Demokratija ir valdymas

Audris Narbutas. LVŽS įsitvirtino ilgam? Konservatoriai į valdžią nebegrįš? Ir ką darys Dalia Grybauskaitė?

Tiesos.lt siūlo   2016 m. lapkričio 30 d. 20:59

30     

    

Audris Narbutas. LVŽS įsitvirtino ilgam? Konservatoriai  į valdžią nebegrįš? Ir ką darys Dalia Grybauskaitė?

Vilniauskrastas.lt

Prisimenu, kadaise konservatorių partijos lyderiui Gabrieliui Landsbergiui uždaviau klausimą: „Ką darysite, jeigu liberalai sugalvos nuo Jūsų nusigręžti?“ Tąkart atsakymo taip ir nesulaukiau. Šiandien, kai aiškiai matyti liberalų pastangos šokdinti TS-LKD derybose dėl opozicijos lyderio posto, šis klausimas ir atsakymo į jį nebuvimas išlieka lygiai toks pat svarbus.

Deja, bėdų yra ir daugiau: pavyzdžiui, partijų išsidėliojimas pozicijos/opozicijos žemėlapyje yra toks, kad LVŽS užtenka išsilaikyti nesubyrėjus viduje ir mažiausiai ketveri valdymo metai bus garantuoti. Žvelgiant į visą susidariusią situaciją, tenka pripažinti, kad šiandien konservatorių padėtis yra nepavydėtina ir ne todėl, kad jie yra opozicijoje, kuri tikrai gerbtina, bet todėl, jog manevro laisvė TS-LKD palikta itin maža.

Tad turime labai rimto pagrindo manyti, kad greitai į valdančiąją daugumą TS-LKD nesugrįš, tačiau, dešiniųjų laimei, egzistuoja ir vienas veiksnys, kuris visgi leistų konservatoriams sugrįžti į valdančiąją daugumą po ketverių metų. Apie tai ir pakalbėsiu šiame straipsnyje.

O kur eiti?

Kai kalbama apie dabartinės valdančiosios daugumos tvarumą ar jo nebuvimą, susitelkiama į ideologinius skirtumus bei tai, kad LVŽS parlamentarai nėra turėję daug bendro darbo patirties ir tai gali sukelti rimtų problemų frakcijos viduje. Neneigdamas šio argumento svarbos, noriu pabrėžti paprastą dalyką. Tam, kad kažkur išeitum iš LVŽS frakcijos, turi turėti ir tinkamą kelią, ir pakankamą motyvaciją kažkur eiti. Po liberalų pradinio nesutikimo kartu su TS-LKD formuoti opozicijoje frakciją ir Gabrielių Landsbergį iškelti opozicijos lyderiu atsirado pagrindo manyti, kad ir pati opozicija anaiptol nėra gražios vienybės ir darnios meilės lopšys. Liberalai sieks gryninti savo ideologiją ir rodytis ganėtinai nepriklausomi nuo TS-LKD, nes po ketverių metų jų galimybės eiti į koaliciją su kitomis politinėmis jėgomis bus didesnės nei konservatorių, o dalis per šiuos rinkimus išėjusio jaunimo veikiausiai vėl grįš pas liberalus, jeigu, žinoma, nebus naujo skandalo. Koalicija tarp LSDP ir LRLS yra labiau tikėtina nei koalicija tarp TS-LKD ir LSDP, tad liberalams tereikia ramiai laukti ir siūlyti savo idėjas.

Todėl nenustebčiau, kad dalis potencialių LVŽS perbėgėlių paprasčiausiai nuspręs, kad nepaisant ideologinio nevienalytiškumo yra daug prasmingiau būti valdančiojoje frakcijoje, kuriai priklauso absoliuti dauguma ministerijų, premjero ir Seimo pirmininko postai. O kur dar faktas, kad šiandien LVŽS dėl savo rezultatų puikiai įsitaisė prie valstybės dotacijų kranelio, o ir paties Ramūno Karbauskio turtas gali būti aktualus partijos struktūrai išlaikyti. Šie elementai duos peno pamąstymui tų politikų, kurie galbūt norėtų palikti LVŽS. Jeigu jie liks, tada turėsime ganėtinai tvirtą frakciją. Šią situaciją dar labiau sustiprina faktas, kad LSDP tikrai nesitrauks iš koalicijos, nes kokia būtų prasmė nueiti į opoziciją su konservatoriais ir netekti tų kelių ministrų portfelių, kurie šiandien dar padeda partijos nariams išsaugoti šiltas vietas? Konservatoriai tokių kolegų irgi nenorėtų ir elgtųsi teisingai, ypač po to, kai LSDP Naujojoje Vilnioje neparėmė Monikos Navickienės ir ją tokiu būdu prilygino Algirdui Paleckiui.

Problemos dar nesibaigė

Lyg to būtų maža, esama ir gilesnių problemų konservatorių pusėje. Viena jų yra tai, kad ši partija yra priklausoma nuo Panevėžio ir ypač Kauno miestų. Panevėžyje konservatorių skyrius ne tik suskilęs dar nuo savivaldos rinkimų laikų, bet ir, kaip įrodžiau savo moksliniame tyrime „Kodėl šiauliečiai balsuoja už kairiuosius, o panevėžiečiai – už dešiniuosius?“, žymiai priklausė nuo krikščionių bendruomenės paramos. Šią nišą šiandien yra užėmę tokie žmonės kaip Povilas Urbšys, kuris palyginti lengvai įveikė Arvydą Anušauską, o Gabrieliaus Landsbergio ir vyskupo emerito Jono Kaunecko ginčas tik dar labiau kenkia dešiniesiems ir silpnina jų pozicijas vienmandatėse apygardose.

