Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Audrius Bačiulis. Kodėl Šimonytė tai šių dienų Prunskienė

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 27 d. 6:05

38     

    

Audrius Bačiulis. Kodėl Šimonytė tai šių dienų Prunskienė

Kelios mintys buvusio ir artėjančių mitingų temomis, arba kodėl žmonės tokie įsiutę, nors Vyriausybė mano, kad ji viską daro teisingai.

Bene didžiausia šios Vyriausybės bėda – joje sėdi iš biurokratų kilę  buhalteriai-ekonomistai ir mokykloje nesipešę mamų sūneliai.

Vieni nežino, ką reiškia gauti į nosį, tad raunasi ant kelių dičkių vienu metų, kitos ir kiti mato tik skaičius ekselio lentelėse, bet ne žmonių likimus už tų skaičių. Visi kartu jie nežino, kas tai yra politinė  atsakomybė ir kas nutinka politikams, kai juos iš postų šluoja įsiutusių rinkėjų minia. Nes ši karti patirtis tekdavo jų politiniams viršininkams, o jie, karjeros biurokratai, arba likdavo savo postuose, arba pakeisdavo vieną gerą kėdę į kitą gerą kėdę. 

Šimonytė, Landsbergis, Dulkys – jie visi užaugo ir susiformavo bejausmėje, įstatymais nuo žmonių pykčio apsaugotoje valstybės tarnyboje, tad šiandien ramiai gali karantino įsiutintoje, Partnerystės įstatymo ir Stambulo konvencijos suskaldytoje visuomenėje, vykstant hibridinam karui su Baltarusija, vienu metu ir dyzelinius automobilius apmokestinti, ir prievartinį skiepijimą įvedinėti, ir garsiai svarstyti,  kad vertėtų dar ir €1000–2000 uždirbančius žmones papildomais mokesčiais apdėti.

Valstybė – ties pilietinio karo riba, o premjerė  Šimonytė ramiu veidu dvaro žurnalistams aiškina, kad nemato reikalo kalbėtis su protestuojančiais, nes tai ne visuomenė, o tik menka jos dalis. 

Manęs nestebina, kad taip elgiasi Šimonytė ar Dulkys – vis dėlto jie abu VU Ekonomikos fakulteto bendramoksliai ekonomistai-buhalteriai, jiems svarbu debetą su kreditu suvesti, o kas bus po to – tai politikų  rūpestis. Tik politikai šiandien, deja, jau jie patys. Kita jų  bendramokslė iš to paties VU Pramonės ekonomikos fakulteto, Kazimiera Danutė Prunskienė, būdama premjere, 1991 sausį, jau tvyrant praktiškai karo stoviui su Sovietų Sąjunga, staigiai padidino maisto prekių kainas ir įsiutino žmones, kurie, „Jedinstvos“ vedami, sausio 8-ąją šturmavo Aukščiausiąją Tarybą. 

Mane stebina Vytautas Landsbergis, lyginantis rugpjūčio 10 mitingą prie Seimo su „Jedinstvos“ mitingu prie Aukščiausiosios Tarybos, bet pamirštantis, kaip tą 1991-ųjų sausį jis pats politiniais motyvais kategoriškai priešinosi Prunskienės veiksmams, kuriuos diktavo ekonominė logika, ir ginantis dabartinius Šimonytės veiksmus, nors jie nė kiek nesiskiria nuo to, ką anuomet darė Prunskienė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to Vilė        2021-08-29 14:14

A kolchozų plėtros specialistės ir Lenino raštų aiškintojos prie rinkas ikanomikos, ane?

Gerbiamasis,       2021-08-29 14:12

vaikai ir vaikaičiai galabija vienas kitą dėl grobio, nežinojai? Brolis brolį žudo dėl turto, dėl žemės sklypo arba dėl gražesnės žmonos ar meilužės.

