Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Žiniasklaida

Audrius Bačiulis. Lietuvoje amžiaus nuosprendis, o feisbuke tyla?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 24 d. 21:36

38     

    

Audrius Bačiulis. Lietuvoje amžiaus nuosprendis, o feisbuke tyla?

Na, tai ką – Lietuvoje nuskamba tiesiogine to žodžio prasme amžiaus nuosprendis, o feisbuke tyla? Čia ką – niekas nesuprato ar, atvirkščiai, – labai gerai suprato ir pampersą prikrovė, tad nekruta?

Vos prieš dešimtmetį galingiausias Lietuvos žmogus, statęs ir vertęs prezidentus bei premjerus (o tam, su kuriuo kartu į teisiamųjų suolą sėdo, pasakojama, net pasturgalį spardęs), baimingoje pagarboje laikęs Seimo narius, sukūręs didžiausią ir vienu metu įtakingiausią žiniasklaidos bei sporto verslo grupę, it paprastas mirtingasis nuteistas už prekybą poveikiu.

Tegu bauda, bet koks skirtumas – „Lietuvos Ryto“ vyriausiasis redaktorius ir stambus akcininkas Gedvydas Vainauskas nuteistas kriminalinėje byloje. Taškas. Alles. Period.

Buvo Gedvydas, tapo švainiauskas. Kaip tas meitėlis, kuris tol lipo ant altoriaus, kol atėjo zakristijonas su štakietu, pritvojo, nuvijo ir mėsininkui pridavė. Kartu su mėšliniausiu Lietuvos politiku Rolandu Paksu, kuris toje pačioje byloje suvis kalėjimo gavo, tik gaila, kad lygtinai.

Taip, gerbiamieji, į Lietuvos žiniasklaidą pamažu ateina apsivalymas nuo korupcijos. Sakysit, ne vienas Vainauskas įtaka prekiavo? Na, taip, ne jis vienas. Bet jis buvo didžiausias ir įtakingiausias. Su kitais jau bus lengviau.

O viskas prasidėjo bemaž prieš dvylika metų, šaltą ir alkaną 2008 lapkritį, kai šviežiai išrinkta Andriaus Kubiliaus Vyriausybė pradėjo Naktinę Mokesčių Reformą (ne veltui šį žodžių junginį išgirdęs tuomet dar buvęs Vainausko parankinis Rimvydas Valatka pradeda isteriškai burnoti), panaikindama PVM lengvatas visai spaudai, įskaitant ir „Lietuvos rytą“, kuris tik tik už didžiules paskolas buvo pasistatęs didžiulę spaustuvę prie Vievio. Kurios, kaip netrukus paaiškėjo, interneto laikais nelabai kam bereikėjo. Tik bankams, kurie reikalavo grąžinti paskolas su procentais. Kurių grąžinti nebebuvo iš ko. O premjero sekretorė į desperatiškus skambučius iš kitos Gedimino prospekto pusės siūlydavo kreiptis į atstovą spaudai.

Sic transit gloria gedvydensis.

Daugiau skaitykite DELFI.lt straipsnyje „Prekybos poveikiu byla: Paksui skirtas lygtinis laisvės atėmimas, Vainauskui – bauda

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

"Algirdui"       2020-11-1 13:37

vasilijau ivanovičiau, jau prisipažinai? Pats? Netardomas? Vaikus po tankais kaišiojai - tai ne čia rašynėk, o nuoširdų prisipažinimą prokuratūrai.