Manau, kad ši situacija ateityje pagerėtų, jeigu TS-LKD prisikviestų plačiojoje visuomenėje menkiau žinomą, tačiau Panevėžyje ir teisininkų bendruomenėje labai gerbiamą žmogų. Tai vienas iš buvusių Panevėžio miesto „Sąjūdžio“ lyderių, vienas iš Konstitucijos kūrėjų, buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas ir esamas Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjas Egidijus Jarašiūnas. Tam, kad TS-LKD pradėtų atgauti jėgas Panevėžyje, šis žmogus turėtų tapti konservatorių sąjungininku ir netgi vėliavnešiu prieš kitus Seimo rinkimus. Tai pasiekti tikrai nelengva, bet galbūt jis ateityje sutiktų tapti TS-LKD keliamu teisingumo ministru.  Pasiekti šį tikslą būtų ypač sudėtinga, bet pamėginti verta.

Deja, net ir įvykus optimistiniam scenarijui Panevėžyje išliktų Kauno klausimas, miesto, kuris dėl savo dydžio netgi ir svarbesnis. Šioje vietoje LVŽS dirba puikiai. Idėja iškelti į Kauną Aplinkos ministeriją bei Žemės ūkio ministeriją yra ekonomiškai gal ir ne pats racionaliausias, bet politiškai gana taiklus smūgis konservatoriams į paširdžius. Sukurta situacija, kai LVŽS bet kuriuo atveju laimi. Jeigu konservatoriai tyli ir ministerijos yra iškeliamos, tada Ramūnas Karbauskis su svita vis tiek pelno nemažos dalies kauniečių simpatijas, nes prideda miestui tam tikro politinio svorio, pamalonina laikinosios sostinės vaizdinį puoselėjančius miestiečius ir netgi sukuria naujų darbo vietų.

Daugelį kritikos galima atmušti tokiais „pudriniais“ argumentais kaip puoselėjama dvipolio idėja, Lietuva – ne tik Vilnius, jog specialistų gali pasiūlyti ir, pavyzdžiui, VDU, tad galinčių ir gebančių dirbti užteks, o mintis apie tai, kad ne valstybė turi kurti darbo vietas, o privatus sektorius, galima atremti teiginiu, jog jeigu darbo vietas gali sėkmingai kurti abu sektoriai, kam likti tik prie vieno. Žodžiu, argumentų, kuriuos galėtų pasitelkti LVŽS tam, kad užmaskuotų savo tikrąjį tikslą – sumušti konservatorius Kaune, yra užtektinai. Be to, jeigu konservatoriai nuolat kritikuos šią idėją, bus lengva ranka pakrikštyti Kauno priešais. Kaunas gal ir vertina krikščioniškąsias vertybes, bet tokio krikšto TS-LKD vargu ar reikėtų. Be to, bet kuriuo atveju iš šios situacijos laimi Visvaldas Matijošaitis, kuris, jei ministerijos bus perkeltos, sustiprins savo, kaip miesto gelbėtojo, įvaizdį.

Panašu, jog LVŽS lyderiai aiškiai suvokia susidariusią situaciją ir geba ją puikiai valdyti, o tai dar labiau kenkia TS-LKD, nes praėjusi vyriausybė ir valdančioji dauguma, išskyrus kelias tokias malonias išimtis kaip energetikos ministras Rokas Masiulis, buvo itin silpna ir nereikalavo didelio išradingumo ar aštrios minties. Tereikėjo priminti Pitrėnienės „Ačių“ ir žmonėms tapo aišku, kad kažką reikia keisti. Dabar vaizdas gali būti sudėtingesnis.

Lyg to dar būtų maža, turbūt didžiausias miestas, kuriame TS-LKD šiandien turi savo merą, yra Palanga, kurioje konservatorius Vaidotas Bacevičius prapylė Seimo rinkimus net ne valstiečiui, o socialdemokratui Antanui Vinkui. Tas pat nutiko ir Radviliškyje, kuriame Vytautą Juozapaitį nušlavė valstietis Aurimas Gaidžiūnas.

Ką daryti konservatoriams?

Taigi situacija yra nelengva, o kurgi dar garsiosios rinkėjų lubos? Visuomenėje, kurioje dalis žmonių vis dar puoselėja nostalgiją sovietmečiui ar – dar dažniau – neapykantą konservatoriams, tampa sudėtinga mobilizuoti pakankamą skaičių rinkėjų. Būtent dėl to TS-LKD yra itin svarbi potencialių koalicijos partnerių problema. Šiandien, kai liberalai darbais įrodinėja, kad jiems ne visada yra pakeliui su TS-LKD, būtų labai keista, jei būtų kitaip. Todėl kyla klausimas: ar kas nors kitas galėtų būti pakankamai stiprus sąjungininkas?

Žinoma, galėtų. Lietuvoje yra vienas asmuo, kuris pajėgus sugrąžinti TS-LKD į valdančiąją daugumą, ir šis žmogus yra Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Sakydamas „sugrąžinti TS-LKD į valdančiąją daugumą“ nekalbu apie kokias nors mūsų Prezidentės manipuliacijas ar užkulisinius žaidimus, o apie jos pasilikimą Lietuvoje po savo kadencijos. Dalia Grybauskaitė po prezidentavimo galėtų arba eiti kokias nors aukštas pareigas ES ar vienoje iš tarptautinių organizacijų, pavyzdžiui, Jungtinėse Tautose, arba siekti premjero posto. Tokio lygmens politikei kalbėti apie žemesnes pareigybes net nebūtų prasmės.

