Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Atviras vasaros langas: ar jaunoji karta sugrąžins į Lietuvą protesto kultūrą?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. liepos 4 d. 0:17

39     

    

Atviras vasaros langas: ar jaunoji karta sugrąžins į Lietuvą protesto kultūrą?

Į visuomeninį judėjimą „Gyvenimas per brangus“ susibūręs Lietuvos jaunimas antra savaitė tęsia taikų protestą prieš naująjį Darbo kodeksą.

Jaunimo naujienų portalas „ŽinauViską.lt“ siūlo pasiklausyti pokalbio su šio judėjimo aktyvistais Aiste, Rolandu ir Kristina. Karolis Vyšniauskas savo pašnekovų klausė, kas jie tokie yra ir ko šia pilietine akcija jie siekia, kas juos paskatino prie Vyriausybės įsirengti palapines ir kokie įsitikinimai juos palaiko, kaip jie vertina valdžios, žiniasklaidos, visuomenės reakciją į jų protesto akciją, kokią Lietuvą jie norėtų kurti.

Laidos kviečiame klausytis Žinių radijo portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dzal       2016-07-12 10:59

aš nežinau, ar visiems patiks protestų kultūra. bet jei įsivaizduojat, kad tai tvarkingai susišukavę gerų tėvų geri vaikai su abstrakčiais plakatais rankose, tai ko gero ne visai tai.Mano galva - tai yra tai, kas šiaip vadinama “subkultūra” -pankai ir pan. Jums patinka alų lakantys ir marichuana užsitraukiantys pankai skvereliuose?Man patinka. Naujesnė versija: dredai iki subinės. nosyje ausyse antakiuose - visokie žiedeliai, rūbai - skarmalai. jei vasarą karšta - tai su auliniais kailiu apvedžiotais batais. Keliauja bei gyvena furgonuose. alui susirenka elgetaudami gatvėje : tiksliau atsisėda keliese su šunimis, šnekučiuojasi, geria alų ir padėtas dubenėlis praeivių centams. Kiti ieško sezoninių darbų. ir nesutikau nė vieno, kuris blogai dirbtų. Nepaisant grėsmingos išvaizdos, labai draugiški, mandagūs ir solidarūs. Jei matys kam pakelėje bėda. sustos ir padės bet kokiu oru. Jų furgonai nuterlioti ir aprašinėti šūkiais, “Policija saugo mus, o kas mus apsaugos nuo policijos?” ir pan. Arba ant šono puikuojasi trafaretinis vaizdelis: tranzuoja du policininkai su plakatu ” Free party” (į nemokamą vakarėlį)
Neretai, ypač panos. perka sunkvežimius. kuriems reikia E kategorijos teisių. ir tokiais keliauja. O štai vienas net nustebino. Jis keliauja ir važinėja baltu “Neoplan” tipo dviaukščiu autobusu, tik be langų.  Manau, šitos kultūros Lietuvai tikrai trūksta,

Julius Puras       2016-07-5 20:30

Kas gerai Filipinuose kad šildimas nekainuoja. Lietuvoje už šildima reikia mokėti. Ka noriu pasakyti kad žiemai atėjus sunkoka butu prie tu konteineriu po atviru dangum giventi. Šalta. Beja dar nepaminėjau vieno dalyko. Kad kogero sutaupyti ir neišeitu. Kriminogeninė situacija nepalanki. Apiplėštu prie tu konteineriu. Taip kad geriause būtu vistik palikti blogos ir niekam tikusios valdžios nužmoginta šaly.

Julius Puras       2016-07-5 20:24

Geriause tai taip butu. Apsigiventi gatvėje prie konteineriu ir kad darbas butu netoli. Iki darbo pesčias galėtum nueiti, maityntums iš konteineriu giventum po atviru dangum. Ir tada i menesi givenimo ateičiai sutaupytu 300 euru. Argi ne nuostabu?

O Viešpatie       2016-07-5 20:03

koks pritrenkiantis naivumas! Jei negalite už normalų būstą užsimokėti, tai apsigyvenkite bendrabutyje ar išsinuomokite keliese susidėję vieną kambarį su trim ar keturiom lovom ir gyvenkite. Visas pasaulis taip gyvena. Pažįstama Filipinuose dirba supermarketo kasininke 7 dienas savaitėje, gauna į rankas nepilnai $100 į mėnesį, nuomoja vieną lovą bendrame kambaryje su kitom trim merginom ir nieko nekaltina, tik save - sako, baigiau tik du aukštojo mokslo kursus, neturėjau valios mokytis daugiau, turiu gyvenime tai ko nusipelniau.