>Gerbiamas Bambiz       2021-08-28 20:57

atsikvošėk, ir vaikai, ir vaikaičiai tęsia. Vieni nomenklatūrščikų vaikai valdžioje. Bent vieną tremtinį ar jo palikuonį žinai valdžioje?

Vilė       2021-08-28 19:33

Kvaila , kai artistai rašo apie ekonomiką. Prisimenu, kai Oželytė aiškino, kad kainas pakels , kai bus suskaičiuotos kompensacijos dėl kainų kėlimo. Toks skaičiavimas buvo tiesiog neįmanomas, nes niekas nežinojo nei tikrosios kainos, nei savikainos. Jei norėjote likti “planiniame ūkyje” nereikėjo griauti sssr. Net Rusija perėjo į rinką, o Lansbergis su Oželyte norėjo likti prie komandinės ekonomikos.
Lansberginiai susivienijo su Jedinstva, kad apšmeižtų Prunskienę.
O buvo susitariusios Lietuva, Latvija ir Estija tą pačią dieną pakelti kainas ir atsijungti nuo priklausomybės nuo Rusijos. Latvija su Estija kainų pakėlimo neatšaukė, o Lietuva patyrė didelius nuostolius, ir nuo reformų vykdymo buvo nušalinti rimti ekonomistai, pakeisti lojaliais Lansbergiui.

Susinervinęs       2021-08-28 8:12

Kas tas Julius Milaitis ir kuo jis čia užsiiminėja? Kodėl jo kelnės nešvarios?

Gerbiamas Bambize,       2021-08-28 8:08

negi nežinai, kad anūkai nuo senelių gali labai skirtis? Valstybės atkūrėjas nebuvo Bolševikų partijos nariu, o už anūkų blogus darbus kartais gali ir neatsakyti, nemanai? Daug ką blogo už anūkus nuveikia jų meilužės ir ypatingos žmonelės - to atmesti irgi negalima. Kita vertus, senas žmogus turi teisę nusišnekėti ir būti lengvai apgautu. Apie Laimą-Maria-Lucia Vikipedijoje ne pilna informacija - tik ta, kuri teigiama, dalinė, o neigiama įslaptinta su Saule. Sėkmės savarankiškuose, bet ne valdiškuose tyrinėjimuose!

juliau Milaiti       2021-08-28 7:55

prieš eidamas į mitingą kelnes išsiplauk, o tai smirdi su savo kapsukinėm, Lammermurinėm, docentinėm trydom ant viso portalo.

Bambizas       2021-08-28 1:53

Disertacija josios pasidomėsiu, bet iškart teigiu, kad Lammermoor yra viena iš nedaugelio konservų galvų, politikų ir taipogi vertybininkų. Žiūrint į jos Vikipediją, 1990-ais jai buvo 31-32 metai. Net jei būtų norėjus, susikompromituoti LTSR nebūtų spėjus. Juo labiau, kad daugelis dabar žibančių (arba dvokiančių) buvo komuniagos ar blogiau.
O šiaip man šį tą pasako jos apdovanojimai iš Ispanijos (katalikiškas) ir iš Prancūzijos. Kadangi nė viena iš šitų šalių nedalyvauja Lietuvos vogime (neskaitant labai senų Alstom ir Dalkia nuotykių ir, dabar, kažkokios Ispanijos įmonės - bet palyginti tai nieko) ir didžiajame perkrovime, man daug sako, ką jos apdovanoja. Šiek tiek skirtingai nei Marijos žemėj - pač jei teikia tik 4 apdovanojimus per metus arba apdovanoja karalius. Nuo kolchozo tai toloka.
Muzikos profesorius nekaip elgiasi su pinigais. Jau 30 metų. Savo, “savo” ir svetimais. Kaip bambizas (protestantas) to niekada neatleisiu. O kad sūnus ir anūkas nemoka užsidirbt, o šunuodegiauja mūsų visų sąskaita, tik tos pačios istorijos tęsinys.
Mitinge būsiu, dėkui smile