Nusprendusi likti Lietuvoje, Dalia Grybauskaitė turėtų galvoti apie vieną iš dviejų kelių. Viename jų būtų stojimas į LRLS arba TS-LKD ir šių sąrašų vedimas į Seimo rinkimus. Antrasis kelias galėtų būti savo politinio judėjimo sukūrimas. Nesvarbu, kokia būtų jo juridinė forma, svarbu, kad šis politinis darinys turėtų absoliučiai visus šansus peržengti 5 proc. barjerą, pritraukti daugybę ryškių asmenybių ir dalyvauti formuojant koaliciją. Toks naujas politinis darinys būtų TS-LKD kelias į valdančiąją daugumą po ketverių metų, tačiau išlieka daugybė klaustukų, kurių esminis: ar Daliai Grybauskaitei verta likti Lietuvoje ? Atsakymą į jį žino tik pati Prezidentė. Mano nuomone, jis priklausys ir nuo Rusijos veiksmų. Dalia Grybauskaitė ieškos geriausių instrumentų, kaip sumažinti Vladimiro Putino Rusijos keliamą grėsmę.

Vietoje išvadų

Keblu ir sudėtinga prognozuoti, kas įvyks per ketverius metus, tačiau jei nebus didelių sukrėtimų valdančiųjų gretose, tada TS-LKD ateina sunkios dienos. Panašu, kad šįkart veikti opozicijoje bus sunkiau, nes vien tik pasišypsoti dėl „Ačių“ neužteks, tad konservatoriams patartina galvoti apie naujus sąjungininkus ir gal netgi įkalbinėti Dalią Grybauskaitę likti vidaus politikoje. 

Šaltinis: Bernardinai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2016-12-5 8:38

Raigerdai,
tai ko gi tu čia taip pyksti ir vos ne kalėjiman mane kiši?
Puikiai žinau aš tą Konstituciją.
Tik va viena “maža” problemėlė. Dievas į savo “karalystę” (galima ir be kabučių) priima ne pagal Lietuvos ir ne pagal bet kokios kitos valstybės Konstituciją. Jei jau pamiršai, priminsiu: kas Cezario - cezariui, kas Dievo - Dievui.
Jokių nusikaltimų nedarau. Nedraudžiu tau reikšti savo įsitikinimų. Nedraudžiu tau išpažinti jokios religijos. Ir neapykantos tau jokios nereiškiu, na nebent užuojautą dėl tavo galimų (mano nuomone) klydimų. Bet pažiūrėjus į tavo komentarą, būtent neapykanta ir nepakantumas labai jaučiami. Ir dėl to yra tiesiog liūdna…
Tik raginu tave, ir labai draugiškai, būti atidesniu dėl tavo paties sielos labo. Gal prisimeni Jėzaus parabolę apie paklydusios avelės ieškojimą...
Nerašysiu nieko apie vaikus ir ne vaikus, tai gana žema…

Raigerdas>VaiduiVDS       2016-12-4 13:25

VaidaiVDS, tu rašai, kad aš esu piktas. Palyginus su tavimi, tai pas mane to pykčio neužtanka, nes jo reikia daugiau. Kai tu pradedi pliurpti kažkokias nesąmones, tai tave reikėtų imti už čiuprynos ir nutempti į policiją. Ten faktiškai tau turėtų sustatyti protokolą ir perduoti reikalą į teismą. O teismas turėtų primti sprendimą, kuris tave priverstų laikytis Lietuvos įstatymų. VaidaVDS, tu esi tokio išsivystymo suaugęs vaikelis, kad nesupranti, kas parašyta mūsų LR KONSTITUCIJOJE:“25 straipsnis
Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti.
Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas.
Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai.
Laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija.
Pilietis turi teisę įstatymo nustatyta tvarka gauti valstybės įstaigų turimą informaciją apie jį.
26 straipsnis
Minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė yra nevaržoma.
Kiekvienas žmogus turi teisę laisvai pasirinkti bet kurią religiją arba tikėjimą ir vienas ar su kitais, privačiai ar viešai ją išpažinti, atlikinėti religines apeigas, praktikuoti tikėjimą ir mokyti jo.
Niekas negali kito asmens versti nei būti verčiamas pasirinkti ar išpažinti kurią nors religiją arba tikėjimą.
Žmogaus laisvė išpažinti ir skleisti religiją arba tikėjimą negali būti apribota kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai būtina garantuoti visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ir dorovę, taip pat kitas asmens pagrindines teises ir laisves.
Tėvai ir globėjai nevaržomi rūpinasi vaikų ir globotinių religiniu ir doroviniu auklėjimu pagal savo įsitikinimus.
27 straipsnis
Žmogaus įsitikinimais, praktikuojama religija ar tikėjimu negali būti pateisinamas nusikaltimas ar įstatymų nevykdymas”.
  Tai apie ką tu čia pliurpi suaugęs vaike, VaidaiVDS? Tavo reikalas laikytis įstatymų, o ne provokuoti žmones jų nesilaikyti. Religija, kuri ragina nesilaikyti LR Konstitucijos turi būti uždrausta. kas dar yra klaikiausia, kad tu teigi, kad egzistuoja, neva, teisingas tikėjimas ir klaidingas tikėjimas. Bet tą patį teigė ir KOMUNISTAI, kad ‘egzistuoja vienintelė teisingą marksizmo-leninizmo, o kitos yra klaidingos. Tai, kuo skiriasi tavo elgesys nuo komunisto ar nuo fašisto, kurie taip pat aiškino, kad yra tik vienintelė TEISINGA RASĖ - VOKIEČIŲ-ARIJŲ, visi kiti yra antrarūšiai žmonės? 

Nuomonė       2016-12-4 9:51

Tegul ši raudonoji KGB Magnolija po savo kadencijos dingsta iš Lietuvos. Jei po konservų naktinių žygių dabartiniai dar nesugeba gražinti tai, ko anie pavogė, tai po Magnolijos valdymo reiks laiko, kad atstatyti teisėsaugą ir teisėtvarką į sąžiningumo kelią. Dabartinis šių institucijų uzurpavimas neleidžia tikėtis teisybės, nes pažymos yra galingesnės už tiesą ir sąžinę.