O lietuvių darbo našumas vienas žemiausių Europoje bet jiems duok pinigų tiek kiek gauna anglai ar amerikiečiai, nes mat jų poreikiai tokie pat. Bet kad ir Anglijoje, ir Amerikoje ir visur pasaulyje gausu skurdžių ir benamių. Taip yra pasaulyje - kiekvienam pagal nuopelnus. Norite gerai gyventi - imkite pavyzdį, mokykitės iš tų, kurie gerai gyvena. O už protestus niekas jums nemokės, na nebent gal Rusijos ambasada pametės maša rublių ar du, nes jiems patinka kai kas nors kelia visokias suirutes.

Julius Puras       2016-07-5 18:20

Faktas kad už 300-400 euru menesini atligi negalima nusipirki vienu ir tuo pačiu metu maisto susimokėti už busta ir transporta. Tai reiškesi kad Lietuvoje žmones yra išnaudojemi. Žmones paversti vergais savanoreis. Kitas faktas žmones iš Lietuvos del valdžios sukurtos skurdo ekonomikos priversti emnigruoti ir visas skirtumas tarp Lietuvos ir trečiu pasaulio šasliu tas kad lietuvei gali emigruoti i išsivyšiuses šalis. Ka jie ir daro. Protesto givenimas per brangus dalyvems siulau pratesti savo akcija kiekviena 17 mėnesio diena rašant prie blogos ir nbiekam tikusios valdžios langais Daukanto akštėje žodi tiesos. Kitu gi atvėju siulau palikti ta amoralu valdoma šali ir emigruoti kol dar vakarai neuždarė sienu.

Faktas       2016-07-5 18:05

Lietuvoje pragyvenimo lygis yra pirmame trečdalyje pasaulio šalių. Taigi, daugiau kaip dviejuose trečdaliuose pasaulio šalių pragyvenimo lygis yra žemesnis negu Lietuvoje. Tai dėl ko čia protestuojat?

Julius Puras       2016-07-5 13:49

Protesto dalyvius bloga ir niekam tikusi Lietuvos valdžia eilini karta apgavo. Valdzia įstatymą vetavo protestuotojai išsiskirstė būdami euforijoje o gyvenimas Lietuvoje kaip buvo švelniai tarent per brangus taip ir liko. Tai dar valdžia tiems programuotojams bylas iškels ir po teismo andtolius užsiundins. Grįžtant prie protesto akcijos neužmišm, nesitrauksim kaip buvo tesema taip ir bus. Tai gal geriau tiems žmonėms iš akcijos gyvenimas per brangus irgi reikia rinktis su kreidutėmis ir rašyti su joms valdžiai žodį Tie-sos? O šiaip tai nužmogėjusi niekam tikusi Lietuvos valdžia išlieka ir toliau su savo nepalenkemu melo perpildytu cinišku veidu.

rinkėja iš Kauno        2016-07-5 8:18

nereikia apsimetinėti, kad piketo organizatoriai ir įkvėpėjai nežinomi. Juk VDU studentė Viktorija Kolbešnikova, besitrinanti Kudirkos aikštėje , dar pavasarį buvo teisiama už Laisvės alėjoje išklijuotus plakatus “Sudegink Ruklą Deportuok vyriausybę Migrantai welcome “. Įsiveskite į google šią pavardę ir pamatysite visą protestuotojų “ideologinį peizažą” - simpatijos anarchizmui, kraštutinis kairumas, kosmopolitizmas, priešiškumas viskam, kas tautiška ir palaiko TAUTINĘ VALSTYBĘ.
VSD, užuot kalęs prie kryžiaus signatarus Paulauską ir Vaišvilą, turėtų pasidomėti anarchistų ir kairiųjų radikalų lizdais. Jie veisiasi aukštosiose mokyklose, ypač apniko VDU, kur labai veši mažeikių ir žibų skleidžiamos idėjos.  Man įdomu, ir kas, pvz., atrenka užsieniečius dėstytojus? Juk pernai šiaip ne taip, tik po studentų skundų buvo atsikratyta skandalingo VDU dėstytojo iš Ispanijos, propagavusio radikalias kairiąsias idėjas, viešai plūdusio mūsų Prezidentę , vulgariai priekabiavusio prie studenčių, įtraukinėjusio studentus į išgertuves. O kas tą personažą į VDU pakvietė, a? Juk ne iš dangaus jis nukrito.

