokmenai” rengdavo neva pogrindinius koncertus savo tėvų svetainėse. Tiesiog pagalvokit, kuo sovietmečiu reikėjo būti, kad tavo buto svetainėje tilptų ir roko grupė, ir arti šimto jos gerbėjų. Vilniečiams siūlau prisiminti “Geltonojo lagaminėlio” gimtadienius - tai va pas jo ministriškus tėvus (ar uošvius, jau primiršau) stalininiame name priešais Operhauzą vietos buvo daug mažiau.

Grebenščikovo gerbėjų “rusiškojo dvasingumo” ir pseudo-disidentizmo užmuilintomis akimis pakanka ir Lietuvoje. Lygiai, kaip “į tikrąjį tikėjimą pagaliau atsivertusio” Nevzorovo, kuriam tais pačiais laikais, kaip ir Grebenščikovui, Leningrado televizijoje buvo leidžiama viskas, kas neleista kitiems. Giliojo Gręžimo Kontora iš Didelio Namo Liejyklos prospekte mokėjo dirbti.

Aš esu jau pakankamai senas, kad Nevzorovą atminti iš jo 600 sekundžių Leningrade. Kaip ir tai, kokią reputacija jis turėjo tarp Piterio mokslinės inteligentijos bei jų vaikų, kurie žinojo daug ir dar daugiau žinojo, kas kokiuose ratuose sukasi. Fun Fact - mūsų bendrike didžiausiu Grebenščiokovo atstovu, kurio dėka ir man teko kartą kriuktelėti portveino prie vieno stalo su “Meisteriu Bo”, buvo surusėjęs Baku kagėbistų vaikis, iš Seifulos persikrikštijęs į Senią.

Lygiai pamenu Nevzorovo nemeninį filmą “Našy” apie “lietuvius snaiperius”, ir “kovos su lietuvių fašistais” didvyrį, OMON vadą Česlav Mlynnyk (nuotraukoje po raudona CCCP vėliava), jau tuomet spekuliuojant šio lenkiška kilme.

Pemenu ir Nevzorovo filmą “Skaistykla” apie už Čečnijos laisvę kovojančius sužvėrėjusius kraugerius čečėnus, ukrainiečius banderovcus, pribaltus fašistus, kuriems kelią pastoja dvasingieji Rusijos GRU specnazovcai.

Pamenu ir Nevzorovo visiškai atvirą prisipažinimą, kad jis yra “samdomas informacinis žudikas”, kuriam nėra jokio skirtumo, ką TV eteryje sumalti į miltus - svarbu, kad už tai pinigai mokami.

Todėl niekaip nesuprantu, kodėl šiomis dienomis, kai Nevzorovo (kuriam, priminsiu, už visus nusikaltimus lietuvių tautos atžvilgiu uždraustas įvažiavimas į Lietuvą) tema vėl aktualizavosi dėl perdėm kvailo Ukrainos sprendimo suteikti pilietybę šiam kagėbisto ir kekšės mišrūnui, vis dar atsiranda mano bendraamžių, bandančių jį užstoti. Tipo “jis susiprato ir atsivertė”.

B…... susiprato ir b…... atsivertė. Atsivertimas neįmanomas be atgailos, o atgaila neįmanoma be tikėjimo Dievu ar kita antgamtine esybe, kuri viską mato ir visiems seikėja pagal nuopelnus. Nevzorovas gi, kaip ir priklauso sovietiniam ubliudkui, ne tik, kad netiki Dievu, bet yra agresyviu sovietinio raugo ateistu (gryn kaip kokie šimašoidai braukylos ar pleskai). Tokie niekada ir už nieką neatgailavo ir neatgailaus, nes pas juos nėra sąžinės, tik savanaudiškų narcizų didybės manija.

Lietuva, žinoma, neagali įtakoti suverenaus Ukrainos sprendimo suteikti Nevzorovui pilietybę. Bet Lietuvos Prokuratūra, man regis, galėtų avansu išsiųsti Ukrainos Prokuratūrai prašymą išduoti būsimąjį pilietį detaliai apklausai Sausio 13-osios byloje, nes ta apklausa, kurią LP prašymu darė Rusijos prokurorai Rusijos teritorijoje, vargiai gali būti laikoma išsamia ir patenkinančia. A nia?