VaidasVDS       2016-12-4 9:46

Raigerdai,
Daugmaž žinau, su kuo yra susijęs tavo tikėjimas. Dar prisimenu to tikėjimo cituotas citatas.
Dievą iš tiesų galima pavadinti Pirmapradžiu, nes Jis iš tiesų yra visa ko pradžia.
Uždavei daug klausimų. Į juos atsakysiu labai paprastai. Rojus, Dievo buveinė, beje materialus, yra visatų centre. Ir jis yra labai, labai didelis. Bet mes jo nematome ir nepamatysime, nes net ir po mirties kai kurių išlikusių kelionė į Rojų truks milijardus metų (būtent kai kurių apreiškimų liekanos pagimdė neteisingas legendas apie reinkarnaciją, o taip pat ir mūsų pasaulio sukūrimą).
Tu esi kažkodėl labai piktas, ir dėl to tavo pasisakymai nėra išmintingai, nors kai kam gali atrodyti gana protingi.
Daug teisingiau būtų kiekvienam žmogui ieškoti savarankiško kelio pas Tėvą, o ne išpažinti tokią religiją, kokios norėtųsi. Tai didžiausia kvailystė - turėti tokią religiją, kokios man norisi. Tai labai savanaudiška ir visiškai kvaila. Bet kvailumo dar niekas neuždraudė. Ir būtent dėl to savanaudiško kvailumo egzistuoja religinis dogmatizmas, netikri tikėjimai arba klaidingi tikėjimai.
Žmogus, jei renkasi kuo teisingiau, turi šansų išlikti. Žmogus, kuris nuolat renkasi neteisingai, o tuo labiau savanaudiškai, iš esmės neturi jokių šansų išlikti. Teisingo pasirinkimo kaina yra labai didelė - tikras gyvenimas-išlikimas. Neteisingo pasirinkimo kaina - tikra mirtis, vedanti į kapo duobę, bet ne į pragarus, kaip žmonių mitologijoje primąstyta (beje tai irgi iš Egipto atkeliavo)...
Tad šūkis - tikėk į ką nori - yra visiškai absurdiškas…

Raigerdas>Jėzusui       2016-12-3 13:23

Tu teigi, kad “Tikiusi po ketverių metų Grybauskaitė ir didžioji dalis TS-LKD sėdės kalėjime. Jie ten galės įkurti kalinių partiją ir bandyti “be akių” patenkti į Seimą”. O jeigu taip nebus, kaip tu sakai, tai faktiškai tu pats ir turėtumei sėsti į tą kalėjimą, kurio tu tikrai nusipelnai. Primenu, kad gilioje senovėje šmeižikus aprengdavo juodais rūbais, užkabindavo ant kaklo akmenis ir išvarydavo iš miesto. O dabar dėl liberalų kreivo supratimo apie laisvę, tau yra suteikta laisvė tyčiotis iš niekuo dėtų žmonių, t.y. iš tų žmonių, kurie skaito šitą straipsnį. kadangi pats esi padaręs, galimai, ne vieną nusikaltimą, apšmeižęs ne vieną žmogų, tai tie nusikaltimai liko neatskleisti. Ir tu prašyte prašaisi, kad kokie nors teisėsaugos organai juos atskleistų. Bet, galimai, tu rašinėji iš kokio nors Rusijos ar Baltarusijos miestelio ir perduoti tuos grasinimus, kurie yra duoti tau, kaip nurodymai apie ką rašyti. Kaip ten bebūtų, bet tavo norai ir ketinimai nepasižymi tuo, kas vadinama kaip sveiko proto požymiai.

Jėzusas       2016-12-2 18:30

Tikiusi po ketverių metų Grybauskaitė ir didžioji dalis TS-LKD sėdės kalėjime. Jie ten galės įkurti kalinių partiją ir bandyti “be akių” patenkti į Seimą.

rinkėjas       2016-12-2 13:04

apie tokius rašeivas ,  neslepiamai ušsiangažavusius, liaudyje sakoma: tabalas, t.y žmogus kalbantis niekus. Galėjo jis pasufleruoti grybauskaitei po kadencijos kurti burokevičinių partiją- nors taip aštriai nedisonuotų su praeitimi. Šitas siūlomas priemonių planas TS išsaugojimui , reikia tikėtis , taip ir liks neįgyvendinama svajone. Valstiečiai pasėmė dabar visas ideologines ir moralines, vertybines nuostatas, jas atvirai deklaruoja ir , jeigu atsilaikys prieš juos rezgiamus planus suskaldyti ir išardyti jų komandą, nepaliks TS šansų bent kiek žymiau patraukti rinkėjus savon pusėn: juk vertinsim abi partijas ne pagal sakomus pažadus , o pagal nuveiktus darbus.