Garai skamba       2020-10-27 20:02

Premjerė Snoro vagis.super

Nerimta       2020-10-26 8:11

Įrankio pastatymą į vietą Audrius pavadino amžiaus nuosprendžiu. O tu šventas naivume.

cha       2020-10-25 21:36

Jei valatka Vainauskui patarinėjo, tai tas vargšas ir pasistatė tą spaustuvę. Paskui praregėjo, bet buvo jau vėlu

Hm (buvęs komentatorius iš Pro Patria)       2020-10-25 19:06

Post scriptum. Ir kai NS kurs savo naujienų portalą, rekomenduočiau neimti į darbą nieko, kas anksčiau yra dirbęs žurnalistu, kad nebūtų viso to priplėkusio postsovietinės žurnalistikos stiliaus, kuris taip atstumia skaitytojus. Tai yra visų tų kvailų antraščių be veiksnio, bet su dviem brūkšniais ir dar dvitaškiu, visų tų „kirs per kišenę“, „prie ...-uoju numeriu pažymėto namo“, „termometro stulpeliai pašoks / nukris iki… padalos“, „skambina pavojaus varpais“, „bedė pirštu“, „privers aiktelėti“, „... komanda laimėjo prieš... ekipą“, „vilniečius ir sostinės svečius“, „šurmuliuos mugė“, „startavo“ vietoj „prasidėjo“, „užfiksavo“ vietoj „pastebėjo“, „atvers duris avalynės parduotuvė“ vietoj „bus atidaryta batų krautuvė“, „3 tūkst. 50“ vietoj „3050“, „5 proc.“ vietoj „5%“, „sostinės Antakalnio mikrorajone“ vietoj „Antakalnyje“ ir t.t. (sąrašą būtų galima tęsti ilgokai). Būtų idealu pasisemti lietuviško stiliaus iš smetoniškos spaudos, švelniai jį adaptavus šiems laikams. Brūkšnius rašyti tik ten, kur jų butinai reikia, o ne kiekvieną kartą, kai nepavyksta suformuluoti rišlaus sakinio. Tie, kas anksčiau jau yra dirbę žurnalistais, šito nebesugebės; o jei pavyktų tai padaryti, skaitytojus tai iš karto patrauktų.

Algirdas       2020-10-25 18:58

Šimonytė labai nusipelniusi-du bankus išvogė,kiek ubagais paleido-čia ne špokučius traiškyti.Oi konservams tada pazalatijo rankytes taip pazalatijo ,kad oi nu aišku ir savęs nenuskriaudė.Jo tik Lietuvoje galimi tokie dalykai.Kai matai ką prigyvenom šitoj neprigulmingoj,tai jau jokių žalių žmogeliukų nebebijai.Koks velnias mums liepė kišti sausio 13-ąją vaikus po tankais,kad parazitai juodai apvogtų žmones ir tyčiotųsi iš jų kaip tik gali.

Hm (buvęs komentatorius iš Pro Patria)       2020-10-25 18:43

Geras straipsnis, o ta vieta apie zakristijoną su štakietu tai ir prajuokino. Taigi, baigėsi tie laikai, kai laikraščiai buvo superreikšmingi, „ketvirtoji valdžia“ ir pan., kai žurnalistai iš didžiosios Ž buvo tokie tarsi komisarai Catani’ai, kuriuos pikti mafiozai šaudydavo ar bent kažkas dėdavo bombas po komtiesės redakcija. Dabar, kai atsirado internetas, jie tapo nebesvarbūs; dabar nieko net varu nenuvarytum dėti bombos po kažkokia redakcija, nes kokia prasmė sprogdinti kažkokią kontorą, mechaniškai kartojančią leftistinės propagandos mantras ir gaminančią kvailas antraštes su daug brūkšnių, dvitaškių ir be veiksnio?

Ir beje, visa tai primena, kad NS pats metas jau kurti savo naujienų portalą. Kai mainstream’ai taip nususę, pats metas imti šį rinkos segmentą, vyrai smile

Mafija       2020-10-25 18:15

Jei prof. Aurelijaus Gutausko manymu, pagrindiniai organizuoto nusikalstamumo požymiai yra:
1. nuolatinis žmonių susibūrimas ilgalaikei veiklai;
2. nusikalstamas šios veiklos pobūdis;
3. kuo didesnio pelno siekimas;
4. hierarchinė struktūra.
Tai pagal šiuos požymius MAFIJA yra Dinastija, vadovaujama seno ožio Landsbergio!

