Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Tikėjimo persekiojimas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Audrius Bačiulis: „Lidl“ įžeidė tris ketvirtadalius Lietuvos žmonių, „Lidl“: nepastebėjome

Tiesos.lt siūlo   2017 m. spalio 17 d. 22:59

11     

    

Audrius Bačiulis: „Lidl“ įžeidė tris ketvirtadalius Lietuvos žmonių, „Lidl“: nepastebėjome

Vytenis Radžiūnas | LRT.lt

„Lidl“ įžeidė tris ketvirtadalius Lietuvos žmonių, Kaune atidaromos parduotuvės vaizdu pasirinkę senamiestį, kuriame bažnyčios yra be kryžių, ir į tai turi būti reaguojama politiniu lygiu, LRT.lt sako politikos apžvalgininkas Audrius Bačiulis. Savo ruožtu Vilniaus universiteto (VU) Komunikacijos fakulteto (KF) dekanas profesorius Andrius Vaišnys tvirtina, kad vartotojas laikomas mulkiu, nes jo kultūrinė aplinka tiesiog negerbiama. Tuo metu „Lidl“ kartoja, kad jie tiesiog neapsižiūrėjo.

Naujienų portalas Bernardinai.lt praėjusią savaitę paskelbė, jog Lietuvoje veikiančio „Lidl“ prekybos tinklo svetainėje pasirodžiusioje reklamoje retušuoti religiniai objektai. Skelbime apie naują parduotuvę Kauno senamiesčio bažnyčios stogai neteko kryžių.

Kaip rašė Bernardinai.lt, prekybos tinklas „Lidl“ parduodamų maisto prekių pakuotėse nevengia vaizduoti religinio paveldo objektų, bažnyčių, tačiau minėti pastatai, deklaruojant „religinį neutralumą“, vaizduojami be tikėjimo simbolių, užtušuojant kryžius.

„Lidl“ padaliniai Graikijoje, Italijoje, Belgijoje, Vokietijoje susidūrė su pasipiktinimu pastebėjus, kad maisto prekių pakuotėse naudojamose bažnyčių ir vienuolynų nuotraukose nelieka religinių simbolių.

Pavyzdžiui, Graikijos maisto prekių produktų linija puošiama garsiosios Anastasis (Prisikėlimo) bažnyčios, esančios Santorino mieste, mėlynojo kupolo atvaizdu. Praėjusį mėnesį akylūs „Lidl“  pirkėjai pastebėjo, kad pakuotėje neliko įprastai šį kupolą bei aplinkinius pastatus puošiančių kryžių, pranešė „Reuters“.

Naujausias kryžių trynimo atvejis pastebėtas Italijoje. „La Stampa“ pranešė juos dingus nuo Ligūrijos regione esančios Sant`Antonio Abate bažnyčios fasado ir varpinės, kurie vaizduojami prekybos tinklo reklamoje. Vietiniams gyventojams pasipiktinus, „Lidl“ atsiprašė ir pažadėjo atvaizdą netrukus pašalinti iš reklamos.

Nusivylę pirkėjai aplankė „Lidl.UK“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą, kurioje nesibodėjo reikšti savo nusivylimo dėl pasirinktos reklamos strategijos. Vartotojas Danielas Novakas rašė: „Esu labai nusivylęs kompanija. Kodėl jūs siekiate pasislėpti nuo istorijos?“ Kiti pirkėjai teiravosi, kodėl prekybos tinklas siekia ištrinti tikrovę, retušuodamas religinius simbolius. Vartotojas iš Graikijos tvirtino daugiau nebesinaudosiantis prekybos tinklu tol, kol nebus pasiaiškinta dėl tokios kompanijos politikos.

„Lidl.UK“ atstovas klientus patikino, kad tai nėra tyčinis sprendimas siekiant diskriminuoti įsitikinimus. Tačiau Belgijos „European TV“ ir RTL radijo stotis pranešė, jog, pirmajam vartotojui pastebėjus retušuotas nuotraukas, prekybos tinklo atstovai Belgijoje pateikė kitokį pasiaiškinimą: „Mes vengiame religinių simbolių naudojimo, nes nenorime išskirti jokių religinių įsitikinimų.“

A. Bačiulis: ar nėra pasityčiota iš lietuvių religinių jausmų?

Analizuodamas „Lidl“ situaciją, politikos apžvalgininkas A. Bačiulis pastebi, kad čia tikėtini du variantai.

„Gali būti tas agresyvusis politkorektiškumas, kuris iš esmės virsta visos krikščioniškosios europinės tapatybės naikinimu. Bet tai gali būti sąmoningas skandalo kėlimas, siekiant atkreipti į save dėmesį. Ar tai jiems naudinga? Kaip pažiūrėsi. Čia tokie dalykai, dėl kurių reklamos specialistai paprastai diskutuoja su psichologais, sociologais, kiek lietuviams svarbūs krikščioniškieji simboliai. Mano supratimu, jie svarbūs, bet galbūt tam pirkėjų segmentui, į kurį „Lidl“ orientuojasi, galbūt pasidarę kokius tyrimus, nesvarbūs. Mes to nežinome“, – LRT.lt komentavo A. Bačiulis.

Politikos apžvalgininkas mano, kad į tokį „Lidl“ žingsnį turėtų būti reaguojama politiniu lygiu, nes Lietuva yra krikščioniškas katalikiškas kraštas.

