Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Audrius Bačiulis perspėja: politikai patys susikurs labai galingą priešą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 31 d. 15:23

9     

    

Audrius Bačiulis perspėja: politikai patys susikurs labai galingą priešą

Tai, ką stebime šiandien – valdžios veiksmai, žiniasklaidos elgesys neleidžiant net nuskambėti nepatogiam balsui, gali baigtis tuo, kad patys susikurs labai galingą priešą. Tai rodo, kad valstybė ėmė dirbti kaip mašina.

Per pandemiją žmonės negali net susirinkti diskutuoti, o valdžia ramiausiai priiminėja įstatymus. Faktiškai įvesta nepaprastoji padėtis, kurios metu Seimas negali funkcionuoti, o mūsų uolūs parlamentarai toliau skelbia ir priiminėja kontroversiškus įstatymus tuo metu, kai demokratijos veikimas faktiškai buvo sustabdytas.

Tai rodo, kaip valdžia praranda ryšį su žmonėmis. Mašina veikia, kažkas užima pareigas, bet ryšio su žmonėmis nebeturi. Jie jaučiasi esantys teisūs neklausdami niekieno nuomonės, o žmonės į tokią jų demokratiją žiūri kaip į kontrrevoliuciją.

Žmonės jaučiasi, kad valdžia jiems neatstovauja, o žiniasklaida tildo. Nesuprantu, kodėl ji taip elgiasi. Galima sakyti, kad didieji portalai pavirto tiesiog propagandos ruporais. Nusivylę žmonės sulenda į kitus kanalus, o mes visi kartu nebematome bendro vaizdo.

Politikai imituoja veiksmą, o tuo metu neseniai praėjęs Šeimų maršas buvo veiksmas. Ir įspūdingas, seniai nematyto užmojo veiksmas.

Kaip buvęs tankų armijos karininkas, žinau, kaip sunku surengti tokį automobilių žygį iš visų Lietuvos kampų. Tai ignoruojantys politikai kasa sau duobę – gali atsirasti nauji herojai.

Pripažinkime, kad, nepaisant pavadinimo, šeimų maršas vyko ne dėl to, o kaip protestas prieš valdžią.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

bronius => Diedui       2021-06-1 8:10

Tai profesorius Alvydas Jokubaitis yra “raudonasis agitatorius, prijaučiantis kremliui? Čia būtent jo žodžius Bačiulis perspausdino, čia jau arba jo arba Tiesos.lt redaktorių kliurka, kad neparašyta, kieko čia originalūs žodžiai.

Al.       2021-06-1 0:12

Iš bolševikų galima tikėtis bet kokios klastos, net žygio prieš juos pačius surengimo. Bet ar šiuo atveju jie ką nors laimėjo? Lyg ir ne. Ar tokie žygiai kursto visuomenę ir ar tai naudinga mūsų priešams? Skaldymas naudingas, bet niekšiškas, įžūlus veikimas prieš šalį ir tautą prasidėjo labai seniai, ir pradėjo jį kolaborantų ir rezervistų luomas. Žmonės tiesiog tikisi atsiimti šalį.

Jeigu čia       2021-05-31 20:41

kas nors prijaučia kremliui, tai nebent tokie “diedai” kaip Tamsta. Kai valstybėje prasideda puvimo stadija, tai smarvės pobūdis visiškai nesvarbus, nes bet kokia smarvė yra smarvė. Ir nebeveikia demagogija, kad visi, kam nesinori, kad būtų naikinami praeities paminklai, klastojama ir banalinama istorija, nužmoginama moralė ir kylama į karą su papročiais, tikėjimu, sveiku protu, būtinai ilgisi sovietinės praeities. Tegul ta sovietinė praeitis, okupacijos dešimtmečiai prasmenga skradžiai žemės. Jeigu kam tai naudinga, tai tik tokiems “diedams”, kurie čiulpia valstybės syvus, kurie prisitaikė, kurių dėl nieko negraužia sąžinė, ir dėl to, kad jie priš-ko į svetimas kelnes, ir tuo laimingi. Dauguma normalių, padorių Lietuvos piliečių tokios padėties, atrodo, ilgai nepakęs. Gali tekti kelnėmis pasikeisti…