 

Julius Puras       2016-07-5 5:08

O jūs ką stasy užsymate žmonių diskriminacija pagal amžių?

Vatnikienei       2016-07-4 22:36

Jo, Vatnike ir vyr giminės Vatnikiene, valdžia jums gali šikt ant galvos kiek panorėjus, ir šiukštu jei kokie idiotai pradės protestuoti, nes tuoj pat atsiras pilnos kertės žalių žmogeliukų. Protestuoti prieš šikimą ant galvos gali tik Lietuvos priešai.

T. Vatnikienė       2016-07-4 16:01

Mano vyras sako, kad žalieji žmogeliukai galėtų padėti broliams lietuviams pakelti protestų kultūrą.

Sužavėta       2016-07-3 23:49

Ir šitoks beraštis, bemaž kiekviename žodyje darantis rašybos klaidas, gali “vadovauti” studentams, ką nors protingo pasakyti apie Darbo kodeksą? Nejuokinkit, žmonės, pigų berniuką nebrangiai nupirko kam reikia ir pažadėjo garbę ir šlovę. Jo profesija - mitinguotojas, specialybė - protestuotojas. Reikėtų arba psichiatrinės ekspertizės, arba aktyvaus VSD tyrimo.

Dar Tarabilda       2016-07-3 23:33

Įsiskaitykit į Pumprickaitės pastraipą:“Feisbuke galima rasti nuotrauką, kurioje matyti, kaip Lina ir Isandrijus paryčiais girti ir apsinuoginę surengė vadinamąjį antiperformansą – meninę akciją prie vyriausybės durų. Penktadienį policija informavo laidos „Savaitė“ žurnalistus, kad kol kas surašyti ir bus perduoti teismui 6 administracinės teisės pažeidimo protokolai. Sprendimą dėl akcijos teisėtumo būtina priimti per šešis mėnesius. „Savaitės“ šaltinių duomenimis, kai kurie šios protesto akcijos organizatoriai buvo apmokyti vienoje užsienio valstybėje kaip elgtis, kad būtų išvengta pasekmių dėl įstatymų pažeidimų.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/kas-protestuoja-prie-vyriausybes.d?id=71718762
Atkreipkite dėmesį į paskutinį sakinį, iš kurio išplaukia labai įdomus dalykas, kad “Savaitė” turi šaltinius, kurie su “Savaite” dalijasi slapta žvalgybine informacija. O tai reiškia ne ką kita, o dvigubą nusikaltimą.

Tarabilda       2016-07-3 20:19

Jau pranešė - Šešiems jau siuva bylas.

stasys        2016-07-3 9:17

Juliau ..o kiek pas Jus ten to jaunimo ?

Julius Puras       2016-07-2 15:17

Kas dėl akcijos neužmiršim, nesitrauksim kad ji išsisėmė yra netiesa. Jaigu Lietuvos valdžia būtų išsamei atsakius į protestuotojų klausimus tada mes galėtume teikti kad akcija išsisėmė. Bet taip nebuvo. Kas dabar vyksta tai bloga ir niekam tikusi Lietuvos valdžia bando užgniaužti bet kokia informacija apie tą akcija ir tos akcijos žmonės ir jų klausimus

Julius Puras       2016-07-2 14:24

Pasižiūrėjau ta laida ir ką galvoju. Idant protesta bandoma nukreipti tik prieš nauja DK lyg tai Lietuvoje tai būtu pati didžiausia bėda. Tuo tarpu Lietuvos valdžiai bando pritraukti investuotojų į aš taip ją vadinu skurdo ekonomika. I trišimtieurinius žmonių išnaudojimus. 300 ar 400 eurų per mėnesį tai yra pats didžiausias jaunų žmonių priešas išvarantis jaunus žmones iš Lietuvos.

Bobai iš kaimo...., ar Liepai       2016-07-2 12:21

Tauziji tik dėl to, kad tauzyt. Įdomu, ką dėl bendro gerbūvio esi pati padariusi ar nuveikusi, apart bendrom frazėm vaidinusi protinga. Net neįsivaizduoju, kaip žmogus sėdėdamas per dienas komentaruose, gali kažką nors dėl savęs nuveikti, jau nekalbant apie kitus.
Paprasčiausiai, esi nepataisoma komentaru narkomanė, negalinti nei dienos be jų pragyventi. Man juokingi tokie žmonės, kurie sėdėdami prie kompo moko kitus ir mano, jog “keičia” pasaulį.
P.S. Kad keisti pasaulį, reikia pirma save pakeisti. Tad kelk subinę nuo kėdės ir pradėk veikti.

