Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Audrius Bačiulis perspėja: politikai patys susikurs labai galingą priešą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 31 d. 15:23

9     

    

Audrius Bačiulis perspėja: politikai patys susikurs labai galingą priešą

Tai, ką stebime šiandien – valdžios veiksmai, žiniasklaidos elgesys neleidžiant net nuskambėti nepatogiam balsui, gali baigtis tuo, kad patys susikurs labai galingą priešą. Tai rodo, kad valstybė ėmė dirbti kaip mašina.

Per pandemiją žmonės negali net susirinkti diskutuoti, o valdžia ramiausiai priiminėja įstatymus. Faktiškai įvesta nepaprastoji padėtis, kurios metu Seimas negali funkcionuoti, o mūsų uolūs parlamentarai toliau skelbia ir priiminėja kontroversiškus įstatymus tuo metu, kai demokratijos veikimas faktiškai buvo sustabdytas.

Tai rodo, kaip valdžia praranda ryšį su žmonėmis. Mašina veikia, kažkas užima pareigas, bet ryšio su žmonėmis nebeturi. Jie jaučiasi esantys teisūs neklausdami niekieno nuomonės, o žmonės į tokią jų demokratiją žiūri kaip į kontrrevoliuciją.

Žmonės jaučiasi, kad valdžia jiems neatstovauja, o žiniasklaida tildo. Nesuprantu, kodėl ji taip elgiasi. Galima sakyti, kad didieji portalai pavirto tiesiog propagandos ruporais. Nusivylę žmonės sulenda į kitus kanalus, o mes visi kartu nebematome bendro vaizdo.

Politikai imituoja veiksmą, o tuo metu neseniai praėjęs Šeimų maršas buvo veiksmas. Ir įspūdingas, seniai nematyto užmojo veiksmas.

Kaip buvęs tankų armijos karininkas, žinau, kaip sunku surengti tokį automobilių žygį iš visų Lietuvos kampų. Tai ignoruojantys politikai kasa sau duobę – gali atsirasti nauji herojai.

Pripažinkime, kad, nepaisant pavadinimo, šeimų maršas vyko ne dėl to, o kaip protestas prieš valdžią.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

bronius => Diedui       2021-06-1 8:10

Tai profesorius Alvydas Jokubaitis yra “raudonasis agitatorius, prijaučiantis kremliui? Čia būtent jo žodžius Bačiulis perspausdino, čia jau arba jo arba Tiesos.lt redaktorių kliurka, kad neparašyta, kieko čia originalūs žodžiai.

Al.       2021-06-1 0:12

Iš bolševikų galima tikėtis bet kokios klastos, net žygio prieš juos pačius surengimo. Bet ar šiuo atveju jie ką nors laimėjo? Lyg ir ne. Ar tokie žygiai kursto visuomenę ir ar tai naudinga mūsų priešams? Skaldymas naudingas, bet niekšiškas, įžūlus veikimas prieš šalį ir tautą prasidėjo labai seniai, ir pradėjo jį kolaborantų ir rezervistų luomas. Žmonės tiesiog tikisi atsiimti šalį.

Jeigu čia       2021-05-31 20:41

kas nors prijaučia kremliui, tai nebent tokie “diedai” kaip Tamsta. Kai valstybėje prasideda puvimo stadija, tai smarvės pobūdis visiškai nesvarbus, nes bet kokia smarvė yra smarvė. Ir nebeveikia demagogija, kad visi, kam nesinori, kad būtų naikinami praeities paminklai, klastojama ir banalinama istorija, nužmoginama moralė ir kylama į karą su papročiais, tikėjimu, sveiku protu, būtinai ilgisi sovietinės praeities. Tegul ta sovietinė praeitis, okupacijos dešimtmečiai prasmenga skradžiai žemės. Jeigu kam tai naudinga, tai tik tokiems “diedams”, kurie čiulpia valstybės syvus, kurie prisitaikė, kurių dėl nieko negraužia sąžinė, ir dėl to, kad jie priš-ko į svetimas kelnes, ir tuo laimingi. Dauguma normalių, padorių Lietuvos piliečių tokios padėties, atrodo, ilgai nepakęs. Gali tekti kelnėmis pasikeisti…

Diedas       2021-05-31 20:23

Kai visa pažangioji smegenėlių tarkuojų gildija kaip vienas kiauksi apie lėktuvo pilotą, kuris į Minską užsukti sumanė PAC, šis raudonasis agitatorius tebepučia šeimų maršo burbulą.
Sąjūdžio mitingus mačiau savo akimis ir įsivaizduoju kaip atrodo 10 000 žmonių minia
Per Atgimimą Molėtuose daugiau liaudies susirinkdavo, negu Vingio parke, kur šeimų maršo metu tikrai daugiau 3000 netraukė.
Išmanieji komentatoriai, paaiškinkit kodėl visi prjaučiantys kremliui taip stengiasi išpūsti ir sureikšminti šitą renginį???