Raigerdas>VaiduiVDS       2016-12-2 12:46

VaidaiVDS, kas tau neleidžia tikėti į vienintelį TĖVĄ? Ar aš tau sakau netikėk į jį? Aš kaip tik sakau tikėk, VaidaiVDS, visa širdimi ir protu. Aš už tavo tikėjimą ir aš palaikau jį. Ko aš nepalaikau? kai tu man pradedi grūsti savo tikėjimą man. Į ką man tikėti yra mano reikalas, o ne tavo. Todėl atsiknisk. bet kada žmogus prie manęs įkyriai pristoja, tada jau aš turiu teisę jam pasakyti:aš turiu tėvą ir man jo užtenka. man nereikia dviejų tėvų. Tavo pasakos apie tėvą yra nei kiek negeresnes už lietuviškas ar kitų tautų pasakas. Kodėl aš turiu tikėti į tavo pasakas? Kam tarnauja ta pasaka apie TĖVĄ? Visiškai beraščiams žmonėms, kurie patys nemoka skaityti. Aš tavęs klausiau, VaidaiVDS, KUR YRA ROJUS? Visatos centre? Ar Visatų centre? O kur yra CENTRAS, jeigu visas KOSMOSAS YRA BERIBIS ir tai yra BEGALYBĖ. Jeigu yra begalybė VISATŲ, tai kaip gali būti CENTRAS?
Ką gero padarė žydai? Žmonės ilgai kankinosi, nes negalėjo atsakyti į klausimą: kur yra pradžių pradžia? Nei viena tauta turėjo įvairių pasakojimų apie PRADŽIĄ. Iš pradžių buvo teigiama, kad Žemė stovi ant vėžlio nugaros. Tai nuramino žmonių smalsumą. Bet vėliau jie vėl klausia savo išminčių: o ant ko stovi vėžlys? Išminčiai ilgai galvoję pareiškė, kad vėžlys stovi purve. Buvo pasakojimai ir apie tai, kad Žemė stovi ant trijų banginių nugarų ir t.t. Paskiau ilgą laiką buvo manoma, kad Žemė yra Visatos centras, o Saulė sukasi aplink Žemę ir t.t. Ir štai žydai sukūrė istoriją apie Pasaulio pradžią ir apie pirmuosius žmones Adomą ir Ievą. Analogiškų istorijų, kurios būtų parašytos taip tikroviškai nebuvo ir žmonės pradėjo tikėti, kad viskas prasidėjo nuo Adomo ir Ievos. Tačiau genetikų atradimai parodė, kad seniausi žmonės yra ne žydai, o bušmenai, Jie turėjo Žynius ir tikėjo, kad Saulę sukūrė ŽIOGAS. Ir ten tokių pasakų apie Adomą ir Ievą nėra, nes jie Mėnulį ir kitus dangaus kūnus vadina gyvūnų vardais. Taigi, žydų nuopelnas yra tame, kad jie sukūrė istoriją apie žmogaus atsiradimą Žemėje. Ir pliusas yra dar ir tame, kad mes esame atėję iš aukščiau ir tai suteikia viltį žmogui, kad jis po mirties sugrįžta ten, iš kur atėjęs. Visa tai leidžia žmogui pasijusti, kad jis yra nemirtingas, ir kad yra gyvenimas po mirties. Visa tai jau paimta IŠ EGIPTO MIRUSIŲJŲ KNYGOS. Pomirtinį gyvenimą tu turėjai išsipirkti. Kadangi šita prekyba vyko sėkmingai, tai ji vyksta iki pat šiandien, nes žmogui parduodamas GYVENIMAS ROJUJE po mirties. Kad ten pakliūti reikia vykdyti 10 Dievo įsakymų. Vienas iš jų reikalauja lankytis bažnyčioje. Atėjęs žmogus ten aukoja pinigus. VaidaiVDS, aš sakau, tikėk į tai, į ką tu tiki, o mano tikėjimas yra susijęs su PIRMAPRADŽIU. Aš visiškai neprievartauju tavęs, kad tu tikėtum į tai, į ką tikiu aš. Būkime lygūs - aš gerbiu tavo tikėjimą ir prašau gerbti mano tikėjimą. Viskas tuo ir pasakyta. Tik tokiu pagrindu mes galime bendrai kurti ir gyventi taikoje ir ramybėje. Aš nieko naujo tau nepasakiau. Tokius pat dalykus krikščionims aiškino mūsų karalius Gediminas. Bet, matyt, yra labai bukų krikščionių, kurie niekaip nesugeba suvokti, kas jiems sakoma. Reiškia šitoje religijoje yra hipnozės elementų, todėl akivaizdu, kad daugelis krikščionių elgiasi būtent taip, kaip elgiasi užhipnotzuotas žmogus, kuris automatiškai atmeta bet ką, kas neįeina į jo užhipnotizuotą būseną. Štai taip, VaidaiVDS.

Tarabilda Marginalui       2016-12-2 12:18

Tamsta moki skaityti ir suprasti raštus, bet nepažįsti žmonių, matau tai iš paskutinio komentaro.

Marginalas       2016-12-2 11:30

Dalia Grybauskaitė sėkmingai baigs kadenciją, atsidarys savo “fondą vaikams” ir patogiausiai miegos lauruose.

Dzeikas       2016-12-2 9:57

Negaliu su 100% garantija tvirtinti, kad sajudistai politiniai lavonai.
Nes bendrosios morales poziuriu ir komunistu sugrizimas po 1989m antitotalitarines revoliucijos buvo kaip lavono prisikelimas po savaites praleistos morge.Matyt tai priklauso nuo sluoksnio kuri sudaro zmones a la “nusispjaut man ant laisves, as est noriu” storumo.
Sajudistai mano poziuriu po totalitarizmo zlugimo , ne stume post totalitarine visuomene link platesnes demokratijos ir teisines valstybes , bet patys dreifavo link neteisines valdzios vizijos.Ir Anuko istatymas i pirmininkus vainikavo procesa.
Butu Dedule istikimas konservatyvioms vertybems , kaip patsai deklaruoja, jis detu visas pastangas, kad Anukas neitu i Lietuvos politika.Vien del precedento, kad nulauzti nepotizmo trenda.
Dabar net sunku paciam sau atsakyti i klausima kuri gauja, brazauskiniu ar sajudiniu labiau pasitarnavo totalitarizmo konservacijai Lietuvoje.
Todel tikiuosi optimalaus socialines raidos varianto Lietuvoje, kai zmones prisimindami sajudistu siautejima XXI amz pradzioj patys juoktusi is saves, koks cia nelabasis jiems prota sudrumste balsuoti uz siuos.
O siu politiniu zombiu apsireiskimas gi reikstu pesimistini varianta.Ko gero net baisesni negu grizus komunistams.Nes tai jau reikstu 3 karta klupti ant to paties.

