Politika, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė

Audrius Bačiulis ir Vytautas Sinica apie naujausią Emanuelio Macrono „išradimą“: „Nacionalizmas yra patriotizmo išdavystė“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 13 d. 13:48

22     

    

Audrius Bačiulis ir Vytautas Sinica apie naujausią Emanuelio Macrono „išradimą“: „Nacionalizmas yra patriotizmo išdavystė“

Tobulai tikslus Audriaus Bačiulio išaiškinimas, kaip siaubingai nusišneka Emanuelis Macronas.
Patriotizmas yra savo tėvynės ir tautos meilė, o nacionalizmas – tautos siekis pačiai save valdyti turint savo valstybę.
Pagal Macroną, šie dalykai vienas kitam prieštarauja.

Teko matyti ne vieną iš pažiūros protingą žmogų pritariant šiai Macrono kalbai.

Tikiuosi, supranta, kam šioje vietoje pritaria Macrono šalininkai.
Logikai tai tikrai ne.
Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios apsisprendimams taip pat nepritaria :/

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kiti irgi geri,       2018-11-14 13:58

nesupranta Prancūzų kalbos, o pliurpia - traukia sakinius iš konteksto ir kitaip makliavoja, runkelius medžioja arba gaudo fašistus nakčia, kaip Tarabilda iš užu kampo. Ar žino tie lietuviškieji balamūtai, kad Makronas maršalą Peteną reabilitavo? Ko Vanagaitės neklykauja ant Makrono, nežinot, ane? Visą savaitę Prancūzijos televizijos, laikraščiai ir teisėjai kraustosi iš proto bekomentuodami Maršalą Peteną ir jo reabilitatorių prezidentą Makroną, o Lietuvos dezinfosklaida tyli, įdomu kodėl?

Džeikuti, ko        2018-11-14 13:16

varai deziuką runkeliokams? Kada konkrečiai taip Hitleris pasakė ir kas, kada ir kur, kokiomis aplinkybėmis tai užfiksavo, parašė, paliudijo pirmą kartą? Ar tas, kuris parašė, liudijo, pats švarus ir patikimas, nes kitaip esi tipiškas trolis kaip ir daugelis kitų čia, ypač Juozaičio chėbrytė.

to Patriotas       2018-11-14 13:13

O tai kas nekenčia tų kitų tautų, pats? Išvardink, kas nekenčia tų kitų tautų konkrečiai?

Dzeikas       2018-11-14 12:01

Demagogijui 21:31:
As isverciau visa Macrono posaki, is kurio istrauke(n) citata(n) straipsnis apkaltino Macrona nusikalbejimu.Ir tuo argumentuoju savo isvadas.
Tamsta tepasakei, kad tai demagogija ir pazerei argumentu “apskritai”, be jokiu faktu.
Ko taip silpnai? Tik patinka - nepatinka teturi?
“...logiškai ydinga nebendramates kategorijas - dorovę ir tautą - stengtis sudėlioti pagal jų svarbą, pirmumą.”
Ir kame tas logiskumas? Galima smulkiau?
O kad duoti peno jusu mastymo procesui, pasakysiu: nezinau ar tai logiska, bet praktika PATEIKE toki priespastatyma istoriskai. Pasak A. Hitleri, kas naudinga vokieciu tautai - tas ir dorovinga.Manau sutiktu su jumis, kad doroves ir tautiskumo lygint negalima. Kas is to isejo - zinome visi. Jeigu ruosiates kontrargumentuoti , kad “Hitleris autobanus nutiese” tai… na galite. Jusu idejiniams salininkams turbut patiks:-)

Patriotas ir nacionalistas-       2018-11-14 10:13

tai žmogus,kuris myli savo tautą,savo tėvynę,Dievą ir artimą.O nacis-tai tas,kuris nekenčia kitų tautų.