Diedas       2021-05-31 20:23

Kai visa pažangioji smegenėlių tarkuojų gildija kaip vienas kiauksi apie lėktuvo pilotą, kuris į Minską užsukti sumanė PAC, šis raudonasis agitatorius tebepučia šeimų maršo burbulą.
Sąjūdžio mitingus mačiau savo akimis ir įsivaizduoju kaip atrodo 10 000 žmonių minia
Per Atgimimą Molėtuose daugiau liaudies susirinkdavo, negu Vingio parke, kur šeimų maršo metu tikrai daugiau 3000 netraukė.
Išmanieji komentatoriai, paaiškinkit kodėl visi prjaučiantys kremliui taip stengiasi išpūsti ir sureikšminti šitą renginį???

Linas S.       2021-05-31 18:19
Hm.       2021-05-31 18:03

Teisingai pasakyta. Patys gėjai gali ir nerūpėti, bet jei daugumai akivaizdžiai nepritariant vis tiek mėginama prastumti tam tikrus įstatymus, dar aiškinant, kad „dauguma klysta“ (o leiskite paklausti, kas tiksliai yra tie, kurie neklysta?), tai niekada su tuo nesutiksiu.

Senis       2021-05-31 17:55

Sitas Audrius kaip is medzio iskrites. Valdzia dar niekada neatstovavo zmonems. Ziniasklaida tarnavo ir tarnauja pinigui. Bet dabar tai pasidare sunku paslept. Tai ir nebeslepia.
O del seimu marso, tai labai idomu kas ji organizavo,(tikrai ne tie klounai kur ekranuose smezavo) kas apmokejo, kas buvo stogas.
Normalia bendradarbiu pjanke sunku suorganizuot, o cia su policija greitosiomis, autobusais, parkingais,mitingu ir muzika
Visuomenej idomu tokie dalykai, bet visi kas turetu skleist teisybe, jutubiniai snekoriai ir kitokio plauko apzvalgininkai tauzyja tiktai tai kas naudinga rusu carui ir visomis isgalemis kursto visuomene.

Iš šalies       2021-05-31 16:38

Gegužės 15 dieną dar galima buvo apsimesti, kad Didysis Šeimų maršas buvo vienos temos žygis. Bet tai buvo masinė pirmoji po Kovo 11 žmonių politinė akcija, tokia didi ir netikėta, kad valdantieji puolė vykdyti strimgalviais tai, ką yra pasižadėję už juos aukštesniems. Nieko nepasiekė, bet patyrė ir patiria fiasco. Rytoj birželio 1-oji, bet masinio maršo dalyvių reikalavimai tarsi buvę nebuvę, tarsi juos užmiršo ir vieni, ir kiti. Bet piliečiai neužmiršo. Atrišti liežuvius valdžiai vis tiek reikės. Lietuvos paversti Baltarusija ar Ukraina niekam nepavyks. Lietuviai ilgai kinko, bet greitai važiuoja. Laukia rimti įvykiai.

Paulius       2021-05-31 16:20

nesuprantu kodėl būsimasis laikas. žmogiukai beveik trisdešimt metų stropiai triūsė ties tuo. Ir rezultatas jau ne būsimajame. kol kas nepasitenkinimas dažniausiai buvo demonstruojamas ignoruojant rinkimus ir valdžios ukazus. bet panašu, kad tautiečiai įsisąmonino, kad tokia taktika neveiksminga

Rekomenduojame

Pasaulinio atgarsio susilaukusi byla Suomijoje: krikščionys persekiojami dėl tikėjimo

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.