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yel“l“ow submarine       2022-06-12 5:58

dar vienas tvartelio klounas tipo praregėjo ir tipo pamatė, kad šizolitchanijos teisėtvarka yra pornografų kūrinys smile)) - o kad visas ukroreichas, kuriam dabar “patarnauja“ visas pindosinio viešnamio kolektyvas,  pastatytas ant tokių subinių, tokių persivertėlių, tokių “nevzorovų“, tokių laižiako didmeistrių, bačiulis dar nepamatė  ? smile))))) - o kad visa pindosinė sistema stovi ant principo “jei tik gali išdurti - išdurk!“ , komiškam moralizuotojui irgi dar vis terra incognita ?  smile)))))) - kaip pats sako : b jis(bačiulis) ten praregėjo smile - puikiai viską žino ir supranta , ir pats tame me-  le, tame falše, tame cinizme kasdien maudosi smile - bet jo duona, smegenų krušimas smile - o iš propindosinio farvaterio juk nepabėgsi - per skystos blauzdikės, o ir stuburas (moralinis) , iš kažkokios amorfinės košės sulipidytas smile)))) - A nia?

bjaurus charakteris       2022-06-9 16:43

Nė nereikalauju iš rusų, kad jie Lietuvą mylėtų labiau, nei Rusiją. Bet deja, nei tikėjimas, nei žmoniškumas, nei išsilavinimas nenugali smurtininko dažno ruso širdyje, todėl kitos tautos nuo jų kenčia

Ayn Rand       2022-06-8 12:54

Žinau apie Nevzorovos darbelius 1990’aisiais. Skaitau ir žiūriu jį šiais laikais. Puikus jis dabar. Tai, kad jis Ukrainos pilietybės paprašė, yra Ukrainos laimėjimas. Autoriui linkiu atsivėsinti.

Kis       2022-06-8 11:44

tai ta rusis parsidaveliu,kuriems svarbu pinigas,o ne morale.Paskaiciuok aplinkui,kiek tokiu isperu yra su lietuviskomis pavardemis,o kur tie kurie del babkiu parduos bet kuri Baciuli ar Albina-Ramanauska,apie kitas siuksles net neminesiu,del reklamos.

Agentūra       2022-06-8 8:23

Žiūriu Nevzorovą, matau Landzbergių giminę.

Nevzorovas       2022-06-8 7:43

atgailauja.Tas tai tikrai,pats save pavadina niekšu,išsigydžiusiu nuo fašizmo,o tai,kaip jis sako,labai sunku.Palyginimui,jis bent neslepia savo nuodėmių,nes mes visi susitepę sovietizmu,tačiau V.Landsbergios savo praeitį kgb slepia.Kas galima vienam,negalima atgailaujančiam kitam,kas tai bebūtų,Nevzorovas ar kiti.

Baciulis sako tiesa cia.       2022-06-8 7:11

Kita vertus,klausyt Nevzorovo idomu,nes turi talenta ka nors apsikt.PATS SAKOSI ESAS CINIKAS BE MORALES.pONASENKOVAS TEISINGAI APIE JI ATSILIEPE,ESA,isduos bet ka..Bet vistik idomus zmogenas.Nors,tokio draugo nenorec.Ai,visi kacapai ir yra kacapai.Isimtys mazos.

Al.       2022-06-7 23:09

Viskas tiesa. Dėl atgailos - ar GB atgailavo, kad lyg niekur nieko pavogė Auksinį miestą ? Ir Nevzorovas dėl savo čekistinio melo, kad sausio 13-tą ,,savi šaudė į savus”. Per 30 metų buvo laiko. Ukrainiečiai tiek kaltinti korupcija, juk negalėjo per tris karo mėnesius staiga išsivalyti. Net optimistas Arestovičius sakė, kad po karo greičiausia jį nuteis. Bačiulis tikisi, kad mūsų prokuratūra atliks savo pareigą. Bet kaip ji atliko savo pareigą Petruškevičiaus byloje, Garliavos byloje, čečėnų Gatajevų byloje, Pociūno byloje ? Ar apklausė  Brancovskają ? Vanagaitę? Net prisipažinusių čekistų apklausų panašu, kad nėra. Taigi, Bačiulio talentui nearti dirvonai. Laukiam tęsinio.

Negalima atimti       2022-06-7 20:07

galimybės Sauliui atsiversti į Paulių.Viską parodys darbai.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.