Ponia Albina,       2018-11-14 9:55

tamstai reiktų užsirašyti į pirmą klasę ir pradėti vėl mokytis nuo pradžių. Nėra jokių grynų nacijų. Tiek Didžiojo Trejeto kariuomenė buvo internacionalinė, tiek vokiečių kariuomenė buvo daugiatautė, ar supratai? Europos kariuomenė irgi bus Europos tautų kariuomenė, nes pavieniui Europa neatsilaikys prieš naujus megapolius. Bėda ta, kad vadovauja tai vienos nacionalinės kilmės žmonės.

to Al       2018-11-14 9:41

Jei taip, tai Makronas bolševikas, bet ir Bolševikų perversmą avenių bankyrai suvairavo 1917 metais Petrapilyje, ir mūsų valdžia nuo apačios iki viršaus iš tų pačių. Iš Brazausko medžiotojų kompanijos. Ir pinigus ima iš tų pačių, kad ubagai ir pensininkai nuo bado Lietuvoje nepastiptų, nes mes patys neužsidirbame ir gyvename skolon. Skolinamės iš to pačio banko. Tad kame reikalas? Ir Juozaitis iš ten pat.

albina       2018-11-14 8:25

O kokia bus Europos kariuomenė,kurios taip trokšta mažasis makronas?Internacionalinė ar daug nacionalinių?

vertimas iš macaronų į žmonių kalbą       2018-11-14 7:24

Nacionalizmas tai New World Order išdavystė!

Al.       2018-11-14 2:07

Jei vertintum tokio Makrono visumą, tai - tiesiog eurobolševikas. Jei net kartais pasako tiesą, tai tik kaip metodą prakišti savo melą. Šiuo konkrečiu atveju, tiesiog manipuliuodamas kintančiomis sąvokų reikšmėmis, tiesiog tepa purvu tautas. Bolševikai besibriešinančius jų socialinei chirurgijai kaltino ,,buržuaziniu nacionalizmu”, eurobolševikai tą patį šūkį tiesiog supaprastino.

Visų pirma lietuvių tauta ir jos valstybė       2018-11-13 23:24

O aš esu nacionalistas - internacionalistas, kadangi labiausiai myliu savo tautą ir Lietuvą, tačiau gerbiu ir kitas pasaulio tautas.
Beje, internacionalizmas yra taikus sugyvenimas su kitomis tautomis bei jų valstybėmis ir nieko blogo tame nematau.

Ir kaip čia ta proga neprisiminus Auštrevičiaus       2018-11-13 22:53

Petro. Kandidato į prezindentus. Va šis tai turbūt Makroną supranta pilnai. Ir nuoširdžiai pritaria. Auštrevičius oficialus federalistas, yra europarlamento Spinelli grupės (kurie matyt ir vykdo socialistinę revoliuciją Europoje) narys. Ir kaip prieš metus paaiškėjo, yra tarp to trečdalio europarlamentarų, sėdinčių Sorošo kišenėje. Tiesiog tobulas liberastinis kandidatas - tikriausiai turėsim galimybę išsirinkti savo Makroną.

Jules       2018-11-13 22:06

Nėr patriotizmo be nacionalizmo ir nacionalistai nelaiko savęs viršesniais kitų tautų atžvilgiu, o gerbia jas, jų nacionalizmą, bendradarbiauja, prekiauja ir kuria sąjungas - gynybines taip pat. Na, o internaciai neigia nacijas, bet čia vėlgi nesąmonė, nes be nacijų nėra ir internacionalumo. Žodžiu, šiandien oligarchinis deziukas ir atvira demagogija liejasi laisvai - medžiojami runkeliukai ir keliamos kainos, kad kuo daugiau žmonių būtų iš Lietuvos išvyta ir atlaisvinta teritorija. Globalistas, internacis Atali ir Co laiko stipriuose gniaužtuose Prancūziją, nors kartais kas nors ima ir prasprunka pro jo gniaužtus - lepteli tai, kas labai nepatiktų mūsų Vanagaitėms, oi, nepatiktų.

Dzeikai, kam ta demagogija?        2018-11-13 20:31

Globalisto Attali mokinukas pirma akivaizdžiai klaidingai apibrėžia (tendencingai interpretuoja) nacionalizmą, o tai atlikęs priešpastato patriotizmui. Tai siauraprotystė.
Antra, logiškai ydinga nebendramates kategorijas - dorovę ir tautą - stengtis sudėlioti pagal jų svarbą, pirmumą.
Trečia, liberalizmas nususina kritinį mąstymą [ką ir reikėjo įrodyti].