Linas S.       2021-05-31 18:19
Hm.       2021-05-31 18:03

Teisingai pasakyta. Patys gėjai gali ir nerūpėti, bet jei daugumai akivaizdžiai nepritariant vis tiek mėginama prastumti tam tikrus įstatymus, dar aiškinant, kad „dauguma klysta“ (o leiskite paklausti, kas tiksliai yra tie, kurie neklysta?), tai niekada su tuo nesutiksiu.

Senis       2021-05-31 17:55

Sitas Audrius kaip is medzio iskrites. Valdzia dar niekada neatstovavo zmonems. Ziniasklaida tarnavo ir tarnauja pinigui. Bet dabar tai pasidare sunku paslept. Tai ir nebeslepia.
O del seimu marso, tai labai idomu kas ji organizavo,(tikrai ne tie klounai kur ekranuose smezavo) kas apmokejo, kas buvo stogas.
Normalia bendradarbiu pjanke sunku suorganizuot, o cia su policija greitosiomis, autobusais, parkingais,mitingu ir muzika
Visuomenej idomu tokie dalykai, bet visi kas turetu skleist teisybe, jutubiniai snekoriai ir kitokio plauko apzvalgininkai tauzyja tiktai tai kas naudinga rusu carui ir visomis isgalemis kursto visuomene.

Iš šalies       2021-05-31 16:38

Gegužės 15 dieną dar galima buvo apsimesti, kad Didysis Šeimų maršas buvo vienos temos žygis. Bet tai buvo masinė pirmoji po Kovo 11 žmonių politinė akcija, tokia didi ir netikėta, kad valdantieji puolė vykdyti strimgalviais tai, ką yra pasižadėję už juos aukštesniems. Nieko nepasiekė, bet patyrė ir patiria fiasco. Rytoj birželio 1-oji, bet masinio maršo dalyvių reikalavimai tarsi buvę nebuvę, tarsi juos užmiršo ir vieni, ir kiti. Bet piliečiai neužmiršo. Atrišti liežuvius valdžiai vis tiek reikės. Lietuvos paversti Baltarusija ar Ukraina niekam nepavyks. Lietuviai ilgai kinko, bet greitai važiuoja. Laukia rimti įvykiai.

Paulius       2021-05-31 16:20

nesuprantu kodėl būsimasis laikas. žmogiukai beveik trisdešimt metų stropiai triūsė ties tuo. Ir rezultatas jau ne būsimajame. kol kas nepasitenkinimas dažniausiai buvo demonstruojamas ignoruojant rinkimus ir valdžios ukazus. bet panašu, kad tautiečiai įsisąmonino, kad tokia taktika neveiksminga

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Labai tikėtina valdančiosios koalicijos sudėties kaita

Vygantas Malinauskas. Žmogaus teisių komitetas siūlo ideologizuoti smurto problemą

Privalomi skiepai gali sukelti sveikatos sistemos griūtį

Kęstutis Girnius. Konfliktas su Kinija – strateginė, ne taktinė ar komunikacijos klaida

Vokietijoje mokesčių mokėtojų pinigais remiami filmai atitinkantys „įvairovės sąrašą“

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos atnašavimas

Ar iš tikrųjų Seimo nariai patvirtino buvusių Lietuvos okupacinių režimų teisėtumą?

ES „žalioji darbotvarkė“ nebus taikoma privatiems lėktuvams ir jachtoms

Visuomenininkai lietuvių kalbos naikintojus įamžins knygoje „Valstybinės lietuvių kalbos išdavikai“

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Vytautas Sinica. Vyriausybės veiklos apžvalga

Jonas Vaiškūnas. Kalba ne apie kalbą – o apie tai, kur eis demarkacinė linija

Eugenijus Jovaiša. Kalbos išniekinimo projekto autoriai įteisins okupacinių režimų primestą rašybą

Pareigose pažemintas arkivyskupas, susijęs su dokumentu, draudžiančiu laiminti tos pačios lyties poras

Sigitas Besagirskas. Kiek mums kainuos kova su Kinija?

Loreta Strom. Norvegijos visuomenės sveikatos institutas (FHI) nerekomenduoja naudoti koronos sertifikato kaip prevencinės priemonės

Peter Kwasniewski. Kodėl gitarų muzika neturėtų skambėti katalikiškose Mišiose

Etikos dalyko mokymas Vokietijoje sumažino religingumą

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzus Kanos vestuvėse – II eilinis sekmadienis

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.