Paulius       2020-10-25 17:37

„susikompromitavęs koncervas“? chm, o ką, dar tokių būna? šiaip mano apylinkėje buvo užingridis (o gal ir ne, velnias tuos koncervus supaistys - bet kuriuo atveju pasiryžęs iki gilios senatvės seimagyviu gyvuoti) ir armomašius. tai aš smagiai pasivaikščiojau po mišką

>Paulius ->visi į rinkimus...        2020-10-25 16:38

Mano rinkimų apygardoje vienas - susikompromitavęs konservas, kitas - itin aršus LGBT atstovas.
Nuėjau balsuoti ir nuoširdžiai prabalsavau už Harį Poterį.

Kisa,       2020-10-25 15:37

Valatka mums įdomesnis, nežinojai?

Kis       2020-10-25 14:14

Baciuli,tau gal idomu,nes tai vyko tavo “klestejimo”,siandiena tu kieciausias antikonservatorius,ateis laikas visiems greitiems ir teptukams,juk jie be ateities.Ar sutinki,kad melo kojos trumpos,o proto meluojant dar maziau.Netikiu ir negerbiu isverstaskuriu,imk pavyzdi is manes.(vardan tiesos partijas perrinkau kur kas daugiau negu Skardzius,net valstieciu nerinkau,bet paziurejus ,kaip jie nabagai elgiasi budami mazumoje,juk kur surasi prikimsti ministerijas,kai ju tik 4.5 tukstanciu,pries aleliuja istojau i pirma ir tikiu ,kad bus vienintele partija)Kovosim ir rimtai,pajungsim Gebelsa-Radzvila Tas gerai moka pudrinti,o praktiku pakanka,juk mes esame ne tik “zemgrobiai”,bet ir zmones nuo plugo,tad dirbti ir kantrybes per akis.Per daug atvirai,bet kitaip nemoku.

Paulius ->visi į rinkimus...       2020-10-25 13:52

Jūs psichinis ligonis ar neapykanta ne tik akis, bet ir smegenis visiškai užliejo? Koks save gerbiantis žmogus gali balsuoti už armomašius? Arba už masiulio parteigenosses kurie „nieko nežinojo“?

VISI Į RINKIMUS iš dviejų blogybių       2020-10-25 13:40

rinkiteės mažesnę: jei pas jus antrame ture apylinkėje yra liberalas ir konservatorius, tai balsuokit už liberalą, kad konservatoriai negautų daugumos formuoti vyriausybę.

Paulius       2020-10-25 13:37

amžiaus nuosprendis būtų jei pasodintų platforminę tulpę į seniai jos laukiančią vietą. arba amžiaus aferos - „privatizacijos“ autoriius ir vykdytojus. o čia.. tik peliukų peštynių pralaimėtojus baudelėms apdalino. smulkmena

Romuldas Sausaitis >Pažvelk gyliau       2020-10-25 13:36

O prie Seimo 2009 m. sausio 16 d., kai po naktinių reformų atėjo pensininkai dėl atimtų pensijų pasiaiškinti, o konservatorių vyriausybės premjeras A.Kubilius su Krašto apsaugos ministre R.Juknevičiene juos visus guminėmis kulkomis pavaišino, ar ne Vyt.Landsbergio bendražygio KGB generolo Sergejaus Madalovo VRM spec. būrys į tada žmones šaudė???

Vytautas> Pažvelk gyliau       2020-10-25 13:34

Tai kas čia didesni niekšai lyginant su Gedvydu Vainausku?

???       2020-10-25 12:49

Ožio utėlės, tai kur likusius vestuvinius auksinius žiedus sunešti…......galėsit, ponai šliužai, vėl sujudėti…

VANDA       2020-10-25 12:48

ponia Ingrida tikrai bus valtininkė Charonė, kuri tikrai nuplukdys konservatorius į pragarą.