„Jei neklystu, trys ketvirtadaliai lietuvių save įvardija Romos katalikais. Atsiminkime, kad yra ir stačiatikiai, ir liuteronai, kurie taip pat krikščionys. Iš esmės mes kalbame apie visiškai krikščionišką kraštą, o bažnyčia nėra tik kunigai ir pastatai, kaip pas mus kartais bandoma aiškinti – bažnyčia yra visi žmonės, kurie save priskiria kažkuriam tikėjimui. Iš esmės, „Lidl“ įžeidė tris ketvirtadalius Lietuvos žmonių. Į tai turėtų reaguoti politikai. Nežinau, kokiu lygiu – Užsienio reikalų ministerijos, kadangi veikia Lietuvoje, ar Ūkio ministerijos, gal Kultūros ministerijos. Galime dėl to ginčytis, bet reikia oficialaus užklausimo, ar Lietuva tai turi suprasti kaip pasityčiojimą iš lietuvių religinių jausmų“, – kalbėjo A. Bačiulis.

2011 m. gyventojų surašyme užfiksuota 11 tikybų, kurias išpažino daugiau kaip po 1 tūkst. gyventojų. Romos katalikams save priskyrė 2 mln. 350 tūkst. (77,2 proc.) gyventojų, stačiatikiams (ortodoksams) – 125,2 tūkst. (4,1 proc.), sentikiams – 23,3 tūkst. (0,8 proc.), evangelikams liuteronams – 18,4 tūkst. (0,6 proc.), evangelikams reformatams – 6,7 tūkst. (0,2 proc.), kitiems tikėjimams – 24,9 tūkst. (0,8 proc.)

Straipsnio tęsinį skaitykite LRT.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nepasirašysiu       2017-10-19 11:27

Vistiek visos Vilniaus bažnyčios stovi ant sugriautų “pagonių” šventyklų pamatų. Tik laiko klausimas, kol istorinė tiesa bus atstatyta.

Al.       2017-10-18 22:55

Autobusuos rodomoj Lidlo reklamoj Katedra taip pat su nupjautais kryžiais - tiesiog atsitiktinai netilpo į kadrą. Neveidmainiams - vakar ištrynė katalikybę, bet mes nutylėjom, nes mums ji buvus nebuvus, šiandien trina lietuvybę, bet mes nutylim, nes mums ji buvus nebuvus, ryt ištrins bet kurį iš mūsų, ir jau nebebus kam netylėti.

veidmainiai užkniso juodai       2017-10-18 17:23

Nebejuokinkite. Ką šitas Bačiulis yra katalikas? Ką lankosi sekmadieniais mišiose? Cha-cha-cha! Kam visa šita veidmainystė? Katalikiškas kraštas kur žmonės žudosi ir kur parduotuvės dirba sekamdieniais. Visi besipiktinantys esate veidmainiai, tipiški fariziejai.

Holmsas       2017-10-18 12:52

bandykit spėti, kam ši istorija naudinga? Kas praranda
visuomenės dėmesį? Ir kas ieško būdų jo susigražinimui?

Keista       2017-10-18 11:55

Rastas dar vienas būdas pulti maksimų konkurentus. Net šiame portale…

patarimas Krabui       2017-10-18 11:21

Mere, būk vyras su cibuliais - Lidlui baudelę šnaic!,
Už miesto istorinio-kultūrininio įvaizdžio sąmoningą iškraipymą ir žeminimą.
Pokšt 2000000-300000 eurikų, moment išgaruos noras Lietuvoje taikyti liberastines tolerastijų idiotystes.
Dulkinti tokius lidlus reikia taip kad akys išsprogtų, tuomet ir kitiems tokių kėslų nekils.
PS:
Įdomu - o kazip pvz Lenkijoje? Laaaaabai abejotina jog lidlai Lenkijoje bandytų išdrįsti bažnyčių kryžius trinti.
Tikriausiai net nebandė. Bet juk mums “liankaj ne pavyzdys”, a ne? smile

eikite pirkti į maximą !!!       2017-10-18 9:02

pamatysite iškankintas kasininkes, surūgusias pardavėjas - tikrus vergus.
——
ir jums pasidarys gera - kad ne tik jus vienus kgbistai spaudžia.
——
Šlovė milijardieriams maximiniams !!!

Katalikybei galima turėti       2017-10-18 7:02

priekaištų,kaip metodikai,bet aplamai nieko geriau nebus už krikščionybę,nes ji veikia pagal visatos dėsnius.

Kartais atrodo,kad Kinijos       2017-10-18 7:01

diktatūra pažangesnė už liberalų laisvę,kuri virsta instinktų nelaisve.O gal net Kinijos diktatūra švelnesnė,nes kontroliuojama proto,kai liberalus kontroliuoja instinktai.Nors ir tas,ir tas baigsis vienodai,jei nebus Dievo diktatūros.

Apuokiukas       2017-10-18 6:35

Manau, daugumai lietuvių į tai - nusispjaut. Svarbiausia - pigiau. Beje, dar pridursiu, kad prie mano namų Lidl parduotuvė pastatyta vietoj automobilių stovėjimo bei vaikų žaidimų aikštelių.

Al.       2017-10-18 0:01

Keista, kad net patyrę analitikai bijo pripažinti, kad taip kominternas vykdo savo socialinės inžinerijos programą. Krikščionių įžeidimas yra tik paviršius. Tai agresijos aktas, siekiant užvaldyti ir pakeisti visuomenės sąmonę.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.