Bambize, o kuo buvo?       2021-08-27 22:51

Šatrijos asistente, padėjėja ar ..? Ar tuometinis okupacinis žemės ūkis nebuvo kolchozai, ane? Nebuvo Kolchozų plėtros, kas tokia, a? Ar disertacija „Gamybinio potencialo ir jo naudojimo efektyvumo vertinimo tobulinimas (Lietuvos TSR kolūkių pavyzdžiu)“ ne apie kolchozų plėtrą, ane? Sovietinis žemės ūkis pačiam ne kolchozai, ane? Kas ją siuntė į kapitalistinį užsienį tobulinti kolchozų plėtrą irgi nežinai, ane? Ką rūkai? Šiaip tai į sveikatą, Bambize! Ir neužmiršk atvykti į protesto mitingą Rugsėjo 10 dieną, gerai? Na, o Muzikos profesorius, pianino klasė, nebuvo Bolševikų partijoje, Jūsų žiniai.

T0mas J.       2021-08-27 22:43

Nuo ko paliegėlis benumirtų - kovidito, perdikulito ar senatvės - virusų pas jį dafiga ir PGR testai juos randa. TEIGIAMAS! Skiepai nieko nekeičia, paliegėlio nosyje virusų buvo ir bus. Todėl tikėjimo skiepais krizė neišvengiamai artėja, PGR testai tampa pajuokos objektu. Kaip beje ir jų globėjai - Šimonytė ir Dulkys.
Išlydim 9/10.

Bambizas       2021-08-27 21:32

“Kolchozų plėtros profesorė Kapsukėje, kaip ir konservatorių garsenybė Laima-Maria-Lucia di Lammermoor”
Laima-Maria-Lucia di Lammermoor nebuvo profesorė Kapsukėje, juo labiau kolchozų plėtros. Nežinantiems faktinai siūlau sutikrinti amžių.
Lammermoor daug kam trukdo, turbūt ir kai kam čia. Kam? Galiu pagalvoti bent apie kelias buvusių komunistų dinastijas, kad ir Broilerio.

O dabartinė       2021-08-27 18:53

jau dirba ne svetimšalių, ne Pasaulio kunigaikščio naudai, ane? Abejoju.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-08-27 16:00

(teksto autorei, -iui su nr 2021-08-27 10:03ti)
Kazimira Danutė Prunskienė dirbo svetimšalių naudai.
2003 sausio 23, seime,
Kazimira Danutė Prunskienė balsavo už konstitucijos 47 straipsnio keitimą. Tai yra balsavo už bemaž didžiausios aferos įgyvendinimą pagal klaikią idėją - žemė užsieniečiams, o ne piliečiams. 
2003 sausio 23-iosios aferistų bendrininkei Kazimirai Danutei Prunskienei dera pati didžiausia bausmė – tremtis iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu. Kazimira Danute Prunskiene, ant kelių
______________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2021 rugpjūčio 27

geras       2021-08-27 13:52

Geras straipsnis, taikliai ir vaizdingai apibūdinta situacija.

ah1        2021-08-27 13:47

nu tep tep, viena muilino akis feikiniais tanklaiviais, kita feikinėmis vakcinomis. Ir abiejų pavardės - is ?

Pats nepurkštauk       2021-08-27 12:19

prieš Dievo tautą, o tai Dievas gali patį skaudžiai nubausti, o vykdyk jos nurodymus ir neatsikalbinėk. Šimonytė pasakė, vadinasi, šventa, nežinojai?

ah.ą       2021-08-27 11:58

Šimon - žydiškas žodis. Sulietuvinus pavardė baigiasi - is. 

evoliucija       2021-08-27 10:58

komitetinę šatrijos raganą pakeitė sorošinė žiurkė

Vaje, vaje, kaip       2021-08-27 10:41

Jums patinka aktyvūs Bolševikų partijos nariai? Manot, kad galima atkurti Sovietų Sąjungą? Rusijos imperiją galima. Jūs norit ten? Ir ką ten veiksit? Manot, kad pateksit Rubliovkon, ane?