Pažvelk gyliau       2020-10-25 12:47

Atrodo, keista, jog niekam neįdomu, kodėl KGB generolas Madalovas Landsbergio limuzinu važinėja?....“Patriotas” Madalovas manau dar gali pasakyt kiek doleriukų Ozz.ys gavo išvežęs rusiškus rublius i Čėčėniją o ne i Rusijos centrinį banką grąžinti (kada buvo įvestos vagnorkos) už kuriuos Dudajevo banditai šauninkų prisipirko. Kažin ar ne per šitą Landsbergio “didvyrį” bizniukas ir įvyko. Juk čia gi privati Lansbergio armija buvo. O kiek asmeniškai pats “FAKTINIS” šalies vadovas V.LANDSBERGIS iš to uždirbo, kiek KGB generolas S.MADALOVAS? O kiek buvęs premjeras G.VAGNORIUS, kuris iki šių dienų niekur nedirba ir atrodo nebėdnai gyvena? O kiek dar tokių ale “vagnorių ir “madalovų“buvo? Ko jie, brudai, geresni yra?

Tik valstiečiai       2020-10-25 12:45

Pakartokim prezidento rinkimų scenarijų ir sutriuškinkim konservatorius! Už bet ką-prieš juos! Prieš Landsbergių klaną. Prieš kvailą anūką, nesugebantį vesti partijos net per rinkimus

stasys       2020-10-25 10:06

Na autoriaus užduotas klausimas turi gana aišku atsakymą . Patys didžiausi nuskriausti sukčiai visada savo teismu maratonus baigia Aukščiausiame teisme, todėl tikėtina jog apie ta bylą dar išgirsime . Ir jei yra nors viena galimybė išsukti savo ‘didžiai jautru asmenį’ ir ‘visuomenės vertybę’ jam privalu tai dargi paskelbti visam pasauliui mol matot kaip skriaudžia ji teisėsauga . Pavyzdžiu sočiai , N.Venskienė ir jos ‘pedofilijos muilo opera’o kiek laiko po tarptautinius teismus tasėsi pats R.Paksas ? Irgi mat prezidentinė vertybė atsirado , apačioje komentaruose reiškiasi ‘beprotis’ lukoševičius ..kol komentara čia parašo pas save namuose visas sienas apspjaudo iš to įsiūčio . Čia gal ir bus tas atsakymas , kodėl visuomenė, labai kukliai priėmė ta a. apeliacinio teismo nuosprendį. Konstruktyvus dialogas įmanomas kai į tave bent nespjaudo ..ir nematuoja tavo svorio avos tu jau tapai ‘dviračiu’ ir nežinia dėl ko .

Langų majore,       2020-10-25 9:49

išmetei per langą Pirmąjį USA Gynybos ministerį James Forrestal, o ką dabar rengiesi mesti, jei ne paslaptis? Kas bus paskutinė pačio auka? Tariesi su kokiu riebiu komsomolcu?

> 2020-10-25 7:41       2020-10-25 8:04

o ką tau, juliau Milaiti, pasakoti, juk tu kaip gėbėšnikas-provokatorius ir taip viską žinai.

O kaip       2020-10-25 7:41

reikaliukai su super komsomolcu, drg. Valatka, kaip pagrindiniu Komsomolo rytojaus fiurerio ginklanešiu? Na, ir žinoma, Jurgiu-Paksiaus portfelio nešiotoju? Nagi papasakokite čia mums apie tai, Bačiuli, juk buvote irgi Kubiliaus komandoje, tiesa?

Tam storam labai labai       2020-10-25 7:39

Parašei ką galejei,bet ar laimejei? Dažniau pagalvok apie savo mintis ir pyktį,gausi eilę nepagydomu ligų nes kitiems linki tik BLOGA

Ehrmantraut       2020-10-25 7:37

čia vorų pjautynės slonyke, o ne apsivalymas. per daug optimistas esi ponas Audriau.

vilma       2020-10-25 4:49

Ačiū Audriui už straipsnelį. Tik patikslinsiu: virsmo teisėsaugoje dar neįžiūriu, kol tęsiasi absurdo bylų virtinė po Klonio gatvės įvykių.