VaidasVDS       2016-12-2 9:20

Raigerdai (2016-12-1 13:48),
jau seniai darai vieną, ir tą pačią klaidą, kokią daro Letas, Jota ir kiti religinėmis temomis pasisakantys komentatoriai.
Pats pirminis rašytinis apreiškimas, užrašytas prieš šimtus tūkstančių metų skelbė: “1.  Nejausk baimės ir netarnauk jokiam kitam Dievui, išskyrus visų Tėvą.”... Ir šitą rašytinį šaltinį žmonės ateityje turėtų surasti, kada geriau išnaršys Viduržemio jūros gelmes…
Tikro tikėjimo pradžia prasideda, būtent, nuo tikėjimo į vienintelį Tėvą - Visko Sutvėrėją ir Kūrėją. Moralė, Abstrakcija ir tikėjimas į ne tikrus, bet įsivaizduojamus dievus, kuriuos žmogus mato stabuose ar mistiniuose personažuose, gyvūnuose ir pan. nėra tikro tikėjimo dalis ir gali atvesti tik prie kapo duobės. Netikras tikėjimas (toks kaip Konfucijaus mokymai, Platono mokymai, Budos mokymai) gali tik pagerinti žmogaus moralę ir padėti žmogui nugyventi daug laimingesnį gyvenimą. Visi mano paminėti, būtent, mokymai dar nėra tikėjimas, ir tuo labiau tikras. Gali būti, kad visi paminėti mokytojai išliko po mirties, bet jų pasekėjai, išleidę iš akiračio Tėvą-Kūrėją, gali ir neišlikti.
Tai, kad judaizmo, islamo ir krikščionybės pasekėjai pabandė užkonservuoti tiesą savo religiniuose šaltiniuose - šventuose raštuose, rodo tik tam tikrą žmogišką akiplėšiškumą, kuris iki šiol neleidžia sutarti skirtingų religijų pasekėjams. Pasaulis vis dar neišgirdo Jėzaus raginimo dieviška meile nugalėti bet kokį blogį. Pasaulis neišmoko pykčio ir neapykantos pakeisti meile. Ir tą padaryti iš tiesų yra labai sunku žmogui, kuris dar labai nesenais, ir net dabartiniais, laikais iš esmės buvo pats tikriausias barbaras, kuris kėlė visus karus, tiek religinius, tiek nereliginius. Ir kada barbarai bando vadovauti religijai, kyla labai didelis blogis. Tą rodo viduramžių religiniai karai, tą rodo fašizmas, kuris irgi bandė prisidengti religija, tą rodo šiandieninis karingasis islamas. Tai rodo, kad į religijas vis dar įsismelkia barbarizmo elementai.
Ir didžiausią blogį vis dar sudaro religinis aklumas, pyktis ir neapykanta. Kas skleidžia pyktį ir neapykantą, tas naikina savo sielas, kas skleidžia, būtent, dievišką tėvišką meilę, tas gelbsti savo ir kitų sielas. Ir ne religija yra itin svarbi - svarbu laikytis Pagrindinio Dievo Įsakymo, kurį patobulino Jėzus. Bet tam, kad suvokti šį Įstatymą, reikia dar ištaisyti tas klaidas, kurias privėlė krikščionybė. Ir tą galima padaryti tik gerai išanalizavus naują Apreiškimą, nes senų, ir itin žmogiškai dogmatizuotų, apreiškimų jau nepakanka…

Jauno autoriaus vėjo       2016-12-2 4:03

svajonės.
Nemylimi herojai dar tikisi postų ir pagarbos?
Už ką?
Taip nebūna.

LR pilietis       2016-12-2 0:22

Kam publikuoti neapsiplunksnavusio jaunimo samprotavimus? Priedo akiavzidžiai konservatorių šalininko samprotavimus? Ar jis bent Šiauliuose ir Panevėžyje yra buvęs? Ar yra matęs ko verti Šiaulių “konservatoriai”, ar Panevėžio “socdemai”? Straipsnyje - ne analizė, o slapta viltis, kad valstiečiai subyrėtų.

C-fam       2016-12-1 22:57

Dear Colleague,

We are happy to report that this week a pernicious idea called “comprehensive sexuality education” was defeated in the UN General Assembly. The concept includes the nasty notion of teaching children as young as four about, forgive me, masturbation, and also about the acceptability of homosexuality. This is a great victory for delegations representing traditional people. Stefano Gennarini reports.
https://c-fam.org/friday_fax/general-assembly-rejects-controversial-sex-ed-programming-launches-anti-bullying-campaign/
We are told by our contacts in delegations that the General Assembly will in fact vote on the global UN LGBT enforcer. This will happen in the next few weeks. Please pray that this will be defeated. 

Spread the word. Be brave.

Yours sincerely,
Austin Ruse
President

Tarabilda       2016-12-1 20:13

Nesuprantu šito teksto intencijos. Kas jaunuoliui šovė į galvą, kad jis sėdosi tokį rašinį rašyti? Irt apie ką? Apie politinę Lietuvos ateitį ir ką daryti konservatoriams ir Grybauskaitei? Gal jis turi kokių gerų patarimų, tai juos tegul ir neša adresatams. O ką mes čia matome? Iš piršto laužtą tikrovę su va kokio lygio teiginiais:“Dalia Grybauskaitė ieškos geriausių instrumentų, kaip sumažinti Vladimiro Putino Rusijos keliamą grėsmę.”

Straipsnis       2016-12-1 17:36

ne per stipriausias, nes atsakyti į užduotus klausimus galima ir keliais žodžiais. PVZ. : jei LVŽS įvykdys tai , ką pažadėjo, tai įsitvirtins ilgam. Jei konservatoriai ir toliau taip kvailai elgsis, tai į valdžią nebegrįš. Jeigu Grybauskaitė akivaizdžiai susiriš su konservatoriais, tai bus tas atvejis kai nebepajėgiantis plaukti nusitempia į dugną ir gelbėtoją.

GREITIS       2016-12-1 15:40

labai “geras” konservatorių ėjimas buvo “prakišti” Gabrielių partijos pirmininku.Jis labai greitai atsiskleidė pats kaip asmenybė, kaip vadovas ir galutinai pribaigė partiją..O Grybauskaitė ,matyt, ne veltui statysis namą.....