Liepa       2016-07-2 8:40

Kiekvienas turim daryt,ką galim dėl bendro gerbūvio.Reikalaut tik iš kitų labai paprasta ir primityvu.//

stasys       2016-07-2 8:36

Jei politikai nemoka kalbėti ir elgtis ne iš jėgos ir galios pozicijos , tai ir visuomenėje to stokojama . Čia nėra išimčiu .
Juliau .. nereikia diskutuoti su tais kurie tamstos pozicija vertina iš savo šeriamos kiaulės lūkesčiu.  Ji turi būti tokia ir anokia, o jei NE, tai jau ne kiaulė o nežinia kas. Paprastai tokiems vėliau pritrūkus poveikio argumentu , imamasi senos rašybos klaidu ir minčiu raiškos trukumu praktikos.
p.s. savo pozicijos dėl Garliavos turinio nekeičiu ,.. bet idėja kaip ir jos raiška išimtinai priklauso nuo tu žmnoniu lūkesčiu ir ju pastangu ja transformuoti papildant ja naujomis iniciatyvomis .Todėl tiesa sakant nesuprantu kodėl Tiesos ir toliau turėtu remti ta sunykusi projektą ? Jei klystu įrodykite, manau vėliau galėtu atsirasti ir priežastis padiskutuoti dėl Tiesos prasmės , kas teisus o kas ne.

Protestas       2016-07-2 2:30

visada yra iššūkis tam, kas manosi esąs turįs galios.
Mūsų politikams dar teks išmokti veikti (ir kalbėti) ne iš jėgos pozicijos.

Administratoriui       2016-07-1 20:28

Prašom dezinfekuoti erdvę. Ačiū.

Juliui Purui       2016-07-1 19:59

Jūs bent kartais mąstot?...

Julius Puras       2016-07-1 19:08

Tai ar jau sugrįžo atmintis? Ar vis dar kažkurtai pakeliui?

Julius Puras       2016-07-1 18:27

Tiesos. Labai trumpas reikalavimas. Per mažas?

gal galite       2016-07-1 18:21

atsiųst nuorodą, kur paskelbti kokie nors tos protesto akcijos reikalavimai. Žinoma, ne 2 metų senumo

Julius Puras        2016-07-1 18:16

Mes jau apie tai kalbėjome kad tai nėra ritualas tai yra protesto akcija. Iš kur pas jus ta motyvacija juodinti tuos žmones?

Juliui Purui       2016-07-1 17:56

O taip sureikšminti 1 val. ritualą yra nuoseklu?

Julius Puras       2016-07-1 17:24

Jaigu viskas taip nuoseklu tai kodėl “tiesos” darbininkai užmiršo apie akcija neužmiršim, nesitrauksim?

viskas nuoseklu       2016-07-1 16:59

Kam tiesos pakanka kartą per mėnesį, tas ir toliau rašinėja kreidutėmis.
O kam jos reikia kasdien, tas ir dirba kasdien.
Kitaip ir būti negalėjo.

Julius Puras i 14 58       2016-07-1 15:36

Jūs norite kad akcijos užsibaiginėtu niekuom? O antra aš rašau į tema tai reiškėsi analizuoju iškelta temos pavadinime klausimą jūs gi rašote ne į tema. Vietoj to kad patartumėte tema rašote apie jūsų išgalvotą mano sąmokslą.

Esmė       2016-07-1 15:12

Žemiau komentare yra parašyta esmė.
Labai tiksli įžvalga.
Būtent!