Vilnietis       2020-10-25 3:07

Tai ne apsivalymas Bačiuli, o tai tiesiog vienos grupuotės pergalė prieš kitą. matomai mockus šiuo atveju laimėtojų pusėje.

vladas lukosevicius        2020-10-25 0:16

TIRKITE kiek kotletų surijo pedofilės Austėjos žagintas Lansbergiukas iš MG Baltik rankų …Kodėl neteisiama Lanserginių vagių , teroristų ir aferistų partija MG boltik byloje , jie bandė prastumti į LR Seimą „MG Baltic“ viceprezidentą Artūrą Listavičių ?Kiek sumokėta LRGP kad išsukti KGB pros-titutę Grybauskaitę MG boltik byloje ?........PASKAITYKITE ……….Konservatorių gretas papildęs „MG Baltic“ viceprezidentas įtarimų nesukėlė: per plauką neatsidūrė Seime.

KONSERVATORIŲ MORALĖ ŽEMIAU PLINTUSO       2020-10-25 0:12

Gryna teisybė, kai konservatorių pajacas Mykolas Majauskas, plėsdamas jaunųjų konservatorių gretas, 18’kines dulkindavo šeimyniniam guolyje kai žmona būdavo išvažiavus, ir paskui dar liepdavo iš dušo kūšplaukius susirinkti tai čia konservatorių partijai – norma…..greitai ”numarino” tą skandalą “kišeninė” teisėsauga su kartu nupirkta žiniasklaida bei MG Baltic televizija.

virsmas        2020-10-25 0:11

Bulgarų  aiškiaregė  Baba Vanga pranašavo, kad ateis laikas, kada matantis nematys,  girdintis negirdės.  Gal jau jis ir atėjo ? nes kaip suprasti, kada nuo 1944 m.  rudens   saugumo agentas, kurį  kuravo Kauno kovos su banditizmo poskyrio   operatyvinis įgaliotinis N.D. šiandieną  atidenginėja   paminklus “partizanams” (?). Kada nuo 1952-02-22 d. komjaunuolis o nuo rudens - komsorgas,  vėliau marksizmo- leninizmo katedros dėstytojas staiga šalyje tampa   pirmu “partizanu” ir pirmu “tremtiniu” ? apie virsmą “prezidentu”  iš  viso patylėsiu.

Raimis        2020-10-25 0:08

Negaliu ziureti i ta suprakaitavusi, susmirdusi pijoka, i ta gyvenimo atmata.

Jonas       2020-10-24 23:55

Už Trampa ir be konservatorių Lietuvoje

svarbu        2020-10-24 23:21

JAV prezidentas Donaldas Trampas mano, jog šiuo metu vykstančiose tarptautinėse derybose, kuriomis siekiama nutraukti karo veiksmus Kalnų Karabache, gerokai pažengta į priekį. Amerikos vadovas tai pareiškė žurnalistams penktadienį Baltuosiuose rūmuose.

mes negalim to leisti, kad istorija pasikartotų        2020-10-24 23:00

Penktadienį Kongrese A. Schiffas pareiškė, kad daugiau kaip 800 armėnų kariškių žuvo, atremdami Azerbaidžano atakas, taip pat žuvo daugybė civilių.
„Armėnų tauta – tai anūkai ir proanūkiai tų žmonių, kurie prieš šimtmetį išgyveno genocidą Osmanų imperijoje„

Yra svarbesnių dalykų        2020-10-24 22:38

JAV Kongreso Atstovų Rūmų Žvalgybos komiteto pirmininkas demokratas Adamas Schiffas paragino pripažinti Kalnų Karabacho nepriklausomybę

Jo, Paksius,       2020-10-24 22:04

vienas didžiausių konservatorių, net iki Prezidento posto nuvairavęs su kieno pagalba? Na, ir Lietuvos jaunimo kumyras - Lietuvos komsomolkės patriarchas, be jokios abejonės.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.