Toli       2021-08-27 10:03

Toli Šimonytei iki Prunskienės, Prunskienė nesulyginama,ji buvo strategas, ji žinojo, ko Lietuvai reikia ir dirbo jai; o tas kainų pakėlimas ir po to maištas ar tik nebuvo senelio iš balkonėlio gudri intriga Prunskienei pakompromituoti.

deja       2021-08-27 9:51

bačiulis nuseno ir supaleckėjo

stasys        2021-08-27 9:48

Aš nepretenduoju į jokia tiesa ar jos forma . Baisiai nepernešu ‘dusaujančiu’ po viena sakinį ..Tokios nuomonės nei paglostyti nei ‘užjausti’ kietesniu žodžiu . Pats ‘trolinimas’ įprastas reiškinys atspindintis nuotaika o ne nuomone.

Stasiuk,       2021-08-27 8:44

jei trolis ar Putinas sako tiesą, nuo to ji melu netampa. Priešas dažnai labai daug tiesos pasako, nežinai? Kita vertus, anot Čerčilio, karo metu prasčiokams Tiesa nesakoma. Taip pasakė žmogus, tikrai žinantis, kas prie ko ir dėl ko. Mes esame Sanitariniame kare, vadinasi, anot Čerčilio, tiesos sakoma labai mažai ir tai joks trolingas, Jūsų žiniai.

to b.p.       2021-08-27 8:40

Nuo kada pianistai tapo Mokslinio Komunizmo Politekonomijos profesoriais? Kad dėstyt Mokslinį Komunizmą, mokslus reikėjo baigti Maskvoje arba Leningrade, dabar Peterburgas arba lietuviškai Petrapilyje. Tas naikintojas statė gamyklas ir vėžė ką tokius nuo Volgos ir iš Mogiliovo, kurie dabar klykauja, kad “Vilno našė”? Nežinai, kiek į Mažeikius buvo privaryta kolonistų, ane? Iš ten jie po Kovo - 11 spruko dėl žemaitiškojo charakterio. Nuo jo bėgs ir KGB anūkės su anūkais Rugsėjo 10-ąją. Visi žemaičiai pirmyn į Vilnių Rugsėjo 10-ąją! Melo propagandos pagalba nieko gero nesukursi, nenaudėli. Palikite V.Landsbergį ramybėje ir gerbkite amžių, dėl kurio turima teisę nusišnekėti, o kibkite į anūkus ir anūkes, gerai? Ko neklibini Jurgio? Bijai labiau nei Kubiliaus ar Šimonytės, ane?

stasys       2021-08-27 8:32

..ir pasipylė bevardės nuomonės kaip iš ‘gausybės rago’ . Trolis dirba .