13.32 val        2016-07-1 14:58

Tie patys kontoros purentojai. Paanalizuokite komentarų stilistiką. Ir iš karto paaiškės, kas nukreipinėja nuo atviro lango temos- jaunimo suaktyvėjimo. Baimė užvaldo vien pagalvojus, kad jaunuomenė ateis į rudenio rinkimus ? Tai reikia viską pridengti nemirtingaja Garliavos istorija…

Julius Puras       2016-07-1 13:49

Kas suskaičiuos kiek kartų aš juos taip pavadinsiu Garliavos žmonės buvo išduoti? Netgi buvo išduoti ir apšmeižti ir tokiu net buvo ir jie yra ryškiausi bet be jų buvo ir aš taip jas pavadinsiu tyliu išdavysčių. Kada išdavikai tylei perbėgdavo į oponentų stovykla ir joje būdami “užmiršdavo” padaryta didele skrauda Garliavos žmonėms ir visai Lietuvai. Toje patirtyje kalbant apie protesto akcijas Lietuvoje tai jos dėl protestuotoju nenuoseklumo neturi išsamios pabaigos. Beveik visos protesto akcijos Lietuvoje užsibaige niekuom. Išskyrus viena akcija neužmiršim, nesitrauksim. Keturi metai ir gniuždanti Lietuvos žmonių pilietiškuma sistema negali užgniaužti tos akcijos. Mano didžiausia pagarba akcijos neužmiršim, nesitrauksim žmonėms.

Julius Puras       2016-07-1 13:35

Kalba eina ne apie užvaldyma bet apie išdavyste.  Kiekviena protesto akcija turi tai kad žmonės ateina ir išeina bet kada žmonės išeidami kažkatai pasėma su savimi iš tos akcijos ir perbėga į oponuojančia stovykla arba būna su oponuojančios stovyklos asocijuotas asmenimis tai jau yra išdavystė.

Įdomu       2016-07-1 13:32

Kas dabar taip pat ant portalo varo?

Man tie Purų pliurzalai       2016-07-1 11:28

priminė labai panašias šnekas, prieš ketverius metus varinėtas apie Darių Kuolį, irgi anoniminiuose komentaruose: neva jis gudriom machinacijomis užgrobė portalą uzteisinguma.lt (dabar tai lietuvossarasas.lt)
Bet greičiausiai tie panašumai dėsningi… smile

Pagaliau       2016-07-1 7:10

Manau, kad britų referendumo dalyviai senjorai apšoko pasyvų, rinkimuose ir referendumuose nedalyvaujantį jaunimą ir taip suformavo naują pilietinį elgesį. Bunda jaunuomenė, kuri supranta, kad norintys gyventi ir dirbti Tėvynėje, privalo veikti.

Julius Puras       2016-07-1 5:42

Tik pagalvokite antra savaitė. Akcija neužniršim, nesitrauksim vyksta jau keturis metus.Ir kas atsitiko per tuos keturis metus? Ogi iš ivikiu galima paminėti tik ta fakta ident tiesos.lt nutraukė reportažus apie tą akcija. Isivaizduojate tiesos.lt kurios užgimė toje akcijoje nutraukė reportažus galima sakyti apie savo gimdyve. Nutraukti tai nutraukė bet pavadinima pasiliko. Tiesos.lt darbininkams prievazdams, savininkams ir šeip savininkams žodis tiesos labai gerai skamba ir sukuria tą tokia teisingumo ir tiesos siekimo iliuzija. Tokie iš visuomenės pusės pasižiurėjus amoralus dalykai galimi tik šalyje kurioje klesti skurdas, korupcija, nusikalstamumas, nusikalstama ir istatymu kaip ir konstitucijos nesilaikanti teisėsauga, savižudybės, emigracija(žmonės bėga iš tokios šalies, žiniasklaidos vienpusiškumas ir neobjetyvumas, viešieji ryšiai formuoja žmonėms nuomones ir t.t. O čia jauni žmones jau dvi savaites protestuoja bet tik prie DK ir daugiau prieš nieka ir nieko. Niekas net dėmesio nekreipe. Apatiška pilietiškumo stokojanti ir susvetimėjusi visuomenė. Taip kad atsakimas paprastas tie protestėliai nieko neišjudins. Parašys kokios nors moraliai nušmurgusios “tiesos” bet tik tam kad geriau jose išpudruotas Karbauskis vartotusi.

Rekomenduojame

Arvydą Šliogerį prisimenant: „Apie vieną kitą grėsmę Lietuvai”

Vytautas Sinica. Pamiršti vaikai Diawaros grybukų istorijoje

Svenas R. Larsonas. Ar gali vėl laimėti D. Trumpas?

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt ketvirtoji (Lapkričio 24 diena)

Jungtinių Tautų analitinis centras iki 2050 metų siūlo „senstančiai“ Europos Sąjungai 60 milijonų migrantų

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.