Raigerdas        2016-12-1 15:23

Kodėl konservatorių atgimimas neįmanomas? Jeigu komunistai sąmonę pastatė į antrą vietą, o materiją į pirmą, tai su konservatoriais įvyko tas pats. Jie tik niekino komunistus liežuviu, o patys elgėsi taip pat, kaip komunistai ir netgi fašistai. Jeigu paskirstyti žmones, pagal tai, kaip jie motyvuoja savo veiksmus, tai pats žemiausias lygis yra tas materialus interesas. Taigi, kaip jie nesirėdytų į ELITINIŲ FAZANŲ rūbus, bet jų mąstymo mentalitetas išduoda, kad konservatoriai priklauso žemiausiai žmonių kategorijai, nes jie sugeba suvokti tik tai, kas susiję su materija. Aukštesni dalykai jiems yra neprieinami, todėl jie šneka per TV apie “Laisvąją rinką” kaip apie BAZINĘ KOMUNIZMO STATYBĄ, nors jokio supratimo apie “Laisvąją rinką” neturi. Todėl konservatoriai blefuoja, blefuoja, blefuoja ir ne tik blefuoja, bet ir sėkmingai stato savo asmeninį GERBŪVĮ. Toks faktiškai ir buvo konservatorių vadovų tikslas - asmeninė nauda, nes jie “nusipelnė gyventi geriau”. Kodėl jie nebegali grįžti? Istorijos nebe pasuksi atgal, nes jiems reikia persidažyti atgal. Jie bandė, persidažę iš buvusių komunistinių veikėjų, veikti kaip konservatoriai. Jie suvokė, kad užtenka pakeisti pavadinimą ir viskas pasikeis. Ačiū Dievui, kad šitaip nėra. Esminiai skirtumai nuo persidažymo neateina. Ir kitas svarbus dalykas: MILIJARDINĖ ŽALA, PADARYTA LIETUVOS VALSTYBEI IR VOS NE MILIJONAS EMIGRAVUSIŲ LIETUVOS PILIEČIŲ. Štai, jeigu konservatoriai sugebės kompensuoti tą milijardinę žalą dvigubai, tada jų sugrįžimas į valdžią įmanomas. Bet šito neįvyks, nes kaip alkoholikas nenori pripažinti, kad jis yra alkoholikas, taip ir konservatoriai niekaip nenorės pripažinti, kad jų valdymas atnešė Lietuvai panašiai kaip stichinę nelaimę. Iš Sirijos žmonės bėga, nes ten karas. Lietuvoje karo nėra, bet žmonės bėga, o konservatoriai tame nemato nieko blogo. Šitie konservatoriai yra AKLI VEDLIAI, jeigu lyginti su Breigelio paveikslu.

>raigerdas       2016-12-1 15:03

Dekaloge yra Antras įsakymas. Tas kuris draudžia garbinti “šv. paveikslus”. Romos katalikų Bažnyčios vyskupai šį paties DIEVO padiktuotą įstatymą išmetė. Vyskupams DIEVO nuomonė nerūpi. Jiems daug labiau rūpi pajamos, gaunamos masiškai atleidinėjant nuodėmes per atlaidus prie “šventų paveikslų”. Pšeprašam, toks verslas, nieko asmeniško.

Clerkenwell       2016-12-1 14:48

Koncervai susidirbo, supuvo nes prarado vertybes. Nors pasigilinus turbut ju ir neturejo. Kalbeti apie geri ir daryti gera yra labai skirtingi dalykai. O koncervai net gerai neismoko sakyti viena ir daryti kita. Cia galejo is savo draugu sockomu pasimokyti.
Autorius tikrai nesupranta, kad vakaru pasaulis ieina i konservatoriska/nacionaline era. O Lietuvos koncervai (tik pavadinimu) pramove nes per metu metus isdave visas konservatoriskumo idejas. Ir zmones tai mate.
Koncerv kaput. Tegyvuoja konservatoriskumas!

Raigerdas        2016-12-1 13:48

Įdomus tas Džeikas su dviguba morale moko kitus kaip gyventi. Jo mąstymas susideda iš vieno įsakymo ant kurio laikosi visi kiti Džeiko įsitikinimai. Jis kaip tas vienaląstis, sugeba mąstyti tik viena savo smegenų puse, nes antra jam kaip ir nereikalinga. Gyvūnijoje jų vaikai yra apmokomi kaip atpažinti priešą. Džeikas irgi išmoko atpažinti priešus. Yra 10 Dievo įsakymų ir pirmasis skamba taip: “Neturėk kitų dievų, tik mane vieną”. Taip Džeikui liepia Viešpats, nors jis tikrai Džeikui šito daryti neliepė ir jūs nerasite jo biografijoje tokio fakto, kai Džeikas gavo tokį Viešpaties paliepimą. Tačiau, Džeikas, kaip krikščionis turi teisę į tai tikėti ir tą šventai vykdyti. Tai, kas netvarkoje su ta Džeiko morale? Netvarka yra tame, kad Sveiko proto žmogus visada perskaito taip, kaip ten parašyta, o štai žmogelis, turintis dvasinių problemų, kažkaip sugeba viską matyti kreivai. Toks jau tas gyvenimas. Tai, ką kreivai mato krikščionis Džeikas? Tas kreivumas yra ne tik pas Džeiką, bet netgi pas didelę dalį krikščionių. Kame jis? “Neturėk kitų dievų, tik mane vieną” - tas įsakymas liečia krikščionis ir čia ribos baigiasi. Toliau yra kito žmogaus ribos ir čia prasideda ir kito žmogaus elementarios teisės. Tarkim, budistui, tas Dievo įsakymas nieko nereiškia, ateistui taip pat. Krišnaitui ar pagoniui, tai taip pat nieko nereiškia. Bet dažnas krikščionis, savo elgesiu menkai skiriasi nuo fašisto ar komunisto. Pavyzdžiui, Leninas komunistams pasakė:“Kas ne už mus, tas prieš mus”. Tai irgi žmonių skaidymas pagal tą patį romėnų ir Auksinės Ordos principą, kurį jie naudojo:“Skaldyk ir valdyk”. Tokiu pagrindu gimė Inkvizicija, o Sovietmečiu Gulagai, fašizmo laikais koncentracijos stovyklos. Štia ir Lietuvos Prezidentė negali būti Prezidente, nes, kad ja būti, reikia atsiklausti puse galva galvojančio Džeiko, ir jis turi jai leisti būti Prezidente tik su sąlyga, kad ji patikės, kad ji šventai vykdo tą 1-ą iš 10 Dievo įsakymų:“Neturėk kitų dievų, tik mane vieną”, Tiek Džeikas, tiek kitokio plauko krikščioniškieji ekstremistai terorizuos mūsų tautą tik dėl vieno šito Dievo įsakymo. Islamo fundamentalistai iš viso nesiceremonija su tais, kurie kitaip galvoja - jiems paprasčiausiai nukerta galvą. O Džeikas dar “geras”, jis dar “humaniškas”, nes jis parašo tik tulžingą komentarą apie LR Prezidentę. Džeikas nėra tas vienintelis krikščionis, besispjaudantis savo tulžingom frazėm. Daugybė krikščionių yra užkrėsti šita neapykanta, nepagarba ir nepakantumu kitaip mąstančiam žmogui. Tą dalyką reikia stabdyti ir lietuviams reikia nuo to išsivaduoti, kaip išsivadavome iš fašistinės bei komunistinės neapykantos košmaro.