b.p.        2021-08-27 8:19

Na, kas liečia buhalteres ir buhalterius - tai su autoriumi neįmanoma nesutikti .. Būtent, buhalteriai ir liks siauro matymo buhalteriais ir tikrai ne strategais ... Strategas pas mus jau 31 metai kaip tas pats - tarybinis marksizmo leninizmo profesorius, deja ..  Kita vertus, net neabejoju, kad tokio kalibro politikas kaip A. M. Brazauskas (nors niekad nebuvau komunistų ir jų prichvatizacijų fanas) tikrai taip nesielgtų su savo tauta, kaip dabar elgiasi šita šaika .. Ir net stalinistas Sniečkus taip nesielgtų ... Priešingai, būdamas tiktai okupuotos teritorijos vietininku, bei Stalinui nukeliavus pragaran, sugebėjo vykdyti tokią politiką, kad šalį neužplūstų kolonistai, statė varganuose miesteliuose (Jonava, Utena, Ukmergė, Kėdainiai ir t.t.) dideles gamyklas, kad lietuvių valstiečių vaikai turėtų darbo, bet kartu ir savo krašto nepaliktų, tiesė autostradas pusiau slapčia nuo Maskvos, savo rizika .. O dabartiniai “strategai” (nors ir turėdami žymiai daugiau autonomijos nei LTSR laikais) ką? Ogi vietoje pramonės kūrimo - atiduoda tarybiniais laikais statytas strategines įmones už 1 litą, kitas - subankrotina, savo “sankcijom”, noriai įsileidžia kitų rasių kolonistus ir netgi juos išlaiko savo piliečių sąskaita ir vagia vagia vagia ... Tai kas didesnis savo tautos priešas ir kolaborantas ? Ar Konstitucija mūsų neįpareigoja visomis įmanomomis priemonėmis priešintis kolaborantams ?
     

Už tų kelių        2021-08-27 8:15

moteriškaičių stovi Pasaulio Vyriausybė su Pasaulio Kunigaikščiu vienos nacionalinės kilmės priešaky - Corona Conspiracy and Aggression.

to ne tiesa        2021-08-27 8:13

Ji buvo Kolchozų plėtros profesorė Kapsukėje, kaip ir konservatorių garsenybė Laima-Maria-Lucia di Lammermoor. Žinote tokią?

Ką,       2021-08-27 8:10

ir ši iš tos pačios KGB organizacijos? Negali būti, netikiu…

Kelios       2021-08-27 8:09

merginos,vaidinančios ministres ir žaidžiančios vyriausybę.O kas iš tiesų už jų stovi ir kas iš tiesų valdo , priiminėja sprendimus?Laikas statistes patraukti ir tikruosius nusikaltėlius traukti į dienos šviesą.

Bačiuli,       2021-08-27 8:05

neteršk Prunskienės vardo

stasys       2021-08-27 8:03

Raimundui .. bijau ir čia esate neobjektyvus . Su durnomis moterimis vyrai nugyvena visą gyvenima ir jaučiasi ne veltui ta dare , o Jus ‘žertvos’. Aplinkybės nedaro žmogu durnu yra tik klaidingi sprendimai .

Raimundas       2021-08-27 7:42

Man tai jos panašios tuo, kad abi yra aukos aplinkybių į kurias įsivėlė per savo durnumą. Kitaip sakant “žertvos”.

stasys       2021-08-27 7:33

Dvi skirtingos Lietuvos ir joje buvusios situacijos . Kaip galima tapatinti tai kas nedera ? Bačiulį , na pripažink kad ir tau nepatinka ta moteru-vyriausybė savo siurprizais . To pilnai būtų užteke , nejuodinant prunskienės . Iš esmės Lietuva jos ,kaip vadovės, taip ir nepažino . Nespėjo . Po jos seke kiti Lietuvos Premjerai tikrai nebuvo kažkuo geresni , nei skandalais nei elgesiu . Tai vistik kuo bloga ta Prunskienė ?

ne tiesa       2021-08-27 7:30

K. D. Prunskienė juk ne vienasmeniškai pakėlė kainas, o su AT ir jos pirmininko pritarimu, tik kaltė suversta vyriausybei. Prunskienė nebuvo kalkuliatorius, kaip Šimonytė, o intelektuali politikė, tad, kaip ir visos iškiliausios Sąjūdžio asmenybės, labai trukdė “rezistentui nr 0” ir jo megztaberetiniams kegebistams

joo       2021-08-27 6:50

Abi neitiketinai slykscios.

Nuomonė       2021-08-27 6:43

Nepritariu priekaištams ir palyginimams, nes jie toli nuo tiesos.

Puiku       2021-08-27 6:16

Pagarba autoriui,nors jo nemėgstu uz kazkada neadekvacią nuomonę apie Snorą

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.