Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Vyriausybė

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Tiesos.lt redakcija   2020 m. lapkričio 19 d. 13:00

26     

    

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Tai konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra:

- su Nausėda nesuderintos kandidatų į ministrus pavardės (skaityti ČIA) teškiamos ant stalo viešai, kaip ultimatumas, nes jokios alternatyvos, iš kurių prezidentas galėtų rinktis, nesiūlomos;

- į užsienio reikalų ministrus teikiamas Gabrielius Landsbergis, atvirai užimantis priešingą Nausėdai poziciją santykių su Lenkija klausimu, be to, susipykęs su Vengrija, Latvija ir žadantis tapęs ministru versti Baltarusijos vadovą Lukašenką.
T.y., kandidatas į užsienio reikalų ministrus, kurio pareiga palaikyti ir vystyti geros kaimynystės santykius, dar iki tapdamas ministru jau susipyko su visais Lietuvos kaimynais.
Iš ankstesnės veiklos Seime žinant Gabrieliaus polinkį su visais arogantiškai konfliktuoti ir negebėti susitarti net dėl nereikšmingų dalykų, yra akivaizdu: tokių asmeninių savybių politikas apskritai netinka jokiai diplomatinei veiklai.

- į sveikatos apsaugos ministrus siūlomas Arūnas Dulkys, sprendžiant iš jo gausių per pastarąjį pusmetį visiems norintiems klausyti dalytų interviu, ne tik jaučiasi asmeniškai nuskriaustas ir pažemintas prezidento Nausėdos, kuris nepratęsė jo kandencijos Valstybės kontrolieriaus pareigose, bet dar ir linkęs kerštauti.

Iš esmės Ingrida Šimonytė stato Gitaną Nausėdą į padėtį be jam priimtinos išeities: Žinomai viešų konfliktų vengiantis ir sutarimo ieškantis prezidentas dabar turi arba nusileisti ir nuolankiai patvirtinti visus ministrus iš lapo, taip atsisakydamas savo konstitucinių įgaliojimų ir pareigų vadovauti valstybės užsienio politikai, arba atmesti Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą ir taip eiti į atvirą ilgalaikį konfliktą su didžiausios valdančiosios partijos pirmininku.

Ar galima buvo padaryti kitaip? Žinoma, juk yra nusistovėjusi tradicija, kad kandidatai į ministrus viešai vardijami arba po kelis į vieną postą, arba tada, kai būsimasis premjeras jau būna suderinęs pavardes su prezidentu.

Bet konservatoriai per ilgai sėdėjo opozicijoje, tad dabar griebia ir ryja jiems atitekusį valdžios pyragą be saiko ir proto. Be to, pralaimėjimas Nausėdai buvo pernelyg skausmingas ir didžiulius pinigus į Šimonytę investavę konservatoriai lig šiol negali atleisti prezidentui savos nesėkmės, tad nesuvaldo pagiežos ir keršto.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J       2020-11-25 14:36

Gabrielius jau yra dirbęs Užsienio reikalų ministerijoje kai net aukštojo išsilavinimo dar neturėjo.
Neliečiamųjų kasta. Ar Prezidentas tai žino? Aišku, žino…

>Žemynos siūlytam konkursui       2020-11-20 15:21

neliustruoti kregždučiai su pasmukusiom budionovkėm.

Tiek Landsbergis,       2020-11-20 14:33

tiek Ušackas tinkami diplomatijai.

Deja...       2020-11-20 13:54

Apie ką šneka,jeigu mes nesugebam izoliuoti vieną tyčinį *rašytoją*:tas nabagėlis stasys vistiek dėmesio centre.Negi negalima tiesiog be komentarų praleisti jo rašliavą?Rodos,taip paprasta.Negi jis neatsibodo?

Žemyna       2020-11-20 13:22

skelbkime konkursą, kas geriau tiktų, kas jų tikrąjį veidą atidengtų:
buvę konservatoriai, ekskonservatoriai, pseudokonservatoriai, konservatorių kaukėm besidangsčiusieji,  nukritusių kaukių partija, -
kas daugiau pasiūlys?

Kagebistų       2020-11-20 11:49

atžalos profesionaliausios. Jas nebent aplenktų Afrikos aukščiausios klasės specialistai.

Skelbkime       2020-11-20 11:48

Atvirą karą dezinformacijai!
Lietuvoje nėra konservatorių.
Landsberginiai nėra dešinieji.
Melui STOP.

Al.       2020-11-20 0:50

Bijau, kad tai ne dėl keršto. Lietuvos komunistų veikimo būdas toks pat, kaip Amerikos. Mes sakome Gabrielis Lansbergis, bet turime omeny Kamalą Haris.

>> Ausys išlindo iš už širmos.       2020-11-19 23:02

“Išsidavė konservatoriai.”
Lietuvoje konservatorių nėra.

jutas       2020-11-19 22:39

Taip taip, stribų anūkai geriausiai padės parinkti.

stasys       2020-11-19 21:59

Ne str. o skistimelis . G. Nausėda jau parodė savo charakterio brandą , prieš tai paspaudes eks. Premjierui ranka tuo pačiu užkases visus nesutarimo kirvius .Gal apie tai Audrius nežinojo ? žinojo, tik labai jau jam norėjosi ką nors tokių čia pasidalinti . Replikuojant jam priminciau : jog tam darbui tiktų ir KALIAuse. Visiems per dienas šypsosi, nesivaipo , tyliai klauso , jei tik reikia galima pernešti į kitą vietą ir nesulauksite jokių priekaištu , visiems draugišką be abejonių .Jei tik tinkamai apvilkti žiūrėk ir tiktų būti ministeriu vietoj Linkevičiaus , ar ne taip A.Baciuli ?