Absurdai, verti įrašyti į Gineso rekordų knygą       2018-11-13 19:54

Daug absurdų platinama liberaliosios demokratijos sąlygomis, pavyzdžiui:
- Nacionalizmas, nesuderinamas su patriotizmu;
- Kiekvienam, nelegaliai kertančiam valstybės sieną reikia suteikti prieglobstį;
- Homoseksualizmas yra normalus reiškinys;
- Šiuolaikinė medicina „gali“ pakeisti žmogaus lytį, bet negali pakeisti jo lytinės orientacijos;

P.S. Tai tik keletas iš daugelio.

Jules       2018-11-13 19:33

Ponui Bačiuliui reiktų prisiminti, ką jis rašinėjo iki Gorbio ir kokius kursinius darbus rašė, kokį diplominį darbą rašė ir apie ką, ką ten šlovino, citavo, o ne blusinėtis. Macron’as turi šalia savęs Antrąjį sekretorių Ž.Atali kaip Brazauskas Beriozovą, o Bačiulio laikais ką turėjo antruoju sekretoriumi draugas P.Griškevičius, gal priminti? Kaip įgriso šitie komjaunuoliai, tikrai, ką manote?

Tai dabar vadinama liberaliąja demokratija       2018-11-13 18:20

Prieš kelis dešimtmečius tokie terminai kaip demokratija, patriotizmas ir nacionalizmas buvo visiems aiškūs. Ir vienas kitam neprieštaravo. Bet tada atsirado liberalai. Po kurio laiko šie pagimdė liberaliąją demokratiją. Ir nuo tada su pasauliu kažkas atsitiko. Faktai tapo interpretuojami laisvai ir gali reikšti kelias skirtingas ir prieštaraujančias viena kitai nuomones. Nuomonės tapo svarbesnės už faktus. Jei reikia, faktai sukuriami. Fake news. Lytis tapo nebe įgimta. Vaikų teisės patapo svarbesnės už tėvų, ir šiems vaikai nebepriklauso. Mažumos teisės svarbesnės už daugumos. Atbėgėliais turi būti rūpinamasi labiau nei savais piliečiais. Jei turi kitokią savo nuomonę, esi homofobas, ksenofobas, nacis ir greičiausiai net fašistas.

Dzeikas       2018-11-13 16:04

kamui:
PS. Ir tai labai gerai matosi isvertus VISA Macrono citata, o ne jos istrauka.

Dzeikas       2018-11-13 16:03

Kamui:
ideti oponentui zodzius., kuriu jis nesake - apgaules rusis.
Macronas neatmete nacionalizmo. Macronas atmete nacionalizmo pries moralines vertybes primata, pirmenybe.

Kam        2018-11-13 15:36

tie gudragalviski isvedziojimai.Ir Sinica Ir Baciulis aiskiai ir zmogiskaja kalba persake bankinio liberaliuko Macrono grazbyliavimus.Kam dar gali buti neaisku ka atstovaujo Macronas.Nuvykes i Danija, pareikia - tokios tautybes kaip danai niera .Yra tik Europos piletis.

Moralinės vertybės ir tautiškumas       2018-11-13 15:18

neturėtų vienas kitam prieštarauti,o yra dvi svarstyklių pusės.Jei pagal Šventraštį,-tai yra Evangelijose epizodas apie Mortą ir Mariją.Abi reikalingos,bet Kristus pasakė,kad Marija pasirinko “geresniąją dalį:.Moralę simbolizuotų Marija,o Morta-tautiškumas,buities ,žemiškus rūpesčius.Ir visa reikalinga.

Dzeikas       2018-11-13 15:07

Moksliskai - sizofrenija, o zmoniskai - istraukomis ir Biblija pries Dieva pasukt galima.
Nes isvertete ne viska ka pasake Macronas, o FRAGMENTA. Pabaigsiu ko nepabaige sita “saldi porele” AB su VS:
“By putting our own interests first, with no regards for others,we erase the very thing that a nation holds dearest, and the things that keeps it alive: its moral values.”(angl.)
Verciu:
Statydami savo interesus visu pirma, be atodairos i kitus, mes istriname pagrindini dalyka daranti musu tauta brangiausia , ir kuris palaiko jos gyvastinguma - tai moralines vertybes(dgs. galininkas).
Jeigu as teisingai isverciau Macrono posaki, tada as palaikau Macrona. Moralines vertybes AUKSCIAU tautiskumo.


Rekomenduojame

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.