Tarabildai       2016-12-1 13:37

Išankstinė nuostata, tyčiojimasis, puikybė nėra dorybės. Susivok.
“Liūdnas vaizdelis”: progą subręsti jau gali būti praleidęs.

Tarabilda       2016-12-1 12:21

Naivaus jauno konservatoriaus rašinėlis. Jaunuolis visiškai nemato platesnės politinės panoramos. Liūdnas vaizdelis, kai tokie piemenėliai pradeda poilitines šlebizavones.

Ką daryti konservatoriams?       2016-12-1 10:44

Pasiimti virvutę ir eiti… Panevėžys.

ruta       2016-12-1 10:32

..perfrazavus patarle - pasakyk kas tavo draugas .., taip ir cia - jeigu matote Grybauskaite / komunistinio -KGB rezimo uoli funkcioniere ../ Lietuvos ,ar ES ‘pareigybese’  , tai jus prisitaikelis , veidmainis ir isverstskuris , kaip ir konservatoriu ‘elitas’ !

Dzeikas       2016-12-1 10:19

Kai Madam nebebus prezidente, o tebus tik madam - ji niekam nebebus reikalinga Lietuvoje.
Su tokiais pontais,as valdzia-jus meslas, kai nebeturi uznugario nebevaziuoja.O uznugaris jos per kamina iseina(n).Su latifundininkais ji kontaktu neuzmezge, bent neslifavo tai tikrai.
Gales apkasuose Turniskese sedeti ir suniukus vedzioti po parka.Gal susimyleje ikis i kokiu makrame megeju sajunga.Vazines i seminarus Japonijon.
Na o sajudistai su Broileriu - sajudistai be ateities.Nors politinis fiasco smarkiai smoge per smegenis ne tik Anukui, bet ir Kubiliui.Kad Anukas pratruko prakeiksmais Latifundijui ir Policajui galiu suprasti - istrauke is po sedynes ministro-pirmininko kede, be to jaunas, emociju nevaldo.Bet kokio velnio Kubilas seilemis pradejo taskytis ??? Jeigu pats - tai mazvaikis.Jeigu liepe - tai ne jo patirties politikui pastumdeliu but.Jam tai bet kuriuo atveju nepades niekaip.

VaidasVDS       2016-12-1 8:36

Kažkokios rožinės konservatorių ir Grybauskaitės svajonės aprašytos.
Visų pirma, konservatoriai sau jau seniai iškasė duobę. Jau seniai jie yra daugiau liberalai, nei vertybių šalininkai. Jų lyderiai Kubilius, o po jo Gabrielius tą puikiai įrodė. Ir labai gerai, kad Gabrielius perėmė postą iš Kubiliaus, nes tik tai parodė, kad karalius nuogas, o Gabrieliaus viražai prieš rinkimus buvo paskutinis tą atskleidęs lašas.
Realybė yra ta, kad ne liberalai yra konservatorių satelitai, o konservatoriai yra liberalų satelitai. Iš esmės skyrėsi tik vertybės dėl požiūrio į šeimą, tačiau pinigėlių ir postų dalybose jokių vertybių neegzistavo, o Gabrielius bandė priartinti požiūrį į šeimą prie liberalų, ir čia galutinai apsvilo nagus…
Tokia liberalizuota “vertybinė” partija neturi jokių šansų.
Jei kalbėti apie Grybauskaitės perspektyvas, tai ir ji gali jau nespėti į tą genderistinę Europą sugrįžti. Europa arba keisis vertybiniu požiūriu, arba subyrės. Tad gali būti nelabai kur eiti. Ji nebent galėtų vadovauti kokiai nors liberalių konservatorių ir liberalų sąjungai - dvejoms struktūroms, kurias nuolat laikė ant pavadžio.

šuniukai irgi reikalingi komunistams       2016-12-1 0:22

reikia suvaidinti demokratija - tai leis pabūti konservoms biski prie valdžios.
nes konservai pasiima didumą katalikų - patriotų balsų.
nebus ištikimų konservų - gali ateiti į politiką ne komunistų šuniukai konservos, bet tikri krikščionys…

čiombė.       2016-11-30 23:46

iširus europos sąjungai buvusi prezidentė veiks kaip rezidentė.


Rekomenduojame

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.