Ausys išlindo iš už širmos.       2020-11-19 21:54

Išsidavė konservatoriai. Per pirmą posėdį jau mes sužinojom, kas galimai diktuos ir jiems, ir Prezidentui - pasirodo - tai tiesa.

ah1       2020-11-19 21:22

jei nesiūloma alternatyva iš ko rinktis tai jau kvepia diktatūra.

Kis'ui arba Kis'ai       2020-11-19 19:30

Tamsta esate apskritas pykčio pūlinys!

to Kompromisas        2020-11-19 18:58

LDDP ir yra Rytų statytinė - eksbolševikai. Jie ir laimės po tokių darbų.

Viltys       2020-11-19 16:36

Landsberginių didžiausia viltis ir didžiausios pastangos bus bet kokiais būdais bandyti išsimeluoti Paryžiaus teisme dėl Snoro užgrobimo. Visi jų nelogiški ir neprotingi žingsniai tik dėl to, o viena iš užgrobimo vykdytojų, šimonytė, vengiant ir bijant teismo, padarys bet ką, kad tik save nors kiek atpraust..

Pastebėjimas Bačiuliui       2020-11-19 16:31

Jie ne konservatoriai.

manau       2020-11-19 15:56

Nausedai nereiks vargti,beliko tik sutikimo parasiuka suraityti, cia ne jo valia.

Žinant        2020-11-19 15:50

lietuvišką konservatorišką mentalitetą,nenustebsim,jei jie pradės kažko nepasidalinti tarpusavyje.Be krikščioniško pagrindo,galima tik diktatūra.

Kompromisas       2020-11-19 15:46

būtų buvęs Ušackas.Žinant,kad Landsbergiams bus sudėtinga bendrauti su rytais,Ušackas būtų buvę pats tas.Nes kaip beversi,-rusai mūsų kaimynai.

Na taip,       2020-11-19 15:25

pradeda karą vardan LDDP - nieko naujo.

Bačiuli !!!       2020-11-19 15:24

Pirma. Įrodyk kad iš vis Lietuvoje yra konservatoriai.
Antra. Pagal kokius kriterijus partijas priskiri “kairei” ar “dešinei”?
Trečia. Baik klaidinti - “landsberginiai yra dešinieji”!
.
Kada komentatoriai pareikš visuotinį nepakantumą klaidinančiai informacijai.
Aišku, klausimas retorinis, o gal kalantis į smegenis - pabudome ir kelkimės!

na taip       2020-11-19 14:35

Bet to ir reikejo tiketis. Nauseda tures pasirinkti, ar toliau nores bandyti igyvendinti kazkokia savo vizija (vis dar nesu tikras, kad suprantu, kokia ta jo vizija yra) ar tapti prezidentu, panasiu i Brazauska, kuris tuo metu tik ordinus kabino, ir tai pagal pateiktus sarasus. Paziuresim, pamatysim. Bet kuriuo atveju, Nausedai teks kovoti, ypatingai pries Gabrieliu. Gabrielius akivaizdziai turi gana gerai suplanuota strategija, pagal kuria svajoja patekti i aukstus europinius postus, gal net ir auksciau negu komisaras. Jau ankstesni jo veiksmai tokius zenklus rode, cia ko gero senelio patirtis ir patarimai skaiciuoti kelis zingsnius i prieki. Tik svarbu bus nesusimauti rimtai ir buti nuolat mediju demesio centre, kad UR ministyrui nera taip jau sudetinga. Be to Gabrielius tures URMo resursus ir gales zymiai labiau kistis i uzsienio reikalus, net ir tuos, kuriuos iki siol tradiciskai globodavo prezidentura. Gaila, kad Nauseda neturi jokios ji palaikancios partijos, jam bus sunku. Net ir zinant, kokiais keliais ir is kur Nauseda atejo, jis yra siuo metu ko gero vienintelis bent jau isoriskai padoresnis politikas aukstame poste.

Labai       2020-11-19 14:13

teisingi pastebėjimai!Lietuvos mažuma nubalsavo kaip galima blogiau. Dabar pamatysime tikras rietenas, kurias jau inicijuoja valdantieji su jiems britinkančiu buku familiarumu ir arogancija.

Kis       2020-11-19 14:11

senai siuliau valdzios vyrus ir moteris tikrintis sveikata ne tik fiziskai,bet psichologiskai.Vairuotojus tikrina,o valdzios niekam neateina i galva,kad zmogus sizofrenikas.Kas tas aplamai Gabrielius?Tai dedules broileris,kuris nesiojes URM ministerijoje is kabineto i kabineta papkutes pasirasymams,siandiena tos tokios rimtos ministerijos ministru,tokius zingsnius gali zengti tik zmogus be smegenu arba kaip dedulis suvaikejes,cia jau robos ,juostos visu spalvu perzengtos.JUk tai tragedija Lietuvai ir jos gyventojams?Jeigu prezidentas nesiims veiksmu su pirmomis zibutemis eisime pliat skinti jas is kotu.Karta reikia pasakyti vieninteli zodi-gana zaisti musu likimais!

Nuomonė       2020-11-19 14:06

Netiesa :(.


Rekomenduojame

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Geroji Naujiena. Mes nepriklausome tamsai

Rasa Čepaitienė. Parazitai

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas paragino naujojo Seimo narius atpažinti Dievo balsą, Tiesos balsą savyje ir jo klausytis

Algimantas Rusteika. Labanakt

Paskelbtas partizanų žinynas

Almantas Stankūnas. Apie JAV demokratiją

Algis Avižienis. D.Trampo pralaimėjimo priežastys

Algirdas Endriukaitis. Kursas prieš valstybę asfaltuojamas (I)

Ramūnas Aušrotas. Homoseksualumas įveikiamas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.